Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10451) T3TIC válasza ati012 (#10450) üzenetére


T3TIC
csendes tag

A vinyót rajkam másik gépbe? lol én ehhez nem értek végén még elrontok valamit...

(#10452) Disney71 válasza izsob (#10448) üzenetére


Disney71
csendes tag

Szia! Ez a formázást mire érted,hogy működni fog? Kijelző,vagy BIOS???

B.Ferenc

(#10453) tiger74


tiger74
csendes tag

Üdv Mindenkinek!Egy Acer Aspire 5630 lapi kijelzőjével lenne gondom!Bekapcsoláskor bejön ugyan a kép,de nincs háttér világítás,külső monitorral szépen megy!Néhány újra indítás után visszatér a világítás,következő kikapcsig megy szépen!Kábel hibára gyanakodtam,levettem a fölső kezelőpanel borítását,alatta megy egy vastag,többeres kábel,megmozgattam,de az jó!A LID kapcsoló megnyomásakor elmegy a kép és utána nehezen jön vissza:(Szerintetek mi lehet a gond?Köszönöm a segítségeket!
Üdv:Zoli

(#10454) ati012 válasza tiger74 (#10453) üzenetére


ati012
senior tag

inverter / fénycső. De láttam már pldát kapcsoló hibára is.

(#10455) tiger74 válasza ati012 (#10454) üzenetére


tiger74
csendes tag

Szia!A Kapcsolót ki tudom esetleg itatni?

(#10456) ati012 válasza tiger74 (#10455) üzenetére


ati012
senior tag

Kiforrasztod. Máshogy nem megy.

(#10457) tiger74 válasza ati012 (#10456) üzenetére


tiger74
csendes tag

Mivel maga az LCD nem lett megbontva,így annak az esetleges sérülését kizárhatjuk ugye?

(#10458) ati012 válasza tiger74 (#10457) üzenetére


ati012
senior tag

Sérülést igen, fénycső hibát nem.

(#10459) tiger74 válasza ati012 (#10458) üzenetére


tiger74
csendes tag

Nos legalább egy jó hír:)Mondjuk én abban a hitben éltem,hogy ha elmegy a fénycső,akkor végleg elmegy.Ilyen esetleges "szakaszos"hibára nem is gondoltam:(

(#10460) zocsa001


zocsa001
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne egy Asus X5EA notebookkal.
A képernyő, ahol fehérnek kellene legyen, ott világoskék.
Ahol feketének kellene lennie, ott pedig keresztirányú piros csíkok vibrálnak.
Már bootoláskor is csinálja,de azért megróbáltam egy driver reinstallt.
A videokártyát kizárnám,mert a HDMI kimeneten minden rendben.
Sikerült szereznem egy kijelzőt bele,kicseréltem és nincs változás. :(
A kinyitás-lecsukás nem befolyásolja ahogy észrevettem...

Szerintetek mi lehet még?

köszi.





(#10461) StreetBizTO


StreetBizTO
tag

Sziasztok!

Barátnőm új, Asus Eee PC netbookjára telepítettem a Windows 8.1-et ISO fájlból.
Minden szuper is amíg nem akar Metro appokat használni.
Kicsit utána jártam és rájöttem hogy a kép felbontása nem éri el az 1024x768 értéket (1024x600-as).
Arra is eljutottam hogy regedit-en belül a felbontást át állítsam 1024x768-ra, viszont ekkor nagyon összenyomja a képet.
Kérdésem z lenne hogy nem lehet-e valahogy az 1024-es értéket is feljebb állítani valahogy, hogy normális képet adjon és működjenek a Metro-s appok?

(#10462) mrteacher


mrteacher
csendes tag

Sziasztok! Van egy HP Pavilion 17-e050sh notebook-om, szeretnék vele csatlakozni samsung smart tv-hez wifin keresztűl ,(a routert kihagyva, csak a két eszközt) de nem szeretik egymást. Van, hogy a notebook látja a tv-t, és tv nem látja a notit, van, hogy fordítva, illetve egyáltalán nem látják egymást, pedig közel vannak egymáshoz. A notin win7 van (win8-al még rosszabb volt a helyzet). A HP online technikusára gondoltam (bár nem bízom benne, hogy tudnának segíteni), ha nincs valami jó ötletetek. Köszönet!

(#10463) NEMO1968 válasza zocsa001 (#10460) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szalagkábellel együtt cserélted a kijelzőt?
Ha nem,(mert olyan típus)akkor még annak a megtörése lehetséges,esetleg mégiscsak GPU hiba.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10464) zocsa001 válasza NEMO1968 (#10463) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Szia!

A kábelhez nem nyúltam,csak a kijelzőt cseréltem.
Könnyen kivehető egyébként, vagy darabokra kell szedni hozzá?

(#10465) ati012 válasza zocsa001 (#10460) üzenetére


ati012
senior tag

Videó kártya korai elhalálozási stádiumban vagy szalagkábel. Dugd csak be mégegyszer a kijelzőbe a kábelt. :R

Könnyen kivehető egyébként, vagy darabokra kell szedni hozzá?
Ezt hogy érted? Kijelzőből ugye ki kell húzni a kábelt, és rádugni az új kijelzőre.
Nem olyan könnyen, de kivehető egyébként. És ja, a fedlapot darabokra kell szedni :DDD

(#10466) zocsa001 válasza ati012 (#10465) üzenetére


zocsa001
csendes tag

A kábel másik végére gondoltam. Ami a kijelzőre megy azt tudom. :)
Közben visszaraktam az eredeti kijelzőt bele, és megmozgattam a kábelt,
hátha jobb lesz,vagy rosszabb, de semmi változás.

Így most van egy eladó kijelzőm. :)

Ha videokártya,akkor gondolom kuka az alaplap ugye?

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10467) Disney71 válasza zocsa001 (#10466) üzenetére


Disney71
csendes tag

Szia! Milyen kijelző??? Lehet,hogy érdekelne! Csörgess meg! 06304759423

[ Szerkesztve ]

B.Ferenc

(#10468) ati012 válasza zocsa001 (#10466) üzenetére


ati012
senior tag

Ebben a stádiumban még bőven javítható. Képet nem ad laptopokat is vissza tudnak hozni az életbe.

(#10469) nussa5 válasza zocsa001 (#10460) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ha külső kijelzőn hibátlan a kép, akkor kizárnám a vga hibát. Ez inverter vagy szalagkábel hiba lesz szvsz.

(#10470) Captaindeph


Captaindeph
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete vettem egy Lenovo G500-as notebookot Ati Radeon Hd 8570m-es GPU-val.
De valamiért nem látja az Aida 64 a dedikált VGA-t csak a processzorba integrált Intel HD-t
Föltelepítettem az AMD driverét, de csak az eszközkezelőbe a videókártyáknál irja, hogy AMD Radeon 8570m.
Az utóbbit nnem azért mert feltettema drivert?
Nem lehet, hogy hibásan működik a Videókártya?
Már föltettem a win 7-et win 7es drivert, aztán Win8-at telepítettem szintén saját driverrel azt követte a 8.1.
De nem műkdödött rendesen a kártya, most nem mutatja az Aida, kezdem azt hinni, hogy nincs is benen.
Vigyem vissza a boltba?

Mit gondoltok srácok?

(#10471) zocsa001 válasza nussa5 (#10469) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Majd alkalomadtán felkeresek egy szervízt, ha anyagilag is úgy állok..
Ahogy néztem nem valami olcsó dolog egyik sem.

(#10472) Clown-corp


Clown-corp
tag

Sziasztok !

Volna egy olyan problémám hogy van egy Fujistu siemens espire v5515 ös laptopom .
S olyan gondom van hogy nem mindig indul el,föleg ha meleg az alaplapi chipset hütö . de ha le ul akkor egeszen jol teszi a dolgat...

(#10473) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo 3000 n100 laptopom, a probléma vele pedig a következő:

-Egyszer csak elkezdett vibrálni a kép, aztán el is elment, lehajtás-felhajtás után visszajön egy nagyon kis ideig.
Azt vettem észere, hogy nagyon halványan van kép (kb mintha bele lenne égve a monitorba).

Monitoron működik a laptop.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10474) NEMO1968 válasza menjapipaba (#10473) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Valszeg "csak" a az alaplapot a kijelzővel összekötő szalagkábel tört meg.
Relatíve olcsón javítható.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10475) ati012 válasza menjapipaba (#10473) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem inverter.

(#10476) #25906944


#25906944
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy pár hónapos Samsung laptop. Win 8 rendszer.
Pontos specifikációt és típust nem tudok, mert nem a sajátom és nem is láttam még.

Probléma 1:
- Google Chrome - Facebook- az e-mail cím beírása után a jelszó 1. betűjének beírása után "tálcára" kerül a chrome. Újra előtérbe hozás után újabb betű - újra tálca. Hogy lehet ezt megoldani?

Probléma 2:
- Ugyanaz a laptop. Használat közben (csendben csak böngészve) random időközönként pár másodperces fülsértő sípoló hang hallatszik. Sajnos azt nem tudom, hogy hangszóróból jön, vagy sem.
Van hogy sokáig nem jelentkezik a hang. És nem tart túl sokáig.

Esetleg valami ötlet?

Köszi előre is!

(#10477) NEMO1968 válasza ati012 (#10475) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jogos a kiigazìtàs.
Benèztem a hibaleìrást.
Viszont az inverter is kap àramot valahonnan,ìgy a kàbeltörèst sem zàrhatjuk ki.
Annàl is inkàbb,mert mozgatàskor nèha visszajön a fèny.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10478) BobMaster válasza Captaindeph (#10470) üzenetére


BobMaster
senior tag

Próbáld ki, hogy szűz Windows 8-ra csak és kizárólag gyári drivereket telepítesz (ha adtak mellé CD-t, akkor azokat). Így mit mutat?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10479) Sinter 008


Sinter 008
csendes tag

Üdv mindenki.Ma neki ugrottam HP Compaq nc6320 Notebook-om takaritásának (nem eloszor csinalok ilyet)problémázott a bekapcsoló gomb és azt is alaposan megtisztogattam kiporoltam.Szépen széjjel szedtem a laptopot jól kiporoltam,lepasztáztam a procit.amikor pedig összeraktam nem működött a bekpacs gomb egyáltalán.Újra széjjel szedtem,s amikor összeraktam ujra és bedugtam aram alá magától bekapcsolt (az aksi jo ideje nem mukodik)Ez mitol lehet?tud valaki segiteni?.Eljatszotta ezt a figurat, hogy mire osszecsavaroztam volna mar igysem kapcsolt be,aztan mikor megint szetszedttem ujra bekapcsolt.Ezt a dolgot eljatszottuk vagy 5 x/egyelore most bekapcsolt teljesen magatol.Nme reagal a bekpacs gond abszolute semmit

Valakinek van otlete mi lehet a baj?

(#10480) Clown-corp válasza Sinter 008 (#10479) üzenetére


Clown-corp
tag

nem lehet hogy valami hozzá ér az alaplaphoz és zárlatot csinál mikor össze rakod ??

(#10481) Sinter 008 válasza Clown-corp (#10480) üzenetére


Sinter 008
csendes tag

Ez volt az elso amire gondoltam,de mar 5x bontottam szejjel es semmi nem er hozza.Most kivettem az elemet es igy mukodik,igaz most is ahogy aramot kap indul magatol.Lehetseges hogy az elem csinal/csinalt valami galibat?

(#10482) KKK-007


KKK-007
tag

Sziasztok.

Mi lehet annak a laptopnak a problémája, amin a gép bekapcsolása után csak egy homogén fehér kép látható?
Javítható-e? Ha igen mennyi lehet az ára?
A típus: Asus N53J

Előre is köszönöm.

(#10483) BlkdmndMobil


BlkdmndMobil
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo ideapad S10-2 netbook -om és a következő problémám akadt vele.
Az akkut nem tölti, így vettem használtan. Egy hete az írta: "51% áll rendelkezésre (csatlakoztatva, nem töltődik)" most ma rá kukkantottam ismét, ugyan ez a szöveg várt viszont az akkum most már csak 44% -os. Ezek szerint az akku jó, csak nem tölti valami miatt? Mi lehet a probléma? Csak tápról megy a gép. Kb 5 napja újra húztam a gépet full gyári beállításokkal megy a netbook. Segítsetek ha tudtok, pont most akarom eladni jó lenne működő akkuval tovább adni rajta. Köszi és üdv mindenkinek. :R

(#10484) tko123 válasza Captaindeph (#10470) üzenetére


tko123
újonc

Dettó ugyanez a hibám, tök ugyanezzel a típussal. Lenovo oldaláról már letöltöttem mindent, amit csak lehet, meg egy csomó minden mással is próbálkoztam, de nem megy.
Egy portálon olvastam, hogy win8 orvosolja a problémát, de nem igaz, hogy az AMD nem képes egy rohadt drivert csinálni win7 64 bit-hez, már olyat, ami működik is. :W

(#10485) tko123 válasza Captaindeph (#10470) üzenetére


tko123
újonc

Megvan a megoldás LenovoG500 - AMD Radeon 8570 WIN7 témában! :DD
Az AMD driverével semmi baj, csak kell mellé telepíteni az Intel-t is, mert ott figyel az is :)

Ezt kell letölteni WIN7 64 bit-re, de ha máshova kell Lenovo oldalán fent van mind.
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/ivga110w764.exe

Basszus egy napot szívtam ezzel :))

(#10486) Disney71 válasza Captaindeph (#10470) üzenetére


Disney71
csendes tag

Szia! Igen.Vidd vissza,és ők mondják meg mi a baja! Garancia???

B.Ferenc

(#10487) Disney71 válasza zocsa001 (#10471) üzenetére


Disney71
csendes tag

Szia! Sajnos nem az....Én is bele estem ebbe... Sajnos ezeket a kütyüket direkt így készítik,gyártják...Min.2 év...Max 5...Mindezt azért,hogy vegyél újat...

B.Ferenc

(#10488) menjapipaba válasza NEMO1968 (#10474) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#10489) geritwo


geritwo
csendes tag

Sziasztok!

Töltő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A barátnőm már a második Dell Inspiron gépét koptatja. Mivel grafikai munkákat végez, a gép sokat van tápon, és úgy tűnik, a gépnek tönkrement a töltője - legalábbis tölteni nem hajlandó róla, amikor csatlakoztatva van a töltő, villog a figyelmeztetés, hogy mindjárt meghal az akksi.

Amikor az előző, már használatból kivont masina megegyező teljesítményű (65 wattos) töltőjét dugtuk rá, arra hibaüzenetet jelez, és Dell 65 wattos töltőt követel (...), tölteni pedig ugyan nem tölt, de biztosít áramellátást a gép számára. Nekem csak emiatt gyanús: biztos, hogy ilyenkor a töltővel van gond, vagy lehet valami a géppel is?

Mivel most történt a pusztulás (ha az), szervizzel még nem kontaktoltam az ügyben, de gondoltam, hátha ismeri valaki a jelenséget.

(#10490) Disney71 válasza geritwo (#10489) üzenetére


Disney71
csendes tag

Szia! Új aksi kell!

B.Ferenc

(#10491) NEMO1968 válasza geritwo (#10489) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az első gèped ugyanaz,mint a mostani?
Annak az akksijàval nem pròbàltad?
Sajnos lehet ez a töltőàramkör hibàja is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10492) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

Adott egy Hp notebook, amely a következő hibajelenséget produkálja:
Bekapcsoláskor egy hosszú és két rövid sípolás, gép nem indul, kép nincs!
Gondolom valami megadta magát alaplap? vga? ram?

(#10493) mezis válasza belinho (#10492) üzenetére


mezis
nagyúr

Vedd ki a RAM-ot és indítsd úgy. Szerintem akkor még sípolgatni is elfelejt.
Csatlakoztass külső monitort és indítsd úgy.

mezis

(#10494) ati012 válasza belinho (#10492) üzenetére


ati012
senior tag

Ha van időd valamikor hozd el és ránézek.

(#10495) belinho válasza ati012 (#10494) üzenetére


belinho
senior tag

Nem az enyém, hanem öccse gépe, fent van Pesten. Ha nálam lett volna már darabokra kaptam volna.
Én ramra tippeltem volna vagy vga, majd kiderül.
Hétfőn elviszik szervízbe, remélem nem alaplapos, mert gari már nincs rá, de ha az, akkor keresni foglak.

(#10496) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!
Ilyen problema van a notimmal:
https://www.dropbox.com/s/42wbls1z9tquvgz/Video%202013.11.30.%2017%2021%2032.mov

Van valami otlet?

Koszonom
Udv

Bankkártyával? Hát persze!

(#10497) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! A héten vásároltam egy lenovo z510-et és windows 7et tettem rá.
Problémám a következő: Wlan driver felrak minden műxik aztán csak egyszer elkezdi dobálni a csomagokat és nagyon belassul a net. Próbáltam z500-as drivert is fél napig tökéletesen ment, ma bekapcsoltam a gépet ismét ez a hiba.

Kábelről semmi hiba.

Arra gondoltam vmi nem stimm a driverrel, de lehet a wifi adapter a rossz? Meg tudom nézni vhol?

Köszi

(#10498) NEMO1968 válasza Domike84 (#10497) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha lehet,próbáld ki egy másik WiFi-vel is.
Elképzelhető hogy az a rossz.
Nekem is volt egyszer hasonló jelenség,és a kártyacsere óta tökéletesen megy.
Esetleg,(ha nem kell a LAN,mert nem akarod használni)letilthatod a LAN-t az eszközkezelőben.
Lehet hogy az is kever valamit.
Egyszer egy LENOVO WiFi-je csak akkor volt hajlandó működni,ha nem volt LAN.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10499) Domike84 válasza NEMO1968 (#10498) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi!

Mármint másik routerrel? Vagy a gépben cseréltessem ki a kártyát? Sajna ez ideapad ezt Lengyelországba vinnék az meg felejtős nekem most legalább fél évig.

(#10500) NEMO1968 válasza Domike84 (#10499) üzenetére


NEMO1968
őstag

Én a gépben cseréltem,de megpróbálhatod másik routerrel is.
Mondjuk ha minden más műkszik ezzel a routerrel frankón,akkor valszeg nem azzal van a baj.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.