Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6601) Indy69 válasza patex1983 (#6600) üzenetére


Indy69
aktív tag

Mekk Elek remekelek :DDD
Ez nem Én csináltam hanem így vettem eredeti állapotúnak hirdetett kedves HA tagtól ,azóta rajta van a saját fekete listámon és kapott egy normális hűtést az ő szerinte nem zörgő venti helyett
Amúgy bitangul lehet húzni ,de most alapon megy mert amit néha játszok arra maximálisan jó.

[ Szerkesztve ]

(#6602) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok

Kb. 2 hete vettem egy Sapphire HD7750-et, ilyet:

Szegénykémen ugyan jó a hűtés, ám mivel szerencsére(?) csendes helyen használom, elkezdtett bosszantani a stock hűtés hangja. Nem hangos, csak olyan frekvencián búg, ami 50-60hz-el magasabban van, mint ami nem zavarna.
Viszont sehol nem találtam rá jó aftermarket hűtést. Tudnátok tanácsot adni?

Furcsa egyébként, hogy a 9600GT után ennek nem kell kiegészítő táp..

Szerk.:
Tipikus, hogy az eredménytelen keresés után feltett kérdés után találok valamit... :((
Accelero L2 PLUS
Accelero S1 PLUS

ezek elvileg támogatják

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#6603) Indy69 válasza Cheesy (#6602) üzenetére


Indy69
aktív tag

Mind a kettő jó de az s1 talán passzívan is elég megfelelő szellős házban ,ha mégse egy db120 800rpm ventit rá egy gyors kötözővel és tuti csendes és hűvös.

(#6604) kerekfej válasza Cheesy (#6602) üzenetére


kerekfej
addikt

Erre a modellre kis szerencsével felmegy a sima Accelero S1 is amennyiben referencia nyákos.

(#6605) akosakosz


akosakosz
csendes tag

Sziasztok!
Ref. 6870-es-re keresek egy faja bordát amire rátehetnék egy ilyen (TT-1225A) 12cm-es Tt ventit és még rendesen le is hűteném vele.
Tudnátok ajánlani valamit (az AC S1 PLUS-ra én inkább két ventit raknék, meg akkor már ott a Twin Turbo...)?
(Venti maradna egyelőre, ez van, mint maradék - ref. hűtés után a zaj nem szempont, budget-cooling a terv :) )
Előre is köszönöm a tippeket!

(#6606) #90933760 válasza Indy69 (#6603) üzenetére


#90933760
törölt tag

45W-os karimat elvitte házszellő nélkül is, tehát full passzívan. 50 fok fölött kicsivel. Akkor az 55W-os 7750-et is el kell vinnie ugyanígy. Sőt. Van is egy Logout teszt ahol több mint 60W-ot visz el ugyanígy. De azt már 85 fokon.

kerekfej
S1 rev2 rámegy 7750-re? Nem csak a Plus?

[ Szerkesztve ]

(#6607) Cheesy válasza #90933760 (#6606) üzenetére


Cheesy
őstag

Hát most már muszáj lesz, mert érkezik nemsoká a hűtő...

www.vakbelmutet.hu

(#6608) #90933760 válasza Cheesy (#6607) üzenetére


#90933760
törölt tag

A lyuktávolság megegyezik, de mivel a GPU odébb van nem lehet tőle rátenni, csak ha leszeded a kari fém cuccát ahol a csatlakozói vannak meg amivel a házba csavarozod. Betenni se lehet a házba pont emiatt, mert a hűtő ott is ki akar menni két kártyaslot között.
[link] S1 rev2. a 7770 és 7750 is ugyanolyan alakú elvileg. Bár nem tudom az említett Giga az ref nyákos-e.
Én se tudom mit fogok csinálni vele, bár mivel amúgy is foson van már én szívbaj nélkül elhajtogatom a hűtő lamelláit az útból.

[ Szerkesztve ]

(#6609) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Nyomoztam a fórumban, de konkrétumot nem láttam!:)
Van egy Radeon 7850-es( GV-R785OC-2GD konkrétan) VGA-m, ehhez kompatibilis a Scythe Musashi VGA hűtő?
Korábban a 4870em volt és arra pakoltam rá ezt a hűtőt és nagyon tetszett a "képessége"!:)
Gondoltam ismét beszereznék egy ilyet és lecserélném a gyári hűtőt!

Jól hűt,csak nekem kissé "túl nagy" a szélzaj alapjáraton is, ezt szeretném kiküszöbölni.

Vagy ha nem kompatibilis, van valami alternatívátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6610) Cheesy válasza #90933760 (#6608) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor lesz egy kis barkács :/
Nem volt nagy érvágás, 3,5k + pk.
A műanyagot mivel vágod el a hűtőn? Elég ha visszavágom majd az utolsó heatpipe-ig?

www.vakbelmutet.hu

(#6611) #90933760 válasza Cheesy (#6610) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tudom mennyit kell vágni, még nincs meg a karim. A műanyagot le lehet pattintani és külön méretre vágod. Sima vasfűrésszel, kicsi fogaival egész szépen elvágja. A lamellákat meg lemezvágó ollóval, de amilyen vékonyak egy normálisabb sima olló is elviszi. Majd meglátod mennyire lóg bele. Remélhetőleg a hőcső már nem lesz útban.

[ Szerkesztve ]

(#6612) Cheesy válasza #90933760 (#6611) üzenetére


Cheesy
őstag

Csinálok majd képeket, okuljanak mások is...

www.vakbelmutet.hu

(#6613) margithid


margithid
veterán

Sziasztok
Nekem integrált VGA-m van, i5 3470, de az AUX foylamatosan 54-55 fokos. Ez normális?
Lehet a full HD minotor miatt és az pörgeti?

(#6614) Indy69 válasza margithid (#6613) üzenetére


Indy69
aktív tag

Az normális. A cpu hűtő alap ?

(#6615) #90933760


#90933760
törölt tag

6770-et hány fokig lehet gyilkolni? Az S1 Plus a 7770-et 83 fokon tartotta teljesen passzívan. Ez 80W.
108W-tal nem fog összejönni jól sejtem? Ez ~30%-kal több TDP amit ha számolgatok akkor 110 fok körül jön ki. Ráadásul nekem csak sima S1 rev2-m van. :((

(#6616) Dr. Gonzο válasza #90933760 (#6615) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Dobj rá 2db Swif2-öt 800 rpm-est. Hangtalan marad, de hűvös.

(#6617) patex1983 válasza Dr. Gonzο (#6616) üzenetére


patex1983
őstag

1db is bőven elég rá, mondjuk az tény, hogy a 2db jobban mutat, de ha a költséghatékonyság is szempont elég lesz egy is. Rögtön barátságosabbak lesznek a hőfokok. Elméletileg a 80 fok körüli hőmérséklet még nem árt GPU-nak, de személy szerint én nem szeretem, ha már ennyire izzik bármely hardverem is.

X

(#6618) margithid válasza Indy69 (#6614) üzenetére


margithid
veterán

igen

(#6619) grunge


grunge
addikt

Kapott a referencia GTX670-esem egy Accelero Mono Plus hűtést. Nincs többé zaj a gépben, 30 fokot esett a load temp. Zseniális! Csak ajánlani tudom! :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#6620) Cheesy


Cheesy
őstag

Megérkezett, holnap műtét.
Sapphire HD7750 + Accelero S1 Rev.2

www.vakbelmutet.hu

(#6621) Indy69 válasza margithid (#6618) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nem az Aux jelöli az IGP hanem ez
most nálam ennyi ,de nekem ez van procin [link]
ha veszel rá egy ilyet [link] 5-6k hosszú távon megéri és halkabb is mint a gyári .

[ Szerkesztve ]

(#6622) ricsik


ricsik
őstag

A GTX560 ti kártyámon elkezdett zörögni a venti, a szervíz másfél hónapig ült a kártyán, majd visszadobták, hogy jó ez így. Felmérgesedtem és vettem egy Arctic Twin Turbo II-est. A gondom csak annyi, hogy ha a kártyára kötöm a ventiket a 4 pines csatival, akkor nem pörög egyik venti sem. Molex átalakítóval megy, de akkor oda a pwm. Mi lehet a baj?
Köszi.

(#6623) Indy69 válasza ricsik (#6622) üzenetére


Indy69
aktív tag

Itt utána tudsz nézni [link] de ha 3 pines a kártyádon a csati akkor nem fog müxeni.

(#6624) ricsik válasza Indy69 (#6623) üzenetére


ricsik
őstag

Miután kiolvastam az internetet és nem találtam megoldást közelebbről is megnéztem a régi és új hűtő vezetékeit. Meglepetésemre a gigabyte nem black, red, yellow, blue szerint van gyárilag kötve ahogy az arctic, hanem yellow (ami a blue), yellow, red, black, tehát pont fordítva :W . Átkötöttem a vezetékeket és tökéletesen megy. Kicsit éjjel kettő fele megremegtem, amikor a miniatűr műanyag pöcköket feszegettem, hogy kijöjjön a vezeték a csatiból, meg hát 12 ropi volt.

(#6625) patex1983 válasza ricsik (#6624) üzenetére


patex1983
őstag

Azért durva, hogy a Gigabyte még ezt a szabványt se bírja betartani...
Nekem is volt AC Twin Turbo II és gond nélkül ment Sapphire 6870-en a venti vezérlés.

X

(#6626) Indy69 válasza ricsik (#6624) üzenetére


Indy69
aktív tag

:C grat

(#6627) Cheesy


Cheesy
őstag

Örömmel jelentem, hogy sikeres volt a műtét, bár 1 nappal el lett halasztva :)
Még nagyobb örömmel jelentem, hogy ezen állás szerint a Sapphire HD7750-re változtatás nélkül rá lehet rakni az Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2-t!

Csináltam képeket, melyeket el lehet érni ebben a galériában.

Gondolkodok rajta, hogy a jobb archiválás (google is jobban megtalálja) miatt (ha másnak is kell hasonlót alkotni) ez alkothatná az első logout-os cikkemet, de még gondolkodok rajta.

alaplapom típusa: Gigabyte EP45T-UD3LR Rev 1.0

Megjegyzések:
1. az alsó és felső műanyag takaróelemeket feletsük el, nem fér el így a hűtő. (a lamellák gyárilag nem túl éles szélűek, nem vágnak)
2. gyárilag semmi nem hűti, még a borda is leárnyékolja a ramokat. Ezzel a megoldással hűtöm is őket, de nem kaptak ramsünit, de elférne, ha kellene.
3. gyárilag a kártyán távtartók vannak a gpu körül, ezek enyhén vannak csak odaragasztva, csipesszel könnyen eltávolíthatók.
4. alaplapnál a déli hídra pont ráfekszik a hűtő felszerelt állapotban, de semmi gondot nem okoz, mert nem feszül semmi.
5. ha az általam is alkalmazott vastagságú ventit rakjuk rá, akkor 3 slotot foglal el a megoldás.
6. a venti azért áll csálén, mert a hőcsövekhez rögzítettem 2 ponton gyorskötözővel, egyenesen szerelve túlnyúlna a hőcsövön az egyik oldalt.

IDLE 30 PERC JÁRATÁS UTÁN ---> 29-30 fokon áll (eredetileg 35-36 fok volt)

30 PERC AKTÍV ÜZEM UTÁN (Skyrim) ---> max. 40 fokig ment fel (eredetileg max. 69 fok ugyanilyen terhelésnél)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#6628) Indy69 válasza Cheesy (#6627) üzenetére


Indy69
aktív tag

Akkor öröm és csend van :)

(#6629) Cheesy válasza Indy69 (#6628) üzenetére


Cheesy
őstag

Hátööö.. most már a leghangosabb dolog a gépben a két vinyó.
Egy 500Gb-os Hitachi és egy 1TB-os Samsung (5 éves már lassan) süvít benne meglapően nagy hangerővel úgy, hogy a rezgéscsillapítás a Samsung esetében egy Nexus Disktwin, a Hitachinál egy Sharkoon HDD Vibe Fixer III.
Viszont néztem youtube videot a Nexus Drive-A-Way keretről, a videoban mutatták mekkora hangja van a csupasz hdd-nek, illetve miután betették a fészekbe. Háát.. kicsit lejjebb ment a hangSZÍN, de effektíve nem sokat csillapított.

A tuti egy NAS lenne valahol eldugva és LAN-on keresztül indításkor felmountolt meghajtókkal. De egy 24/7 üzemben tartott vinyó szerintem nem bírja évekig.

www.vakbelmutet.hu

(#6630) Indy69 válasza Cheesy (#6629) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nálam is az volt a leghangosabb ,de megoldottam :DDD
[L:/dl/upc/2013-01/28/203025_zdfdkyh8zjviu9tp_sam_2713_3.jpg](IMG:/dl/upc/2013-01/28/203025_zdfdkyh8zjviu9tp_sam_2713_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
Nem szép de müxik :D
Az viszont dühítő hogy egy 12kg svéd hangszigeteltnek, nem olcsón árult házban nincs annyi eszük a tervezőknek hogy a fém tálcára csavarozott vinyó minden köztes rezgés elnyelő nélkül van bedugva a szintén fém keretbe :W
Amúgy tökéletes, lenne.

(#6631) Cheesy válasza Indy69 (#6630) üzenetére


Cheesy
őstag

Teljesen hibátlan, nekem volt, hogy tejesüveggumi-fonattal volt hasonlóképp felaggatva, de azok nem bírták a hőt hosszútávon.

Végülis már eljutottam oda, hogy nem a rezgéshanggal van a baj, hanem a vinyók működési hangjával.
Konkrétan hangosak. Ezt meg nem hiszem, hogy lehet tompítani eredményesen... :(

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#6632) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy passzív NV 8400-asra szerelnék egy kiegészítő ventit.
50x50x25mm-est keresnék, de ilyet nem igazán találtam; tudtok ajánlani Bp.-en ?
60mm-es túl nagy lenne hogy tudjam 2 átellenes ponton rögzíteni (Low profile a kártya), a 10mm vastagok pedig nem túl hatékonyak - ámde jó hangosak.

(#6633) patex1983 válasza Cheesy (#6631) üzenetére


patex1983
őstag

(#6634) kerekfej válasza Cheesy (#6627) üzenetére


kerekfej
addikt

Szép. Látom sikerült az egy-két bordát elhajlítani. :B

(#6635) Tanisz válasza Tanisz (#6609) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jelentem, hogy a Radeon 7850-re (konkrétan Gigabyte GV-R785OC-2GD) minden gond nélkül fel lehet rakni a Scythe Musashit és a gyári hőfokokhoz (alap 41-42 C) képest kb 10 fokkalalacsonyabb (31-32 C) hőmérsékletet biztosít alap ventilátor sebességgel.
Igaz AIDA64-el mértem, szóval nem tudom mennyire mérvadó:)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6636) Cheesy válasza kerekfej (#6634) üzenetére


Cheesy
őstag

Igen könnyen hajlanak, de szerencsére semmi problémát nem okoznak :)

www.vakbelmutet.hu

(#6637) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, van egy gigabyte gtx560ti kártyám. Sajnos utobbi időben, hangos lett az egyik ventilátor rajta. Mikor bekapcsolom a gépet, zörög kerreg. Aztán 1-2perc múlva elhallgat. Netezés közben, 33-35 fokos, játék közben 62-65. Ez régen is igy volt. Kb. 1-1,5 hete kezdődött, mostmár játék közben is zörög. Nemtudom lehete-e cserélni a gyári ventilátort? Ha nem, akkor néztem egy vga hütőt: twin turbo2 Szerintetek ez jó lenne rá? Ez olyan 10-11k között mozog. Csak vannak ezek accelero extreme hütők néztem 20k alatt nem igen vannak. Szerintetek ez jó lesz akkor? És esetleg akinek van ilyen, megtudná mondani hogy halkabb lesz mint a gyári? Vagy lehet nem is lesz jobb, és kb. a gyári szintje lesz, csak legalább nem zörög?

[ Szerkesztve ]

(#6638) kita100


kita100
csendes tag

Hali!
A napokban vettem egy core i5-3470 procit egy Asus P8Z77-M alaphoz és a hűtő ventilátoromat nem tudom felszerelni. Venti típusa Zalman CNPS9700 Led.
A kérdésem hogy lehet-e szerezni valahol a ventihez utángyártott adaptert amivel feltudom szerelni, mert szerintem a hiba, hogy a régi procim egy core 2 duo E8200es volt Lga775ös foglalatú, az új core i5 pedig Lga1155ös, a gyártó honlapja szerint a venti kompatibilis a a procimmal, tehát nem értem hogy mi a problémája.
Ha vki tudna segíteni hálás lennék

(#6639) patex1983 válasza kita100 (#6638) üzenetére


patex1983
őstag

(#6640) patex1983 válasza Nyuszo01 (#6637) üzenetére


patex1983
őstag

A gyári ventit nem tudod cserélni, hacsak nem találsz az apróban egy ugyanilyen hűtőt és annak a ventijeit rakod rá, vagy fennhagyod a gyári bordát és tákolsz rá 2db 8-9 cm-es ventit.

A Twin Turbo II jó hűtő és rendkívül halk, még max fordulaton is. Ahhoz, hogy biztos legyél benne, hogy felmegy-e a kártyádra itt megtalálod a hűtő beméretezett rajzát, ez alapján le tudod mérni a VGA-don a kritikus helyeket.

[ Szerkesztve ]

X

(#6641) Nyuszo01 válasza patex1983 (#6640) üzenetére


Nyuszo01
tag

Köszönöm szépen, holnap megnézem a méreteket. Más is ajánlotta már hogy, a gyári bordára rakjak ventiket. 560ti+noctua
De a twin turbo oldalán írják hogy 560ti kártyára is jó.

[ Szerkesztve ]

(#6642) Szarvaska


Szarvaska
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Galaxy Geforce 9600 GT kártyám, amin sajnos megdöglött a venti. Tudnátok ajánlani valami hűtőt ami rámegy és beszerezhető? Nagyon megköszönném...

(#6643) thboxx válasza Szarvaska (#6642) üzenetére


thboxx
aktív tag

Tessék válogatni... ;)

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6644) Tino


Tino
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régebbi videókártyám, ami még mindig igen erős (Legalábbis amire én használom, arra tökéletes): 260 GTX.

Nagyon hangos a gyári hűtése, ezért szeretnék rá egy tényleg halk hűtést. (Mivel a gép zajcsökkentésének utolsó lépése lenne ez, szóval tényleg halk dolgot keresek) Vízhűtés is szóba jöhet akár, de elsőre nem abban gondolkodom.

Kevés tapasztalatom van a vga hűtéssel kapcsolatban, ezért minden ötletet, tanácsot és tapasztalatot szívesen várok :)

(#6645) zsole84


zsole84
senior tag

A következőben kérnék segítséget:

5770 rev.3 hűtés [link] rámenne 4670 [link]-re?

Köszi!

(#6646) rsf


rsf
senior tag

Segitsetek légyszi, a VGA-m ramjaira akarok hűtőbordákat rakni, mert kapott a kicsike egy AC Ext.plus2-t.
Mivel lenne érdemes rögzíteni rajtuk? Olyan módszer érdekel ami leszerelés után nem fog látszani.
A karim egy Ati HD6870-es.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#6647) Cheesy válasza rsf (#6646) üzenetére


Cheesy
őstag

ITT tudsz venni kétoldalú hővezető ragasztószalagot.
Korrekt eladó, én is tőle vettem.

www.vakbelmutet.hu

(#6648) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Scythe hűtő ventilátora, ráköthető a VGA kártyára, vagy nem ajánlatos a nagyobb teljesítmény felvétel miatt :F

(#6649) patex1983 válasza Poiro7 (#6648) üzenetére


patex1983
őstag

Ráköthető simán.

X

(#6650) Poiro7 válasza patex1983 (#6649) üzenetére


Poiro7
aktív tag

De akkor vajon miért nem adnak a szetthez ilyen típusú kábelt?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.