Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10951) mobileman válasza holapito (#10950) üzenetére


mobileman
aktív tag

A rúgás miatt nem csúszott szét a csatlakozó véletlenül?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10952) holapito válasza mobileman (#10951) üzenetére


holapito
tag

De a kijelző megy csak nagyon halványon gondoltam megnézem csak merre keressem a kijelző keretet leszedtem ott semmi nem volt mindent kihuztam és vissza dugtam ugyanolyan volt de a gépet nem szettem szét ott is lehet még valami ilyen?

(#10953) mobileman válasza holapito (#10952) üzenetére


mobileman
aktív tag

LED vagy sima fénycsöves a kijelző?

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10954) holapito válasza mobileman (#10953) üzenetére


holapito
tag

wxga van rá írva de nem ledes ez eléggé régiket aspire 5051 :R

(#10955) mobileman válasza holapito (#10954) üzenetére


mobileman
aktív tag

Akkor az csöves, így feltételezem, a cső megsérülhetett a rúgás miatt..
Azért szerencse, hogy a kijelző nem tört be..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10956) holapito válasza mobileman (#10955) üzenetére


holapito
tag

oh és mennyi a cseréje ?ahogy olvaslak azért kérdezem. :U

(#10957) rank1986 válasza mobileman (#10951) üzenetére


rank1986
csendes tag

Hali!

Van egy Acer Aspire M3 Ultra notebookom. Tegnapelőtt felhúztam magam CoD-ozás közben és sajnos ezt a laptop sínylette meg,mivel ráütöttem egyet-kettőt az fgh triumvirátus körüli részre. Ennek eredménye,piszkosul belassul alkalmazások futtatásánál ill. vagy nagyon lassan,vagy nem enged másolni,telepíteni. Felraktam egy friss windows 8-at. Netezni tudok vele,ill filmet nézni - Habár az is beakad ha mást futatok mellette-. Mi halt meg vagy haldoklik benne?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv

(#10958) xcbiker válasza rank1986 (#10957) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha HDD van benne akkor talán az.... hdsentinel.hu!

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10959) rank1986 válasza xcbiker (#10958) üzenetére


rank1986
csendes tag

Köszi! Valószínűleg. Mivel 36%-os a kondíció.

(#10960) Clown-corp


Clown-corp
tag

Sziasztok!

Tudtok e olyat aki tud laptopba micro kapcsolot cserélni.. mivel a bekapcsolo gombom adta meg magát.. mert pl egy csippeszel be tudom kapcsolni :D

(#10961) holapito válasza rank1986 (#10957) üzenetére


holapito
tag

: DDD

(#10962) mobileman válasza Clown-corp (#10960) üzenetére


mobileman
aktív tag

Bármelyik nevesebb szerviz kicseréli neked a kapcsolót, nem egy nagy kunszt..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10963) Clown-corp válasza mobileman (#10962) üzenetére


Clown-corp
tag

Oké azért írtam ide . de már kaptam ajánlatot . inkább profikra bízom ..mert én az itthon Szovjet pákával nem tuti hogy jót tennék neki ..

(#10964) Csaky69


Csaky69
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 2008-as évjáratú Acer Extensa 5620G laptop.Egészen a mai napig semmi probléma nem volt vele. Mai eset: Bekapcsoló gomb megnyomása, LED bekapcsol, monitor semmi képet nem ad,pár másodperc múlva újraindítás hangja, majd újabb pár másodperc múlva kikapcsol a gép. Akksi állapotjelző ledje hálózatra dugva világít. Próbáltam akksi nélkül, probléma megmarad.
Ötleteket/probléma megoldásokat várok!
Előre is köszönöm!

(#10965) sainhatred


sainhatred
csendes tag

Sziasztok!

Most 2 éve vettem egy Acer Aspire 5750G laptopot amiben van egy fránya nVidia GeForce GT540M videókártya.Nos,ennek kipurcant a coolerje most 1 hónapja.Megjavították a coolert és azóta a videókártya THROTTLINGOL egyfolytában.Tehát belépek mondjuk WoW-ba. 120FPS->60->30->5->1 ... ez spontán 5mp alatt... azaz 672MHz-ről leugrik 83MHz-re. Mi lehet az oka?Driverből a legújabb van rajta,Windows volt újratéve,absz. semmi oka nincs a throttlere.Még coolerpad is van.60fokon igazán nem kellene ezt tegye.Segítség >< .. bármi megteszi.még az is,hogy dobjam ki,mert így jártam,csak tudjam,hogy mi lehet vele a baj:c

(#10966) sainhatred válasza sainhatred (#10965) üzenetére


sainhatred
csendes tag

Fejlemények: Minden program azt mondja,hogy a videókártya 100C-n megy,és ha játszok kb. 30 mp múlva kikapcsol a gép.De közben az egész laptop nagyon hideg!

(#10967) mobileman válasza Csaky69 (#10964) üzenetére


mobileman
aktív tag

külső monitoron ad képet, vagy ezt a variációt még nem próbáltad?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10968) Dell XPS válasza Csaky69 (#10964) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

valószínűleg alaplap hibás a gépezet, mobileman kolléga tudja javítani ha ez lenne a szándék. Mindenesetre mérni, vizsgálni kell szervíz-körülmények között.

Üdv, Dell XPS

(#10969) izsob válasza sainhatred (#10966) üzenetére


izsob
tag

Nekem úgy tűnik, mintha paszta nélkül lett volna összerakva.

(#10970) sainhatred válasza izsob (#10969) üzenetére


sainhatred
csendes tag

Eee,ez nagyon valószínűtlen:/

(#10971) xcbiker válasza sainhatred (#10966) üzenetére


xcbiker
addikt

az említett hővezető lap/paszta hiánya...rosszabb esetben heatpipe hiba.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10972) sainhatred válasza xcbiker (#10971) üzenetére


sainhatred
csendes tag

hmm x.x az nem vicces.. újrapasztáztatom a napokban szerintem.

(#10973) mobileman válasza sainhatred (#10972) üzenetére


mobileman
aktív tag

És imádkozzunk utána, hogy nem halt meg a chip, ugyanis ezek az elemek baromi kényesek a hőmérsékletre, simán megfőnek a saját levükben..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10974) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

Egy problémával kapcsolatban szeretnék tőletek segítséget kéni. Adva van egy Lenovo G580 (20150) WIN7-el telepítve, egy ideje elkezdett vacakolni az audio vezérlő. Egészen konkrétan, ha kihúztam a fejhallgatót a jack foglalatból, akkor percekig nem volt hang a beépített hangszórókon, de aztán helyreállt.

Későbbiekben ez úgy változott, hogy fejhallgatón volt hang, azt kihúzva viszont csak akkor, ha Vezérlőpult-Hang menüben mókoltam, azután szólt. Nemrég már mikrofon gondok is felléptek és csak a Conextant driver újratelepítésével tudtam megoldani a problémát.

Ma már a mikrofon csak akkor vesz hangot, ha a gépet bedugott Jack csatlakozóval indítom. Ha kihúzom a fejhallgatót sem a beépített hangszóró nem megy, sem a mikrofon. Viszont, ha uninstallálom a Conextant drivert, újraindítás után működik a beépített hangszóró is viszont ekkor egyrészt manuálisan kell választanom, hogy vagy csak hangszóró, vagy csak fejhallgatón menjen a hang, másrészt mikrofon nem működik.

Kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni, ha a hangszóró maga működik, csak a feltelepített driver mellett nem hajlandó váltani, ha kihúzom a jack-ből a fejhallgatót? A gép még decemberig garanciális, küldjem el a szervizbe, vagy csak a nyomorult driver szarozik velem? Válaszokat előre is köszönöm és bocsánat a túl hosszú írásért.

(#10975) ati012 válasza Frosttide (#10974) üzenetére


ati012
senior tag

Valami pendriveról bootolható linuxxal nézd meg.

(#10976) Frosttide válasza ati012 (#10975) üzenetére


Frosttide
tag

Megnéztem, Ubuntu 13.10 LiveCD-ként indítva usbről. A helyzet ugyanaz. Jack csatin keresztül szól a hang, ha kihúzom semmi. Hajlanék rá, hogy rossz a beépített hangszóró, viszont ha letörlöm a Conextant drivert, akkor meg szól.

(#10977) ati012 válasza Frosttide (#10976) üzenetére


ati012
senior tag

De akkor linux alól miért nem szól?
Valami hangchip fail lesz.

1k-ért vegyél egy usb -s hangkártyát az alaplapit meg ha tudod tiltsd le a 3.14csába.

(#10978) mobileman válasza Frosttide (#10976) üzenetére


mobileman
aktív tag

Szerintem nem a hangszóróval van a gond, hanem magával a csatlakozóval, ha ott belül valami rosszul áll, akkor nem adja ki a hangot, miután kihúztad belőle a jack csatlakozót..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10979) Frosttide válasza ati012 (#10977) üzenetére


Frosttide
tag

Köszi a tippet, az lesz majd a vészmegoldás.

(#10980) Frosttide válasza mobileman (#10978) üzenetére


Frosttide
tag

Érdemes elküldetni Lengyelországba, hogy garanciában megnézzék?

(#10981) ati012 válasza Frosttide (#10980) üzenetére


ati012
senior tag

Szerintem inkább vegyél 1k-ért hangkártyát mintsem ne legyen géped hónapokig. Ha majd az egész összef0sta magát akkor majd elküldheted. Ilyen hibával még lehet élni.

(#10982) Iludka


Iludka
tag

üdv.all hatalmas problémám van Packard Bell Tk81-es laptop-al! Egyszerűen feltelepítem a win7-et rá. tökéletesen mükszik minden. amikór felteszem a VGA drivert attól kezdve vége van neki. kék halál folyamatosan ha elindítok valami komolyabb progit. de van hogy be se lép a rendszerbe már kék halál. és ezt csak akkor csinálja ha felteszem a vga drivert. probáltam mindent régi új driver. újra lett pasztázva semmi. vólt olyan is hogy ki bírt 1 óra játékot is úgy hogy nem vólt kék halál. jah és kék halálnál ez írja ki: Atikmdag.sys
Segítsetek pls. nem tudom már egyszerűen mi lehet a baja :S köszönöm a válaszokat előre is.

(#10983) T3TIC


T3TIC
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy a laptopom képernyőjén ha játszok vagy akármit csinálok rajta de inkább ha játszok szinte azonnal egyszercsak bevillan egy általában lila vagy sárga csík és leáll, vagyis erszülkül a képernyő és nem reagál semmire. És csak a kikapcs gombbal tudom kikapcsolni majd újraindítani. De pl hogyha zenét hallgatok és megy a lejátszási lista vagy olyan videót nézek amiben beszélnek vagy van hangja akkor a hang megy tovább változatlanul olyan 1-2 percig aztán elhallgat...
A problémával már volt probléma régebben és naponta programtól és időtől függetlenül ugyanez volt. Ezért nemrég 1-2 hónapja alaplap lett benne cserélve. De most újra ez van.... Szentem a vírus nem valószínű mert futtattam teljes vizsgálatot több víruskeresővel és nem talát semmit. Am ha csak simán úgy hagyom a laptopot hogy nem fut semmi program akk csak ritkán áll le. Segítsetek nem tudom mitől lehet... már letöltöttem a legújabb drivert is a videokard-hoz de semmi változás... Am meg: ATI Mobility Radeon HD 2400 a típusa. A gépről pedig : Win 7 Ultimate 64 bit, Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU T5800 2.00 GHz, 4 GB ram, és 4-5 éves Fujitsu Siemens.
------->FONTOS<-------: Csökkentett módban soha nem következik be a probléma. Most is onnan írok...Jelent ez valamit hogy csökkentett módban nem áll le?

(#10984) Dell XPS válasza Iludka (#10982) üzenetére


Dell XPS
veterán

szia,

Sajnos GPU hiba (alaplap javítás), BGA szervizben tudják orvosolni Neked.

Ez eléggé tipikus tünet, csökkentett módben lehet kiszűrni (nincs jelen), majd az illesztő telepítése után hibázik, fagy, stb..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10985) Iludka


Iludka
tag

semmit nem lehet vele kezdeni?

(#10986) Dell XPS válasza Iludka (#10985) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nem! Javasoltam volna egyből, ha lenne rá. Régebbi típusnál megemlítjük, hogy használják illesztő nélkül, amennyiben még ez is megfelelő megoldás, kb. ennyi. (Chip le-fel, szerviz )

Üdv, Dell XPS

(#10987) ati012 válasza T3TIC (#10983) üzenetére


ati012
senior tag

Videókártya hiba lesz nálad is.

(#10988) Iludka


Iludka
tag

és ezt hól tudják normálisan megcsinánli? meg milyen áron? úgy hogy ne legyen vele probléma?

(#10989) ati012 válasza Iludka (#10988) üzenetére


ati012
senior tag

Reball 12-16e Ft.
Reflow az 10e alatt megúszható, de ez kerülendő.
Jellemzően kontár emberek hőlégfűvóval, légkeveréses sütővel.

Javítás utáni élettartamot nehéz megjósolni. Függ a jelenlegi chip állapotától, a nyák állapotától az új golyók minőségétől és a szakember hozzáértésétől. Komplex dolog. Ha géped értéke nem éri el az 50pénzt szerintem kár erőltetni.

(#10990) Darahian


Darahian
tag

ASUS K50AB SX010L laptopunk procija az utóbbi időben (kb 2-3 hónap) terhelés nélkül is 65-70°C-t produkál, a hőfok egyszerű böngészés hatására 80-85°C -ig felkúszik. Youtube videó futtatása közben kongatja a 90°C-t - ekkor kapcsol csak be az a gyári hűtő. Éltem a gyanúperrel, hogy kiszáradt a hővezető paszta a hűtésében, mivel korábban ki volt fújkálva, de szétszednem a 4 éves élettartama alatt egyszer sem kellett.
Mivel féltem elsőre belenyúlni (még rajta voltak a szétszáradt garancia matricák, komikus látványt nyújtott...), inkább elvittem szervizbe. Egy nap alatt kitakarították, újrapasztázták. Szaladok haza az asszonyhoz lelkendezve hogy kész a laptop (6.000 Ft OMG :Y ). Bekapcsolom, erre ugyanúgy produkálta a jelenséget.
Úgy felpaprikáztam magam, hogy első dühömben szétszedtem, és én is újrapasztáztam.
Vagy háromszor.
Egymás után.
Változás semmi. Mivel van egy kétéves porontyom, aki kéjesen sikongat, ha bármit lát ami legalább 2db csavart tartalmaz, gondolható, mekkora kín volt egy hanyatt fekvő, nyitott laptoptól távol tartanom szerelés közben... Mivel nem találtam meg a jelenség forrását, visszavittem a szevizbe, hogy tessék dolgozni azért a pénzért.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#10991) Dell XPS válasza Iludka (#10988) üzenetére


Dell XPS
veterán

Van erről komoly visszajelzés a fórumon, illetve a többi részletet elmondta a kolléga. Korrekt helyen árajánlatot adnak részedre, majd a javítás megkezdése előtt tájékoztatnak arról is, hogy milyen esélyeid vannak a hosszabb távú használatra. Szerintem ez alapján érdemes eldönteni.

Üdv, Dell XPS

(#10992) T3TIC válasza ati012 (#10987) üzenetére


T3TIC
csendes tag

:/
De akk csökkentett módban ha videót nézek miért nem áll le?
Jah és a vidi cardom nem cserélhető akk alaplapot kell benne cserélni?

(#10993) mobileman válasza T3TIC (#10992) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mert csökkentett módban nem terheli a vga- t, nem is csodálom azzal a felbontással és színnel..
Nem feltétlenül kell cserélni az alaplapot!

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10994) edbloom8


edbloom8
újonc

Sziasztok!

Vettem 2 hete egy Thinkpad T410-es laptopot, használtan, 6 hó garival. Minden faszán ment, megvan az összes driver, müködik minden, kivéve a wifit. Az eszközkezelö sem ismeri fel. A Lenovo support oldalán létezö összes wifi drivert leszedtem, egyikkel sem megy. Érdekes módon a bluetooth-t felismeri(holott elvileg közös rádiót használ a wifivel).

Ma bevittem garanciálisan a szervizeshez, bevitte hátra magához, gondoltam pikpakk megmondja mi a baj. De egy olyan hibával hozta vissza, amit én még sose tapasztaltam. Konkrétan semmi nem ment, de ilyet még sosem láttam egyetlen gépen sem, leírni sem tudom jobban. És ezt ott mutatta nekem, azt mondta rá, hogy az oprendszerrel van baj, nem a wifivel, és hogy ne használjak Win 7 ultimate-et, mert hogy ez már sokaknak gondot okozott. Mondom indítsuk újra, újraindította, csökkentett üzemmódban, így ott nem is derült ki, hogy normál üzemben reprodukálja-e a hibát. Mondta, hogy tegyem újra egy másik rendszerrel, és ezzel váltunk el egymástól. Szóval elég ködös volt ez így nekem.

Mivel már ezelött is gyanakodtam arra, hogy egyáltalán nincs a gépben wifi, ez csak mégjobban felerösödött bennem. Gondoltam arra is, hogy szétszedem a lapot, és megnézem van-e benne, csak erre nem tudom, hogyan readálna a garancia.

Esetleg valami tanács vagy vélemény?

(#10995) mobileman válasza edbloom8 (#10994) üzenetére


mobileman
aktív tag

T410- ben elég a bill-t felemelni, és ott alatta megnézni, hogy van- e kártya benne, ettől a garanciát nem vesztheti el, kivéve, ha pont ott matricázták le, ahol a bill csavar van. Akkor vissza az eladó helyre, és ott belenézni!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#10996) Frosttide válasza ati012 (#10981) üzenetére


Frosttide
tag

Köszi a választ, míg nem veszek egyet, addig bedugott jack mellett kapcsolom be a gépet, akkor fejhallgatón van hang és a mikrofon is működik, használom így. Ha meg filmezek átküldöm tévére és az ottani hangszórót használom majd egyenlőre.

(#10997) mezis válasza edbloom8 (#10994) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj ki egy Live Linux-ot. Azzal még akkor is ki lehet olvasni a hw konfigot, ha egyébként driver hiányában nem tudná kezelni. (Terminál üzemmódban lspci vagy valami hasonló parancs.) Ubuntu-t ajánlom.

mezis

(#10998) Iludka


Iludka
tag

értem mit takar ez a reball?

(#10999) ati012 válasza edbloom8 (#10994) üzenetére


ati012
senior tag

Mezis jól mondja. Bár nem hiszem hogy egy ezer ft-s alkatrészt próbálnának elsunnyogni.

Iludka: újragolyózás.

A számítógépes chipek legtöbbje BGA tokozású, azaz az alkatrész alatt helyezkednek el az érintkezők.
Ezek az érintkezők kis pici óngolyócskák amik a hőingás és a hőterhelés hatására hajlamosak deformálódni, felválni a nyákról. Ilyenkor különböző nem kimondottan vicces hibák fordulhatnak elő.

(#11000) Iludka


Iludka
tag

értem.nem érdemes egy új chi-et bele rakni? meg ha újra forraszák. menyit fog enkem bírni?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.