Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6101) thboxx válasza etnies (#6100) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ha szilikon alatt a pasztát érted a borda és a gpu közt, én sebbenzint használok durvázni, aztán meg gyógyszertári alkoholt ( 96% ) finom munkálatokra. Tudom javasolni a gyári helyére AC MX-2 vagy MX-4-et. Én az utóbbit használom. Nagyon jó! A mono plus nagyon jó, van is egy fenn az aprón elég jó árban...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6102) etnies válasza thboxx (#6101) üzenetére


etnies
senior tag

Újra kiszedtem a kártyát és megállapítottam, hogy a gyári hűtő közelebb van, mint ahogy én feltudom szerelni az F9-et. Tehát nem hogy távtartó nem kell, inkább kicsit reszelni kellene.

Eldöntöttem, veszek egy AC mono-t. Itt harminc font, nem tétel. A kérdés az lenne, hogy szükséges-e felszerelnem a hűtőbordákat. Olvastam olyan tesztoldalt, ahol soha nem szerelik fel. Ez egy gtx 460 se, nincsen húzva és nem is lesz.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6103) thboxx válasza etnies (#6102) üzenetére


thboxx
aktív tag

Értem. A memóriákat nem fontos hűtened, ha tuning nem lesz. A gyári megoldásnál sem voltak hűtve... De ha biztosabbnak érzed úgy, felteheted a ram és vrm bordákat.

Ui.: azt a hátsó ventit én még mindig megfordítanám... :K

Szerk.: (#6104) etnies: örülök, hogy segíthettem :))

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6104) etnies válasza thboxx (#6103) üzenetére


etnies
senior tag

Hátsó venti megfordult, most már kifelé tolja a levegőt. A termikus viszonyok javultak, a vga ide állapotban 3 fokkal hidegebb, furmarknál pedig nem 2800-at, hanem 2600-at pörög és 77 fok helyett 75 fokos a kártya.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6105) caprine


caprine
aktív tag

Sziasztok!

GTX 480-asra kellene valami jó léghűtés. Van valahol erre összehasonlitó táblázat, lista amit érdemes átnézni?

Várom az ötleteket, ajánlatokat.

Köszi!

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#6106) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Ezt látta/használta már valaki, van róla vmi tapasztalat? Full réz (legalábbis annak tűnik), 134x127x47mm, 284g, 4db 6mm hőcső. Érdemes ezzel foglalkozni? GTX460 1GB -osra kéne, a gyári helyett. (már ha van értelme lecserélni...)

:R

(#6107) caprine


caprine
aktív tag

Olyat nem láttatok, hogy vannak ezek a egyben kapható zárt vízhütő rendszerek mint a Corsair Hydro sorozata (például a H40) hogy ilyet VGA-ra rátenni? Szerintem tök tuti lenne.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#6108) Beretvás válasza caprine (#6107) üzenetére


Beretvás
addikt

Kis barkácsolással tuti rálehet tenni de akkor a memóriákat kell máshogy hűteni..

(#6109) nzozz válasza caprine (#6107) üzenetére


nzozz
aktív tag

A keresett termék: Artic Cooling Accelero Hybrid vagy Artic Cooling Accelero Hybrid 7970 Lehet hozzá kis RAM hűtőket is kapni, azért is van venti a burkolaton.

[ Szerkesztve ]

(#6110) Blizzardking válasza nzozz (#6109) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ezt én is néztem. Csak vajon mennyit bír az a kis integrált pumpa ami ebben ketyeg? Állítólag (rákérdeztem boltban) a procis verziókat tök sokat kell gariztatni, van aki a negyediket vitte vissza. Ha megbízható, ezért a pénzért jó megoldás lehet, hiszen kb egy vga hűtőblokk ára.

etnies: akkor eldöntötted, veszel egy AC mono-t?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6111) thboxx válasza nzozz (#6106) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen! Tudtam, hogy ismerős valahonnan! Alpenföhn Heidi koppintás, avagy licencelés ( nemtom melyik... ). Kb az lehet a tudása is...

(#6110) Blizzardking: elvileg a pumpa 50.000 üzemórát biztosan bír, a Corsair ugyan ezzel a blokkal szerelt H70-re pedig 5 év garit vállal... Szóval annyira mégsem lehetnek rosszak...

Nekem Asetek 550LC van a procin, és nagyon jó... biztos rá lehet moddolni GPU-ra is őket házilag

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6112) etnies válasza Blizzardking (#6110) üzenetére


etnies
senior tag

Igen, ma jött meg. Valami tanács még a szerelés előtt?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6113) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Egy Sapphire 5870 Vapor-X hűtését szeretném lecserélni.
Nézegettem arctic hűtőket, Thermalright Shaman-t, Alpenföhn Peter-t...
Nos ezek közül alig kapni valamit itthon. Esetleg valami alternatíva?
Előre is köszönöm! :R

(#6114) etnies válasza Hocsika (#6113) üzenetére


etnies
senior tag

Januárban megyek haza, ha van angol e-bay-en, akkor eltudom neked hozni :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6115) etnies válasza etnies (#6112) üzenetére


etnies
senior tag

Felszereltem, nagyon pöpec. 61 fokig sem melegszik el, 40%-on jár a venti. Ott egy picit megfújja és visszaesik 55-re. Nem hűtöm túl a kártyát? :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6116) thboxx válasza etnies (#6115) üzenetére


thboxx
aktív tag

:DDD Nem... nem hűtöd túl. Nagyon jók a hőfokaid! Esetleg lehet picit feljebb engedni,hogy a ventit halkabban tudd járatni. Ha hangos lenne... Rambordákat, meg a fetbordákat végül feltetted?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6117) etnies válasza thboxx (#6116) üzenetére


etnies
senior tag

Nincsenek fent a ram bordák, nem akartam velük bohóckodni. Idle állapotban 29 fokos a kártya, a venti 40%-on nem is hallatszik. Egy egészen pici hangja van a gépnek, az is a gyári Intel-proci hűtő miatt van. Igazából azt is elnyomja a merevlemezek hangja, tehát elégedett vagyok. Akkor sincs hangja a kártyának, ha fullon hajtom, nagyon jó. Ilyen utoljára passzív hűtős koromban volt :)

Köszönöm a segítséget srácok!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6118) etnies válasza etnies (#6117) üzenetére


etnies
senior tag

Guild Wars 2-t játszom, játék alatt 60-70 fok között szaladgált a proci, most 40% és 50 körül.. Nagyon durván hatékony az AC megoldása, le a kalappal.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6119) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv, lenne egy Gigabyte GT440 aminek a propellerén az egyik lapátját véletlenül letörtem. :C A kérdésem az lenne,hogy lehet e rá boltban kapni belevaló propit amit csak simán rácsavarozok megegyezik a méret-menet,vagy muszáj lesz az egész hűtést lecserélnem? Nem tudom,hogy egy ilyen fajta propi rátehető,kapható pont 8cm-es? Köszöntem előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#6120) akos86 válasza TechN7ne (#6119) üzenetére


akos86
aktív tag

szerintem pont olyat nem kapsz, vegyél rá egy ac accelero l2 plust az jóval csendesebb és hatékonyabb is

3dfx, gone but never forgotten...

(#6121) TechN7ne válasza akos86 (#6120) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm,hát van is ára rendesen az 5k-6k környékén mozognak. Egyenlőre megoldottam egy 8x8 as ház ventivel,ráfogattam csavarokkal a hűtőbordára,aztán rákötöttem a tápra. :) Alapjáraton 25-30 fok,maximum terhelés alatt 62 fok és semmi hangja nincs,pláne a Windows betöltéséig mikor a kártya referencia része max-on pörgette a ventit. A célnak megfelel,és kellemesebb is a gyárinál. :)

[ Szerkesztve ]

(#6122) Blizzardking válasza thboxx (#6111) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, de a Hybrid levegővel hűti a ramot és a vrm-eket is. (Ettől hibrid). Ha megoldható ezek hűtése, biztos az 550LC is jó lenne. Az a kérdés, hogy hogy lehet rögzíteni a blokkot, és marad-e hely hűtőbordák számára mellette. Neked mióta van meg az 550?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6123) Blizzardking válasza etnies (#6117) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sirály, örülök hogy a minőségi megoldást választottad és hogy ilyen faszán bejött!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6124) thboxx válasza Blizzardking (#6122) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen, persze a Hybrid az egy kész megoldás, a "többihez" az elszánt tulajnak lefogatót kell fabrikálni...
Vagy teheti a sík-köszörült VGA blokkra akár ( nem tudom ez esetben mennyire lenne hatékony ).
Én is az utóbbin morfondírozom öcsém ref 4850-ese esetében... Jó áron sikerült kompakt-hoz jutnia ( mint nekem is ) és az egyik blokk lehet, hogy majd a VGA-jára kerül... Úgy gondoltam, hogy a gyári blokk Leköszörülésével kapok egy sík felületet a pumpa számára, aminek csak furatokat kell készítenem. Ha már kicsit hűvösebb, és halkabb, már megérte... ha lesz belőle valami teszek fel képeket, de nem ígérek semmit. Ja és mivel ez esetben full-cover a cucc, így vízel hűtöttek a ramok és passzív-vizes a fet hűtés... Bocs, ha kicsit kusza lett :B
Az 550-es igazából talán egy hónapja van meg, vadonat újan került hozzám. Gondom még eddig nem volt vele... A teljesítményével meg főleg! A pumpa és a venti is minimum fordulaton megy idle, és 25-26 fokos szobában 33-35 fokosak a magok, ami szerintem 0 hang mellett nem rossz :D

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6125) Blizzardking válasza thboxx (#6124) üzenetére


Blizzardking
őstag

Jól értem, hogy a gyári hűtőborda bordáit leköszörülnéd, és akkor marad egy sík, felfogatókkal ellátott réz lapod, amire ráfúrnád a hűtőblokk furatait, és azzal hűtenéd a bordátlan egykori hűtőbordát? Ez remek ötlet! A ramoknak és a vrm-eknek nek kell sok szerintem amúgy se. Erre kurva kiváncsi vagyok, egyszerre megoldottad a felfogatást és a ram hűtést is. Milyen vastag marad a borda maradéka? Esetleg lehetne bele menetet vágni, és akkor a csavarok ki se lógnának hátul, elöl meg rá tudod húzni a hűtőblokkot.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6126) ki80


ki80
csendes tag

Sziasztok! Ez egy gainward gtx 560 ti és rá akarok varázsolni egy accelero twin turbo 2-t. Szerintetek ez a felbordázás "szakmailag teljesen megalapozott", vagy szedjem le mert nem szerencsés áthidalgatni a chipeket a bordákkal? (az alatta lévő dolgokat a biztonság kedvéért leragasztgattam!)

(#6127) thboxx válasza Blizzardking (#6125) üzenetére


thboxx
aktív tag

Látom mégsem lett annyira kusza. :DDD Igen jól értetted, valami ilyesmi az elképzelésem róla. Csak még semmi sem biztos... Lőni kéne aprón egy ref hűtőt, ha mégsem lenne OK a dolog, nehogy míg nincs másik még használni se tudja... Aztán a köszörülés... hát érdekes képpel is találkoztam már ref 4850 terén. Itt az egyik PH-s kolléga moddolta a saját hűtőjét, ahol is nekem úgy látszik, mintha a bordák alatt heat-pipe - ok lennének. Mivel ebben is van rev 1 ( vagy A ), meg rev 2 ( vagy B ), vagy mittomén, meg még nem is estem neki, így ez meghatározó a köszörülést illetően. Ha hőcső, akkor ép kéne, hogy maradjon, tehát attól vékonyabbra nem lehet köszörülni. Meg az sem lenne jó, ha sérülne... Amúgy vastagság terén akkorára hagynám, hogy nagyon könnyen ne hajoljon, vetemedjen, tehát ne legyen gyenge. A fölös sallangok lekerülnének róla, furat + menet a "lapba", ahogy te is mondtad, paszta, pumpa, aztán hadd szóljon! :))

Szerk.:

(#6126) ki80: ha elfér tőlük a hűtőborda és jól rányomkodtad őket, akkor teljesen rendben van :K

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6128) ki80


ki80
csendes tag

Na feloperáltam a hűtőt:

Szerintem egész jó lett!/bízom benne, hogy hosszú életű is!/
Köszönöm a segítséget!

(#6129) thboxx válasza ki80 (#6128) üzenetére


thboxx
aktív tag

Egész kellemes az a Max. 53°C :C

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6130) Toxicano válasza ki80 (#6128) üzenetére


Toxicano
tag

elég aljas :R

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#6131) kerekfej


kerekfej
addikt

Accelero S1 Rev.2 rámegy valahogy a HD7770 vagy HD7850-esre? üdv

(#6132) Blizzardking válasza thboxx (#6127) üzenetére


Blizzardking
őstag

És miért az eredeti bordát akarod leköszörülni? Nem lehet kivágni egy ugyanolyan alakú réz lapot? És azt síkba köszörülni? Az eredeti bordát max sablonként használni hogy a furatok stimmeljenek. A lapnak csak annyi lenne a szerepe, hogy a ramokra is rálógjon, a hűtőblokk pont a proci fölé esne, szóval nagyon nem lőnél mellé vele. Olyan vastag kéne, ami elég merev, szerintem olyan 3mm oké lenne. És ha nem jön be, nem kVrtad el a léghűtőt! :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6133) Blizzardking válasza ki80 (#6128) üzenetére


Blizzardking
őstag

53 fok? ez nagyon jó. Bár az enyém lenne ennyi... Tuning nélkül is eléri a 65-70-et, húzva (950 MHz) 80 fölé is megy. A gyári órajele ennek 795MHz.
Alapon 33-35 fok, szobahőmérséklettől függően.
Biost moddoltam hogy halkabb lenyen a venti alapon, de afterburnerrel komolyan meg van küldve 60 fok fölött.
Gigabyte 580 UD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6134) thboxx válasza kerekfej (#6131) üzenetére


thboxx
aktív tag

A Rev2 rámegy mind2re. :K

(#6132) Blizzardking: nem az eredeti bordát, hanem egy másik eredeti bordát... Azon szinte minden adott, csavarlyukak szempontjából egy picit sem lehet mellé lőni. Nemrég jártam úgy egy P! alu bordával, hogy ráfúrtam a 43*43mm-es lyuktávokat ( szépen,oszlopos fúróval ), leköszörültem, tiszta L2 Pro-san nézett ki. Aztán mikor fel akartam tenni a gpu-ra, nem ment fel :W Utána néztem, és nem 43*43mm valójában, hanem 43,2*43,2mm! Két tized! :Y :W Dobhattam el... Nem kicsit voltam ideges... Amúgy meg nem drága egy ref hűtő rá... Nem nagyok keresik, több okból sem... Meg akkora réz lapot sem tudok szerválni, és a macera is több vele... Szóval ha lesz belőle valami, így lesz szerintem. Amúgy én is olyan kb 3mm-re gondoltam :K

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6135) Blizzardking válasza thboxx (#6134) üzenetére


Blizzardking
őstag

Na kiváncsi vagyok... :DD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6136) skilled88


skilled88
tag

Üdv!

8800gts accelero s1 hütővel és Noctua NF-P12 1300 12cm ventivel !!

[link]

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#6137) kerekfej válasza skilled88 (#6136) üzenetére


kerekfej
addikt

HD4850 + S1 Rev.2 + 12cm 800rpm 55-57 fokos így

Valami jóféle pasztát próbálj ki! Hogy van rajt a venti?

[ Szerkesztve ]

(#6138) skilled88 válasza kerekfej (#6137) üzenetére


skilled88
tag

Hát.. ílyen am ,

[link]

[link]

[link]

Lehet másik venti kéne?? amugy a venti nem PWM-es ami most van.. Mit ajánlasz vagy ajánlotok ?

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#6139) kerekfej válasza skilled88 (#6138) üzenetére


kerekfej
addikt

A venti nem sokat számít ha 12 vs 12cm. A Noctua az elég jóféle. Picit esetleg a kártya vége felé tolhatod még. Látom, hogy a lamellákat sikerült elhajlítanod. 8db gyors kötözővel (4-nek csak a feje kell) pedig szépen fel lehet fogatni a ventit.

[ Szerkesztve ]

(#6140) McDog


McDog
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ATi 3650-es VGA kártyám, ami most hogy lecseréltem a táp, a gyári intel CPU hűtőmet az egyetlen egyre hangosodó zajforrás maradt, milyen hűtőt ajánlanátok?

(Eddig a ARCTIC COOLING Accelero L2 Plus -on gondolkodtam, ám az egész VGA kártya a hűtő kétszeresét se éri, illetve kis méregetéssel rájöttem, hogy elég szűkösen férne el, ami már a levegőáramlást eléggé korlátozná.)

(#6141) troll81


troll81
addikt

sziasztok szeretnék segitséget kérni vga hütéssel kapcsolatban egy 7800 gs re kellene ami agp erre kellene egy jo hütés nekem

(#6142) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok

Elsősorban Actic Cooling Accelero S1 tulajokat kérdezném, hogy mit ajánlotok az S1-re a következők közül:

1db Arctic F12-es (Pro vagy sima F)
2db Arctic F9-es (Pro vagy sima F)
Arctic Turbo Module V1

(#6143) thboxx válasza McDog (#6140) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Kicsi zavaros ( nekem legalább is ), amit írtál, de a lényeg:
a legzajosabb cucc a gépedben a VGA, az L2 Plus meg nem fér el a Sonata-ban? Milyen irányban nem fér el, és mitől?

(#6141) troll81: Sajnos erre a VGA-ra nem létezik "utángyártott" hűtő. Viszont ha magad csinálod meg rá a hűtést feltétlen figyelj oda a HSI chip hűtésére ( esetleg még a zalman VF-700 sorozatát elmegetik a 7800GS-re de biztosat sehol sem olvastam.... )

Szerk:

(#6142) Ger_man: tulaj ugyan nem vagyok, de attól függ mi számít jobban?
Új legyen, garis / Elérhető / Gyári megoldás / Mennyire kell hűteni / Mennyire legyen csendes ... stb.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6144) Ger_man válasza thboxx (#6143) üzenetére


Ger_man
senior tag

Cél: jó hűtés, csend mellett :)

(#6145) #90933760 válasza Ger_man (#6142) üzenetére


#90933760
törölt tag

F12

Pronak kisebb a légszállítása, két 9 centiset meg semmi értelme rátenni. A turbo modul meg vicc. A 12-es jó, ha neked úgy tetszik akkor raksz rá kettőt is, de sokat attól nem javul, ha egy nem hűti le akkor maga az S1 kevés. Melyik karira kell?

(#6146) kerekfej válasza Ger_man (#6142) üzenetére


kerekfej
addikt

Egyértelműen egy vagy kettő 12cm-es ventilátort. Olyat aminek kis fordulaton nincs vagy alig hallható motorhangja (folyadékcsapágyasok vagy sleeve), de mégis szállít elegendő levegőt (700-1500rpm). Vagy pótmétert venni hozzá és leszabályozni egy gyorsabbat.

(#6147) Ger_man válasza #90933760 (#6145) üzenetére


Ger_man
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Egy HD6850est kell lehűteni

(#6148) troll81


troll81
addikt

akkor a 7800 gs agp kártya hütése csak barkácsolhato ha a gyárija offon van? várok még és érdeklödöm köszönöm a hozzászolásotokat és igyekszem okosodni :R :((

(#6149) troll81 válasza Ger_man (#6142) üzenetére


troll81
addikt

szia nekem van és jo 2 db 12 es ventivel jol teljesit 8800 gts hütök vele de halkabb mint a gyári ;) és nekem bevált :K

(#6150) thboxx válasza Ger_man (#6144) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen. Így már én is az 1db F12 mellett szavazok, ahogy az előttem szólók is...

(#6148) troll81: azért az átellenes lyuktávok alapján utána nézhetsz pár "régebbi" VGA hűtőnek, mint a VF-700 is, de minenképp gondoskodj a HSI chip hűtéséről is ( meg a ramokéról persze )...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.