Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44222) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! Ma délután elindítottam a gépet, ment egy kb. 10 percet, neteztem és közben rádiót hallgattam. Ezt követően lefagyott az egér, hatalmas kerregés a fülesben a zene miatt és újraindult. Betöltött az asztal, majd miután megmozdítottam az egeret, ismét fagyás.
Van, hogy elindul rendesen és megy is egy darabig, de inkább az a jellemző, hogy a bejelentkező töltő animációnál fagy meg. Minden esetben magától indul újra.
Futtattam memtestet a benne lévő 2 rammal, de hibátlan. [kép] Elindítottam a Windows memória diagnosztikát, 90%-ig oké volt, majd kiírta, hogy hardveres hibát talált.
Ráadásul a teszt után a fő monitor megfagyott a Gigabyte logónál (még a töltés sem ment) és csak a másodlagos töltött be integrálttal. Újra akartam indítani, de csak a hardveres gombra reagált. [kép]

i5-2500 / Gigabyte B75M D3H / A400 SSD / Chieftec GPA-400S8 / 2x4 GB Kingmax memória / MSI GTX 950 2 gb.

Keresgettem, valamelyik fórumon olvastam a processzor feszültségét. Bekapcsolás után 1.2V, majd leesik 0.9-re, utána a kettő között ugrál. HD sentinel 96% SSD kondíciós.

Nekem ezt a fagyást annak idején a laptopom produkálta, ami alaplapcserés lett. Lehet itt is az a baj? Már amúgy is hetek óta küzdök, mert nem minden slotban akarnak menni a ramjaim és nem tudom, hogy az 5 db rambol rosszak vagy nem jó az alaplap.
Vagy régi már a táp?
Esetleg az a baja, hogy a 2004es Win 10 frissítés megérkezett és fél úton kértem, hogy fejezze be a telepítést, így vissza kellett állítania a régi rendszert.

Nem tudom, tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítséget! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.