Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79301) Tothgera30 válasza fokukac (#79299) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Számodra a kenyér és sonka minőségi étel? Zöldségre és rízsre gondoltam köretként, még ha sült halat dob mellé, akkor is kijön. Valahogy a lángosnál szinte bármi jobb opció.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79302) erdey_a válasza Tothgera30 (#79301) üzenetére


erdey_a
őstag

ott, ahol lángost \ pizzát \ borjúbécsit \ angusbélszínt esznek az emberek, ott nem opció, hogy rizst főzz zöldséggel, meg hallal.

ennyire ne beszéljünk már el egymás mellett.

talán a rizs, a zöldség meg a hal, amit o t t h o n készítesz el, nem lett drágább?

a lángos esetünkben egy "szimbóleum"

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79303) Spet válasza erdey_a (#79294) üzenetére


Spet
addikt

Es hol a tablazat, hogy hany darabot ettol eddig balatonon? :DDD (jomagamhoz maximum 5-t tippelek a 20 ev Balatonra jarashoz)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79304) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A legjobb amikor a tecsőn kormánypártiak villantanak és beleszámolják a fizetésüket a sztrím arczába hogyaszongya kubikos vagyok és 200 nettót kereseksohasenemsevolt ilyen jó! Azt bezzeg nem mondja hogy egy 10 éves üzleti laposon sztrímel amire úgy kuporgatta össze.
Ez a 200k nettó minimál is egy agyrém - bele fog dögleni az ország. Ezután mindenki is sztrájkolni fog. Márpedig teccik nem teccik a hozzáadott érték itthon a munkában igen gyengyusz. (persze van 1-2 szakma de ugye kivétel erősíti a szabált)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79305) tope válasza bitpork (#79304) üzenetére


tope
addikt

Nem 200.000 bruttót akarnak jövőre?
Mondjuk az is esélytelen... mert akkor mindenki fizetését emelik jövőre 35.000 Ft-tal legalább?... :F

[ Szerkesztve ]

(#79306) fokukac válasza Tothgera30 (#79301) üzenetére


fokukac
nagyúr

én imádom a friss kenyeret, friss felvágottal / kolbásszal, sajttal, zöldséggel, igen.

De ezt csupán azért mondtam, hogy érzekeltessem, hogy ott, a Balatonon 1200 Ft-ból max. ez jön ki, ami nem lángos.

"Zöldségre és rízsre gondoltam köretként, még ha sült halat dob mellé, akkor is kijön"

Kijön, persze, 4000-ből... :D

Értsétek már meg, itt nem arról van szó, hogy Te mennyiért tudnád megfőzni magadnak. Itt a helyet fizeted meg, ennyi. Ha nem akarod megfizetni, vagy mert elveid vannak, akkor csinálsz magadnak szendvicset, vagy otthon főzöl és viszed kis dobozban és kész.

De ott senki nem fog neked ennyiért kaját adni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79307) Enton


Enton
addikt

Lángos és életminőség témában nem szabad elmenni a himnusz mellet se:

Burzsoá Nyugdíjasok - Kádár János

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#79308) erdey_a válasza Enton (#79307) üzenetére


erdey_a
őstag

Nem a lángos kicsi, elvtársak, hanem a pofátok nagy!

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79309) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Itt a parti étteremben (nem büfé) 100 Kuna az olajban sült/grillezett skorpióhal filé spenótos krumplival. Akkor az most jobb mint a lángos, vagy a másik 'szimbóleum' az őshonos balatoni lisztes hekk?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79310) Tothgera30 válasza erdey_a (#79302) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] - Van ahol opcíó, vagy épp három méterrel mellette, tuti megoldják. Még ha sült halat sültkrumplival, uborkával nézzük, is megáll a lángos árfolyamán. Persze lehet itt szemellenzővel nézni a dolgokat, de valljuk be, a lángos az egyik legolcsóbb "étel", irreális árakon.

#79306 fokukac: "De ezt csupán azért mondtam, hogy érzekeltessem, hogy ott, a Balatonon 1200 Ft-ból max. ez jön ki, ami nem lángos." - Kicsit hozzáteszel, és gyros, burger, sötöbö. Ha a 4000Ft-hoz számoljuk az általan leírt dolgokat (zöldség/rízs/hal), akkor legalább két főre jön ki az adag. De megértem hogy a helyet fizeted, el is fogadom, itt viszont visszatérnék arra hogy minőségi ételen van a hangsúly, ez pedig pont az ellentéte. Még egy gyros is sokkal egészségesebb, főleg ha rízzsel kéred, bár kissé drágább lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79311) erdey_a válasza Tothgera30 (#79310) üzenetére


erdey_a
őstag

oké, meggyőztél.
nem drágult semmi, sőt olcsóbb lett. a fizetésem is több lett, csak jobbról balra kell olvasni a számokat.
eddig egy kő alatt éltem.

Vérboci

(#79312) Tothgera30 válasza erdey_a (#79311) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó neked. ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79313) fokukac válasza Tothgera30 (#79310) üzenetére


fokukac
nagyúr

De ez egy strandi büfé, amiről szó van... itt nincs szó egészségről.
És, ha ugyanazon lokációban elmész egy étterembe, az pedig 4-5-6 rugótól indul, per fő.
Komolyan, nem értem ezt az érvrendszert.

-----------------

Amúgy azt aláírom Blekinek, hogy ettünk Isztrián olyan part menti, panorámás helyen, ahol 60-70 kunáért rendes kaják voltak.... Tehát olcsóbb, mint a Balaton.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79314) NoLF


NoLF
addikt

mára nincs más mondanivalóm

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79315) BlacKSouL válasza fokukac (#79313) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ahol mi eddig néztük, most lipára annyi minden mint tavaly. És már tavaly se nagyon mertek emelni 2019-hez képest, örültek hogy volt vendég. Tehát itt 21-ben kb. 19-es árak vannak. Ehhez képest milyen a balatoni árstatisztika? Pedig itt is nagyjából júni 15-szept 15 között kell kiásni a turizmus aranyrögeit egész évre.
(Boltban itt is van kb. 2-5%, de itt az van, hogy az akciós termékekből van is kitéve, nem úgy mint otthon, hogy azok az akció végéig a raktárban pihennek. Vagyis simán lehet akciót figyelve tavalyi árakon bevásárolni)
A Huf-Hrk árfolyamról meg a hr turizmus igazán nem tehet, hiszen mi független büszke erős dübörgő puma tudjuk mit hogy kell.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79316) NoLF válasza BlacKSouL (#79315) üzenetére


NoLF
addikt

már csak az autópályát kéne konszeccióba pattintaniuk, és akár meg is érhetné lemenni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79317) gaborbol


gaborbol
őstag

Feljuttunk Rhode Island-ra nyaralni az oceanhoz, picit mashogy allnak a turistakhoz.

Itt a varosi rendelet:

A varoshatarba meg ki van rakva egy eletronikus tabla 4 meter x 2 meter.

Minden modositott vagy nem megfelelo kipufogoval szerelt jarmuvet zajszennyezes miatt 1000 dollarra buntetunk. Szemeteles kozuton 500-1000 dollar szinten.

(#79318) BlacKSouL válasza gaborbol (#79317) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Erről eszembejut az örök dilemmám. Hogy ugye a dohányzás és a dohánytermékek reklámozása tilos(miért?kiskorúak védelme?) de az alkoholtartalmúaké nem. Eközben közterületen alkoholt fogyasztani tilos(kiskorúakvédelme?), de dohányozni nem. Most akkor hogy?
olyat passzív alkoholizmus címén még soha nem tapasztaltam, hogy valaki egy emelettel odébb, vagy 5 méterre tőlem az utcán itta volna a doboz sörét, én meg bebasztam volna ettől.
Értem hogyne, hogy az alkohol tudatmódosító, a dohányfüst meg nem, ezért kezelik másképp. Csak valahogy az elbaszott reklámszabályozások mellett még mindig több nyomát látom(érzem) hogy az emberek bagóznak, és kevesebbet hogy isznak.

#heti füstölgésem rovat /off

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79319) emvy válasza BlacKSouL (#79318) üzenetére


emvy
nagyúr

> Hogy ugye a dohányzás és a dohánytermékek reklámozása tilos(miért?kiskorúak védelme?) de az alkoholtartalmúaké nem.

A dohanyzas tarsadalmi tamogatottsaga alacsonyabb.

> Eközben közterületen alkoholt fogyasztani tilos(kiskorúakvédelme?), de dohányozni nem.

Ritkan van az, h par doboz cigi kovetkezteben verekedes alakul ki.

while (!sleep) sheep++;

(#79320) rushty


rushty
senior tag

A kábítószer hol helyezkedne el?

Revolut meghívó pü-ben

(#79321) BlacKSouL válasza emvy (#79319) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Saját tapasztalataim szerint ha a támogatottság alacsony is, a fogyasztás magas. Nem reprezentatív felmérés Salgótarján közterületein, utcáin, lakótömböknél(kb. 160 lakás erkélyére látok rá) az aktív dohányzás(látom, érzem), és a szétdobált csikkek alapján, meg most a nyaralás alatt is úgy veszem észre, sokkal több a tömbben lakó magyar(Debrecen, Nyíregyháza, Miskolc vonzáskörzete) vendég dohányzik mint amennyi nem. Lehet hogy elítélik/nem támogatják, de szívják.

Na hallod, ha ismernéd a várost, és az itteni híreket, itt egy szál cigiért is többször alakul ki verekedés ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#79322) NoLF válasza rushty (#79320) üzenetére


NoLF
addikt

ha megtehetné, akkor a testemben :K :DD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79323) FehérHolló válasza emvy (#79319) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ritkan van az, h par doboz cigi kovetkezteben verekedes alakul ki.

Hé tesó, van egy szál cigid? És tüzed? Milyen szép óra!

Skynet is real. It's called Google.

(#79324) EQMontoya válasza emvy (#79319) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk beszivott raszta gyereket sem lattam meg, hogy bantalmazta volna a buszmegallot (esetleg az asszonyt otthon, mert meleg kobanyait hozott), ennek ellenere a beszivas legalabb olyan szintu buncselekmeny, mint a rongalas. :)

Same rules apply!

(#79325) NoLF válasza EQMontoya (#79324) üzenetére


NoLF
addikt

én még nem rasztát sem ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79326) fokukac


fokukac
nagyúr

Nagykőrös jó hely vajon?

komolyan, ez az ország folyamatosan tud süllyedni újabb és újabb mélységekbe... De tudom, biztos lemérték, és erre van igény...

De vannak azért sikereink is:

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79327) concret_hp válasza fokukac (#79326) üzenetére


concret_hp
addikt

várjál, ez már full olyan, mintha a kétfarkúak írták volna :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79328) FehérHolló válasza fokukac (#79326) üzenetére


FehérHolló
veterán

De kitöltötted?

Skynet is real. It's called Google.

(#79329) NoLF válasza fokukac (#79326) üzenetére


NoLF
addikt

Nagykoros remek hely!

volt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79330) fokukac válasza concret_hp (#79327) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha belegörgetsz az oldalba, sajnos látszik, hogy ez nem a hírcsárda. :)
de tuti jó hely.
Remélem, amúgy, komoly, mert viccnek túl durva lenne...

Az a baj, hogy az intellektus annyira, de annyira mélyre süllyedt ebben az országban, hogy azt nehéz kifejezni. De láthatólag erre van igény.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79331) NoLF válasza fokukac (#79330) üzenetére


NoLF
addikt

ebben az országban IS.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79332) fokukac válasza ladybug (#79286) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ma azt mondta a Főni a fox news-os csávónak, hogy "A mindennapi élet szintjén lehagytuk a Nyugatot", látod, nem is kamuzott... :)) ;] :K :C

Nem akartok haza költözni? :)
(viccelek)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79333) ToBeY válasza fokukac (#79332) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És nem nevetett közben nagyon?
Mert akkor lehet,készül valami stand up-os estre és erre gyakorolt. :)

(#79334) EQMontoya válasza fokukac (#79332) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, hogy lehagytuk. Itt mar tobbe kerul. :)

Same rules apply!

(#79335) ladybug válasza fokukac (#79332) üzenetére


ladybug
őstag

Épp itthon vagyunk kb. két és fél hétig. Ennyi pont elég lesz. 🤯

Nem, nem szeretnék hazaköltözni. Inkább a hanyatló, paráználkodó, gátlástalan és élhetetlen Nyugaton maradok.

Tessék, meg lehet kövezni…

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79336) fokukac válasza ladybug (#79335) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jó pihenést..! :B

Én pedig csak vicceltem, de egy ilyen elhipnotizált országban már csak így lehet... :) mármint viccelve

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79337) ladybug válasza fokukac (#79336) üzenetére


ladybug
őstag

Köszi. Várjuk a nyarat, mert az igazán nálunk sem volt.

Tudom, hogy vicceltél, bár a keserédes hangvitel is átjött.

Viszont minden egyes új rendelet/nyilatkozat után az jár a fejemben, hogy van-e lejjebb. Sajnos eddig mindig volt. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79338) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap a nyugatitól busszal jöttem haza, háát elég változatos volt az utazóközönség meg kell hagyni.Volt miden,amit nem akar magának az ember.
Egy darabig nem szeretnék arra menni :(

(#79339) NoLF válasza ToBeY (#79338) üzenetére


NoLF
addikt

Értem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#79340) erdey_a válasza NoLF (#79339) üzenetére


erdey_a
őstag

én nem... de komolyan.
milyen népek amiket nem akar az ember?
cigányok? arabok? magyarok?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79341) ToBeY válasza erdey_a (#79340) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor sorolnám az utazóközönséget.Ja, és tudom,én vagyok túl szenzitív...

Volt egy büdös csövi pont előttem, aki végig piált,volt egy "kolompár" család aki messziről üvöltöztek egymásnak a buszon,még volt két sírós baba és grátisz mellettem pedig egy nagymama ült,aki kihangosítva üvöltve telefonált az unokájával (aki beteg volt és hányt)
izgi út volt na, vártam lesz-e bunyó esetleg:D
Alig vártam hogy a nyugatitól az Árpád híd-íg elérjek. :K
Nem sűrün utazom busszal, de ezután még ritkábban fogok

[ Szerkesztve ]

(#79342) erdey_a válasza ToBeY (#79341) üzenetére


erdey_a
őstag

ja így már értem. ez így tömbösítve tényleg sok tud lenni.

Vérboci

(#79343) bitpork válasza ToBeY (#79341) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És akkor még bele sem gondoltál milyen lehet az élete egy hajléktalan kolompár nagyinak akinek rossz a füle és ezért nem hallja hogy a babája sír és kénytelen a buszon utazni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#79344) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Csak hogy egy kis móka is legyen.Ez van akkor amikor nem megy a rockzenekar,és mindent sz@rt el kell vállalnod,de túl profi vagy hozzá :DDD [link] (0:30 környékén van a lényeg)

[ Szerkesztve ]

(#79345) fokukac válasza ToBeY (#79344) üzenetére


fokukac
nagyúr

jól nyomja a csávó, na. :)
és szerintem élvezi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79346) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Este milyen durva jégeső volt itt óbudán,máshol is volt?

(#79347) ladybug válasza ToBeY (#79346) üzenetére


ladybug
őstag

Mi is felkészültünk rá itt Zalában, mert 3-4 óra felé durva felhők jöttek, de aztán nem lett semmi. Még eső sem.

Eddig minden évben elverte az autóinkat a jég. Szerencsére idén még megúsztuk. Maradjon is így!

Mondjuk mozgosítottuk a családot, hogy a garázsok legyenek üresek, hogy be tudjunk állni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#79348) fokukac válasza ToBeY (#79346) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt volt nagy vihar, de nem volt jég.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79349) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Beszeltuk ugye par napja, hogy a fuhrer szerint a mindennapi elet teren lehagytuk a Nyugatot. Ekkor mondtam is, hogy fogyasztoi arak teren lehetseges.

Na, most megjott a kovetkezo eves kotelezom az egyik kocsira, ez 40%-kal emelkedik ugy, hogy nem okoztam balesetet (B7->B8). Valoszinuleg ez pl. egy olyan emeles, amire a nyugati biztositok csak irigykedve neznek.

Same rules apply!

(#79350) parandroid válasza EQMontoya (#79349) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok benne biztos, hogy a kötelező biztosítás még egyáltalán olcsóbb-e Mo-n, de sajnos összehasonlítani sem könnyű a mindenféle teil-, meg vollcascos, meg egyéb kiegészítő szolgáltatások miatt (utazási biztosítás, téli kerékcsere kupon, stb).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.