Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) patex1983 válasza neko18 (#7350) üzenetére


patex1983
őstag

Normális hűtésnek hely kell, ez tény... :)

X

(#7352) gabrit


gabrit
csendes tag

Nekem is az Accelero Twin Turbo II a szimpatikusabb, be is férne, de az árcédulájával még barátkoznom kell

(#7353) neko18 válasza gabrit (#7352) üzenetére


neko18
senior tag

Ne barátkozz vele, vedd meg rakd rá mert megéri :K Sokunknak van ilyen VGA hűtője és eszméletlen mit tud. E hűtő miatt szerettem meg a márkát :) Nagyon halk, szinte észre sem veszed hogy forog, néha alá kell néznem hogy biztos hogy forog...Mellesleg olyan hűtése van hogy 35-38 fok idle, terhelve 58 fölött még nem nagyon járt :)

kdxsv

(#7354) TaaT válasza gabrit (#7352) üzenetére


TaaT
veterán

Használtan is érdemes hűtőt venni, persze türelem kell hozzá mert nincs minden azonnal.

De van más trükk is hogyan lehet 2000ft-ért ilyen hűtőhöz hozzájutni ;) [link]

Give them hell Ukraine!

(#7355) neko18 válasza TaaT (#7354) üzenetére


neko18
senior tag

Azt én is meghallgatnám...... :DDD :DDD :DDD

kdxsv

(#7356) TaaT válasza neko18 (#7355) üzenetére


TaaT
veterán

Veszel egy 480-ast így [link] aztán eladod kicsit kevesebbért (mondjuk 2000-el) így :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#7357) neko18 válasza TaaT (#7356) üzenetére


neko18
senior tag

Hűha...fantáziám most nincs így este 10kor sorry :R :R :R
Kérlek magyarázd el majd püben vagy itt :DDD

kdxsv

(#7358) TaaT válasza neko18 (#7357) üzenetére


TaaT
veterán

A lényeg hogy veszel egy kártyát tuning hűtéssel (jó ha adják mellé a gyárit is) leszereled a tuning hűtést, felrakod a gyárit és eladod a kártyát. :) Az adás-vétel közötti különbség határozza meg mennyibe fájt a tuning hűtő ami nálad maradt.

Give them hell Ukraine!

(#7359) neko18 válasza TaaT (#7358) üzenetére


neko18
senior tag

De ahhoz a másik hűtőt is meg kell venned nem? :DDD Én alapból úgy vettem a vtx 6850-et hogy twin turbo volt rajta :)

kdxsv

(#7360) TaaT válasza neko18 (#7359) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam benne volt az árban a gyári ref hűtő is :)

Give them hell Ukraine!

(#7361) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
7950-es kártyára milyen Arctic hűtő megy rá?
Valaki hirdetett egy 7950-es kártyát 1-2 hete, Arctic Accelero Twin Turbo Pro hűtővel. Elvileg ez nem kompatibilis a 7950-es kártyákkal. Meg tudná valaki erősíteni, hogy rámegy?
Sajnos nagyobb terhelés mellett igencsak hangos a Sapphire 7950 OC kártyám.
Előre is köszönöm a választ!
üdv

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7362) TaaT válasza bélanéni (#7361) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom van egy ilyen a GPU-n, ha nem létezik a twin turbonak 79xx verziója. Kompromisszum, de működik.

Give them hell Ukraine!

(#7363) bélanéni válasza TaaT (#7362) üzenetére


bélanéni
őstag

Az a kérdésem, hogy pontosan mi látható a képen, hol lehet beszerezni és ezzel tuti menne-e az általam megnevezett hűtő?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7364) neko18 válasza bélanéni (#7363) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem egy adapter lesz, de lehet hogy jobban járnál ha hozzá való hűtőt vennél. 3 felület közötti hőátadás mindig rosszabb mint csak 2 felület között :)

kdxsv

(#7365) bélanéni


bélanéni
őstag

De akkor milyet vegyek? Az Arctic jelenleg nem kínál 7950/7970 kártyához hűtőt.
Az Alpenfön(?) Peter 79xx verzió meg van vagy 16.000-20.000 és ehhez még kéne vennem mondjuk 6-8ezerért 2db 12cm-es ventit.

Amúgy 2-3 tesztet is elolvastam a Sapphire 7950 OC kártyáról, és mindenhol azt írták, baromi halk még terhelés mellett is. Hát nem tudom mivel tesztelték, de nálam Far Cry 3 mellett baszott hangos. Azzal egyet értek, hogy terhelés nélkül csendes, de az nem nagy kaland. Ilyen 5-öd órajelek meg csökkentett feszültség mellett. Kb. minden ma kapható kártya nagyon halk Idle módban. Anno 4870-es kártyámra egy Scythe Musashi-t applikáltam, visszasírom azt a hűtőt, minimumra véve a két ventit szinte jéghidegen tartotta a kareszt szó szerint 0 hang mellett. Hasonló megoldást most nem látok a piacon, ez eléggé gáz, mivel szerintem egy eléggé népszerű kártyáról van szó. :(

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7366) TaaT válasza bélanéni (#7363) üzenetére


TaaT
veterán

Ez egy vörösréz lemez, kiküszöböli azt a problémát hogy a 79xx széria GPU-ja alacsonyabban van mint a (lesarkazás?)védő keret. Sztem bármelyik nagyobb webáruház be tudja szerezni. A kompromisszum a hőmérsékleteknél mutatkozik meg igazából [link]

Give them hell Ukraine!

(#7367) hangya83 válasza bélanéni (#7365) üzenetére


hangya83
csendes tag

Hali!

Van Arctic 7970 hűtő:
[link]
Bár csak rendelésre, de van..

(#7368) bélanéni válasza hangya83 (#7367) üzenetére


bélanéni
őstag

Pont innen rendeltem tegnap.
Bár fent van a honlapjukon, kifutott termék, válaszoltak.
De köszi!
Majd a használt piacot nézegetem néha.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7369) hangya83 válasza bélanéni (#7368) üzenetére


hangya83
csendes tag

holnap akartam rendelni egyet :(((
6970-re keresek valami használható hűtőt...

(#7370) hangya83


hangya83
csendes tag

Van valakinek tapasztalata GELID Icy Vision-A-ról? Bár a ventik nem tetszenek rajta, de úgy sem nézegetni venném :)
Külföldi tesztek alapján egész jónak tűnik..

(#7371) neko18 válasza hangya83 (#7370) üzenetére


neko18
senior tag

Nincs tapasztalatom vele, de szerintem nem lehet rossz :) Jó fajta kialakítása van :) Drága?

kdxsv

(#7372) hangya83 válasza neko18 (#7371) üzenetére


hangya83
csendes tag

Itthon nem találtam..
ebay-ről rendelve kb. 12-13ezer körül jön ki postával együtt..
Ez már az "A" verzió, ami direkt ati kártyákra van és már alapból jó a 69xx és79xx szériákra is. A régebbi verziókhoz külön kellett venni kiegészítő vrm bordákat a 6950/70 kártyákhoz. (nekem meg pont arra kell)

Az a baj, hogy nem lehet kapni itthon (sem) normális vga hűtőt elfogadható áron. Van a Peter ami ventikkel és postaköltséggel együtt 20 alatt sehogy sem jön ki. Esetleg az Arctic Accelero Xtreme de az is 17+posta, ha egyáltalán még kapni valahol.. Ezt azért sokallom egy kb 30-at érő Asus 6970-re.
Még a Gelid 12-13ezres ára is nagyon határeset..

Lehet, hogy vissza kéne térni a vízhűtésre :(((

(#7373) neko18 válasza hangya83 (#7372) üzenetére


neko18
senior tag

Esetleg vedd fel a kapcsoaltot Merlin computerrel, ők szerintem elég segítőkészek és talán olcsóbban betudják szerezni :)

kdxsv

(#7374) hangya83 válasza neko18 (#7373) üzenetére


hangya83
csendes tag

Már beszéltem velük, ők a Petert ajánlják..
Igazából ott tartok, hogy ha eladom a kártyám és hozzáadom a Peter árát, akkor tudok venni egy használt 7950-et :D
Tudom, akkor megint ott leszek, hogy gyári hűtő, esetleg hangos.. De akkor is 7950 nem pedig 6970! :D :D

(#7375) neko18 válasza hangya83 (#7374) üzenetére


neko18
senior tag

Hát nem tudom...nekem így is a vtx 6850 szinte mindent elvisz fullHDban ha nem is full grafikán de egy erősebb mediumon, nekem arra elég bőven :) Elve twin turbo hűtővel vettem használtan szóval nagyon jó vétel volt :K

kdxsv

(#7376) hangya83 válasza neko18 (#7375) üzenetére


hangya83
csendes tag

Ez így van, a 6970-et kb 1,5 hónapja vettem és az eredeti terv az volt, hogy legalább 2 évet kibír (játékok közül csak az aktuális Battlefield fut rajta, jelen estben ugye a 4), viszont sokallok közel 20-at kiadni csak a hűtésért..
Nem cserélném, de ha már 20-at rá kellene költeni, akkor inkább egy erősebb kártyára szánnám a pénzt (+2 év :) )
Persze, ha használtan (vagy kintről, mondjuk ebay-ről) sikerül jó hűtést szerezni, akkor marad a kártya..

(#7377) tailor74 válasza hangya83 (#7376) üzenetére


tailor74
őstag

Esetleg ezen nem gondolkoztál?
Rajta van a 6970 a kompatibilitási listán...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7378) hangya83 válasza tailor74 (#7377) üzenetére


hangya83
csendes tag

Nézegettem azt is, de nem találok meggyőző tesztet a neten..
Még nem zártam ki! :)

(#7379) tailor74 válasza hangya83 (#7378) üzenetére


tailor74
őstag

Nekem az van egy gtx 670-en ,és eszméletlen jó....
Max.. 56 fokot tudtam kicsikarni a vga-ból vele 8x heaven teszttel , mindezt halál csendben...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7380) Rypejakten válasza hangya83 (#7378) üzenetére


Rypejakten
addikt

juve600 kolléga egy 7870XT-re pakolta fel, ő sem tudta 55-60 fölé vinni a hőfokokat, pedig a Tahiti LE is derék módon fűt.

(#7381) #77081088 válasza hangya83 (#7378) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ezt most csak viccnek szántad ugye!!?? Igaz nem AMD hanem GTX670 -es GPU-n használom, és full terhelés alatt sem tudtam 55C°-nál jobban megizzasztani a GPU-t. Játékok alatt pedig 45C° max eddig terheléstől függően. Ez nem elég egy léghűtéstől?
Én tailor74 fórumtárs ajánlására választottam, és nem bántam meg! Teljesen nyugodt szívvel és bátran merem ajánlani!

Itt egy kép a full terhelésről! A kép bal alsó sarkában monitoroztam az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#7382) patex1983 válasza hangya83 (#7378) üzenetére


patex1983
őstag

Nekem AMD 6870-en volt AC Twin Turbo II, pontos hőfokot nem tudok már neked mondani, de hűvösebb és sokkal sokkal halkabb volt, mint a gyári hűtő...

[ Szerkesztve ]

X

(#7383) hangya83


hangya83
csendes tag

Kicsit csúszik a vásárlás (1-2 hét), így legalább nyugodtan nézelődhetek :)
Ha addig nem találok mást, akkor kipróbálok egy Twin Turbo-t. Mivel be lehet szerezni használtan, így nagyot nem veszthetek :)
Amit írtatok, azok nagyon jó eredmények, de én még mindig ott tartok, hogy szeretném látni egy 6970-es kártyán (az említett kártyák fogyasztása jócskán elmarad az enyémtől --igaz, itt csak a hivatalosan megjelölt TDP-re tudok támaszkodni-- de a közel 50% plusz fogyasztás biztos kiüt valahol..)

De azért kösz az infót! :R Kicsi közelebb vagyok ahhoz, hogy megvegyem a Twin Turbo-t mint eddig :)

(#7384) patex1983 válasza hangya83 (#7383) üzenetére


patex1983
őstag

Arra figyelj, hogy ne Twin Turbo-t vegyél, hanem Twin Turbo II-t.
Azért a kettő nem ugyanaz. :)

X

(#7385) hangya83 válasza patex1983 (#7384) üzenetére


hangya83
csendes tag

oké, figyelek rá!
Kösz

[ Szerkesztve ]

(#7386) tailor74 válasza #77081088 (#7381) üzenetére


tailor74
őstag

:R
Kicsit izgultam,mikor biztattalak erre a hűtőre ,de örülök ,hogy elégedett vagy vele....
a sors fintora ,hogy az enyém nemsokára lehet eladó lesz....Persze jobban szeretném ,ha kártyával együtt vinnék...
De a lényeg ,ez a hűtés király!!

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7387) #77081088 válasza tailor74 (#7386) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nem lehet rá rosszat mondani! Ettől csak a víz jobb. De arról tapasztalatom nincs. Kari marad? Ref hűtő vissza? :) Vajon meddig bírod majd a 80C°-ot és az a "turbinát"? :D

(#7388) tailor74 válasza #77081088 (#7387) üzenetére


tailor74
őstag

Semeddig... :D
ha elmegy a kártya ,utána adom el a hűtést....Hacsak nem együtt távoznak...Addig le nem veszem róla... :D :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7389) bélanéni válasza bélanéni (#7368) üzenetére


bélanéni
őstag

Na végül egy Alpenföhn Peter 79xx -et rendeltem, 2db ilyen be Quiet! hűtővel. Ha lúd, legyen kövér b***za meg. 75%-on fognak menni a ventik, ami elvileg olyan 15-16dB zajszintet jelent, elvileg ez szinte néma üzemet jelent. Remélem bírni fogja a strapát a "szett" Far Cry 3 alatt is. :DDD
Majd beszámolok róla, milyen hőmérsékleti értékeket produkál a cucc Furmark alatt 100%-os terhelés mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7390) TaaT válasza bélanéni (#7389) üzenetére


TaaT
veterán

"olyan 15-16dB zajszintet jelent, elvileg ez szinte néma üzemet jelent."

Ez attól is függ hogy milyen más zajforrás van a gépben, és milyen messze ülsz tőle, mert 16dB minden csak nem néma. :) De persze lehet tovább is (le)szabályozni azokat a ventiket.

Give them hell Ukraine!

(#7391) bélanéni válasza TaaT (#7390) üzenetére


bélanéni
őstag

Lehet hogy 13-14dB, még nem mérte senki. 100%-os fordulaton 18,8dB.
Csak Be Quiet hűtők vannak a gépben leszabályozva, azt kell mondjam, hogy szinte néma a gép :) (Ezen kívül egy CM Silent Pro M700-as táp, azt se hallom)
És nyilván kb. 1 méteres "normál" távolságról beszélek zárt ház mellett. Ez nekem már kurva halk. A VGA is várhatóan az lesz.
Legalábbis ahhoz képest a Sapphire 7950 OC kártyához képest, amire épp készülök felapplikálni, a hűtőt. Az FC3 játék alatt néha 65-70%-ra is felpörgeti az amúgy igen csendes ventilátorait, na az nálam már elviselhetetlen. Konkrétan azért mert a közepes hangerejű hangszóróimmal egy szinten van hangerő tekintetében. Finoman szólva rohadt zavaró.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7392) neko18 válasza bélanéni (#7389) üzenetére


neko18
senior tag

Jó lesz az a hűtő :DDD Kíváncsi vagyok a mérésre és az eredményekre :C

kdxsv

(#7393) bélanéni válasza neko18 (#7392) üzenetére


bélanéni
őstag

Meglesz pár nap múlva! :K (sajnos úgy nézem pár nap múlva jön csak a csomag)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7394) neko18 válasza bélanéni (#7393) üzenetére


neko18
senior tag

Az nem baj, folyamatosan figyelem a témát és nagyon kíváncsi vagyok :) Mivel ár/érték központú ember vagyok imádom az ilyesmi teszteket :)

kdxsv

(#7395) greyslay


greyslay
aktív tag

Annyi kérdésem lenne hogy a VGA-m gyári hűtőjének a ventilátorából (ati hd7770) letört egy lapát.
Mennyire befolyásolja a hűtésben ezt, akár erősebb játékok mellett?

"embertelen ember munka"

(#7396) szente


szente
addikt

Hali!

Honnan tudnék szerezni 4 pines VGA venti csatlakozót? Van valakinek ötlete?

(#7397) Vigneau válasza szente (#7396) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is a PH!-n csináltattam, de nem ennél a fórumtársnál. Kérdezz rá, hátha tud segíteni.

greyslay:
Inkább csak zajosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7398) neko18 válasza greyslay (#7395) üzenetére


neko18
senior tag

Kis mértékben befolyásolja, de nézd meg speedfannal vagy aidával és megtudod :) Ha nagyon befolyásolja érdemes a cserére :D

vga venticsatit nem tudom hol találsz. Ahogy nézegettem nálam kisebb pines a venti csatlakozó

kdxsv

(#7399) Vigneau válasza neko18 (#7398) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, de bontásokból szoktak félretenni leleményes műszerészek és forrasztgatnak ezt-azt a nagyérdeműnek. :K

Így vezérlem én is a GTX 660-ról a 2 db 12-es Wing Boost-omat az MK-26-on.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7400) neko18 válasza Vigneau (#7399) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem az apródon érdemes megpróbálkozni egy kereséssel, tuti hogy gyárt valaki ilyesmit és nem hiszem hogy ezrek be kerülne. Szerintem párszáz forintos tétel lehet :)

kdxsv

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.