Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9851) sptkyle válasza raczger (#9845) üzenetére


sptkyle
senior tag

Személy szerint nekem is volt bajon az egyik PH-s forumtárssal pont notis vga ügyben... mondjuk azt, hogy nem voltam tul elégedett a végeredménnyel. :/ Viszont sikerült már az idők folyamán 2 nagyon korrekt notiszervizest is kifogni itt. Szóval nem lehetetlen.

Lehet még mindig gpu hiba. A legtöbb helyen nem végeznek tényleges reball-t, (még ha azt is mondják) csak reflow van.... rámelegítenek hőlégfújóval, aztán 12 000. :D

De ha tényleges reball is történik, az sem javítja meg az esetek 100%-ában a készüléket. Egy gpu-nak nagyon sok érintkezési pontja van nagyon kis felületen, elég ha 1 golyó rossz, vagy félig vezet. Ráadásul ilyen helyzetekben elég kényes tud lenni a gép a fizikai mozgatásra is (aminek nem használ a magyar posta csomagkezelési szokása sem), vagy 1-2 fok hőm.-különbségre. Ezeket sajnos látom nap mint nap... bár hálisten hozzánk nem hoznak vissza csak elenyésző mennyiségű gépet.

Szóval nagyon kényes művelet. Ráadásul a gpu piszok sok hőt tud termelni. Ha nem megfelelő a gép kialakítása, hűtése, a sok melegedés/lehülés deformálhatja az alaplapot. (jo, szemmel nem látható tized mm-ekről beszélünk, de adott esetben az pont elég ahhoz, hogy a gpu ujraforrasztás esetlegesen ne sikerülhessen tul masszívra)

Vsz.: Továbbra is GPU probléma a legvalószínűbb. (és könnyen lehet, hogy a szervizesednél még tényleg stabil volt a javítás)

@noreszz: Kicsit azért soknak tűnik az a CPU temp. Egy takarítás/újrapasztázás sztem jo ötlet lenne első körben. Hűtőpadokat én hanyagolnám. Egyrészt eddig én csak olyat láttam, ami a gyári venti ellen dolgozik/bekavar a gyári légáramba. Másrészt alap esetben ezek a gépek ugy vannak kitalálva, hogy bírják a keletkező hőt.(nyilván 1-2 csúnya konstrukciós hibás notin kívül)
Inkább próbáld meg kitalálni mi lehet a hiba, mintsem leplezni egy hűtőpaddal. (már ha egyáltalán lehet)
De persze ez csak az én véleményem. (valamint persze a hőfokokon kívül nézz rá a vinyóra, ramra, cpu-ra, nem e hibázik néha valamelyik... esetleg okozhat a pici hiba pillanatnyi megállást egy játékban)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9852) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy HP 6910p noti, melynek kb 1 éve elromlott a hozzá adott utángyártott töltője (19V 4,74A 90W).
Ezután egy ismerősömtől kaptam egy kompatibilis eredeti HP töltőt (18,5V 6,5A 120W). Működött is jó fél évig, majd kontakthibás lett.
Mivel láttam, hol a törés, megpróbáltam megforrasztani - ezt kipróbálva zárlatot jelzett a laptop ledje; ezután szétszedve az egészet újraforrasztottam a kábelt (visszavágva, biztosabban). Most már viszont semmit nem reagál a töltőre (az aksi is 0%-on van).
Ma kipróbáltam egy ismerősöm kompatibilis töltőjével a laptopot, és arra ugyancsak nem reagált.

Tehát elég nagy területet kaptak a hibalehetőségek, valaki meg tudja mondani, hogy mi baja lehet a laptopnak?
Hova lenne érdemes elvinni megnézetni/javíttatni? :(

(#9853) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Ismerosom asus laptopja sajnos megadta magat f5n, azt mondja volt mar javitva kondi lett benne cserelve 2-szer a hiba megint ugyan az, inditas utan dvd meghajto felporog majd le is all, ha a tolto rajta van elkezd ujraindulgatni kepet nem ad egyaltalan. Megeri javittatni vagy mondjon bucsut neki?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9854) mobileman válasza XtremLor (#9853) üzenetére


mobileman
aktív tag

Érdekes ez a kondi dolog, pedig nem az..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#9855) XtremLor válasza mobileman (#9854) üzenetére


XtremLor
őstag

Inkabb az az erdekes hogy 25e vasaltak be szegenytol...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9856) mobileman válasza XtremLor (#9855) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na, az már a pofátlanság iskolája, és meddig működött azért a nem kevés pénzért?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#9857) Impressa válasza XtremLor (#9853) üzenetére


Impressa
őstag

Mi volt az eredeti hibajelenség, ha "csak" kondit cseréltek rajta? és azt lehet tudni mi történt a kondikkal? mert ez így elég drága javítás volt.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9858) mobileman válasza Impressa (#9857) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az nem kondi lesz, hanem csak 'azt mondták' a delikvensnek, miközben tipikus BGA hibát produkált..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#9859) XtremLor válasza mobileman (#9856) üzenetére


XtremLor
őstag

Eloszor 2-3 hetig ment utanna elojott a hiba, mondtam neki akkor hogy vigye vissza csinaltassa meg veluk mivel ez ugy szar ahogy van. Garanciaba akkor megcsinaltak megint, de mar rebesgettek hogy tobbet nem csinaljak meg "ingyen". Jo 3 hetig megint ment, es tegnap ota megint semmi.
Nem tudom kihez vittek, de nem szimpatikus nekem se a gyerek, amikor mondta mennyi volt a javitas azt hittem viccel.

(#9857) Impressa : Nem Indult a gep akkor se, dvd felporog majd leall az egesz.

(#9858) mobileman: nekem is ez volt a tippem sajnos, csak lehuztak szegenyt rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9860) ScrapUnit válasza XtremLor (#9859) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Így szokott ez lenni, manapság a hozzá nem értő ügyfeleket úgy lehúzzák, mintha kötelező lenne. Szerintem keressetek egy bontott tesztelt lapot és cseréljétek ki, mert ezt már annyiszor mókolták, hogy úgysem fogja sokáig húzni, ráadásul csak a pénzt viszi.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9861) XtremLor válasza ScrapUnit (#9860) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom a tanacsot neked is, es a tobbieknek is termeszetesen.
A tesztelt lapok dragak elegge, igaz abbol a 25e-bol tudtam volna venni neki egyet, de nem eri meg annyit rakolteni....szerintem ezt eladom, es keresek neki masikat jobban jar.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9862) Impressa válasza mobileman (#9858) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, ez így van, ez amolyan költői kérdés akart lenni a részemről, de nem ment át. :U Az a legdurvább, hogy az ilyen szervizek, még mindig működnek, még mindig van munkájuk. És miután az előző helyen jól átverték, a következőnél már teljes bizalmatlanságot érzel az ügyfél - részben jogosan, de erről persze nem te tehetsz -

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9863) packson


packson
csendes tag

Hali.Egy olyan problémám lenne,hogy ma vettem egy laptopot,fel szeretném rá rakni a win7-et.Elkezdi a telepítés,végigmegy a fájlok kibontása 100%-ra,utána viszont a többi pontot nem kezdi el,a telepítést illetve a telepítés befejezését,hanem csak kipipálja.Utána újraindul a gép,és kezdené előröl telepíteni.Ötletek?Előre is köszönöm.

(#9864) XtremLor válasza packson (#9863) üzenetére


XtremLor
őstag

Kapd ki a cd-t amikor ujra indul, vagy a boot sorrendet modositsd hogy a hdd-rol bootoljon amikor ujra indult...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9865) Norbeez válasza Dell XPS (#9812) üzenetére


Norbeez
csendes tag

Sziasztok.

A fehér képernyős MSI ex600 hibája a városi maszek szervíz szerint videó chip hiba.
Szóval annyi. Vége van.

Hogy adjam el a rossz gépet, egybe? Vagy szedjem ki az amúgy jól működő alkatrészeket, és alkatrésznek?
Köszi

(#9866) ati012 válasza Norbeez (#9865) üzenetére


ati012
senior tag

RAM-HDD-töltő azonnal elmegy.
A többi időigényesebb.

Ha sürgős a della akkor egybe, ha ráér akkor bontsd szét.
Ha nem bontottál még laptopot, akkor több kárt is csinálhatsz mint hasznot.

(#9867) Szali


Szali
tag

Sziasztok!

Acer eMachines kb 2 éves (tipusszámot most nem tudok, nincs előttem a gép), AMD HD6xxx videokártya, 2gb ram.

probléma: a gép egyik pillanatról a másikra elkezdte azt csinálni, hogy bizonyos gombok egyáltalán nem működnek. Sajnos a hiba a billentyűzet nagy részét érinti, többek között pl. bal kurzor kivételével a többi kurzor halott. Próbáltam NumLockot bekapcsolva a numpadot kurzorként használni, de az se megy, viszont ha átkapcsolom a numlockot, akkor pl. a 8-ast "leüti" a gép BIOSban.
Ezt a jelenséget már BIOS-ban produkálja, a Win7 már be sem tölt, végtelen ciklusban ragadt az Indítási javítás, mivel a gombok, amelyekkel meg lehetne szakítani a műveletet, nem reagálnak... :( (indításkor a szöveges menüben sem lehet navigálni a le/fel kurzorok működésképtelensége miatt)
Haverom leírása szerint a géppel a fia játszott, mikor elkezdte a tüneteket produkálni a gép.
Külső billentyűzetet még nem tettem rá, de addig is kérném a segítségeteket, hátha látott már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#9868) ScrapUnit válasza Szali (#9867) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

A billentyűzet hiba nem ritka a notiknál, elsőként érdemes lenne kivenni a gépből, majd usb-s billentyűzettel kipróbálni. Lehetséges, hogy a touchpad is életre fog kelni.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9869) Dell XPS válasza Norbeez (#9865) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem is bontsd meg, egyben nagyon nehéz eladás lenne, feltéve ha nem "fillérekért" adnád.

Üdv, Dell XPS

(#9870) NEMO1968 válasza Norbeez (#9865) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem kapd szét és úgy add el.
Tovább tart,de sztem többet ki lehet hozni belőle.
Egyben kapnál érte talán 30k-t,bontva csa a kijelző 10k,és hol van még a többi?;-)
Annak néznék utána,hogy milyen gépekkel kompatibilis még az alkatrészeid.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9871) tetova


tetova
tag

Sziasztok!
Ismerősöm pakolt elém két napja egy Asus laptopot, hogy "ok nélkül" leáll, újraindul, vagy egyszerűen csak "nem csinál semmit"( :) ). Gyanús volt, hogy folyamatosan maximumon pörgött a ventije, ezért melegedési problémára gyanakodtam. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a cpu folyamatosan 2GHz-en megy, mert a szorzó hiába "esik le" 10-ről 6-ra, az FSB automatikusan megemelkedik 200MHz-ről 333MHz-re, ami 67%-os overclockot jelent, és ez nyilván okozhat ilyen hibákat. Nem tudom viszont, hogyan lehetne ezt leállítani, mert a BIOS-ban nem lehet hozzáférni. BIOS-t már frissítettem, de nem oldott meg semmit. Találkozott-e már valaki ilyesmivel, és mit lehetne tenni?

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#9872) ati012 válasza tetova (#9871) üzenetére


ati012
senior tag

Lehet érdemesebb lenne kipróbálni egy másik cpu-val.

(#9873) sptkyle válasza tetova (#9871) üzenetére


sptkyle
senior tag

A venti ezek szerint már bootolásnál pörög?
Mert ha nem, lehet valami telepítve az oprendszerben, ami kikényszeríti a géptől a fix órajelet...

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9874) Sonhador


Sonhador
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy asusk50ij t5ipusú laptop. Feltelepítettem rá a window 8 at és 1 hónapon keresztül stabilan futott. Egy hónap után használat közben a semmiből beköszönt a kékhalál és újraindítás után közölte velem hogy helyezzek be egy megefelelően bootolható lemezt. A bios nem ismerte fel a winchestert, de a windows telepítő látta viszont nem engedte telepíteni. Gondoltam felteszek rá egy ubit. Ez fel is ment de restart után ugyanúgy nem látta a merevlemezt a bios. Idegességemben elkezdtem a bios beállításait állítgatni és itt vettem észre ha a sata op. modeot compatiblere állítom felismeri a merevlemezt, és ha restart után visszaállítom enhancedre akkor rendesen bebootol a gép. Viszont ha leállítom a gépet és bekapcsolom ha enhanced módra állítom ismét nem ismeri fel a lemezt. A bios frissítés sem oldotta meg a helyzetet. Alapjáraton az enhanced mód volt beállítvaa hiba előtt.

Kérdésem: Mi okozhatta ezt, és hogyan lehetne megoldani a problémát?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#9875) ati012 válasza Sonhador (#9874) üzenetére


ati012
senior tag

Vagy az IDE vezérlő, vagy a merevlemez hibájára gyanakodnék.
Nos, utóbbit tudod cserélni. Ha van rá lehetőséged kérj egy kölcsön vinyót és próbáld ki vele.

Vagy nézd meg a merevlemez állapotát HDSentinellel.

(#9876) sptkyle válasza Sonhador (#9874) üzenetére


sptkyle
senior tag

Alapesetben ha állítgatod a SATA üzemmódot, akkor normális is lehetne az INACCESSABLE_BOOT_DEVICE üzenet kékhalállal. Bár itt valami többről van szó.

Ezt olvasd el esetleg: [link]
Van a végén "Fix it" link is.. ezek nekem néha működnek is. :DD
Ha nem, akkor tedd újra a sata drivert a notin. (oder a komplett alaplap chipset drivert)
Esetleg próbálkozhatsz Rendszer visszaállítással is, ha nincs kikapcsolva, bár ez nekem sosem segített.

szerk.: No meg persze amit a kolléga mond. Nézz rá a vinyóra, nem e beteg.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9877) Delpo91


Delpo91
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo IdePad B560 Laptop-om, ami Januárban lesz 2 éves. És az alábbi hibaüzenetet kapom tegnap óta:"I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani." Mint előbb említettem tegnap óta jön elő ez a hibaüzenet torrentezéskor. Eleinte csak feltöltésnél, de most már letöltésnél is. Miután a letöltés vagy feltöltés megáll a hibaüzenet miatt a letöltést vagy a feltöltést újra tudom indítani, de percek múlva megint előjön ( bár most lekopogom, egy ideje már nem jött elő a hiba ). Megpróbáltam újratelepíteni a gépet, az sem segített a problémán, gondoltam én naív esetleg, hátha valami szoftveres hiba van. Minden driver a legfrissebb egyébként és Win7 64. Újratelepítés előtt volt még az a jelenség ugyancsak tegnap óta, hogy amikor a mappák között váltogattam akkor megfagyott a számítógép és csak 1-2 perc után lépett be a mappába, de van, hogy egy excel file-t sem tudtam megnyitni, mert hibaüzenettel visszadobta, és csak másodjára tudtam megnyitni. Újratelepítés óta ez a probléma ( egyelőre ) nem jelentkezik. Hard Disk Sentinel szerint 87% a kondíció és 4 szektorhiba van... Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv.

(#9878) TBMC


TBMC
addikt

tovabbi segitsegetekre lenne szuksegem.. tegnap vasaroltam a korabban mar emlitett sony vaio SVS1511C5E gepet... rajottem vegre, hogy mitol lassu szegeny:

(pedig i5 3210m, 8gb 1600 ddr3 ram)
most hagytam a gepet picit 5percre s csak hallom hogy daral a vinyo.. a lemez kihasznaltsag folyton 98-99% : windows modules installer worker, system, és szolgáltatásgazda: helyi rendszer, es egyéb szolgáltatásgazda folyamatok használják ki mint állat..
a processzort átlagosan 20%ban, a memóriát 26%ban, a vinyót pedig 99%ban folyton.. aztán ugrálgat 80és 99% között... mi a fene lehet a gond?

láttam más is szívózik ilyennel:

"Sziasztok!

A vaio-s topikba is beírtam már ezt a kérdést de lehet ez a megfelelő hely neki:

Sony Vaio SVS1512S1ES laptop-ot vettem (2,5 ghz processzor, 4 giga memória, 750 GB HDD). Amióta nálam van, csak a gond van vele. Először alaplapot cseréltek benne garanciára, most pedig mióta visszakaptam és ráhúztam a Windows 8-at (amit gyárilag adtak hozzá) azt tapasztalom, hogy a gép indokolatlanul sokat tölt. A Feladatkezelő szerint rendszeresen 100%-on van a lemezkihasználtság, ez gyakorlatilag az egész gépet belassítja.
Lassú a böngészés, a feladatkezelő kb. fél perc!!! alatt indul el. Próbáltam már vírust irtani de nem volt semmi rajta, valamint a virtuális memória méretét kézzel fixre állíttani - ez sem segített.
Van valami tippetek, hogy mi lehet a gond? Vagy garanciára akarom visszaküldeni - megint... - vagy pedig azon gondolkozom, hogy rátúrok egy 7-est újabb 40000 forintért - azzal még nem voltak ilyen gondjaim (most pl. e hozzászólás gépelése közben - semmi más nem fut, csak az egy szem IE - megint 100%-on van a merevlemez, a "Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer (14)" folyamat és a "Windows Modules Installer Worker" a "főkolomposok", bár most inkább előbbi.
Arról nem is beszélve, hogy bár most táp nélkül használom, a billentyűzetvilágítás random ki és bekapcsol a hozzászólás gépelése közben.

Köszi a segítséget!"

semmi ötletem nincs már kifogytam.. tegnap este óta csak szívok vele, és melóra kellene közbe a gép...

(pedig a gép már nagyon a szívemhez nőtt, de használhatatlan :S )

folyton 99% ban van kiterhelve, ezért lassú most már meg van az ok.. :/ és ezt kb 10-15féle rendszerfolyamat okozza..

markbellus.hu 

(#9879) TommyNagz válasza Delpo91 (#9877) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Megmondja a program is. Szar a HDD. Próbáld meg betenni egy másik gépbe, és a HDD Sentinellel felület újrainicializálást csinálj rajta. Nekem javított már meg ez a cucc egy 11 bad sectorral rendelkező vinyót, ami azóta is folyamatos használatban van. Azelőtt meg a rendszernaplóba irogatta az I/O errorokat folyamat, és fagyott is a gép rendesen. Aztán jó volt nézni, ahogy a kondíció 80-tól fokozatosan 100 felé kúszik :) Hajrá! Más baja nincs, csak ez lehet.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9880) sptkyle válasza TBMC (#9878) üzenetére


sptkyle
senior tag

Elvileg ez az update kell neked: [link]
This article describes a servicing stack update that is available for Windows 8 and Windows Server 2012. After the update is installed, the following issues are resolved.

Issue 1
A Windows 8-based or Windows Server 2012-based computer experiences high CPU usage when it runs a Windows Update applicability scan. Additionally, the applicability scan takes longer than expected.

A hiba egy ismert bug a win 8-ban, a win beépített frissítés keresője tolja fel a cpu használatot indokolatlanul magasra. Ha feltetted, már nem lesz ilyen elvileg. (utána érdemes lekapkodni az összes frissítést az oprendszerhez)

Ha nem működne, ezt a topicot nézd meg: [link]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9881) TBMC válasza sptkyle (#9880) üzenetére


TBMC
addikt

köszi!

próbáltam feltenni, de azt írja: a windows önálló telepítő, nem érvényes erre a sz. gépre. pedig a 64bites windows 8 hoz való update-t töltöttem le.. :/

:R

markbellus.hu 

(#9882) Delpo91 válasza TommyNagz (#9879) üzenetére


Delpo91
csendes tag

Nem tudok felület újrainicializálást végezni, mert azt írja ki, hogy "Nem végezhető el az írásteszt olyan rendszermeghajtón, mely az alábbi mappákat tartalmazza" És itt felsorolt 3-at. Egy partícióm van egyébként. Valami ötlet esetleg? Köszi. :)

(#9883) TommyNagz válasza Delpo91 (#9882) üzenetére


TommyNagz
senior tag

De hát ezért mondtam, hogy tedd át másik gépbe a HDD-t. Persze, hogy a rendszerlemezt nem tudod inicializálni, hiszen arról fut az OS. Azzal számolj, hogy destruktív, tehát gyalul mindent a lemezről.

encapsulation dot1q

(#9884) Delpo91 válasza TommyNagz (#9883) üzenetére


Delpo91
csendes tag

Lényegtelen már. Holnap jön a futár a gépért.. Már csak 51% a kondíció és van 12 hibás szektor. Lenovos support azt mondta, hogy nem biztos kicserélik.. Megnézte a gépemet távoli asztallal mutattam neki a Sentinelt és mondta, hogy ez is írja, hogy ilyenkor a garanciális csere még nem megvalósítható.. Mondom pedig ez ki lesz cserélve..

(#9885) TommyNagz válasza Delpo91 (#9884) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Lenovo Support...ne is mondd. Nyomorult, inkompetens, idióták...háromszor járt kint Bydgoszczban a g570-esem! Hosszú történet, ha rákeresel a topicban, leírtam, megtalálod, ha érdekel. Lényeg, hogy sok jóra tőlük ne számíts. Én úgy oldottam meg, hogy vettem egy Acert...ez is volt már szervizben, de egész más a hozzáállás...a Lenovonál pl. te könyörgöd ki a trackign kódot, amikor visszafelé jön a gép, az Acernél meg SMS-ben és emailben értesítenek a gép állapotáról, a szervizelés folyamatáról, és a tracking kódot is megadják...undorító gusztustalan szar cég a Lenovo is, a Teleperformance is (ez a call centerük) és a Jabil is (ez pedig a szerviz).

encapsulation dot1q

(#9886) Delpo91 válasza TommyNagz (#9885) üzenetére


Delpo91
csendes tag

Úgy ahogy van a Lenovo egy kalap szar. Kollégámnak is Lenovoja van, és idén nyáron neki is most van kint másodjára. Nekem Júniusban meghalt az alaplapja. Egyik este kikapcsoltam másnap már nem tudtam bekapcsolni. Holnap vagy Hétfőn jön a futár és viszi ki. Kíváncsian várom, hogy kicserélik-e.. Januárban lesz még csak két éves pedig. Karbantartom rendszeresen. Vigyázok is rá. Eddig Asus-om volt és egyikkel sem volt semmi probléma. Ismerős és családi környezetben is van több Asus és soha semmilyen probléma nem volt velük. Most már csak azt remélem, hogy még romlik az állapota a vinyónak és kicserélik. Nagyon remélem, hogy nem küldik vissza csere nélkül, mert akkor idegbajt kapnék.

[ Szerkesztve ]

(#9887) TommyNagz válasza Delpo91 (#9886) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én abban bíztam, hogy a 4. alkalom után visszatérítik a gép árát, vagy kapok egy új gépet. Szerencsére a 3. kísérlet után úgy nézett ki, hogy sikerült megjavítaniuk a gépet (2. alaplapcsere......) és meg tudtam tőle szabadulni. Az meg egy külön nonszensz f@szság, hogy ebben a szarban volt egy i5 2410m HD3000-rel. Persze mit csinál a nyomorult Lenovo? Letiltja a HD3000-et, és tesz bele egy radeon 6370M-et. Teljesítményre a notebookcheck szerint egy és ugyanaz a kettő, egy darab fps-sel se tud többet a Radeon, cserébe viszont többet fogyaszt...ennek is sok értelme volt, dehát ilyen cég ez...

encapsulation dot1q

(#9888) Delpo91 válasza TommyNagz (#9887) üzenetére


Delpo91
csendes tag

Gépcserében én is gondolkodtam, csak nem tudom, hogy ki is cserélik-e. És hogy ez hogy működik. Bár ha most megcsinálják és egy félévet-évet még bír akkor már elégedett vagyok utána már talán le tudom cserélni. És az meg hogy fordulhat elő, hogy egy másik videókártyát tesznek bele?

(#9889) ati012 válasza Delpo91 (#9888) üzenetére


ati012
senior tag

Nem a cpu VGA-ját cserélik, csak letiltják és a lapra integrálnak valami mást. Gondolom én :)

(#9890) oldsaman válasza cuko (#9852) üzenetére


oldsaman
tag

A diodát is kellene cserélni .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#9891) TommyNagz válasza ati012 (#9889) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Igen, igen, ez nem a szervizben történt, pusztán azt nem értettem, hogy miért tervezték ezt a gépet ilyen barom módon. Az i3-as modell ugyanebből a szériából HD3000-rel van ellátva, nincs diszkrét GPU...totál logikátlan az egész (legalább is nekem).

encapsulation dot1q

(#9892) oldsaman válasza Delpo91 (#9877) üzenetére


oldsaman
tag

Az újra telepítés elött a memót kivenni , és alufóliával becsomagolni . Újra particionálni , formázni , és megszűnnek a hibák . Legalább is én mindig így szoktam , és okés lesz .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#9893) Bora1991


Bora1991
csendes tag

hello

ez lenne a hibám gondolom kék halál:)

újra raktam a win7 ugyan úgy bejön a kék halál újra inditásal

random idővel kb 5-10 perc amikor kedve van mi lehet a gond pontosan? hp

(#9894) sptkyle válasza Bora1991 (#9893) üzenetére


sptkyle
senior tag

athrx? Gondolom Atheros wifi adapter lesz. Driver eltávolítása, friss driver keresése a neten. Driver ujratelepítése. Nem írtál pontos típust, de feltételezem, hogy ez a beépített wifid, nem egy külső usb-s stick. Ebben az esetben a noti gyártójánál nézegesd meg a frissítéseket. (a wifi mellett a chipset drivert is...stb.)
Wifi driverből ha találsz máshol frissebbett, mint ami a HP oldalán van a kártyádhoz, akkor azt tedd fel. Notigyártók nem feltétlenül foglalkoznak azzal, hogy a lehető legfrissebb illesztőprogram legyen fent náluk.

Szerk.: És valóban. Atheros wifi adapter a hunyó: [link]

@TBMC: Igen, azért dobtam a másik linket, mert abban a topicban is arra panaszkodott valaki, hogy nem lehet feltenni. Pedig az a patch pont erre való. Olvass bele abba a topicba is. Én ugy láttam, hogy megoldották valahogy. (bár csak átfutottam)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9895) Bora1991 válasza sptkyle (#9894) üzenetére


Bora1991
csendes tag

akkor pontosan mit kell csinálnom mert már én is rájöttem mert nem használom a wifit akkor nem csinálja

esetleg valami link?

(#9896) TommyNagz válasza oldsaman (#9892) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Alufolia, lolwut? (Lehet hogy en vagyok am a tudatlan)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9897) Sonhador válasza sptkyle (#9876) üzenetére


Sonhador
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. A hd sentinel 99% osra értékeli a vinyót 1 szektorhibával, a hejreállító programot még nem próbáltam. Sajna a kékhalál úgy jelentkezett, hogy még nem találtam meg ezt az opciót és nem állítgattam semmit a biosban. Remélem a fix it segíteni fog.

(#9898) sptkyle válasza Bora1991 (#9895) üzenetére


sptkyle
senior tag

Kb pontosan az, amit leírtam. Keresel egy friss wifi drivert a kártyádhoz, és felteszed. Röviden ennyi.

@Tommy Da B1G: Ezt az alufóliás dolgot én sem hallottam még. Csak tippelni tudok, hogy hűtés miatt lehet értelme talán. (nagyobb a felület, amire a ramchipek le tudják adni a hőt.. bár kérdéses, hogy mennyire) De belegondolva inkább csak zárlat okozásra tűnik ez jo megoldásnak. :/ De aztán fene se tudja. Lehet van valami jótékony hatása.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9899) ati012 válasza sptkyle (#9898) üzenetére


ati012
senior tag

Ha alufóliába csomagolod akkor nem lép fel statikus elektromosság és nem megy tönkre a memória. Szállításnál sok értelme van.

(#9900) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
MSI WindU135 a következő hibát produkálja:
billentyűzeten, ha olyan betűre nyomok, aminek van Fn kapcsolós karaktere is, az Fn lenyomása nélkül is az Fn-es karaktert adja. Pl: m-nél az 0 (nulla). Viszont, ha lenyomom az Fn-t, akkor m-et ír. Szóval úgy látom, hogy (csak) a betűknél az Fn kapcsoló fordítva működik. :F
A hibát az válthatta ki, hogy 1 hétig usb-s billentyűzet volt rádugva. Kihúzása után már előjött a hiba.
Mit gondoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.