Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9351) kali válasza Worm40000 (#9350) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki más típusú modullal is, mert nem mindenfélét szeret a noti, pláne párban nem mindegy, hogy miket társít az ember...

(#9352) Worm40000 válasza kali (#9351) üzenetére


Worm40000
csendes tag

Na, sikerült szereznem egy másik notit 1x4 GB RAM-mal. Annak a memóriájával az enyém simán elindult, illetve az én RAM-ommal a másik noti megállt POSTnál memória nem található csipogással (érdekes módon első indításnál működött), úgyhogy hibás a RAM. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9353) Dell XPS válasza Metallo (#9347) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor valami gond van, mert ahhoz nem kell OS, hogy az optikai meghajtó működjön. - Mi lenne, ha egy rendszerindító lemezről boot-olnánk, nem indulna el ( Live Linux, hiren's, stb..)?

Üdv, Dell XPS

(#9354) redmizse


redmizse
csendes tag

Sziasztok!
-Hp Compaq 6735s
-2009-ben vettem
-a képernyő fekete
-kb egy éves probléma
-nem volt szervízben (féltem az összegtől)

A laptopot ha ràkötöm egy monitorra akkor minden fasza (a képernyő fekete de a monitoron van kép). Letöltöttem egy friss drivert a videokártyához és felraktam, ez az első 2-3 alkalommal bevált, de már ez sem javít semmit a helyzeten. Remélem tudtok segíteni :-)

[ Szerkesztve ]

(#9355) Dell XPS válasza redmizse (#9354) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha külső monitoron állandó tökéletes megjelenítés van, akkor: LCD panel, kábel, inverter, érintkezési (csatlakozások) hibák lehetségesek.

1.) ha rávilágítasz a kijelzőre látsz valamit? (inverter)

2.) ha mozgatod a panelt érzéssel történik változás? (érintkezés)

- Nem voltak melegedési problémáid, monitoroztad a hőmérsékleteket?

Üdv, Dell XPS

(#9356) redmizse válasza Dell XPS (#9355) üzenetére


redmizse
csendes tag

Ha rávilágítok, akkor se látok semmit. A monitoron tökéletes a kép. Hiába mozgatom finoman nem változik semmi, úgyhogy szerintem nem érintkezési hiba :(

(#9357) Dell XPS válasza redmizse (#9356) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még ha tudod ellenőrizd le az LCD kábel alaplapi csatlakozását (ki-be). Ha átmozgattad és semmi, akkor az LCD panel cseréjével orvosolható a problémád.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#9358) Murphistic válasza Impressa (#9238) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!
Megint én vagyok, mert lett egy kis gond. ( Két hete én öntöttem le üdítővel a notebookomat :) ) Szóval ma ki-bekapcsolgatott a notebook. Úgy látszik, hogy gallyra ment a kapcsoló (úgy tűnik rövidre záródott). Utolsó ötletem, hogy lemosom desztillált vízzel. A poén, hogy működik a notebook, bár eléggé csótány üzemmódban.

Kivettem belőle az akkumulátort és amikor be akarom kapcsolni, akkor jobb kézzel áram alá helyezem a hosszabbítót, majd miután bepöccent a notebook (a bekapcsológombot nem is kell benyomnom) kihúzom a foglalatából a bekapcsolópanel szalagkábelét.

Mázli, hogy az inverter a kijelzőben van, mert most szabad kilátásom van a kijelző szalagkábelére is és ami még nagyobb flash vizuálisan is tudom ellenőrizni a hűtőventillátor működését :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#9359) Impressa válasza Murphistic (#9358) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Emlékszem :) ha a kapcsoló rövidre záródott, akkor sajnos nem nagyon segít rajta a víz. Anno volt hozzá türelmem és szétszedtem a mikrokapcsolókat és kitisztítottam. (sz@r meló, jobb a csere :D )
Ötletes megoldás, mivel a kapcsoló csak egy impulzust ad az alaplapnak. De szért hosszútávon érdemes lenne szerezned olyan kis panelt.

Mi jelent az, hogy "csótány üzemmód"? mielőtt beleömlött, ahhoz képest rosszabb lett?

Mázli, hogy az inverter a kijelzőben van, mert most szabad kilátásom van a kijelző szalagkábelére is és ami még nagyobb flash vizuálisan is tudom ellenőrizni a hűtőventillátor működését :DDD gondolom számolod a fordulatokat is :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9360) bmwe30 válasza Impressa (#9359) üzenetére


bmwe30
tag

Hello

Ismerősöm elhozta a régi Fujitsiu Siemens amilo laptopját, hogy rakjam ujra rajta az oprendszert.
Nah az a bibi h az én xp-met nem bootolja be csak a sajátját,de avval meg az a probléma, hogy kér egy második cd-t ami persze nincs.
Találkozott már valaki ilyen problémával?Esetleg vmi megoldást tudok erre a hibára?
Előre is köszi

Dani

(#9361) Murphistic válasza Impressa (#9359) üzenetére


Murphistic
aktív tag

A csótány üzemmódot a bekapcsolásra értettem :) .
Egyébként mielőtt írtam volna a hozzászólást voltam egy PC-bontóban, hogy nincs-e ilyen paneljük. Ugyan nem volt nekik, de reményre ad okot, hogy nem utasított el azonnal, hanem rákeresett a raktárkészletükben.

A Wifi-kártya kapcsolója is ugyanolyan, mint a bekapcsoló, de a forrasztás nagyságát elnézve esélytelen feladat számomra a csehszlovák trafópákámmal :).

Így néz ki a panel, bár gondolom már sokszor láttál ilyet (a jobb oldali a hibás):

Egyébként türelmes ember lehetsz, ha ezeket a pöttöm kapcsolókat szét szoktad szedni. :K

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#9362) Impressa válasza Murphistic (#9361) üzenetére


Impressa
őstag

Közben már leesett a csótány üzemmód :U
A trafópákát, mi csak pillanatpákának hívtuk, a jó kis izzójával együtt, van még belőle otthon valahol.
Szóval azzal, csak akkor állnék neki, ha elég vékony lenne a hegy vége :)
Hát, lehet érdemes lenne itt az aprón keresni hozzá bontottan ilyen panelt. Jó kis lyukgalván, de jó is abból kiforrasztani a lábakat. Már nem szedem szét őket, elfogyott a türelmem. Nem a notiknál kellett sokszor kacsolót javítanom. Legtöbbször csak a csere segít, mivel van benne egy kis fém domború membrán, ami eltörik és sanyi. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9363) Murphistic válasza Impressa (#9362) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Kicsit keresgéltem közben... e-bayen olcsó, de drága a postaköltség, közvetlenül a HP viszonteladójától pedig az új ára kb. 10000 Ft. Hát, jó drága lett az a bizonyos korty :D . Hardveraprón rákérdeztem, meglátom mi sül ki belőle :) .

Még egyszer köszönöm a segítséget!

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#9364) Impressa válasza Murphistic (#9363) üzenetére


Impressa
őstag

10K :Y akkor inkább a használt alkatrész, remélem itt rálelsz, és igazán nincs mit ;) csak óvatosan a kortyokkal :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9365) kreten67 válasza Murphistic (#9358) üzenetére


kreten67
senior tag

Mi a géped pontos típusa?
Hátha tudok segíteni,mert 100-as nagyságrendű bontott lapim van a műhelyben!

(#9366) Impressa válasza kreten67 (#9365) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ment pü.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9367) asdfghj75


asdfghj75
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az Asus K50IJ laptopommal, hogy így randomba ha yotubeos videót nézek vagy bármilyen filmet vagy akár még zenét is indítok el, akkor lefagy. Nem tudok ilyenkor semmit csinálni vele, csak hosszan nyomva tartom a bekapcsoló gombot és úgy tudom csak kikapcsolni. Van amikor megcsinálja egymás után 2-3x is, de van amikor 1-2 napig elő sem jön ez a hiba.

Mi lehet a probléma? Valaki valamit tudna mondani ?
Újonnan vásároltam a gépet kb 2 éve!

Segítséget előre is köszönöm!

(#9368) Impressa válasza asdfghj75 (#9367) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nézd meg légyszíves milyen hőmérsékleten üzemel a géped. ( aida 64 ) és lehet frissíteni kellene a video drivert, így kezdésnek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9369) asdfghj75 válasza Impressa (#9368) üzenetére


asdfghj75
csendes tag

Szia.

Letöltöttem azt a programot amit mondtál, de sajnos csak a cpu hőmérsékletét találtam, arra 54 fokot ír! A videokártyát frissítettem. Meg látjuk, hogy fog viselkedni. Köszönöm szépen az ötletet, ha megint jelentkezne a probléma írok úgy is !

(#9370) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

Van nálam egy Acer Aspire 5552G noti az alábbi hibával: minden előzmény nélkül tegnap már hiába kapcsoltam be, csak felpörög a venti (ami le is áll utána) és csak az állapot jelző led világít folyamatosan, képernyő fekete (külső monitoron is), hangot nem ad ki. Azt gondolom, hogy alaplap hibás, de ilyen esetben érdemes különböző alaplap javításával foglalkozó cégekhez fordulni? Vagy van más opció?

Köszi előre is.

(#9371) Dell XPS válasza CBool (#9370) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nagy valószínűséggel az lesz, de azt Neked kell eldönteni, hogy tovább szeretnél lépni (már tervben volt amúgy is..), vagy még mindig megéri a javítási költséget (10K) és tudod tovább használni. (esetleg jobban értékesíteni)

Üdv, Dell XPS

(#9372) CBool válasza Dell XPS (#9371) üzenetére


CBool
tag

Esetleg tudsz/tudtok ajánlani valakit Budapesten aki foglalkozik ilyennel?

(#9373) Dell XPS válasza CBool (#9372) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ment pü..

Üdv, Dell XPS

(#9374) minimax 116 válasza kutyman (#4958) üzenetére


minimax 116
csendes tag

Szia.Nekem ez a probléma most kezdődött.Mi volt a hiba megoldása?

(#9375) asdfghj75


asdfghj75
csendes tag

Lehet a lefagyások oka az hogy a processzorom 55-60 fokos ha használom a gépet ? :S Ha igen akkor mivel tudnám ezt lejjebb vinni ? :S

Előre is köszi!

(#9376) Impressa válasza asdfghj75 (#9375) üzenetére


Impressa
őstag

Ez a hőmérséklet még nem indokolná, hogy lefagyjon a gép, de lehetne alacsonyabb is. A win 7 a géppel együtt jött, vagy virágbolti? A frissítések rendben feltelepültek a gépedre? Az eseménynaplóban van vmilyen bejegyzésed erre vonatkozólag? A lehet legjobb lenne egy live linux CD-vel letesztelni a gépet, így kizárható lenne a szoftveres probléma.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#9377) asdfghj75 válasza Impressa (#9376) üzenetére


asdfghj75
csendes tag

Igen a géppel adták a win7-et , elvileg jogtiszta. Frissítések is okék a gépen! :(

(#9378) belcsi


belcsi
csendes tag

Hali
Segítséget szeretnék tőletek kérni !
Napokban kaptam egy toshiba satellite pro 4600,de sehogy se tudom bekapcsolni!
Hiba jelenségei: Tápba bedugva jelzi a csatlakozást és a töltést de mikor bekapcsolom a floppy meghajtó pöccen egyet és a táp hállózati led sárgán kezd el villogni:S
de ugyan ez történik mikor nincs hálózaton... ilyenkor még egyszer bekapcsoló gomb ugyan ugy pöccen egyyet a floppy meghajtó és villog sárgán tovább!
Semmi képet se haggyot nem ad.
Vkinek ötlete van a hiba jelenségére? v kuka?

(#9379) Dell XPS válasza belcsi (#9378) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Leírásod alapján ez nagyon alaplap hibának néz ki (északi-híd). Nézd meg akku, HDD, ODD, nélkül, nem veszítesz vele semmit..

Üdv, Dell XPS

(#9380) belcsi


belcsi
csendes tag

köszi meg próbálom:)
Így se semmi ugyan azt csinálja :S
egyszer egyszer világít az on jelző fény 5mp-ig kb és utána ugyan úgy sárgán villog a táp jelző fénye tovább:S

(#9381) Dell XPS válasza belcsi (#9380) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnálom, de ahogy jeleztem ez alaplap hiba!

Üdv, Dell XPS

(#9382) ali_


ali_
csendes tag

sziasztok. nekem egy asus x5ea laptop alaplapja adta be a kulcsot nemrég. a vinyó elvileg ép.
kérdésem az lenne, hogy tudnék róla adatot menteni? lehetne külső táppal, meg valami átalakítóval ezt használni, pl. mint egy külső vinyót? ha igen, akkor mi kéne hozzá?
köszi előre is

(#9383) Dell XPS válasza ali_ (#9382) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Veszel hozzá egy 2.5"-ös külső házat (SATA), és belehelyezve usb-én simán használod. Láttam már itt a HA-an 1500Ft körül is...

Üdv, Dell XPS

(#9384) ali_ válasza Dell XPS (#9383) üzenetére


ali_
csendes tag

köszönöm szépen!

(#9385) Andika80 válasza redmizse (#9354) üzenetére


Andika80
csendes tag

Helló
Ha szemből megvilágitod a fekete kíjelzőt akkor nem látszik semmi,mert hátér világitás is lehet gond illetve vezeték híba ami biztos nem vga mert akkor monitoron sem lenne kép.Apróbb híbára gyanakszom.

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9386) Andika80 válasza bmwe30 (#9360) üzenetére


Andika80
csendes tag

Én msi vel jártam igy ott az volt a gond hogy xp sp 2nem kezeli a sata hdd-t nem ismeri fel
Ellenben az sp3 igen
Perzse csak tipp

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9387) Andika80 válasza scofield657 (#6009) üzenetére


Andika80
csendes tag

Helló
Vga gyanus érdemes lenne külső monitoron tesztelni ha nincs ott sem kép akkor elkönyvelheted.

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9388) kali válasza Andika80 (#9386) üzenetére


kali
legenda

szia,

az xp sp2 is kezeli a sata merevlemezeket, nem csak az sp3.
nem arról van szó, hogy ahci módban volt, és az sp2 nem tartalmazta a szükséges illesztést, viszont olyan sp3 telepítő volt, amibe integrálásra került?
alapban az sp3 sem tartalmazza, de sok olyan verzió keringett, amibe utólag integrálták.
a vista, win 7..s.tb már alapban tartalmazza a szükséges ahci illesztőket.

(#9389) Andika80 válasza kali (#9388) üzenetére


Andika80
csendes tag

Ennél az msi nél bios-ban nem tudsz ahci-t állitani

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9390) Andika80 válasza Andika80 (#9389) üzenetére


Andika80
csendes tag

Ingyenesen letölthető program segitségével integráltam bele a szükséges ilesztőt igen ahogy te is írod.

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9391) Andika80 válasza Andika80 (#9390) üzenetére


Andika80
csendes tag

Mondjuk a késöbbiekben eredeti sp3 ferakta minden gond nélkül ezért gondoltam hogy abban már benne van,de hiába régi már az xp. :)

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9392) kali válasza Andika80 (#9389) üzenetére


kali
legenda

bocsi, dupla lett... :(

[ Szerkesztve ]

(#9393) kali válasza Andika80 (#9389) üzenetére


kali
legenda

adott szempontból nincs különbség az sp2 és sp3 között, sajnos az sp3 sem kapta meg alapban az ahci illesztést.
milyen típusú msi noti, és melyik bios verzió?
mert van olyan széria, ahol az első bios verzió alatt nem volt ahci kapcsoló, de a későbbiekben betették, hirtelen a vr630 ugrik be, de több ilyen is volt.

(#9394) Andika80 válasza kali (#9393) üzenetére


Andika80
csendes tag

Msi s270 ms 1050
Lenne egy nagyobb gondom hátha nem azt mondod hogy alaplap híba a gépen egy usb sem megy iletve ha csatlakoztatsz valamit nem ismeri fel.Egyszer adig kilodtam vele illesztöprogram,ujratelepités,minden ami ilyenkor szokás,hogy elindult minden usb 3 napig hibátlanul ment aztán megint ugyan az a híba.expresscard műkődik benne de csak az.
a feszültségel lehet gond,táp ellátási hiba?

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9395) Andika80 válasza Andika80 (#9394) üzenetére


Andika80
csendes tag

Igazából a fenti hiba miatt lett ujratelepitve mindent kipróbáltam de semmi.Van valakinek egy jó ötlete?

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9396) Andika80 válasza kali (#9393) üzenetére


Andika80
csendes tag

Következő rejtély az életemben
Medion 95300 megvettem csikzott a képe tipikus vga tünetek letöröltem a ezközkezelöban letöröltem a vga vezérlő ilesztöjét és azöta kb 3 hónapja tiszta a kép egyszer sem csíkoz Van amelyik videonál késik a kép a hanghoz képest de ez is ritka ezközkezelő jelzi hogy nincs illesztöprogram és az ezköz nem működik.
Úgyan ez a típusu gép mert kettő van úgyan azzal az illesztövel hibátlanul megy ez mitől lehet?

.......Érdekes arca van. Érdekes, hogy ez egy arc

(#9397) Fenris89


Fenris89
csendes tag

Üdv mindenki,

egy ős DELL Inspiron 5150ről lenne szó. Játék közben (Mafia) kezdte egy napja, fogta magát és lefagyott az egész, csak kikapcsra reagált. Kikapcs utána minden jó. Ma viszont lefagy, kikapcs, vissza be és semmi. A gép elindul, venti teker, kép semmi, billentyűzetre nem reagál.
Kivettem az akksit, a memóriákat, a vinyót, bekapcsolás, teker 10 secig majd lelövi magát.

HELP?

Köszönettel!

(#9398) Dell XPS válasza Fenris89 (#9397) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha benne hagysz egy memória modult, akkor sincs kép egy pillanatig sem? A leírás alapján nincs hűtés (hőelvezetés megszűnt) ezért fagyott meg, mikor volt ez ellenőrizve utoljára? - Nem melegedett, nem ment a ventilátor ezerrel?

Amennyiben értesz hozzá, szvsz ezzel kezdjél és addig ne is próbálgasd. Amennyiben rendszeresen karbantartott gépről beszélünk, hőmérsékletek monitorozva, ellenőrizve, akkor baj van.

Üdv, Dell XPS

(#9399) kreten67 válasza Fenris89 (#9397) üzenetére


kreten67
senior tag

Öreg gép már az 5150,nem jellemző a típusra de lehetséges hogy elfáradt az nvidia vga chip.

(#9400) bocsika


bocsika
aktív tag

Valaki tud hozzászólni ehhez ?

Reagálást előre is köszi. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.