Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69501) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

And now, something completely different!

Katica azon gondolkozik éppen, hogy ha az amerikaiak mindent retardban mérnek, akkor miért pont az út jobb oldalán közlekednek? Mert Kanada az ok, ott legalább a km-t használják, de hogy a US pont ebben mert más lenni, mint a totálisan debil angolok? Mindbogling.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69502) erdey_a válasza parandroid (#69501) üzenetére


erdey_a
őstag

a két ünnep között néha mind megőrülünk kicsit... :DDD

Vérboci

(#69503) fokukac válasza parandroid (#69501) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mert ez egyszerű volt.
[link]
Amúgy a franciák kivételével Európa nagy részén bal oldali közlekedés volt az 1930-as, 40-es évekig...
Egészen konkrétan Hitler vezettette be a jobb oldali közlekedést.
Magyarországon is 39-ben és 41-ben vezették be, először Pesten, aztán vidéken... és volt két év, hogy Pest határában átmentek a túloldalra :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69504) parandroid válasza fokukac (#69503) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy az egyszerűség számítana. Vagy mértékegységből is azért nem használnak metrikust, mert az bonyolult?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69505) tildy válasza fokukac (#69503) üzenetére


tildy
nagyúr

En pont ugy tudom, hogy pont Budapesten maradt tovabb a baloldali, elobb videken tertek at.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69506) Akula válasza tildy (#69505) üzenetére


Akula
őstag

Pesten mindig erősebb volt a bal oldal, mint vidéken :DDD :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#69507) rushty válasza Akula (#69506) üzenetére


rushty
senior tag

fordítva ;]
(a bal oldali közlekedés meg a k.cs.g baloldal)

Revolut meghívó pü-ben

(#69508) fokukac válasza fokukac (#69498) üzenetére


fokukac
nagyúr

amúgy az a tervem, hogy megeszem még ezt a három rúd bejglit, meg a maradék mézes krémest, szaloncukrot, bonbont, satöbbit,
és utána egy hónapig nem eszem cukrot :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69509) parandroid válasza fokukac (#69508) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hasonló stratégiával vágok neki én is az év utolsó napjainak. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69510) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én meg nem zabáltam teli magam az ünnepek alatt.Persze,ettem bejglit meg zserbót,de kulturáltan.
Viszont többet nem iszom alkoholt olyannal,aki gyakorló ivó (btw ez az új jagermeister nem finom)

(#69511) bitpork válasza ToBeY (#69510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kulturáltan? Késsel -villával- kisujj eltartva?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69512) fokukac válasza bitpork (#69511) üzenetére


fokukac
nagyúr

jégerrel :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69513) ToBeY válasza bitpork (#69511) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,nem ettem le a süteményes tálat az asztalról,csak 1-1 mindegyik bejgliből. :DDD

(#69514) erdey_a


erdey_a
őstag

mótvá hogy búék?

Vérboci

(#69515) rushty válasza erdey_a (#69514) üzenetére


rushty
senior tag

0:00-ig nem az igazi :DD

Revolut meghívó pü-ben

(#69516) erdey_a válasza rushty (#69515) üzenetére


erdey_a
őstag

ja tudom, mert addig "isten véled óesztendő"-t kell mondani
de 0:00-kor én már alszom :B

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#69517) kraftxld válasza erdey_a (#69514) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mán túl vagyunk itt rajta :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69518) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2 órája pukkanrobbancsattanfütyüléshullikakocsikramindenszar
Boldog új esztendőt kívánok minden topiklakónak!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69519) tope


tope
addikt

Boldog Új évet mindegykinek!

UI: szegény kutyák :(

[ Szerkesztve ]

(#69520) erdey_a válasza tope (#69519) üzenetére


erdey_a
őstag

szegény kutyák? a kutyámnak jobban szigetelt a háza mint amiben mi lakunk és 400 négyzetméteren él (aka udvar) :D

este ugatott párat, megunta, aztán lefeküdt aludni

Vérboci

(#69521) ToBeY válasza tope (#69519) üzenetére


ToBeY
nagyúr

B.U.É.K

13 évig volt kutyám,de valahogy akkoriban segít sem zavart ez a dolog...Csak mostanában ebben pc világban érdekli az embereket a kutyák lelkivilága.

ps: akkor se és most nem tűzijátékozom. :U

(#69522) parandroid válasza ToBeY (#69521) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

20-30 éve a magyar kutyák 80-90%-a láncra verve, nyüvesen, tetvesen, az elhanyagoltságtól idegbetegen élte a nyomorúságos életét, és moslékot kapott enni. Az utóbbi 20 évben kezdtek változni a dolgok, és még nagyon sokat kell fejlődni. Városokban, lakásban tartott kutyák esetében persze más a helyzet, de ott meg a járdára dolgát végzés a probléma, meg hogy nincs hol futtatni, elengedni az ebet. Hidd el nekem, a németek (ny-eu általában) 50 évvel előbbre tartanak, nem véletlenül járnak német állatvédők káeurópába (meg déleurópába) kutyákat menteni.

Nem vagyok amúgy szemellenzős állatvédő, nyilván a helyén kell kezelni a dolgokat, de amikor utazunk látogatóba, olyan dolgokat látok,
ahogy állatokkal (leggyakrabban kutyákkal) bánnak, hogy a szívem megszakad. Tudom, vannak harmadik világbeli országok, ahol emberek is így élnek (nyüvesen, tetvesen, éhezve, kiverve a hidegre, láncon, rendszeresen verve, mert neugassonmá), de ez nem ok arra, hogy európa közepén egy élőlénnyel így bánjanak.

Szóval boldog új évet a kivert kutyáknak is!

A petárdázás, rakétázás a németeknél amúgy voll legális, délutántól hajnalig megy, többmillió eurónyi értéket lövöldöznek el, totálisan füstbe, mocsokba borítva az egész országot. Mindezt teljesen céltalanul, mert az első félóra után olyan füst van, hogy nem is látod a robbanások fényét. Egy szabályozott, központi tüzijátéknak lenne értelme, ennek így semmi. De itt legalább kint tartott kutyák nincsenek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69523) ToBeY válasza parandroid (#69522) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudom,nálunk a kutya tényleg családtag volt,és szerencsére a környezetemben,barátaimnál is ezt látom.
Tudom hogy van az is amit te mondasz,de itt BP a panel övezetben valóban törődnek az állatokkal az emberek.
Több kutyus jobban él mint én :DDD

(#69524) fokukac válasza parandroid (#69522) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, hát boldog új évet. :D
Vagy ahogy Hofi mondá anno, 'boldogujj!!

Tegnap kicsit olyan volt, mitnha háborús övezet lett volna Budapest (átvonult a II. ukrán fron este 11 és éjjel 2 között).

De ettől függetlenül kutya témában.
hát nem tudom, amerre én jártam, a kutya már 30 éve is mindenhol családtag volt :)
max. a lakásba nem engedték be.

Amúgy egy rosszmájú megjegyzést hadd szóljak: az én életemet két kutya keseríti napi szinten, és mit ad Isten, ma egész nap csendben voltak. Pedig máskor minden kurva falevelet megugatnak. De elhiszem, hogy nem volt jó nekik. Viszont nekünk pedig az év többi napján nem az, de arról mégsem születnek fészbúk psoztok. Nekem a falamon minden második bejegyzés már a petárdákról szólt, és hogy mondjam, az én életemnek nem ilyen központi részei a kutyák. meg az örökbe fogadandó macskák.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69525) FehérHolló válasza fokukac (#69524) üzenetére


FehérHolló
veterán

ignore, cleanse, purge, kill

Skynet is real. It's called Google.

(#69526) fokukac válasza FehérHolló (#69525) üzenetére


fokukac
nagyúr

nemtom', mi ez, de kill it is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69527) fokukac válasza fokukac (#69524) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, meglett a kis vakarék pulikutya-keverék, már megint ő az utca királya :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69528) parandroid válasza fokukac (#69527) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy kutya állandóan ugat, annak a kutyának rossz valami. Vagy fél, vagy valami miatt túl agresszív, vagy nem foglalkoznak vele, vagy csak nem olyan helyre való, ahol tartják, de mindenképpen a kutyatartó hibája. Németeknél ezért simán feljelentés megy, aztán vagy meg lesz nevelve a kutya, vagy megy menhelyre, és keresnek neki új gazdit. A fiatalabb kutyával nekünk is gond volt, hogy ugatott mindenre, amikor egyedül hagytuk őket (arra a horror sok napi 4-5 órára), szerencsére a szomszéd megértő volt, de ezzel együtt mentünk egy szezont kutyaiskolába, ahol erre (is) találtunk megoldást. No meg épp a fentiek miatt németeknél szabadban nem is tart senki kutyát. Egy ismerős kuvaszokat tenyészt, neki van az udvaron kennel, de egyrészt eleve neveli is a kutyákat eladás előtt (a sajátjairól nem is beszélve), másrészt olyan kennelt képzelj el, mint egy állatkertben, full zárt, fűtött, összkomfortos, kiskonyhával, kifutóval, mindennel). Persze az sem véletlen, hogy németeknél egy fajtatiszta kutya párezer euróról indul...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69529) NoLF válasza fokukac (#69499) üzenetére


NoLF
addikt

mondjuk igaz, akár ihatnánk is már :)

valamint a sok okossal való beszélgetési hajlamom nagyban elősegítette a regisztrációmat :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#69530) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nagy nagypárna vásárlásokban vagyok,de elég nehéz így,hogy csak pár nap alvás után derül ki jó-e amit vettem.

(#69531) erdey_a válasza ToBeY (#69530) üzenetére


erdey_a
őstag

jyskben a billerbeck rheumalind párnát merem ajánlani. nem puha, nem kemény, pont jó (nekem legalábbis :D ), de ami fontosabb, hogy ilyen is marad 1,5-2 évig is.
és most ákcijós is, 8500 darabja
[link]

Vérboci

(#69532) fokukac válasza NoLF (#69529) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát akkor igyunk..! :D
kiszámoltam, január 21-én leszek 6000 napos a ph-n. Az is szép kerek. :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69533) ToBeY válasza erdey_a (#69531) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,majd megnézem ha megyek a jyskbe.

(#69534) lenox válasza NoLF (#69529) üzenetére


lenox
veterán

Es csodalatod modon az okosak egyre tobben vannak :).

BUEK!

(#69535) NoLF válasza fokukac (#69532) üzenetére


NoLF
addikt

nosza! ennek örömére akár azon a hétvégén ihatnánk is egy-két bármit akárhol. mit szól a nagyközönség? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#69536) EQMontoya válasza NoLF (#69535) üzenetére


EQMontoya
veterán

I’m in.

Same rules apply!

(#69537) NoLF válasza EQMontoya (#69536) üzenetére


NoLF
addikt

az már három okos ember, nagy baj nem lehet :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#69538) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Megint nem tudom h hova kéne írjak ezzel kapcsolatban így itt vagyok.

Szóval a picsto.re kedvenc képfeltöltő oldalam megszűnt, mit ajánlanátok helyette?
Ami hasonlóan jó és sok ideig tárolja a képeket.

put-re-ről hallottatok már?

(#69539) fokukac válasza NoLF (#69535) üzenetére


fokukac
nagyúr

Január 21 kedd. Én a 24-i hétvégén péntektől sielek... De hétközben attól még lehet :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69540) fokukac


fokukac
nagyúr

na, eljött ez a nap is... hogy már a jútyúbért is fizetek, hogy ne legyenek reklámok :D
hihetetlen, 10 éve nem gondoltam volna. :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69541) tildy válasza fokukac (#69540) üzenetére


tildy
nagyúr

Cserebe ingyen hozzadvagnak egy google home nestet. Sot felvehetsz a "csaladba" meg tobb embert, igy nekik is reklammentes lesz. Plusz ugye a youtube music is ott van melle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69542) fokukac válasza tildy (#69541) üzenetére


fokukac
nagyúr

Igen, a music-ért eddig is fizettem, szóval annyira nem sokkal több így. Meg a családi is jó deal lehet.
Viszont itt a keleti végeken nest-et tuti nem adnak ingyen. Sőt, pénzért se.. Magyarországról még a Google store sem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69543) emvy válasza fokukac (#69540) üzenetére


emvy
nagyúr

Valami miatt nekem nincsenek reklamok a YT accomon. Fogalmam sincs, hogy miert, raadasul van 2 userem (egy emailhez), es az egyikhez vannak reklamok, a masikhoz nincsenek.

while (!sleep) sheep++;

(#69544) NoLF válasza fokukac (#69539) üzenetére


NoLF
addikt

damn, akkoe egy héttel utána?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#69545) tildy válasza fokukac (#69542) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért hátha

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69546) erdey_a válasza tildy (#69545) üzenetére


erdey_a
őstag

"fiókja nem jogosult erre az ajánlatra..."

ha fizetnék a csőért, mást látnék?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#69547) fokukac válasza erdey_a (#69546) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem is ezt írja, szóval nem. Ez ilyen regionális korlátozás.

De mindjárt belépek a céges vpn-nel, ami szerint Londonban vagyok, hogy úgy mit mond :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69548) parandroid válasza fokukac (#69547) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mit kell nézni, én is rápróbáltam, de német ip-vel is nem eligible vagyok. Persze lehet, hogy maga a fiók még magyarra van állítva, amióta nincs droidom, csak sokadlagos, tartalék emailnek használom néha, meg nagyritkán youtube-ra bejelentkezni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69549) EQMontoya válasza fokukac (#69547) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#69550) tildy válasza fokukac (#69547) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, érdekes . Ilyet kene látni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.