Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9901) fefe5


fefe5
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni

Adott egy Acer Aspire 5742 laptop,olyat produkál,hogy random kikapcsol,újra indul,van amikor a boot-ig sem jut el és máris újra indul.A vinyót megnéztem másik gépen a Sentinel szerint 100/100-as.

Mi lehet a hiba forrása? :F Memória? Processzor? Lap?
A segítő válaszokat előre is köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#9902) aakosch


aakosch
tag

Adott egy Asus X55V notebook. A touchpadje eleinte működött, de aztán elkezdett hülyéskedni. Szaggatottan érzékeli az érintést, össze-vissza ugrál a kurzor, random érzékel bal egérklikket. A laptop tegnap lett bekapcsolva először. Mivel már a windows telepítése alatt is jelentkezett a probléma, nem softwares problémára gyanakszom. Ahogy néztem egy Elantech gyártmányú van a laptopban. Próbáltam mindenféle drivert telepíteni, de nem segített. Valami ötlet?
Előre is köszi!

(#9903) Delpo91 válasza fefe5 (#9901) üzenetére


Delpo91
csendes tag

Nem lehet, hogy túlmelegszik és az okoz random újraindítást illetve leállást? Mennyi idős a gép?

(#9904) fefe5 válasza Delpo91 (#9903) üzenetére


fefe5
csendes tag

van mikor már a Biosnál újraindul akkor még nem melegedhet túl :B
4-5 éves

(#9905) TommyNagz válasza aakosch (#9902) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Win telepítő alatt csak egy szabvány driver van, ezért nem működik ott még rendesen. Nézd meg aida-val, hogy tuti Elan touchpad van-e benne. Ha igen, a gyártótól kapott drivert tedd fel, az Elan oldalán úgy tudom semmi nincs, csak egy jótanács, hogy a gyártónál érdeklődj. Ha viszont jó driver van fent és szar a touchpad, akkor tényleg hardveres a hiba. Nekem olyan már fordult elő, hogy Elant írt ki a gép, de Synaptics touchpad volt benne.Aztán elment szervizbe és a felső burkolattal együtt a synaptics touchpadet elanra cserélték...

encapsulation dot1q

(#9906) aakosch válasza TommyNagz (#9905) üzenetére


aakosch
tag

Win alatt is jelen van a probléma, a gyári cd-ről tettem fel a drivert, bár az nem tudom driver-e, a neve: Asus Gesture Control. Gondolom ez csak valami segédprogram. Azt hiszem tegnap érkezett a gép, él még a 3 napos cseregarancia?

(#9907) fefe5 válasza fefe5 (#9904) üzenetére


fefe5
csendes tag

Kipróbáltam Win XP Live-val kivett vinyóval,akkor is újra indul,és most már nem hallom a ventilátorok pörgését sem. :Y
Idáig--"legalább" is azt hiszem azokat hallotam. :F
Egyébként nem tűnik túl melegnek a hátlap

[ Szerkesztve ]

(#9908) Dell XPS válasza fefe5 (#9907) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ellenőrizd egy-egy memória modullal (slot -ban is cserélve..), hátha nem BGA-ás probléma. Bekapcsoláskor sincs ventilátor felpörgés?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9909) fefe5 válasza Dell XPS (#9908) üzenetére


fefe5
csendes tag

nincs ventilátor hang!!
:F

[ Szerkesztve ]

(#9910) Dell XPS válasza fefe5 (#9909) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mondjuk tud menni hangtalanul is, de ha nem működik az nagy baj. Innen már mérni kellene az alaplapi működést!

Üdv, Dell XPS

(#9911) fefe5 válasza Dell XPS (#9910) üzenetére


fefe5
csendes tag

Hozzá tudok férni nem nagy szereléssel a ventillátorhoz?

Laptop szerelésben nem vagyok nagyon jártas :B , Qva picik a csavarok és ahogy látom :Y nagyon sok a pattintós rész is a hátlapon,nem akarok valamit is eltörni.

(#9912) Dell XPS válasza fefe5 (#9911) üzenetére


Dell XPS
veterán

Segítek szívesen, de igazából arra céloztam, hogy el kellene fáradnod egy szervizbe a masinával. Elég jól körbejártad, kizártad a hiba lehetőségeket, itt már komolyabb a dolog.

Üdv, Dell XPS

(#9913) fefe5 válasza Dell XPS (#9912) üzenetére


fefe5
csendes tag

Köszönöm a segítségedet :R
Go szervíz

(#9914) D-Roy


D-Roy
tag

Sziasztok!

Notebook zsanér csavar, t6-os torx csavarfej el lett darálva / "nyalva".
Ilyen pici méretben létezik balmenetes kiszedő? 6-ból 4 kijött, 2 feladta.
Éljen a menetrögzítő.
Félek az elfúrástól, van valaki, aki rutinos a dologban és tudna segíteni vagy ajánlani valakit?

Köszi!

 Think Different.

(#9915) TommyNagz válasza aakosch (#9906) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Akkor vitesd/vidd vissza. Nincs mese, amíg nem késő, cselekedni kell.

encapsulation dot1q

(#9916) Good2881 válasza fefe5 (#9901) üzenetére


Good2881
csendes tag

Nekem is csinált hasonlót. [link]

ACER szervíz (garanciában) alaplaphiba és csere.

Persze ez nem jelenti azt hogy neked is ez lesz a baja....

(#9917) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

van egy acer 5920g laptopom. videokartya csere miatt frissiteni kellett a biost. elotte mar parszor ezzel a geppel csinaltam ilyet,de utoljara kifagyott a windows iras kozben. az tunt fel,hogy a folyamat jelzo csik nem ment tovabb... majd mit tudtam tenni, a fokapcsoloval ki kellett kapcsolnom,mert semmire nem reagalt.
elotte mar ez a bios is volt rajta,csak mivel az elozok nem bizonyultak jobbnak ezert vissza akartam tenni az altalam legjobbnak velt biost. csak hat most kifagyott..
a kikapcsolas utan semmi jele az eletnek. semmi nem porog fel,a laptop nem indul.
ez normalis jelenseg,ha a bios chip iras hibas lett,vagy esetleg mas lehet a hiba?
koszi a valaszokat

udv
Janos

(#9918) ati012 válasza fefe5 (#9901) üzenetére


ati012
senior tag

CPU hőmérsékletet ellenőrízném első körben! Aztán lehet hogy a ventilátort halt le.

aakosch: live Linuxxal próbáld ki.

D-Roy: én fúrni szoktam az ilyet. Persze óvatosan, sokszor meg-megállva.

(#9919) D-Roy válasza ati012 (#9918) üzenetére


D-Roy
tag

Úgy néz ki, hogy nem lesz más választásom... :R

 Think Different.

(#9920) erikjoee


erikjoee
tag

Sziasztok' Van egy régi acer laptopom. Az a baja, hogy bekapcsolom eltelik 5 másodperc és leáll a hűtője csak felpörög hangosan és leáll. De ha be lépek biosba akkor is leáll. Mi lehet a probléma?

(#9921) ScrapUnit válasza janos80 (#9917) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Újra kell írni a bios-t a chip kivételével, vagy szerezni kell egy hibás lapot, amin jó a bios és arról átrakni a chipet. Ha afrissítés lefagy, megszakad, akkor annak a bios-nak annyi (mármint a bios programnak).

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9922) Dell XPS válasza janos80 (#9917) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem normális jelenség, de van rá példa sajnos, de egyébként más oka is lehet, hogy törlődött a chip tartalom. Itt tudsz segítséget kérni, ha úgy gondolod: [link]

Üdv, Dell XPS

(#9923) Dell XPS válasza erikjoee (#9920) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nekem is van és ez teljesen normális jelenség, az önellenőrző folyamat része. Amennyiben nem így lenne az volna gond, illetve ha továbbra is nagy fordulatszámmal pörögne, mert az hűtés problémát jelentene vagy hibás szabályzást.

Üdv, Dell XPS

(#9924) sptkyle válasza erikjoee (#9920) üzenetére


sptkyle
senior tag

Elsőre arra gondoltam, hogy hőm. leszabályzás. De az 5mp még ahhoz is kevés.
Másodszorra az jutott eszembe, hogy esetleg valami fesz-elosztó áramkör hibásodott meg, és mindig akkuról próbál meg elindulni, hiába van tápra dugva. (régi notiknál az akku meg szinte mindig teljesen halott, pár mp-es)
Akku nélkül próbáld meg bekapcsolni a gépet.
Ha ugy is ugyanazt produkálja, akkor passz.

@ati012: Jaa... értem. Éreztem én, hogy van benne valami logika. Csak az eredeti felvetést értelmeztem akkor rosszul.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#9925) subset válasza erikjoee (#9920) üzenetére


subset
senior tag

Később, mikor melegedik akkor sem indul újra a venti ?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#9926) TommyNagz válasza janos80 (#9917) üzenetére


TommyNagz
senior tag

janos80 figyelmébe ajánlom:

InsydeBIOS könnyen javítható, nekem is hülyült már meg.

Itt le van írva.

Tehát:

1. FAT-ra formázott Pendrive-ra a helyes fájlnévvel ellátott BIOS
2. Akku ki, töltő ki
3. Fn+Esc lenyomva tart, töltő bedug, power gomb megnyom. (Ha bekapcsoltad a gépet, elengedheted az Fn+Esc-et)
4. Fel kell hogy pörögjenek a ventik, A pendrive ledje villogni fog egy idő után, és kb. 3-4 max 5 perc múlva leáll a gép és kész is vagy. Próbáltam, garantáltan működik. Ha az Fn+Esc nem megy, akkor Win+B gombot kell lenyomva tartani

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9927) erikjoee


erikjoee
tag

Nem indul újra. Már 100fokos volt a cpu és semmi. Csak lekapcsol.

(#9928) erikjoee


erikjoee
tag

Úgy-se jó. Amúgy 6-7 másodpercig-ig pörög. Meg mikor belépnék bisoba előtte kér egy jelszót,de nem tudom mi lehet az a jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#9929) ati012 válasza erikjoee (#9927) üzenetére


ati012
senior tag

Hidald át a problémát, USB-ről húzd át az 5V-t a ventinek. :)

(#9930) erikjoee


erikjoee
tag

Azt mégis, hogyan gondoltad? Dugjam össze usb kábellel a két gépet? :D

(#9931) Impressa válasza erikjoee (#9928) üzenetére


Impressa
őstag

Az még mindig normális lenne, mert nekem is itt az Acerem és ugyanúgy felpörög a vetni bekapcsoláskor. De nálad elég necces, hogy 100°C-ra megy fel a CPU.

ati012 :D akkor már mehet külső 5v-os tápról is pl. telefon töltő :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9932) ati012 válasza erikjoee (#9930) üzenetére


ati012
senior tag

Lófa.

A saját géped usb-jéről szedj 5v-t azt megkapja a venti és kész. Semmi bonyolult nincs benne.
Kivéve ha 12v-s venti van benne.

Ha asztaliként használod akkor pedig az alsó műanyag burkolat le, és egy laptop hűtő alá.

Írtad hogy régi, nem tudom mennyire régi lehet de ha pénzt nem akarsz rá költeni akkor ezen két variáció közül nyerő lesz az egyik.

(#9933) ScrapUnit válasza ati012 (#9932) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Lehet, hogy megoldaná a problémát a venti csere is, nem hiszem, hogy a lap ventitáp része halt volna meg.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9934) ati012 válasza ScrapUnit (#9933) üzenetére


ati012
senior tag

Az is lehetséges.
Eltudom képzelni hogy induláskor kap annyi ampert hogy a berohadt venti felpörögjön de menet közbe már nem. Fene se tudja.

Venti nem szorul ?

(#9935) erikjoee


erikjoee
tag

Most elindult. kivettem a tápot. ki húzgáltam a venti kábelt meg kicsit megütögettem és most jó:D
Tudtok mondani valami jó venti szabályzó programot mert azért így is rendesen melegszik.

(#9936) ati012 válasza erikjoee (#9935) üzenetére


ati012
senior tag

Talán érdemes lenne újrapasztázni és alaposan kitakarítani.

das programme

[ Szerkesztve ]

(#9937) erikjoee


erikjoee
tag

Most takarítottam ki de talán, újra fogom pasztázni. Nem érzékeli ez a program a ventilátort.

(#9938) janos80 válasza TommyNagz (#9926) üzenetére


janos80
senior tag

szia

koszi a valaszt :R
a baj az,hogy azota ujra itak a biost. kiforrasztottak es eprom iroval ujra lett irva. sajnos igy sem mukodik. a gond az hogy pl a laptop toltes visszajelzoje sem jelez. se azt hogy tolti,vagy hogy fel lenne toltve... de kiprobaltam amit irtal ,de sajnos nem mukodik...

(#9939) ScrapUnit válasza janos80 (#9938) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Akkor ez lapcsere lesz sajnos.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9940) janos80 válasza ScrapUnit (#9939) üzenetére


janos80
senior tag

en is arra gyanakszom már... de ilyen pechet... hogy pont akkor fagy ki amikor biost irok... :)

(#9941) #40351744


#40351744
törölt tag

Sziasztok! Vettem egy Dell Latitude D830-at használtan, egy viszonylag jó oldalról. Olyan gondom van vele, hogy ezek a ledek, plusz még a hangerőgombok a mai nap folyamán megadták magukat, a led nem világít, a gombok nem működnek. Ötlet?

(#9942) Impressa válasza #40351744 (#9941) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos ez billentyűzet probléma lesz, mert az egész kompletten egyben van. Ha minden más működik a billentyűzeten, akkor kábel hibára sem gondolnék ez esetben.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9943) TommyNagz válasza #40351744 (#9941) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A D630-ason 3 csavar tartja a billentyűzetet, alatta van a szalagkábel. Próbáld meg megigazítani, hátha. Ha a D630 billentyűje jó ehhez, a Maxtor Computernél 2000 Ft-ért tudsz venni :)

encapsulation dot1q

(#9944) #40351744 válasza Impressa (#9942) üzenetére


#40351744
törölt tag

+ Tommy Da B1G

Köszönöm a segítséget! Visszaküldjük szervizbe, amíg garis. ( Csak megpróbáltam kikerülni a "hipergyors" garanciális segítségnyújtást....)

(#9945) mokesz82


mokesz82
csendes tag

Szép jó napot.

Van nekem egy Asus F5Rl AP203-as laptopom.
Van benne egy MATSHITA DVD-RAM UJ-860S optikai meghajtó.
Ez a meghajtó nem hajlandó semmilyen lemezt beolvasni. Sőt még bootolni sem hajlandó ezen keresztül a gép. Próbáltam helyettesíteni egy másik meghajtóval, és annál szintén ez a probléma. Valaki tud valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#9946) TommyNagz válasza mokesz82 (#9945) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ezer éves a cucc (ATA busz). Ne várj túl sokat tőle, valószínűleg a másik meghajtó is szar. Nekem van a polcomon 5 ilyen atás slot-loadingos Matshita, a legtöbb nem működik. Vagy nem olvas be semmit, vagy nagyon válogat. Ezek sajnos x idő után beporosodnak, és ez lesz a vége. Nem nagyon találni már ezekből működő példányt, ami mindent olvas.

encapsulation dot1q

(#9947) kreten67 válasza TommyNagz (#9946) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát nekem van vagy 5db hibátlan,sőt van egy ami talán vagy háromszor volt használva a telepítés erejéig.
Én azért azt se zárnám ki hogy a déli-hídon van a hiba és akkor hiába az új dvd-rom,bár ha a hdd-t látja a gép akkor az alaplap nem reménytelen.

(#9948) TommyNagz válasza kreten67 (#9947) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ellenpélda mindig van, na. :U

Nekem is sikerült találni egy olyat, ami nagyjából mindent beolvasott. A nagyon karcos DVD-RW-t már nem, de a többit legalább - ha lassan is - igen. :) De ehhez az kellett, hogy ottmaradjon a polcomon az x darab selejt :)

encapsulation dot1q

(#9949) Curian


Curian
csendes tag

Sziasztok!

Lassan 7 éves ASUS X59SL notebookom elindult a lejtőn.


A kép csak illusztráció.

A pirossal bekarikázott sarok ma szép halkan elpattant, és teljesen elengedte a gép alsó részét. Nem lehet normálisan lecsukni a fedelet, felnyitáskor is feszegetni kell. Gondolom, némi pillanatragasztó ide kevés lesz.

Ezért kérném, hogy ha esetleg valamelyikőtöknek volt hasonló problémája, ossza meg tapasztalatait.
Mennyibe kerülhet a javítás? Bp-n hol lenne érdemes ezzel csengetni?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Üdv.
Curian

[ Szerkesztve ]

(#9950) ati012 válasza Curian (#9949) üzenetére


ati012
senior tag

Zsanér csere. Az alkatrész olyan 4000-8000 körül lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.