Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79751) BlacKSouL válasza tope (#79744) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egy héttel utána semmi negatívról nem tudok beszámolni.
Sokkal érdekesebb lett volna időben is végig lekövetni, hogy az immunitást mutató mérőszámok pontosan hogyan alakultak az elsőt megelőzően(áteshettem-e már tünetmentesen), az első után, a második után, az igazolt megfertőződéses átesés után, a másodiktól eltelt 6. hónap végén, és aztán most a 3. után.
Olyan számok keringenek, hogy a pfizer második dózisa után 6 hónappal kb. 30-40 % körülire csökken a 'védettség'. Azt is olvasni, hogy az átesés nagyságrendileg nagyobb/tartósabb? védettséget ad, mint 2 dózis, de utóbbi is teljesen véd. A tuti meg ha valaki átesett, utána kapott 2 dózist, az a royal flush.
Na és mi van azzal ha a 2 dózis után esett át, majd 5-6 hónapra rá megkapta a boostert is?
Nem is a konkrét számok, hanem az hogy akkor ez most nekem mit jelent? Ennél védettebb lehet valaki(adott pillanatban, aktuális variánsok ellen)? A legnagyobb az esély, hogy a következő megfertőződés(ek)et tünet nélkül, vagy enyhe tünetekkel úszom meg? Meddig? Kb. 6 hónap? 1 év? Szintén kis eséllyel adom tovább? Már a megfertőződés esélyét is csökkenti?

Azok akik oltásellenesek, azok a biztonsági övet sem kötik be a kocsiban?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79752) parandroid válasza BlacKSouL (#79751) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Azok akik oltásellenesek, azok a biztonsági övet sem kötik be a kocsiban?“

Erről annyit, hogy ez egy létező termék: [link] . :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79753) emvy válasza parandroid (#79752) üzenetére


emvy
nagyúr

Taxisoknak legális és hasznos.

while (!sleep) sheep++;

(#79754) parandroid válasza emvy (#79753) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, őt nem bassza pofán a légzsák, ha koccan? :F

Amúgy gondolom csak taxisok veszik, ja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79755) tope válasza parandroid (#79749) üzenetére


tope
addikt

Eddig se vettem hasznát...

Ui: Kártyám van, 2 oltáson túl vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#79756) parandroid válasza tope (#79755) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az oltásnak, vagy az igazolványnak? Amúgy nem kötelező oltani sem, mindenkinek a szuverén joga hülyének lenni. Persze ha mégis olyan helyre mennél, ahol kell, vagy olyan munkakörben dolgozol, ahol kérik, akkor kell. Sajnos akármennyire is szeretnéd elkapni, vagy nem hiszel benne, vagy már túl vagy rajta, és neked meg sem kottyant, vagy mittudomén, a többieket azért védeni kell, mert egyesek azért csak hajlamosak belehalni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79757) Ittnemaz válasza parandroid (#79756) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Az írásod második felét nem értem.
De attól, hogy nem adom be az oltás nem vagyok hülye. De mást sem veszélyeztettek jobban, mint te. Magamon kívül.
Nem vagyok oltás ellenes, mert ha kötelező lesz megyek és beadatom, de addig az én választáson, és rettentően zavarnak azok a korlátolt emberek akik, egy logikus döntési folyamat eredménye miatt lehülyeznek.

(#79758) ladybug válasza lenox (#79750) üzenetére


ladybug
őstag

A magyar rádióban hallottad az adatokat? A fertőzöttségi rátát is bemondják vagy csak, hogy hány új fertőzött van és hányan haltak meg? Amikor otthon voltunk és rádiót hallgattam, csak a napi új fertőzések számát mondták. Ezt így kicsit megtévesztőnek tartom. Ugyanis, ha minden nap csak azt mondod, hogy ma 25, másnap 32, harmadnap 37 stb. új fertőződés van, az nem hangzik olyan rosszul, mintha azt mondanád, hogy a ráta kedden 7.8, szerdán, 8.2, csütörtökön viszont már 10,2 volt.
Ügyesen ki van ez a rádióban (is) találva, hogy kell a híreket közölni.
Az pedig, hogy a lakosságot komolyan intenék is valamire, mert nőnek a számok, még nem látom semelyik médián.
Focimeccs, ahol tízezrek. annak. Az Eucharisztikus Kongresszus, amin szintén tízezrek vesznek részt mindenféle korlátozások nélkül. A Jóisten úgyis megvéd mindenkit.
Vagy a nemzeti ünnepünk, amin a tömeg egymás nyakában lihegve nézte a tüzijátékot és a repülőparádét. stb.

A linkhez, ami a posztomban volt csak annyit tennék hozzá, hogy ez ugyan egy német oldal, de szinte minden országból naponta többször friss adat jön és azt töltik fel. Magyarország adatai pedig talán hetente 1x frissülnek.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79759) erdey_a válasza Ittnemaz (#79757) üzenetére


erdey_a
őstag

"De mást sem veszélyeztettek jobban, mint te. Magamon kívül."

Hát ezt ugye ezerféleképpen lehetne cáfolni, csak a gyerekekkel vagyok játszin, így erre most nincs időm.

Vérboci

(#79760) parandroid válasza Ittnemaz (#79757) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az, hogy magadat veszélyezteted, az a te dolgod. Felőlem nyugodtan. De hogy olyannak továbbadhatod, aki valami miatt nincs beoltva, vagy a többi hasonló oltásellenes hülyének, és ezzel leterheled az egészségügyi ellátórendszert, az konkrét össztársadalmi probléma, ami miatt rengetegen meghalnak az elmaradt ellátások kapcsán. Mint ahogy ez az elmúlt két évben folyamatosan történik. Szóval hadd tartsam fent a jogot, hogy leírjalak magamban hülyének. Nem mintha ehhez szükségem lenne az engedélyedre, vagy mintha ez bármit számítana, hogy néddmá, a robotavatáros csóka, akivel az interneten találkoztam, azt mondta hülye vagyok, lyuly!

Köszi, Boci, ha be kell szólni valakinek, megoldom egyedül is. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79761) emvy válasza parandroid (#79760) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk abban az esetben, ha a Delta variánst az oltottak kb hasonlóan továbbadják, mint az oltatlanok, akkor kb. semmi értelme az oltási igazolványnak.

while (!sleep) sheep++;

(#79762) parandroid válasza emvy (#79761) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erről egyrészt nincs adat, másrészt a delta az után jött, amikor már ment az oltási program. Harmadrészt meg ha eleve csak oltottakat engedsz olyan helyekre, ahol nagyobb valószínűséggel elkaphatják, és a nem oltottakat akaratuk ellenére véded azzal, hogy oda sem engeded őket, az is nagy segítség tud lenni, mert aki oltott, az legalább jó eséllyel (erre viszont van adat, méghozzá elég biztató) nem hal bele, vagy nem kerül kórházba miatta. Amúgy meg csak Mo-n van ez a nagy szabadság az oltási igazolással, ahogy elindulsz civilizált helyek felé, itt az oltási igazolványtól függetlenül még mindig mindenhol kötelező maszkhordás van. azaz egy csomó helyre eleve csak akkor mehetsz, ha be vagy oltva, és akkor is csak maszkban. Üzletek, rendezvények, éttermek zárt része, szolgáltatások igénybe vétele, stb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79763) emvy válasza parandroid (#79762) üzenetére


emvy
nagyúr

> a nem oltottakat akaratuk ellenére véded azzal, hogy oda sem engeded őket

Nekem ez nem fér bele (a világnézetembe). A többi okés. Én ennél liberálisabb vagyok sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#79764) lenox válasza ladybug (#79758) üzenetére


lenox
veterán

A magyar rádióban hallottad az adatokat?

Info radioban.

A fertőzöttségi rátát is bemondják vagy csak, hogy hány új fertőzött van és hányan haltak meg?

Nem tudom, ebbol mit szeretnel kihozni, fertozottsegi rata az osszes ember kontra fertozottek aranyat jelenti, az most meg nagyon kicsi. En azt figyeltem meg, hogy a korabbi 70 koruli szam helyett 250 korulit modtak. A korabbi 7-8 lelegezteto helyett 1x-et mondtak. Hatarozottan 2-3x-osara nottek a szamok. En a magam reszerol kiolvastam belole, hogy ujra kezdodik. Ha te a nemet linkedbol masra kovetkeztettel, az gondolom nem a radioban mondott adatok hibaja.

(#79765) concret_hp válasza lenox (#79764) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem pont az lesz, mint 1 éve... novemberre ül szépen mindenki a seggén... kb. összes környező országban mennek felfele a számok... tömegrendezvények on, iskolák nyitva, és mindenki megy amerre akar

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79766) parandroid válasza emvy (#79763) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogd fel úgy, hogy ha a sok laposföldhívő balfasz miatt tele vannak a kórházak, akkor a nagyi soha nem kap csípőprotézist, nem operálnak szürkehályogot, vagy vesznek ki epekövet. Így is hétmérföldesek már a várólisták…

A megoldás az lenne, hogy aki elutasította az oltást, annak nem jár covid-kezelés, de ez meg az én világnézetembe nem fér bele sajnos. Meg egyelőre azért úgy általánosságban sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79767) BlacKSouL válasza parandroid (#79766) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Amúgy az is érdekes, hogy aki nem oltatja be magát, az jár pl. fogorvoshoz? Vagy kardiológushoz? Ha rosszul lesz hív magához mentőt? Ha bekerül akkor kap gyógyszereket, infúziót? Ha balesetet szenved megműtik?
Hogy ez az ellátás tetszik, meg szimpatikus, ez jöhet, de amaz az ellátás, megelőzés, immunizálás, közösségi érdek az nem szimpatikus, azt nem kérem?
Bízom benne hogy akinek nem szimpi az oltás, az más eü ellátást se nagyon veszeget ám igénybe.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79768) emvy válasza parandroid (#79766) üzenetére


emvy
nagyúr

> a megoldás az lenne, hogy aki elutasította az oltást, annak nem jár covid-kezelés

Aki bringára ül, az meg nem mehet közkórházba keztoressel, hiszen saját maga választott magas kockázatú tevékenységet?

Nem így működik a társadalmunk jelenleg.

while (!sleep) sheep++;

(#79769) Spet válasza tope (#79744) üzenetére


Spet
addikt

Nagy eséllyel igen. Végig kell menni az ízskálán, hogy megtaláljam melyik a legfinomabb!

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79770) BlacKSouL válasza emvy (#79768) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez akkor lenne pontos, ha a saját biciklizésével még 3-5 másik ember kezét is nagy valószínűséggel eltörhetné, akik szintén újabb 3-5 ember kezét törhetik el.
A társadalom túl sok téren olyan, hogy az egyéni érdekek tömegesen felülírják a többségi társadalom érdekeit.

Mondjuk aki a mostani hullámban oltatlanul bekerül, és épp oxigénért küzd, attól a betegágynál én is megkérdezném, hogy: mizu? c-vitamin, immunrendszer? Rendelkezésre álltak, ahogy az oltás is. Tudom köcsög vagyok.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79771) Ittnemaz válasza parandroid (#79760) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Te is tovább adhatod.
Mivel az oltottak egy része beteg lehet, sőt volt példa a halálos kimentelre is, nem tudatjuk hogy az ellenanyag hiány vagy más ok miatt. De jelenleg nincs olyan kutatás tudomásom szerint ami azt vizsgálja hogy egy oltott fertőz-e.
Így feltételezem, hogy egy oltott is fertőz maximum nála a betegség lefolyása kisebb eséllyel lesz rossz.

Vallom, hogy mindenki menjen oltani mert az jó. De eddig egy kapott végleges engedélyt, de ne haragudj egy "fél éves követés" nem győz meg arról hogy a mellekhatasok nem jönnek elő később.
Mindenkinek a saját döntése hogy mit csinál. No de ha az eü dolgozok oltva vannak és én nem, miért is nem mehetek pl gipszelni oltatlanként?

link covid előtt is volt várólista.

link jelenleg vannak olyan tömeg rendezvények ahol rengeteg ember fordul meg és az ellenőrzésrol nincs nagyon szó.

[ Szerkesztve ]

(#79772) tbs válasza Ittnemaz (#79771) üzenetére


tbs
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#79773) parandroid válasza Ittnemaz (#79771) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Oltottan

1) Kisebb eséllyel kapom el (állítólag).
2) Kisebb eséllyel adom tovább (ez egyre kevésbé tűnik igaznak).
3) Kisebb eséllyel leszek súlyos beteg, vagy halok bele, esetleg alakul ki súlyos szövődmény (ezt viszont egyértelműen alátámasztják a számok.

Nyilván a harmadik aspektus most a legfontosabb, de bízzunk benne, hogy az első kettőben is segít a dolog (valamennyire valószínűleg igen, de erre még nincs elég adat).

Az engedélyes dolgot nem is értem, 4 EU-ban engedélyezett vakcina van, egyedül az oroszok, meg a kínaiak nem vették a fáradtságot, hogy végigcsinálják az engedélyezési processzt, de ez is inkább politika (ezzel együtt úgysem hiszem el egy szavukat sem, amíg valami független, ellenőrzött kutatás nincs róla).

Mellékhatásokról hallani ugyan, de ez olyan, mint a biztonsági öv. Ha valaki azért ég bent az autóban, mert bent ragadt az öv miatt, vagy azért él túl valamit, mert kirepült, arra statisztikailag van ugyan példa, csak elhanyagolható azokhoz az esetekhez képest, amikor az öv mentette meg az életét. Meg ugye nagyobb szenzáció, inkább híre megy.

Ezek a dolgok úgy működnek, hogy van egy rakás okos ember (nem a laposföldhívőkre gondolok, hanem aki tényleg ezt tanulta 5-8 évig egyetemen, meg vagy 20 éve kutatják, tanulmányozzák a területet), akik megpróbálják kitalálni, hogyan működik a dolog, a meglévő, olykor hiányos adatokra alapozva. Lehet őket hülyézni, meg lehet futballszurkolóként, vagy kocsmai okoskodóként mindent jobban tudni, aztán ebből lesz a laposföldelmélet, a grabojov számok, a homeopátia, a chemtrail mozgalom, meg az oltásellenesség. Nincs rá megoldásom, ahogy másnak sem, pedig aztán nálam jóval okosabbak is próbálják kitalálni, hogy mit lehetne az egyre több hangos idiótával kezdeni…

Ja, az ellenőrzés hiányáról, meg a tömegrendezvényekről
meg annyit, hogy amíg az ország legnagyobb futballokosa mondja meg, mi legyen, addig ne is várj konzekvens járványkezelést.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79774) tope


tope
addikt

Amit én látok a Covid-ból:
1. Nem tudjuk, hogy átmentünk e rajta, mert ugyan oltás előtt miért is tesztelnének, hogy van-e értelme az oltásnak... (van e bennünk antitest)
2. Az oltottak között vannak mellékhatások, és halál esetek is, hosszútávú mellékhatásokról semmit se tudunk.
3. Mikor kapunk olyan statisztikát, hogy ki kapta el oltás után, milyen tünetei voltak, egyéb mellékhatások...
Ezek után valamilyen szinten érthető, hogy nem rohan mindenki oltatni magát, mert itt élnek bő 1,5 éve oltatlanul, vigyáznak magukra mint eddig is, nem úgy mint a sok felelőtlen ember, akik szarnak oltás után a higiéniára, és a fő problémát ők okozzák (és kitudja hogy az oltás maga milyen variánst okozott eddig is és fog még okozni).

parandroid leírta a kételyek jó részét ami miatt jó pár ember visszakozik az egésztől, na meg említsük meg az egész elbacott kommunikációt is...

(#79775) fokukac


fokukac
nagyúr

Bleki, hol vagy? Az éjjel lenyomták Zabart..! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79776) emvy válasza BlacKSouL (#79770) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ez akkor lenne pontos, ha a saját biciklizésével még 3-5 másik ember kezét is nagy valószínűséggel eltörhetné, akik szintén újabb 3-5 ember kezét törhetik el.

Ahogy irtam, az alfa/brit varians eseten en is fontosnak tartottam a vedettsegi igazolvany ellenorzeset. A deltanal ez nem egeszen igy nez ki.
A maszkhordasnak uzletekben, stb. tokre van ertelme, ezt meg kene tartani (nemcsak a Covid, hanem egyeb betegsegek miatt is).

while (!sleep) sheep++;

(#79777) fokukac válasza tope (#79774) üzenetére


fokukac
nagyúr

"parandroid leírta a kételyek jó részét ami miatt jó pár ember visszakozik az egésztől"

Nem írta le. Az emberek jelentős hányada olyan eszement fazságokat hisz, hogy nem hiszed el.
Hogy Bill Gates akar megölni mindannyiunkat, hogy megállítsa a túlnépesedést, a maradékot meg becsippelje, (vannak róla elhallgatott dokumentumok, láttam a 'zinterneten..!)
hogy a gyógyszergyárak lobbija (a köcsögök belőlünk élnek)
hogy egyes szakértők szerint sterilizál és 15 évvel csökkenti az élettartamot
hogy "nem természetes"
hogy a 'zoltások miatt jönnek az újabb és újabb mutánsok (az, hogy amúgy is jönnek, illetve hogy az indiai már decemberben felbukkant, amikor még nem volt oltás sehol, az mindegy)
meg kell majd belőle negyedik meg ötödik is, és sose lesz vége
és hogy úgyse véd, meg ha hiába véd valamennyire, neki az se kell, mert minek, inkább letolt gatyával várja, meg a saját természetes immunrendszerünk megvéd

És a legszebb, hogy átküldöm neki a CDC hivatalos statisztikáit (ti, hogy aki meghalt, azoknak a 99,3%-a oltatlan volt), mire visszaír, hogy csak azt a statisztikát hiszi el, amit saját maga hamisított, és hazudnak mind, és pártunk és kormányunk, és hogy így meg úgy.

Ha én adok neki valami hivatalos statisztikát, ami nagy valószínűséggel mutat valamit, akkor az hamisítvány, de ha ő lát valami videót a 'zinterneten, ahol beszélt valami "szakértő" valami faszságot, akkor az tuti igaz.

IGen, apámmal beszélgetünk ilyenekről.
Szóval, az EMBEREK HÜLYÉK, sötétek, legalábbis egy igen nagy hányaduk az, és elképesztően könnyen befolyásolhatóak bármilyen hülyeséggel, sőt, az interneten küldözgetik egymásnak a hülyeséget, ami így gyorsabban terjed, mint bármilyen vírus valaha.

Az internet a legsötétebb idiotizmust szabadította a világra, pedig 25 éve azt vártuk, hogy majd a szabadságot hozza el.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79778) emvy válasza fokukac (#79777) üzenetére


emvy
nagyúr

> Az internet a legsötétebb idiotizmust szabadította a világra

Szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem igy van, sot, ellenkezoleg. Csak most jobban lathato. Ahogy a jovedelmi egyenlotlensegek is azert ennyire bosszantoak, mert mindennap latja oket az ember.

while (!sleep) sheep++;

(#79779) lenox válasza emvy (#79778) üzenetére


lenox
veterán

Pedig igy van, es mindenkibol is a legaljat hozza ki, lasd kettovel feljebb :)

De amugy nem csak jobban lathato, mivel a kotelezo elfogadas miatt nem peklapat jon a hulyesegre, hanem tamogatas/megosztas/burjanzas.

[ Szerkesztve ]

(#79780) tope válasza emvy (#79776) üzenetére


tope
addikt

A maszkhordást szerintem hamarosan amúgy is kötelező lesz zárt térben, legalábbis remélem, én is lassan előszedem, és felfogom venni a boltban, akárhogyan döntenek is e téren.

(#79781) ToBeY válasza emvy (#79776) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Fél off: A maszkot én továbbra is hordom boltban, bkv-n és egyébb zsúfolt hyeken!

(#79782) erdey_a válasza ToBeY (#79781) üzenetére


erdey_a
őstag

ez dicséretes, csak ezzel alapvetően a "hülyéket" véded magadtól, de téged ki véd meg a "hülyéktől"?

fura dolog ez, mert én ugyan fel nem veszem a maszkot, amíg nem lesz kötelező, de ha az lesz, akkor viszont minden további nélkül, nagyon szívesen.
csak valahogy nem akarok én lenni "az a maszkos buzerant" a boltban \ gyárban \ utcán.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79783) tope válasza erdey_a (#79782) üzenetére


tope
addikt

Az a gond, hogy nem akarja mindenki alapból felvenni zárt térben, pedig nem csak a Covid miatt kéne kb., nagyon sok betegség terjed cseppfertőzéssel, és a maszk ezt megakadályozhatná.

(#79784) erdey_a válasza tope (#79783) üzenetére


erdey_a
őstag

ez is igaz, mégis megvoltunk maszk nélkül eddig, nátha, influenza ide vagy oda. szóval azért standard ne legyen belőle. tudjuk le ezt a vackot, addig hordjuk, aztán kész.

noch dazu: én maszk nélkül is alig ismerek fel embereket, de maszkban meg pláne. rém kellemetlen, hogy valaki köszön, hozzám szól, én meg nem tudom, hogy ki az :DDD

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79785) fokukac válasza lenox (#79779) üzenetére


fokukac
nagyúr

tanulságos.
szerintem reménytelen.
[amikor az oltásszkeptikus találkozik a virológussal]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79786) concret_hp válasza erdey_a (#79784) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ázsiában pl. elég standard... persze ehhez is kéen egy minimál egyéni felelősség vállalás, de amíg az emberek bejárnak dolgozni betegen, hátha sikerül megfertőzni 50 másikat, addig nem sokra számítok...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79787) erdey_a válasza concret_hp (#79786) üzenetére


erdey_a
őstag

hát ez messzire vezet, de:
- ázsia lakosságának nagyobb része nem hord soha semmiféle maszkot, aki hord, az is jobbára a szmog miatt és nem azért mert náthás
- az emberek nem mennének betegen dolgozni, ha nem múlna rajta a havi mozgóbér, pláne a napi betevő

Vérboci

(#79788) parandroid válasza erdey_a (#79784) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"tudjuk le ezt a vackot, addig hordjuk, aztán kész."

Nem úgy néz ki, hogy ez hamarosan le lesz tudva, szóval szokd csak azt a maszkot. Meg nyugodtan fel lehet készülni az évente ismétlődő oltásokra is, mert kelleni fog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79789) ToBeY válasza erdey_a (#79782) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én úgy gondolom (lehet rosszul),hogy a semmitől többet véd a maszk,így hát felveszem zárt térben. :U

(#79790) parandroid válasza ToBeY (#79789) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A maszk inkább a kilélegzett dolgokat fogja meg, mint a belélegzetteket. Téged akkor véd, ha másokon van. Persze a semminél valóban többet fog belégzésnél is, de nem ez a lényege. Az orvosi személyzet sem azért hordta, hogy ők ne kapjanak el semmit a betegtől, hanem hogy a legyengült immunrendszerű, kiszolgáltatott beteget, vagy a nyílt sebeket ne fertőzzék be.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79791) fokukac válasza parandroid (#79790) üzenetére


fokukac
nagyúr

Van arra is kutatás, hogy azért is hasznos a maszk, mert ha nem is véd, de kevesebb vírus jut be az orrba, és a kevesebb vírus enyhébb lefolyású fertőzéshez vezet.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79792) szőröscica válasza fokukac (#79791) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom, hogy ezt a maszk témát egyesek miért élik meg ennyire tragikusan, én mikor még szemüveget hordtam, akkor sem zavart, és tavaly nyáron Spanyolországban a 35 fokban az utcán sem derogált felvenni, ha egyszer ez volt a szabály.

Nem élveztem, de az jobban zavart, hogy a járvány miatt kísérő nélkül kellett mennem pl. szemműtétre, ha meg valami komolyabb beavatkozást kellett volna elhalasztani, az meg főleg rossz lett volna...

Nálunk a családban volt halál is, egész fiatal egészséges ember is intenzíven, stb., szóval ha megtehetek valamit, hogy csak eggyel kevesebb ember kapja el, akkor megteszem.

(#79793) ToBeY válasza parandroid (#79790) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem baj engem megnyutat a tudat hogy rajtam van,és nem különösebben zavar a mindennapokban szóval hordom :K

(#79794) gaborbol


gaborbol
őstag

Persze ezt nem lehet megmondani, de erzesre a delta siman kinyirt volna oltas nelkul. Nem csak szerintem, de az itteni csalad szerint is. Ez a fojtogatos resze nagyon ilyeszto. Es par nap alatt megjott gyakorlatilag a semmibol, szaglas izleles szinten nem tert meg vissza. Feleseg fonokenek marcius ota nem tert vissza.
Kivancsi lennek, hany evet vesz el az eletebol akar csak ilyen ateses a korhazba nelkul.

Aki csak tudja adassa be a harmadik oltast foleg, ha az elozoket 4-5 honapnal regebben kapta.

Szerintem az izraeli adatokat erdemes nagyon nezni , ha mar ok a legotottabbak …

[ Szerkesztve ]

(#79795) BlacKSouL válasza fokukac (#79785) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem önmagában a video durva, de a cikkhez tartozó fb bejegyzés alatti kommentekkel együtt...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79796) elessar válasza parandroid (#79773) üzenetére


elessar
tag

Tudtommal eddig minden Covid-vakcina csak ún. vészhelyzeti engedéllyel rendelkezett. Aug 20. után kapta meg a Pfizer az USÁ-ban a teljes jóváhagyást.

(#79797) parandroid válasza elessar (#79796) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, EU-ban conditional marketing authorization néven fut a dolog.

“The approval of a medicine that addresses unmet medical needs of patients on the basis of less comprehensive data than normally required. The available data must indicate that the medicine’s benefits outweigh its risks and the applicant should be in a position to provide the comprehensive clinical data in the future. “

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79798) ladybug


ladybug
őstag

Nagyon sok emberrel dolgozok naponta. Gyakorlatilag egymás nyakában lihegünk. A fertőző betegségek iszonyatosan gyorsan terjednek, ha valaki betegen jön dolgozni vagy a gyerekét betegen adja le. Természetesen a Covid miatt még jobban odafigyeltünk, de a maszkhordás miatt a korábbi betegség hullámok nem is jelentkeztek. Most megint kötelező a maszk és ezt jónak tartom.

A Covid berobbant kb 1,5 éve az életünkbe és azóta jelen van. Védekezzünk ellene, ahogy csak tudunk. De ott vannak más fertőző betegségek is, amik a maszkhordás miatt szinte alig vannak jelen. Nem kell jelentéseket írnunk az Egészségügyi hivatalnak. Már csak ezért is jó a maszk. Emellett nekem biztonságot ad. Magamat és másokat is védek. Amúgy ezt most találtam: [link]

Az oltás is biztonságot és védettséget ad, ami megnyugtató, lsd. fentiek.
Számomra felfoghatatlan, hogy egy pár kolléganő miért nem oltatja be magát. Különböző korosztályok különböző családi háttérrel. 30 éves 3 gyerekes anya, 56 éves egyedülálló, 51 éves 2 gyerekes anya. De aki a legérthetetlenebb számomra, az az a 30 éves kolléganő, akinek 2,5 éves súlyos szívbeteg gyereke van és ott vannak mindketten az intézményünkben.

A mindenféle hivők meg sajnos mindig is jelen voltak. Hol nagyobb a hangjuk, hol halkabbak. Viszont náluk is érvényesül, az, ami totál emberi tulajdonság (nem jó, de ez más tészta), hogy ha minél hangosabbak, annál jobban figyelnek rájuk és, hogy minél nagyobb butaságot mondanak, annál jobban elhiszi egy bizonyos réteg.
Elképesztőnek tartom, milyen ostobák és megvezethetők tudnak lenni emberek a 21. században.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79799) Tothgera30 válasza ladybug (#79798) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Felesleges megérteni. Több mint egy évtizede dolgozó (buddhista) kolléga inkább felmondott mint hogy oltassa magát. A felesége idősek otthonában vezető, valószínűleg ő is szakmát vált, ugyanezen okok miatt. Jelenleg otthon masszíroz, elvileg ebből vegetál.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79800) fokukac válasza emvy (#79778) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia!
ma este ezt kaptam apámtól. Küldi ezt a fiának, akit már kétszer beoltottak.
tömeges gyilkosság folyik..!

(nem rakok szmájlit, hogy drámaibb legyen)

ilyeneket nézeget szabadidejében, ki tudja már, mióta.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.