Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10851) Amu


Amu
tag

Kijelzős kérdésem lenne

Adott egy noti, 15,6 led kijelző, de nem hd felbontás
A kijelzőt ki lehet cserélni HD-s-ra? Értem ezalatt, hogy a csati ugyanaz-e és fogja-e tudni a gép a felbontást
Köszönöm a választ :R

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#10852) Amu válasza Anakin007 (#10849) üzenetére


Amu
tag

jártam már így, hiába cseréltem ki az elemet, nem tudta, hogy mizu...

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#10853) SzaboZE válasza Amu (#10851) üzenetére


SzaboZE
addikt

A HD felbontás 1366x768. Nem ez a felbontás, hanem full HD-s? Azt nem értem, mi értelme HD-re cserélni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#10854) NEMO1968 válasza Amu (#10852) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor sem,ha be is állítottad a BIOS-ban?
Nem lehet,hogy eleve rosszat raktál bele,ami már 30 éve állt a boltban?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10855) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Elem nem hinném, mivel jó aksi van rajta. Ekkor még elem nélkül is rendesen kéne járnia a vekkernek.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#10856) mobileman válasza Anakin007 (#10855) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ha viszont egy pillanatra is leveszik az akkut, akkor elfelejtődik a vekker is..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10857) Werkly


Werkly
őstag

Adott egy Toshiba laptop. Win Vista Home P. 32 bites oprendszerrel. Helyreállító lemez van csak hozzá. A múltkor hosszú ideig a kijelentkezés felirat volt rajta. Fél óra után lekapcs power gomb segítségével. Utána már nem indult a Win többet. HDD regenerator 1686 szektorhibát talált és javított. Ezután megpróbáltam újrarakni a lemezével de a telepítés nem jó. Akarom mondani csak a kérem várjon felirat volt órákig. Meguntam kikapcs és újra HDD regenerator jelenleg is szektorhibákat javít megint. Mi lehet a gond? A rejtett X partícióra szemetel a helyreállító vagy fizikailag sérült a HDD? Várom a javaslatokat! Kösz!

(#10858) mobileman válasza Werkly (#10857) üzenetére


mobileman
aktív tag

Itt szerintem HDD probléma van, próbáltad másik HDD- vel?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10859) Werkly válasza mobileman (#10858) üzenetére


Werkly
őstag

Nincs másik. Vagy az a gond, hogy a másik opciót választottam a lemezen, hogy WinRe meg még valami a hozzáértő mód volt és az törölt ki valamit végleg az X partícióból.

(#10860) mobileman válasza Werkly (#10859) üzenetére


mobileman
aktív tag

A szektorhiba bad- sectorra utal...
Ami azt jelenti, hogy halott a hdd, ezért nem tudsz telepíteni, mert a hibás szektorokba nem tud írni a telepítő..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10861) Anakin007 válasza Werkly (#10857) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Az 100, hogy hdd kápút és mivel nem indítható, valószínűleg rendszerindító állományok "alatt" vannak a szektorhibák. Ha nagyon hó vége van és most nincs költségvetés új hdd-re, egy szűz telepítés segíthet ideig-óráig, mivel formázáskor ntfs megjelöli a hibás szektorokat és nem akar oda írni többé. Szvsz format C után amíg nem keletkeznek újabb hibás szektorok, hibátlanul használható marad a gép.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#10862) Anakin007 válasza mobileman (#10856) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Ez így igaz, de akkor beáll mittomén 1992. január 1. 00:00-ra és onnan kezd mérni. A gépem viszont aksi és táp nélkül is megtartja a legutóbbi órát és dátumot, tehát ha leállítom 01.16.-án 23:58-kor és másnap bekapcsolom, 01.16. 23:59-et mutat. Érdekes mindenesetre, gondoltam, kurriózumnak jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#10863) Werkly válasza Anakin007 (#10861) üzenetére


Werkly
őstag

Arra gyanakszom, hogy az X partíción csesződött el rendszerfájl. A HDD regenerator akkor nem javít 100%-ra? Természetesen logikai hibáról beszélek. És csak helyreállító disc van. Ha megpróbálok egy W7-et föltenni az nem piszkálja az X partíciót? Egyébként Kernel Inpage kékhalált dobott egyszer a szakértő mód használatánál. A másik opciónál pedig csak a kis türelmet felirat van semmi más. Nagy dolog kikapni a HDD-t egy laptopból? Eddig csak desktop pc-vel szereltem csak.

(#10864) Werkly válasza Werkly (#10863) üzenetére


Werkly
őstag

Egyébként Sata-s csatolófelületű egy noti? És Sata II?
Kösz!

(#10865) mobileman válasza Werkly (#10863) üzenetére


mobileman
aktív tag

2 csavar által tartott fedél tartja alul a jelölt helyen, nem nagy kunszt kivenni..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10866) Amu válasza SzaboZE (#10853) üzenetére


Amu
tag

1366x768.akartam cserélni 1920-as felbontású kijelzőre
de sajna nem jó :( elindul, de sárgás vele a kép, és nagyon randa lesz a kép,
(legalábbis remélem, hogy nem a kijelző a rossz (használtan lett véve)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#10867) Amu válasza NEMO1968 (#10854) üzenetére


Amu
tag

tuti nem, jó volt az elem! rá is mértem

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#10868) ati012 válasza Amu (#10866) üzenetére


ati012
senior tag

Szalagkábelt jól dugtad vissza?

(#10869) Amu válasza ati012 (#10868) üzenetére


Amu
tag

igen, tuti

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#10870) mobileman válasza Amu (#10866) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ha gyárilag 1366x768 a kijelző, akkor az nem fog menni egy másik 1920x kijelzővel.. Szerintem szalagkábelt is cserélni kellene..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10871) DrLecter80 válasza human374 (#10014) üzenetére


DrLecter80
tag

ilyen hibád van?

Asus K75V szalagkábel hiba

I'm BACK BABY! https://www.youtube.com/@DrLecter80

(#10872) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
A következő problémám lenne 1.5 éves lenovo laptop játék alatt rendszeresen leáll. Van amikor felmelegszik, de van amikor nem is nagyon meleg és akkor is kikapcsol. Egy i3-as laptop 2gb 635m videókarival 4gb rammal elvileg vinnie kéne a játékokat. A melegedés mellett szaggat is a játék. Ha visszakapcsolnám a laptopot, leáll megint azonnal. (többször lett újratelepítve az os, driverek is frissek) Valakinek valami tipp, hogy mi segíthet? :)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#10873) mobileman válasza szami777 (#10872) üzenetére


mobileman
aktív tag

Takarítva mikor volt utoljára?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10874) SzaboZE válasza Amu (#10866) üzenetére


SzaboZE
addikt

Mert a hd-s szalagkábel nem jó az fhd-s kijelzőhöz. Azt is kell cserélni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#10875) SzaboZE válasza DrLecter80 (#10871) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez inkább LCD hibának néz ki.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#10876) mobileman válasza SzaboZE (#10874) üzenetére


mobileman
aktív tag

Akkor nem tévedtem ezt illetően :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10877) Werkly


Werkly
őstag

A gyári vinyó 300 GB a notiban. Valószínű, hogy Sata I-es namost ha 1 TB Sata II megy bele akkor az működni is fog?

(#10878) mobileman válasza Werkly (#10877) üzenetére


mobileman
aktív tag

Simán működni fog..
És az a 300GB inkább SATAII már..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10879) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Lenovo Ideapad G575 nálam. Ismerősé, mivel a kijelző zsanérjainál el volt törve a műanyag. De mondta, hogy van egy másik hiba. Sokszor nem kapcsol be a gép. van, hogy nyomkodom a gombot, bekapcsol, de utána kb 20 mp múlva kikapcsol. Ezt sokszor csinálja.
Volt a Lanovo szervizében, akkor hűtő hibával. Mondanom sem kell, mert nem csináltak vele semmit, ugyanolyan retkes, poros volt, mintha hozzá sem nyúltak volna.
Felhívtam a Lenovo ügyfélszolgálatot, mondtam, hogy mi a gond, kis várakozás, majd közlik, hogy kb 80k lenne a javítás, mert lehet alaplapos. De ha nem az akkor is sokba kerülne a szállítás, bevizsgálás.
A bekapcsológomb is jó, mert kimértem.
nektek van valami ötletetek?

(#10880) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Na, ez előző probléma megoldva. A ram-ot kicseréltem, megy is, de van még egy hiba. Elkezdtem telepíteni a Windows 7-et. Újra is indult a gép, de sípol folyamatosan. Bios-ba be tudok lépni, de utána semmi, csak sípol. Még azt sem tudom kiválasztani a boot menüben, hogy miről bootoljon, mert addigra már sípol, fekete képernyő és egy kurzor villog a bal felső sarokban.... Vinyó, dvd olvasó jó, mert most próbáltam ki.

(#10881) ati012 válasza Pistiboy88 (#10880) üzenetére


ati012
senior tag

Hogy sípol?

Zsanérról tegyél fel képet. Ha a forgó résznél van eltörve a műanyag akkor kb baszhatod. Új zsanér + fedlap.

(#10882) Pistiboy88 válasza ati012 (#10881) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Folyamatosan, de közben arra is rájöttem, a billentyűzetbe valamit beleönthettek, s beragadt pár gomb. Kitakarítom és jó lesz elvileg :)

A zsanérokat megcsináltam. Az laptop ház aljából volt kitörve. 3-as átmenő süllyesztett csavarokkal megcsináltam, anya a felső részre, majd levágtam dremellel. Tökéletes lett. Képet dobok fel holnap, mert most mehetek dolgozni. ~ 30 perc múlva.

Sajnos mostanában kevés gépet szerelek, meg a lenovo laptokokkal kapcsolatban nincs nagy tapasztalatom, így néha segítségre szorulok, ami nem szégyen. :)

(#10883) ati012 válasza Pistiboy88 (#10882) üzenetére


ati012
senior tag

Persze hogy nem szégyen :)
Én is arra gondoltam, hogy beragadt pár gomb v. rajta hagytad a tányért (sorozatosan így sz0patom magam).

(#10884) Werkly


Werkly
őstag

Sziasztok! Adott egy Toshiba Satellite A2001J3 noti a jelenlegi 300 HDD meghalt. Az igaz lehet, hogy ha 1 TB menne bele azt nem kezelné? Hanem egy szervíz szerint csak max 500 GB menne a dolog. Kösz!
MHX2300BT a régi ami benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#10885) mobileman válasza Werkly (#10884) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mi az akadálya, hogy nem kezelné?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10886) Werkly válasza mobileman (#10885) üzenetére


Werkly
őstag

Szervízes fickó szerint a BIOS a bibi!

(#10887) mobileman válasza Werkly (#10886) üzenetére


mobileman
aktív tag

És BIOS upgrade?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10888) Werkly válasza mobileman (#10887) üzenetére


Werkly
őstag

Asszem a legújabb van fönn. De honnan tudható, hogy tartalmazza a kezelést?

(#10889) mobileman válasza Werkly (#10888) üzenetére


mobileman
aktív tag

Minden BIOS mellé leírjak, hogy mi tartalmaz, mit frissítenek az elozo kiadashoz kepest..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10890) formula01


formula01
aktív tag

Hét elején vásároltam egy inspiron 3737 notit, és semmi problémám nem volt vele, nincs is, viszont kíváncsiságból csak leszedtem a hdd tune pro progit, hogy ránézze vele a hdd-re.
Mint mondtam, használat közben semmi gondom nincs vele, nincs lassulás, semmi, viszont a smart alatt azt tapasztaltam, a cirka 2 es fel nap használati időm mellett nagyjából 2 millió interface crc error-t ír.
Ehhez képest, hdd sentinel azt írja: A merevlemez állapota hibátlan, Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgetési vagy adatátviteli hibák sem.

Most akkor mégis mi van, mi nincs? Érdemes ezzel foglalkozni, és visszamenni a boltba, esetleg garivesztés nélkül itthon megpróbálni valamit, vagy ne foglalkozzak vele?

Illetve arra kérném azokat, akiknek 3737, 5737, 3537, 5537-es gépük van hdd tune pro-ban rálesnének ők is smart fül alatt interface crc error sor count oszlopára? Kíváncsi vagyok másnál hogy alakul a szám, mert nyilván nulla kellene legyen, de érdembe problémát nem okoz, sérült fájlom nincs, ehhez képest meg 2 millió hiba hihetetlen sok.

Előre is köszi a választ.

(#10891) mobileman válasza formula01 (#10890) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az a HDD Tune izé ajánlott program a célra? Mert úgy néz ki, hogy az nem rendszeresített, hanem valami kamu program..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10892) formula01 válasza mobileman (#10891) üzenetére


formula01
aktív tag

Ha smart adatokat nézek, hdd sentinel is ezeket írja, de mellete meg azt is, amit az előző kommentben írtam. Seatools-al próbálkoztam, azzal is minden teszt rendben volt. Akkor viszont mik ezek a Smart értékek? Hozzáteszem oltári sebességgel nőnek továbbra is.

(#10893) formula01 válasza formula01 (#10892) üzenetére


formula01
aktív tag

De vannak még érdekes dolgok, pl smart szerint cirka 1.5 milliard Gb adatot irtam osszesen eddig a lemezre. 1 teras vinyora, valahogy ezt nehezen tudom elkepzelni, hetfon vettem a gepet..:D

(#10894) formula01 válasza formula01 (#10893) üzenetére


formula01
aktív tag

illetve (hdd sentinelben)
smart szerint van 0 olvasasi, ~4 millio irasi hibam, ez is elkepesztoen magas szam, tekintve , hogy a lemez tempojaval semmi bajom, es a lemeznek kb van 60-70 ora kozti hasznalati ideje, es egy darab hibas fajlom nincs, pedig azert az 5 nap alatt jo 400 giganyi adat felkerult a lemezre.

(#10895) formula01 válasza formula01 (#10894) üzenetére


formula01
aktív tag

illetve 0 olvasasi hiba, szoval nem hinnem, hogy ennyire borzalmas lenne az uj hdd felulete, hogy 4 millio irasi hiba lenne valoban..

Bocs a sok komiert, nem voltam tul osszeszedett, a szerkesztes meg csak par percig lehetseges.:)

[ Szerkesztve ]

(#10896) PPolip


PPolip
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám,hogy van egy Hp cq62-a50sh típusú gépem,ma neteztem rajta bedugott hálózati csatival és egyszer csak jelezte 10százalékon van az akku .konkrétan nincs töltés . egy Dell töltőjét bedugtam az sem töltötte ,de a hp töltőről a dell sem töltődött.Lehetséges hogy a töltő és a gép is rossz?
kösz

(#10897) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok van egy vadi új asus x75v laptopom és az a baj hogy a touchpad hülyén viselkedik. urál össze vissza aztán van amikor lassú minden driver stb stb fel van rakva win7 win8 és win 8.1-el ugyan ezt csinálja. találkozott már valaki ilyennel ?

Üdv.: Csaba

(#10898) mobileman válasza PPolip (#10896) üzenetére


mobileman
aktív tag

Es ha egy kicsit mozgatod a tap csatlakozot, akkor sincs?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10899) PPolip válasza mobileman (#10898) üzenetére


PPolip
csendes tag

Akkor mozgattam,de most pihent két órát megint bedugtam úgy néz ki tölt.Na akkor ez mi volt?

(#10900) PPolip válasza mobileman (#10898) üzenetére


PPolip
csendes tag

tíz perc után abbahagyta a töltést,ha kiveszem az aksit akkor sincs táp.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.