Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6451) Kvelstadt válasza Garsza (#6450) üzenetére


Kvelstadt
veterán

az úgy már korrektebb ár. azzal úgy már most inkább nem versenyzek.. :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6452) #90933760 válasza Kvelstadt (#6449) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mi vaaan. :U

(#6453) Kvelstadt válasza #90933760 (#6452) üzenetére


Kvelstadt
veterán

mi az a PWM? mit jelent az?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6454) Garsza válasza Kvelstadt (#6453) üzenetére


Garsza
veterán

(#6455) Kvelstadt válasza Garsza (#6454) üzenetére


Kvelstadt
veterán

na mostmár kb értem. nekem marhára csak 3 tűs csati van a lapon.. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6456) Garsza válasza Kvelstadt (#6455) üzenetére


Garsza
veterán

4 tűs csatit általában csak CPU hűtőjének tesznek komolyabb lapoknál raknak csak a házhűtőkhöz is.

(#6457) Kvelstadt válasza Garsza (#6456) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én ezt se tudtam na. :) de folyamat okosodok ti fajtátoknak hála .)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6458) Garsza válasza Kvelstadt (#6457) üzenetére


Garsza
veterán

Ezért van a fórum hogy az emberek átadják a tudásukat. Én is innen tudok sok mindent. :)

(#6459) Kvelstadt válasza Garsza (#6458) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ja. csak volt pár topik ahol sz.rtak a fejemre akármilyen kedvesen és tisztelettudóan kérdeztem..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6460) Garsza válasza Kvelstadt (#6459) üzenetére


Garsza
veterán

Előfordul. Főleg ha valami vita közepette kérdezel. Vagy nincs senki aki tudja a választ.

(#6461) Kvelstadt válasza Garsza (#6460) üzenetére


Kvelstadt
veterán

az rémlik hogy volt valami aktív eszmecsere.. de a kérdés nem volt bonyolult: "milyen cpu hűtőt ajánlanátok 10k körül?"

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6462) Garsza válasza Kvelstadt (#6461) üzenetére


Garsza
veterán

Nem tudom kaptál e választ de ha nem akkor szerintem vegyél egy Alpanföhn Brocken -t nagyon jó hűtő.

(#6463) Kvelstadt válasza Garsza (#6462) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem kaptam. de artic-okat nézegettem. igazából noctua-t vennék én de az drága nekem. legalábbis az ami tetszik is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6464) Garsza válasza Kvelstadt (#6463) üzenetére


Garsza
veterán

Nem a legszebb hűtő a brocken de talán a legjobb ár érték aránya van

(#6465) ati012


ati012
senior tag

Van olyan vga aminek a hűtő felfogatása lyukközéptől mérve átlósan 6,4 cm?

(#6466) kerekfej válasza Ace Ventura (#6388) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbálj meg felapplikálni rá egy AC S1 Rev.2-át! Lehet kicsit faragnod kell, ha olyan kialakítású a kártyád. Passzívan is simán megy, de ha ráraksz 1-2 9 vagy 12cm-es ventit akkor nagyon hűvös lesz.

Az ilyen alaptípusú HD7770-eseken nagy valósínűséggel barkácsolni se kell, mert nincs útban a második DVI kivezetés, mert nincs rajta egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#6467) Real_Necro válasza thboxx (#6437) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bocsi, csak nem voltam 1-2 napig netközelben.

MSI 5770 1GB van. [link]

Holnap elugrom Edigital-ba és beszerzem a hűtőt meg a ventiket. Szerintem kábeleket egyszerűen sorkapcsozom/összeforrasztom és rákötöm a régi venti kábelére.Az a leggyorsabb.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6468) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Jut eszembe, AC S1 Rev2-höz adnak pasztát, vagy érdemes külön venni?

Hűtő sünik is vannak a csomagban mint egy twinturbo-nál? Azokat érdemes amúgy felrakni?

Szerk.: közben rátaláltam hivatalos oldalon.

Akkor új kérdés, hogy a hozzá adott pasztát érdemes e használni (vagy vegyek jobbat), valamint kellenek e a sünök? :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6469) Indy69 válasza Real_Necro (#6468) üzenetére


Indy69
aktív tag

A hozzá adott(felkent a talponMX2)az egyik legjobb nehogy vegyél ha 1x akarod szerelni.A süniket érdemes fel rakni mert nem véletlenül adja a gyártó de amit adnak hozzá kétkomponensű ragasztó azzal vannak gondok. Úgy csináld ahogy leírják.

[ Szerkesztve ]

(#6470) Kvelstadt válasza Real_Necro (#6468) üzenetére


Kvelstadt
veterán

gyári pasztát én sikeresen elkentem miközben szereltem fel rá a ventiket. pedig figyeltem rá de egyszer mégsem és elkenődött. de volt kéznél mx4. :)
nekem a sünikből egy már akkor leesett mikor raktam be a gépbe a kártyát. nem szedtem szét megint emiatt a kártyát. többi viszont helyén van azóta is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6471) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Megpróbálom a ventiket kicsit függetlenül szerelni, bár még nem tudom hogyan. Pasztára akkor vigyázok. :) Sebbenzin jó lesz tisztításra (zsírtalanítás)?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6472) #90933760 válasza Real_Necro (#6471) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen. Körömlakklemosó, valaki alkoholos ablaktisztítót is használ. Én nyállal szoktam ha nem jön le, ha lejön akkor simán csak zsepi.

(#6473) Real_Necro válasza Indy69 (#6469) üzenetére


Real_Necro
veterán

Közben meglestem a venti tartód, nagyon pöpec. Holnap átrámolom lakást van e itthon valami furkálható vas, de szerintem még kábelkötegelőm sincs, hacsak a Cooler Master házhoz nem adtak. Szerencsére közel van Baumax. :D

2 darab PWM-es 12cm-es ventivel elboldogul a kari ha rákötöm? Hőmérő szenzorokkal nem akarok szarozni, inkább progival szabályoznám.

(#6472) Baltoafarkas

Akkor ha elfogyott a benzinem, kölcsön veszek feleségem körömlakklemosójából :DDD .

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6474) thboxx válasza Real_Necro (#6467) üzenetére


thboxx
aktív tag

Semmi gond... Azért mielőtt megveszed, méricskélj egy kicsit, mivel nem ref karid van. A paszta felől ne aggódj, az előre felapplikált MX2 kis mértékben tér csak el a "csúcs" MX4-től. Így ezért nem érdemes plusz pénzt kiadnod. Ram sünik igazából GDDR5-nél csak magasabb órajelen fontosak... Tuningnál, vagy gyárilag húzott kariknál. Amúgy ezek a chipek annyira nem melegednek. A ventikre teljesen tökéletes amit mondtál! :K Bár simán elbírná szerintem 1db 120mm is...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6475) kerekfej válasza Real_Necro (#6468) üzenetére


kerekfej
addikt

Van rajta gyárilag egy filmrétegvastagságú paszta.

(#6476) Real_Necro válasza thboxx (#6474) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van olyan fő adat, amire érdemes figyelnem? Igazság szerint már meg is rendeltem hűtőt, holnap mehetek érte.

Guglizva találni olyan oldalakat, ami szerint már felrakták:

Overclock

Reggel azért szétkapom gépet. :K

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6477) Real_Necro válasza Real_Necro (#6476) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt hiszem mondhatom le a rendelésem. Ezt találtam:

"Card: R5770 Hawk GPU spacers for the mounting bracket are too tall (1mm) for the R5770 (and probably other 5770's as well).

Instead of trimming the factory spacers. I made some out of 1/8" silicone tubing allowing compression of the spacers for a firm heatsink base to gpu interface.

The mounting bracket also requires trimming to avoid contact (and shorting out) several SMT components. Most notably a large SMT capactitor on the lower right side (in reference to the PCI-E slot).

For use of the VRM heatsinks,the GPU VRM's must be cut in half for proper fitment. The ram VRM heatsinks must have two fins removed to make contact and avoid touching other components. not tested yet. reconfiguring case necessary because of heatsink interference w/ HDD's. 1005/1409 Mhz (core/mem) 40/53C 100% fan speed"

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6478) Real_Necro


Real_Necro
veterán

No kikaptam VGA-t. A furattávolságok 43,2mm-re vannak egymástól. Gondolom a borda hátrafelé hosszabb. Mire kell még ügyelni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6479) thboxx válasza Real_Necro (#6477) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szerintem rámegy... ;)

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6480) Real_Necro válasza thboxx (#6479) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jövök egy sörrel! :R

Ezt eddig nem találtam meg, én hülye angol kulcsszavakra keresgéltem guglin. :DDD

Pont ugyanez az enyém is. No akkor össze is kapom magam és legurulok Edigital-ba, aztán nézek valami vasat Baumax-ba, hogy tudjam rögzíteni a ventiket.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6481) kerekfej válasza Real_Necro (#6480) üzenetére


kerekfej
addikt

AC Accelero S1 Rev.2
AMD Radeon HD 6870*, 6850*, 6790, 6770, 5670, 5650, 4890*, 4870*, 4850*, 4830*, 4730*, 4670, 4650, 4550, 4350(LP), 3870*, 3850, 2600XT, 2600Pro, 2400XT, 2400Pro, 1950XTX*, 1950XT*, 1950Pro*, 1950GT*, 1900XTX*, 1900XT*, 1900GT*, 1800XT, 1800XL, 1800GTO, 1650XT, 1650Pro, 1600XT, 1600Pro, 1550, 1300XT, 1300Pro, 1300
* Additional Accessory is required for installation.

Gyári adatok szerint, de sok más vga-ra is rá lehet applikálni.

(#6482) Real_Necro válasza kerekfej (#6481) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ennyire azért nem vagyok láma, hogy a hivatalos oldalt ne nézzem meg. ;) A nagy kérdés az volt, hogy referencia vagy nem referencia nyák van és azon hogyan fér el, de thboxx kolléga talált egy olyan korábbi posztot ami tökéletesen az én helyzetemnek felel meg. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6483) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Kicsomagoltam a dolgokat. Az "L" alakú sünik nem fognak felmenni, egyrészt kondiktól nem férnek el, másrészt a tranzisztorok(?) elhelyezkedése miatt darabolni kellene rendesen őket. A ramsünik felmennek, bár ha nem tuningolok nem tudom, hogy van e értelme. A pasztázott felület rögzítőit érdemes átszerelni? Leírás alapján csak akkor kell, ha a GPU közepe és a kártya alja között kevesebb mint 48mm hely van. Nálam ez kb 55mm.

A prociról a régi ragacsot elég, ha zsepivel meg alkohollal letisztítom?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6484) thboxx válasza Real_Necro (#6483) üzenetére


thboxx
aktív tag

A RAM-okat nem muszáj hűtened. Ha nem akarod, a VRM-eket sem kell. De akár olyat is csinálhatsz, hogy a fetekre teszed fel a RAM-süniket... GPU-ra, procira én sebbenzint szoktam használni. Minden odakötött sz@rt levisz, aztán tisztázásra kis 96%-os gyógyszertári alkoholt és kész. A rögzítőt akkor maceráld, ka nem férne be hűtőstül a kari a PCI-e slotba, vagy ha nem megy fel a gépház oldala...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6485) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Asus HD5770 CuCORE kártyát és valami siralmas a hűtése számomra.

Az egy dolog, hogy meleg is, de a hangja az valami förtelem... :DD

Milyen hűtőt ajánlanátok hozzá?

A nyákja nagyobb a referenciánál és el is van tolva a GPU szóval amennyire Én tudom rámeny az ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev.2, de igazából engem valami más alternatíva érdekelne.:)

Ha meg tudnátok mondani, hogy CPU hűtőből melyik foglalatos a jó ár, LG775 vagy valamelyik mintha olyan lyuktávolsággal rendelkezne ami rápasszol. (vagy mi a pontos lyuktávolság???)

(teljesen házi nyitott gépházam van amin még jól is mutatna egy CPU torony, szóval bármi jó, elfér a kártyán)

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

(#6486) Kvelstadt válasza Daffchy (#6485) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ilyen van? vga-ra cpu hűtő? ez marhajó! nekem eszembe nem jutott volna. :Y

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6487) Daffchy válasza Kvelstadt (#6486) üzenetére


Daffchy
őstag

Van...:)

Anno egy 5770-re ráaplikáltunk egy Alpenföhn-t. De ahhoz mi csináltuk a lefogatót mert nem volt meg a gyári, de most sajnos nem rendelkezem itt pesten semmilyen szerszámmal az albérletbe, hogy gyártsak hozzá egyet. Ezért érdekelne, hogy van-e olyan CPU lefogatás ami 43X43mm-es... :))

(#6488) Kvelstadt válasza Daffchy (#6487) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ez kúrvajó! hülyén gondolom hogy mivel a gpu kisebb a proci hűtú sokkal hatékonyabban hűti mint a rendes vga hűtő?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6489) Daffchy válasza Kvelstadt (#6488) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem vagyok otthon nagyon a témában, de véleményem szerint nem a méret számít (mármint a CPU vagy GPU fizikai mérete hanem, hogy mekkora a TDP-je, pl egy 125WATT fogyasztású procira való hűtőt ráraksz egy kis 6750-re vagy 7750-re, azért biztos elég komoly kis értékeket lehetne elérni...:)

Amit mi csináltunk az Alpenföhn (HIS 5770-en MX2-es pasztával) az is 30-32'-on tartotta alapból, terhelve 60' volt a maximum.
Ez egy kis méretű 3 heatskin-es borda volt. De biztos odacsapna egy 6 csöves torony egy 5770-en (nekem erre kellene...:) ).

[ Szerkesztve ]

(#6490) Kvelstadt válasza Daffchy (#6489) üzenetére


Kvelstadt
veterán

persze gondoltam ere is. mármint a TDP-re. és igen nekem is hatcsöves torony hűtő volt eszembe. másba nem is gondolkodok ha cpu hűtőről van szó. bár ezt elfogadnám hiába nem az a kifejezetten torony.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6491) Daffchy válasza Kvelstadt (#6490) üzenetére


Daffchy
őstag

Szívesen ráaplikálnám az 5770-re.... :))

Na megtudtam, hogy nincs egyező méretű CPU és GPU "foglalat"...:(

Sajnos itt fent nem tudok gyártani hozzá lefogatót... :(

(#6492) Real_Necro válasza thboxx (#6484) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hutes felkerult, alaplapom meg valoszinuleg elszallt. Hogy mitol, jo kerdes... Remelem massal nincs gond. Nem is ertem mitol. Sehol nem volt rovidzar.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6493) kerekfej válasza Real_Necro (#6492) üzenetére


kerekfej
addikt

Az érdekes. Valaminek történnie kellett. Bios CMOS Clear-t próbálj csinálni. Hogy szállt el?

(#6494) Kvelstadt válasza Daffchy (#6491) üzenetére


Kvelstadt
veterán

szerezni kel valamit ami gpu-ra való és azt a felületet ami felfekszik a gpu-ra összetákolni egy rendes proci felekvő alkatrész feletti részével. nem egyszerű de nem is az a lényeg, hanem hogy ninccsennek határok :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6495) Daffchy válasza Kvelstadt (#6494) üzenetére


Daffchy
őstag

Persze erre Én is gondoltam, de nem találtam semmit.

Meg az úgy nehéz, hogy még fix borda sincs még, nem, hogy lefogató...:)

Nem passzolnak olyan könnyen, anno próbáltuk.

Itt fent mint említettem szerszámok nélkül nem nagyon tudok átalakítani semmit, szóval ha magától nem passzol akkor nyalóka... :(

(#6496) Real_Necro válasza kerekfej (#6493) üzenetére


Real_Necro
veterán

Több órányi hibafeltárás után végül körtepumpával kifújtam vga foglalatot és most meg csodák csodájára elindult... Bios clear is volt, így most ennek hála nem tudom újra konfigurálni, mert cseszik felismerni USB billt, a PS2-est meg voltam olyan szerencsés elajándékozni. Remélem holnap kapok media marktban, mert most így elindul a gép, aztán hogy semmi nem olyan, mint lennie kellene, kilövi Dell monitort készenlétbe és megállt a tudomány.

Maradt a kis PIII-as kompaktom mai netelésre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6497) thboxx válasza Real_Necro (#6496) üzenetére


thboxx
aktív tag

Amikor beraktad a VGA-t, nem nyomta meg véletlenül a mellette lévő PCI-e slotot a hűtő? Esetleg a déli híd hűtőjét? Vagy kondit, ilyesmit? Érdekes, mert nekem is ma vitték vissza gariba a lapomat, pont S1 felszerelése után lett nekem is hasonló... Gondoltam akkor is ezekre, de hát garos lapnál ezt nem kel tudni a boltnak... :B Egyébiránt ha ilyesmi tud okozni ilyen hibát egy lapnál, az szerintem elég gáz... Egy ASUS, vagy MSI-nél szerintem ilyen nem lenne ( nekem ASROCK van )... :U :F

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6498) Real_Necro válasza thboxx (#6497) üzenetére


Real_Necro
veterán

Régi Gigabyte P35C-DS3R lapom van egy C2D E6750 procival. Szóval gari már rég nincs. :) Szerintem por baja lehetett, esetleg megfeszült alaplap, mert porfújásnál csavarokon is lazítottam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6499) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló érdeklödnék, hogy valkinek van-e tapasztalata illetve információja, hogy gigabyte 7870 ocra milyen más gyáritől különböző és jobb hatásfokú hűtőt lehet felszerelni ami halkabb és hatékonyabb? Amiket néztem az a deepcool v6000, artic extrem III, alpenföhn peter, stb ezekről vélemény kompatibilitás stb? Illetve ki milyet ajánlana? Köszönöm!

(#6500) kerekfej válasza Gtaati (#6499) üzenetére


kerekfej
addikt

Accelero S1 PLUS

NVIDIA GeForce GTS 250, 240(OEM), 150(OEM), GT 9800GTX+, 9800GTX, 9800GT, 9600GT, 8800GTS 512(G92), 7950GT, GTS 650 Ti, GT 640

AMD Radeon HD 7870, 7850, 6870, 6850, 6790, 5850, 5830, 4870, 4850, 4830, 1900XTX, 1950Pro, 1950GT, 1900XTX, 1900XT, 1800XT

Lehet rá rakni 1-2-3 8-9cm-es PWM-es ventit vagy 2 12-14cm-est + esetleg pótmétert.
Halkításra és tuningolgásra is lehet optimalizálni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.