Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#1980) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hűtő és venti beszerezve, köszönet érte tts-nek :R :R

Szerelés csak pénteken lesz, így egyenlőre sokat nem tudok róla mondani. Egy biztos, súlyról ítélve van benne anyag :D

(#2002) G4ng3r válasza vPhis (#2000) üzenetére


G4ng3r
tag

Viccesnek hangzik, de azért oda kell figyelni rendesen, mert volt olyan itt nem is olyan régen, aki "levert" egy ellenállást a kártyáról csavarozás közben. Még szerencse hogy észrevette, és vissza tudta forrasztani, igaz nem túl bizalomkeltő látvány, de állítólag megy neki...

Azért vannak olyanok akik nem túl gyakran fognak csavarhúzot, egyéb szerszámokat (ami nem feltétlenül baj), és lássuk be itt azért lehet komoly károkat okozni egy hűtő cserével is, szóval ha valaki nem elég biztos magában, az inkább bizza olyanra akinek ez nem fog gondot okozni.

GrooveHero: Nem rossz a zalman, de van jobb olcsóbban. Csak egy teszt:[link]
pl: a Thermalright HR-03 biztosan jobb nála, és most tts-nél olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#2003) GrooveHero válasza G4ng3r (#2002) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, köszi, ezt ismerem, de ha rá tudnám tenni 7900GTx-re, akkor lennék boldog. tisztában voltam/vagyok vele, hogy erősebb hűtők is vannak, de nekem ez a zalmann tetszik, és sztem jó is.
De mondom, ha rá lehet tenni a 7900GTX-re, és megmondod hogyan, akkor fizetek egy sört. :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2004) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok van egy xfx 9800gt-m alapból 61fokos(everest) de mihelyst elkezdek gémelni
felugrik 80fokra pörög a venti mint a disznó,ja gyári hütés van rajta.attól parázok hogy 1szer beleolvad az alaplapba tudnátok ajánlani vmi jó kis hütést rá?(linket megköszönném ahol van ár)az lenne a tuti ha nem lenne nagyon hangos és zárt házban is jól tenné a dolgátfiam 6 éves és félek hogy belenyúlilyen ledes csicsa nem nagyon lényeges
köszi elöre is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2005) G4ng3r válasza GrooveHero (#2003) üzenetére


G4ng3r
tag

Óóó, bocsi... :B
Nem volt az adatlapodon semmi, ezért csak az általánosítva írtam (ezért nem is írtam hogy plus vagy gt)
A tiedre max. csak a TR HR-03 rev A passzolhat a leírások szerint.
Esetleg még az AC accelero S1.
Külsőre tényleg az egyik legszebb a zalman szerintem is+ garantáltan jobb bármelyik gyári hűtőnél.

aram01: Az egyik a legjobb (ha van még tts-nél akciós ) a Thermalright HR-03 GT lenne.
Kb. ugyanennyiből (kb 7ezer Ft körül) kijönne egy Arctic Cooling accelero S1+ventillátor vagy hasonló árban van az AC twin turbo is.
Ha ennyit nem szánnál rá, akkor van a hardveraprón több zalman vf900 ami olyan 4ezer Ft lehet használtan, ami ugyancsak sokkal jobb mint a 8800gt gyári hűtése ( az xfxénel meg főleg) , de azért nem egy kategória az előbb említett hűtőkkel.
Lehetne még Scythe Musashi, Zalman VF1000 is, de ezek drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#2006) thunder6230


thunder6230
tag

Sziasztok! egy oylan problémám van, hogy a Fatal1ty FC-ZV9es VGA hűtőm kicsit bekrepált. megnéztem, hogy mi lehet a baja és a fekete ventikábel kijött a helyéről. Valaki meg tudná mutatni, hogy hova kell visszaforrasztani? Köszönöm szépen!

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#2007) GrooveHero válasza G4ng3r (#2005) üzenetére


GrooveHero
addikt

én kérek bocsánatot, nincs kitöltve az adatlap, ráadásul meg semm említettem, hogy 7900GTX-re lesz.

Ami azt illeti, valóban nagyon szép és tutkó meg csili-vili a zalman, ezért is szeretném azt választani a borsos 12k-s ára ellenére is. Hjjaaajjjjj, ráadásul a kék led....cöcöcöcőőőő....hát ecsém az mindent pénzt megér, sztem eszméletlen szépen mutat. :DD :DD :)) :D :DD :)) :D :DD

De sztem nem lehet vhogy rákókányolni az Axxelero extrémet? vhogy? :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2008) aram01 válasza G4ng3r (#2005) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi a választ majd szétsasolok elöbb itt a ph-n

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2009) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Egy Zalman vf900 cu rámegy egy 9800gt-re?Milyen hűtőhatása lenne?
Tetszik a TT is, de nincs szivem 8K-t kadni érte, használtan meg nincsen még.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2010) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Arctic Cooling Accelero Twin Turbo VS. Zalman Vf 1000.

melyiket válasszam? az áldozat egy 7900GTX lesz.

vagy várjam meg míg kijön a Twin turbóból a Pro?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#2011) kkrisi


kkrisi
senior tag

Még mindig ne bírtam dönteni a Thermalright HR-03 a Twin Turbo és az S1 között:(:(
valaki segítsen ez a 3 hűtő közül biztos h valamelyik a legjobb csak hát én nem tudom melyik az.

(#2012) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sorry de már nem tudtam az előzőbe beleszerkezteni! a Thermalright HR-03 kizárnám a sorból mert az drága nekem tehát marad a twin turbo és az S1 valaki végleg segítsen dönteni

(#2013) thunder6230


thunder6230
tag

Valaki segítsen légyszi !
[link]

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#2014) aram01 válasza G4ng3r (#2005) üzenetére


aram01
nagyúr

még 1 kérdés a 8800gt és a 9800gt(xfx)-re egyforma hütö kell?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2015) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

sziasztok!

Gigabyte 4870 1GB Zalman vga-m van, és nagyon hangos... :(((
Mit ajánlotok rá?
Olvastam a Scythe Musashi-ról, AC S1 + venti...
TwinTurbo-n gyári venti van, és ha jól tudom nem lehet cserélni ha véletlen megadja magát.
Nem vagyok igazán otthon a témában (hol, kinél, mit? )

köszönöm a segítséget előre is! :R

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#2016) sklopp válasza kkrisi (#2012) üzenetére


sklopp
őstag

Inkább Twin Turbo, kisebb mint S1, nem kell venti barkácsolással görcsölni, a ventik nagyon jó minőségüek, várható élettartamuk több mint elég, szerintem nyerő.
Ugyanez szól Grizzly87-nek is.

[ Szerkesztve ]

(#2017) Demolator


Demolator
tag

Sziasztok!

Inno3D 9800gt-t vettem a mai nap és szomorúan tapsztalom hogy iszonyatosan fűt de komolyan everest grid alatt 100+C-okat mért gyorsan ki is léptem most ráaplikáltam pluszban 1 9cm-es zalman ventit ami itthon hevert az jó 10-15 fokkal lejebb vitte de még így is 90 fok körül mozog játék alatt alapból 60 fok!!! mit lehetne tenni? ujrapasztázás hozna valamit? lenne 1 olyan ötletem is hogy ráaplikálnék 1 intel cpu hűtőt az milyen lenne?

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#2018) szacsee válasza Demolator (#2017) üzenetére


szacsee
nagyúr

Újrapasztázás segíthet, viszont ne házibarkácsozzál hozzáértés nélkül, mert a VRM-ek megsülhetnek..
Újrapasztázás, ha nem jön be, akkor alternatív hűtő... pl Arctic Cooling Accelero S1

(#2019) Demolator válasza szacsee (#2018) üzenetére


Demolator
tag

ok köszi egyenlőre nem nyulok hozzá

A reklám helye

(#2020) kkrisi válasza szacsee (#2018) üzenetére


kkrisi
senior tag

Akkor nem len már jobb Demolator-nak egy twin turbo? én is először az s1 néztem de a twin turbot többen ajánlották nekem is.

(#2021) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Sapphire ATI Radeon™ HD 2400 PRO VGA-m van, és lecserélném a kis ventijét passzív hűtésre. Mit ajánlanátok?

Üdv!

(#2022) aram01


aram01
nagyúr

erre?
urak tudtok mondani vmit?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2023) kkrisi válasza aram01 (#2022) üzenetére


kkrisi
senior tag

nem kérlek szépen a geil az egy márka és olyan ramom van

(#2024) aram01 válasza kkrisi (#2023) üzenetére


aram01
nagyúr

ezt szerkeszd gyorsan mert még valaki elhiszi hogy komolyan irtad :DDD
az csak poén az aláirásomban :C :DD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2025) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nos nálam megtörtént a csere. Kicsit sokat szöszöltem vele, de végülis összejött.
Egyedül a VRM-ekkel van gond olyan szempontból, hogy összevissza rakták őket, nem a referencia szerint vannak elhelyezve, ezért igazából nem lehet normálisan felrakni rájuk a süniket. Pl két kis VRM között van valami kis izé, ami persze, hogy magasabb a VRM-eknél, így nem fekszik fel rendesen a süni. Dehát eddig borda se volt rajtuk, úgyhogy nem idegeskedem emiatt :D

Hőmérsékletek üresjáratban Everest szerint:
GPU Didóda (DispIO): 37 °C
GPU Didóda (MemIO): 50 °C
GPU Didóda (árnyaló): 46 °C

GPU Caps - szőrös fánkkal
GPU Didóda (DispIO): 55 °C
GPU Didóda (MemIO): 72 °C
GPU Didóda (árnyaló): 68 °C

Őszintén szólva ezt a MemIO-t (ha jól gondolom, ez a memória hőmérséklete) kicsit sokallom. Sünik pedig jól vannak rajta. Alapból ezeken se volt külön hűtés, ami jutott a GPU hűtés venti levegőjéből, az volt nekik.

Hangban viszont jóval csöndesebb a gép. Mindeképp megérte a cserét.

(#2026) G4ng3r válasza aram01 (#2022) üzenetére


G4ng3r
tag

Valószínüleg igen, mivel szinte (sőt lehet, hogy teljes egészében ;] ) ugyanaz a kártya.
Ha megnézek pl. egy kompatibilitási listát akkor mindkét kártya rajta van.

A 9800gt-k átnevezett 8800gt-k valójaban, nehezen tudom elképzelni hogy valamit is módosítottak volna rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2027) aram01 válasza G4ng3r (#2026) üzenetére


aram01
nagyúr

igazad van
kell hogy vegyek egy ilyet :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2028) Jim74 válasza CsodaPOK (#2025) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is tegnap cseréltem le a gyári hűtőt Accelero S1 rev.2.-re. Szintén nagyon meg vagyok elégedve vele :R Gyakorlatilag hangtalan :C, és 25 perc "szőrös fánkozás" után is csak 65 fokos volt a GPU :C (a gyári 83 helyett :Y )

[ Szerkesztve ]

(#2029) Demolator


Demolator
tag

Na most ott tartok hogy leszedtem a gyári hűtést és hát úúúristen de gagyi fos ez :Y sajna nem olt már pasztám de gyárilag annyi volt rajta (vagyis mindenhol csak ott nem ahova kéne...) hogy újra kentem belőle mindent és jobbhíján visszaraktam a hűtést viszont a venti az kuka ahogy nézem mert az egyik lapátja el van törve... bár meg lehet ragasztani de inkább leszedtem és ráaplikáltam 1 9cm-es zalman ventit... most alapon 60-62C a 67 helyett viszont valamiért a Grid marhára befűt mert 5-10 perc versenyzés után máris eléri a 90C-ot viszont (előtte itt ment fel 107c-ra akkor gyorsan kikapcsoltam a gépet) pl a FEAR alatt max 80C nemértem... hűtőt kéne cserélnem de nincs szivem erre is 1 csomó zsét kiadni....

A reklám helye

(#2030) aram01 válasza Demolator (#2029) üzenetére


aram01
nagyúr

úgy látom hogy ezek a mai 9800gt hütések rakás sz@rok amig jobb nincs én egy vinyo hütöt tettem be ideiglenesen a házba hogy nyomja befelé a friss léget everest szerint
a cpu magok:34,35,36,39 vinyo:37 gpu:59 fokos ez 2kb -2 fok alapban viszont az az érdekes ha gémelek a proci nem sokkal lesz melegebb viszont a vga 75-80 fokra fel megy
gondolkodtam egy ac twin turbon vagy ilyesmin csak félek hogy bukom a vga gariját ami még 1,5 év :F az is lehet hogy veszek egy pár ventit és megcsinálom "huzatosra" a házat
végül is csak pár egy fél évet kell kibirni és jön megint a hideg :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2031) Demolator válasza aram01 (#2030) üzenetére


Demolator
tag

Hát nemtom sztem ha megtartod a gyári hűtést és ha gond van visszarakod és azzal viszed vissza sztem nem ugrik a gari... amúgymeg ha nem gyári hűtővel hajtod hanem valami jobbal akkor meg nem kell gariztatni .... :P szóval nemtom nemszoktak tönkremenni a vga-k max ha megsütik őket sztem... amúgymeg bármennyire is fáj a pénztárcámnak most rendeltem be 1 accelero s1-et ventit meg majd rakok rá én ha szükséges van itthon pár szerteszét :D

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#2032) aram01 válasza Demolator (#2031) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet hogy igazad van mesélj majd a változásról ha megjön a cumó ok?
én egy ac twin turbon filozom kiváncsi lennék mennyivel lenne hüvösebb gémelés közben

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2033) Demolator válasza aram01 (#2032) üzenetére


Demolator
tag

Kedden kapom meg ha minden igaz majd írok remélem jó lesz ha már 5,5K-et adok érte...
A twinturbo sztem kb ugyanez csak plusz 2 venti van rajta biztos jobb de ehez is van twin turbo modul konkrétan asszem plusz 2K de van itthon ventim rárakom jó az max nem olyan szép...

A reklám helye

(#2034) aram01 válasza Demolator (#2033) üzenetére


aram01
nagyúr

remélem beválik :K
hogy milyen szép?engem soha nem érdekelt a csicsa...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2035) Demolator válasza aram01 (#2034) üzenetére


Demolator
tag

neked milyen hőfokokat produkál a vga-d ? most nézem csak hogy neked is 9800gt-d van

A reklám helye

(#2036) aram01 válasza Demolator (#2035) üzenetére


aram01
nagyúr

most everest szerint59 fok nyugalmi helyzetben úgy hogy beraktam egyextra hütést
amúgy 60-62 fok gémelés közben cod4-cry 70-75 fok ez agaszt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2037) Atom Maki


Atom Maki
tag

Namost az is egy szempont hűtő választásakor, hogy mennyi helyed van.
Nekem ahogy a képen is látható 3 slotot foglal el a kártya az S1-gyel.

De azért választottam ezt, mert az S1-en oda teszem a Turbo modult ahová akarom - kis túlzással, és a legutolsó slotban ott csücsül a műhódvevőkártya, ami pl. a TwinTurbo-nak már útban lenne. Meg a chilla-nak is.
Meg aztán ott van az ár, és a hűtő tömege sem elhanyagolható szempont. Végül még a szimpátia is felmerülhet, mint választási szempont. :)
Sza'l csak azt szeretném mondani, hogy sokféle szempontot kell figyelembe venni a hűtő kiválasztásánál. Nehéz bárkinek is látatlanban tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2038) Demolator válasza aram01 (#2036) üzenetére


Demolator
tag

Ezek nem rossz hőfokok nem kell aggódnod sztem a 75 még pont belefér ha nem 7/24-be megy ilyen melegen. Nálad sztem az új hűtő nemsokat fog hozni max 5-10 fok de ez csak az én tippem mondjuk azért az se kevés... nekem most hogy "moddingoltam" kicsit megint nyertem 3-5 fokot majdhogynem hagyhatnámm már így is de azért nem baj hogy jön az accelero s1 mert azzal még jobb lesz.... amúgy csak a levegő útját rendeztem el jobban...

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#2039) medium84


medium84
aktív tag

Még valaki?
#2021

(#2040) aram01 válasza Demolator (#2038) üzenetére


aram01
nagyúr

napi 24 órát megy abból kb 5 meleg :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2041) Demolator válasza aram01 (#2040) üzenetére


Demolator
tag

Az élettartalmát biztos meghosszabítod ha hűvesebbbre veszed a figurát...

A reklám helye

(#2042) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Msi 3870 OC VGA-ra milyen hűtőt ajánlotok? Használt cuccban gondolkozok, kb 5000ft-os ársávban. Eddig amik tetszettek: Vf900Cu, Thermaltake Duorb, talán ha jó áron van akkor VF1000, és Az Accelero S1. A Hr-03 már drága, pedig az is nagyon bejön. Igazából a lehető legcsendesebb megoldást szeretném a kártyára :)

(#2043) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ha érdekel valakit egy 1 napos, 1 év garis Twin Turbo 7K-ért akkor nálam lehet jelentkezni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2044) Savanya válasza medium84 (#2039) üzenetére


Savanya
addikt

AC S2 ami még most TTS-nél olcsó is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2045) medium84 válasza Savanya (#2044) üzenetére


medium84
aktív tag

Köszi!

A kedvemért leírnád rövidítések nékül is. :D

(#2046) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Az a bajomh az AC S1 és a Twin Turbo hűző közül nem bírok választani! Valaki segítsen nekem h végleg el tudjam dönteni mert így bizonytalan vagyok!

(#2047) madd dogg válasza kkrisi (#2046) üzenetére


madd dogg
senior tag

Árban majdnem ugyanott vagy. Helytől függ az egész. Ha az S1-et megtámogatod pl egy AC 12cm-es aktív PWM-es ventivel, akkor jobban hűt a twin turbo-nál, és halkabb is. Ha nincs 3 slotod vga hűtésre, akkor válaszd a twin turbot.

(#2048) Savanya válasza medium84 (#2045) üzenetére


Savanya
addikt

Accelero S2 passziv hütő is elviszi és TTS -től meg is veheted , ha van még nála 2400Ft-ért .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2049) kkrisi válasza madd dogg (#2047) üzenetére


kkrisi
senior tag

de az ac ventit nem tudom rádugni a karira tehát akkor h szabályozza a venti sebességét terhelés függvényében?

(#2050) sklopp válasza kkrisi (#2049) üzenetére


sklopp
őstag

Ha Twin Turbo-t választasz, a venti nagyon egyszerűen feldugható a kártya venti csatlakozójára. A kártya 2 tűs venti csatlakozóról a műanyag foglalat minden gond nélkül óvatosan lehúzható, a maradó két tüskére simán rádugod a hűtő 3 pólusú venti csatlakozó piros-fekete vezetékes lábait, persze ügyelve hogy nem felcseréled a szineket. Ezek után a kártya szabályozza a venti sebességet, és kész. Még csak annyit tennék hozzá, a Twin Turbo hangja gyakorlatilag nem hallható a gép egyéb (táp, stb.) ventillátorai mellett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.