Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9801) Gesta28 válasza ScrapUnit (#9800) üzenetére


Gesta28
tag

Ha VGA lenne akkor miért látom távoli asztalban tökéletesnek a képernyőt? Csak a saját maga által megjelenített kép nem normális. Ha a memória lenne akkor szintén ugyanaz a kérdésem. :) A memóriacsere segíthet?

(#9802) ScrapUnit válasza Gesta28 (#9801) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Ha a VGA annyira behalna, hogy LCD-n nem lenne kép, de pl. külső monitoron igen, akkor még betöltene a windows, ezért is látod másik gépről távoli asztallal! Azért tippelek a VGA-ra, mert ha hozzá való LCD-t+kábelt cseréltél, akkor nemnagyon marad más hibalehetőség. Inverter hiba miatt nem csúszik el, csíkoz be, vagy szemcséz a kép. A ramokat azért érdemes letesztelni, mert már láttam nem 1 olyan gépet, ami hasonló hibákat produkált és a ram volt a ludas. Nem azt mondom, hogy cseréld, hanem hogy először csak teszteld le.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9803) Gesta28 válasza ScrapUnit (#9802) üzenetére


Gesta28
tag

Nos, a memóriacsere sem oldotta meg a problémát, úgyhogy akkor tényleg a vga lesz a hibaforrás? Hardware-s gond, vagy orvosolható szoftveresen is? GPU esetleg?
Ezek lennének a fotók! :)

(#9804) kreten67 válasza Gesta28 (#9803) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez vga hiba.

(#9805) Norbeez


Norbeez
csendes tag

Hello

A 7 éves MSI laptop kijelzője hirtelen elkezdett vibrálni!
Fehéren gyorsan vibrál az egész kép.

Kicsit megmozgattam a már amúgy is kattogós, feszülős kijelző nyitogató tartókáit,
most újra bekapcsolva (a gép rendesen bebootol) fehér kép fogad.
Amin felülről terjeszkedő feketés foltok terjengenek, néhol a kijelzőn 1-2 folt/pötty is fekete. A többi fehér.

Mit tegyek?

Rákötök külső monitort, majd írok még.

Amúgy a noti hűtése sem a régi már, csomószor szét lett szedve, és ki-be rakva a rézcucc, alig tapadó szilikon ragacsmicsodákkal.

Előre is köszi a segítséget.

(#9806) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#9794) üzenetére


Zozzer888
addikt

Senki? :(

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#9807) ScrapUnit válasza Zozzer888 (#9806) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Én biztosan magam cserélném ki a ventit, nem bíznám szervízre. Ha az aljáról le lehet venni a műanyag takarólemezt és hozzá lehet férni a ventihez, akkor sima ügy.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9808) Dell XPS válasza Norbeez (#9805) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez lehet GPU és LCD panel probléma is, külső monitorozás segíthet tájékozodni a hiba megállapításába, így várjuk a visszejelzésed. A zsanérok már be lehetnek állva a hőhatástól, ha nem kerül orvoslásra, akkor könnyen repedhet a monitor fedél is - látszik is a rajzolata általában. Gap-pad-et is jó lett volna cserélni (gumiszerű ragacs), mert ilyen állapotban nincs hőelvezetőképessége.

Üdv, Dell XPS

(#9809) Norbeez válasza Dell XPS (#9808) üzenetére


Norbeez
csendes tag

Nem adott képet a külső monitoron, bár nem tudom hogy jól üzemeltem-e be: bedugdtam a vga-ba az amúgy külső crt-t.

Hopp picit megmozgattam a lcd kijelzőt, és hirtelen fekete kép lett. Megint picit megmozgattam, és fehér lett.

Én is meg tudnám vajon csinálni? vagy inkább szervíz. gari természetesen nincs. ?

(#9810) Dell XPS válasza Norbeez (#9809) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvileg jól "üzemelted" be (nézd át a csatlakozásokat), de így egy kicsit zavaros a kép nekem, mert a kijelző érzékenysége igen érdekes.

Nem tudom mire gondoltál, de szvsz ezt inkább szervizben vagy hozzáértőnél kellene javítattni. - Merre vagy helyileg?

Üdv, Dell XPS

(#9811) Norbeez válasza Dell XPS (#9810) üzenetére


Norbeez
csendes tag

Békéscsaba. Irány a szervíz akkor.
Remélem hamar és olcsón, szinte ingyen megjavítják nekem:)

(#9812) Dell XPS válasza Norbeez (#9811) üzenetére


Dell XPS
veterán

Találkoztam olyan hibás LCD panellal, amit ha lekötöttem az alaplapról, akkor utána simán volt megjelenítés külső monitoron. Az MSI-nél nem esküdnék rá, de remélem sikerül szinte igyen megoldanod, majd jelezzél, hogy mi volt a hiba pontos oka.

Köszi! :)

Üdv, Dell XPS

(#9813) petya1992


petya1992
tag

Sziasztok!

Volna egy elég nagy problémám. Volna egy Fujitsu Siemens Amilo v3515 laptop. A problémám az, hogy bedugom a töltőt egyből bekapcsol a gép, és randomszerűen lefagy, ujraindul, kikapcsol sőt még volt olyan is, hogy töltött be a win és menet közben készenlétbe rakta magát, valamikor be sem lehet kapcsolni, hanem magátol bekapcsol. Néha megy kb 10 percet is. ez mind ma reggel keletkezett tegnap este nyoma sem volt ilyen problémának.

[ Szerkesztve ]

(#9814) ati012 válasza petya1992 (#9813) üzenetére


ati012
senior tag

Akku benne van?
Hőértékek normálisak?

(#9815) petya1992 válasza ati012 (#9814) üzenetére


petya1992
tag

Azzal is próbáltam. A hőmérséklet biztos, hogy jó mert langyosat fúj ki

(#9816) ScrapUnit válasza petya1992 (#9815) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Sajnos ez alaplap hiba.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9817) petya1992 válasza ScrapUnit (#9816) üzenetére


petya1992
tag

Uhhh és azt kb mennyibe fájna?

(#9818) ati012 válasza petya1992 (#9817) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem nem gazdaságos a javítása.

(#9819) ScrapUnit válasza petya1992 (#9817) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

£25 körül van a működő bontott ebay-en Angliában. 8-10 körül lehet más országokban, a gép kb ennek a dupláját érheti, ha full hibátlan. Sok ilyen bontott gép van az aprón is, 90%-uk laphibás. Úgy néz ki ez szériahiba lehet, szerintem nem érdemes cserélni.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9820) Shirosaki910


Shirosaki910
csendes tag

- Lenovo Ideapad Y500
- 1 hete
- Hirtelen elment a billentyűzet világítása. Elmentem kajálni és mire visszaértem semmi.
Tekinthetjük apróságnak, de elég fontos kényelmi funkció, valamint egy egy hetes gépnél nagyon is bosszantó.
Lehet visszaküldöm hogy javítsák ki, de még nem tudom pontosan hogy hardveres vagy szoftveres probléma adódott.

Vélemények? Valaki találkozott hasonlóval.

Valamint még annyit hogy a gép indításánál felvillannak a ledek, de utána ki is alszanak.

(#9821) ScrapUnit válasza Shirosaki910 (#9820) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Ha garanciális, nyugodtan vidd vissza. OS nemnagyon szokott megbolondulni. Ha van a gépen recovery partíció (legális oprendszer esetén), akkor ezt még esetleg el lehet játszani az adataid lementése után. 1 próbát megér, ha nem oldódik meg, akkor szervíz.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9822) Dell XPS válasza petya1992 (#9817) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kérdezd meg Őt, hátha tud Neked segíteni!

Üdv, Dell XPS

(#9823) petya1992 válasza ScrapUnit (#9819) üzenetére


petya1992
tag

Mondjuk olyan sokat nem akarok rá szánni akkor már inkább tablet

(#9824) ati012 válasza petya1992 (#9823) üzenetére


ati012
senior tag

Sokkal jobban használható egy laptop mint egy tablet a minden napokban. Persze ez csak a saját véleményem.

(#9825) ScrapUnit válasza petya1992 (#9823) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Felrakhatsz 1 hirdetést az apróra, hogy lapot keresel, én már találtam lapot olyan notihoz, amiről már lemondtam és mégis voltak olyan kollégák, akiknek volt ugyanolyan lapjuk. Az a noti a mai napig hibátlan, szóval 1 próbát megérhet.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9826) Shirosaki910 válasza ScrapUnit (#9821) üzenetére


Shirosaki910
csendes tag

Hát már szívroham közeli állapotban voltam, de sikerült a problémát orvosolni. Ahogy írtam, az indításnál nincs semmi gond mert felvillanak a ledek, szóval nagy valószínűséggel működnek is.

FN + Space-el lehet bekapcsolni. Nem emlékszem rá hogy lenyomtam volna, de örülök hogy nincs semmi baja.

Ja és köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9827) ScrapUnit válasza Shirosaki910 (#9826) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Olcsó megoldás :)

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9828) Good2881 válasza McKalton (#9050) üzenetére


Good2881
csendes tag

Egy hiba.... Ami a lehető legrosszabbkor jött...

Adott egy ACER ASPIRE 5560 gép. 2012.04. hó körül vettük.

A mai nap meguntam hogy a win7 megbolondult úgy 1-1.5 év után...Fontos adatokat és képeket kimentettem, majd egy korábban jól bevált win7-es telepítővel elindítottam. Elkezdett települni, majd mikor a fájlok másolása befejeződött akkor automatikus újraindítás következett. (volna) A gép nem állt le. 45 perc várakozás után sem. Gondoltam kikapcsolom (hosszan a bekapcsoló gombbal). Kikapcsolt a gép. Majd következett a bekapcsolás. Windows nem indul. folyamatosan újraindul. Gondoltam belenézek a BIOS-ba.

Sajna a Biosba az F2-vel nem tudok belépni. Azóta sem. Induláskor F2-öt megnyomom, majd csippan egyet és tovább lép. Most hajnal 1:45 van. Belépni a biosba nem tudok este 8 óta.

Reggel megkeresem a papírjait, hogy van e rá garancia még...

Akinek ötlete van várom kíváncsian...

Most pihen akku és 220V nélkül kikapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#9829) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Jó reggel!

Nemrég beleborult egy jo pohár viz a notebook billentyuzetébe, ami azóta nem mukodik, ezért vettem egy USB-t és rákötöttem. Minden jó csak néha az öreg billentyuzet bekavar értsd általában a shift billentyu beragad vagy hasonlo.

Le lehet v.hogy tiltani a notebook billentyuzetet?

(#9830) ScrapUnit válasza kkoornel (#9829) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Le kell húzni a billentyűzet szalagkábelét az alaplapról.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9831) raczger


raczger
őstag

Van egy Asus G1 notim, elment a kép, bekapcsoláskor csak a zöld power led világított, cpu venti se pörgött fel. El lett küldve vga reballingra (alaplapi, integrált), viszont most azt csinálja, hogy ha bekapcsolom van vagy kép vagy nincs (teljesen random módon), viszont ha nincs kép akkor is bejön rendesen a windows (hangok alapján), viszont külső monitort rákötve sem ad képet.
Viszont ha ad képet akkor rendben működik a gép. Szerintetek mi lehet a baja?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9832) ScrapUnit válasza raczger (#9831) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Lehetséges, hogy nem oldotta meg 100%-osan a reball az alaphibát. Én is vittem már pár gépet reballra, túl sokáig nem bírták, talán a vga chip cseréje hosszabb működési időt tesz lehetővé, mint a reball/reflow. Utóbbira csak pár hónap működést garantálnak sajnos.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9833) raczger válasza ScrapUnit (#9832) üzenetére


raczger
őstag

Reballingról visszajött és rögtön az első napon produkálta nekem a hibát sajnos. Tudtam, hogy nem egy tartós megoldás, de azért reméltem, hogy pár hónapig tudom használni, pláne, hogy heti csak 1-2 órát használom.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9834) ati012 válasza ScrapUnit (#9832) üzenetére


ati012
senior tag

Egy jó, rendesen megcsinált reball totálisan megbízható és csak hosszú idő alatt jön elő újra a hiba.

Raczger: küld vissza garanciába. Ne szedd szét, utána csak az lesz hogy te cseszted el.

[ Szerkesztve ]

(#9835) ScrapUnit válasza ati012 (#9834) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

+1, én még aznap reklamáltam volna, főleg, hogy nem egy pár száz Ft-os javításról beszélünk!

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9836) raczger válasza ati012 (#9834) üzenetére


raczger
őstag

Aki csinálta úgy véli, hogy ez már nem a vga hibája (a chipsetre gyanakodik). Ő elvileg több órán át tesztelte és jó volt, de nálam már a második bekapcsolásnál előjött a probléma. A mondataiból úgy érzem, hogy ezt ő már nem csinálná meg gariból.
Nála csak próbagarancia van, viszont postán lett megoldva az oda-vissza küldés, én első nap jeleztem a hibát.

Ötlet? Nem tudom mit írjak most így neki, de semmiképp nem örülök, hogy 15k-t kidobtam az ablakon és vagy tudom használni a laptopot, vagy nem. Kicsit javult, de hibás maradt. Egyébként itt a péhán találtam a szervizt, ahol történt a javítás.

ScrapUnit: Amelyik napon meghozta a posta a gépet, azon a napon írtam is neki, hogy mi a hibajelenség.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9837) ScrapUnit válasza raczger (#9836) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Az ő részéről en nem fair hozzáállás. Én eddig mindegyik gépemet zsoca929 kollégára bíztam, ő vállal garanciát a munkájára, ha pl. nem sikerül a reball, akkor nem kér a javításért semmit, ha vga chipet kell esetleg cserélni (volt rá példa), akkor erről tájékoztat időben árral együtt. Alaposan több 3D-s tesztprogrammal megnyúzza az adott gépet.

Akinél te csináltattad, kötelessége visszafizetni az összeg legalább 90%-át. Vissza kell küldeni a notit, vegye le a vga chipet és utalja vissza a pénzed, más esetben én jelezném itt a fórumon az illetékeseknek a megfelelő helyen.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9838) raczger válasza ScrapUnit (#9837) üzenetére


raczger
őstag

Akinél én csináltattam, nála is csak siker esetén kell fizetni (ezért esett rá a választás), elvileg ő is terheléses tesztet végez rajta.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9839) ScrapUnit válasza raczger (#9838) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Ez akkor necces szituáció. Az ő jóindulatán múlik, hogy bukod-e a pénzed. Én nem hagynék 15k-t elúszni.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#9840) ati012 válasza raczger (#9836) üzenetére


ati012
senior tag

15ezer szerintem nevetségesen sok egy ilyen munkáért. Ez az az árkategória ahol garanciát szoktak adni az elvégzett javításért.

Másnem egy kompromisszumos megoldást ajánlj fel: csinálja meg, te pedig fizeted az anyagköltséget.

(#9841) kreten67 válasza raczger (#9838) üzenetére


kreten67
senior tag

Kivel csináltattad?
15000ft-ért vga chip újra cserélésével is ki adja az árat,3 hó garival!(korrektebb helyeken)

(#9842) raczger válasza kreten67 (#9841) üzenetére


raczger
őstag

Amíg le nem tisztázódik az ügy, addig nem írom, hogy ki volt az.

Mint írtam fentebb, 4k volt a posta, tehát a javítás az 11k volt.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9843) Dell XPS válasza raczger (#9842) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez így nagyon korrekt a részedről, szerintem próbáld megbeszélni Vele, nem hinném, hogy elutasító lenne bárki is a problámára. Addig meg felesleges a hangulatkeltés a fórumban, hiszen nem tudjuk a végleges megoldást, álláspontot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9844) noreszz


noreszz
csendes tag

Sziasztok!
Múlthéten vettem egy Lenovo G580Ah típusú notebookot. ( i3 2.3 ghz , 4 gb ddr3 1333mhz, 1 TB seagate, nvidia geforce GT 635M . ) Teljesen megvagyok vele elégedve, de ha játszok akkor egy kicsit elmegy a kedvem. Eddig csak az assassins creed 3 at próbáltam, tökéletesen is viszi dx11 ben full felbontásban, de egy idő után felmelegszik és egy kis időre ~0.5-1 secre beakad egy kicsit mintha vissza venne a teljesítményből mikor már magas a hőmérséklete. Néztem hőfokot játék közben akár : cpu : 80-85-87 fok, gpu : 65-max 70, hdd 58 fok is akár! Asztalon cpu : 50-max 60 ig, gpu 45 , hdd 47 fok.
Eddig asztali gépem volt, és ott nem voltak ilyen hőfokok, de tudom hogy ezek magasabb hőmérsékletet is elbírnak. Nem tudom mennyire rosszak ezek a fokok?!
Mit tudok ellene tenni? tudtok e hűtőpadot javasolni alá ( kb 5-7k) , ami tényleg tudna rajta segíteni? :D vagy ne foglalkozzak vele.
Válaszotokat köszönöm előre is !

(#9845) raczger válasza Dell XPS (#9843) üzenetére


raczger
őstag

Nem szeretnék senkit negatívan beállítani, csak azért jöttem ide, hogy megtudjam, hogy mi lehet a hiba, azóta írt privátot, amibe leírta, hogy mi lehet a hiba, pl a ramokat megcseréltem, de nem változott semmi. Köszönöm a véleményeket, szerintem ezt egyelőre zárjuk le, maradjunk a témánál, szóval, ha van valakinek ötlete, mi lehet a hibajelenség oka, azt szívesen fogadnám.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9846) Dell XPS válasza raczger (#9845) üzenetére


Dell XPS
veterán

Világos, láttam is, csak nehéz és kényes probléma ez mindkettőtök részéről. Amennyiben többen rávetődünk, abból nem születik jó megoldás, ráadásul a másik felet nem hallottuk. Nagyon sokan javítanak, ügyfeleznek, ezért az érintettek tudják igazán a problémát megoldani. Szakmai részről: lehet (ne) más is, de szvsz is az alaplapnál lesz a hiba. Próbálhatod live Linux alatt, bonthatod a perifériákat; HDD, RAM, ODD, és akkor mindent megtettél a magad részéről. Én megértem a helyzetedet, remélem sikerül orvosolni!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9847) ati012 válasza Dell XPS (#9846) üzenetére


ati012
senior tag

bekapcsoláskor csak a zöld power led világított, cpu venti se pörgött fel.

Nem valószínű hogy OS hiba.

Gergő: a csatlakozásokat mozgasd át, hátha csak az lesz a baj.

(#9848) Dell XPS válasza ati012 (#9847) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem sem az, de az általad beidézett sort a javítás előtti állapotra értelmeztem!

Üdv, Dell XPS

(#9849) ati012 válasza Dell XPS (#9848) üzenetére


ati012
senior tag

Valóban.

Ez esetben lehet csak a háttérvilágítás ment el, és nem nyomta volna meg a külső monitorra váltó gombokat? :F

(#9850) Dell XPS válasza ati012 (#9849) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nemigazán értem mit szeretnél, de rossz felé haladsz!

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.