Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80401) fokukac válasza ToBeY (#80393) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyre jobb....
Erősebb vázat Mikrobinak..! :D

jobbulást!

Ui. Továbbá Viva la Tim! :), a nagy notebook-életben tartó..! :R

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80402) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Úgy néz ki Románia után itthon is bevezeti Digi a 10Gbps internetet. [link]
Azt nem tudom hogyan lehet majd kihasználni itthoni környezetben - de csak jó lesz valamire :DDD

(#80403) tildy válasza ToBeY (#80402) üzenetére


tildy
nagyúr

Siman ki lehet. Nekünk 3 gigabites van, de a szerverhostingot már elhoztuk , kvázi saját cloudkent használjuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80404) ToBeY válasza tildy (#80403) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát saját szerver hosting-al vagy ha az ember torrent huszár akkor talán ki lehetne használni,amúgy szerintem nem.

(#80405) erdey_a válasza ToBeY (#80404) üzenetére


erdey_a
őstag

a torrentezőket már múzeumban mutogatják...

Vérboci

(#80406) parandroid válasza erdey_a (#80405) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog


;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80407) ToBeY válasza erdey_a (#80405) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is ezt gondoltam először.Aztán beleolvastam a digi-s topicba és láttam,hogy van pár ember aki torrant miatt váltana.

(#80408) erdey_a


erdey_a
őstag

megbolondult a világ [link]
csip nincs, acél nincs, gáz és benzin van de drága, és most kifogy az adblue is.
kurva zöld világ lesz ez. csak sajnos éhen döglünk benne a getzibe.

Vérboci

(#80409) venember83 válasza erdey_a (#80408) üzenetére


venember83
nagyúr

Zöld világ? Ne viccelj, nemrég olvastam, hogy a kínai bányákban fokozni kell a kitermelést, mert megnőtt az energiaigény: [link]

Zöld világ... Max. papíron, úgy szokás mindent megoldani amúgy is.

(#80410) erdey_a válasza venember83 (#80409) üzenetére


erdey_a
őstag

csak Kína leszarja a "zöldséget" az EU meg nem.

Vérboci

(#80411) gaborbol válasza erdey_a (#80410) üzenetére


gaborbol
őstag

Valamilyen szinten mi szarjuk le globalisan. Ok gyartjak le nekunk szaere hugyert, es tudjuk, hogy ott okoz szennyezest, meg ehbert, de messze van , nem erdekes.

(#80412) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Létezik olyan üveg, ami 1250x600 mm-es síktáblában legyártható, biztonsági(ragasztott vagy drótra öntött) , teljesen átlátszó, és extrém kopásálló? Extrém alatt itt ipari szemcseszórót kell érteni, acél sörétekkel. A sima 6 mm-es drótosüveg felét 3 hét alatt megeszi, és már kiáll a drót, lyukad, törik az üveg.
Nem közvetlen szórást kap, csak visszaverődőt. "csak"

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#80413) venember83 válasza gaborbol (#80411) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerencsére a környezetkímélő járműtechnológiát is Kína nyomatja a nyugatnak az akksik révén. Aztán meg eteti Európa a technológiát szénből, gázból. Picit jobb esetben francia atomreaktorokból. Rohadt álszentség az egész.

[ Szerkesztve ]

(#80414) tildy válasza erdey_a (#80405) üzenetére


tildy
nagyúr

Minek torrentezzen az ember, ha elérhető áron vannak sorozatok, filmek ?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80415) emvy válasza tildy (#80414) üzenetére


emvy
nagyúr

Mivel szegényes a választék, rengeteg dolog nem érthető el az előfizetéses csatornákon.

while (!sleep) sheep++;

(#80416) ladybug válasza emvy (#80415) üzenetére


ladybug
őstag

Választék van (Netflix, Amazon Prime), de többször előfordul, hogy nincs fent az eredeti angol hang és az bosszantó.
Tildy: Havidíjat fizetek. Extra pénzt nem adok ki filmekért. Inkább kivárok.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80417) emvy válasza ladybug (#80416) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagyon kevés a választék ezeken.

while (!sleep) sheep++;

(#80418) Tothgera30 válasza erdey_a (#80405) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig gyakori. Sok sorozat/film nincs Netflixen, azaz máshogy beszerezhetetlen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80419) erdey_a válasza emvy (#80417) üzenetére


erdey_a
őstag

nem a választék kevés, a szabadidőtök sok.

Vérboci

(#80420) ladybug válasza emvy (#80417) üzenetére


ladybug
őstag

Rágoogliztam, mert kíváncsi voltam. Aktuális adatnak tűnik….Németországban a Netflixen 3720 film és 1840 sorozat van. Amazon Prime—on 13000 ingyenes film és 4965 sorozat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#80421) emvy válasza ladybug (#80420) üzenetére


emvy
nagyúr

És ez sok vagy kevés?

Praktikusan 15 éves, neves filmeket már sokszor nem lehet elérni. Torrenten ennek többszöröse érhető el.

Én is előfizetek ezekre a szolgáltatásokra, de tény, hogy foghíjasak.

Random példa: nézd meg, hogy Philip Seymour Hoffman-nak hány filmje elérhető az összesből. Pedig ő aztán igazán híres színész.

while (!sleep) sheep++;

(#80422) parandroid válasza emvy (#80421) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, én is a régi filmeket, sorozatokat hiányolom a leginkább. Másrészt pedig teljesen rapszodikus, némelyik ‘klasszikus’ hol megjelenik, hol eltűnik, teljesen követhetetlen. Régi filmek minősége is hagy kívánnivalót maga után néha. És akkor ott a nyelv kérdése. Vagy eredeti nyelv, vagy felirat nincs hozzá. Hallássérültként nem vicces, némelyik filmnek olyan a hangmérnöki munkája, hogy esélyem sincs egy büdös szót sem megérteni belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80423) ToBeY válasza tildy (#80414) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sokszor nincs nálunk olyan szolgáltató ami pl az usa-ban van (Hulu,HBO max),így marad az embernek torrentezés,ha meg akarja nézni az adott filmet/sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#80424) tildy válasza ladybug (#80416) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk a nincs fenn eredeti angol hang probléma azért nem jelentkezik .
Tobey : netflix családi csomag meg prime video van. De itt még az szinte összes tv adás is elérhető feliratosan, szóval én nem panaszkodom ( Néha bizony szükségem van nekem is az angol feliratra)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#80425) NoLF válasza erdey_a (#80419) üzenetére


NoLF
addikt

+1

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#80426) venember83 válasza erdey_a (#80419) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezért nem kell irigykedni, netán utálni őket... Nem lehet mindenki időmilliomos. :)

(#80427) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, a t. számítógépbuzi társaságtól szeretnék kérdezni.

Van egy régi pc-m. Nem mai darab, Ivy bridge, i3-3250, Asrock B75 Pro3-M alaplappal.
Eddig tök faszán működött, sose volt vele semmi bajom.
Újabban azt csinálja, hogy nem jön vissza sleep-ből, lefagy, újraindul. Amíg megy, továbbra sincs semmi baja, csak ha elmegy aludni, akkor 10-ből 3-szor nem ébred fel rendesen.
Szerintetek ez miért lehet?

Azért zavaró, mert gyakorlatilag ki se szoktam kapcsolni, mindent otthagyok, és utána folytatom, akár egy-két nappal később.

köszi az ötleteket...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80428) concret_hp válasza fokukac (#80427) üzenetére


concret_hp
addikt

szokj le a sleepeltetésről. szívesen :DDD ;] :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80429) lenox válasza fokukac (#80427) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem azert csinalja ezt, mert beszart :). En lapra tippelnek, de elotte egy os ujrarakast, driver frissitest kiprobalnek.

(#80430) ToBeY válasza fokukac (#80427) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem pontosan így sz@rt be a régi C2D gépem.Elment sleep mode-ba és soha nem lehetett visszahozni.bios reset,elemcsere se segített,valószínűleg a P35 lap halt be.

(#80431) parandroid válasza fokukac (#80427) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól tudom, ilyenkor RAM-ban tartja az adatokat, azokat hagyja áram alatt. Úgyhogy vagy RAM, vagy alaplap, vagy valami windows-, vagy driver-frissítés óta nem úgy működik valami, mint korábban. Szóval kb bármi lehet, de valami rossz, ja. ;]

3gen i3-at amúgy épp aktuális már frissíteni, azóta azért sok minden történt az iparágban. Egyelőre ez a ‘még használható’ minimum, de azért ezek is 8 évesek már…

Kisebbik lyányka épp mostanában kezdett el blenderrel szórakozni a 3gen i5-ös gépén (8gb ram + valami low profile, sims4 konform vga), van is most sírás, hogy küzd a hardver vele.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80432) venember83 válasza parandroid (#80431) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha jól tudom, ilyenkor RAM-ban tartja az adatokat, azokat hagyja áram alatt. Úgyhogy vagy RAM, vagy alaplap, vagy valami windows-, vagy driver-frissítés óta nem úgy működik valami, mint korábban. Szóval kb bármi lehet, de valami rossz, ja.

Ezért a segítségért sok kreditre ne számíts főkukactól. :DDD

fokukac: Vegyél új gépet, az a tuti, pörgetni kell a gazdaságot, ne fukarkodj. :))

[ Szerkesztve ]

(#80433) erdey_a válasza erdey_a (#80408) üzenetére


erdey_a
őstag

jól van, most már magnézium sincs. :((( [link]
aztán majd jön a festékhiány, az üveghiány, meg a gumihiány.
beszarok ettől az autóipartól, komolyan.

szerk.:
na, kellett nekem szemlézni a sajtót. papírhiány is van [link] még szerencse, hogy az nem kell az autókhoz. bár lehet, hogy a kézikönyvek el nem készülte miatt majd leáll egy két gyár...

azért amikor a műanyagzacskót betiltották, senki nem számolt utána, hogy lesz-e elég papír, vagy akármi helyettesíteni? bambusz talán korlátlanul elérhető a világon, hogy most abból készül az eldobós eszcájg? vagy csak lassan ébrednek a bambuszvédők?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80434) fokukac


fokukac
nagyúr

Hát köszönöm a hasznos válaszokat :) Sokkal okosabb nem lettem.
igen, majd egyszer lecserélem az ivy bridge-t, de úgy őszintén, nekem tök jó. Ez egy netezős, zenehallgatós gép, amin néha dolgozom (excel, word), néha photoshop... soha meg se reccent még, a proci általában 2%-os kihasználtsággal megy és 35 fokos, és az egész pc eszik vagy 30 wattot (tudom, ezt még NEduddkitól tanultam).
Mindegy, ha meghal az alaplap, akkor majd lecserélem....
Egy új rendszert azért majd rárakok, most vagy egy 6 éves 7-es windows van rajta...
de két napja tápot cseréltem a PC-ben, és ott a földön fekve, kábeleket origámizva arra jöttem rá, hogy én már lehet öreg vagyok ehhez a számítógép-összerakási hobbihoz :D

@Vénember: Mikrobinak már végtelen számú kreditje van nálam :K :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80435) parandroid válasza erdey_a (#80433) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Figyu, egy civilizációs csúcson vagyunk, ami nem fenntartható. 6-7 milliárd ember a világon szeretne nyugati jólétben élni, ehhez olyan 1-2 milliárd közel is áll, de erre egyszerűen nincs kapacitás. Szóval hadd szerezzek nálad is pár extra kreditet: ez innét már csak rosszabb lesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80436) erdey_a válasza parandroid (#80435) üzenetére


erdey_a
őstag

köszi a biztatást :D

ugyanakkor bizonyos dolgok kedvezőtlen változását a politikai döntések sora szüli. europa majd minden országában vannak "zöld pártok", akikre jellemzően nem sokan szavaznak, a világ legnagyobb részén meg nincsenek is ilyenek. namost innen nézve az európai politika olyan irányt követ szívószálastól, műanyag zacskóstól, meg elektromos autóstól, amire nagyjából senki nem kérte őket, és megintcsak a világ nagyobbik része le is szar magasról, ugyanakkor rajtunk européereken röhög, hogyan nehezítjük a saját dolgunkat.
a bevezetett intézkedések másra nem jók, nem mentünk meg egyetlen fókát sem. vagy amit igen, azt meg megeszik mások.

Vérboci

(#80437) fokukac válasza parandroid (#80435) üzenetére


fokukac
nagyúr

I explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.... :P

csak pozitívan, nagyuram.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80438) bitpork válasza erdey_a (#80436) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha holnap elönti az országot a minden folyó, miközben tornádók csapnak le 34°Cban télen akkor sem lesz értelme figyelembe venni a véges erőforrást?
Nem mintha én nem élvezném a jelenlegi felhozatalt és nem gondolnám azt hogy Greta és követői nem százasok, de azért van amiben engedni kell szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80440) venember83 válasza bitpork (#80438) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak éppen semmi értelme, ha közben máshol fokozott ütemben bányásszák és égetik a szenet, pl.

(#80441) erdey_a válasza bitpork (#80438) üzenetére


erdey_a
őstag

nem vagyok én a bolygó ellensége, de ha arról kell dönteni, hogy legyen-e ma vacsora az asztalon, vagy hogy 100 év múlva lehessen levegőt kapni, akkor nem bonyolult választani.

az nem létezik, hogy a nagy gondolkodók nem látták előre, hogy a műanyag zacskó betiltása más vonalon esetleg kielégíthetetlen keresletet generál, vagy hogy ne számolták volna ki, hogy hánymilló ember lesz munkanélküli, ha elektromos autókat fogunk használni. vagy hogy mégis honnan lesz az áram. és miből lesz jövedéki adó. vagy majd az áramot is színezik \ szőkítik? ha ez az irány, erre pl. miért nincs még kidolgozott válasz?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#80442) FehérHolló válasza fokukac (#80427) üzenetére


FehérHolló
veterán

az nvidia driverek olyan 1 éve meggátolják, hogy rendesen visszajöjjön sleepből. win7 és win10 egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#80443) fokukac válasza FehérHolló (#80442) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem nincs közöm az nvidiához...
csak prociba integrált izém van, mert nekem ez is elég volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80444) venember83 válasza fokukac (#80443) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem segítesz... :U

(#80445) emvy válasza FehérHolló (#80442) üzenetére


emvy
nagyúr

Fura, évek óta semmilyen probléma nincs a Ryzen+GTX párossal ilyen szempontból (sem).

while (!sleep) sheep++;

(#80446) Tothgera30 válasza fokukac (#80434) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet hogy az i3-at érdemesebb legalább i5-re váltani, és mellé pakolni 16Gb ramot. Így még kitart egy ideig. Bár valószínű nálad is, a korábban említett mini/micro gépek lesznek a befutók.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#80447) fokukac válasza Tothgera30 (#80446) üzenetére


fokukac
nagyúr

az a baj, hogy a mini pc-be nem fér be az a 3 db 4TB-s vinyó, ami most van :)
amúgy nyilván i5-re bármikor lecserélhettem volna már, de nem éreztem szükségét a plusz 2 magnak. Tényleg nem. Nem lassú ez a gép egyáltalán.

@Vénember: én kérek elnézést. Azt hittem, rajtam kell segíteni, de belátom, önző voltam, ezt az alábbiakban próbálom jóvá tenni
@FehérHolló: akarsz róla beszélni..? :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80448) concret_hp válasza fokukac (#80447) üzenetére


concret_hp
addikt

és a gigabites net, streaming és torrent világában minek annyi tárhely?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#80449) fokukac válasza concret_hp (#80448) üzenetére


fokukac
nagyúr

mert szeretem birtokolni a dolgokat. és van köztük egy csomó régi is.
és mert a upc-ra mindig lehet számítani :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#80450) FehérHolló válasza emvy (#80445) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálam gtx 770 és rtx 3080 is ugyanúgy viselkedik, bár intel cpu-k mellett. Előbbi win7 és win10 alatt, utóbbi csak win10. Ugyanazzal a driverrel is ki lett próbálva. Feléled a rendszer, de képet nem küld a monitorra egyik csatlakozón sem. Több netes forrás is megerősíti, hogy van egy ilyen bug az nvidia driverben.
Dell monitorokkal. Lehet, hogy ez a közös pont. :)

Ha a fentiek különböző kombinációban való kipróbálásán felül van más ötletetek, akkor szívesen fogadom és kipróbálom. :)
Szűzen felhúzott rendszernél is előjön.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.