Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9301) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja a DELL Latitude E6430-as notim, hogy egyszer csak elmegy a net magától, teljesen random a következőképp: először nem hoz be semmilyen oldalt és kiírja jobb oldal alul a tálcán, hogy korlátozott hozzáférés, majd utána eltűnik minden vezeték nélküli hálózat onnan. Olyan mintha kikapcsolna a Wifi kártya. Természesen Wifin keresztül csatlakozok az internethez. Próbáltam friss dirvert is feltenni, de hiába. Bár nem biztos, hogy jót tettem fel, mert feldob vagy 1000 félét.

Úgy tudom orvosolni ezt a problémát, ha letiltom az eszközkezelőben a Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205 eszközt, majd újra engedélyezem, ezután megint látja a vezetéknélküli hálózatokat. Ha ki-be kapcsolgatom a Wifi-t a hardveres kapcsolóval az sem segít.

Lehet, hogy tönkrement volna benne a wifi kártya?

Win 7 64 bitet használok, legújabb BIOS van fent.

Előre is köszönöm! :R

(#9302) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok szakik :)

olyan dologgal kereslek titeket hogy adott egy AsusX50SL nem mai gép és a táp csatlakozó ami be megy a laptopba néha nagyon forró!! és persze néha érintkezik néha nem.....onnan veszem észre hogy az aksi töltés jelző fel villan és akkor meg fogom és szinte meg égeti a kezem

mi lehet a baj?...

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#9303) Impressa válasza gyvince (#9302) üzenetére


Impressa
őstag

A töltőcsatlakozó aljzat okozza a hibát, "elfáradt" az anyag. Fontos lenne minél előbb cserélni, mert nem tesz jót. Ahogy látom az alaplapra van forrasztva a csatlakozód.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9304) gyvince válasza Impressa (#9303) üzenetére


gyvince
senior tag

igen oda van forrasztva már szét szedtem van is forrasztóm de nem merem cserélni.....:/

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#9305) NEMO1968 válasza gyvince (#9302) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Kérdésedben a válasz.
Néha érintkezik,néha nem,néha pedig rosszul érintkezik.
Ettől a melegedés.
Valszeg ki(el)kopott valamelyik csatlakozód,esetleg az alaplapon adta meg magát a forrasztás.
Csaticserével,újraforrasztással javítható.
Mozgatásra esetleg van valami változás?
Az is lehet,hogy a töltőd zsinórja tört meg valahol a dugóhoz közel.

Vasinger!
Milyen a jelszint,mikor eldobja a WiFi-t?
Milyen közel vagy a routerhez?
Első olvasatra driver gondnak tűnik,vagy az antenna tört meg valahol.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9306) gyvince válasza NEMO1968 (#9305) üzenetére


gyvince
senior tag

persze ha mozgatom akkor hol tölt hol nem tölt...:/

meg azt szoktam csinálni ha nagyon forró le veszem a fény erőt meg energia takarékosba teszem akkor nem melegszik de úgy ez a gép már eléggé akadós... de néha olyan állásba van hogy nincs semmi baja nem is meleg de egy kis mozgás már vége van :(

töltő tiszta új most vettem :)

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#9307) Impressa válasza gyvince (#9304) üzenetére


Impressa
őstag

Gondolom nem először forrasztanál panelt. Ónszívó szalagot lenne érdemes használnod, azzal szépen ki lehetne szedni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9308) Vasinger! válasza NEMO1968 (#9305) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jelszint maxon van természetesen, fél éve igazából tökéletesen működött, csak mostanában kezdte el ezt, egyre sűrűbben, van hogy félóránként, mintha terheléstől is függne.

A mobil 0-24-ben fent van rajta, tehát nem a routerrel van a baj.

Ha driver gond, mit tegyek fel? Már mindent próbáltam szinte.

(#9309) Impressa válasza Vasinger! (#9308) üzenetére


Impressa
őstag

Javasolnám, egy Linux pendrive-ról, vagy CD-ről való bootolást, így tesztelni tudod, hogy a Wifi-vel van-e gondod, és biztosan kizárható a driver probléma.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9310) Vasinger! válasza Impressa (#9309) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ebben tudnál segíteni? Mi a legegyszerűbb mód erre? Próbáltam sokféle módszert már, de nem nagyon vált be egyik se, így mindig virtuális gép maradt.

És mivel terheljem a hálókártyát, mert ha nem csinál semmit nyilván nem fog bedögleni se? Tudsz valami progit erre?

(#9311) Impressa válasza Vasinger! (#9310) üzenetére


Impressa
őstag

Le kellene tölteni az Ubuntut innen, és az ultra iso-t innen.

Ultra iso-t feltelepíted, és ezzel a "programmal kiírod" a pedrive-ra az Ubuntu-s iso fájlt.
A pendrive-al bebootolsz, és teszteled. Én youtube-ot használok, HD videókat játszok le 2-3 ablakban folyamatosan. De ezt akár most is tesztelheted.
A feladatkezelőben figyelni tudod a hálózatod kihasználtságát is.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9312) Dell XPS válasza Vasinger! (#9308) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az a legjobb módszer (live linux), amit a kolléga ajánlott Neked! A router fix csatornán van, nem történt változás a környezetedben? (inSSIDer)

Üdv, Dell XPS

(#9313) Vasinger! válasza Impressa (#9311) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy másik programmal feltettem 12.04-es Ubuntut a 32 GB-os USB3-as pendriveomra, viszont az Istenért nem akar bebootolni róla. Beállítottam BIOS-ban, hogy csak az USB-ről bootoljon, minden mást kiszedtem, azt is bekapcsoltam, hogy lehessen USB-ről bootolni, de a BIOS képernyőnél lehal. Kihúzom a pendriveot, tovább megy aztán kiírja hogy nincs bootolható lemez. Ha utána újraberakom és nyomok F5-öt amivel újra keres, akkor se találja.

Most megpróbálom ezt az ultra IOS-t, de ha ezzel se megy, akkor hagyom a fenébe és hívom az NBD-t, sajna nincs most egyáltalán semmi időm erre és rendkívül nagy szükségem van a notira.

Dell XPS:

A routerrrel minden eszköz változatlanul tökéletesen működik, nem a rooterrel van a baj, mert amikor így lehal, akkor a szomszéd Wifit sem látja, amit szokott és a kis led sem ég a notin, mintha ki lenne kapcsolva a Wifi kártya fizikailag.

Szerk.:

Ezzel az ultra ISO-val hogy csinálok live CD-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#9314) Impressa válasza Vasinger! (#9313) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet az a pedrive-al van a gondja, milyen fájlrendszerre formáztad le? FAT32-re kellene formáznod.

Ezzel az ultra ISO-val hogy csinálok live CD-t?

beteszed a lemezt, a programban bal fent fájl, ott bootolható CD/DVD

A programban alul kikeresed az ISO fájlt, és áthúzod felülre, utána CD kép felírása ikont választod.

De lehet ez egyszerűbb megoldás

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9315) Vasinger! válasza Impressa (#9314) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen. FAT32-re van formázva.

Ultra ISO-val megcsináltam ahogy írtad, erről se bootol be, de legalább annyit kiír, hogy booting from USB drive, csak ott lehal...

Az Universal USB Installer-rel próbáltam először, ott még boolthatónak se látta a lemezt.

(#9316) Dell XPS válasza Vasinger! (#9313) üzenetére


Dell XPS
veterán

Letölti a kiválasztott disztribúciót és elkészíti a boot eszközt: UNetbootin

Innen letöltött ISO fájl-t kiírod lemezre és kész..

Üdv, Dell XPS

(#9317) Impressa válasza Vasinger! (#9315) üzenetére


Impressa
őstag

Nem tudom nálad mi lehet a probléma, én ezekkel csináltam mindent, és teszteltem a gépeket.
Lehet a pendrive-al van gondja, hogy nem USB 2-es, hanem USB 3-as

Amit Dell XPS kolléga javasolt, próbáld még meg.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9318) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, a konklúzió az, hogy nem szereti a pendrirve-omat a gép, de az asztali is ugyanezt játszotta a múltkor, Istenért nem akart bebootolni róla a Hirens BCD.

Tehát maradt a DVD-re való kiírás, sikerült betölteni is a live CD-t gond nélkül, elsőre. És itt jött a meglepetés. Lát minden Wifi hálózatot, de nem bírt rácsatlakozni sehogy sem.

Gondolom ezek a live cd-k úgy vannak megcsinálva, hogy menniük kell driver nélkül is gond nélkül Nos ez látta is a hálózatokat, csak nem akart felcsatlakozni rá.

Holnap felhívom a DELL-t és megkérem, hogy cseréljék ki a kártyát benne. Biztos, hogy a kártya rossz. Még szerencse, hogy Win alól ideig óráig működik egyáltalán...

(#9319) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tapasztalt bárki olyat bármilyen gépnél, hogy Windows indításakor megjelenik az Üdvözlő képernyő, de utána az asztal helyett csak fekete képernyőt kapok, egérmutatóval. Az egér mozog, meg forog, tehát olyan, mintha töltené be a dolgokat, de iszonyat lassan. Lehet, hogy bejönne egy idő után az asztal, de annyit nem váram. Ilyenkor lehajtom a tetejét, készenlétibe teszem, aztán felcsapom, és többnyire ilyenkor már elindul, de elég lassú, a vírusírtó/tűzfal irreálisan lassan tölt be. Teles újraindítás segít csak, utána minden rendben. Már megfigyeltem, hogy ez a probléma azután fordul elő, ha a laptopot cipelem magammal táskában valahová. Ha itthon átviszem egyik szobából a másikba, az nem okoz gondot, csak a hosszabb távú hordozás. Nagyon fura.
Lenovo Thinkpad Edge E530, Win7 Prof 64bit, HDD+mSATA SSD, Kérdeztem már a hivatalos Lenovo fórumon is, de nem kaptam választ. Szeretnék végre megoldást találni erre.

(#9320) Metallo


Metallo
csendes tag

Sziasztok ! Nem tudja valaki , hogy Gericom Hydro-Speed 2000-nél hogyan kell a videókártya vezérlő illesztőprogramját telepíteni , mert már sok mindent kipróbáltam , de nem sikerül ? Egy ismerőstől kaptam , de ezekhez a régi gépekhez nem nagyon értek ! Még Driver Genius-al és más programokkal sem sikerült feltelepíteni és most már a cd-rom sem működik miután frissítettem pár drivert ! Tud valaki segíteni ?

(#9321) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Nem tudjátok, hogy a Lenovo T61-es gépem miért dobja le 5 percenként a wifi-t? Xp van fent. Legalább 5 routert próbáltam már. Köszi

(#9322) Show_mee


Show_mee
csendes tag

Hali!

Nem tudom hogy ilyen volt-e már (nem találtam), ezért kérné a segítségeteket. A probléma a következő:

Most raktam fel a win 8-at (64 bit-es), és nem működik a hdmi kimenetem. Hiába próbáltam frissíteni a videókártyát, vagy kiírta, hogy nem támogatott (ati oldaláról letöltve). Keresgéltem a neten is megoldást, azok sem jöttek össze, remélem itt tud valaki segíteni.

Számítógépem: Acer Aspirine 7745G
Videókártya: Ati mobility radeon HD 5650

Válaszokat előre is köszi!

(#9323) Dell XPS válasza Metallo (#9320) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

elsőre vedd ki a merevlemezt és úgy nézd meg az ODD működését. (XP be és nézzük..)

Üdv, Dell XPS

(#9324) Dell XPS válasza nagypasztor (#9321) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Gondolom az illesztő eltávolításával/frissítésével már próbálkoztál? - Mi történt, vagy egyszer csak? Live Linux-al meg tudod nézni, hogy kizárhassuk a hardveres hibát?

Üdv, Dell XPS

(#9325) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Korábban sosem találkoztam még hasonló problémával, így most kénytelen vagyok némi segítséget kérni.
Adott egy egy "nem mai" IBM Thinkpad A31-es noti Windows XP proffal.
A netet egy D-Link DWL-650+ picimacis wifi kártyán keresztül kapja, pontosabban kapta kb, 3 évig minden gond nélkül.
Néhány hete nem képes csatlakozni semmilyen wifi hálózatra. A jelenség, hogy a tőle kb. 3 m-re lévő router jelét 99 %-ban nulla jelerősségnek látja, a szomszéd lakók jelét azonban simán veszi. Ha nagy ritkán mégis gyenge jelet sikerülne elérnie, csatlakozni próbál, de sikertelenül. Eddig 3 különböző routerral (a közös, hogy mind TP-Link) is próbáltuk, de ugyanoda jutunk.
Van egy ebay-es "N" szabványú USB-s wifi vevőm ami MINDEN eddig próbált PC-vel, laptoppal tökéletesen üzemel, kivéve ezzel. A jelenség ugyanez, nulla jel, ha mégis elér egy vonalat, akkor próbál csatlakozni, természetesen sikertelenül.
Rendszert többször is újraraktam, végeredmény ugyanaz.
Mi lehet a baj? A noti be van oltva wifi kapcsolat ellen?

Megjegyz. Egyféleképpen sikerült csatlakozásra bírni...HTC One X teló mobilnetét wifi hotspottal megosztva.

Köszi előre is!

(#9326) nagypasztor válasza Dell XPS (#9324) üzenetére


nagypasztor
tag

Igazából a feltelepítés óta a beépített wifit nem használtam túl sokat, csak egy külső sticket, mert annak erősebb volt a jelvétele.

Mondjuk most nem szakadt meg már vagy 2 órája, de azelőtt 5 percenként ledobált. Még az illesztő frissítést nem próbáltam, de ha megint csinálja, akkor meglépem.
A live linux fut amúgy xp-n?

(#9327) Dell XPS válasza nagypasztor (#9326) üzenetére


Dell XPS
veterán

Illesztő probléma lesz szvsz a leírásod szerint. A Live Linux lemezről, pendrive-ról futtatható (nem kell merevlemez), így rögtön látszik, ha hardveres probléma van, hiszen másik op.rendszer alatt nem igen lehet ugyanaz a szoftveres probléma. Érdemes kipróbálni, bővíti az ismereteket és nagyon hasznos.

Üdv, Dell XPS

(#9328) Dell XPS válasza Sera26 (#9325) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Reset után, amikor még nincs konfigurálva a router, akkor is ugyanez a helyzet?

Üdv, Dell XPS

(#9329) Sera26 válasza Dell XPS (#9328) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igen,sajnos ugyanez. Totál rejtély, főleg hogy több routeren is ez a hiba.

(#9330) kali válasza Sera26 (#9325) üzenetére


kali
legenda

szia,

más/minden csatornán kipróbálva a wifi kapcsolat?
1 - 11 érték kozötti csatorna, és megfelelő wifi régiós beállítás mellett sem megy?
milyen titkosítás van használva? wpa2 esetén sp3 kell, vagy külön javítás sp2 alá.
más eszközök csatlakoznak a routerekre?

(#9331) Sera26 válasza kali (#9330) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ezt a csatorna dolgot még nem próbáltam. A routeren vagy a noti vevőjén gondoltad?
Egyébként mindegyik router tökéletes üzemel más eszközökkel, legyen az telefon, tablet vagy noti.
WPA2-t használok és igen, SP3 van az XP alatt, minden aktuális frissítéssel.

(#9332) kali válasza Sera26 (#9331) üzenetére


kali
legenda

a routeren kell állítani, az ellenoldal viszonyul hozzá.
akkor ott nem a router lesz a probléma forrása, de azért ezt még kipróbálhatod, ahogy írtam is, 1 - 11 közötti értékekkel.

(#9333) Dell XPS válasza Sera26 (#9329) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyszer sikerült nekem is belefutnom egy "ilyen" rejtélybe, ott a kártya volt a hibás.. (másik laptopban is ki kellene próbálni..)

Üdv, Dell XPS

(#9334) kreten67 válasza Show_mee (#9322) üzenetére


kreten67
senior tag

A win8 miatt lesz a hiba,mert az én notimnál ugyanez a helyzet.
Visszaraktam a win7-et és megszűnt a jelenség,valszeg a drivert kezeli rosszul a win8.
Esetleg próbáld ki a kompatibilitást variálni telepitésnél.

(#9335) Sera26 válasza kali (#9332) üzenetére


Sera26
aktív tag

Értem, köszönöm. :R
Akkor ezt ki is próbálom.

Dell XPS

Elképzelhető, csak amint írtam is, egy másik, USB wifi vevővel is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#9336) Dell XPS válasza Sera26 (#9335) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt még nem raktam össze, hogy különböző eszközök a perifériákon nem működnek. Mindenesetre nekem is emlékezetes volt, ezért jeleztem Feléd..

Üdv, Dell XPS

(#9337) elttiL válasza Tim82 (#9263) üzenetére


elttiL
senior tag

Megy a wifi a gépen. Mini pci-vel. Érdekességek: A winxp vezeték nélküli kapcsolatok akármilye nem taéálvezetéknélküli hálót. Van egy Intelligent Wireless Utility nevű pogram, ami látja a hálózatokat, szomszédét is. De érdekes módon WEP-nek látja, holott WPA/WPA2. Csak akkor kapcsolódik, ha WEP-re rakom a hálózatot. Ja és se led nem ég, se a wifi kapcsolóra nem reagál, se a Fn+F8 billentyűkombira.

PS.: leragasztottam 2 pin-t a kártyán, de a led nem ég továbbra se... Lehet, hogy kellene építenem egy kis kapcsolást: a wifi kapcsoló felkapcsolná a wifi ledet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9338) Tim82 válasza elttiL (#9337) üzenetére


Tim82
nagyúr

XP SP2 vagy SP3? SP2 alatt nekem is gondom volt a WPA/WPA2-re való csatlakozással, SP3 alatt már nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9339) elttiL válasza Tim82 (#9338) üzenetére


elttiL
senior tag

Sp3.

(#9340) Sera26 válasza kali (#9332) üzenetére


Sera26
aktív tag

Szia!

A "11"-es csatornán sikerült kommunikációra bírni a dolgokat.
Nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#9341) kali válasza Sera26 (#9340) üzenetére


kali
legenda

akkor okés, és nincs mit! :)
nyűgös a wifi modul, vagy adott eszközök párosítása, de a lényeg, hogy valamelyik csatornán működik.

[ Szerkesztve ]

(#9342) akos113


akos113
csendes tag

Üdv, nekem egy olyan problémám lenne, hogy a laptopom pár napja nem lehet bekapcsolni. Bekapcsol elkezdi tölteni az oprendszert de egyszer csak gondol egyet és lefagy de nem akárhogy. A képernyőn piros (és néha más milyen is) csíkok jelennek meg. A memóriára gyanakodtam, kivettem az egyiket és úgy üzemel a gép! Ha mind2-ő benne van akkor csinálja csak ezt a hibát. Lehet esetleg vírus is a hiba oka vagy csak egyszerűen hardveres a hiba? Próbáltam másik modulokkal is ott is ugyan ez a jelenség. Ha csak 1 modul van benne úgy működik a gép, a ram teszt is lefut hiba nélkül mind 2 kártyánál, sőt még videokártya tesztet is csináltam annál is minden tökéletes. Eddig jó volt a gép pár napja kezdte ezt csinálni, telepítve se volt semmi rá akkor. Én valamelyik smd alkatrészre vagy kondira gyanakszom, a hő miatt lehet valamelyik már nem bírta és nem üzemel rendesen. (a gép kb 2 éves). Ha valaki tud segítsen!

(#9343) kreten67 válasza akos113 (#9342) üzenetére


kreten67
senior tag

Ha jól értem akkor a 2-böl az egyik ram foglalata nem megy?
Az acer gépeknél legalábbis egy szériánál ez típushibaként egy idő után bekövetkezik,és az alaplaphiba.
Mi a géped típusa?
Próbáltad 2 biztosan jó rammal?

(#9344) akos113 válasza kreten67 (#9343) üzenetére


akos113
csendes tag

Mind a kettő megy, ha külön van benne a ram akkor működik bármelyikbe teszem is. Próbáltam igen olyan ramokkal amikről tudom hogy jó. Csak az a furcsa hogy eddig üzemelt a gép gond nélkül egyik nap meg megadta magát és így legalább üzemel. A típusa: Gateway NV53

(#9345) kreten67 válasza akos113 (#9344) üzenetére


kreten67
senior tag

Gatewayt is az Acer gyártja sajnos.
A gépek így romlanak el ahogy a tiéd is,tegnap még jó volt és ma már hibás.
Sajnos a hiba az alaplapodban van,de egy jól-képzett szerviz képes a javítására szerencsés esetben,bár 10e ft alatt nem lehet megúszni a javítást.

(#9346) akos113 válasza kreten67 (#9345) üzenetére


akos113
csendes tag

Érdekelne pontosan mi lehet a baja, az elmondottak alapján.

(#9347) Metallo válasza Dell XPS (#9323) üzenetére


Metallo
csendes tag

Szia ! Kipróbáltam ahogy mondtad , de így sem működik ! Megnéztem egy programmal és hiányzik néhány win32 alkalmazás a cd-rom illesztőprogramjából . Valószínűleg ezért nem működhet .

(#9348) Worm40000


Worm40000
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kisebbfajta problémám.

HP Probook 4520s, eredetileg 3 GB RAM volt benne (2+1), nemrég vettem az 1 gigás helyett egy 4 gigásat. Ugyanígy kezdte, frissítettem BIOSt, majd (tippre) POST-nál megakadt, újraindult. Négy ilyen után aztán végül felismerte mind a 6 GB-ot. Azóta általában 6, néha 2 gigával indult el, viszont az utóbbi 2-3 napban nagy mázli kellett a hathoz. Ma jutottam el odáig hogy lenne időm egy memóriatesztre, de ma még nem sikerült érzékelni.
A 2 és 1 gigás memóriák bármilyen variációjával tökéletesen működik, ha az egyik slotba az újat rakom, akkor a képen jelzett állapot lesz.
Ma megpróbáltam csak a 4 gigásról bootolni, nagyjából húsz perc újraindulgatás után annyit sikerült elérni hogy a proci fölött tojást lehetett volna sütni, jelenleg 2 gigát lát.
Tegnapelőtt se akarta az igazságot, akkor 1-2 óra használat után próbaképp újraindítottam és utána mind a 6 gb ment. Tegnap szintén 6 gigával hibátlanul működött, ma bekapcsoltam és 2.

Garancia rég nincs, amit nem értek, hogy amikor éppen látja mindkét ramot akkor tökéletesen stabil.

(#9349) Chas01 válasza Worm40000 (#9348) üzenetére


Chas01
tag

Szia!
Én úgy láttam, hogy ez a lap/proc csak 1 és 2 gigás modulokat eszik. Esélyesnek látom, hogy a kombó nem tudja rendesen kihasználni a 4G ramodat. A helyedben utánanéztem volna egy HCL-nek.

A zenész informatikus

(#9350) Worm40000 válasza Chas01 (#9349) üzenetére


Worm40000
csendes tag

HP oldalán:

DDR3 PC3-8500 (1066 MHz)* or PC3-10600 (1333 MHz)* SDRAM
Two SODIMM slots supporting dual-channel memory
1024 MB, 2048 MB, and 4096 SODIMMs
Standard memory up to 8192 MB

Meg egyébként a létező összes oldalon is max 8 GB van írva. Ami engem jobban zavar, hogy van, hogy működik...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.