Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10501) Domike84 válasza NEMO1968 (#10500) üzenetére


Domike84
csendes tag

köszi az infót!

most újraindítottam a gépet és most tökéletes. mivel nem vagyok Magyarországon így megbontani nem fogom a gépet még arra gondoltam kipróbálom win 8-cal csak mivel azt aktiválni kellene nem tom melyiket töltsem le. a win 7em az full legeális ezért is akartam ezt használni :(

Még kipróbálom amit javasoltál aztán letiltom a lan-t.

(#10502) redline6


redline6
újonc

Sziasztok!

Lenovo G 570-es laptopom van és van vele egy óriási problémám most. Bekapcsolom és kb 15-20 másodpercig mutatja a kezdő képet és utána kikapcsolja magát, ez miért lehet? Köszi a segítséget!

(#10503) ati012 válasza redline6 (#10502) üzenetére


ati012
senior tag

Abszolút leáll v. csak nem ad képet?

(#10504) redline6 válasza ati012 (#10503) üzenetére


redline6
újonc

Abszolút leáll, az elején ad képet 20 mp-ig és utána leáll.

(#10505) ati012 válasza redline6 (#10504) üzenetére


ati012
senior tag

okozhatja túlmelegedés (bios-ba láthatod a hőfokokat) vagy elégtelen villany ellátás is.
De az se lehetetlen hogy vga / chip készlet haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#10506) redline6 válasza ati012 (#10505) üzenetére


redline6
újonc

Köszi, lehet ez a hiba, mert most pl elindult, kb 15 újraindítás után..

(#10507) ati012 válasza redline6 (#10506) üzenetére


ati012
senior tag

Tuti hogy az utolsó.
Most kapcsold ki, és mehet szervízbe.

Ettől az állapottól már csak romlani fog, ha tovább nyúzod akkor a javítás eredményessége csökkenhet.

(#10508) Clown-corp


Clown-corp
tag

Sziasztok !

Volna egy olyan problémám hogy van egy Fujistu siemens espire v5515 ös laptopom .
S olyan gondom van hogy nem mindig indul el, föleg ha meleg az alaplapi chipset hütö . de ha le ül akkor egészen jól teszi a dolgát...és érdekes modon nem fagy meg semmi.
Persze gondoltam egy olyanra is hogy a bekapcsolo gomb a ludas mert ahonnan hoztam ott nem épp patika állapotok uralkodtak,mar szet szedtem ki takaritotam. Esetleg egy kis kontakt spré a mikro kapcsolora ??

(#10509) noco79


noco79
tag

üdv

van egy toshiba satellite l500as laptopom,kb 4 éves átlagos használattal.......a probléma hogy bekapcsolás után kb10 percig szintelen homályos szemcsés a kijelző,a zsanérnál nyomkodva viszont rendbe jön elöbb is.....

szallagkábel lehet a hiba?
tudtok ajánlani egy megbizható,rutinos szervizt a XV-IV-XIV-XIII-XVI. kerületekben?

köszi

(#10510) ati012 válasza Clown-corp (#10508) üzenetére


ati012
senior tag

Nem hiszem hogy mikrokapcsoló hiba. Hidegen indul azonnal?

noco79: lehet kábel hiba simán.

(#10511) geritwo válasza NEMO1968 (#10491) üzenetére


geritwo
csendes tag

Szia, nem, az egy sokkal régebbi Inspiron modell, nem egyezik az akksi.
Csak a töltő ugyanolyan - elvileg. Remélem, csak azzal van gond, a héten mindenesetre szerviz lesz belőle.

Köszi a segítséget!

(#10512) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani egy jó és korrekt árazású laptopszervizt Budapesten (belváros előnyben)?

típus:
MSI CX500DX-640XHU

vásárlás:
3 éve

hiba:
- képernyőt tartó fém pálca mindkét oldalon eltört, már csak a műanyag burkolat tartja képernyőt
- jack csatlakozóban lötyögnek a jack dugók (biztos meghúztam, látszik hogy nincs egészen a helyén)
- valószínűleg az előzőhöz kapcsolódik, hogy pont a jack csatlakozó felett a bal oldali shift billentyű bal oldalát hiába nyomom, csak a jobb oldalát nyomva érzékel
- ezen felül egy ventilátor tisztítás sosem árt
(- meg egy új akku is kell majd bele)

szóval tudtok ajánlani egy jó szervizt? (szerintetek kb mennyibe fog ez fájni?)

(#10513) Clown-corp válasza ati012 (#10510) üzenetére


Clown-corp
tag

ati igen hidegen elsöre indul . de van amikor pl készenlétböl se tudom elsöre vissza hozni a bekapcsolo gombal ...meg tegyuk hozza hogy siralmas allapotban kerult hozzam .. tiszta kosz volt az egesz

(#10514) ati012 válasza Clown-corp (#10513) üzenetére


ati012
senior tag

Vmi lapkakészlet gond lesz ez.

(#10515) nussa5 válasza KKK-007 (#10482) üzenetére


nussa5
aktív tag

Külső kijelzővel milyen képet ad? Illetve ha mozgatod a kijelzőt változik-e a kép?

(#10516) Clown-corp válasza ati012 (#10514) üzenetére


Clown-corp
tag

Értem de van amikor ki kapcsolni se tudom :) csak win alol. :)

(#10517) amdathlonxp válasza Clown-corp (#10508) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Micro kapcsoló a leg ritkább esetben megy szét de így hogy hidegen jó melegen nem az színte kizárt.
Viszont tökéletesen leírtad a notbook-od típus hibáját ami a túl melegedés

Pasztázás,takarítás,hűtő pad sokat segíthet és egyébként alap,olyan mint az autóknál az olaj csere.
ha érzed hogy kattan a kapcsoló akkor az jó.Nem ott lesz a gond

A melegtől van hogy ki sem akar kapcsolni meg be sem....nézd meg a hőfokot valamivel
de a fentiek nem tudnak ártani viszont így alaplapos lesz a géped ha még nem az .a por meg a zsirós szennyeződések miatt megy szét az alaplap.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10518) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem ezzel a gonddal kapcsolatban.

Van egy Clevo M72SR típusú notim, ami bekapcsolás után folyamatosan sípolni kezd és lassan halad a bios betöltés, majd mintha megállna. Ha nyomogatom a bekapcsoló gomb melletti hotkey-eket, akkor eljut a rendszervincsi megtalálásáig, de tovább nem volt türelmem mert ez is 15-20 perc folyamatos nyomkodás.
Szétkaptam és kipróbálva mindent kiderült, hogy USB billentyűzetről bejutok ugyan a biosba úgy 3 perc agyattépő sípolás után, (a beépített bill NEM reagál semilyen billentyű lenyomásra)
Biosban minden eszközt lát, DE a folyamatos sípolás megmarad és a biosban láthatóan úgy funkcionál mintha a szürkeplusz (+) nyomva tartaná valaki (folyamatosan pörögnek a számok ott ahol a kurzor van és nőnek), kiszedtem a beépített billentyűzetet, de így is maradt a jelenség, ami miatt persze a gép nem tud elindulni.
Pontosan ilyen hangja van.
Az "Fn+F2+F3" billentyűk nyomva tartására kikapcsol a gép (ez az egyetlen amire a beépített billentyűzet reagál)

Valaki kérem adjon ötletet, hogy van-e rá megoldás avagy a "szervízben 40-ért biztos megcsinálják opció jön csak számításba".

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#10519) Clown-corp válasza amdathlonxp (#10517) üzenetére


Clown-corp
tag

Köszi már felvettem a kapcsolatott egy szakemberel :)

(#10520) Dell XPS válasza Clown-corp (#10519) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az jó, mert ez elsőre is alaplap hibának tűnik.

Üdv, Dell XPS

(#10521) Clown-corp válasza Dell XPS (#10520) üzenetére


Clown-corp
tag

de amugy meg aztan meg mint a gép :D semmi gond nincs vele :)

(#10522) noco79


noco79
tag

valaki ismeri ezeket a szervizeket,javitatott már velük laptopot?
ha igen milyenek a tapasztalok?

http://www.pcszerviz.com/

http://www.doctorhouse.hu/

köszi

(#10523) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Garanciális VAIO-m akkumulátora kikapcsolt állapotban is merül, drasztikusan.

Mitől lehet ez?

Előre is köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#10524) NEMO1968 válasza Hegyirabló (#10523) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Valszeg behalt az akksi.
Cellazárlatos lett.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10525) littlejohnny


littlejohnny
tag

Hajho,
adott egy HP500-as noti. M740-es proci van benne 2GB memoriaval. Egyik naprol a masikra kegyetlenul belassult. Ujratelepitettem az XP-t. Ugyanaz a helyzet. Kozben kiderult, hogy elegge halalan van a merevlemez. Kapott egy 32GB-os SSD-t. Megint telepit, meg mindig ugyanaz a helyzet.
Ereditleg is XP volt rajta, anno 512MB memorival. Memcsere utan is ment sokaig hibatlanul. Merre induljak szerintetek?

(#10526) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.adott egy acer e442 laptop,egyik napról a másikra nem látja a cd/dvd olvasót se winből se biosból!biosfrissítést csináltam,de semmi,ide0-nak írja a vinyót ide1-nek semmit!nem nagyon használtuk az olvasót,most viszont kéne kicsit....ha beteszek egy lemezt,azt felpörgeti,hallani,de se rendszer se bios nem látja a meghajtót :(
daemon tools volt fent,addig az írt valami fizikai meghajtót,de csak cd-romnak,illetve a vezérlőpult/eszközöknél is jelezte cd-romnak (bios ekkor sem látta) és amikor drivert akartam letöltetni hozzá,hibát írt ki hozzá!leszedtema daemont (olvastam,hogy az bekavarhat),de azóta már ennyit sem mutat!
mitől lehet vajon?hivatalos acer szervíz mennyire normális-korrekt?sajna már nem garis a vas!

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#10527) mezis válasza littlejohnny (#10525) üzenetére


mezis
nagyúr

Hűtés rendben ? (Szöszmösz, porkifújás volt ?)

mezis

(#10528) littlejohnny válasza mezis (#10527) üzenetére


littlejohnny
tag

Igen, ki lett takaritva...

(#10529) ati012 válasza upsyka (#10526) üzenetére


ati012
senior tag

Pár ezerért kapsz bele új meghajtót, vagy akár tudok neked én is adni.

(#10530) upsyka válasza ati012 (#10529) üzenetére


upsyka
aktív tag

köszi rendes tőled,ma jön sógorom és kicseréli:)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#10531) Anakin007 válasza Tamás24 (#10518) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Az déli-híd/KBC vezérlő hiba. Sajnos nem ismerem chip szinten ezt a tipust. Szervizben (akárhova viszed) tuti alaplapcsere és igen, 40 rongy. Nézz szét, hol/kinél/mennyi és ha nem jutsz dűlőre, keress meg privátban január közepe-vége felé és megoldjuk. Vannak itt is kiválló reball-szakik (pontosabban 2, akik ismertek), hátha mákod lesz velük.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#10532) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok!
Most vettem vadi új laptopot, egy furcsaságot találtam, hogy ha bedugok egy fejhallgatót a jack csatiba akkor hallok egy ritmikus alap zúgást.
Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a gond, és hogy ez javíható-e?
(most nincs időm visszavinni a boltba, meg gariztatni mert használnom kell, de majd a vizsgai időszak után jó lenne ezt a hibát kiküszöbölni)
(meg egyébként aldiban vettem, http://aldi.medion.com/md99160/hu/, 180000 helyett 100000-ért szóval elég jó vétel volt, de ha visszavinném akkor valszeg csak pénzvisszafizetést választhatnám, mert csere készülék már nincs, szerintem a teljes raktákkészlet kiürült ebben az akcióban, meg akkor újra be kéne laknom a gépet, ezért a pénzért meg nem kapnák közel ilyen specifikációjú gépet, szervizre várni meg nincs időm)

(#10533) nelawen


nelawen
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy friss win 7 prof.-om (x64). A gond az, hogy nagyon sokszor nem kapcsol ki,hanem a leállítás képernyőnél megáll a buli, máskor pedig készenlétből nem jön vissza a képernyő ( a gép felpörög).
Mi lehet a gond? Hardver vagy szoftver? :(
A válaszokat előre is köszönöm!

(#10534) ati012 válasza nelawen (#10533) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem szoftver.

(#10535) hun83


hun83
csendes tag

Üdv!adott egy 1éves samsung 300 e5a gép az vele a probléma,hogy újra kellett rakni az op rendszert mert laza 1óra alatt töltött be induláskor, az igazi probléma ezután jött,kapott egy formázást az egész utána elkezdődött a win7 telepítés ami 4.5 óra alatt ment fel!!!:'( a gépbe kétmagos 2.1ghz proci 4g ram van gyárilag 64 win7-el adták és ugyan az ment vissza,most úgy áll a dolog,hogy minden fent van illesztő progi frissítés,a rendszer felállás/kikapcsolás most fél óra..:-S valakinek van ötlete hogy mi okozhatja a hibát?válaszokat köszönöm!!

(#10536) izsob válasza hun83 (#10535) üzenetére


izsob
tag

merevlemez hiba lehet, hd sentinellel nézd meg. az kiirja ha gubanc van vele.

http://www.hdsentinel.hu/download.php

(#10537) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi hibám van (Amilo Xi 2428), bekapcsolom a gépet, néha jó a kép néha meg hat darabra osztja és mindenféle színekben pompázik. Indulásnál 1 hosszú 2 rövid sípolás. Gondolom videokártya hiba? Menthető a dolog?

(#10538) ati012 válasza hun83 (#10535) üzenetére


ati012
senior tag

HDD gond.

kerxy ne kinozd, meg javithato.

(#10539) amdathlonxp válasza kerxy (#10537) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hello
Video kártya híba de szerencsére cserélhető úgy látom [link]

reball ha nem akarsz ujat venni

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10540) lintint


lintint
újonc

Hello mindenki
pár napja vettem egy akoya p7818 notebook-ot és a mai nap kikapcsolásnál frissített miután bekapcsoltam a gépet eltűnt a kurzor próbáltam egeret rádugni az egér bekapcsolt de így sem működik viszont mikor beakartam kapcsolni az automata helyreállító akkor működött az egér és megvolt a kurzor
már nem tudom h mi-csináljak kérlek segítsetek.

(#10541) nelawen válasza ati012 (#10534) üzenetére


nelawen
csendes tag

Van valami tipped mivel próbálkozzam, hogy meggyógyuljon?

(#10542) ati012 válasza nelawen (#10541) üzenetére


ati012
senior tag

Vírus keresés, töredezettségmentesítés, ccleaner.

(#10543) SkyLaci válasza lintint (#10540) üzenetére


SkyLaci
őstag

Én is vettem egy ilyen gépet, sajnos a problémádra nem tudok megoldást, talán esetleg a touchpad driverét lehetne újra telepíteni (ott van a Recover partíción), de ez csak egy tipp. Én is frissítettem 8.1-re, de nálam nem jelentkezett a hiba.

(#10544) Cs***


Cs***
csendes tag

Sziasztok!
Ha valakinek lenne egy Acer ZL6-os jó alaplapja, akkor vevő lennék rá. Valamit kezdeni akarok a gépemmel, ne csak le legyen támasztva ebben az állapotában. Sajnos ezen a gépen nincs rajta a pontos típus, legjobban a 3630-asra hasonlít.
Illetve azt hittem, hogy majd két gépből csinálok 1-et. Rátaláltam egy gépre, aminek az alaplapja jó, a kasztnija total rossz, és nincs kijelzője. Ez egy Acer 3690-as. Tegnap vettem meg és itthon kiderült szétbontásnál, hogy a monitor csatija nem olyan.
Így most van két gépem, ami le lett támasztva. Esetleg, ha valakinek van egy alaplap hibás Acer 3690-ese, az is érdekelne.

(#10545) T3TIC


T3TIC
csendes tag

Sziasztok! Nemrég volt egy problémám (majd be másolom lentre azt a hozzászólást amiben azt írtam le) Na és azt írták hogy telepítsem újra win 7-et ez meg volt a probléma mégsem múlt el... nemrég letöltöttem egy játékot (A játéknak semmi köze nincs a bajhoz csak a játék közben is szokta csinálni a problémát de ez a játék ír vmit a video kártyámról: ezt írja bejelentkezésnél: Your Video card appears... vmi olyansmi h out of the date v valami ilyet ír a teljes szöveget nem tudom de a végén ír egy linket a játék az AMD honlapjára de ott nem találtam semmi hasznosat.. Na mind1 ezt csak leírtam hátha segít vmit.. A régebbi probléma ami még most újratelepítés után is fennál: ( a rendszer 64 bit helyett 32 bites lett)
"Az lenne a problémám hogy néha (naponta 9-10x) a laptopom képernyőjén egyszercsak bevillan egy általában lila vagy sárga csík és leáll, vagyis erszülkül a képernyő és nem reagál semmire. És csak a kikapcs gombbal tudom kikapcsolni majd újraindítani. De pl hogyha zenét hallgatok és megy a lejátszási lista akkor a zene megy tovább változatlanul olyan 5-10 percig aztán elhallgat Mi lehet a baj?
Őő ezzel már volt probléma régebben és naponta programtól és időtől függetlenül ugyanez volt. Ezért nemrég 1-2 hónapja alaplap lett benne cserélve. De most újra ez van( csak azóta (1-2 napja)mielőtt letorrenteztem a A fligth simulator x-et a ThePiratebay-ról). Szentem a vírus nem valószínű mert futtattam teljes vizsgálatot több víruskeresővel és nem talát semmit. Am ha csak simán úgy hagyom a laptopot hogy nem fut semmi program akk nem áll le. Pls help mert nem tudom mitől lehet... Am meg: ATI Mobility Radeon HD 2400 a video card. A gépről pedig : Win 7 Ultimate 64 bit, Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU T5800 2.00 GHz, 4 GB ram, és 4-5 éves Fujitsu Siemens."
Ez volt a régebbi komment. A legújabb video card driverhez am adnátok egy linket pls? Jah és tippeket hogy mi lehet a baj..

(#10546) Hannibal33


Hannibal33
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hol is kezdjem...
Van egy DELL gépem, Inspiron 15 (M5010). Kaptam hozzá 2011-ben 3 év garanciát, amit szépen kis is használok. Úgy kezdődött, hogy néha becsíkozódott a képernyő, kifakult, de a képernyő mozdítására helyrejött. Nem sokra rá odajutottam, hogy be se kapcsolt a gép. Akkor elkerült a gép a garanciás szervizbe, a CHS Szervizbe. Ügyesen megcsinálták, alaplapcsere volt a megoldás. Mikor visszakaptam már bekapcsolt, de a képernyő probléma még mindig fennállt, igaz, valamivel ritkábban jelentkezett.
Egyből vissza is küldtem, mondván, hogy az egyik probléma még fennáll. Kicserélték a hűtést. Nem kell mondanom, hogy semmit se segített, mikor megkaptam, ugyanúgy megvolt a bibi.
Na ez későbbre odáig fajult, hogy elindult a kifehéredés valamelyik sarokból, kimerevedett a képernyő, és kb fél percre rá már csak egy fehér pacát láttam a kijelzőn. Megint elküldtem, hogy valamit kezdjenek vele, mert már unom, hogy 5 percenként mozgatnom kell a fedelet, hogy lássak valamit.
Készségesen kicserélték benne a kijelzőt. Minden szép és jó...lett volna, ha a kibontásnál nem fedeztem volna fel egy pofás karcot a képernyő közepén. De ez a kisebbik probléma. Laikus létemre igyekszem érthetően megfogalmazni: bizonyos szintű vibrálást tapasztaltam az egész képernyőn. Fehér háttér előtt látható is volt, hogy "szaladgálnak a csíkok", és rövid időn belül fejfájást, szemfájást okozott.
Nem vártam, már aznap szóltam nekik, hogy hoppá, karc, és hoppá, vibrálás. Megint elküldtem...
Az újbóli intézkedés: újabb alaplapcsere, és újabb kijelző csere. Utóbbi viszont gyanús nekem egy kicsit, mert még mindig vibrál bizonyos szinten. Egyáltalán nem olyan "érzés" a gép előtt ülni, mint a szervizelés előtt volt. Nagyon gyorsan elfárad a szemem a kijelző előtt, és a fejfájás sem utolsó. Ha a kijelzőt nézem, mélyen függőleges csíkok fedezhetőek fel, leginkább kék háttér előtt. Meg olyan "káprázó" érzés, mert mikor mozgatom a szemem a kijelzőn, kicsit mintha pixelesedne, mint mikor alacsony a képernyő-frissítés a régi monitorokon. Na most a felbontás maxra van állítva, a képernyő frissítés fix 60Hz-en, a driver pedig friss. A képminőség pedig számomra rosszabbnak tűnik. Kicsit mintha a részletek elmosottak lennének, mint fényképen, mind filmen. A munkahelyemen is szinte egész nap gél előtt ülök, illetve a szerviz előtt a Dell-t is használtam itthon rendesen, szóval nem hinném, hogy bennem van a hiba.
Nem szeretném annyiban hagyni (főleg, hogy januárban lejár a gari). De kíváncsi lennék valaki hozzáértő véleményére is, hogy így, a leírtak alapján mi lehet a probléma. Nem hinném, hogy valamilyen szoftveres, vagy beállítási probléma lenne, de tény és való, nem vagyok szakember. Viszont ha már írnék megint a szerviznek, jó lenne valami konkrétumot leírni, hogy mit is tapasztalok, mint probléma.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10547) djmert


djmert
újonc

Az lenne a problémám, hogy egy hozzám került PackardBell dot s notebookot újratelepítettem Win 7 Starter-re.
Minden pöpecül fel is ment rá kivéve a hálózati drivert, szval nincs wifi... :W
Gyártói oldalról letöltött driver (se atheros se broadcom) nem működik rajta.
Hardver azonosító alapján (PCI\VEN_14E4&DEV_4727&SUBSYS_051014E4&REV_01) kiguglizott driver se volt nyerő...
exe fájlból telepített és eszközkezelőből betallózott (illesztőprogram frissítése) próbálkozás se volt nyerő. :W
Eléggé fontos lenne a wifi..
Valakinek valami ötlet? :)

"Az emberek gyakran nem tudják, hogy mit akarnak, amíg meg nem mutatod nekik."-Steve Jobs

(#10549) Zel Laptop válasza djmert (#10547) üzenetére


Zel Laptop
újonc

A csavok nagyon melle nyultak, az inverter lesz a hunyó valoszinuleg . a sracok azt gondoltak hogy a vga hibázik, vagy nem adja le az alaplap a pntos feszkót az inverternek.
igy vegigmentek kicsereltek mindent.
az lcd csereével kizárták a BACKLIGHT FAULT PRÓBLÉMÁT is de a hiba igazi okát az invertert nem cserélték ki.

[ Módosította: radi8tor ]

(#10550) ati012 válasza djmert (#10547) üzenetére


ati012
senior tag

Végső esetben másik wlan kártya vagy még több driver kipróbálása, akár más rendszeren.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.