Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10351) T3TIC válasza BNM (#10348) üzenetére


T3TIC
csendes tag

részletesebben: [link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Na milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#10352) spammer


spammer
veterán

Touchpad problémám van. Nem működik a bal egérgomb illetve a tapping (left click). Megnézem a synaptics driver tray ikonját, és ez fogad:

Mintha folyamatosan le lenne nyomva a bal gomb (mintha beragadt volna). Az az érdekes, hogy ha letiltom a tappinget, az sem segít, mert ha hozzáérek a touchpad felületéhez azonnal úgy érzékeli, hogy le van nyomva a bal gomb (zölden világít a tray ikonon).

A synaptics drivert újraraktam, se régebbivel, se a legfrissebbel nem jó. Jobb gombja működik, scroll zonák meg egyébként a felület is működik, csak a bal klikk funkció nem (mert beragadtnak érzékeli).

Sanszos, hogy hardverhiba? Valami elszaródott a touchpad szenzorban? :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10353) NEMO1968 válasza spammer (#10352) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Igen,elkèpzelhető a hardverhiba.
Próbàld meg letiltani az egèszet,ès USB-s egèrrel hasznàlni.
Mondjuk egèsz màs a kettő,de ha egèrrel OK,akkor talàn menthető.
Próbàlj meg sűrìtett levegővel befújni a bal gomb mellett.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10354) apaftorm


apaftorm
csendes tag

Üdvözlet!
Tegnap vetttem egy Lenovo G500 típusú laptopot.
Euronicsből, garanciával, telepíteném a windowst, de bekapcs után csak vakító fehér képernyővel találkozok. Telepítőlemezzel és anélkül, töltőre csatlakoztatva és anélkül is ugyanez a helyzet.
Se boot menü, se bios, csak fehér képernyő. A dvd, ha benne van a lemez, felpörög, de ezen kívül semmi.
Se win, se linux, se dos nem volt rajta (legalább is nem látom!), első indítás óta ezt csinálja.
Sürgős lenne a segítség, mire végigjárom a "garanciális utat" már késő.
Előre is köszönöm.

(#10355) spammer válasza NEMO1968 (#10353) üzenetére


spammer
veterán

Letiltást is volt, törölve is volt eszközkezelőből, driver frissítés is volt. Sajna nem jó. Egérrel működik, úgy használom most, csak azért nem a legkényelmesebb, de hát ez van. Majd megpróbálom a sűrített levegős pucolást is (csak sajnos az most nincs kéznél). Köszi.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#10356) NEMO1968 válasza spammer (#10355) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha a sürìtett levegő sem vàlik be,mèg mindig nem remènytelen.
Szervizben alaposabban,szakszerűbben kitakarìtjàk,esetleg ki is cserèlik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10357) T3TIC válasza BNM (#10348) üzenetére


T3TIC
csendes tag

Am gyengébb játékoknál mint pl: fs 2002, Minecraft. Nem jelentkezik a jelenség

(#10358) T3TIC válasza BNM (#10348) üzenetére


T3TIC
csendes tag

De netezés közben (Általában youtube) meg van hogy jelentkezik

(#10359) T3TIC válasza BNM (#10348) üzenetére


T3TIC
csendes tag

De olyan is történt már, hogy neten éppen játszottam egy játékkal.. Megtörtént a jelenség de a gombokra még reagált hangokkal. Pl: Ugrás gombra olyan hangot adott ki ( Már a elsötétülés után ) amilyet általában szokott és az összes többi gombbal így van. De ezt eddig csak netes játékkal tapasztaltam...

(#10360) BNM válasza T3TIC (#10359) üzenetére


BNM
csendes tag

A helyedben mindenképpen azzal kezdeném hogy a rendszert újra raknám,új driverekkel. Szerintem ez nem harver hiba lesz

(#10361) BNM válasza apaftorm (#10354) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia.Vidd vissza gyorsan. 3 napig azonnal cserélik. Az újat kapcsold be ott helyben.

[ Szerkesztve ]

(#10362) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Dell Inspiron 5521-es gépet és az a problémám, hogy a gép "morog", olyan intenzitásban, ahogy éppen váltakozik a ventilátor fordulatszáma. Ez a hang kb. másfél hét erejéig megszűnt de pár napja ismét visszajött, véleményem szerint a tapipad mellől jön közvetlen a borítás alól. A bios frissítés nem oldotta meg a problémát. Mindenképpen szerviz?
Köszönöm előre is!

(#10363) ati012 válasza Petyus87 (#10362) üzenetére


ati012
senior tag

Ventilátor tisztítás vagy csere.

(#10364) Impressa válasza Petyus87 (#10362) üzenetére


Impressa
őstag

Ha szerencséd van, akkor tisztítással megúszod a dolgot, de sanszos, hogy ebből csere lesz.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10365) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

nekem egy olyan kérdésem volna, hogy miért van az, hogy win 8.1 alatt, ha zenét hallgatok, vagy filmet nézek, akkor néha, pár percenként picit berecseg/elnémul a hang? eléggé idegesítő a dolog...
a futó progik: win 8.1 gyári zenelejátszó, chrome, utorrent, steam, hd sentinel, avast internet security, beats audio.
a rendszer ssd-n van, az adatok hdd-n. és egy hp notiról van szó.
a válaszokat előre is köszönöm!
üdv :R

www.brczart.hu

(#10366) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Ismerősöm szólt, hogy a tegnap este még működő hp pavilon g 6 laptopját reggel nem tudta bekapcsolni, pedig elég sokáig töltötte az akksiját előtte. Szerintetek mi lehet a hibajelenség oka? Esetleg alaplap mehetett tönkre? Előre is köszi a segítséget

(#10367) ati012 válasza deathtania (#10365) üzenetére


ati012
senior tag

Másik rendszerrel / driverre is csinálja? Fülhallgatón keresztül is?

Tappancs2001 Bekapcsol de képet nem ad vagy be se kapcsol? Hálózatról megy?

(#10368) Tappancs2001 válasza ati012 (#10367) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Hálózatról szokták használni, de bele lett téve az akksi töltésre. Be se lehet kapcsolni.

(#10369) ati012 válasza Tappancs2001 (#10368) üzenetére


ati012
senior tag

Akku nélkül se?

Multiméterrel érdemes lehet kimérni a töltőt, de attól félek nem az lesz a baja.

[ Szerkesztve ]

(#10370) Tappancs2001 válasza ati012 (#10369) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Próbáltam akku nélkül, úgy se lehet bekapcsolni. Úgyhogy szervíz lesz a vége :W

(#10371) deathtania válasza ati012 (#10367) üzenetére


deathtania
senior tag

hali!
most felraktam a hp oldaláról egy másik, elvileg újabb drivert, amit csak w 8.1 alá adtak ki, így talán megszűnt a dolog. remélem így is marad. elég idegesítő volt, hogy néha elkezdett random reccsengetni a hang... :)

www.brczart.hu

(#10372) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Tegnap lettem figyelmes egy sípoló hangra ami a laptopból jön. Közel kell hajolni hozzá, és egy elég magas, de halk hang, többnyire folyamatos, de többször meg meg szakad. Mi adhat ki ilyen hangot benne?
HDD nincs benne, ventilátor külön hallható, más hang, de ha nem forog akkor is van sípolás.

"Bad reklám is reklám too"

(#10373) Muerte válasza Integrale (#10372) üzenetére


Muerte
addikt

pl. SSD vagy VGA is adhat ilyen hangot ki,de akár egy kondi is aminek nem lett igazán jó a tekercselése.

(#10374) Integrale válasza Muerte (#10373) üzenetére


Integrale
veterán

Koszi!
akkor ez termeszetes hang, nem a veget jarja valami!?

"Bad reklám is reklám too"

(#10375) Muerte válasza Integrale (#10374) üzenetére


Muerte
addikt

Valószínűleg vaklárma,de ha lesz alkalmad és lehetőséged megmutathatod egy szakembernek is.

(#10376) Integrale válasza Muerte (#10375) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm a segítséget! :R
Valószínűleg lesz rá alkalmam, mert ideje egy takarításnak és újrapasztázásnak !

"Bad reklám is reklám too"

(#10377) csevede


csevede
tag

Üdv mindenki! Megköszönném, ha valaki tudna valamit javasolni a következő problémával: mai napon bekapcsolom a lapost és észre veszem, hogy a chrome és a tálca közt van egy vékony fekete csík. Elkezdek gyanakodni, hogy került oda, miközben észre veszem, hogy a tálcán a megnyitott alkalmazások körüli négyzet alja szintén nem látszik, lelóg a képernyőről. Hogyan húzhatnám egy kicsit feljebb a megjelenítést? Amit próbáltam de nem jött össze: képernyőfelbontás menüpontban észlelés-azonosítás, intel hd driver törlése, majd frissítése, felbontás átállítása-visszaállítása, illetve tálca automatikus elrejtése, ami esetén pedig szintén marad egy vékony csík a képernyőn a tálcából. Screenshottal a jelenséget nem lehet szemléltetni. Acer V3-571G+Win 8. Köszönöm!

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10378) ati012 válasza csevede (#10377) üzenetére


ati012
senior tag

Telefonnal lőj egy képet.

(#10379) csevede válasza ati012 (#10378) üzenetére


csevede
tag

link

Nem tudom mennyire jön át, de a kockák alja nem látszik+a tálca és a chrome közt nem szokott lenni ilyen fekete csík.

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10380) ati012 válasza csevede (#10379) üzenetére


ati012
senior tag

Valami hasonlóm nekem is van.

(#10381) csevede válasza ati012 (#10380) üzenetére


csevede
tag

LINK

Felül: amilyennek kéne lennie.

Alul: amilyen nekem.

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#10382) ervin1979


ervin1979
tag

Üdv.

Asus eeepc1050
2010
az fn gombokat nyomogattam

"Fn+F3 Decreases the screen brightness
Fn+F4 Increases the screen brightness."

amikor hirtelen elment a kép és az istennek sem akar visszajönni, olyan mintha 1% lenne a brightness, teljesen fekete de a háttérbe látszódnak az ikonok sziluettjei. Miközben a gép működik...
Egyébként a gép már a végét járja, de most nem szeretnék újat venni, javaslat?

Ideglenesen külső monitorral elvileg fogom tudni használni, ezt holnap tudom majd ellenőrizni...

(#10383) Impressa válasza ervin1979 (#10382) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Inverter problémád lehet, de ettől függetlenül külső monitorról használhatod nyugodtan.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#10384) ati012 válasza ervin1979 (#10382) üzenetére


ati012
senior tag

Inverter vagy fénycső a legvalószínűbb.
Szerencsére nem olyan drága tétel egyik sem.

(#10385) Wictor


Wictor
senior tag

Sziasztok! Elnézést, ha laikusan fogalmazok (mivel az is vagyok, de): HP Mini 730EB netbook "hiányzó NTLDR" miatt nem indul. Pendrive-om nincs, csak egy usb netstick, amiben egy 8 gigás memóriakártya pihen. Megpróbáltam az usb-ről bootolást, fel is ismeri, mint meghajtót, viszont nem csinál semmit, ugyanúgy a fenti szöveg fogad. Külső DVD olvasóm nincs (mivel ugye a gépen sincs), mobil rack szintén, ahogy külső HDD-m sem. Mit lehetne ilyenkor tenni? Ezernyi módszert néztem, de mind olyanról szól (ha jól vettem ki), ahol a működő gépen csinálták végig a lépéseket, nem pedig feltámasztani akartak egy elszállt másikat.

(#10386) mokesz82


mokesz82
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy Asus f5rl laptop. Tegnap délután kétszeri fagyás után már nem indult újra.
Bekapcsol, a winchester visszajelző led néha felvillan, nem bootol. Felpöröt a ventije, és a dvd meghajtó is.
A winchester jó, próbáltam másik gépben. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#10387) ati012 válasza mokesz82 (#10386) üzenetére


ati012
senior tag

Valószínűleg felvállt a chipkészlet / gpu és reballozni kell.

Wictor próbáld meg így.

(#10388) mokesz82 válasza ati012 (#10387) üzenetére


mokesz82
csendes tag

Köszi.

És ezt hogy is kell érteni?
Mondjuk vigyem el valakihez, és megcsinálja?
De mennyiért körülbelül?

(#10389) ati012 válasza mokesz82 (#10388) üzenetére


ati012
senior tag

mentpm.

(#10390) Wictor válasza ati012 (#10387) üzenetére


Wictor
senior tag

ati012: Ez volt a legelső, amit próbáltam.

(#10391) stavross118


stavross118
újonc

Sziasztok!
Egy univerzális, után gyártott öltő miatt valszeg, amin állítható a feszültség az Emachines laptopom többet kapott, mint ami egészséges. Szerelőhöz még nem vittem el, de égett szaga van.

Mire készüljek? Kuka az egész?

Köszi!

(#10392) ati012 válasza stavross118 (#10391) üzenetére


ati012
senior tag

Lehet csak óvatosba éget szét. Szedd szét és nézd meg.

(#10393) stavross118 válasza ati012 (#10392) üzenetére


stavross118
újonc

Köszi!
Megnéztem. A töltő csatlakozójánál és mellette, a hűtő környékén érzek égett szagot. A laptopokban van vmi biztosíték szerű cucc, ami a nagyobb feszültség miatt jó lehet, h ne égjen le az egész?
Amatőr vagyok, ez érezhető. Remélem érthető a kérdés lényege.

(#10394) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Szakember.....otthon cserélhető bízti nincs benne,forrasztani kell/ha lehet.
Szerintem nincs olyan nagy gond.
Ui azt nem írtad de gondolom nem is indul,ha a ledek víllanak de bekapcs gombra kialszik esetedben az a jó jel szerintem.

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#10395) NEMO1968 válasza stavross118 (#10393) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
És hogyan sikerült neki ilyen sokat adnod?
Véletlenül elállítottad,vagy a töltő "magától" kergült meg?
Nem Téged akarlak piszkálni,de ennyit a változtatható feszültségű cuccról,főleg az utángyártottról.
Jó példája annak,hogy milyen drága is tud lenni az olcsó.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10396) stavross118


stavross118
újonc

Sajnos semmire nem reagál.

Viszont az tuti, h ilyen sz@rt többet nem veszek. És teljesen igazatok van, hogy az olcsó most is drága lett. Boltban megvettem, vittem a gépet is, a srác szakszerűen kiválasztotta a megfelelő csatlakozót, ami nekem is menne és nagyon szakszerűen a 19V-ot vagyis kicsit többet(a töltőn), mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
Mondjuk a töltő garanciális még, bár szerintem kiröhögnek, ha beviszem és elmesélem a kis sztorimat. Meg, ha olyan szinten javítanák meg mint a töltő, akkor inkább nem.

[ Szerkesztve ]

(#10397) NEMO1968 válasza stavross118 (#10396) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akksid milyen állapotban van?
Próbáld meg arról is indítani.
Ha úgy elindul,nagy baj nem lehet.
Lehet hogy csak egy töltőcsatit kell cserélni,az pedig nem sok.
Mennyibe került az a sz....r?
Nem a péztárcádra vagyok kíváncsi,de valszeg annyiért kaptál volna egy gyári(gépedhez való) használt töltőt,ami még mindig biztonságosabb lett volna.
Na ezt a témát lezártam,megvan most a magad baja :(( .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10398) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy 4-5 éves HP laptop kijelzőjén nem jelenik meg semmi. A háttérvilágítás működik. Külső monitorra ad ki képet.

Van ennek tipikus hibája (vezeték törés) ?

(Régebben még csak a bekapcsoláskor volt bizonytalan, hogy lesz-e kép a kijelzőjén, de ha elindult, utána már volt végig. Mostanra már egyáltalán nem hajlandó képet adni a saját kijelzőjére.)

mezis

(#10399) ati012 válasza mezis (#10398) üzenetére


ati012
senior tag

külső monitoron használva lefutnak rajta különböző stabilitás tesztek?
Ha igen, akkor valószinüleg kijelző csere.

(#10400) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Lenne egy Dell Inspiron 1525 laposom. Az lenne a baja, hogy mikor betöltene a windowsba, akkor szétesik a gép és lefagy, néha csak néhány színes maradvány marad. Gondoltam, hogy VGA bementem csökkenetett módban(mert csak GMA van benne) ott tökéletesen futott.
Ezután megnéztem egy másik gépben a merevlemez állapotát és ott kifogástalan volt.
Ezek után megpróbáltam Live lemezről bootolni, ami kifagy mielőtt elindulna.
Akkor most RAM baj? 2 volt benne kipróbáltam az összes lehetőset(kivettem az egyiket, beraktam a másikat dimm csere, stb.). Továbbra sem jó.
Akkor lehet egyszerre ment töknre a 2 RAM?
Erik

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.