Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10201) BNM válasza kar76 (#10200) üzenetére


BNM
csendes tag

Szerintem nem kell driver neki. Elvileg támogatja a beépített Win7 telepítő driver. Próbáltad használni valami programmal ?

Ha nem megy dobj egy képet az eszköz kezelőd állapotáról privátban.

[ Szerkesztve ]

(#10202) kar76 válasza BNM (#10201) üzenetére


kar76
csendes tag

hogyne rámentem a dell honlapjára,beütöttem a szerviztagot,felismerte,és telepitette is ami hányzott driver.futattam egy rendszerellenőrzést és minden rendben

(#10203) kar76


kar76
csendes tag

milyen progival fényképezem le?

(#10204) Impressa válasza kar76 (#10203) üzenetére


Impressa
őstag

Csinálj print screen-t (PrtSc) és illeszt be paint-be, utána mentsd el jpeg formátumban. Vagy használod a képmetszőt. win 7 saját beépített programja.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10205) kreten67 válasza kar76 (#10203) üzenetére


kreten67
senior tag

Az én dell notimba is garanciába cserélték az alaplapot és utána nem ment a touchpad,majd kiderült hogy az új lap a rossz.
2. alaplapon nem ment a hangkártya,de a 3. már hibátlan.
A gépen dell next business day garancia van tehát házhoz jön a szerelő.
Beszélgetés közben kinyögte a szervizes srác hogy ezek a csere alaplapok felújítottak és sok közte a hibás!
Nem értem ezeket nem tesztelik alaposan.
Rendes volt a srác mert azt is említette,hogy garancia időben ugyanazon alkatrész harmadszori meghibásodásánál ,kérhetem a gép cseréjét.

(#10206) kar76


kar76
csendes tag

igy néz ki az eszközkezelő,köszönöm a segítséget a paint használásához.nagyon remélem hogy nem alaplapi probléma.[L:/dl/upc/2013-10/19/212545_etfyc3lm2lvovtip_untitled.jpg](IMG:/dl/upc/2013-10/19/212545_etfyc3lm2lvovtip_untitled.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#10207) kar76


kar76
csendes tag

és a hibaelhárítás ezt hozza (kamera sem mükődik):

[ Szerkesztve ]

(#10208) NEMO1968 válasza kar76 (#10206) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Pròbàld meg pl.SKYPE-al,làtja-e a kameràt.
Eszközkezelőben a hardverazonosìtò alapjàn keress drivert.
Ha sehogy nem megy,lehet hogy nem dugtàk be a kamera kàbelèt.
Hang-felvevőknèl làszik a mikrofon?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10209) kar76 válasza NEMO1968 (#10208) üzenetére


kar76
csendes tag

a skype nem látja a kamerát,azt már néztem.a többit megpróbálom köszi

(#10210) kar76 válasza kar76 (#10209) üzenetére


kar76
csendes tag

a hang felvevőnél igen látszik a mikrofon,és a legfrissebb driverek vannak rajta.nemlehet hogy a biosba kell állítani rajta?

(#10211) kar76


kar76
csendes tag

még ez van:

(#10212) NEMO1968 válasza kar76 (#10210) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az nem valòszìnű.
Ennek nincs köze a BIOS-hoz.
Hàny mikrofon làtszik.
Nàlam pl. legalàbb 2,plusz egy vonalbemenet.
Vonalbemenet,,ilyesmi?
Tiltsd le pl. a vonalbemenetet.
A mikrofon alapèrtelmezett,vagy alapèrtelmezett kommunikàciòs eszköz legyen.
Csak pròbàlkozni tudsz,kocogtatàssal ellenőrizni.
Külső mikrofont akarsz hasznàlni?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10213) NEMO1968 válasza kar76 (#10210) üzenetére


NEMO1968
őstag

Bocsi,csak most tudtam rendesen megnézni a képet,amit feltettél az eszközkezelőről.
Ki cserélte az alaplapot a gépedben?
Vidd vissza hozzá,mert olyan,mintha fizikailag nem lenne benn a kamera.
Szal vagy elcseszett valamit,vagy csak a kamera kábelét nem dugta a helyére.
Azt nem tudom,hogy ettől a mikrofonnak kéne-e mennie,lehetséges,de nem biztos.
Nálam(ha OK minden)bent van a kamera is az eszközök között.(a driver már más kérdés,de ott van)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10214) kar76


kar76
csendes tag

2 mikrofon látszik,de elképzelhető akkoor hogy kábel csati a probléma,mert a kamera meg a mikrofon is a képernyő tetején van.a szerelőmet meg ilyenkor lehetetlen elérni.

(#10215) kar76


kar76
csendes tag

az elképzelhető hogy újra telepítéssel megoldódik minden,mert most szedtem szét és a csatik be voltak dugva!csak nekem az a furcsa hogy se a kamera,se a mikrofon nem mükszik,és egymás mellett van mind a kettő a kijelző felett.,de az alaplap csere előtt meg működtek?

(#10216) izsob


izsob
tag

Sziasztok! Van nálam egy acer laptop, és a következő hibajelenséget produkálja.
Töltőkábel bedug, töltésjelző led világít, bekapcsológomb megnyom, nem történik semmi, de abban a pillanatban a töltésjelző led elalszik egy pillanatra és utána újra világít. A gomb megnyomása közben a csatlakozónál az áramkörök felől egy halk nyüszítés hallatszik egy pillanatra. Szétszedtem a gépet, megpróbáltam bekapcsolni, akkor bekapcsolt, összeraktam utána jó volt, aztán félre lett rakva egy darabig, mikor újra elővettem, megint az előbb leírt hibát produkálja azóta is.

(#10217) ati012 válasza kar76 (#10215) üzenetére


ati012
senior tag

Simán lehet hoki az új lap is. Live Linux-ról bootolja be, ha azzal működik akkor szoftveres gond.

(#10218) kar76


kar76
csendes tag

és azt hol tudom megnézni?

(#10219) ati012 válasza kar76 (#10218) üzenetére


ati012
senior tag

Linuxról bebootolsz, utána valami programot elinditasz aminek kell a mik / cam.

(#10220) gabe8719


gabe8719
senior tag

Sziasztok topiklakók!

Adott lenne egy immáron 7 éves (ámde jó egészségnek örvendő) MSI Megabook M670X.
Sokat gondolkodtam a váltáson, de végül a bővítés mellett döntöttem.
A processzor van soron a cserében, jelenleg egy egymagos AMD mobile sempron 3400+ duruzsol benne 1,8Ghz-en. (64 bites). Őt szeretném kicserélni egy kb. 5 éves, bontásra ítélt Fujitsu Siemens Amilo PA-2548-ból származó kétmagos, AMD Turion64 X2-re.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e ez, és ha igen, mire kellene odafigyelnem a későbbiekben (melegedés, stb), valamint módosul-e komolyabban a konfig driverezhetősége? (értem ezalatt azt, hogy a gép korábbi driverei 100%-ban passzolni fognak)?

Mindkét gép NVIDIA chipszetes, ugye nem fog összeveszni semmi a gépemben az új procival? :)
Köszönöm előre is! :R

(#10221) ati012 válasza gabe8719 (#10220) üzenetére


ati012
senior tag

Először is nézd meg a géped cpu támogatottságát, támogatja-e egyáltalán?
Ha igen, nézd meg a processzor által felvett teljesítményt. Egy 30W -s procit ha kicserélsz egy 70W-t fogyasztóra, abból nem szokott általában jó kisülni. Gyakori fagyások, stb.

Ha nem hurcolászod a gépet össze-vissza akkor valami radikális moddingot eszközölhetsz. Láttam én már mine2 -t laptopot hűteni :)

Driver problémáid viszont garantáltan nem lesznek.

(#10222) Sayshell


Sayshell
újonc

OK, kis összefoglaló (főleg nekem, hátha valami kimaradt)
Van egy Fujitsu Siemens Amilo K7610W laptopom, 2005 vége-fele óta.
- Akkumulátor halott, ki-be kapcsolható elosztóról működik hálózati feszültségről
- Saját optikai meghajtója meghalt, random ismer fel bármit 25-30 perc erőltetett olvasás után

Alapjáraton indulva a ventillátor felbúg, majd elhallgat (nem megy addig, amíg bizonyos hőmérsékletet el nem ér a processzor, ez a normális működési mechanizmusa).

Kérdés (ez két év alatt háromszor történt meg, vagyis nagyon ritka dolog!):
Milyen probléma (ha az egyáltalán) az, hogy indításkor a ventillátor durván magas hangon szól (nagyon gyorsan pörög?), a WinXP töltőképernyőjénél pedig nem lép tovább (de nem fagy le vagy ki!), ráadásul a kikapcsológomb használatára sem reagál semmit a laptop, csak a hálózati áramellátás megszüntetésével lehet kikapcsolni. Újra bekapcsolva minden megy rendesen, a diagnosztikai szoftverek semmiféle gondot, hibát nem észlelnek, nincs bad sector, a processzor rendesen működik, szóval semmi nyoma bármilyen hibának a programok szerint. Vírus sem lehet, három vírusirtó sem talált soha semmit.

Mi lehet hát a válasz és kell-e félni tőle, vagyis ez valamilyen hiba-e? Arra is gondoltam, hogy a hiba összefügghet esetleg azzal, hogy hálózatról megy, akkumulátor nélkül (ezt halála után kivettem, hogy véletlenül se okozhasson zárlatot vagy más galibát), bár ezt nem tudom mivel megmagyarázni...

"Duty is everything: The greatest of joy, the deepest of sorrow..."

(#10223) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Packard easynote tk szériás laptopom a következőt produkálja:
bekapcsolás után se kép se hang. Egér nem világít de ha a telefonom dugom be USB-n az tölt. Más egér világít. HDD jelző led fel sem villan, hűtő forog. Kinek mi az ötlete így látatlanul?

Redmi Note 7

(#10224) kreten67 válasza trassher (#10223) üzenetére


kreten67
senior tag

Északi-híd hiba valszeg a vga.
Ez az ami az eszembe jutna elsőre,de azért más is okozhat hasonló tünetet!

(#10225) trassher válasza kreten67 (#10224) üzenetére


trassher
addikt

Dedikált vga van benne vagy akkor okozhatja az északi híd a hibát?

Redmi Note 7

(#10226) ati012 válasza trassher (#10225) üzenetére


ati012
senior tag

Dedikált kártyák, főleg a nagyobb teljesítményűek gyakran haláloznak el. Miért? Mert a gyártónak érdeke alul méretezni a hűtést, aztán lehet javíttatni, újat venni.

Sayshell: vedd ki az optikát. Akkor is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#10227) tPedro_ válasza ati012 (#10190) üzenetére


tPedro_
őstag

Sajnos nem sikerult rola jo makro kepet kesziteni, telefonnal nem tudok elegge rakozeliteni, a fenykepezogep meg be van krepalva. Ha tudom potolom.

Sikerult megnezni, hogy van-e hozza veletlen billentyuzet?

(#10228) ati012 válasza tPedro_ (#10227) üzenetére


ati012
senior tag

nincs hozzá sajnos.

(#10229) zeus90


zeus90
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, mert én sajnos már kifogytam az ötletekből, hogy hogyan tudnám behatárolni a hibát.

Adott egy gép: Dell xps l702x (i5-2520M, 8giga ram, 60giga ssd, 320 hdd, 550m vga)
Vásárlás: 2012. augusztus

Story: 1 hete kaptam vissza a Dell szervízből a gépem, miután 3 hónapig tartó javításon esett keresztül. Cserélték az alaplapot, CPU-t, meg még 2 valamilyen csatlakozót, most nincs itt a gari papír már nem emlékszem. Kezemben volt végre a működő gép, egyből egy ssd formázás és rendszertelepítés (win 8.1).
Azonban szomorúan tapasztaltam, hogy valami nem stimmel. A lapost mindig +1 külső monitorral használtam, így van ez most is. A probléma, ami most előjött az az, hogy elindítok egy full hd videot és az akció jeleneteknél/gyors mozgásoknál pixelekre esik a kép. Emellett ha fut a video böngészni is alig lehet az interneten. Viszont a cpu és ram használat 30% fölé sosem megy... Tehát most úgy néz ki, hogy van egy csomó erőforrásom, de mégsem használja a gépem.
Hasonló dolog történik, amikor flash oldalakat nyitok meg, egyszerűen zavaróan belassítja a böngészést mindegy milyen böngészőt használok és szintén erőforrás felhasználás 0 mellette.

Sajnos én már kifogytam az öteletekből, hogy hogyan tudnám megtalálni a hibát, remélem csak valami szoftveres, mert nem szeretnék megint búcsút inteni a gépemnek hónapokig. Ötlet merre induljak tovább?

szerk.: Még mielőtt gondom lett volna a géppel, tökéletesen ment pl DOTA2 + youtube full hd videók párhuzamosan, most ennek a terhelésnek a töredéke gondot okoz.

Igen, tudom, hogy a Dell kijön és helyben javít. Ez mindaddig működik, amíg van nekik alkatrész vagy a szervízes helyben tudja, hogy mi a baj. Én sajnos 1.5 hónapot vártam az alaplapra, majd 2 hétig vakarták a fejüket, mert nem tudták, hogy miért nem bootol még mindig be a gép, majd megint 2 hetet vártam az alkatrészekre, amelyek végül nem oldották meg a hibát, majd ismét várakozás és így sikerült 3 hónapig tartó javítást összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#10230) ati012 válasza zeus90 (#10229) üzenetére


ati012
senior tag

Kipróbálnám egy másik OS-el, és ellenőrizném az SSD-t

(#10231) zeus90 válasza ati012 (#10230) üzenetére


zeus90
aktív tag

Köszi a gyors választ, ránézek majd az SSD-re. OS nem tudom mennyire lehet baja, kb amióta megvettem win8-al használom, de majd megnézem azt is, hogy 8.1-ről vissza 8-ra.

Milyen progival érdemes ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#10232) trassher


trassher
addikt

Szervizes srác azt mondta ez a széria most oszlásnak indult. VGA chipet mondott ránézésre. Azt mondta ha van raktáron akkor cserélhető. 7000 körül van azt mondta. Kíváncsi leszek ha kész.

Redmi Note 7

(#10233) ati012 válasza zeus90 (#10231) üzenetére


ati012
senior tag

Ezt próbáld meg.

trassher: Ebben az árkategóriában többnyire csak gányolnak, kókányolnak hőlégfúvóval. Az meg a sz@rnak egy pofon kb. Rendes szervíz, rendes reball géppel 12-15ért dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#10234) trassher válasza ati012 (#10233) üzenetére


trassher
addikt

Csak az anyag 7000, munkadíj még rájön erre. Csilivili laptopszalonban ugyanennyit mondtak a chipre + munkadíj csak cirka 3 hetes átfutással.

Redmi Note 7

(#10235) zeus90 válasza ati012 (#10233) üzenetére


zeus90
aktív tag

eredmény

Nem ez tűnik a ludasnak. Egyre jobban tartok tőle, hogy a cpu/alaplap amit kicseréltek nem 100-as.

(#10236) ati012 válasza zeus90 (#10235) üzenetére


ati012
senior tag

Hm. Akár el is adhatod, aztán veszel egy értelmes gépet.

Hőfokok egyébként rendben vannak?

(#10237) zeus90 válasza ati012 (#10236) üzenetére


zeus90
aktív tag

Aham, rendben vannak.
Erre már én is gondoltam, hogy eladom, de nincs pofám így eladni bárkinek is...
Valszeg megint Dell szervíz lesz ebből, végülis van még 1.5 garancia, csak reménykedtem, hogy hátha kihagyható most.

[ Szerkesztve ]

(#10238) ati012 válasza zeus90 (#10237) üzenetére


ati012
senior tag

Jelzed a hibát, olyan áron adod hogy megérje valakinek megvennie és gól.
Van akinek megéri a szervízre várni, van akinek nem.
Mérlegelni kell. Ha nem tudod nélkülözni több hónapig a notebookot akkor kár erőltetni szerintem.

(#10239) tPedro_ válasza ati012 (#10228) üzenetére


tPedro_
őstag

Rendben, azert koszonom.

(#10240) gabe8719 válasza ati012 (#10221) üzenetére


gabe8719
senior tag

A teljesítményfelvételt nem tudom hol nézzem, mindenesetre passzolt a tokozás (az MSI honlapja szerint a típust Turion2-vel is forgalmazták), végül beraktam, működik szépen. :)

Nagy köszönet! :R :R

(#10241) Márkito


Márkito
tag

Sziasztok

A problémám a következő van egy Toshiba Satellite L505 notebook, ami állandóan lekapcsolt , piszok forró volt az egész gép, és ahogy megfigyeltem folyton 90 fokos processzor hőmérsékletnél adta be a kulcsot.
Fogtam szétszedtem kitakaritottam , újra pasztáztam, szépen összeraktam.
Azóta viszont a következőt műveli, elindul se kép se hang, a ventillátor elindul, a DVD meghajtó makkan eggyet, majd rá 15 másodpercre a ventillátor felpörög és a gép teljesen leáll. (HDD meg se mukkan)
Egyszer sikerült elinditani akkor megindult, viszont azóta ugyanez a helyzet.
Valakinek valami ötlete hogy merre indulhatnék?
Válaszokat előre is köszönöm! Szép napot!

Üdv Márk

(#10242) ati012 válasza Márkito (#10241) üzenetére


ati012
senior tag

Lesarkaztál valamit?

(#10243) Márkito


Márkito
tag

Hogy érted?

Üdv Márk

(#10244) ati012 válasza Márkito (#10243) üzenetére


ati012
senior tag

Mikor vissza raktad a hűtést, akkor kis szerencsével a cpu / chipset / gpu magot tönkre tehetted.
Esetleg túl húztad / nem húztad meg / rossz sorrendbe húztad meg a csavarokat. Túl sok pasztát tettél rá, ami rossz helyre került stb.

Ha gondolod ránézek.

(#10245) Márkito


Márkito
tag

Hát egyszerűen nem tudom elképzelni , már rengeteg gép ment át a kezem alatt,így még soha nem jártam, de bármi megeshet.

[ Szerkesztve ]

Üdv Márk

(#10246) ati012 válasza Márkito (#10245) üzenetére


ati012
senior tag

Érdemes leellenőrizned. Egyébként chipet / gpu hibára utal a dolog. RAM nélkül csipog?

(#10247) Márkito


Márkito
tag

Nem sipol, ugyanaz a jelenség
Inditom, Power gomb világit, HDD led egy pillanatra villan, venti pörög
Se kép se hang, majd 15 másodperc múlva leáll.

Üdv Márk

(#10248) Márkito


Márkito
tag

Hát megmondom őszintén gözöm sincs mit csinálhattam, szétszedtem teljesen megpucoltam az egészet, újra kezdtem a műveleteket, most meg müködik. talán megjavult..hmmm.......

Üdv Márk

(#10249) ati012 válasza Márkito (#10248) üzenetére


ati012
senior tag

Terheld, basztasd. :)

(#10250) dyoxika


dyoxika
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy Dell XPS M1730-as laposom, aminek a kijelzője rendetlenkedik. (Olyan, mintha képzajos lenne. Az invertert, ha mozgatom valamelyest változik ez a jelenség.)
Inverter 1hónapja volt cserélve, az lcd panel pedig 1 éve lett javítva.
Hasonló jellegű hibát se láttam még...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.