Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9101) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok.
Elég nagy gondom lenne.
Lenne egy 3-4 éves HP Pavilion DV7-1170el típusú gépem után gyártott aksival.
Pár napja nem vette fel a töltést aztán kivettem az akkut nem lett jó majd kis idő után megjavult és töltött.
Tegnap viszont megadta magát.
Nem tölt akkumulátorról üzemel.
A gyári HP 90W-os töltőnek nem veszi be a töltését
hazahoztam a céges gép 65W-os HP töltőtőjét de az sem tölt.
Mindkét esetben aksival és aksi nélkül is próbáltam.

Arra gondolok kitört a csatlakozó az alaplapról.
Szerintetek ?
Kb. mennyibe szokott egy ilyen javítás kerülni ?

(#9102) pocokxx válasza pocokxx (#9100) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Anniyban módosult a dolog, hogy képet ad, de gyakorlatilag a megjelentetés "késik". tehát megnyitom a start menüt, és a kép kb. 20 mp múlva jelenik meg...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9103) Dell XPS válasza pocokxx (#9100) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A leírás alapján az LCD panel elektronikájára gondolok. Ha a laptopfedelet csavaró, tekerő mozdulatoknak teszed ki, van változás?

(#9101) dragon1993: tápaljzat-csatlakozónak tűnik a hibajelenség (reméljük nem töltő-áramkör..), általában: ~16K környékén javítják, nyilván szervize válogatja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9104) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok? G570-es Lenovo, portalanítva. Jöhet a paszta? Mit szólnak ehhez a garanciális szervizben?

encapsulation dot1q

(#9105) Impressa válasza TommyNagz (#9104) üzenetére


Impressa
őstag

Elég magasak az értékek, javasolnám, inkább bízd a szervizre. Mert ha bármi meghibásodás lesz, tőled függetlenül, ugrik a garid. Meg kell mondani, hogy a gép időnként kikapcsol magától, ebből ők tudni fogják mit kell csinálni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9106) TommyNagz válasza Impressa (#9105) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Alapbol megy szervizbe ez a szemet...szarok a zsanerok, es neha nem kapcsol be az egesz gep. Ma irtam a supportos sracnak, aki intezi, hogy 95 fole mennek a magok. Ha nem csinaljak meg, ujrapasztazom en valami ezustos cuccal, talan ugy jarnek a legjobban. Kezdek csalodni a Lenovoban. Az IBM-ek nem ilyenek voltak...Amugy sokan irjak a forumaikon hogy gaz van a pasztaval. Olyan is volt, aki szetkapta, es uszott a pasztaban a cpu es a gpu is...a masik veglet, hogy nem vot rajta paszta egyaltalan...komolyan inkabb megcsinalom en :(

encapsulation dot1q

(#9107) Impressa válasza TommyNagz (#9106) üzenetére


Impressa
őstag

Engem is érdekel, ha visszajött a szervízből mi lesz a tapasztalatod a géppel. A pasztázási probléma több márkánál is előfordult már, a fórumtársak leírásai alapján. Csak egy javaslat, hogy írd le egy papírra, mi pontosan a problémád, és tedd bele a gépedbe - a bill és a képernyő közé - Mert, amit telefonon lekommunikáltál azt fogják továbbadni a szerviz felé, és sajnos ebből már adódott félreértés - én is ezt tettem, és angolul írtam le a lényeget.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9108) pocokxx válasza Dell XPS (#9103) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mondjuk. Ha kicsit ütögetem a szélét, akkor előjönnek vízszintes csíkok illetve olykor alul felül egy-egy áttetsző kék sáv.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9109) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Hali

2 hete vettem egy Lenovo Essential G565-t , hibátlan állapot , semmi baja nem volt , de most 3-4 napja elkezdte hogy ha valamivel játszok a gépen , 10-15 perc után kék halál . Ezt mindennap megcsinálja egyszer , ma már nem játék közben , hanem netezés közben csinálta meg , de a kék képernyő be sem jött , csupán egy-két szaggatás a képernyőn , és a gép újra indult. Nem tudtam megnézni mit írt ki kék halálkor a képernyőre , így nem tudom a hiba valós okát , de egy újratelepítés megoldhatja a gondomat ? Illetve milyen vírus írtót ajánlotok ? Most AVG van fenn .

szerk: Azóta csinálja ezt mikor először FIFA-ztunk haverommal , akkor került bele először controller , lehetséges hogy a controller vírusos volt ? o.O

[ Szerkesztve ]

(#9110) TommyNagz válasza Aldo Novares (#9109) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ramot teszteld le, bar a melegedes sem kizart. Everest-tel tudod figyelni a homersekleteket. Virusirtonak meg Avast. Nagyon jo, es eg evig ingyenes.

Imprrssa: ha nem vitte meg el a futar a gepet, akkor ma este megkapja a cetlit mindenkepp.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9111) Aldo Novares válasza TommyNagz (#9110) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Leteszteltem , nem talált hibát a ramokban , a hdd is 100 %-os , 41 °C -on megy , ez gondolom nem sok még , egy gondom van , hogy alapjáratban melegszik a gép , és játéknál ha nem is nagy grafon , de akkor is, az eladó egy hűtőt ajánlott hozzá , lehet bekéne szereznem ? Lenovo g565-ről van szó.

(#9112) TommyNagz válasza Aldo Novares (#9111) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én okádani tudok ezektől a rohadt laptophűtő padoktól. Ha olyan a gép, hogy szükség van rá, akkor ki is vághatod a francba az egészet. Az én G570-esem is piszok mód melegszik, lásd picit fentebb. Ha még garos a géped, akkor vedd fel a kapcsolatota support-tal. Ha már nem, akkor kend újra a hűtőt, én is ezt tervezem. Vannak nagyon jó ezüst tartalmú paszták, amik nagyon jól vezetik a hőt. Leszeded az eredetit ami rajta van, és egy papírvékony rétegben felviszel az új pasztából egy keveset. Tuti jobb lesz utána. Engem kiborít, hogy folyton megy a venti maxon. Én a garancia elvesztésétől félek csak, amúgy már rég megcsináltam volna...A billentyűzeted nem lötyög? Nekem igen, a Delete gomb környékén. Rohadt idegesítő. Faterom G580-asán ugyanez....azért ez kicsit kiborító, nem? Nagyon rosszakat olvastam a Lenovók hűtéséről. A pasztából vagy nagyon sokat raknak rá, vagy semmit...ezt is nekünk kell megoldani.

encapsulation dot1q

(#9113) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok!

Egyik rokonomnál rendetlenkedik a kijelző, becsíkozódott a kép. Kértem hogy küldjön egy fotót róla, nevében is elnézést a rossz minőségért. Ez egyébként egy integrált HD4500-as Core2Duo-s Toshiba.

Vélemény? BGA?

(#9114) Dell XPS válasza pocokxx (#9108) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a választ! LCD panel hiba..

Üdv, Dell XPS

(#9115) Dell XPS válasza Sanyaman (#9113) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elsőre meg kellene nézni külső monitoron is a megjelenítést.

Üdv, Dell XPS

(#9116) Aldo Novares válasza TommyNagz (#9112) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Hú, hát akkor nem vagy ezzel egyedül , engem is kiborít , hogy netezés közben , energia takarékos módba is pörög a venti . Igaz , hangja nincs, de 15 percenként odanyúlok , és azt veszem észre h nagyon meleg. Van még fél év gari rá , lehet hogy az lesz , de félek hogy ott is csak tojnának rá . Amúgy akármire teszem a lapit melegedik ? Mert most egy normális asztalon van , de próbáltam úgy is hogy egy kicsit ( 3-4 cm max. ) lelóg azt asztalról a ventinél , de nem segít sokat.

(#9117) Sanyaman válasza Dell XPS (#9115) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Ez lesz most bajos, mert nincs neki külső monitora. De hétvégén megyek hozzájuk, majd kitalálok vmit. Ha külsőn ok, akkor gondolom LCD panel, ha ott se, akkor vezérlő gondolom.

(#9118) pocokxx válasza Dell XPS (#9114) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor gondolom csak kijelzőcsere a megoldás...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9119) Dell XPS válasza Sanyaman (#9117) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, ez lenne a menete. Ha "érzéssel" mozgatja a fedelet (keresztirányú csavarás a felső saroknál.), változik a csíkozódás? -TV-re csatlakoztatva?

(#9118) pocokxx: Sajnos "csak" ez lenne a megoldás.

Üdv, Dell XPS

(#9120) pocokxx válasza Dell XPS (#9119) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Értem, köszönöm.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9121) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Lenne egy kis gondom a videó lejátszóval , szóval ha neten szeretnék nézni egy videót, akár youtuben vagy akárhol , nem tudom megnézni, és nem írja ki hogy kéne valamelyik Flash Player. Feltettem a legújabbat , egyel régebbit, de egyikkel sem működik, csak fekete kép van a videó helyén. Valakinek volt már ilyen gondja ?

(#9122) TBMC


TBMC
addikt

segitsegeteket szeretnem kerni! lenne egy toshiba C650-15H tipusu laptop, vinyo tonkre ment benne a kondicioja, holnap jo meg az uj. cseret kovetoen egybol felfogja ismerni a gep a vinyot? s felfogja ra tudni telepiteni a windowst? nem fognak hianyozni neki gyari boot fileok? :U

markbellus.hu 

(#9123) Impressa válasza Aldo Novares (#9121) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

A kérdésedet, a Windows 7 topic-ban kellen feltenned, mert ez nem hardver, hanem szoftver hiba. ;)
Szinte ugrani fognak a kérdésedre :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9124) Impressa válasza TBMC (#9122) üzenetére


Impressa
őstag

Mivel egy új lemezre fogsz telepíteni egy friss rendszert, ezért nem fog hiányolni semmit. A win 7 mindent megcsinál/létrehoz magának, amire szüksége van.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9125) Aldo Novares válasza Impressa (#9123) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Köszi ,írtam oda :)

(#9126) Dell XPS válasza Impressa (#9124) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a recovery partícióra gondol.. :R

Üdv, Dell XPS

(#9127) TBMC válasza Impressa (#9124) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! :B

markbellus.hu 

(#9128) Impressa válasza Dell XPS (#9126) üzenetére


Impressa
őstag

Jogos az észrevételed, elsiklottam felette...... köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9129) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Y580, és ritkán szoktam használni a hangszóróit, de most kihuztam a fülest és nem szól.
Mi lehet a baja?

(#9130) Impressa válasza hatnor (#9129) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ha kihúzod a fülest, akkor jelzi a tálca ikonnál, hogy változás történt?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9131) hatnor válasza Impressa (#9130) üzenetére


hatnor
tag

Igen. Írja, hogy egy jack csatlakozót kihúztak. Nem értem hétfőn még emlékszem, hogy arról hallgattam zenét ...

(#9132) Impressa válasza hatnor (#9131) üzenetére


Impressa
őstag

Ha újraindítod a gépet, akkor szólnak a hangszórók? esetleg újrateheted a Realtec drivert. Vagy próbálkozol egy rendszer - visszaállítással.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9133) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Hali

Nemrég írtam h a kék halállal van gondom. Azóta nem jött rendbe a gép, még most is csinálja. Csináltam a gépen egy javítást, lefutattam memória tesztet, hdd sentinellel megnéztem a vinyot, semmi hibát nem írt ki, most volt egy kékhalál , reggel óta kb. a 4. és azóta nem tölt be a Windows még csökkentett módba se. A kékhalálnál ezt a hibát írta: BUGCODE USB DRIVER és PAGE FAULT NONPAGED. Ezeket tudtam kiolvasni. Valakinek van valami tanácsa mitévő legyek ? Letoroltem pár újonnan feltett progit , de ez sem segít.

(#9134) Aldo Novares válasza Aldo Novares (#9133) üzenetére


Aldo Novares
aktív tag

Sikerült megint javítanom és most betöltött a Windows, kaptam is egy kékhalált. Ezt írta ki: SYSTEM SERVICE EXCEPTION

szerk: bocsi a dupla postért

[ Szerkesztve ]

(#9135) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Lenovo G570 gyári hűtőpaszta....Most én vagyok a hülye, vagy ez tényleg gáz? Én soknak tartom, Prime95 alatt 95 fokig melegedett a CPU. Megkentem nagyon vékonyan csak a "tükrös" részt Cooler Master pasztával, azóta maximum 83-ig megy fel teljes "blend" alatt Prime95-tel.
A GPU talán még rendben is volt, de azért arra is tettem újat.



encapsulation dot1q

(#9136) Muerte válasza TommyNagz (#9135) üzenetére


Muerte
addikt

Ennyit a gyári pasztázásokról...,kezét-lábát kéne törni az ilyen szakember úrnak nevezett kontároknak.

(#9137) Impressa válasza TommyNagz (#9135) üzenetére


Impressa
őstag

Aszta paszta :DDD hogy néz ki ez, jól bírta a vasad a strapát, az biztos.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9138) TommyNagz válasza Impressa (#9137) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hat meg amennyi mocsok volt a szellozonel amikor megvettem!! Csoda, hogy meg megy. Amit nem ertek, az a Radeon 6370m gpu. Ugyanolyan teljesitmenyre mint a hd3000...ami benne van a cpumban, csak letiltottak, moddolt biossal lehetne talan elocsalogatni. Lenovo logic...

encapsulation dot1q

(#9139) ravail válasza TommyNagz (#9138) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Bizony "Aszta paszta" ahogy Impressa írta! Remélem nem így raktad össze. Én biztosan kerítettem volna egy legalább akkora 0,5-1,0mm környéki réz lapot, mint ami a CPU fölött van, és mindkét oldalára tettem volna hővezető pasztát. A GPU-don lévő gap-pad erősen úgy tűnik, hogy jól betöltötte a feladatát, és felfeküdt rendesen a felületek között. Azt elég lett volna csere helyett hővezető pasztával bekenni.

Egyes szakszervizeknél nincsenek trehányabbak. Sok esetben az otthon ténykedő amatőrök, de még a kóklerek is tisztességesebben dolgoznak! Borzalmas! :W
Ráadásul ezt az esetedben a gyártó követte el! Ez meg mindennek a teteje!

[ Szerkesztve ]

(#9140) TommyNagz válasza ravail (#9139) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nagyon vékony rétegben kapott pasztát, pici pöttyöt kentem szét a CPU-n és a GPU-n az ujjammal (fóliával). A rézkockán gondolkodtam én is, lehet, az még többet segítene a dolgon :) Szerencsére most már nem fúj annyira a gép, ha "Normál" módban van. Ha maximális teljesítményre van állítva, akkor folyamatosan, még így is. Szerintem a BIOS-szal is gond van, illetve rosszul van megírva...én 45 foknál már nem járatnám a ventit. Max. 50, de inkább 55-nél kapcsolnám be.

encapsulation dot1q

(#9141) ravail válasza TommyNagz (#9140) üzenetére


ravail
senior tag

Igen! Sajnos nem egyformán gondolkodnak a laptopgyártók. Itt van például a jó öreg Asus F7E laptopom T9300-as CPU-val. S mint láthatod, igen alacsony hőmérsékleten már dolgozik benne -igaz, hangtalanul- a ventilátor.

(#9142) TommyNagz válasza ravail (#9141) üzenetére


TommyNagz
senior tag

27 fok...ennél a sz*nál sose lesz ennyi...de még 35 se!

encapsulation dot1q

(#9143) ravail válasza TommyNagz (#9142) üzenetére


ravail
senior tag

Konstrukciós hibát, illetve kritikusan alul méretezett hűtőrendszert házilag nem tudjuk javítani. Azonban van a közeledben Tökölön egy kiváló fórumtársunk, aki a Tiedhez hasonló gyenge hűtésből is tud jó valószínűleg egy elfogadhatóan működő hűtést varázsolni némi "hűtés tuninggal". Ráadásul, nem dolgozik drágán, és ha egyeztetsz vele, helyben meg is várhatod.
Mellesleg -és nem bosszantásként-, szokott ez az F7E-nél kevesebb is lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9144) Impressa válasza ravail (#9141) üzenetére


Impressa
őstag

27 fok :Y hány fok van a szobában? :U

Egyébként ez a réz lap, amit mondasz tényleg hatásos tud lenni, ha már a hűtést nem sikerült jól eltalálni.
Neked most is van réz lap a CPU-don?
Nekem a T5800-asom, max. a bekapcsolás pillanatában volt ennyi.

(#9140) Tommy Da B1G:
én tettem alá padot, így legalább alacsony terhelésen is csendéletet él a laposom.
Ha kicsit alulméretezett a hűtés, akkor alacsonyabb hőmérsékleten is magasabb fordulaton kell hogy dolgozzon a ventilátor.

Azt meg nem is értem, miért van letiltva az IGPU a laposodban. Gondolom nincs benne SLI videokártya.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9145) TommyNagz válasza Impressa (#9144) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Muxless graphics, elvileg a hd3000 es a radeon ossze tud dolgozni egyes modelleknel. Ennel pont nem. Bar most varok egy moddolt biosra, hatha azzal menni fog (unlockoljak a rejtett menuket :) ) Nekem az os x konpatibilitas miatt lenne nagyon jo a hd3000, az atival nagyon sok a baj. (16bites szinmelyseg, fantom nem letezo vga kijelzo, es rohadt sok buheralas aran megy csak :( )
A hutes meg ugy latszik az also kategoria atka.
Jut eszembe: rezlapka + atlag paszta, vagy szuz huto + ezustporos paszta? Esetleg mindketto? Ez mar lehet, hogy ugyanaz az effekt lenne, mint a tul sok pasztanal.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#9146) ravail válasza Impressa (#9144) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Bocs, mással foglalkoztam!
Jelenleg itt 25,2 fok van. De ez olyan túl sokat nem befolyásol. Ha jó a hűtés a laptopban, nem annyival nő a laptopban a belső hőmérséklet, mint amennyivel a környezet hőmérséklete. Az Asus F7E-ben semmilyen moddolt, vagy tuningolt hűtés, vagy hűtési rendszerelem nincs. Így, plusz rézlap sincs. Egyszerűen, csak az Asus által jól méretezett és tervezett hűtés van benne. Talán annyi a többlet, hogy a CPU és a GPU réz hőátvevő/elvezető lapját 3000-es autófényezőtől szerzett (úgynevezett vízpapírral) "csiszoló" papírral tükrösre políroztam.
Ebben "gyárilag T5550-es CPU volt, amit párhetes korában kicseréltem egy T7500-asra, és azt cseréltem vagy másfél éve a T9300-asra. Tulajdonképpen 3 generációnyi CPU volt már benne, de egyik sem melegedett túl. Persze minimum évente kap nagytakarítást és újrapasztázást.

Tommy Da B1G: Én először -ahogy írtam-, egy rézlappal megnövelném, stabilizálnám a hőátadást, a hőelvezetést. Ha ez elegendő, nem kell -a nem olcsó- új hűtésrendszer. A pasztáról nem merek nyilatkozni. Mert, az én tapasztalatom szerint a néhány fok csak az eltérés a különböző paszták között, de mások másképpen vélekednek. Sokszor használok sima, 160 vagy 180 fokon olvadó szikikon zsírt, és még nem volt rá soha panasz, nem volt vele baj. Azt nem vitatom, hogy a helyette használt professzionális minőségű pasztával max 4-5 fokkal hűvösebb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9147) dragon1993 válasza ravail (#9146) üzenetére


dragon1993
őstag

:Y

Az én HP-m 50-90 fok között jár újkora óta , pont mint az összes HP DV6-7 :(((

(#9148) ravail válasza dragon1993 (#9147) üzenetére


ravail
senior tag

Bocs! Én kérek elnézést! (Az ASUS nevében is!) ;] Töröltessem egy moderátorral az F7E néhány perccel ezelőtti hőmérséklet adatairól készített és beszúrt képet? ;]

(#9149) TommyNagz válasza ravail (#9146) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Uj hutorendszer? Gondolom ehhez is csak ugyanilyet tudok venni, masfajtat nem. Majd megnezem fater g580-as mennyire melegszik, osszehasonlitaskepp.

encapsulation dot1q

(#9150) ravail válasza TommyNagz (#9149) üzenetére


ravail
senior tag

Bocs! Akkor én félre értettelek a "szuz huto" (szűz hűtő) + ezüstporos... -ra azt hittem újat akarsz venni, de már értem, csak a hűtő (réz lap nélkül) + ezüstp...
De a válaszom változatlan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.