Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70901) bnss válasza FehérHolló (#70896) üzenetére


bnss
veterán

Jogos, az előbb hangzott el a tökéletes megfogalmazás: "Van ilyen is meg olyan is. "

fokukac: ezek a "mellékhatásai" a mindenki maradjon otthon kérésnek. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#70902) #22743424 válasza bobsys (#70900) üzenetére


#22743424
törölt tag

New York államban már január 4.- én kivezényeltépk őket a repterekre és fontos csomopontokta. Illetve van egy gócpont New York város mellett amelyet szinte teljesen ők felügyelnek, segítenek stb

(#70903) ToBeY válasza bobsys (#70900) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valahol hallotam,hogy LA-ben az utcán is sétálgatnak.

(#70904) fokukac válasza parandroid (#70892) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nézem, hogy a spanyolok is kezdenek belehúzni, 25 ezer eset, 1326 halott, ebből 233 csak tegnap.

És a németeknél is két nap alatt duplázódott a fertőzöttek száma, már 21 e fölött.

Csúnya vége lesz ennek, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70905) EQMontoya válasza parandroid (#70891) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eddig Ázsiában 6-ot fogtak, aki innen jött. Vajon ebből következően nagyságrendileg mennyi lehet? :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#70906) fokukac válasza EQMontoya (#70905) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ezt a táblát linkeltem be tegnap...

Amúgy a bergamói kórházi videót láttátok? (A Sky news-t engedték be)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70907) ToBeY válasza fokukac (#70906) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnapi híradóban is benne volt,szerintem sokan látták már

(#70908) NoLF válasza ToBeY (#70907) üzenetére


NoLF
addikt

létezik híradót néző ember a nyugdíjasokon kívül?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#70909) ToBeY válasza NoLF (#70908) üzenetére


ToBeY
nagyúr

it's me! Háttérzajként miközben ülök a gép előtt,háttal a tv-nek.

(#70910) NoLF válasza ToBeY (#70909) üzenetére


NoLF
addikt

azt@kurva. :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#70911) fokukac válasza ToBeY (#70907) üzenetére


fokukac
nagyúr

eközben Olaszországban 793 halott az elmúlt 24 órában.
és cirka 6 ezer új eset.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70912) NoLF válasza fokukac (#70911) üzenetére


NoLF
addikt

párom muterja ápoló Riminiben... nem nagyon boldog senki :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#70913) ToBeY válasza fokukac (#70911) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hallottam... :(((
Na most az van,vagy kínaiak hazudtak a számokról(simán lehet),vagy az olaszok csinálnak valamit nagyon rosszul. :(

[ Szerkesztve ]

(#70914) erdey_a válasza ToBeY (#70913) üzenetére


erdey_a
őstag

#3 - mindkettő

Vérboci

(#70915) FehérHolló válasza erdey_a (#70914) üzenetére


FehérHolló
veterán

mindenki hazudik.

Skynet is real. It's called Google.

(#70916) fokukac válasza FehérHolló (#70915) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jajjmár..! : :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70917) FehérHolló válasza fokukac (#70916) üzenetére


FehérHolló
veterán

ja, bocs, a kínaiak annyira faszacsávók, hogy küldenek ojrópába orvosokat, hogy segítsenek rajtunk, az olaszok meg mindent faszán csináltak!
remélem, mindenki meghal, legalább olcsóbb lesz a lakhatás és a nyaralás!

ez Soros terve, Istennek legyen hála!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#70918) tildy


tildy
nagyúr

Kozben pedig ezt a torvenyt kvazi fu alatt atviszik. Ergo addig tarthato fenn veszelyhelyzet ameddig akarjak...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70919) FehérHolló válasza tildy (#70918) üzenetére


FehérHolló
veterán

nem fogják fű alatt átvinni, tele van vele a magyar sajtó
de ha sikerül, így jártunk, és megérdemeljük

Skynet is real. It's called Google.

(#70920) #22743424 válasza tildy (#70918) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mit értesz fű alatt? Azért csak tudnak a képviselők is olvasni még ha a helyesírás nem is nagyon megy nekik. :)

(#70921) #22743424 válasza tildy (#70918) üzenetére


#22743424
törölt tag

Arra mi a helyzet? Ti jól vagytok? :)

(#70922) tildy válasza #22743424 (#70920) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt, hogy az átlagembert nem tájékoztatják rendesen róla .
Mi jól vagyunk , Esmein anno bepánikolt Brexitre , így van kb 20 kg babunk , ugyanennyi lencsenk. Meg van neki vagy 30 kg huel, szóval éhenhalni nem fogunk , csak WC papír legyen elég :Y :C 1 hete itthonrol dolgozok, férj szabadságon volt, de hétfőtől ő is meg a gyerekek is itthon vannak .
De azt meg amazonról vettem januárban rengeteget . Amúgy az utcák kihaltak , boltokban se kenyér se tej. Esm viccesen meg is jegyezte mi választja el a szocializmust, kommunizmust a kapitalizmustól? Két hét....
Nem lehet ‘nyugatra’ utazni , a boltban csak fix mennyiséget vehetsz vagy nincs is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70923) bnss válasza fokukac (#70916) üzenetére


bnss
veterán

+1 (vagy mi a menő mostanában).

Ez a hozzászólás feldobta a reggelem erősen. Köszi! ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#70924) #22743424 válasza tildy (#70922) üzenetére


#22743424
törölt tag

Őket tényleg nem tájékoztatták de ahogy olvasom parlamenti 4/5 szükséges hozzá, szóval ha ezt átviszik tényleg megérdemeltük mint ahogy FehérHolló írta. Most sehol nem egyszerű az tény. Itthon a hidegebb időnek köszönhetően az utcán alig vannak. A boltokban legalábbis ahol én lakom van áru, most meg vásárló nincs annyi.Mi az a huel? :)

(#70925) tildy válasza #22743424 (#70924) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak űrkajának hívom, táplálkozásilag teljes értékű ‘por’ eledel amit vízzel keverve kell fogyasztani .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70926) tbs válasza #22743424 (#70924) üzenetére


tbs
addikt

huel.com

(#70927) #22743424 válasza tildy (#70925) üzenetére


#22743424
törölt tag

Csirkepörkölt ízű is van? :D

(#70928) FehérHolló válasza tildy (#70922) üzenetére


FehérHolló
veterán

reggel két boltban is voltunk, mindkettőben ki volt írva, hogy lisztből/cukorból/tésztából max 2kg-t vihetsz, olajból 2 litert.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#70929) BlacKSouL válasza FehérHolló (#70928) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És volt is mindenből? Mert az elmúlt 2 hétben bármely nap mentem bármely boltba(spar, coop) se liszt, se tészta, se rizs nem volt. Igaz, eddig nem is volt kiirva semmi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#70930) concret_hp válasza BlacKSouL (#70929) üzenetére


concret_hp
addikt

tegnap este bp egyik legforgalmasabb lidljében volt kb. minden.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#70931) FehérHolló válasza BlacKSouL (#70929) üzenetére


FehérHolló
veterán

liszten kívül minden volt, tele voltak a polcok.

bocs, WC papírból is csak 1-1 csomag volt mindkét helyen.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#70932) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Tudja valaki, hogy hogy működnek most a határzárak, két határ van (két külön ellenőrzéssel), vagy egy?

Vettem valamit egy bécsi arctol, és preferalnam a személyes átvételt, meg Ő is, de belépni egyik országba sem nagyon lehet most. A két ország közti “senki földje” vajon megoldható, vagy egy állomáson ellenőriznek?

Same rules apply!

(#70933) BlacKSouL válasza concret_hp (#70930) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez a különbség Salgótarján legforgalmasabb boltjaihoz képest...

Mas: foldingathome megy mindenkinél?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#70934) Pttypang


Pttypang
veterán

Mostanában sokat olvasom, ilyenkor kissé megváltozik az izmok szerepe. Pl. a nyaké tart, a HTML.

Mullerben a fertotlenito szerek voltak kiirva, mint limitalt 2db/vasarlo, de nem tudom, a domestos pl annak szamit-e, mert epp azert mentem es akcios volt, vettem harmat, de nem koveztek meg erte.

Everybody lies.

(#70935) #22743424


#22743424
törölt tag

Tildy ezt olvastad ? [link] :(( Nem tudom, hogy mit higgyek erről.

(#70936) Tim82 válasza Pttypang (#70934) üzenetére


Tim82
nagyúr

DM-ben így adják most az alkoholos kézfertőtlenítőt. Pénztárnál lehet kérni, maximum 2 db/Kopf.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#70937) #22743424 válasza #22743424 (#70935) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mondjuk a cikk megjelenése óta már be lettek zárva az iskolák, de ez az eljárás :(( Mondjuk szerintem ez most sehol nem jobb sajnos.

(#70938) erdey_a válasza EQMontoya (#70932) üzenetére


erdey_a
őstag

nincs teljes kétoldalú határzár, te ki tudsz menni ausztriába és vissza is engednek, de az osztrák fószer nem tud átjönni hozzánk.
mondjuk várakozás biztos van

Vérboci

(#70939) EQMontoya válasza erdey_a (#70938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamit olvastam a multkor, hogy engem csak akkor engednek be, ha van igazolásom, hogy nem vagyok koronás.

Same rules apply!

(#70940) #22743424 válasza EQMontoya (#70939) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erre gondolsz? [link]

(#70941) EQMontoya válasza #22743424 (#70940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep

Same rules apply!

(#70942) erdey_a válasza #22743424 (#70940) üzenetére


erdey_a
őstag

ok, hát ez akkor péntek éjfél óta így megy... ez a hír nekem kimaradt, sorry

akkor se ki, se be, se rpenyő

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#70943) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#70466) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Teccikmárérteni miről pofáztam? [link]
Nem kell ahhoz diplomás professzornak lenni, hogy faszfej legyen valaki. De a ketto nem zárja ki egymást. Úgy altalanossagban, nem feltétlenül az eset kapcsán. Persze amíg hivatalosan még nem erősítik, addig lehet hogy csak kacsa. És soha senki nem járt sehol síelni.

Szóval nem a virus miatt utazgattak, hanem annak ellenére.
És ezt olvashattuk a médiában január vége óta, láthattuk a közösségi médiában, nekem sok ismerősöm ment külföldre nem sürgős nem halaszthatatlan nyaralgatasra, vagy sielgetesre. És jó ha tízből kettő választotta az önkéntes karantént..most persze mindenki nyomatja a maradjotthont.. Kivéve ha sürgős sielhetneked támad. És utána is menj közösségbe mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#70944) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#70943) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, és akinek volt egy kis esze, a legelső hírek idején amikor Olaszországban felbukkant, akkor kellett volna mindenkinek a saját sürgős sielését atminositeni nem sürgőssé. Utólag könnyű kapkodni, de volt aki számára akkor még nem volt világos, hogy ez itt is ilyen durva lesz?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#70945) bnss válasza BlacKSouL (#70943) üzenetére


bnss
veterán

Sajnos nem Ő lenne (ha igaz a hír és nem kacsa) az egyetlen diplomás ember, aki hazajön és nem marad otthon, hanem teljesen felelőtlenül és jogszabályt sértő magatartással másnap jelentkezik a munkahelyén...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#70946) tildy válasza #22743424 (#70935) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, egyrészt volt valaki olyan pofátlan, hogy bár névtelen levél volt egy teljesen zárt fórumot, ahol az alapszabályzatban is benne van hogy nem viszünk ki onnét dolgokat valamelyik félnótás kivitte és a Hunglianak leadta. Szóval én már láttam ezt az írást mielőtt a hungliara kikerült volna. Mivel tudok olyan esetről, ahol korona gyanús esetet pontosan ugyanígy kezeltek apa ugyanígy kezeltek, azaz maradj otthon , ne menj sehova , self isolation, akkor is hogyha minden jel szerint kapcsolatban volt már igazolt koronassal az illető , nem tesztelnek itt. Kb. csak akkor ha már a halálodon vagy, és kórházi kezelés kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70947) tildy válasza #22743424 (#70937) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, még nem voltak azóta zárva, hétfő reggeltől van iskolazár( illetve ha hétvégi suli volt az se lehetett már most)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70948) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Elgondolkodtato cikk a temaban

Szoval jelenleg a fel vilagon bezarunk mindenkit, es osszehozunk egy 2008-cas valsagot ismet, mikozben lathato, hogy a veszelyeztetett tarsadalmi csoport jelentos resze egyebkent sem aktiv tagja a munkaeropiacnak.

Igen, durvan hangzik a szelektiv karanten 60 folott es mindenkinek, aki kronikus beteg, de ha ezen emberek kozul mindenki alanyi jogon megkapja az allamtol az elmult fel eves havi atlagkeresetet ingyen, csak maradjon otthon, az meg mindig sokkal olcsobb, mint ami most folyik. Legyen adomentes, es akkor a Wolt felara is kijon belole.

Nyilvan kell ra onkormanyzati szinten is extra forras, hogy el lehessen oket latni, de ez meg mindig kerekitesi hiba ahhoz kepest, hogy lelojjuk az Audit, Mercit, Opel, meg a teljes turizmus/vendeglatas szektort.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#70949) fokukac válasza EQMontoya (#70948) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én is gondolkodtam már ezen.
De az a baj, hogy ez csak a halottakat nézi, és a fiatalabb, 30-as, 40-es korosztályban is sok olyan van, akit lélegeztető gépre kell rakni...
Az olasz első beteg, akiről cikkeztek, a 38 éves maratonfutó (tehát nem gyenge ember) pl 3 hétig volt kómában, lélegeztetőgépen.
Szóval azért kell lassítani a terjedését, mert mindenkire veszélyes.

Az, hogy 2-3-4 hétre lelövik a gazdaságot, nem kéne, hogy olysn nafy baj legyen, ilyenek után szép visszapattanások szoktak lenni.
Nekem inkább azzal van bajom, hogy túl későn hozzák meg ezeket az intézkedéseket, ezáltal végül sokkal súlyosabb lesz a helyzet...

Nézd meg majd az USA-t, ott még csak most kezdődik, és két hete még hoax volt a sárga hajú szerint.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#70950) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, nálunk 4 hét teljes lockdown kezdődik 48 óra mulva. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.