Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9601) kar76 válasza Impressa (#9600) üzenetére


kar76
csendes tag

seegits légyszi,hogy kell?

(#9602) kar76 válasza Impressa (#9600) üzenetére


kar76
csendes tag

f2?mert ha igen akkor nem!

(#9603) Impressa válasza kar76 (#9602) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor pontsítok a kérdésemen, mikor bekapcsolod a gépet elindul, ad képet a gép? egyébként igen, f2-vel kellene belépned a bios-ba.

Szerk.: akkor marad a szerviz, otthon nem megoldható a hibád.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9604) kar76 válasza Impressa (#9603) üzenetére


kar76
csendes tag

ja nem semmi!

(#9605) kar76 válasza Impressa (#9603) üzenetére


kar76
csendes tag

oksi,rendben köszönöm szépen a segítségedet!üdv. Karesz

(#9606) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

Hi, kis segitséget szeretnék kérni, vagy tanácsot.
MSI CX700 laptop billjével van probléma, végre sikerült szétszedni. A probléma az, hogy állítólag kifolyt valami a billentyűzetre és most Windowsban, a Z, J (meg még lehet több) billentyűk bevannak ragadva, de emiatt vagy lehet egyébként más okból de a többi használhatatlan, ergo a billentyűzet így nem reagál semmire.
Mit lehetne ezzel kezdeni? mert hát a gombok alatt lehet a probléma... szedegessem ki őket és tisztítsam meg?

(#9607) ddkkpc


ddkkpc
csendes tag

Közbe a Z-t kiszedtem és a gumiba semmi folyadékot nem latok stb.
viszont ha megfordítom az egész billentyűzetet, a hátulja eléggé foltos. gyanús. maga ez az alu lap vagy mi, de hát az csak nem ázik át.
Ehhez hozzáféri meg pfff nem is látni rajta semmit.

(#9608) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Lenne egy Asus gép, amire most lett installálva win7(eddig xp volt rajta). Ha rányomumk a kikapcsolásra, akkor nem áll le a gép ugyanis a képernyő elsötétedik de a ventillátor és az állapot jelző led is működésben maradnak.
Előre is köszi a segítséget.

(#9609) Impressa válasza ddkkpc (#9607) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Billentyűzet cserével megoldható. Előtte azért nézd meg, hogy működik-e külsővel is.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9610) Teejay83 válasza jagyugyaerik (#9608) üzenetére


Teejay83
tag

Valahol az energiagazdálkodásnál lehet el van állítva valami a "Leállítás" gombra más van beállítva

[ Szerkesztve ]

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#9611) zakacs


zakacs
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek kellene, a kis lenovo E125-ös notim kezd "szétjönni". A monitor és a gép csatlakozásánál "eresztett" el a két műanyag, a csatolt képen látszik hogy hol, de csak az egyik oldalon. Egyáltalán nem értek hozzá nem tudom hogy ez mekkora baj, de a gari idő már lejárt pár hónapja, olyan másfél éves lehet maga a gép.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9612) jagyugyaerik válasza Teejay83 (#9610) üzenetére


jagyugyaerik
tag

en is erre gondoltam, de nem ott minden passzol

(#9613) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
Lenne egy DV7-1170el típusu notebookom egy utángyártott akksival.
Amikor beteszem az akksit akkor elkezd maxon pörögni a venti.
Az aku állapota 80% elmegy vele 1 órát.
Mindenképpen új akksi kell vagy van rá valami megoldás ?

(#9614) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Sziasztok!
Laptopom kijelzője egyszerűen nem kapcsol be. Bekapcsolás után kiírja a compaq feliratot és utána elsötétül. (Semmi baleset nem történt vele, egyik bekapcsolásnál még ment utána rá 1 órára megint bekapcsoltam és azóta ilyen. Van rajta VGA kimenet az működik.
Mi lehet a baja? :F

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#9615) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok!

Acer kiterjesztett garanciális ügyintézéssel kapcsolatosan lenne kérdésem. Van egy 2 éves Acer Aspire 5750G masinám, aminek a garanciájával szeretnék élni. MInt megtudtam, a garancia vonatkozik a véletlen káresetekre is. Eredetileg pixelhiba miatt hívtam fel a supportot, és csak megemlítettem, hogy megnyomtam az egyik sarkát. Erre mondta a supportos srác, hogy ingyen cserélik. Mivel picit módosítottam a gépen, aggódom, hogy a garancia érvényesítésénél gondot jelentenek-e ezek a dolgok:

-Optibay-t tettem a DVD író helyére, és jelenelg a gyári 640GB HDD ott van.
-Az eredeti HDD helyére egy SSD került.
-Windows mellett Mac OS X is van a gépen.

Beleköthetnek ezekbe? Ha nem muszáj, nem szerelném vissza gyári állapotára, épp elég nekem, hogy le kell image-elni mindkét OS-t.

Előre is köszönöm a válaszokat!

encapsulation dot1q

(#9616) Impressa válasza TommyNagz (#9615) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Igazából ezeknek a módosításoknak nincs köze az általad említett hibához. Szóval nem lesz belőle gondod. Azt, hogy melyiken milyen op.rendszer van nem fognak vele foglalkozni. Bár pl. mikor én az Asus-t vittem szervizbe, akkor kivettem belőle a HDD-t a bizalmas adatok miatt. (nem szóltak érte ) nem tudom ez Acer-éknél működne-e vagy nem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9617) TommyNagz válasza Impressa (#9616) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Legszívesebben kivenném az Optibayt és az SSD-t is belőle úgy ahogy van. Nem akarom ellőni a garanciát :(

Jut eszembe: custom BIOS van rajta, unlockolt advanced menüvel, egyéni logóval. Gondolom ehelyett jobb, ha visszateszem azért az eredetit.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9618) norgetroll


norgetroll
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Ideapad G570, 2011. decemberi vétel, idén decemberig még bőven garanciás. A hiba a következő, kb. fél éve szaggat, akad minden, a programok nem futnak rendesen, a videók akadoznak, ha hirtelen feltolom a hangot, akkor pár másodpercig sípol, mintha felakadt volna a lemez, és néha teljesen lehetetlen dolgozni rajta. Ellenben néha eltelik 1-2 óra, amikor nem olyan vészes a dolog.

Óriási szükség volt a gépemre, ezért halogattam a dolgot, de ma rászántam magam, és fehívtam a Lenovo szervizt (edigital elküldött oda), és megkértek, hogy töltsem le a HDD Sentinelt, és ha az hibát jelez, akkor elviszik a gépet. Ok, ezt meg is tettem, íme az eredmény:

http://kepfeltoltes.hu/130717/vinyo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Visszahívtam őket, a kondíció százalékra voltak kíváncsiak, bemondtam, hogy 20%, erre közölte az operátor, hogy 48 órán belül eljönnek érte. Javítási időre 1-2 hetet mondott.

Namost az a kérdésem, hogy lehetséges, hogy tényleg a rossz vinyó miatt ilyen a gépem? Nem fognak elsiklani más hiba felett? A program azt írja ki, hogy ezt még nem javítják garanciálisan, akkor nem cserélik ki? Vannak tapasztalaitok ezzel kapcsolatban? Eddig csak rosszat hallottam a Lenovo szervizről, kérlek nyugtassatok meg, hogy ezt már javítják/cserélik és a többi.

(#9619) TommyNagz válasza norgetroll (#9618) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia!

Volt/van g570-em, szoptam vele rendesen. Keress rá a hsz-eimre ebben a topikban, és elolvashatod. Lényeg: harmadik próbálkozásra javították meg a gépem. A szervizesek inkompetens, igénytelen idióták, hogy csúnyát ne mondjak senkiről....

encapsulation dot1q

(#9620) norgetroll válasza TommyNagz (#9619) üzenetére


norgetroll
csendes tag

Köszi, hogy bővítetted a negatív tapasztalatok táborát. :/ nem vagyok túl bizakodó ezek után. sajnos egyáltalán nem értek a gépekhez, csak reménykedni tudok, hogy ők igen. azt olvastam, hogy egyszer nagyon gyorsan visszakaptad a géped (első alkalommal), a többi esetnél ez hogy alakult? csak azért kérdezem, hogy mire számíthatok. látom elég sok cuccot kicseréltek neked benne, remélem ezzel nem fognak szarakodni az én esetemben sem.

(#9621) Impressa válasza norgetroll (#9620) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nekem is volt gariban a gépem, HDD csere volt rajta. Nekem kedden vitték el a gépet, és még azon a héten pénteken vissza is kaptam. Sajnos Tommy Da B1G, már nem volt ilyen szerencsés. Ha gondolod itt is rákérdezhetsz a topic-ban, mert ott is említették páran a szervizt. ;)

(#9617) Tommy Da B1G az elképzelhető, hogy a bios-ra harapnak, de ezt nem merem biztosra mondani neked.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9622) norgetroll válasza Impressa (#9621) üzenetére


norgetroll
csendes tag

köszi! szétnézek itt is :) neked miért cserélték a HDD-t? mi volt a "tünet"?

(#9623) Impressa válasza norgetroll (#9622) üzenetére


Impressa
őstag

Konkrétan emiatt Emiatt másolás közben nem lehetett böngészni, annyira nem bírta a vinyó.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9624) Dell XPS válasza balázs xp4e (#9614) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem GPU gyanús elsőre, de alaposabb vizsgálat szükséges a pontosításhoz.

Üdv, Dell XPS

(#9625) balázs xp4e válasza Dell XPS (#9624) üzenetére


balázs xp4e
tag

Szia!
Kösz a válaszodat, de már megoldottam :DD
Rögtön a szétszedéssel kellett volna kezdenem :DDD

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#9626) Dell XPS válasza balázs xp4e (#9625) üzenetére


Dell XPS
veterán

De gyors vagy! :) Mi volt a problémád?

Üdv, Dell XPS

(#9627) balázs xp4e válasza Dell XPS (#9626) üzenetére


balázs xp4e
tag

Igazából nem tudom. Látszólag minden kábel a helyén volt, de kihúztam őket vissza dugtam. Gépet bekapcsoltam és ment. Én meg örültem, hogy nincs komolyabb baja :DD

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#9628) Dell XPS válasza balázs xp4e (#9627) üzenetére


Dell XPS
veterán

Örülök, hogy sikerült megoldanod, néha egy ilyen "ki-be dolgok" csodákat tudnak tenni. :)

Üdv, Dell XPS

(#9629) norgetroll válasza Impressa (#9623) üzenetére


norgetroll
csendes tag

ez kemény!:D és az új vinyó már jó volt benne? az bírja? vajon az én 20%-os kondícióm, és 59 nap becsült élettartamom elég a cseréhez?

(#9630) Impressa válasza norgetroll (#9629) üzenetére


Impressa
őstag

Azóta nincsen gondom vele, semmilyen hibát nem produkált eddig szerencsére :N Bár adattárolót csináltam belőle, SSD hasít helyette. :D Ez jó kérdés, hogy cserélik-e vagy nem, arra készülj, hogy egy formázást fognak csinálni a vinyón, és elvileg tesztelik is, de erre nem vennék mérget. Azt esetleg nézd meg milyen lemezvezérlőd van fent.

Ez a jó lemezvezérlő:

Lemez vezérlő,"Intel(R) 7 Series Chipset Family SATA AHCI Controller

Ezt a HD Sentinelben meg fogod találni az információk fül alatt.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9631) norgetroll válasza Impressa (#9630) üzenetére


norgetroll
csendes tag

megnéztem, ilyen van: Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller (AHCI) [VEN:8086, DEV:1C03]

formázzák csak, ha az jól esik nekik, én tegnap tettem. :D

ja, és mindent a laptophoz adott cd-ről telepítettem.

(#9632) Impressa válasza norgetroll (#9631) üzenetére


Impressa
őstag

A lemezvezérlő verziója az jó, így sajnos marad a HDD hiba, amit remélhetőleg cserélni is fognak neked. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9633) norgetroll válasza Impressa (#9632) üzenetére


norgetroll
csendes tag

kösz a válaszaidat egyébként. azt még meg tudod nekem mondani, hogy ha van a gépen rejtett partíció, azt hol tudom megnézni? mert azt írja a sajátgép, hogy 464GB full, ebből 446 szabad. de akkor hova tűnt a maradék 36 GB? és most ahogy látom, a sajátgépben a meghajtó neve alatt megjelent egy piros tábla, benne fehér X, ezt vajon ez a HDD Sentinel tette oda, vagy kezd világvége lenni a gépen?

(#9634) Impressa válasza norgetroll (#9633) üzenetére


Impressa
őstag

Igen meg tudod nézni: START --> számítógép-kezelés-t beírod rákattintasz és a felugró ablakban lemezkezelés feliratra. Ott meg fogod látni a rejtett partíció(kat) is. A meghajtó neve alatt amit látsz azt a Sentinel rakta ki figyelmeztetésnek. Mivel becsült élettartamról van szó, így nem tudni mikor lesz neki kaput. Lehet még pár hónapot is elmehet így a HDD.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9635) norgetroll válasza Impressa (#9634) üzenetére


norgetroll
csendes tag

megtaláltam, köszönöm:) hu, ha tudnád hány hajszálam hullott ki most a vizsgaidőszakban egy ilyen szaggató-nyekegő géptől. úgyhogy ha nem javítják meg, sírni fogok. na, hát akkor majd jelentkezem, megírom majd a lenovo szerviz tapasztalataimat énis.

(#9636) Impressa válasza norgetroll (#9635) üzenetére


Impressa
őstag

Az jó enne. :) azért mindenről legyen mentésed a biztonság kedvéért. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9637) norgetroll válasza Impressa (#9636) üzenetére


norgetroll
csendes tag

naigen, azt már megcsinálam tegnap, mert én már teljesen indulásra készenálltam a géppel, mert voltam olyan naiv, hogy mivel az automata edigital szervizvonal azt mondta, hogy edigitalos jótállási jeggyel hozzájuk kell vinni, el is akartam indulni. csak azért kértem az ügyintézőt másnap, hogy vinni kell-e a dobozt is. aztán lekezeltek, hogy hogy képzelem, tudhatnám, hogy a Lenovot kell hívni, és nem őket. :D

(#9638) Gaben1120


Gaben1120
csendes tag

Hello!

Egy kis segítséget szeretnek kérni
Hp Compaq 6510b laptopra telepítettek egy driver BIOS néven volt fent a neten, újraindult, es azóta csak újraindul és 20mp-vel később megint, és egy jó ideje csak ezt csinálja... Mi a teendő ilyenkor ?

Előre is köszönöm

(#9639) Tinky


Tinky
tag

Sziasztok.
Van egy Acer Aspire 5720ZG vga meghalt benne, vettem bele egy ATI Radeon Mobility HD3650-est. Működik rendesen a vga, ezzel nincs is bajom. Aksiról nehezen tudom bekapcsolásra bírni (többszöri ki-be kapcsolás).
Ha adapterről kapcsolom be akkor elsőre elindul. Ezt a hibajelenséget valahol olvastam, de nem találom sehol hogy erre van-e megoldás. Ebben kérném a segítségeteket. Alaplap bios-t frissítettem a legújabb gyári 1.45-re, azután frissítettem 1.45 Black Edition 4.0-ra (módosított bios). VGA bios-t is cseréltem de még mindig ugyan az a helyzet.

Már csak arra tudok gondolni hogy az alaplapon van a probléma. Ma majd megnézem oszcilloszkóppal a táp vonalat hátha az ott eső feszültség miatt nem akar elindulni a gép. Bekapcsoláskor elég ha egy pillanatra 2,5V-ot esik aksi esetén és eléri a MXM-II Minimum feszültségét 8,75V-ot. Abban bízok ha ez a gond akkor táp vonal meg erősítésével kijavíthatatlanom.

Notebooknál milyen az elfogadható hőmérsékletek? Proci T7300 módosított hűtés van a gépemben.

üresen: CPU: 40°C / GPU: 38°C
terhelve: CPU: 70°C / GPU: 65°C

Előre is köszönöm a választ.

A helyes írási hibákért felelőséget nem válalok.

(#9640) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
HP nx9010 notebook. csak a böngésző megy és folyamatosan 100% a CPU használat.
Ventik tekernek, most lett kitakarítva, újrazsírozva.
P4 3.06GHz, 1GB RAM.

Köszi

(#9641) Dell XPS válasza OTika (#9640) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

csökkentett módban is ezt tapasztalod? - Milyen folyamat használja ilyen terheléssel a processzort? Történt esetleg frissítés a "szerviz" után (driver, OS,) ?

Üdv, Dell XPS

(#9642) OTika válasza Dell XPS (#9641) üzenetére


OTika
aktív tag

Csak mozilla megy.
szerviz előtt is ez volt azért tisztítottam
most újrahúztam az op.rendszert

(#9643) Dell XPS válasza OTika (#9642) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Csökkentett üzemmódban próbáltad indítani? Erőforrás-figyelőben látni (feladatkezelő), hogy milyen rendszerfolyamat vagy egyéb alkalmazás használja ennyire a processzort pontosan. Vírusellenőrzést végeztél már a gépezeten?

Futtasd le még le ezt a programot is a vírusellenőrzés után: Malwarebytes

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9644) Dell XPS válasza Tinky (#9639) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ilyen hozzáértéssel és eszközökkel nem lesz probléma lokalizálni a hiba pontos okát a táp, ill. töltő-áramkörön (MosFet, kondenzátor).

Üdv, Dell XPS

(#9645) Dell XPS válasza Gaben1120 (#9638) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez pontosabban mit jelent, hogy újraindul, a BIOS Setup-ba be tudnak lépni? - Nem állítódott el az AHCI opció? ( System Configuration-->Device Configuration-->SATA Natíve Mode )

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9646) MESSSBENCE


MESSSBENCE
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbi problémával:
Kb. egy hete áll fenn ez a hiba, hogy a laptopomon "nincs hang". Mióta egyszer fülhallgatóval hallgattam egy filmet és kihúztam még a film közben valószínűleg azóta ilyen. A rendszerhangok tökéletesen működnek, de ha egy zenét vagy videót akarok megnézni akkor kb. 2mp után "elmegy" a hang. Nem is tudom, mintha valami letiltaná úgy érzem. De ha a fülhallgatómat bedugom akkor pedig tökéletesen működik minden. Mi lehet a probléma?

ASUS K52JT
(Kb. 3 hónapja lett újratelepítve a win7. Az audio drivert már egy párszor újratelepítettem, de nem segített.)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#9647) terencehill2


terencehill2
csendes tag

Üdv mindenkinek, lehet a kérdésem kicsit offtopic lesz, de nagyon gyors válaszra-segítségre van szükségem, amit előre is meg szeretnék köszönni.
Nos, van nekem egy Toshiba Satellite L500 notim, aminek bekrepált az adaptere, a kérdésem annyi lenne, hogy ha ezt a töltőt megveszem hozzá: [link], múködni fog e vele rendesen?
Lehet, hogy majomkodok de inkább rákérdek: a régi adapteremre PA-3714E-1AC3 van írva a modellhez, a belinkelt cucc pedig PA-3467E-1AC3 jelzésű. Van e valami érzékelhető különbség a kettő között, vagy nyugodtan megrendelhetem a linkelt cuccost?

(#9648) Impressa válasza terencehill2 (#9647) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nyugodtan megveheted, menni fog vele. Kétféle töltőfej-csatlakozó létezik hozzá egyik az egyenes végű a másik derékszögben hajlított végű, de ennek nincs jelentősége a gépre nézve. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9649) ravail válasza MESSSBENCE (#9646) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Melyik BIOS verzió van a laptopodon? Az utolsó Asus által közzétett BIOS a 206-os, amivel hang hibát is javítottak.
Ha a legfrissebb a BIOS és a driver újra telepítés sem segített, talán nézd meg a "DriverPack Solution 13 build for DVD"-vel, nem adott e ki a Conexant frissebb drivert a hangchipedhez.
Sok sikert!

(#9650) MESSSBENCE válasza ravail (#9649) üzenetére


MESSSBENCE
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat.
A 206-os verzió van a gépemen. És sajnos nem adott ki frissebb verziót a Conexant.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.