Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10651) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, szóval a probléma a következő:

Van egy Acer Aspire 5536G notebook, a töltőjét ha bedugom (nem a gépbe, csak a fali aljzatba) a töltőn lévő led felvillan, aztán folyamatosan elalszik, és a töltő a géphez dugva nem tölt. Egyik ismerősömnek egy töltőjét kipróbáltam az én gépemmel és azzal tölti minden gond nélkül, tehát gondolom a töltő a hibás. Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy meg lehet-e javítani, vagy kuka? Ha kuka, akkor tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol lehet venni olcsón ilyen dolgokat?

Előre is köszi: Bence. :)

(#10652) f27 válasza ventorbe (#10651) üzenetére


f27
aktív tag

Elsonek tudd meg hogy nem e zarlatos a nyakban a vezetek.
Egyszeruen vagd le a vegerol a noticsatit.
Ha a kabelek nem ernek ossze es akkor is zarlatos,akkor kuka.
Viszont ha akkor mar jo akkor vagy visszaforrasztod a csupaszitott csatit es zsugorcsuvel leszigeteled szepen,illetve vehetsz boltba csatit ra.
Ha a toltod kuka akkor en gyarit tudok neked adni 6 ezerbe. :R

(#10653) kenyerpirito


kenyerpirito
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek a wall of text-ért.
Egy samsung np350v5c s01(i7es verzió) gépem van kb. 1 éve. Mostanában gondokkal küszködik, az első az hogy a tesztek alapján amiket néztem, minden játékban több fpsemnek kéne lennie mint amennyi van. Jelenleg legtöbbet World of Warcraft-al játszok, sajnos a számomra élvezhető minimum fix 35-40 fps-t már csak fair grafikán hozza a gép, régen ez nagyjából high körüli beállításokon ment. Call of Duty 2 Multiplayerrel is játszok, itt mondhatni többé-kevésbé fixen a 125ös fpst hozza, de rendszeresen alá is ugrál, minimum grafikán, dx7-tel. A következőket tapasztaltam (elnézést a konyhanyelvért, nem vagyok hozzáértő): a tálcán, ha jobb klikkel rámegyek a catalyst ikonra akkor ahol a videókártyát kéne kiírnia ott csak az intel HD Graphics 4000-es kártyát mutatja, és annak tudom a beállításait megadni. Egyik ismerősöm szerint a CCleaner az aktuálisan futó videókártyát mutatja a számítógép specifikációk között, akár csak a CCleaner, akár valamilyen játék fut, ott is a HD Graphics 4000-es kártyát írja csak, illetve volt olyan játék aminek a telepítőjében kiírta, hogy teljesülnek-e a minimális gépigények, ott is mindig hibát dobott és a HD Graphics 4000et mutatta csak. Most raktam fel a legújabb amd drivert (csak betát tudtam letölteni: [ezt], itt a felső ráadásul az az 1,1MB-os ha lefuttatom azt írja nincs támogatott hardver), de semmilyen változást nem tapasztaltam. Játék közben a gép fűt mint az állat, nyáron rengetegszer annyira melegedett a processzor, hogy kikapcsolt (elvileg 105 fokos lehet maximum, legalábbis a program amivel figyeltem a hőmérsékletét ezt írta, és el is érte rendszeresen), de egy hete lanpartyn ugyan ez történt, ahol nem volt meleg a szobában. Megnéztem már a speedfan nevű programmal is rögtön egy ilyen kikapcsolás után is ahol a GPU-t 0 fokosnak írta. Ezek után újrahúztam a gépet a Recovery solution 5-tel, full restore-t nyomtam. Most a következő a helyzet: először felraktam az amd driverét, ekkor már a HD Graphics 4000et sem ismerte fel, és ennek látható jelei is vannak: (HD videók szaggatnak (youtubeon), bsplayerrel el sem indul, játékok sem indulnak), eszközkezelőben restore előtt
még látta mind a két kártyát(HD Graphics 4000 és HD7670M-et is). Tehát restore után felraktam a drivert, eszközkezelőben 43as hibakóddal letiltotta a HD7670M-et, HD 4000 pedig ugyanúgy nem működik mert idáig elvileg ezzel játszottam, most meg egy videót nem tudok megnézni a neten. A 43as hibaüzenet után az eszközkezelőben letöröltem az illesztőprogramot és újraraktam, a következő történt: most két Szabványos VGA grafikus adapter-t ír az eszközkezelő amiből az egyik le is van tiltva. Nem tudom mi tévő legyek, az ünnepek után egyből viszem a gépet szervízbe, viszont ha van valami szoftveres megoldás akkor nagyon hálás lennék érte, mert így most itt maradtam mondhatni gép nélkül egy időre.
Előre is köszönöm a válaszokat
kenyerpirito

(#10654) ventorbe válasza f27 (#10652) üzenetére


ventorbe
csendes tag

Köszi a segítséget, szétkaptam a töltőt, a csatlakozó nélkül elvileg leadja a 19V-ot, viszont ha visszateszem rá a csatlakozót akkor már nem jó, szóval azzal van baj, úgy néz ki. Ilyen csatlakozót hol tudod kapni, vagy mi ennek a pontos neve, hogy kereshessek ilyet? :)

Ez az lenne? http://elektroexpressz.hu/ET7615-DC-szerelt-kabel-15m-17475mm

[ Szerkesztve ]

(#10655) f27 válasza ventorbe (#10654) üzenetére


f27
aktív tag

Szimplan viszed magaddal a rossz csatit a boltba es kersz egy pont olyan szerelhetot.
Viszont ha lepucolod a csatirol a szigetelest az is jo lesz am csak ugyesnek kell lenned,dugo nem megy tonkre csak a kapal er ossze a szigeteles mogott.

(#10656) monica231


monica231
újonc

S.O.S MA KAPTAM EGY ACER LAPTOPOT ,elnyelte a cd t amit valoszinü nem jól helyeztem bele

tud valaki segiteni?

(#10657) f27 válasza monica231 (#10656) üzenetére


f27
aktív tag

Vedd kibelole.
Ha forditva tetted be akkor is kiadja ha nem akkor hulladek a dvd benne vagy bele eroltetted?

(#10658) monica231 válasza f27 (#10657) üzenetére


monica231
újonc

Nem forditva tettem , csak valahogy nem feküdt benne rendesen benyomtam mikor kinyilt , a cd valahol a belsejében maradt.A CD tarto üres .

[ Szerkesztve ]

(#10659) f27 válasza monica231 (#10658) üzenetére


f27
aktív tag

Na az erdekes mert nemfer el belul plusz egy cd.
Vagy befeszult a tokba a lemez.

(#10660) monica231 válasza f27 (#10659) üzenetére


monica231
újonc

Pedig benne van és hasonlot sem találok a neten. Mit csinálják.

(#10661) NEMO1968 válasza monica231 (#10660) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Valszeg nem pattintottad rá a meghajtótüskére a CD-t.
Nyisd ki a tálcát,fordìsd oldalra a gèpet és rázd kicsit meg.
Ha zörög,akkor van esély hogy ki is pottyan belőle.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10662) tothem79


tothem79
csendes tag

Hello!

Hátha ebben a topikban van aki tud segíteni.
Egy ASUS G1S laptopom van, a tegnap esti leállítást követően ma már csak úgy hajlandó elindulni, hogy a monitort nem kapcsolja be, mintha a videókártya nem működne. Jól sejtem, hogy meghalt a kártya vagy lehet orvosolható hiba is?

(#10663) Dell XPS válasza f27 (#10659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Magic ODD..

(#10662) tothem79: Sanszos a videokártya már a széria miatt is, DE nézd meg:

- külső monitor ell.
- memória modulok; csere, 1db -al próbálva felváltva slot -onként, stb.
- akku, hdd, odd nélkül vizsgálva
- rávilágítás a kijelzőre (inverter)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10664) NEMO1968 válasza tothem79 (#10662) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem biztos hogy a videokártya a bűnös.
Háttérvilágításod van?
Ha sötét a képernyő,nézd meg halványan látszanak-e rajta az ikonok.
Ha van rálehetőséged,köss rá egy monitort,úgy van-e kép,és ha van,akkor hibátlan-e.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10665) tothem79 válasza NEMO1968 (#10664) üzenetére


tothem79
csendes tag

Sajnos külső monitorral sem ad képet. Ezért gyanakszom videókártya hibára. Abban reménykedem, hogy javítható a hiba. Leálláskor semmi gyanús jele nem volt annak, hogy másnak már nem fog rendesen elindulni.

(#10666) monica231 válasza NEMO1968 (#10661) üzenetére


monica231
újonc

Nem zőrőg es nem esik ki, szorosan benne van.
..

(#10667) tothem79 válasza Dell XPS (#10663) üzenetére


tothem79
csendes tag

- külső monitorra ua. az a hiba
- memóriákat hiába csereberélgetem eredmény ua.
- akku és egyebek nélkül sincs változás
- rávilágítva sem látszik semmi a monitoron (ezeken a gépeken ugyebár található egy ki kijelző a monitor alatt ez is sötét marad)

(#10668) Dell XPS válasza tothem79 (#10667) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még gondolkoztam, hogy ne maradjon ki semmi az esetleges meglepetésekből, addig szinte a fele megválaszolásra került.

Sajnos ez vezérlési hiba, ahogy sejtetted is.

Üdv, Dell XPS

(#10669) tothem79 válasza Dell XPS (#10668) üzenetére


tothem79
csendes tag

Javítható vagy kuka?

(#10670) Dell XPS válasza tothem79 (#10669) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem javítható, ha gondolod akkor privátban tudok segíteni.

Üdv, Dell XPS

(#10671) monica231


monica231
újonc

Senki nem tud nekem segiteni ,sajna Karácsonykor mühely sincs

(#10672) Dell XPS válasza monica231 (#10671) üzenetére


Dell XPS
veterán

Segítek Neked, de nem nagyon értem. Optikai meghajtó az egy különálló zárt egység, és úgy van beszerelve a laptopba, ergo a belehelyezett lemez nem tűnhet el. Szóval ott kell lennie a tálcán..

Üdv, Dell XPS

(#10673) monica231 válasza Dell XPS (#10672) üzenetére


monica231
újonc

A TÁLCA ÜRES és hiába rázom nem jőn ki csipesszel sem tudom megfogni fel van szorulva

(#10674) monica231


monica231
újonc

Az nem lehet ,hogy ilyen még senkivel nem tőrtént

[ Szerkesztve ]

(#10675) f27 válasza tothem79 (#10665) üzenetére


f27
aktív tag

Akkor gpu hiba.
Amugy szeriahibas ezzel a G1.
Heti szinten javitjuk oket.

(#10676) monica231


monica231
újonc

szervizben vajon ki tudják szedni

(#10677) NEMO1968 válasza Dell XPS (#10672) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezzel nem értek egyet.
Az enyém sem zárt teljesen.
Lehet hogy a gépbe nem tud becsúszni a CD,de a tálca mögé igen.
Más kérdés,lehet hogy akkor nem tudnám becsukni(nem próbáltam ;] )
Viszont nem értem,hogy tud úgy beszorulni,hogy meg sem mozdul.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10678) f27 válasza monica231 (#10674) üzenetére


f27
aktív tag

Alul van egy csavar vedd ki huzd ki a komplett dvd-t belole aztan kopogtasd hatha kiesik.
Valszeg beszorult a burkolat felso reszebe.
En segetenek neked de nemhiszem hogy abai vagy :)) pesten meg epp most zartunk be par napra.

(#10679) NEMO1968 válasza monica231 (#10676) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerviz biztos ki tudja venni.
Kiveszik a meghajtót,és azt a kis egységet már könnyebb azért kezelni.
vagy leveszik a gép alját,és hátulról kitolják.
Persze a CD-ről mondj le :( .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10680) <Soulfulfan>


<Soulfulfan>
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba Satellite P100 laptopom NVIDIA® GeForce™ Go 7900 vga kártyával.
A minap egyik pillanatról a másikra elment a kép és csak csökkentett módban volt hajlandó képet adni,de újra bootolás után semmi. :O
Csükkentett módban leszedtem a drivert és eltávolítottam a hardvert az eszközkezelőben.
Ezután bootolt és van kép is a szabvány vga driver segítségével.
Ahogy visszateszem a gyári drivert nem lesz kép... :W
1024x768 a max felbontás.
A notim 17"-es és 1440-es felbontásban használtam a 16:9 képarány miatt.
Most az 1024 széles,ám lapos képet ad így nagyon nem jó.
Mi a gond a vga kártyával:
Van javítási lehetőségem,vagy cserés?
Minden segítőszándékú hozzászólást,esetleg pü-t nagyon szívesen veszek.
1000x köszönet.

(#10681) Dell XPS válasza monica231 (#10673) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy típust légyszi', és megpróbálom megnézni, elmagyarázni.

"az nem lehet ,hogy ilyen még senkivel nem történt.."

Valóban ezért nem értjük, meg fizikailag is nehéz elképzelni.. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10682) Dell XPS válasza <Soulfulfan> (#10680) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

GPU hiba!!

Üdv, Dell XPS

(#10683) <Soulfulfan> válasza Dell XPS (#10682) üzenetére


<Soulfulfan>
csendes tag

Ha nem kérek túl sokat elmondanád dióhéjban?
Javaslod másik MMX vga vásárlását?

(#10684) Dell XPS válasza <Soulfulfan> (#10683) üzenetére


Dell XPS
veterán

Javasolnám, de ez nem szabványos mxm -es modul - speciális toshiba kártya. Nem olyan egyszerű, és igen drága. Esetleg a javítását lehetne megpróbálni, de ezt Te tudod eldönteni.

szerettem volna még írni az előzőhöz, csak hívtak közben .. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#10685) ati012 válasza NEMO1968 (#10661) üzenetére


ati012
senior tag

Én az egész optikát venném ki, és piszkálnám...

tothem79: vga hibás.

(#10686) NEMO1968 válasza ati012 (#10685) üzenetére


NEMO1968
őstag

Én is,de lehet hogy nem olyan egyszerű,mint ahogy gondoljuk,vagy egyszerűen nincs annyi műszaki érzéke a srácnak.
Mellesleg ha nincs megszorulva,akkor egy oldalra fordítástól is kieshet,de nem így van sajna.
Más kérdés,hogy a fenébe tud simán működni a tálca,ha bárhol is egy lemez már meg van szorulva benne.
Most kipróbáltam,ha nincs rendesen a helyén a lemez,erőltetve be lehet csukni.
Na most ha így próbálja kinyitni,vagy nem nyílik,ki,vagy kihozza a lemezt is.
Szal nagyon nem értem.... :F

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#10687) Penfield2


Penfield2
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég nehezen leírható problémám van. Egy lenovo y570 töltésével van gondom, sajnos nem garis. A laptopot rádugom a hálózati töltőre bekapcsolom megy rendben. Kihúzom a töltőt majd visszadugom és nem tölt és nem jelzi ki hogy egyáltalán csatlakoztatva lenne a töltőkábel. Kikapcsolom a gépet kiveszem az aksit (de a kábel marad) próbálom bekapcsolni, nem megy. Kihúzom konnektorból, a töltőt gépből is 1x, 2x szétszedve majd visszadugva a gépbe egyszer csak be tudom kapcsolni, visszadugom az aksit és tölt. Gondoltam egyszeri eset majd ezt 2 hétre rá újra megcsinálta. Van valami ötletetek hogy alaplap vagy a töltő a rossz, hallott már valaki ilyen problémát? :D Köszi a segítséget!

(#10688) SFAkos válasza Penfield2 (#10687) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Szia! Nekem is volt már ilyen hibám, bár Samsung lapossal. Vettem új töltőt és nem az volt a hibás, szóval valószinüleg a géppel van baj.

(#10689) Mad_nv


Mad_nv
csendes tag

Sziasztok!
Egy HP Pavilion G6 típusú laptopot takarítottam ki, de miután összeszereltem a monitoron nem jelent meg semmi kép, csak fehérség. Ha rákötöttem egy monitort azon látszódott minden rendesen. Az a gyanúm, hogy eltört a monitorhoz vezető kábel. Most elkezdtem méregetni a lábakat, ami elég nehéz mert nagyon kicsik. Szerintetek a lábak azonos sorrendben vannak a kábel két végén lévő csatlakozóknál, vagy különbözőek? Közben elágazik a webkamera felé is, így az alaplapi csatlakozó több lábas, mint ami az lcd-hez megy. Az első két láb biztos, hogy jó mert jelez a műszer, de utána már nem. Nem tudom, hogy szakadás lehet-e vagy csak a szálak sorrendje különbözik.
Jobban járok, ha veszek egy kábelt? Esetleg szerviz...?

[ Szerkesztve ]

(#10690) f27 válasza Mad_nv (#10689) üzenetére


f27
aktív tag

Levetted a hutest is a geprol? Ha igen akkor ne a kabelben keresd a hibat hanem a feszegetesre elhalalozott a bga rajta.
Az hogy van kifele kep meg semmit nemjelent. Persze ha tepkedted a monitorkabelt akkor lehet azzal is baj ,de akkor csatlakozonal logna egy vezetek.

(#10691) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség, mert az IBM Lenovo R60e laptopom nem tudom miért de nem akarja a cpu-szorzót megemelni 6-ról 11-re intel core solo T1400 procinál, win xp sp3 van fent, minden gyári állapotban akksi kivéve mi lehet a gond?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#10692) Mad_nv válasza f27 (#10690) üzenetére


Mad_nv
csendes tag

A kábelekkel is óvatosan bántam a sérülékenységük miatt. Az alaplapot kiemeltem a házból, mert a hűtő alatta van, de magát a ventit nem szereltem le róla, így is ki lehetett takarítani.

(#10693) ati012 válasza Penfield2 (#10687) üzenetére


ati012
senior tag

töltés vezérlő ic hiba. 8-10k.
de azért mérd ki a töltőd.

(#10694) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő. Vettem egy lenovo ideapad z510es laptopot, felraktam rá a win7et és minden működik szépen, kivéve a wifi. Folyton belassul, ledobál a netről, változtatja a jelerősség minőségét, sebességet (egyszer 300mbit/s, máskor 12 mbit/s). Először router hibára gondoltam (most vettem egy új TP LINK WDR 3600-at), viszont megnéztem ugyanazon a helyen ahol használva van a notebook a régi laptopom és azzal meg fixen 60-70mbit/s sebességet mér a speedtest, amíg az új 5-10 között. Állítgattam én mindent, próbáltam leszedni a wifi drivert, aztán felraktam a legújabbat de a helyzet változatlan. Sőt most már inkább még lassabb lett a net, alig hozza be az oldalakat. Ez hardweres hiba lehet, vagy amiatt lehet, hogy win7 van rá felrakva és nem win8/8.1? Mert ha lehet köze ahhoz, hogy win7 van és nem 8 akkor felrakom rá a 8.1et és megnézném úgy is, viszont ha azt mondjátok, hogy nincs köze ahhoz akkor nem szórakozok egy reinstallal, mivel van jobb dolgom is:D

Köszi szépen előre is!

(#10695) ati012 válasza Sev!er (#10694) üzenetére


ati012
senior tag

Én megnézném. Vagy vegyél bele egy másik wlan kartyat

(#10696) mezis válasza Sev!er (#10694) üzenetére


mezis
nagyúr

Nézz szét először az éteredben egy InSSIDer-el. Aztán meg teszteld a kapcsolatot egy Live Linux -al. (Pl Ubuntu). (És ha rám hallgatsz, akkor hagysz 10 - 30 GByte helyet a HDD-n egy Linux-nak... Jól jöhet az még ínségesebb időkben. :K )

mezis

(#10697) Márkito


Márkito
tag

Sziasztok

Nekem olyan jellegű problémám van , egy Dell Latitude E5500-al, amiben van egy SSD, és egy caddyben tárolt HDD.
Hogy a másodlagos merevlemez 10 másodpercenként műveletet hajt végre, amivel ír az ssd-re, vagy legalábbis használja mert villog a ledje. Ami kicsit zavaró mert egy 60Gb-s SSD 3 hónap alatt már 1,22TB írt, ami szerintem kicsit sok.
Viszont ez teljsen szűz rendszernél is csinálja. Samsung Magical szoftverrel beállitottam az SSD optimalizálást, de még így is fenn áll a helyzet.
Erre nektek van valami ötletetek? Milyen műveletet csinálhat?

Üdv Márk

(#10698) KataKlara


KataKlara
újonc

Sziasztok! Van egy 2,5 éves HPg62 laptopom, ami bekapcsoláskor a képernyőn keresztbe bevillanásokkal csikozódik. Kb 40 perc után magától egy kattanással kikapcsol, a képernyő fekete. Újrainditás után kb 10 percet működik és megint leáll. 2x volt különböző szerelőnél, mindkétszer kipucolták a belsőjét. A probléma nem oldódott meg! Sajnos! Mire gondoltok, mi lehet a hibája?

(#10699) penge010 válasza KataKlara (#10698) üzenetére


penge010
tag

Sziasztok!
Volna egy kis gondom hátha tudtok segíteni!
Adott egy fujitsu amilom 1450g noti.
Olyan gondom van hogy a processzor használat 16-100% között ugrál, már több win is volt fent de a hiba maradt! A taskok között nincs folyamataos használat, de ha csak kattintok egyet akkor már 100%-on van!
Cseréltem ramot is, de nem segített.
Javaslatokatvárok! Köszi szépen!

(#10700) hajnal0


hajnal0
újonc

Sziasztok!
Az a problémám, h a Siemens Fujitsu laptop hibernálta saját magát és azóta nem reagál semmire, nem tudom bekapcsolni sem. Mit lehet ilyenkor kezdeni vele?
A válaszokat előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.