Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10551) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Van nálam egy régebbi packard bell notebook. 3 billentyűje nem akar működni az istenért se.
Konkrétan az ENTER, PRT SCREEN, INSERT. Az entert leszetdem, benéztem alá, sztem oké lehet. Annyi para volt vele, hogy az a pici gumiharang ami a "lenyomásért" felel, lejött róla, de vissza lehetett játszani a helyére.
Tippetek/Ötletetek lenne, hogy lehetne műküösére bírni ezt a három billentyűt? A Laptop előéletről semmit sem tudok sajna,

A segítséget előre is köszönöm! :)

(*)(*)

(#10552) ati012 válasza Angelotti (#10551) üzenetére


ati012
senior tag

csere vagy csatlakozó megtisztítása, de nem valószínű hogy ez lesz a baja.

(#10553) T3TIC


T3TIC
csendes tag

Sziasztok! Nemrég volt egy problémám (majd be másolom lentre azt a hozzászólást amiben azt írtam le) Na és azt írták hogy telepítsem újra win 7-et ez meg volt a probléma mégsem múlt el... nemrég letöltöttem egy játékot (A játéknak semmi köze nincs a bajhoz csak a játék közben is szokta csinálni a problémát de ez a játék ír vmit a video kártyámról: ezt írja bejelentkezésnél: Your Video card appears... vmi olyansmi h out of the date v valami ilyet ír a teljes szöveget nem tudom de a végén ír egy linket a játék az AMD honlapjára de ott nem találtam semmi hasznosat.. Na mind1 ezt csak leírtam hátha segít vmit.. A régebbi probléma ami még most újratelepítés után is fennál: ( a rendszer 64 bit helyett 32 bites lett)
"Az lenne a problémám hogy néha (naponta 9-10x) a laptopom képernyőjén egyszercsak bevillan egy általában lila vagy sárga csík és leáll, vagyis erszülkül a képernyő és nem reagál semmire. És csak a kikapcs gombbal tudom kikapcsolni majd újraindítani. De pl hogyha zenét hallgatok és megy a lejátszási lista akkor a zene megy tovább változatlanul olyan 5-10 percig aztán elhallgat Mi lehet a baj?
Őő ezzel már volt probléma régebben és naponta programtól és időtől függetlenül ugyanez volt. Ezért nemrég 1-2 hónapja alaplap lett benne cserélve. De most újra ez van( csak azóta (1-2 napja)mielőtt letorrenteztem a A fligth simulator x-et a ThePiratebay-ról). Szentem a vírus nem valószínű mert futtattam teljes vizsgálatot több víruskeresővel és nem talát semmit. Am ha csak simán úgy hagyom a laptopot hogy nem fut semmi program akk nem áll le. Pls help mert nem tudom mitől lehet... Am meg: ATI Mobility Radeon HD 2400 a video card. A gépről pedig : Win 7 Ultimate 64 bit, Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU T5800 2.00 GHz, 4 GB ram, és 4-5 éves Fujitsu Siemens."
Ez volt a régebbi komment. A legújabb video card driverhez am adnátok egy linket pls? Jah és tippeket hogy mi lehet a baj..

(#10554) NEMO1968 válasza T3TIC (#10553) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Mikor volt takarítva,újrapasztázva a géped?
Tippelnék egy GPU túlmelegedésre,mert csak GPU terhelésnél jön elő a hiba.
Mindenképp nézz egy hőfokot így elsőre.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10555) T3TIC válasza NEMO1968 (#10554) üzenetére


T3TIC
csendes tag

A HDD Sentinel átlagba úgy 40-43 fokot mutat a HDD-re. Akkor a GPU és kb. ennyi? Am 1-2 hónapja volt kitisztítva

(#10556) NEMO1968 válasza T3TIC (#10555) üzenetére


NEMO1968
őstag

HDD hőfok jó,de nem sok köze van a GPU-hoz.
Akkor inkább egy procihőfokot nézz meg,abból már lehet kicsit következtetni a GPU-ra,mert az mindig melegebb (főleg terhelés alatt),mint a proci.
Akár 20-30 fokkal is.
Adott valami garit,aki az alaplapot cserélte?
Lehet hogy nem jó,vagy túl sok pasztát használt,vagy nem tette vissza a hűtőt rendesen.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10557) oli83


oli83
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Dell E6510-es laptopot Full HD-s kijelzővel.
Dell honlapjáról feltelepítettem a hozzá való videó drivert (Nvidia nvs 3100M).
Full HD-s felbontás mellett gyönyőrü éles a kép. Viszont a szemem nem birja, ezért lejebb raknám a felbontást. 1680*1050-ben mosottá válik a kijelző a kép nagyon nem jó....

Találkoztatok már ilyennel? Probáltam már újra rakni, nem segít. Nagy felbontásnál jó, alatta meg nem.

üdv.: oli83

(#10558) mezis válasza oli83 (#10557) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ez így természetes a raszter monitoroknál. A képcsöves kijelzőknél volt értelme a felbontással való játéknak.

mezis

(#10559) BNM válasza oli83 (#10557) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia

Elvileg 1366 x 768 felbontással éles lesz a kép.

(#10560) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok! Tegnap érkezett újonnan egy Lenovo Y510P típusú notebook.

Rá is telepítettem a windows 8.1-es rendszert, ami az előző laptopomon tökéletesen működött.
A következő a problémám:

Feltettem minden drivert, lefrissítettem a 8.1-et majd aktiváltam.
Ezek után frissítettem a legújabb nvidia vga drivert, ami a 311.93.

Gép restart, 3x. Ezek után sem oldódott meg a problémám, valamint a cleartype is be- ill kikapcsolva. Szöveg beállítások megnézve.

Valami módon a betűk homályosak, de nem mindegyik programnál. Például a google chromba homályos a betű, egyes setupoknál az ablakban szintén homályosak a szövegek, mellékelek képeket, bár az annyira nem tükrözi a problémám, ugyanis kiélesíti :S

kép1
kép2
kép3

[ Szerkesztve ]

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#10561) bazsi0322


bazsi0322
tag

Üdv!

Van egy compaq presario cq62 notebook. A probléma az lenne, hogy elindítom, felzúg, fel is pörög a venti, de nincs kép és kb 3-4 mp. múlva leáll. Ez egyik napról a másikra jött.
Erre esetleg valakinek ötlet, hogy mégis hol kéne a hibát keresni :F

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#10562) ati012 válasza bazsi0322 (#10561) üzenetére


ati012
senior tag

Chipset, gpu hiba. Felvállt a nyákról, reball segíthet rajta.

Elég gyakori vendég nálam ez a típus. Sorra döglenek. Vagy csak mert akciósak voltak és sokat vettek belőle?

[ Szerkesztve ]

(#10563) bazsi0322 válasza ati012 (#10562) üzenetére


bazsi0322
tag

Ez nem valami jó hír. Mennyibe kerülhet a javítása?

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#10564) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Lenovo g500-ra 64bites win7 telepítés után nem tudom felrakni a wireless drivert... Kicsomagolja és kiírja a végén , hogy "No appropriate driver to be installed". Mi gond lehet?

(#10565) amdathlonxp válasza hajospeti (#10564) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia én is jártam így
Biosba kell engedélyezni a wifit ha van ilyen lehetőség
illetve próbáld ki be kapcsolni bill kombinációval vagy wifi gombal ha van ilyened
nekem ez oldotta meg .

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10566) hajospeti válasza amdathlonxp (#10565) üzenetére


hajospeti
tag

Mind a kettőt megcsináltam de semmi...

(#10567) mokesz82


mokesz82
csendes tag

Sziasztok.

Lenovo G500-hoz próbáltam keresni xp-s drivert, de nem találtam sehol. Tudtok segíteni?
Illetve win7-hez van egy ismeretlen eszközöm, amit LenovoVhid-ként azonosít némely program.

(#10568) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Kicsit off leszek, de talán ti tudtok a legjobban válaszolni a kérdésemre.
Szóval tudnék szerezni egy elvileg alaplap hibás Compaq CQ62 laptopot, 320GB-os HDD-vel, 2GB RAM-mal, egyenlőre ismeretlen CPU-val.
Ezt mennyiért lehetne viszonylag hamar elpasszolni?
Gondolkozok a javittatásán is, ahogy néztem 15-20 ezer között lenne bele egy új alaplap az eBay-ről. Csak kicsit félek, hogy még se az a baja. Bár állítólag egy helyi bolt vizsgálta be.
A hibajelenség annyi, hogy bekapcsolás után megy a venti, de nem ad képet.
A laptopért egy 10est fizetnék.
Szerintetek mit kezdek vele?

Köszi! :R

(#10569) olahmate1991


olahmate1991
tag

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy Lenovo Y510p i7 750m SLI-ben, bekapcsoltam a sli támogatást. Érdekes módon a World of Warcraft 1 kártyával full graffon megse akadt, semmi. Átnyomtam két kártyára, lecsökkent az fps és most már néha meg is akad. Tudom, hogy nem mindegyik játék szereti a két kártyát. Viszont a bf4 nagyon jól megy két kártyával. Windows 8.1-et használok!

Most csinálok egy techpowerup gpu scannelést, mert aggasz a hőfok, és 5 napos a gép. 90 fok fölé is megy, majdnem már kezd forró lenne a helyzet.

Sőt bf4 sliben 100fok körül karcol, normális????

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#10570) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Lenovo g500 windows 8 telepítő lefagyás utáni indítás után ennél a hibaüzenetnél áll meg... Még a biosba sem tudok belépni, ez a legnagyobb hiba. Boot egyáltalán nem működik.

(#10571) Dell XPS válasza szente (#10568) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha a laptopra gondolok vagy a benne levő chipset -re, akkor szinte biztos, hogy vezérlő hibás. A leírt hibajelenség tipikus! Nem könnyű eladás az ismert okok miatt, de általában 40 - 50K között elmennek viszonylag gyorsan. 10K nagyon jó lehetőség, mert a kijelző többet ér benne a többi komponensről nem is beszélve.

(#10567) mokesz82: Nincs hozzá illesztő azért nem találtál. Szvsz bármit is találnál esetlegesen, akkor sem működne normálisan a gép, hiszen nem ide lett optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10572) Dell XPS válasza hajospeti (#10570) üzenetére


Dell XPS
veterán

Novo gombbal indítva sem kapsz menüt, illetve lehetőséget?

Üdv, Dell XPS

(#10573) szente válasza Dell XPS (#10571) üzenetére


szente
addikt

Szia!

Köszi! :R Szerinted érdemes vesződni a javításával? Mert az aprón láttam ugyan ilyen lapost, szintén alaplap hibával. Ez jellemző erre a típusra, vagy csak véletlen?
Ha úgy döntök, hogy így rosszként adom el, akkor szerinted egybe vagy bontva érdemes?

Üdv.

(#10574) Dell XPS válasza szente (#10573) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nehéz kérdés...főleg ha 30K - 35K -ból áll fel a gépezet. Egy gyors számolással alkatrészekből is megvan a haszon, és nem kell szenvedni vele. CPU, RAM, HDD, LCD elvileg gyorsan eladható, a többi ajándék beeső emberre várva. Egyben nehezebb, mert mindenki kalkulál...

Sajnos ahol ez a chipset jelen van, plusz AMD processzor (szinte minden márkánál van ilyen modell ), ott a nem megfelelő hűtés miatt ez borítékolható jelenség.

Üdv, Dell XPS

(#10575) szente válasza Dell XPS (#10574) üzenetére


szente
addikt

Köszi, rengeteget segítettél! :R
Esetleg még annyit megtennél, hogy beárazod nekem az alkatrészeit úgy, hogy nekem is és a leendő vevőnek is jó legyen?

(#10576) Dell XPS válasza szente (#10575) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben megerősíted, hogy P320 -as processzor van benne, akkor küldök természetesen pm -et.

Üdv, Dell XPS

(#10577) hajospeti válasza Dell XPS (#10572) üzenetére


hajospeti
tag

Novo gomb?

(#10578) Dell XPS válasza hajospeti (#10577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Power gomb mellett?

Üdv, Dell XPS

(#10579) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

msi wind u123 netbookommal pár hete kezdődött a probléma:
Hálózati kábelen lógott a gép, mégis akkuról ment. Azt gondoltam, a szokásos: tápkábelben megtört a vezeték. Elkezdtem hajtogatni a kábelt, hol töltött, hol nem. Je, meg van a hiba forrása!
Aztán kiderült, mégsem.
Amikor rádugtam a nyomtatót az usb-re, feltűnt, hogy nincs "áramkimaradás".

A következőre jutottam:
1. A tápkábel működőképes, nincs megtörve!!
2. Ha csak táp van rákötve, néha tápról megy, néha akkuról. Kábel mozgatással tápról való működésre lehet bírni.
3. Ha rádugok pl egy pendrive-ot, vagy usb kábelt, szintén hibásan működik.
4. Ha rádugok egy usb kábelt, amelyiknek a végén mondjuk egy nyomtató csücsül, normálisan működik tápról, semmi rendellenesség.
5. Kivettem az akkut, csak tápot dugtam rá, amikor megmozdítottam a kábelt, kikapcsolt, tehát hiba itt is fenn áll.
6. Ha akku ki, usb kábel nyomtatóval a végén rádugva, minden megy normálisan.

Odáig eljutottam, hogy a netbookkal van gáz. Van tippetek, merre keressem a hibát?

(#10580) izsob


izsob
tag

sziasztok, van egy Fujitsu Siemens m2010 netbook és olyat csinál, hogy elkezdi betölteni a windowst és újraindul. Pendrive ról nem bootol, de biosban látja, és a sorrend is jó.

(#10581) ati012 válasza jackbacsi87 (#10579) üzenetére


ati012
senior tag

Amibe bedugod a töltőt, szerintem az az aljzat lesz a hibás :)

(#10582) jackbacsi87 válasza ati012 (#10581) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

nem jár a pont :(
másik aljzatba, másik helységben is produkálja

(#10583) Dell XPS válasza izsob (#10580) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ellenőrizd le másik gépen is az eszközt! Frissítésekkel integrált verzió? Melyik programmal készült a telepítő?

#10579) jackbacsi87: szvsz az alaplapon kellene a hibát keresni, illetve kimérni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10584) ati012 válasza jackbacsi87 (#10582) üzenetére


ati012
senior tag

No-no-no.
Nem a konnektorra gondoltam, hanem arra ami a notebookba van.

Ha nem ez kontaktos akkor valami belső hibája lesz, amit csak jó drágán fognak megjavítani neked.

(#10585) suzuki13


suzuki13
csendes tag

Sziasztok a segitségeteket szeretném kérni 3-4 napja frissen telepitettem a windows 7-et a laptopomra és az történik mostanában ha elkezdek böngészni vagy esetleg játszani hogy megfagy a kép 1-2 percre majd megy tovább minden mintha mi sem történt volna jobb esetben, de előfordul az is hogy megfagy a kép és kék halál a 0x0000004F üzenetet kapom . Megnéztem a Bluewiever nevezetű programmal ami a következő hibát mutatta:

http://kepfeltoltes.hu/view/131216/1055497345Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/131216/1234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lefuttattam a CHKDSK -t amely nem mutatott semmi hibát . Illetve egy dll file fixer programot de a hiba ugyanugy megvan !

Előre is köszönöm a segitségeket.

(#10586) ati012 válasza suzuki13 (#10585) üzenetére


ati012
senior tag

Elsősorban egy memtest-et futtass le, Win7 -be gyárilag benne van.

Egy HDSentinelt is eressz rá, de csak a memtest után.

(#10587) suzuki13 válasza ati012 (#10586) üzenetére


suzuki13
csendes tag

Memtest lefuttatva hibát nem irt . Csinálom a sentinelt !

(#10588) suzuki13 válasza ati012 (#10586) üzenetére


suzuki13
csendes tag

HD sentinel rövid-onteszt lefuttatva -hiba nincs

(#10589) ati012 válasza suzuki13 (#10588) üzenetére


ati012
senior tag

Az vicces.

Hőmérsékleti értékek rendben vannak?

szerk.: memtest86 -t töltsd le, és járasd azt huzamosabb ideig.

[ Szerkesztve ]

(#10590) suzuki13


suzuki13
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/131216/234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

elméletileg jo a hőmérséklet !

(#10591) ati012 válasza suzuki13 (#10590) üzenetére


ati012
senior tag

CPU / GPU / egyéb hőmérséklete?

Everest-t töltsd le, van benne egy stresszelő rész, azt engedd rá a gépre és ketyegtesd.

(#10592) hajospeti válasza hajospeti (#10564) üzenetére


hajospeti
tag

Sziasztok!

Lenovo g500-ra 64bites win7 telepítés után nem tudom felrakni a wireless drivert... Kicsomagolja és kiírja a végén , hogy "No appropriate driver to be installed". Mi gond lehet?

Valaki valami ötlet még?

(#10593) ati012 válasza hajospeti (#10592) üzenetére


ati012
senior tag

Jó driverrel próbálkozol?

(#10594) suzuki13 válasza ati012 (#10591) üzenetére


suzuki13
csendes tag

Memtest 86 1 óráig futtatva annyit irt ki nics HIBA :) ennek örülök a memória biztos jo . Amugy ez az ntoskrnl.exe a hiba okozoja kékhalál néző program szerint ami az NT Kernel rendszerhez kapcsolodik és azt irja a képen amit linkeltem Crticial_Object_Termination

[ Szerkesztve ]

(#10595) hajospeti válasza ati012 (#10593) üzenetére


hajospeti
tag

Az összeset a lenovo honlapjáról töltöttem le... A többi jó csak ez nem...

(#10596) ati012 válasza suzuki13 (#10594) üzenetére


ati012
senior tag

GPU / CPU hány °C-n megy? Everest stabilitás teszt lefut?

hajospeti: próbálkozz régebbi driverrel, és mondjuk a gyártó oldaláról szedd le. R:

(#10597) suzuki13 válasza ati012 (#10596) üzenetére


suzuki13
csendes tag

Most futtatom eddig megy !

(#10598) ati012 válasza suzuki13 (#10597) üzenetére


ati012
senior tag

Külön terhelj huzamosabb ideig minden alkatrészt :)
Lehet ott ki-be pipálgatni dolgokat, baloldalt.

(#10599) suzuki13 válasza ati012 (#10598) üzenetére


suzuki13
csendes tag

értem egyszerre terhelem most de simán megy.

(#10600) ati012 válasza suzuki13 (#10599) üzenetére


ati012
senior tag

Járasd még valameddig.
Milyen körülmények között jön elő a hiba, van benne valami logika vagy csak random?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.