Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47801) Viszlát válasza NoLF (#47800) üzenetére


Viszlát
addikt

Ide meg esőt mondtak, aztán 26 fok volt délután ragyogó napsütéssel. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47802) szőröscica


szőröscica
addikt

El kell altatni a kutyánkat. :(

(#47803) parandroid válasza NoLF (#47797) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meghívtad Blekit is?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47804) fokukac válasza Viszlát (#47801) üzenetére


fokukac
nagyúr

én meg ültem egész nap az irodában, és nem tudom hány fok volt.
Ja, és reggel elküldtem a szomszéd nyanyát a picsába. Remélem, már ő is elindult... :-)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47805) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Szlovenia eleddig egeszen nyugatinak tunt, de itt is megbasznak a beforditott megallast tilto tabla mogott parkolva. Fototztam parat, kivancsi leszek, mennyire normalisak mailben. Mindenesetre helyi (kozig) birsagot nem son eselyuk van imho behajtani meg EUn belul sem. Max ha nem engedik el, nem jovok ide tobbet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#47806) Viszlát válasza fokukac (#47804) üzenetére


Viszlát
addikt

Én ma ügyfeleket vittem a GYS-ra, 2 körül már meglehetősen spicces állapotban röhögtük végig a malacparádét. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47807) fokukac válasza Viszlát (#47806) üzenetére


fokukac
nagyúr

nehéz az élet... remélem, kaptál veszélyességi pótlékot is..! :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47808) NoLF válasza parandroid (#47803) üzenetére


NoLF
addikt

Persze, de csak az esot kuldte...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47809) BlacKSouL válasza NoLF (#47808) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lekopogom, mostanság szerencsém van az időjárással, veszek is délután egy lottót. Ha lesz nyitva lottózó mire végzek. Mert itt felénk divat bezárni helyeket, boltokat ész nélkül :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47810) Tim82 válasza BlacKSouL (#47809) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van olyan már itthon is egy ideje, hogy mobil lottó...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47811) BlacKSouL válasza Tim82 (#47810) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én amolyan babonaféleség miatt szeretek mindig új papírral tiszta ikszelgetéssel mindig beadni. Még gépi lottót sem próbáltam.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47812) tildy


tildy
nagyúr

Azt hiszem jobb ma raulni a bankkartyara, amazon prime day, raadasul van nemet meg uk primeunk is :U :Y :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47813) szőröscica


szőröscica
addikt

Hihetetlen, hogy már a kutyakeresős hirdetőoldalakon is jönnek a csalók. :W

Először google translate fordítóval küldött emailt, néhány (szvsz google-ből lopott) képpel, majd utána angolul egy kétoldalasat, mely szerint Oroszországba költözik, ő is ajándékba kapta a kutyát, ezért ingyen megválna tőle, ha meggyőződhet arról, hogy jó helyre kerül, de nagyon sok elintéznivalója van a költözés miatt, ezért inkább FUTÁRRAL küldené a kutyát, aminek költsége 25 ezer forint, amit nekem kellene állni, és ha megadom az adataim, akkor intézi a dolgokat. :DDD

(#47814) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm,30 fontos cuccra,13 lenne a szállítás.Inkább szétnézek idehaza azt hiszem. :U

[ Szerkesztve ]

(#47815) tildy válasza ToBeY (#47814) üzenetére


tildy
nagyúr

Szokott lenni, aki ingyen hazaviszi :U :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47816) NoLF válasza ToBeY (#47814) üzenetére


NoLF
addikt

Ha nem atomreaktor akkor pl en haza tudom vinni neked, aug 6-18ig vagyok az orszgban, kecskemet, budapest, balaton vonalon mozgok majd

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47817) concret_hp válasza szőröscica (#47813) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk azt nem lehet mondani, hogy nem fantáziadús :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47818) NoLF válasza szőröscica (#47813) üzenetére


NoLF
addikt

Es majd a futar donti el hogy megfelelo helyre kerul-e az allat? Szanalmas hogy ilyesmire egyalalan valaki idot fordit...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47819) gaborbol válasza NoLF (#47818) üzenetére


gaborbol
őstag

Jopar oldal van tele forumokkal- videokkal, hogy ki meddig tudja szivatni az ilyen csalokat, nemelyik eleg jo :DDD Aki eleg profi 1,5-2 orat is el tud veluk szorakozni.

(#47820) ToBeY válasza NoLF (#47816) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Áhh,csak egy új elektromos fogkefe mert a réginek kifingott az aksija.De találtam jófogáson 11k-ért egyet
Azért köszönöm a felajánlásokat,lehet élni fogok vele egyszer. ;)

(#47821) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az a helyzet, hogy a légkondícionálókkal az embereknek még klímahasználati kulturális problémájuk van, mindamellett, hogy eltérőek az emberek igényei is.
Én például mióta bejött a nyár, egész szervezetemmel átálltam a nyári időjárásra, ami azt jelenti, hogy 25-26 fok alatt képes vagyok hűvösnek érezni a levegőt. Ezzel együtt csökkent az étvágyam, és a többi 10 hónappal szöges ellentétben egyáltalán nem kívánom a csokit. Június óta egy kockát nem ettem, korábban heti 1-2 tábla simán elfogyott. De ez mellékszál.
Amikor kint 35 fok van, a szoba éjjel is 30 lenne, akkor nálunk megy a légkondi, alacsony fordulaton, elfogadható hőmérséklettel. Így bőven szinte észrevehetetlenül kellemes a levegő. Ugyanekkor az irodában szintén 0-24 megy a klíma, légcsöves rendszerű, gyengécske, öreg, de 25-27 fokot simán tud tartani a papírvékony falak ellenére is, ha kint 32-35 fok van is.
Ha 35 fokban a mikrobusz felmelegszik 45-50 fokra, akkor értelemszerűen ott is megy a klíma, először magas fordulaton, majd leveszem 1-2-re, mert ott több embert veszélyeztethet a túlzott meleg miatt a sofőr hibája. OK.

Nade. Amikor 18-19 fok van reggel, akkor miért kell LO-ra állítva 6-os fokozaton nyomatni a 7-8 fokos levegőt magunkra, mert a kolléganő szerint kurvameleg van... (18-19°C..) ?
10 perc után elkezdtem a saját oldalt feltekerni, és 18 foknál már elkezdett meleget fújni. Ami azt jelenti, hogy már bőven 18 fok alatt volt odabent a levegő. Ráadásul átlagfelhasználóként természetesen úgy van leállítva a klíma, hogy 5-ös fokozaton köpi a hideget, majd garázsban motorral együtt áll le, ezért általában induláskor meg leállás után újraindítva olyan okádék szaga van, hogy pfejj. És akkor csodálkozom, hogy a szemem ég, meg köhögök.
Én már a fázás határán innen vagyok, mikor ők meg csatakokban izzadnak.

És úgy általában a tudatlan klímahasználók 30 fokban azonnal 5 fokos levegővel csutkagázon nyomják magukra, majd fáznak, kikapcsolják, 5 perc múlva újra be. Aztán megbete4gszenek, és szidják a klímát, hogy az szar, meg ördögtől való.
Nálunk meg van hogy egy hétig megy minimumon észre sem vesszük, semmi büdös, semmi hideg, teljesen jó. És kocsiban sem szoktam 3-4 percnél tovább turbón nyomni, sőt, két hete a kánikulából hazafelé jövet 25 fokra állítva minimumon olyan kellemes volt.
És igen, még mindig élvezem a napsütést, a 35 fokot, a meleg szellőt, a kék eget, és utálom, ha túlklimatizáljuk az életünket. Mert én még a megfelelő szinten maradok, a többség viszont már túlzásba viszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47822) tildy válasza BlacKSouL (#47821) üzenetére


tildy
nagyúr

"Én például mióta bejött a nyár, egész szervezetemmel átálltam a nyári időjárásra, ami azt jelenti, hogy 25-26 fok alatt képes vagyok hűvösnek érezni a levegőt. "

De jo neked. En nem.
Mondjuk azt hiszem relative sikeresen abszolvaltam a problemat: olyan helyre koltozttem, ahol relative az ev igen keves szakaban, akkor is csak max par napra, egy hetre van 28 fok feletti homerseklet. Bar azert meg mindig lenne hova menni, lehet idovel eszakabbra vandorolunk, mert mar ez a 25-26 ami itt szokott lenni is sok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47823) snecy20 válasza tildy (#47822) üzenetére


snecy20
veterán

Ha valaha kiköltöznék, nálam is fontos szempont lenne a hőmérséklet. Na most én 20-22 fok felett már nagyon szarul tudom magam érezni, el lehet képzelni hogy ilyenkor 35-40C környékén mi a helyzet...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47824) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egy rövid szolgálati kérdés:
Jelenlegi feltúrások lezárások és forgalom mellett szombati napon 19:00-20:30 között az M7-en érkezve Bpestre a három közül melyik a leggyorsabban, legrövidebben, legzökkenőmentesebben elérhető:
Pólus, Westend, Dunaplaza?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47825) concret_hp válasza BlacKSouL (#47824) üzenetére


concret_hp
addikt

szombat este nem nagyon van dugó sztem, így valószínűleg a westend

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47826) tope válasza BlacKSouL (#47821) üzenetére


tope
addikt

Na igen, a kollégám is majd be pálik a reggeli 21-22 fokban, mondom neki most van jó idő, de nem, neki melege van. A klíma szerencsére most 24 fokra van állítva, így idebent kellemes idő van, de néha így is érzi a torkom, szóval le-, lekapcsoljuk, ja és csukva az ablak, de amíg lehet nyitva van.

(#47827) BlacKSouL válasza tope (#47826) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az ablak a másik halálom. Ül mindenki a gép előtt, mint a zombi, csepeg a nyála a kezére, beszélni nem bír annyira álmos, de az ablakok napokon át szorosan légmentesen zárva, nehogy friss oxigén jöjjön be. És ez ahogy megfigyeltem minden multinál így van, még ott is, ahol minden iroda kültérre nyíló nyitható ablakokkal rendelkezik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47828) tope válasza BlacKSouL (#47827) üzenetére


tope
addikt

Amíg lehet nyitva az ablak, mert a levegő kell, sőt van mikor klíma is megy, ablak is nyitva :B
Sajna a klíma magában nem jó, hiába érzed hidegebbnek, attól még levegő nem lesz bent.

(#47829) parandroid válasza BlacKSouL (#47827) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a nyitható ablak jó dolog. Dolgoztam olyan multinál, ahol ez nem volt alap, az egész külső fal üveges volt, csak minden sokadik ablakot lehetett buktatni, mondván a klíma úgyis megoldja. Ja, amíg egy nyári jégeső szét nem verte a teljes rendszert (az aluminium, vagy milyen félméteres átmérőjű csőrendszert lyugatta ki a tetőn szitaszerűre, az egészet kompletten cserélni kellett), fincsi volt, azt a nyarat lehúztuk egy délnyugatra néző üvegkalitkában. Mondjuk ha klímát nem is tudta megcsinálni már nyáron a cég, kaptunk hűtőt, csomagszámra hordták nekünk az ásványvizet, meg kevergethettük a levegőt állóventilátorokkal, végszükség esetén meg kerestünk valami teendőt a termelési területen, mert ott nem volt mese, állandó szigorú klimatizálás kellett a gyártósoroknak.

Következő munkahelyem egy cső alakú folyóvölgyben volt, amit ugyan a század közepén leszabályoztak, de gyakorlatilag továbbra is egy nyomorult mocsár az egész (lásd még Zala-völgy és Kis-Balaton), szóval ha kinyitottad az ablakot, akkor dőlt be a 130%-os relatív páratartalom, úgyhogy inkább azért járattuk a klímát, hogy ne fulladjunk meg. Itt viszont mindenki a viszonylag kicsi irodákba menekült be, mert az üzem maga nem volt légkondícionált, sőt, fűtötték a gépek az egészet, és még az volt a jó, amikor nem a gyakori tisztítási folyamatok mentek, és volt az egész üzem szinte 90 fokra felfűtve. Bruhhh, de szerettem, amikor fél napokat kellett a gép mellett ácsingózni, és tolmácskodni ahogy a külföldi mérnökök és a saját karbantartók harapták át éppen egymás torkát. ('Mondd meg neki, hogy nem vagyunk elégedettek a megoldással, de úgy fordítsd, hogy érezze, hogy dühös vagyok.') :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47830) fokukac


fokukac
nagyúr

hogy ti mennyit rinyáltok az időjáráson... :D

Én tátrai utat tervezek a hétvégi 38 fok helyett.
Az még Mordornál is hűvösebb hely, állítólag :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47831) tope válasza fokukac (#47830) üzenetére


tope
addikt

Én meg megyek egy kis rokoni összejövetelre, Siófok mellé egy kis faluba, igaz nem a part mellé, de azért van neki egy borospincéje, hogy nehogy szomjan halljunk, benne finom borok, pálinkák, meg kemence, amiben pizza tuti lesz csinálva (egyik rokon pizzasütő is volt), meg egyéb nyálcsorgató étkek. :D

(#47832) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én meg belövöm a klímát 18C fokra és felveszek egy pulcsit,csak hogy rinyálhassak milyen hideg van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47833) fokukac válasza ToBeY (#47832) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem ezt megnyerted. Tied a Bleki-Mikrobi-díj aranykereszt fokozata...! :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47834) parandroid válasza fokukac (#47833) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább azt mondja el nekem valaki, miért nem megy a tabletemen a windows update. Ha control panelről kattintok rá, ott fagy meg az egész ablak, ha nyitok egy újat, az is, ha meg a win8 menüjéből direktben indítom, akkor ott homokórázik akármeddig, de semmi nem történik. Régebben lehetett online manuálisan frissítést kezdeni, de már ilyen lehetőséget sem találok, csak a ms semmire sem jó tráblösútingját (frissíteni úgy kell, hogy rálattint a frissítésre, és örül).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47835) EQMontoya válasza BlacKSouL (#47821) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma Pula-Split kozott autoztunk. Klima 24-25 fokra alliva, parkolas elott kikapcsol, utana venti maxra, hogy kifujja a maradek hideget.
Amugy az epuletek klimai is otvar szarok. Meg az Ericssonnak dolgoztam, 11 vagy 12 nyaran volt egy hetvege, amikor penteken 35 folk volt, hetfon meg 21. A normalis termosztatot meg kisporoltak a rendszerbol, igy leghidegebb allasban pentek este 27 folk volt as irodaban, hetfo reggel meg 13. :)

Same rules apply!

(#47836) concret_hp válasza EQMontoya (#47835) üzenetére


concret_hp
addikt

egy irodaházra számolva tényleg nagy költség szintenként 10 termosztát :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47837) tildy válasza fokukac (#47830) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo neked, nekem matol kb vasarnapig egy kis korhazi tura. Istenbizony eletemben nem paraztam meg ennyire.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47838) fokukac válasza tildy (#47837) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne aggódj, ezt akartad, minden rendben lesz..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47839) tope válasza tildy (#47837) üzenetére


tope
addikt

Druk, druk (illetve lassan grat, grat) aztán csak ügyesen a ...

(#47840) NoLF


NoLF
addikt

Bristol harbour festival... Tobbet felesleges is mondanom.

Esetleg annyi, hogy emiatt a hetvege miatt erzem igazan azt, hogy barmit megerdemlek; aki ezt kibirja, betonbol van. Mikor a Szigeten meloztam, akkor nem oboaztam feleannyit se mint itt tavaly, hat lassuk iden mi lesz. Jellemzoen 16-18 ora melo, kaja, pia, pisi, kaki nelkul. :)

Tildyeknek: csak ugyesen, minden rendben lesz! ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47841) BlacKSouL válasza NoLF (#47840) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vadász, vadász... ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47842) NoLF válasza BlacKSouL (#47841) üzenetére


NoLF
addikt

:)) :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47843) e=mc²


e=mc²
őstag

Tegnap teljes lelki nyugalomban szaguldoztam 30-al ket falu kozotti tsz ut minosegu evek martalekava valt betonkockakon, mikozben egyszercsak meglatom a bal szemem sarkabol egy tornadot!

Video is keszult a vegerol, bar lanyos zavaromban azt sem tudtam, hogy zoomoljak, vagy forgassam, hogy latszodjon, a teljes tolcser a felhokig. A video nem adja at azt az elmenyt, amit ott egyedul a kietlen pusztaban egyetlen vedelmem az auto.

[link]

Az eset itt tortent, nagyjabol 15:00 korul.

Ambulimax Provider

(#47844) NoLF válasza e=mc² (#47843) üzenetére


NoLF
addikt

aranyos.

ez egy renault? vegtelenul idegesito az indexkattogas :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47845) fokukac válasza e=mc² (#47843) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez az Epöl új reklámja lehet. :)

Amúgy én is szoktam látni hasonlóakat évente egyszer-kétszer. Utoljára májusban láttam egy ilyet az M6-oson...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47846) szőröscica válasza szőröscica (#47802) üzenetére


szőröscica
addikt

Ma elment. :( :O

(#47847) NoLF válasza szőröscica (#47846) üzenetére


NoLF
addikt

Orok kolbaszmezokon szaladgaljon innentol! :K

Ismerem az erzest, talan akkor sirtam utoljara eletemben mikor a mi kis dragankat el kellett vinnem altatni 2000ben. '89 ota volt velunk tehat kb egyutt eltuk meg a gyerekkoromat, nehez volt elengedni. Mint ahog ezt a szatmari szilvat is... ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47848) e=mc² válasza NoLF (#47844) üzenetére


e=mc²
őstag

Az. 3 eves Megane. Nekem mar fel sem tunik, pedig mikor elso alkalmakkor ultem benne, idegesitett.
Arra jo amire van. Elvisz A-bol B-be.

Ambulimax Provider

(#47849) NoLF válasza e=mc² (#47848) üzenetére


NoLF
addikt

Ah mennyire tudtam. Nyilvan tokeletesen megfelel a celnak, mint minden mas jarmu is. Csak feltunt, mert ennyire idegesito kattogast csak a renault volt kepes intezni valaha.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47850) sziku69 válasza NoLF (#47849) üzenetére


sziku69
senior tag

Sziasztok! Új vagyok még itt, ezért egy kérdéssel kezdeném.

Összefutsz egy ismerősöddel pl. az utcán. Szembe állsz vele. Meglátod, hogy a bal vállán, (ami a Te szemszögedből a jobb oldal, mintha tükör előtt állnál) mászik mondjuk egy pók. Figyelmezteted egy kézmozdulattal, a saját ruhádon mutatva. Te melyik oldalt mutatod magadon?
Én úgy mutatnám, mintha tükör előtt állnék. Vagyis, ha a bal vállán mászik, akkor mivel szembe áll velem, én a jobb vállamra mutatnék.

Ha esetleg fárasztó a kérdés, akkor az csakis a meleg hatása lehet. Akkor felejtsétek el. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.