Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9451) Attila432 válasza Dell XPS (#9448) üzenetére


Attila432
tag

Köszönöm a segítséget, sajnos semmi változás.

(#9452) gepzene


gepzene
csendes tag

Hogy én mekkora nyomorék vagyok! :) Mondom csak megtaperolom inkább mégis a bőrhőmérővel... Hőcső. Egyik vége süt, másikon meg sugárhajtómű pörög. Úgy voltam vele, hogy meleg van ott benn, azért nyomatja... Mi melegedhet ennyire? :)

Jó kis proci ez a T3200, csak a 60+ fokot nem csípi...

(#9453) vati182


vati182
aktív tag

sziasztok olyan problémával találkozott már valaki hogy a notebook felszíne szál csiszolt fém és ha finoman húzom rajta végig a kezem akkor olyan furcsa enyhe vibrálást érzek rajta ha tápról megy ha aksiról akkor nem mi lehet az oka?

(#9454) Gylbert


Gylbert
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell N5050 típusú laptopom (fél éves), és olyan problémám van, hogy játék közbe 90 fokra felmegy a CPU hőmérséklete hűtő paddal is, és alapjáraton 50-55fokos a CPU mit lehetne ezzel tenni? hűtőbordákat kiporszívoztam de semmi változás. (2év gari még van a gépre

(#9455) Dell XPS válasza vati182 (#9453) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nincs földelés a konnektorban..

Üdv, Dell XPS

(#9456) vati182 válasza Dell XPS (#9455) üzenetére


vati182
aktív tag

Angliában vagyok egyébként, és átalakítóval használom, de ez jelent valami problémát? itt a szobában több konnektorban is kipróbáltam de mindegyikben ugyan az bedugtam az otthoni elosztómat itt és abba abban is ugyan úgy...

(#9457) Impressa válasza vati182 (#9453) üzenetére


Impressa
őstag

Földelt konnektorból használod? Mert ha nem, akkor érezhetsz ilyet, de nem törvényszerű.

Dell Mester közben válaszolt. :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9458) Dell XPS válasza vati182 (#9456) üzenetére


Dell XPS
veterán

Problémát nem szokott jelenteni, csak ezt a kellemetlen érzést, amit nem nagyon lehet mire vélni, ha nem ismerős a jelenség.

Üdv, Dell XPS

(#9459) vati182 válasza Dell XPS (#9458) üzenetére


vati182
aktív tag

tehát akkor aggódni nem kell miatta?

(#9460) Dell XPS válasza Gylbert (#9454) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha terhelésre így reagál, akkor az nem nagyon egészséges. - Milyen processzor van benne? - Hűtőpad nélkül milyen tartományban van?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9461) Dell XPS válasza vati182 (#9459) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem nem. Nagyon sok esetben találkoztam ezzel a jelenséggel a fórumon (ezért ismertem rá..), azt leszámítva amit éreztél, még mást nem tapasztaltam. Nézd meg majd máshol is, ha módod lesz rá mindenképpen.

Üdv, Dell XPS

(#9462) Gylbert válasza Dell XPS (#9460) üzenetére


Gylbert
csendes tag

Proci típusa:intel core i5-2450M 2,5GHz a kihasználtsága max ilyen 5% alapjáraton, játék közbe 20% körüli tehát nincs agyonhajtva,a hűtőpad nem oszt nem szorozz a hőmérséklet változatlan, ha használom ha nem.(sikerült gagyit vennem)

[ Szerkesztve ]

(#9463) Dell XPS válasza Gylbert (#9462) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ebből szerviz lesz (nem jellemző), mert ilyen terheltség mellett nem produkálhat ilyen magas hőmérsékletet, valami a hőelvezetésnél nagyon nincs rendben.

Üdv, Dell XPS

(#9464) Gylbert válasza Dell XPS (#9463) üzenetére


Gylbert
csendes tag

nem jellemzőt arra érted, hogy ritka hiba? amúgy lehet hogy a hővezető pasztának annyi? holnap akkor felhívom az üzletet remélem hamar megoldják a problémát

(#9465) Dell XPS válasza Gylbert (#9464) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem nagyon találkozni a Dell-nél ezzel, de itt valóban felmerül a hiányosság, amit említesz. A szervizháttér korrekt és gyors, telefonálj és intézik a szervizelést.

Üdv, Dell XPS

(#9466) vati182 válasza Dell XPS (#9461) üzenetére


vati182
aktív tag

rendben itt amit bérlünk házat akkor megnézem benne még a másik szobát is, arra van lehetőségem.
Köszi a segítséget:)

(#9467) Gylbert válasza Dell XPS (#9465) üzenetére


Gylbert
csendes tag

Felhívtam az üzlet szervízét,és szerintük ez normális majd ha túlmelegedés miatt lekapcsol akkor hívjam őket és kitisztítják...no comment :D

(#9468) Dell XPS válasza Gylbert (#9467) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szomorúan olvasom... hallottam már ilyen megfogalmazást sajnos: ez nem asztali, simám mehet 90-95°-ig.

Szánalmas.. :B

Üdv, Dell XPS

(#9469) SpyK333


SpyK333
tag

Hali!

Láttam a fórumban hogy másnak is volt ilyen problémája, de mivel neki nem volt ezzel nagyobb gondja abba is maradt a kérdez-felelek. Namost, a következő a hiba: egyik reggel bekapcsoltam a laposom,nyomott egy kékhalált, és aztán ezzel a hibaüzivel találtam magam szemben újraindítás után: "no tpm or tpm has problem" Próbáltam rákeresni neten hogy mi lehet a hiba oka, de nem kaptam rá értelemes válaszokat,csak találgatásokat hogy ez meg az lehet.Jah és a dolog érdekessége hogy nem látja a vinyót a bios,sem a boot menü sem a windows telepítők. Tehát először arra godoltam hogy biztos a vinyó fingott ki, de nem.Próbáltam hogy lehúztam mindent a vinyóról, újraformáztam ,de nem változott semmi. Szoal a segítségeteket kérném ezügyben, mert tuti van itt nálam okosabb ilyen téren :)

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv! SpyK333

(#9470) kreten67 válasza SpyK333 (#9469) üzenetére


kreten67
senior tag

A dvd meghajtót és az usb csatiba a pendrivét látja a bios?

(#9471) SpyK333 válasza kreten67 (#9470) üzenetére


SpyK333
tag

A pendrive-ot igen. A dvd meghajtó meg már vagy 2 éve behalt. Azzal nem nagyon foglalkoztam.

(#9472) kreten67 válasza SpyK333 (#9471) üzenetére


kreten67
senior tag

Néhány acer típusnál van ilyesmi déli-híd hiba ,de az alaplapon a hdd sata csatoló lábait is átnézetném egy szakival.
Régebben találkoztam egy ilyesmi hibával egy acer 5520-nál ,ott csak az 5 volt hiányzott a hdd sata csatiból,ami tápáramköri hibából adódott és könnyen orvosolható volt.

(#9473) SpyK333 válasza kreten67 (#9472) üzenetére


SpyK333
tag

Ez egy compaq v6630,szóval akkor ne is próbáljak neki esni itthon. Akkor megy a fiókba a többi kacat mellé. Azért ha valakinek van még valami 5lete ami kiveitelezhető itthon azt szívesen veszem :)

(#9474) Dell XPS válasza SpyK333 (#9473) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben kivetted a merevlemezt és nem volt változás (ki-be, érintkezés), akkor a kolléga már rámutatott Neked az alaplap hibára, amit át kell vizsgálni vagy a fiók..

Üdv, Dell XPS

(#9475) ozant


ozant
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy HP ENVY 15-ös gépem,kb 2 év vettem (gari 1 év volt rá),és az utóbbi időben azt csinálja a bekapcsoló gomb megnyomásakor,hogy csak villog (ha jól emlékszem ez az alvó módot jelenti normális esetben) a bekapcsológomb,de nem történik semmi.Hálózati csatlakozó töltésjelzö led-je fehéren világít.Eddig egy idő után magától/nem magától bekapcsolt,de most már azt se.Aksi nélkül se indult meg aksival se.Pár hónapja szétszedtem,hogy átfujjam,de egy darab por nem volt benne :-) Esetleg valakinek lenne valami ötlete hogy mi lehet a baj,vagy a szervízen kívűl mit tudok csinálni vele?Előre is köszi

(#9476) kreten67 válasza SpyK333 (#9473) üzenetére


kreten67
senior tag

Ha a mini PCI (wifikártya aljzat) működik oda tudsz vásárolni ssd (mSATA) meghajtót 64gb kb 20000ft és már mehet is a telepítés.
( http://prohardver.hu/teszt/adata_kingston_ocz_msata_ssd_teszt/mi_is_az_az_msata.html)

Sok típusban 2db is van ebböl a foglalatból igy a wifi is maradhat!
Esetleg a dvd-rom helyére is tudsz tenni egy hdd-t ha úgysem használod, ez kb 5000ft ,már ha a géped nem déli-híd hibával küszködik és látja a dvd-romot! :K :K :K

(#9477) gyuri152


gyuri152
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ACER Aspire 5740G notim. A gép teljesen új alaplapot kapott körülbelül 3 hónapja. Kijelzőt is nem rég kapott, mert rossz volt az eredeti. Szereztem hozzá egy teljesen új kijelzőt. Bekötöttem és lilás zavaros szétcsúszott képe volt neki. Gyanakodtam, hogy az LCD kábel miatt, ezért rendeltem azt is bontásból. Ugyanazt csinálta azzal is... Ha külső kijelzőre kötöm, akkor tökéletesen működik a gép mind a VGA mind a HDMI kimeneten. Ha valaki tapasztalt már ilyen gondot és tudja a megoldást, vagy miért lehet ez azt nagyon megköszönném, mert így asztali gépnek tudom csak használni. Ha kell képet is tudok berakni.

Előre is köszi a segítséget. :R

Üdv

(#9478) Impressa válasza gyuri152 (#9477) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Sajnos ez LCD panel hiba lesz szerintem, mivel a külső megjelenítőn jó képed ad a VGA.
Azért várd meg, ki mit mond még.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9479) SpyK333 válasza kreten67 (#9476) üzenetére


SpyK333
tag

Köszi a segítséget. Egyenlőre hanyagolom, majd kiderül mi lesz belőle.

(#9480) manchester85


manchester85
addikt

Sziasztok!

A notim egyre gyakrabban jeleníti meg ezt a "képet" vibrálóan. Nyitogatáskor jön elő főleg, de most már ha mozdulatlanul hagyom, akkor is szinte folyamatosan csinálja.. Jól sejtem, hogy ez szalagkábel hiba? Milyen költséggel járhat a javíttatás? Egy 4 éves HP laptoprol van szó. Köszi.

i6 Silver

(#9481) gyuri152 válasza Impressa (#9478) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Rakotottem egy Aspire 7750G-re es tokeletesen kepe van azon a gepen az LCD panelnek, tehat az LCD panel hibatlan

[ Szerkesztve ]

(#9482) Impressa válasza gyuri152 (#9481) üzenetére


Impressa
őstag

Ahha, az LCD panelt is sikerült tesztelned. LCD panel jó, VGA jó, kábel is jó, akkor sajnos passzolom a kérdést.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9483) pataka


pataka
csendes tag

Üdvözletem! A problémám a következő:
HP-Compaq 8510w laptop (alján XP matricával) használtan került hozzám 1-2 hete. Kétes Win7 van rajta amitől megszabadulnék, és friss ropogós újat tennék, még ha hibátlanul is működik ezzel...
Ám ha bekapcsoláskor nem azt indítom, hanem pl a BIOS-ba (a sorszáma alapján a legfrissebb) lépek be, akkor a gép (ha nem csináltam még semmit akkor is) egyszer csak lekapcsol és újraindul, majd onnantól ez egyre gyakrabban ismétlődik, míg végül el sem jutok újra a BIOS-ig. Újraindulás után végül már csak pár másodperc van, hogy a kikapcsoló gombbal leállítsam, különben újraindulna és lekapcsolna megint...
Ekkor félre kell tegyem a gépet, majd egy idő után újra bekapcsolva (a hibás leállítás miatti javítást követően) minden az elejéről kezdődik, szóval a w7 újra normálisan betöltődik, s a BIOS menübe lépve lekapcsol, stb.
Ez - mint nagyjából laikust - arra emlékeztet mintha túlmelegedés után időközben visszahűlne. Na de a ventilátor felpörög ekkor is éppúgy mint win indításkor, amikor ez a hiba nem jelentkezik + melegebbnek sem tűnik.
Namost, a helyzet hasonló ha telepítőlemezzel indítom a gépet és a boot menüben a CD-ROM-ot jelölöm ki. A telepítő elindul, fájlokat másol, stb, majd egyszer csak megkezdődik a lekapcsolósdi, és ugyanaz a séma, mint amit BIOS-nál leírtam...
Hasonlóan, ha pl Paragon Recovery CD-vel próbálok indítani (akár pendriveról is). Betöltődik a program, elindul, de egyszer csak lekapcsol és újraindul a gép, stb.
A telepített w7-en (32 bites) kívül Ubuntu live CD-vel (64 bitesem van) sikerült megúszni a lekapcsolgatást, bár nem vagyok egész biztos utólag, hogy 1-2x nem fordult-e elő így is bootolásnál... :) ám jellemzően avval is feláll a rendszer és működik rendesen. (Lehet már több lekapcsolás után próbálkoztam Linuxszal először.)

Mi lehet ez, hardver, vagy szoftver probléma? és hogyan tudnék egy teljesen friss win-t (mint egyetlen oprendszert) feltenni? (Két partició van - egy rendszer és egy adattároló. Az előbbit újraformáznám, de az utóbbit nem bántanám, ha nem muszáj...)
A telepítő CD-t a jelenlegi win alatt indítva - úgy fest - elindul a telepítési procedúra, de nem mertem végigfuttatni, mert nem tudom, hogy:
1) - teljesen megszabadulok-e így az előző kétes windows emlékétől is? :) (Új win telepítését választva azt mondja minden eddigi fájlt tokkal-vonóval egy mappába tesz, ahol megtalálom, a partició tehát formázva nem lesz amennyire én tudom.)
2) - telepítés során később vajon nem kezdi-e el a kikapcsolgatást, lehetetlenné téve a telepítés hibátlan befejezését? Ráadásul amikor már a jelenleg működő win7 sem tud majd elindulni...
Az utóbbitól akkor is tartok, ha pl Linux alól formáznám a rendszerpartíciót. Na de még ha sikeresen teszek is fel friss oprendszert, a BIOS-nál még akkor sem tetszik a lekapcsolgatás... Vagy lehet olyan összefüggés, hogy egy "jó" win esetén nem jelentkezne? :F
Mit gondoltok?

(#9484) zizi1000 válasza ombre70 (#9240) üzenetére


zizi1000
csendes tag

privi ment!

(#9485) kreten67 válasza gyuri152 (#9477) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért ez simán lehet vga hiba,és az acer gépekre kimondottan jellemző.
Nem videó chip bga hiba az oka,de a vga áramkörében van a probléma,a mai napon pont egy acer 5532-vel bíbelődtem mert a külső monitoron hibátlan a kép de a sajátján zöld a kép és a kábel is meg az lcd is jó.
A tv-m alatt egy olyan acer van 1 éve használatban ami a saját monitorán nincs kép amióta a gazdája egy nem hozzávaló lcdkábellal bekapcsolta némi füstfelhő kíséretében(természetesen ez nem számít típushibának).
A Dell XPS M1530 gépeken szinte mindig ugy jelentkezik a vga hiba hogy a sajáton nincs kép,de a külsön hibátlan.
Mindezt csak azért írom le mert sokan írják, hogy ........ nem vga hiba mert a külsőn jó a kép! :K :K

(#9486) gyuri152 válasza kreten67 (#9485) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Rendben köszönöm a válaszotokat. :R

(#9487) Dell XPS válasza gyuri152 (#9477) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

megnézted illesztő nélkül is a megjelenítést?

Üdv, Dell XPS

(#9488) Dell XPS válasza manchester85 (#9480) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

nagyon esélyes az LCD kábel hiba, kérdezz rá a kollégánál, hátha tud segíteni Neked.

Üdv, Dell XPS

(#9489) gyuri152 válasza Dell XPS (#9488) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Bontásból szereztem hozzá másik kábelt. Ugyanazt produkálta. Nem hiszem, hogy illesztő baja volt, mert már a BIOS alatt is rossz volt a képe. Ha tudtok esetleg valakit aki megtudná nézni, vagy javítani azt megköszönném. Az én kábelem végig mértem multiméterrel mind a 40 eret és nincs kontakt hiba.

(#9490) Dell XPS válasza gyuri152 (#9489) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olvastam leírást és nem gondoltam az illesztőre, inkább a GPU problémára céloztam (tényleg nem egyszerű.). Beszéld meg Vele, biztosan megtalálja a hibát az alaplapon!

Üdv, Dell XPS

(#9491) gyuri152 válasza Dell XPS (#9490) üzenetére


gyuri152
csendes tag

Köszönöm szépen. :R

(#9492) Dell XPS válasza pataka (#9483) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tényleg érdekes, hogy a kétes eredetű OS hibátlan (hőmérséklet tartományok rendben, nincs újraindulás boot-oláskor, stb..), majd a Te verziód úgy viselkedik mintha nem volna "ropogós" (!). Végigolvasva arra gondoltam, hogy nézd meg légy szíves merevlemez nélkül is, akár live Linux-al tesztelve (*buntu ).

Üdv, Dell XPS

(#9493) pataka válasza Dell XPS (#9492) üzenetére


pataka
csendes tag

De win telepítő nélkül is, ha nem az oprendszert indítom, hanem pl a BIOS menübe lépek - akkor is ugyanúgy járok. Sajnos most sem otthon vagyok és mostanság kevesebb időm is lesz rá, de kösz, próbálkozom majd amint lehet...

(#9494) vycman


vycman
tag

Sziasztok! Vettem egy z500-as lenovot és mikor hazajöttem akkor vettem észre 1 pixelhibát. Ilyenkor lehet valamit tenni, a 3 napos cseregaranciával lehet élni ilyenkor? Pénzvisszafizetés vagy valami? :W Köszi!

(#9495) kreten67 válasza vycman (#9494) üzenetére


kreten67
senior tag

Vidd vissza,hátha kicserélik!
Ha nem és nem tudsz együtt-élni vele,akkor jöhetnek a praktikák (szoftveres beindítás vagy a tompa hegyű tárgyal nyomni a hibás pixelt és közben bekapcsolni a gépet).
Röhej de nekem ez a nyomva tartás sikeres volt egy x200-as toshiba lcd panelon 2 hibás pixelt indított be.
A youtubeon láttam és kipróbáltam, és teljes a siker,de ha valaki próbálkozik csak óvatosan mert meglehetősen nagy erővel kell nyomni és hát benne van a lehetősége a végleges tönkretételnek is!

(#9496) Impressa válasza vycman (#9494) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ha jól tudom, egy meghatározott pixelszámig ( talán 15 ) nem cserélik a notit. Bár írod, 3 napon belül vagy, először cseréli fogják, ha a tieddel teljesen megegyező gépet tudnak biztosítani. Ha nincs( azonnal nem tudják cserélni), akkor élhetsz az elállás jogával.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9497) taylorzz94


taylorzz94
csendes tag

Üdv!

A következő problémában szeretnék segítséget kérni: A laptopom egyik napról a másikra belassult, úgy értem hogy nagyban csökkent a teljesítménye. Tegnap este még játszottam és semmi gond nem volt, ma pedig már minden játék akadozott és laggolt, hiába állítottam a grafikát vagy bármit, ugyanúgy akadozott. Nem tudom mi az oka ennek az fps csökkenésnek, minden játék ami eddig max grafikán ment, játszhatatlanná vált egyik napról a másikra.
Valakinek van ötlete mi történhetett??

Előre is köszi!

Számítógép adatai:
Packard Bell EasyNote TK
AMD Phenom II X4 N970
AMD Radeon HD 6650M, 1 GB VRAM
8 GB DDR3 Memory

(#9498) Impressa válasza taylorzz94 (#9497) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nézni kellene egy hőmérsékletet először ( CPU,GPU,HDD ) utána lehet okosabbak leszünk.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9499) Clown-corp


Clown-corp
tag

Hello !

Nekem lenne egy acer 5530 as laptopom . A következö történt vele .. Este még ment reggelre már se kép se hang .Ki vettem a Vga-t belöle akkor fehér kép volt ,mikor benne volt felpörögtek a ventik és ennyi ..Szerintetek a Vga szált el vagy az alaplap ?

(#9500) taylorzz94 válasza Impressa (#9498) üzenetére


taylorzz94
csendes tag

Konkrétan nem tudom megmondani, de a túlmelegedéssel régóta vannak problémáim. Nemrég vettem hosszá egy laptop hűtőt amit alá lehet tenni, az szépen hűti (legalábbis eddig hűtötte), korábban amíg nem volt, nagyon gyakran kikapcsolt magától a túlmelegedés miatt, volt hogy amikor játszottam, 10 percig bírta és kikapcsolt, szinte használhatatlan volt. Most laptop hűtővel nem volt ilyen gond, viszont most a teljesítménye csökkent le nagymértékben.
Lehet hogy a sok túlmelegedés miatt sérült meg benne valami? A laptop belső hűtője cserélhető?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.