Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9551) tfgjk


tfgjk
csendes tag

Sziasztok
Sokan mondtátok az én kérdésemnél hogy azért áll le az új procival a gépem mert túl melegszik.
Nem mert szétszedtem a gépet leszedtem a hátlapot és a vinyot is kivezettem. Odd is kiszedtem hogy teljesen szellőzzön.És miután elindítottam a gépet,42C volt a proci tehát ez nem hűtés.És mindig ugyan abba az időközbe kapcsol le.Most akkor mit lehet tenni mi a probléma??

tfgjk

(#9552) Impressa válasza pjani01 (#9550) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Meg kell nyomni a Novo gombot, hogy be tudj lépni a bios-ba. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9553) pjani01 válasza Impressa (#9552) üzenetére


pjani01
csendes tag

Szia!
Próbáltam már novo gombbal is,F2 is,de semmi.

(#9554) Impressa válasza pjani01 (#9553) üzenetére


Impressa
őstag

A Novo gombot kikapcsolt állapotban nyomtad meg? ( ilyen nem kell elindítani a géped a főkapcsoló gombbal )

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9555) pjani01 válasza Impressa (#9554) üzenetére


pjani01
csendes tag

Most úgy próbáltam,bejött a bios menüje,de akármire nyomok mindig oprendszer indul el.Telepíteni szeretnék de így nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#9556) Impressa válasza pjani01 (#9555) üzenetére


Impressa
őstag

" Most úgy próbáltam,bejött a bios menüje,de akármire nyomok mindig oprendszer indul el."

Ha megnyomod a Novo gombot, és vársz pár másodpercig, akkor is tovább lép? vagy csak valamelyik gomb megnyomására után lép tovább a win betöltésére?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9557) pjani01 válasza Impressa (#9556) üzenetére


pjani01
csendes tag

A bios menüjében akármit választok mindig az oprendszer indul el.Eddig a főkapcsolo+F2-vel mindig betudtam lépni a biosba,és F12-vel betudtam lépni a bot menübe.Szerintem ez valami hardveres hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9558) Impressa válasza pjani01 (#9557) üzenetére


Impressa
őstag

El sem indulhatna a rendszer, reconvery módba kellene lépnie. Azt esetleg mepróbálhatod, hogy kiveszed a HDD-t és úgy próbálsz belépni a bios-ba.
Három funkciója van a Novo gombnak: 1. reconvery mode 2. bios setup 3. boot menü
(4.) Neked meg, betölti a windows-t, egy így elég érdekes. Ha nem kapsz senkitől választ, akkor marad a support, mondjanak erre ők valami okosat.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9559) pjani01 válasza Impressa (#9558) üzenetére


pjani01
csendes tag

Még megpróbálom még hogy kiveszem a HDD-ét,és köszönöm a segitséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#9560) Dawe23


Dawe23
csendes tag

Sziasztok!

Van egy acer laptopom, i3-as procival, ati hd5650 1gb vga-val, és az lenne a problémám hogy együtt a windows-ba nem akar menni!

Az egész úgy kezdődött hogy fagyogatott windows-ban, de úgy hogy csak pár másodpercre, utána ment, de ezt elég sűrűn csinálta!
Utána már nagyon belassult, windows 7-et nem engedte telepíteni.

Most windows 8 van fent azzal tökéletesen megy de úgy hogy az intel hd vga ki van kapcsolva!
A windows 8-at úgy is felteszi hogy ha be van kapcsolva mind a kettő, de az intel drivert felteszi hozzá megyen ahogy kell, de elkezdem telepíteni az ati drivert utána elmegy a kép, és újra indítás után sincs kép a windows bejön csak kép nincs!

A biosban van a beállításoknál a graphic mode, ezt kell átállítanom discrete mode-ra és akkor csak az ati kártya megy az intel nem, de ha viszont hagyom switchable-n akkor megy mind a kettő csak az van amit fentebb leírtam!

Játék alatt meg bármilyen program alatt stabilan megy nincs semmi baj ha így van beállítva ahogy írtam!

Illetve még annyi hogy a windows 7-et nem akarja telepíteni ha a sata mode ACHI beállításon van a windows 8 simán felmegy így is!

Van valami ötletetek mi lehet a gond?
Előre is köszi! :R

http://www.hackthat.net/hu/overview/index.hack

(#9561) pjani01 válasza Impressa (#9558) üzenetére


pjani01
csendes tag

Szevasz!
Köszönöm a segítséget,de bios frissítés megoldotta a gondot.

(#9562) Impressa válasza pjani01 (#9561) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Örülök, hogy megoldódott. Köszi a visszajelzést. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9563) izsob


izsob
tag

Sziasztok! Ez nem éppen notebook téma, csak a megfelelő topikban nem nagyon jön válasz a problémámra, van egy hd4850-es vgám és az illesztőprogramokkal vesződik, és kék halálozik vagy szétcsúszik a kép.

A teknikai információnál egy csomó efféle kódot 0x000...
alatta pedig collecting data for chrash dump
Initializing disk for chrash dump
Physical memory dump completed stb.

gyenge táp lehet a baja?

(#9564) Dell XPS válasza izsob (#9563) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt biztosan segítenek Neked: [link]

Üdv, Dell XPS

(#9565) izsob válasza Dell XPS (#9564) üzenetére


izsob
tag

Köszönöm szépen az útmutatást:)

(#9566) komyka


komyka
tag

Hali! Barátnőmnek van egy kb. 3 éves HP Compaq 610-es laptopja. /P320-as AMD proci, 2 giga ram/ Lényeg, hogy már többször előfordult vele, hogy random magától bekapcsolt, és csak sima fekete képernyő, nem reagál semmire, se kikapcsológomb semmi, plusz maxon jár a hűtője, amitől nagyon megijedtek mivel eléggé hangos fajta van benne. Volt már szervízbe is de mivel nem találtak semmit simán visszaküldték. Nincs valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez?

(#9567) DamonJay


DamonJay
csendes tag

Az én barátnőm Compaq 610-ese is szervízre szorul. Nálunk olyan probléma adódott, hogy eleinte a kijelző hajtogatás után a kép elment és ha eltaláltál 1 bizonyos pozíciót minden ment tovább. Egyre inkább nehéz volt eltalálni azt a pontot amikor bejött a kép. Elvittük szervízbe, ott 1 nap után hívtak,hogy megvan, állítólag sikerült megforrasztani az lcd kábelt. 2 napig működött minden aztán ismét a régi. Rendeltem lcd kábelt, és a HP szervízkönyv alapján már jómagam cseréltem ki azt, persze a régin forrasztásnak nyoma sem volt. Csere után semmi változás . Rájöttem hogy ha az ellentétes sarkaknál megfeszítem a kijelzőt akkor a kép bejön. Nem találtam sehol sem szemmel látható kontakt hibát. Van valami ötletetek ,hogy mivel lehet a gond? Inverter csere? esetleg teljes display panel csere?

(#9568) kreten67 válasza DamonJay (#9567) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnos igen, lcd panel csere szükséges.
Van már néhány ilyen tekergetve csavargatva működő lcd panelom a műhelyben,amin próbáltam ezt a hibát megoldani ,de kevés sikerrel kecsegtet a javítás.
Egy olyan fólián van a kontakthiba, amit nem lehet forrasztani és nem is könnyű hozzáférni.
Néhány esetben az autóüveg fűtőszál javító tollal sikerült a problémán felülemelkednem,de azért ez csak tákolás és nem garantált az üzembiztosság!

(#9569) kreten67 válasza DamonJay (#9567) üzenetére


kreten67
senior tag

"A kijelző hajtogatás után a kép elment" ezen pontosan mit értesz?
Ha a háttérvilágítás ment el,akkor az lcd-panelt megvilágítva látod ,hogy van kép!
A Compaq 610 ledes és ccfl-es kivitelben is létezik,a tied melyik?(invertert említed így feltételezem hogy ccfl)

(#9570) DamonJay válasza kreten67 (#9569) üzenetére


DamonJay
csendes tag

Először is köszi a választ. A kép olyan szinten ment el h kifehéredett. Ha minden igaz ccfl-es ez a noti. Az LCD panel-t ha megrendelem valahonnan az pontosan mit tartalmaz? Mert a mostani panel hátán alul 5 cm-es szélességben helyezkedik el az egész elektronika. Sajnálom, hogy ennyire favágó módon fogalmazok, nem igazán értek a hardware részhez....

(#9571) kreten67 válasza DamonJay (#9570) üzenetére


kreten67
senior tag

A csere egy lcd monitort jelent ,aminek a használt bontott ára kb: 15000 -20000ft.

Pl: http://hardverapro.hu/apro/15_6_ccfl_lcd_fenycsoves_elado/friss.html

Nekem is volt ilyen eladóban és 18000ft ért adtam el.
Ezekből a gépekből jó az lcd a tiédbe:
Acer emachines e525, e725
Acer Aspire 5738 , 5535, 5532
Toshiba L500
HP compaq CQ60 , CQ61

(#9572) DamonJay válasza kreten67 (#9571) üzenetére


DamonJay
csendes tag

Ahha, értem, köszi szépen az infot, örök hálám;) nem tudtam h más gyártó paneljei is találnak, így máris könnyebb lesz találni LCD panelt.

(#9573) Bass


Bass
addikt

Üdv
Van egy Toschiba Sat L300 1c8-as notim és a hibám a köv lenne.A gyári táskájában egyszer eldőlt,nem leesett csak eldőlt és utána bekapcsoláskor alul kb 4-5 centis sávban becsíkozódott majd kb 1 nap múlva elmúlt magától,kb 6 hónapra rá használat közben az egész kijelző ugyan ezt a hibát produkálta,ez pár óra után elmúlt szintén pár ki-be kapcsolás után,tegnap ismét előjött ismét alul 2-3 centis sávban és szintén elmúlt már,mi lehet kijelző?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9574) Dell XPS válasza Bass (#9573) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Laptop mozgatásra van változás (fedél le-fel)?

Üdv, Dell XPS

(#9575) Bass válasza Dell XPS (#9574) üzenetére


Bass
addikt

Nincs,próbáltam azt is meg nyomogatni a hátulját hátha de semmire nem volt változás,mindig csak spontán tűnik el

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9576) Dell XPS válasza Bass (#9575) üzenetére


Dell XPS
veterán

LCD panel hibára gyanakszom a leírásod alapján.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9577) Bass válasza Dell XPS (#9576) üzenetére


Bass
addikt

Azt gondolná az ember hogy állandó ez a dolog de nem,érdekes,amúgy ha totál megadná magát és cserére kerül a sor lehet valami jobb panelt is belerakni vagy csak a gyárit?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9578) Dell XPS válasza Bass (#9577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Fog az állandósulni sajnos ne aggódj miatta. Cserélni lehet természetesen bizonyos paraméterek betartása mellet. Nincs olyan, hogy gyári panel, a gyártók: LG-Philips, Samsung, stb.. éppen beszállítói szerződést nyertek a gyártáskor, de számtalan típusban is megtalálhatók, beszerelhetők a panelek, többek között monitorokban is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9579) Bass válasza Dell XPS (#9578) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm,hol lehet venni ilyen paneleket,gondolom nem nagy macera csere,és honnan tudnám meg hogy melyik jó bele,mire kell figyelni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9580) Dell XPS válasza Bass (#9579) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kompatibilitás: Toshiba Satellite L300-1C8
Méret: 15,4 hüvelykes szélesvásznú (13,1 "x8.2")
Felbontás: WXGA (1280x800) * -> itt van lehetőség változtatásra!
Típus: Fényes / Matt
Háttérvilágítás típusa: CCFL 1(nem Led-es!)
Csatlakozása: 30'pin (jobb oldal)

Ez nem ritka típusú LCD panel, úgyhogy nem lesz nehéz beszerezned! - Használt vagy új érdekelne?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9581) Bass válasza Dell XPS (#9580) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm szépen :R

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9582) fefe5


fefe5
csendes tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni,előre szeretném bocsájtani,hogy teljesen laikus vagyok a laptopok terén.
Adott egy 7-8 éves laptop,hivatlos XP-vel.

Olyan hibajelenséget produkál,hogy kb 2-3 perc használat után lekapcsol a kijelző,de nem teljessen csak mintha a háttér világítás menne el ,halványan látszanak az asztal ikonok ill.az éppen futó alkalmazások.
Ha lecsukom és felnyitom újra a tetejét akkor vissza jön a tökéletes kép ,de 2 perc után megint lekapcsol.

Az Xp energia ellátás beállításai rendben,hibernáció nincs engedélyezve.

Mi lehet a probléma,szoftveres vagy hardveres?

A segítő válaszokat előre is köszönöm

(#9583) Dell XPS válasza fefe5 (#9582) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nekem ez LCD kábel hibának tűnik a beszámolód alapján.

Üdv, Dell XPS

(#9584) viktor994


viktor994
csendes tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám a laptopommal (Dell D610), hogy bekapcsolom és szépen betölt az op.rendszer, de kb 10-15 másodperc után megjelenik egy DOS ablak és kikapcsol a gép. Annyit eltudtam olvasni, hogy "shutdown.exe". Tehát kikapcsolja valami a gépet. Ez vírus lehet?

(#9585) kreten67 válasza fefe5 (#9582) üzenetére


kreten67
senior tag

Én nemrégiben pontosan ugyanilyen hibával találkoztam és ott az inverter volt a hibás.
Az inverteren a tekercs környékén volt egy kondi vagy fet már nem emlékszem,de a lényeg hogy tűzforró volt és kb: 1-2 perc után leállt a ccfl-cső,de ha az ujjam a forró alkatrészre tettem vagy fújtam és hült egy picit máris bekapcsolta a fénycsövet.
A csere megoldotta a problémát.

(#9586) ASUS K55VJ


ASUS K55VJ
csendes tag

Sziasztok!
Mielőtt szervizbe adnám a vadonat új laptopomat, gondoltam megpróbálok itt segítséget kérni, hátha itthon is tudnám orvosolni. Persze csak addig elmenni, amíg "engedélyezett" és kiterjed rá a garó.
Eredeti win 8 fut a gépen. Feltelepítettem és egy hétig jó is volt a masina. Majd egyszer csak úgy döntött, hogy bekapcsoláskor a win logo alatt "felkészülés az automatikus javításra", majd "nem sikerült elvégezni az auto. javítást". Újraraktam a gépet, megint jó volt, de most már csak 1 napig. Ugyan azt játssza megint. Szerintetek mik jöhetnek szóba? :((((

(#9587) kreten67 válasza ASUS K55VJ (#9586) üzenetére


kreten67
senior tag

Nézd meg a hdd-t mondjuk egy Hard Disk Sentinel progival ,bár a hithachi hdd-k nem mindig írják be a hibatárolót,de elsőnek kezdjük ezzel.
A telepítés alatt mit értesz ?Te telepítetted egy saját lemezzel ,vagy a gépen van rejtett-partíción egy a géppel vásárolt rendszerhelyreállító (recovery)?

(#9588) ASUS K55VJ válasza kreten67 (#9587) üzenetére


ASUS K55VJ
csendes tag

Rendben megnézem. Én telepítettem, freedos volt mikor megvettem, win 8-ra optimalizálták, nem is lehetett rárakni normálisan win7-et, így megvettem a 8-at.

(#9589) Logeeen


Logeeen
senior tag

Sziasztok!
Ma kaptam egy Asus F5V típusú lapit.
Hibája, hogy bekapcsológomb megnyomása után a képet 4 majdnem egyenlő részre felosztva adja be.
Először driverre gondoltam, de nem jött be.
Ötlet?

#Xiaomi 13T#

(#9590) Dell XPS válasza Logeeen (#9589) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

a GPU hiba elég gyakran okoz ilyen jelenséget, légy szíves ellenőrizd le külső monitoron is.

Üdv, Dell XPS

(#9591) Logeeen válasza Dell XPS (#9590) üzenetére


Logeeen
senior tag

Külső monitoron semmi baj nincs. Működik.

#Xiaomi 13T#

(#9592) kar76


kar76
csendes tag

sziasztok!lenne egy kérdésem studio xps 1647 gépem van,win 7 van rajta már egy jó ideje,igaz ritkán de csinálta,böngészés közben minimálisan elhomályosodtak a betük.amit ha kijelöltem utána ismét élessé váltak.nem ez a bajom csak leirtam hátha beleszámit a mostani hibába.(játszani egyántalán nem szoktam rajta)tegnap fordult elő,hogy egyszercsak kerreget miközben a neten voltam,és kikapcsolt,mintha az aksit kivettem volna,olyan gyorsan.azóta már többször csinálta,probáltam visszakapcsolni,kissebb nagyobb sikerrel!reggel óta nem tudom elinditani,mert amikor bekapcsolom,felül az érintő gombok,ahogy szokott,végig kivilan az összes,utána csak a hang gomb villog,gondolom hibát jelez.amit még tudni kell róla,320gb winyó van benne,aminek a hard disk sen. szerint 87% a kondiciója!lehet hogy merevlemez cserével megtudom uszni,mert ez a baja?előre is köszönöm szépen a segítségeteket !!!!!!!!!!!!!!!!

(#9593) Impressa válasza kar76 (#9592) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Első körben próbáld meg lemez nélkül is elindítani. A kerregés a HDD fejpoziciónálási hibájából eredhet.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9594) kar76


kar76
csendes tag

[S(S)(S)](/S)sziasztok!lenne egy kérdésem studio xps 1647 gépem van,win 7 van rajta már egy jó ideje,igaz ritkán de csinálta,böngészés közben minimálisan elhomályosodtak a betük.amit ha kijelöltem utána ismét élessé váltak.nem ez a bajom csak leirtam hátha beleszámit a mostani hibába.(játszani egyántalán nem szoktam rajta)tegnap fordult elő,hogy egyszercsak kerreget miközben a neten voltam,és kikapcsolt,mintha az aksit kivettem volna,olyan gyorsan.azóta már többször csinálta,probáltam visszakapcsolni,kissebb nagyobb sikerrel!reggel óta nem tudom elinditani,mert amikor bekapcsolom,felül az érintő gombok,ahogy szokott,végig kivilan az összes,utána csak a hang gomb villog,gondolom hibát jelez.amit még tudni kell róla,320gb winyó van benne,aminek a hard disk sen. szerint 87% a kondiciója!lehet hogy merevlemez cserével megtudom uszni,mert ez a baja?előre is köszönöm szépen a segítségeteket !!!!!!!!!!!!!!!!(/S)

[ Szerkesztve ]

(#9595) kar76 válasza Impressa (#9593) üzenetére


kar76
csendes tag

szia,köszi a gyors választ,de nincs benne lemez!

(#9596) kar76 válasza Impressa (#9593) üzenetére


kar76
csendes tag

ha meg a merevlemezre gondoltál,akkor kiiktatam, de semmi! ugyanugy mint amikor be van dugva,el sem indul!

(#9597) Impressa válasza kar76 (#9595) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor próbáld meg az sm-busz resetet-et.
Esetleg a RAM-okat felváltva kipróbálod, de gyanúsan bios vagy alaplap hiba( BGA ) Ugye neked nincsen semmilyen gomb beragadva a gépeden, vagy eltörve?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9598) kar76 válasza Impressa (#9597) üzenetére


kar76
csendes tag

egy 4gb ram van benne,de azt már próbáltam.a gépem mindig nagy "becsben" volt tartva,vígyáztam rá!ennek köszönhetően mondhatni hogy makulátlan,az összes gombsor mükődik,ill. nincs beragadva.próbáltam a resetet de semmi,viszont azt hallom hogy a merevlemez pörög,de nem tőlt!a hagerő ikonjai ugyanugy villognak,és fél perc után kikapcsol!

(#9599) kar76 válasza Impressa (#9597) üzenetére


kar76
csendes tag

és azt honnan tudom meg,hogy bios vagy alaplap hiba?illetve a merevlemez akkor kízárt?

(#9600) Impressa válasza kar76 (#9599) üzenetére


Impressa
őstag

HDD nélkül be tudsz lépni a biosba?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.