Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69551) tildy válasza parandroid (#69548) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt hasonló akció nálatok is :yotube premium esetén kérhető

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69552) EQMontoya


EQMontoya
veterán

[link]
Ezt az egesz mukodeskeptelen foskupacot mikor szantjuk mar be soval, es felejtjuk el orokre?
Feladtam egy A3-as boritekban valamit kulfoldre, fel kilo korul volt, 6000Ft.
Nemetorszagbol ennyiert idejon egy 3x ekkora cucc is. Rohej.

Kaptam egy 10x10x10-es csomagot, amirol ertesitot kaptam olyan idopontban, amikor otthon voltam (Dec30, reggel 8:53 - ilyen koran meg egyebkent is otthon vagyok, de szabin is voltam), ezert mehettem el a postara, es fizethettem a parkolasert...

Same rules apply!

(#69553) tbs válasza NoLF (#69535) üzenetére


tbs
addikt

+1 (just poke me if something will happen...)

(#69554) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha van itt most valaki aki segítene nekem, és le tudna tölteni/el tudna küldeni nekem egy számot, az írjon már pls privátot, amire válaszolok emailcímmel, és megköszönném, ha elküldené nekem. Ott megírom azt is mihez kell. Köszi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#69555) fokukac válasza BlacKSouL (#69554) üzenetére


fokukac
nagyúr

prímszám? vagy irracionális szám? :) :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69556) EQMontoya válasza fokukac (#69555) üzenetére


EQMontoya
veterán

Grabovoj szam, Te foldhoz ragadt paraszt! :D

Same rules apply!

(#69557) fokukac válasza EQMontoya (#69556) üzenetére


fokukac
nagyúr

bocsi, én már 19 éve nem tanultam matekot, ezotérikusat meg pláne nem :D (az ezotériára ott van nekem a hifi topic : :)))

Ui. én a jövő heti lottószámokat várnám privát üzenetben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69558) tope válasza fokukac (#69557) üzenetére


tope
addikt

Nekem az eheti is jó lesz

(#69559) fokukac válasza tope (#69558) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké. szombat este küldöm! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69560) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elkezdett picit alig észrevehetően villogni a monitorom,főleg fehér vagy világos háttérnél látszik,vajon mitől lehet?

(#69561) FehérHolló válasza ToBeY (#69560) üzenetére


FehérHolló
veterán

morse kóddal próbál üzenni neked egyik párhuzamos valóságból egy másik éned.

Skynet is real. It's called Google.

(#69562) ToBeY válasza FehérHolló (#69561) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha ez is lehet,de én inkább a hdmi kábellre gyanakszom...De vagy 10éve megvan ez monitor,lehet eddig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#69563) tbs válasza BlacKSouL (#69554) üzenetére


tbs
addikt

https://free-mp3-download.net/ ..?

(#69564) Spet válasza EQMontoya (#69552) üzenetére


Spet
addikt

Kb.: Soha.

De ugye tudod feladhatod a levelet ugyanúgy különböző futárszolgálattal (DHL/Fedex/Ups/....) hasonló vagy magasabb áron. :DDD

Ez itt a hanyatló kelet haladni kell a korral, és követni a magyar posta árszabását, nehogy már alacsonyabb összeget ajánljon a versenytárs.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69565) fokukac válasza tildy (#69545) üzenetére


fokukac
nagyúr

megnéztem angol ip-vel is, de a fiókom akkor sem jogosult erre az ajánlatra.
Nyilván tudják, hogy magyar vagyok.

Meg amúgy benne lehet ám az is, hogy Magyarországon ez a szolgáltatás 1800 Ft, a családi pedig 2700 Ft. Ebbe azért nehezen férne bele mondjuk még egy Nest. Gondolom, az angol ár nem 4-5 font havonta, hanem 10, és úgy már azért kicsit más a leányzó fekvése.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69566) FehérHolló válasza Spet (#69564) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyszer fel kellett adnom egy "sürgős" levelet Osztrákból Magyarba.
A postán háromszor kérdezték meg, hogy valóban nagyon sürgős-e. Hülye voltam, hogy nem kérdeztem vissza, de legalább tanultam belőle.
A harmadik igen után belepakolta az ürge valami atombiztos zacsiba, és akkor már nem lehetett tiltakozni. Több, mint 80 eurot kért érte. Ekkor olyan 16:30 körül járt az idő.
A tracking szerint 2 óra múlva repülőn volt a pakk (= kb ennyi idő alatt lehet kijutni a feladás helyéről a reptérre), beutazta többször Európát, majd másnap hajnali 5 körül került a Pest melletti elosztóba, ahonnét a 9:00-ás nyitás után nem sokkal eljutott a biztosítóhoz.
Aztán kapom a hívást, hogy minden tiszteletük, hogy ezt így sikerült kiviteleznem, de nem gondolták komolyan a fenyegetőzést, hogy meghiúsítják az adásvételt ha nem érkeznek be másnapra a papírok, csak meg akartak siettetni a dolgot. Életem első és eddig egyetlen bazmegelése egy hivatalos, rögzített telefonbeszélgetés alatt.

Skynet is real. It's called Google.

(#69567) Corleone33 válasza EQMontoya (#69552) üzenetére


Corleone33
aktív tag

amikor majd lesz egy másik posta ami átveszi az állami szar rendszer működését (ie sohanapján kiskedden)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#69568) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Úgy tűnik a monitorom meghalt.Amint bejön a kép a monitor kikapcsol,és ha ki-be kapcsolgatom a monitort szintén ez helyzet. [link]
Érdemes ezt javítgatni?(a monitor 10éves)

(#69569) bitpork válasza ToBeY (#69568) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez azért elég típus függő( pl Dell-ben van egy pici szalagkábel amit olcsón tudnak cserélni és szok hiba lenni- Benq-t nem ismerem), de úgy generálban szerintem nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#69570) elessar válasza ToBeY (#69568) üzenetére


elessar
tag

Típusfüggetlenül néhány - már selejtezettet - megjavítottunk kondicserével. Részletekre már nem emlékszem, 6-8 éve volt, ami púposkodott, kicseréltük.

(#69571) ToBeY válasza elessar (#69570) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem a javítás kb a monitor értéke lehet,így nem annyira éri meg vele bajlódni - főleg ha fél év múlva ismét behal.

(#69572) fokukac válasza ToBeY (#69568) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát azért előbb próbáld ki egy másik géppel / laptoppal is, mert lehet, hogy csak a videókártya nem adja a jelet rendesen, és azért kapcsol ki.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69573) ToBeY válasza fokukac (#69572) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kipróbáltam ma minden permutációban a dolgot.
Ezt a dell notit másik monitorral és tv-vel (volt kép mind a kétszer)
A régi L440-et ezzel a monitorral - nem volt kép.

Most is rá van kötve ég a zöld led,de nincs kép.Egy pillanatra felvillan amikor bekapcsolom és ennyi.(noti saját kijelzőjét használom...)

[ Szerkesztve ]

(#69574) trialboj


trialboj
őstag

Az rtl most-on már nem lehet visszanézni a népszerűbb sorozatokat? Aki nem mo-on lakik, az nem is tud előfizetni? mondjuk erre azért nem vetemednék, de azt írja hogy az szolgáltatótól kell igényelni, ami tiszta marhaság, szerintem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69575) NoLF válasza ToBeY (#69573) üzenetére


NoLF
addikt

másik kábel is volt már próbálva?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#69576) ToBeY válasza NoLF (#69575) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,az volt az első ötlet egy új hdmi kábel .Igaz,dsub-al nem próbáltam mert eddig hdmi használtam.

(#69577) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az idősek (70év körül) miért nem fogják fel,hogy az okos telefon használat is egy készség,amit el kell sajátítani,meg kell tanulni használni?
Ismerős kisírta karácsonyra az okostelót gyerekektől,unokáktól mert látta,hogy milyen jó az.
Aztán két nap múlva habzószájjal hívta a fiát,vigye innen ezt sz@rt mert még felvenni se lehet ha hívják. :U
Azt gondolta,hogy zsigerből fogja tudni használni mint a 10éves unokája,aki kb okos eszközökkel nőt fel. :K

Nem tudom,hogy ez magyar sajátosság,vagy mondjuk külföldön se használják az okos eszközöket a 70éves korosztályban.

[ Szerkesztve ]

(#69578) parandroid válasza ToBeY (#69577) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Anyós is közölte, hogy neki kell egy okostelefon, mert akkor le tudja mondani az internetet, mert azzal ingyen lehet internetezni. Ohmy...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69579) ToBeY válasza parandroid (#69578) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jah igen,azt is mondta,hogy ezzel majd tud facebook-ni az unokákkal mert ebben már van net.Mire közölték vele,hogy arra elő kéne fizetni előbb.Nahat,ő a netért biztos nem fog fizetni:W

(#69580) parandroid válasza ToBeY (#69579) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz. Amúgy is borzasztó, hogy milyen drága az internet - asszem invitel kábele van, vezetékes telefonnal, meg sok tv csatornával, de utóbbi dolgok mind létszükséglet, meg különben sem az kerül sokba, hanem az internet. Mobilról nem hív senkit, meg nem küld sms-t, mert az is drága, asztali pc-ről facebookon üzenget állandóan, és ki van akadva, hogy se nekem, se az onokáknak nincs facebookja. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69581) lenox


lenox
veterán

Mindig lehet am fikazni, de amugy segiteni se rossz. Kisgyerekre se azt monjuk magunkban, hogy hat ez milyen hulye, nem tudja maganak kionteni az innivalot, bekapcsolni a tv-t, akarmi, hanem segitunk, lehet, hogy ez az idos dolog hasonlo...

(#69582) parandroid válasza lenox (#69581) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amelyik hagyja, annak segítek. Egy ilyen van a családban, akinek nem a megoldás a fontos, hanem a problémák halmozása. Többieknek érdekes módon egyszerűbb segíteni. Nem a szellemi képességekkel van amúgy a gond, hanem a kognitív disszonanciával, amit az őt körülvevő világgal kapcsolatban kiépített. Meggyőződésének alapja, hogy őt mindenki bántani akarja, és az egész mindenségnek körülötte csak az a célja, hogy neki rossz legyen, és eszerint is viszonyul mindenhez. De ez is egy nagyon leegyszerűsített összefoglaló.

Szóval nem, nem lenézés van mögötte, hanem ezt a ‘nekem te ne magyarázd meg, én mindenhez is értek, és úgyis mindent jobban tudok, akkor is, ha nem úgy van, és nem vagyok hajlandó semmilyen észérvet elfogadni’ mentalitást nem bírom tolerálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69583) Uher válasza lenox (#69581) üzenetére


Uher
aktív tag

Csak a gyerek az (esetek tobbsegeben) nem ellenkezik es tanulni akar osztonosen.

(#69584) ToBeY válasza parandroid (#69582) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így-ígya ahogy mondond.Durván leoltotta /leüvöltötte a 10éves gyereket: "jóvan majd én azt tudom,add csak ide papának" Pedig a kis srác őszintén mondta,"jaj papa nem oda kell nyomni,majd megmutatom"

[ Szerkesztve ]

(#69585) lenox válasza Uher (#69583) üzenetére


lenox
veterán

A maradek meg tajgetoszra valo, nem? :)

(#69586) Spet válasza lenox (#69585) üzenetére


Spet
addikt

Ha, a külvilág felől jövő jeleket fel nem fogó, "demenciában" szenvedő, minimum nyuggernek nevezhető egyén, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69587) emvy válasza Uher (#69583) üzenetére


emvy
nagyúr

> Csak a gyerek az (esetek tobbsegeben) nem ellenkezik

wtf did I just read

while (!sleep) sheep++;

(#69588) lenox válasza emvy (#69587) üzenetére


lenox
veterán

En is gondoltam, hogy nem latott meg gyereket, de akkor sincs semmi. Azt ugyse helyettesiti semmi, ha majd lat.

(#69589) EQMontoya válasza emvy (#69587) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem a kollega arra ertette, hogy meg akarja tanulni a kezebe adott eszkozt hasznalni.

Persze lehet, hogy viszonylag hamar feladja, meg hisztizni fog, de elsore biztosan ugy all hozza, hogy ezt hasznalni fogja, es *szerinte* racionalis mennyisegu energiat hajlando erre fordintani.

Az iskolai tanulas nyilvan mas kerdes, de a poroszos oktatasi rendszerunknel demotivalobb dolgot szerintem komoly erofeszites lenne feltalalni.

Same rules apply!

(#69590) erdey_a válasza lenox (#69585) üzenetére


erdey_a
őstag

én speciel 65 éves koromban tervezem, hogy belehugyozok a konnektorba. semmi értelme a világ, pláne a család terhére lenni.

csak ebben a hűdekeresztyén világban ez tabu téma

Vérboci

(#69591) fokukac válasza erdey_a (#69590) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez egy nagyon komoly felvetés.
nem vagyok egy villanyszerelő, ilyenkor akkor is megráz, ha csak az egyik lyukba megy, vagy kell hozzá, hogy mindkét lyukba egyszerre fröccsenjen..? :D
(ÉKE)
Fizikaóráról úgy emlékszem, ez utóbbi, nem?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69592) Pttypang válasza fokukac (#69591) üzenetére


Pttypang
veterán

Mythbusters hasonlot probalt, de szerintem egy sult bocit csak osszehoznak, ha rafekszik a szolgaltato.

Everybody lies.

(#69593) erdey_a válasza fokukac (#69591) üzenetére


erdey_a
őstag

elég az egyikbe, a másik kezemmel meg fogom a radiátort

Vérboci

(#69594) elessar válasza erdey_a (#69593) üzenetére


elessar
tag

Három dolgot ajánlok megfontolásra:
1. Fogsz te akkor még olyan peckesen hugyozni, hogy eltaláld a konnektort?
2. Ne feledkezz el az ÉV-relé áthidalásáról, kölönben botorkálhatsz sötétben a biztitáblához.
3. A vasúti kocsik tetején mászkálók egy része túléli a 25 kilovoltot, sőt éltek túl emberek villámcsapást is. Akár az is történhet, hogy te is ülve fogsz hugyozni utána.

(#69595) fokukac válasza elessar (#69594) üzenetére


fokukac
nagyúr

zseniális :DD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69596) erdey_a válasza elessar (#69594) üzenetére


erdey_a
őstag

1. ha csak negyed olyan peckes lesz a szerszám mint most, akkor is elkérik még póznának, így ezzel nem lesz gond (amúgy 65 évesen azért nem olyan rozzant az ember, nem bányában dolgozok)
2. nincs fí-relénk
3. majd a biztonság kedvéért be is gyógyszerezem magam és az ereim is felvágom, hogy tuti legyen a buli ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#69597) fokukac válasza erdey_a (#69596) üzenetére


fokukac
nagyúr

:D a boci- büszkeség

Amúgy abba gondoltál, hogy mit fog találni a helyszínen a CSI / vagy a famiília? EGy hulla, letolt gatyában, kezében a farkával, húgyban feküdve?
A család majd csinálhatja a lakásfelújítást, és miután kész, utána is csak rád fog emlékeztetni az a sarok (ne menj oda kisfiam, a nagypapa ott hugyozott a konnektorba)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69598) erdey_a válasza fokukac (#69597) üzenetére


erdey_a
őstag

jajj de leragadtok a részleteknél... akkor majd nem az otthoni konnektorba urinálok :D
amúgy meg nem a 65 év és nem a vizelés a lényeg, hanem hogy nem akarok se vén hülye lenni, se egy pelenkás nyálcsorgató.
Nyilván ha most 10 perc múlva sztrókot kapok és bekómálok, akkor csak a családon múlik, hogy odatol-e a konnektorhoz, de ha rajtam múlik, akkor mindent megteszek, hogy majd ne legyek teher.

Vérboci

(#69599) fokukac válasza erdey_a (#69598) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt hozod ki belőlünk :D

Én értem a motivációidat, de hidd el nekem, hogy egy családot sokkal jobban sokkol egy csúnya öngyilkosság, mint az, hogy gondoskodni kell valakiről. Az ilyen haláleset súlyos traumákat okoz a többieknek, amik nem, vagy nagyon lassan múlnak el.
Kivéve persze, ha utálnak, mert akkor örülni fognak :U ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#69600) erdey_a válasza fokukac (#69599) üzenetére


erdey_a
őstag

nem tudom... szerintem hamarabb feldolgozzák, hogy a papa eltűnt, pláne ha 30 éven keresztül mondta, hogy el fog tűnni, mint ha évekig kellene járni a papához az otthonba törölgetni a nyálát és jópofát vágni az egészhez, miközben mindenki arra gondol, hogy miért nem tűnik már el a papa ;)

nagyanyámat is mindenki nagyon szerette 95 éven keresztül. Aki ápolta is, meg látogatta is, az pár évvel kevesebbig szerette nagyon.
Tessék jól érteni.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.