Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80951) emvy


emvy
nagyúr

Na, megint megjelent a PH-n a Reddit-effekt, magyarul a sikertelen, szomoru eletuket internetes forumok moderalasaval probaljak nehanyan kompenzalni. :(

while (!sleep) sheep++;

(#80952) NoLF válasza emvy (#80951) üzenetére


NoLF
addikt

ez bizony szomorú. :((

mint ahogy az is, hogy tegnap este a szerb-magyar határon mikor jöttünk át, kiderült, miért volt a várakozás - egy szegény kis Yusuf-ot bányásztak elő éppen egy Citroen C5 pótkeréktárolójából. szerencsétlent vagy háromszor visszafektették és kiszállították, merthogy erről lőni kellett vagy 30 képet a 6 dromedár határvédelmi főbiztosnak... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80953) NoLF


NoLF
addikt

Eletem a kis felesegemmel :DD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80954) erdey_a válasza NoLF (#80953) üzenetére


erdey_a
őstag

szólok, hogy a megfejtés a "fehér répa" ;]

Vérboci

(#80955) NoLF válasza erdey_a (#80954) üzenetére


NoLF
addikt

a kis tudatlan, pedig sűrűn megkapja... :Y :DDD

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80956) erdey_a válasza NoLF (#80955) üzenetére


erdey_a
őstag

badum tsss :DDD

Vérboci

(#80957) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tudom, hogy szomorú meg minden, de az egyetemeken ilyen dolgokért alkalmaznak és fizetnek embereket, hogy a "deviánsok olvasásszociológiáját" tanulmányozzák :Y
[link]
Leírom, hogy a deviánsok nem olvasnak aztán fizetik a pénzt :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80958) Tim82 válasza kraftxld (#80957) üzenetére


Tim82
nagyúr

Természetesen nem "azért" alkalmazták és fizették, konkrétan a PPK egyik könyvtárosa volt. [link] [link]

További jó "leírogatást".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80959) Parci válasza emvy (#80951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

emvy, arra van-e ilyen frappáns kifejezés, amikor egy volt házigazda azonnal megfejt valamit nulla infóval és ítélkezik, sőt, kvázi hergel, ahelyett, hogy kérdezne egyet? :(((

nem kötelező senkinek sem elhinnie, de ma a ph-n igen-igen sok figyelmeztetést, temp banánt, moderálást és egyebet kell kapnod ahhoz, hogy végleg kipontozd magad. utolsó utáni utáni utáni... utáni esélyek helye a fórum. de persze nem lehetetlen, századszorra, ha közben megállás nélkül fröcsög az ember a modikra, végül összejöhet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80960) kraftxld válasza Tim82 (#80958) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem leírogatás volt, hanem csak meglepődtem, hogy ilyen "hasznos" dolgokkal még foglalkoznak manapság emberek...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80961) erdey_a


erdey_a
őstag

Parci az off topikban...
Ez olyan mint egy pápalátogatás :Y :R

Vérboci

(#80962) Tim82 válasza kraftxld (#80960) üzenetére


Tim82
nagyúr

A "foglalkoznak vele" és az "azért alkalmazzák és fizetik őket" ugye két egymástól meglehetősen messze álló fogalom.

A valódi hasznosság sem attól függ, hogy éppen érti-e egy random fórumozó az adott témát vagy nem. Én pl. nem tudom megítélni abból, hogy az Index épp egy elb*szott buzzword-öt emelt ki az elhunyt kutatási témáiból, mert jól hangzik, de vélhetően ha jobban kifejtették volna a kutatási irányait, az kevésbé lett volna izgalmas.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80963) kraftxld válasza Tim82 (#80962) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oks, én ezt úgyse értem meg, megyek is vissza a Dél-Oszétiai könyvtárba, a gyertya mellett írok is egy esszét a helyi magyar szubkultúra pálinkafőzésének hatásáról :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80964) Tim82 válasza kraftxld (#80963) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mondtam, hogy én értem, csak hát nem én éreztem hatalmas szükségét annak, hogy egy halálhírből kiragadott buzzword kapcsán leírjam, hogy höhömiezafasságamiértmégképesekfizetniembereket. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80965) Parci válasza erdey_a (#80961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak nem szeretem a full inkorrektséget. és valahol mindig bízom abban, hogy érvek mentén is lehet létezni, nem csak zsigerből ítélkezni (az milyen effekt? :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80966) fokukac


fokukac
nagyúr

mi történt? ki halt meg? kit bannoltak?

Ui. közben 372 az ojró, szóval egyre és egyre versenyképesebbek vagyunk.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80967) fokukac válasza erdey_a (#80961) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez jó volt..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80968) Parci válasza fokukac (#80966) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aweriot túltolta :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80969) BlacKSouL válasza fokukac (#80966) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tudtam bmeg hogy 348-nál még vennem kellett volna :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80970) fokukac válasza BlacKSouL (#80969) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyugi, én se vettem.
illetve igen, csak azt el is költöttem a nyaraláskor.
konkrétan a teljes vagyonomat kellett volna áttenni ojróba, de pont belengették, hogy kamatemelési ciklus, én hülye meg azt hittem, hogy akkor rendben lesz...
csak hát mit ér a húdenagyon megemelt 2,5%-os kamat, ha az infláció 6,5%? tehát csak -4% (azaz mínusz! 4 százalék) a reálkamat...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80971) ladybug válasza fokukac (#80970) üzenetére


ladybug
őstag

Én meg megkaptam a 13. havit. Juhuu, :DD

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80972) tope válasza ladybug (#80971) üzenetére


tope
addikt

Hát nálunk a tavalyi év után járó prémium felét kéne adniuk decemberi fizetéssel, egy szó sincs még róla hogy mi lesz...
Remélem azért ide adják. :B

(#80973) ladybug válasza tope (#80972) üzenetére


ladybug
őstag

Szerencsére a munkáltatómnál ez nem a remélem és bízok benne elven alapul. Szerződésben benne van, hogy jár.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80974) tope válasza ladybug (#80973) üzenetére


tope
addikt

Hát elvileg itt is, de most gazdasági helyzetre már hivatkoztak másnál...

(#80975) venember83 válasza ladybug (#80973) üzenetére


venember83
nagyúr

Eh, úgy már annyira nem is lehet örülni neki. :(

(#80976) tildy válasza tope (#80972) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk nincs premium . Szóval nem kapunk semmit. Én mpndjuk szó szerint, ugyanis 9 hó a fizetett szülési szabadság , utána 0 bevétel van egészen a szülési szabi végéig , ami 12 hó lehet max. Az meg meg egy hónap . Egy dolog boldogít, az utána jövő majd 3 hónap szabadság , ami már fizetett .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80977) fokukac válasza ladybug (#80971) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nyugdíjas vagy..?
Úgy könnyű... :)) :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80978) bobsys


bobsys
addikt

Google Play Store es Android App Windows 11-en :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#80979) concret_hp válasza fokukac (#80970) üzenetére


concret_hp
addikt

ha túl sok pénzed van ami épp nem kell én adok rá 6% kamatot 1-2 évig, mert beszopatott a bank a hitellel :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80980) ladybug válasza fokukac (#80977) üzenetére


ladybug
őstag

Majdnem. Viszont erősen közelít. 🙈
Hogy kedves páromat idézzem: “A munkám a hobbim.”

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80981) parandroid válasza ladybug (#80980) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Klasszikusokat csak pontosan, mert elveszik a poén:

Az a nagy szerencséd, ami Gandalfnak is: hogy a munkátok a hobbitok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80982) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Végig kellett ma ülnöm egy interjút egy másik szakmai vezetővel, aki majdnem 1 órán keresztül olyan szituációs gyakorlatokat tartott, amik arra irányultak hogy a jelölt mennyire mer ellentmondani a felettesének (=neki). Addig csűrte-csavarta, amíg a szerencsétlen ki nem mondta, hogy akár talál egy másik hülyét is, aki egyetért a baromsággal, csak hogy igazolja a felettes véleményét. Természetesen minden szakmai érvet felülírva.
Olyan szekunder szégyenérzetem volt, hogy a HR vezető alig tudott visszalendíteni a saját szituációimba, pedig mindketten már ezerszer végigvittük azokat...

Krém a tortán, hogy a végén az alany megkérdezte, hogy visszavigye-e a maradék pohár vizet a konyhába, amire a másik szakmai vezető azt válaszolta, hogy szerencsére itt a HR-es (effektíve a head of HR), aki majd visszaviszi helyettünk. Megfogtam azt a kibaszott poharat, elköszöntem, és látványosan visszavittem a helyére.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#80983) Lortech válasza FehérHolló (#80982) üzenetére


Lortech
addikt

Jól megadtad neki! ;]

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#80984) FehérHolló válasza Lortech (#80983) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerencsére nem erről szólt. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#80985) concret_hp válasza FehérHolló (#80982) üzenetére


concret_hp
addikt

öröm lehet ilyen figurák közt dolgozni...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80986) Lortech válasza FehérHolló (#80984) üzenetére


Lortech
addikt

Amúgy mindenhol ilyen jelentéktelen, nulla hatalommal bíró, kiszolgáló személyzet a HR? Pár hülye mindenhol akad, és gondolnám, pont a HR-nek különösen feladata volna, hogy jó irányba terelje a céges kultúrát és biztosítsa, hogy az oda nem való egyéneket kiveti magából a szervezet. Különösen, ha emberünk interjún látványosan rombolja a cég jóhírét. Könnyen híre mehet.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#80987) ladybug válasza FehérHolló (#80982) üzenetére


ladybug
őstag

Hogy ezek a hatalomfitogtatós szituációk miért kellenek, azt sosem fogom megérteni. :(

Miért és kinek jó a másikat megszégyeníteni, elbizonytalanítani, illetve kellemetlen helyzetbe hozni?! Ettől a munka nem lesz effektívebb. Sőt…
Ah, mit értek én ehhez?

Mindenesetre én örülök, hogy nálunk nem ilyen a HR, és hogy a cégünk már egy pár éve pont azon az arculat- illetve gondolkodásváltoztatáson dolgozik, hogy fel se jöjjenek ilyen szituációk és a munkavállaló ne érezze kiszolgáltatva magát.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80988) erdey_a válasza FehérHolló (#80982) üzenetére


erdey_a
őstag

ezek a kínzó szituációs gyakorlatok jellemzően minden életszerűséget mellőznek.
legutóbb a "feladatot határidőre nem elvégző dolgozó számonkérése" volt a feladatom, de olyan lehetetlen válaszokat adott az interjúztató "beosztott", hogy amikor végeztünk a "gyakorlattal" jeleztem, hogy ha ilyen dolgozókkal kellene a cégnél együtt dolgozni, akkor a HR körmére is rá kellene nézni. meg is fagyott a levegő :DDD

én amúgy az ilyen vizsgáztatós interjúkon, ha jönnek az iskolás kérdések, befeszülök és elkezdem leszarni az egészet.
egy komoly cég egy komoly interjún tegyen fel komoly kérdéseket.
20 év szakmai tapasztalattal én zokon veszem, ha rajzolvasási teszten a vékony és vastag vonal közti különbségre kíváncsiak, vagy ha felmondatják velem, hogy mik a 8D lépései. ilyenkor én már tudom, hogy nem engem keresnek, hanem valami ecsetfejű pályakezdőt, hiszen a tesztet is nekik állították össze.

pedig kellene lassan valami kiszámítható meló...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80989) venember83 válasza ladybug (#80987) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt mondod, hogy nálatok nincs ilyen kiválasztás a hobbitok tekintetében? :)

(#80990) parandroid válasza venember83 (#80989) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűen kérnek tőlük 10 év tapasztalatot, oszt csá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80991) venember83 válasza erdey_a (#80988) üzenetére


venember83
nagyúr

pedig kellene lassan valami kiszámítható meló...

Tanügy, matektanár általánosban, mit szólsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#80992) erdey_a válasza venember83 (#80991) üzenetére


erdey_a
őstag

műszaki rajzra, mechanikára, szakmai ismeretekre szóló tanári képesítésem van csak, de ehhez ritkán jár cégautó meg 1m+ fizu.
de eskü a kocsiról is lemondok és br. 800-ért visszamegyek tanítani.
tudsz ilyet? ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80993) parandroid válasza erdey_a (#80992) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én tudok, csak a határnak nem azon az oldalán. Meg kell hozzá némi némettudás. Az más kérdés, hogy mérnökként a duplája is sima ügy, szóval a pedagógusbérek itt is csak relatíve jók.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80994) ladybug válasza venember83 (#80989) üzenetére


ladybug
őstag

Ilyen genya módon nincs.
Tesznek fel életszerű szakmai kérdéseket egy hosszabb elbeszélgetés során, de előtte már a jelentkezési dokumentomokból is le lehet egy jó pár dolgot szűrni.

Természetesen csak a saját tapasztalatomról tudok nyilatkozni. 4 elbeszélgetésem volt ezalatt a 9 év alatt itt kint, de mindegyikről izgatottan, de jó érzésekkel jöttem ki.

#80990 parandroid: Ennyire nem egyszerű. :N A jó pedagógus nem erről ismerszik meg.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80995) erdey_a válasza parandroid (#80993) üzenetére


erdey_a
őstag

hát itt már tartottunk. ha a feleségem belement volna akkor már rég mentem volna. most meg egyre nagyobbak a gyerekek, az is fékezőerő lett sajnos

Vérboci

(#80996) parandroid válasza ladybug (#80994) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a pedagógusokról volt szó, hanem a hobbitokról... :U

Boci: A mieink 6, és 10 voltak, amikor dobbantottunk. Ennek mindjárt 10 éve, és mostanra el sem tudják képzelni, hogy lehet ott élni. :(

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80997) venember83 válasza parandroid (#80996) üzenetére


venember83
nagyúr

és mostanra el sem tudják képzelni, hogy lehet ott élni. :(

Ez inkább örömteli, nem? :U

(#80998) parandroid válasza venember83 (#80997) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az ő szempontjukból biztosan, ugyanakkor borzasztóan szomorú is egyben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80999) venember83 válasza parandroid (#80998) üzenetére


venember83
nagyúr

Az ő szempontjukból biztosan

Ez volt a lényeg a váltáskor/dobbantáskor, gondolom.

(#81000) fokukac válasza parandroid (#80996) üzenetére


fokukac
nagyúr

simán lehet itt élni.
nem olyan uncsi. kihívásokkal teli, meg minden.
aki itt boldogul, magától, az tényleg tud valamit..! :)

ma pl. olyat kamatemelt az MNB, hogy már csak 367 az ojró..! :)
így Tibi a melós euróban majdnem annyit kap, mint két éve. Hát kell ennél több? :U ;)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.