Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10101) maczoi


maczoi
csendes tag

Hello!

Adott egy MSI MS-014 notebook! Egy félresikerült szállítás következtében gyújtós olaj fojt rá, ami a képernyőjét kicsit átláthatatlanná tette. Nem néz ki túl drasztikusan, még így is lehet használni, de zavaró! Kérdésem lenne, ezt le lehet valahogy törölni, szedni, fújni? Vagy csere?
A másik, hogy csak akkor tölt, ha feszítve van a zsinór. Ez kontakt hiba, vagy lehet, hogy megoldja egy aksi csere is, mert egy ismerősömnek is "csak" ez volt a baja. Ezt honnan lehet kideríteni? (Aksi percek alatt lemerül már.)
Köszi a segítséget :R

(#10102) ati012 válasza maczoi (#10101) üzenetére


ati012
senior tag

Valószínüleg az olaj beszivárgott a kijelző rétegeibe, ha szétszednéd a kijelzőt ki tudnád takarítani, de ez több sz0pással jár mintha vennél egy bontott kijelzőt és kicserélnéd.

A töltő valószínűleg kontakt hibás.

(#10103) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy régi HP Pavillon DV1000 gépem van, a múltkor magától kikapcsolt és azóta nem lehet visszakapcsolni.
A bekapcsoló gombra felvillan a pici led, de el már nem indul a gép.

Az aksi ősidők óta halott, hálózatról ment. Létezik, hogy az halt meg vagy nyugodjak bele hogy alaplap és vessek rá keresztet? Utóbbi esetben legalább alkatrészenként el tudom adni a gépet, vagy mit lehet ilyenkor tenni? (2*256MB ram és 80GB-s vinyó van benne ami érték).

Előre is köszönök minden választ!

Üdv,
Péter

(#10104) ati012 válasza Peterhappy (#10103) üzenetére


ati012
senior tag

Egy CMOS reset lehet helyre hozná, de valszeg kuka.

2 x 256 RAM-nak nincs ára.

A kijelzőnek, billentyűzetnek, töltőnek, vinyónak van.
Utóbbi kettőt azonnal elviszik.

(#10105) Peterhappy válasza ati012 (#10104) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Megpróbálkozom vele, bár sok reményt nem fűzök hozzá...

További szép napot kívánok,
Péter

u.i.: a kijelzőt hogy? Szereljem ki a gépből vagy...? Elnézést ha hülyeséget kérdezek, nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#10106) ati012 válasza Peterhappy (#10105) üzenetére


ati012
senior tag

Ha nem értesz hozzá ne szereld ki. Nem olyan egyszerű, kell hozzá némi rutin.
Viszont ha a komplett felső részt szeded le akkor azt nagyon nehéz elceszni.
Felpattintod a billentyűzet feletti műanyagot, lesz ott a zsanérnál 2-3 db csavar.

(#10107) Peterhappy válasza ati012 (#10106) üzenetére


Peterhappy
őstag

Oké, nagyon szépen köszönöm!!!

Üdv,
Péter

(#10108) kaktuszka01


kaktuszka01
csendes tag

hello
x60 lenovo
a kép oldalról beránt kb 5-10 perc után ..kb fél óra után full feketére átvált...
kikapcs. utána mintha misem történt volna indul szépen .. majd ismétlődik a hiba...

(((volt már bga-s laptopom , de az össze vissza csíkozott, ha kikapcsoltam utána sem "javult" meg... ))))

mi lesz ez ? bga vagy kijelző hiba
köszi

(#10109) BNM válasza kaktuszka01 (#10108) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia.
Lehet hogy driver probléma. Próbáld meg újra cserélni a VGA drivert

(#10110) kaktuszka01 válasza BNM (#10109) üzenetére


kaktuszka01
csendes tag

koszi,kiprobalom...

(#10111) ati012 válasza kaktuszka01 (#10110) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem LCD hiba. Mégpedig cof kábelre tippelek.

(#10112) ACE-


ACE-
addikt

Fujitsu Siemens Esprimo V6505 laptopom azt csinálja, hogy néha véletlenszerűen kikapcsol. Tápra gondoltam, de új táppal is ugyanezt csinálja. Lehet hogy melegszik, de ez ellen mit lehet tenni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#10113) BNM válasza ACE- (#10112) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia.
Hűtőt pucold ki és tegyél új pasztát a procira. Ha ezután is csinálja akkor vegyél másik hűtőt. Ha nincs rá pénzed szedd le az alsó takarót és használd hűtő padon. Egy kis ideig jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#10114) ACE- válasza BNM (#10113) üzenetére


ACE-
addikt

Milyen másik hűtőt? A gyári van benne, gondolom ugyanolyat is kapok bele, nem? Az mitől lesz jobb? Kipucoltam már a hűtőt, bár pasztázva nincs, de néhol azt írják attól még szarabb.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#10115) BNM válasza ACE- (#10114) üzenetére


BNM
csendes tag

A hővezető paszta tulajdonsága hogy idővel kiszárad és nem vezeti el a hőt rendesen.
A hűtő pedig el szokott használódni (ritkán). Kilyukad elreped stb...elmegy a gáz amivel fel van töltve és akkor nem hatékony.
Valószínű hogy ez lesz nálad a probléma

[ Szerkesztve ]

(#10116) ati012 válasza ACE- (#10114) üzenetére


ati012
senior tag

Everesttel terheld meg, figyeld a hőfokot, ha leold akkor egyértelművé válik.

(#10117) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdv urak, ezmiez a képeken?
Első képen a hiba, amikor előjött, noti az asztalon, közelében senki, egyszercsak ilyen lett a képe, csíkos, jobbra lenn fekete plenyó, jobb szélen hullámosodás, mintha beázott volna.
2. kép pár óra múlva, csíkok, hullámosodás eltűnt, fekete paca maradt.
3. kép 24 óra elteltével, a paca is egyre kisebb lesz.

Kérdés, hogy mi okozta, okozza ezt a hibát, el fog-e tűnni a fekete folt teljesen, vagy azonnal szervízbe vele? Még bőven garis a noti.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10118) axy12


axy12
újonc

Segitséget szeretnék kérni.
Van egy Asus a6000 notbookom Turion 64 MT-30 1600MHz
1024Mb DDR2-533MHz RAM
SIS 64Mb
15,4' ' wxga lcd kijelző
80GB HDD
DVD-RAM

A problema vele az, hogy nem tudok rajta Widowst cserélni. Odáig eljut, hogy hardver hibaellenörzés, majd megáll, elfeketedik a display és már a cd/dvd-t sem pörgeti. Tobb tipusu windows is probáltam feltenni rá, még az eredeti licensessel is ugyanezt csinálja. MI Lehet az oka?

(#10119) NEMO1968 válasza BluEyes (#10117) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Sz.v.sz LCD hiba.
Azonnal gariba,addig mèg làtszik a paca.
Jò lenne ha tudnàd mellèkelni az itt làthatò kèpeket is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10120) BluEyes válasza NEMO1968 (#10119) üzenetére


BluEyes
őstag

El fog tűnni a paca is szerinted?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10121) NEMO1968 válasza BluEyes (#10120) üzenetére


NEMO1968
őstag

Könnyen lehet,és akkor már cseszheted a garit,ha netán újra előjön.
Nem nyomódott meg esetleg valamikor a kijelző?
Lehet hogy nem is vetted észre.
Az a kép,ahol látszik hogy a szélein halványabb a paca,erre mutat.
A csikok viszont szalagkábel hibára mutatnak.
A hullámosodást passzolom :B .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10122) BluEyes válasza NEMO1968 (#10121) üzenetére


BluEyes
őstag

Elvileg nem nyomódott meg, ezért is rejtélyes a dolog.
Köszi a válaszokat! :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10123) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok adott egy Asus F5SR lapos gond a következő valamiért nagy a hátérzaj a füldogóban ha nem megy semmi zene hallani valami féle zúgást tegnap szét szedtem majd össze raktam egy darabig jó volt most megint el kezdte mitől lehet??...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#10124) sptkyle válasza gyvince (#10123) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ez nálam is jelenség, nekem Acerem van. Vsz konstrukciós hiba. Nem megfelelően árnyékolt alkatrészekkel dolgoztak (vagy tervezésnél nem tették valamitől elég messze a hang adatfolyamot) és "áthallatszik" az elektronikus zaj. Persze ez nálam... mert nálam "zörejek" vannak.

Ha zúg/búg az lehet hangkártya (chip) hiba,csatlakozó hiba, esetleg terheletlenül nem megfelelő feszt kap, esetleg driverhiba.
Amit tudsz csinálni:
-megnézed hogy ennél a tipusnál más is panaszkodik e erre. Ha igen, akkor tipushiba, és valószínű lesz megoldás a gondra
-ha nem, megpróbálhatsz feltenni hozzá egy másik drivert
-megnézheted másik fülessel is csinálja e
-minden másra sztem szerviz-bevizsgálás, és megmondják hogy melyik alkatrész a nemjó és mennyiért cserélhető (audio-chip, jack aljzat...stb.)
-végső megoldás, hogy együtt élsz a problémával :D

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10125) NEMO1968 válasza BluEyes (#10122) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor okvetlen gari,addig amíg ott van.
Persze azt sem tartom kizártnak,hogy egyszer csak megáll,utána terjedni kezd,és a végén beborítja a kijelzőt.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10126) gyvince válasza sptkyle (#10124) üzenetére


gyvince
senior tag

szia köszi a választ :)

ám volt nálam egy másik F5SL ugyan az a alapapja az nem csinálta de nekem ez sem csinálta soha csak szét kellet szednem a tápcsatlakozó miatt azt cseréltem benne és mikor össze raktam akkor sem csinálta rá 1 hónapja kb vagy csak most vettem észre...nem tudom win telepítés volt nem javított a hibán..

aztán szét kaptam megint össze raktam megint jó volt 1 napig...és megint csinálja..szóval szerintem nem tipus hiba :) nem tudom mi lehet sajnos...de vettem egy Sony agyba dugós fülest ott elég zavaró a háttérzaj más fülesnél is csinálja van 2 fej hallgatóm mind a kettőnél hallani..nem tudom fel rakom majd a 8.1-es wint aztán meg nézem :D mert olvastam hogy a Win8-nak vannak ilyen bajai..de nem fogom a win-re mert nem hiszem az csinálja...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#10127) fradi81


fradi81
veterán

hello

van egy hp530-az akksija már nem jó semmire, jó ideje az a baja, hogy magától kikapcsol, volt hogy a töltője megmozdításakor, és inkább amikor nagyobb a terhelés (skype videóhívás) ebből gondolom hogy nem a töltővel lehet a gond hanem magában a gépben valami táp. Nem forró a gép tehát nem a hp miatt kapcsol le. Javítanak ilyen hibát szervizesek?

moto g72, Ninebot d28e

(#10128) NEMO1968 válasza fradi81 (#10127) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Javítanak.
Valszeg a csatlakozó kopott ki,ahova a töltőt dugod,vagy egy forrasztás engedett el az alaplapon.
Próbáld meg gyakrabban megmozgatni a töltő vezetékét.
Az is lehet,hogy a töltő zsinórja tört meg valahol.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10129) I.P.


I.P.
csendes tag

hali

bocsi, ha rossz helyen kopogtatok!

a következő lenne a problémám:

acer aspire 5310
1.73 ghz, 533 mhz fsb, 1m l2 cache
512mb ram

netre és pokerre használom(egyszerre egy :D )

netezéskor sokszor a mozilla befagy és percekig áll ami kicsit idegesítő

lehet e és ha igen, akkor mit, hogy flottul menjen? mivel nem értek hozzá gondolom ram kicsit kevés!?
más valamit lehet állítani esetleg? adobe, flashplayer meg ezekre a progikra gyanakszom, mert sokszor behoz a fagyás után, hogy "az oldalon parancsikon/fájl valami dolgozik" leállít/folytat kérdéssel

másik problémám, hogy újraraktam xp-t és pár napja mikor indítom lassan tölt be és 1-2 percig csak a kék hátteret látom aztán működik rendesen... mitől lehetnek ezek/megoldás?

gépen comodo és a géphez szükséges progikon kívűl más nincs.

nagyon szépen köszönöm a segítségek!

Joci

\o/_(X_X)_\o/

(#10130) Impressa válasza I.P. (#10129) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!

A memória bővítésre mindenféleképpen szükséged lenne, mert a böngészők is zabálják a memóriát rendesen. 1 GB-os modul simán elférne a másik mellett ( vagy 2x1 GB-os ahogy a tárcád engedi ) így kevesebb virtuális memóriát használna a géped, azaz kevesebb adatot kell írnia/olvasnia a merevlemezről, ez is javítana a rendszer gördülékenységén. :K
A hosszabb boot oka lehet, hogy a rendszerrel együtt több program is automatikusan indul, ezzel lassítva az indulását. Vagy az msconfig-ban tudsz pár automatikusan induló programot letiltani, vagy használod a Ccleanert, amiben szintén van ilyen lehetőség, de egyúttal a böngésződ után maradt szemetet is, ki tudod takarítani vele. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10131) I.P. válasza Impressa (#10130) üzenetére


I.P.
csendes tag

értem... ezzel a virtuális memóriával lehet valahogy "játszani"?

gondolok itt arra, hogy asztali gépemen szoktam állítgatni ezt, de teljesen nem vagyok tisztába el az egésszel

merevlemezből lehet elvenni/hozzáadni ez által úgymond tuningolni?h

érdemes, ha igen és ez vmennyire használna, akkor ezzel kapcs. leírnád, hogyan érdemes beállítani... nem akarom elszúrni bár, ha meg kell b,szódni, akkor meg kell :DDD

köszönöm mégegyszer a tippeket... ezt az mscongfigot nem vágom szal, ha levázolnád megköszönném ismét, de a ccleanerrel vszínű mennifog :)

\o/_(X_X)_\o/

(#10132) fradi81 válasza I.P. (#10131) üzenetére


fradi81
veterán

Legyen benne minimum 1GB RAM, a proci gyenge, ezért is akad a flash, memóriahiánnyal meg nem lehet mit kezdeni hiába játszol a swap fájl méretezésével, annak idején én is szórakoztam vele.

moto g72, Ninebot d28e

(#10133) Impressa válasza I.P. (#10131) üzenetére


Impressa
őstag

Swap fájlal nem sokat érsz, fizikálisan RAM-ra van szükséged. A HDD tehermentesítése nem egyenlő a tuningolással, csak a gördülékenységén javít, azaz nem fog akadni annyit, mint most. Amit fradi81 is említett, továbbra is szűk keresztmetszet a processzorod, ezt nem írtam. Most az egyik Acer gépemről írok (TM4670) 1.6 Ghz-es proci, 3 GB rammal win 7, és szó-szó elfut a rendszer, de a procit így is eszi rendesen a böngésző.
A Ccleaner biztonságosabb. :K

(#10127) fradi81 van itt a PH-n pár szervizes kolléga, őket kellene megkérdezned. Küldök pü-t.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10134) Csizi76


Csizi76
csendes tag

Sziasztok. Már rég jártam itt, de érdekességek történtek a notikkal. Van két noti. Acer Aspire 3100 és Albacomp M660SR. Előbbin (most már sajátom) XP fut. Bekapcsol, minden megy gyönyörűen. Net, wifivel, stb. Kb 5 perc és elkezd sustorogni, majd egyre hangosabban recsegni mindkét hangszóró. Fejhallgatóval is ua a jelenség. Aztán kb 1/2 perc és lefagy. Power gombbal lekapcsolható. Kis idő múlva bekapcs és a jelenség ismétlődik. Melegedésre enged következtetni a hiba. Ja. Ha pl pendriveot, vagy USB egeret dugok rá, akkor kiírja, hogy az eszköz meghaladja a rendelkezésre álló erőforrást. Hoppá!? Aki tapasztalt hasonlót, vagy nagyon nagy szaki, igen megköszönném, ha segítene, segítenétek ötletekkel, javítással, javíthatósággal. Legyetek szívesek. Másik gép. Albacomp egy jó barátunké. Bekapcsolom és a kijelző hat részre van osztva. Fekete alapon nagyon mozaikos, inkább vízszintesen csíkokból álló minden egyes "kijelző". Olyanok a sorok, mint a lemeztöredezettség ellenőrző mikor mutatja az állapotot. Viszont nagyon halványan látszik a háttérben, hogy bootol a masina és ott az XP logója, stb. De eligazodni nem lehet rajta. VGA kimenetre tettem LCD monitort, de semmi, bár ezt be kellene állítani előbb, ahhoz meg látnom kellene a kijelzőt. Ez mi lehet? Kijelző, szalagkábel, vagy mi? Mindkét gép kb -4-5 éves. Alba szinte gyári új kinézetű, mert elrakták, hogy előjött a hiba.... (ez is egy módszer.. :) ) Szükséges, képet töltök fel a kijelzőről.

(#10135) BNM válasza Csizi76 (#10134) üzenetére


BNM
csendes tag

Üdv. A második gép videokártya hibás.

(#10136) Csizi76 válasza BNM (#10135) üzenetére


Csizi76
csendes tag

szia. Hát igen. Ettől féltem én is, illetve ezt mertem kottyantani a tulajának én is pár napja. Ebben már megerősítettél BMN. Kérdés, hogy.... -de- elvileg integrált. Hol találom a belvilágában? Mert eddig nem láttam. Lehet az hogy nem integrált, mert halványan látok az alján egy matricát, hogy ATI Radeon.... nem bocs. Az az Acer alján van. Mit lehet kezdeni a VGA hibával? Nyilván javítható. Mennyiből állhat meg az? Szerviz? Acer gép hang-fagyásos problémájára tipped volna? köszi.

(#10137) dirtrider


dirtrider
csendes tag

Sziasztok, van egy lenovo g555 - m, par honapja kellet reboundolni a chipsetet s a szerelo szerint a kepernyo hajlitgatja az alaplapot, igy levalasztottam a laptoprol. Ezutan kb egy honapra levolt rakva, ezutan radugtam egy monitorra, elinditottam de amikor de amikor bedugtam egy net kabelt sehol semmi.
Tehat pontossan van amikor ugy indul el a laptop hogy a ket led eg a net kartyan de nincs bele dugva kabel,
van amikor ugy indul hogy nem egnek a ledek es ha bedugom a kabelt akkor sem gyulnak ki, tehat mintha nem erzekelne hogy kabel van bedugva.
Driver fel van rakva, driverscanner altal telepitettel sem volt okes, driver genius altalival sem, windows updatessel sem.
Kiprobaltam win7 el, win8 al es a legujabb linux mint-el is.
Tudom h wifi nem kell menjen mert a kepernyoben van a wifi antennaja de a lan kartyahoz ugytudom nincs koze.
Valakinek akarmilyen tippje van hogy mi lehet a problema??Minden segitseget koszonok szepen.

(#10138) ati012 válasza dirtrider (#10137) üzenetére


ati012
senior tag

Trehány munkát végzett.

(#10139) Baxo89


Baxo89
tag

Hali! Barátnőm bátyjának van egy Dell Vostro 1015-ös laptopja és olyan probléma van vele, hogy a Samsung Tv-hez hiába köti hozzá és csak felismeri,de nem jeleníti meg a tv-n a képet. Azaz, a képernyő beállításoknál jelzi a másodlagos eszközt a TV-t SAMSUNG néven. Barátnőmnek is ilyen laposa van, de ő neki gond nélkül közvetíti a képet a TV-n. Xpre gyanakodtam, hogy az lehet a hibás, de mondta régen ment neki csak most lett vele valami gond. Gondoltam egy rendszer frissítés nem árt neki, ezért újratelepítettem az OS-t, azaz felraktam egy windows 7-et. Barátnőmnek is win 7 van fent. Legfrisebb vga driver a dell honlapjáról mindkettőn. Nem értem mi lehet a gond. Két ugyan olyan laptop, egyiken megy másikon nem :S :( HELP!

(#10140) Murphistic válasza Baxo89 (#10139) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Hello!
Képenyőkiterjesztés be van állítva a Windows tulajdonságainál? Nekem volt már néha úgy, hogy automatikusan nem rakta ki a képet a külső monitorra, de a képernyő beállításainál be tudtam kapcsolni. Elméletileg ott lehet állítani, ahol a képenyő felbontását is, vagy nekem a Win 8 felajálnja, hogy a Win+P billentyűkombináció megnyomva tudom kiválasztani a megjelenítési módot. ( csak notebook, klónozás, kiterjesztett asztal, csak külső monitor )

Szerk.: Bocsi, most látom, hogy a képenyő tulajdonságainál már nézelődtél, ha már próbáltad ezt, akkor bocs :) .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#10141) BNM válasza Murphistic (#10140) üzenetére


BNM
csendes tag

Üdv FN és F7 ha jól tudom. Akkor kirakja külső monitorra
Az F gombokra fel van festve. Lehet hogy nálad F5 .....

[ Szerkesztve ]

(#10142) Baxo89 válasza Murphistic (#10140) üzenetére


Baxo89
tag

Próbáltam már a winjel+P gomkombóval meg az FN F8al is.Állítgattam már Teljes kiterjesztésre, klónozásra meg képarány megtartásra, de egyikkel sem akarta megjeleníteni. TV egyébként kiírja, hogy nincs jel. Pedig a laptop felismeri a SAMSUNG TV-t. Beállításoknál ki is írja mint írtam is. Esetleg más 5let??

(#10143) Murphistic válasza Baxo89 (#10142) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A kábellal, csatlakozókkal minden rendben? Másik számítógéppel (akár asztalival ) próbáltad? Nekem néha volt olyan gondom, hogy a TV nem támogatta az adott felbontást, de akkor azt hiszem azt írta ki, hogy nem megfelelő jel.

Szerk.: Jah azt láttam, hogy írtad, hogy felismeri a TV-t a notebook, csak gondoltam hátha nem játszadoztál vele. :) Bocsi ;) .

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#10144) BNM válasza Baxo89 (#10142) üzenetére


BNM
csendes tag

Kapcsold ki a laptopot dugd rá a tévét és úgy kapcsold be. Lehet hogy bejön. Ha a laptop felismeri a tévédet akkor mennie kell

Nálad az FN nyomása közben az F8 gombot kell nyomni átkapcsoláshoz.....Ennek mennie kell ,ha nem akkor a tévéddel van a gond

[ Szerkesztve ]

(#10145) Baxo89 válasza BNM (#10144) üzenetére


Baxo89
tag

Kipróbáltam kikapcsolással, de úgy sem jó. Írtam az első hszben fentebb, hogy barátnőmnek ugyan az a laptopja van és azzal működik. Kábelt sem cseréltem ki. Laptop megegyezik és még egyszerre is vették őket. Régen jól működött neki, de most nem akarja kivetíteni TV-re... és tényleg felismeri a tv-t a gép. Olyan mintha készenlétbe rakná a tvt vagy alvóba. Gondoltam felbontás baja lehet, de azt is állítottam neki a laptopéra meg állítottam a full HDra is de az sem jó. Pedig barátnőm gépével 1360x768at is meg az 1920x1080at is engedi a tvnek.

szerk.: FN+f8 kombót meg a wingomb+P kombót is próbáltam vele. Barátnőmével szépen váltogat mind2 gombkombinációval.

[ Szerkesztve ]

(#10146) BNM válasza Baxo89 (#10145) üzenetére


BNM
csendes tag

Akkor a gépeddel van gond. Lehet driver vagy vga probléma

(#10147) Csizi76


Csizi76
csendes tag

Tudnátok segíteni a #10134 első azaz Acer Aspire 3100 hang problémájában? Köszönöm.

(#10148) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A problemam a kovetkezo:

Egy kb 5 eves Toshiba P305D-S8834 laptopom van. A gyari akksi (4400mAh) tonkrement, ezert vettem hozza egy utangyartott akkumulatort (6600mAh).

Ezzel most azt produkalja, hogy bekapcsolas utan random ido elteltevel kikapcsol. Ez lehet bootolas kozben, lehet 5 perc utan, vagy 10 perc utan, teljesen valtozo. Ugy kapcsol ki, mintha megszunne az aramforras. Mivel a regi akksival sosem tortent ilyen es taprol is tokeletsen mukodik, biztos az uj akksi a ludas.

Mikor utananeztem a neten kiderult, hogy BIOS frissites kell, hogy a 9 cellas akksit is kezelni tudja. Ez megtortent (ha jol remlik nem volt zokkenomentes, de mar nem emlekszem mi tortent pontosan, tobb eve volt), de tovabbra sem akar mukodni.

Probaljam meg ujra a BIOS frissitest? Vagy ha a gep egyebkent rendesen mukodik akkor azzal nem lehetett gond?
Vagy egyszeruen hibas/nem kompatibilis az uj akksi?
(Nem igazan ertem, hogy ha egyszer tudom rola hasznalni mondjuk 15 percig, akkor maskor miert kapcsol ki pl 5 perc utan.)

Koszi elore is.

Udv.

(#10149) ati012 válasza tPedro_ (#10148) üzenetére


ati012
senior tag

Cella hibás.

(#10150) tPedro_ válasza ati012 (#10149) üzenetére


tPedro_
őstag

Akkor az kuka?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.