Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7251) neko18


neko18
senior tag

Én is azt ajánlom. Nekem Artic c. twin turbo van fent és 50fok fölé még nem ment a hőmérséklet. Nagyon jó kis hűtő és szerintem nem túl hangos. :)

kdxsv

(#7252) tka


tka
tag

Üdv Srácok.Van egy 6970 karim.Akarok rá egy komolyabb hűtést, de a kártyán csak egy 4 pines csati van.A kérdésem, hova csatlakoztassam a másik ventit?Mert ugye nem 1 ventit akarok felrani.Előre is köszi a választ üdv

a női hülyeség határtalan

(#7253) neko18 válasza tka (#7252) üzenetére


neko18
senior tag

2venti mehet egy 3 vagy 4 pines csatival. Ha meg nem akkor pedig az alaplapra kötöd ha van még hely, ha nincs akkor vagy veszel egy Y kábelt és arra kötöd vagy venti szabályzót és arra :)

kdxsv

(#7254) tka válasza neko18 (#7253) üzenetére


tka
tag

oké köszönöm a kimerítő választ :)

a női hülyeség határtalan

(#7255) Shepherdke


Shepherdke
tag

Sziasztok!
Hd 6970-re milyen hűtőt ajánlotok? Ami nem olyan drága.
Mert referencia hűtővel 70-80 fokra melegszik.

(#7256) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

A témában jártasabbaktól kérdezném, hogy az nVidia Quadro FX 1700, illetve FX 1800 hűtése megoldható-e passzívan? Ha igen, akkor van-e olyan készen kapható hűtő, ami rátehető?

A gépem alapvetően elég halk(ThinkStation S20), de amióta bent van egy FX 1700, azóta jóval hangosabb lett.
A házban gyárilag van egy nagy ventilátor, szóval jár benne a levegő.

Majd valamikor egy FX 1800-ra cserélném, így ahhoz is érdekelne egy passzív megoldás. (nem tudom, hogy kompatibilis lenne-e)

(#7257) neko18 válasza Shepherdke (#7255) üzenetére


neko18
senior tag

"HIS 6970 IceQ modell, a gyártó állítása szerint, így 23 fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel, mint a gyári referencia-hűtővel." KLIKK

kdxsv

(#7258) tailor74 válasza Shepherdke (#7255) üzenetére


tailor74
őstag

Például ezt
Ha sikerül egyet kifognod itt az aprón jó áron, meg fogsz lepődni ,milyen halk ,és tuti jó hűtő...
Persze boltban is kapható,de ott azért húzósabb egy kicsit.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7259) neko18 válasza tailor74 (#7258) üzenetére


neko18
senior tag

:K :K :K
Hasonló hűtés van a VTX HD 6850emen

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#7260) tailor74 válasza neko18 (#7259) üzenetére


tailor74
őstag

Én egy 670-est hűtök vele ,54 foknál följebb még nem tudtam meghajtani, mindezt nagyon csendesen...Csak ajánlani tudom..
kép

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7261) neko18 válasza tailor74 (#7260) üzenetére


neko18
senior tag

Nekem sem megy 52-54 fölé. Játékoknál max 50-52 körül van, alapjáraton pedig 38-40

kdxsv

(#7262) scarbantia válasza scarbantia (#7256) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Erre valaki valamit?

A VGA hűtőknek mennyire szabványos a csatlakozásuk?
4 csavar fogja, és csak a chip-et hűti a gyári hűtő. Ha jól emlékszem, akkor kétféle átmérőnek is van rögzítési lehetőség.

(#7263) neko18 válasza scarbantia (#7262) üzenetére


neko18
senior tag

Ha hűtőt vadászol vga-ra legtöbbször oda szokták írni hogy mivel kompaktibilis ahogy cpu hűtőknél is hogy pl AM3+. Vga-nál ugyan így van pl HD 6k szériára jó...

kdxsv

(#7264) TaaT válasza scarbantia (#7262) üzenetére


TaaT
veterán

"A VGA hűtőknek mennyire szabványos a csatlakozásuk?"

Ez [link] kb lefedi a mostani egymagos csúcs kártyák teljes palettáját [link] (kivéve 79xx, de arra is van megoldás csak nem túl hatékony)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7265) scarbantia válasza neko18 (#7263) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Igen, de nem tudom egy ilyen Quadro kártya minek feleltethető meg, típus szerint viszont nem találtam konkrétan ezekhez a kártyákhoz.

(#7266) scarbantia válasza TaaT (#7264) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ha jól látom, annyira azért nem reménytelen hűtőt szerezni a kártyára, kétféle rögzítési pontom is van, remélem a kiálló dolgok nem zavarnak be nagyon. (kondenzátor, ez-az)

A fent linkelt elmegy passzívan is? Persze attól függ, mekkora kártyán, de jó lenne, ha valami hasonló méretű elegendő lenne, és találnék valami szolid megjelenésű darabot. :)

(#7267) Televan74


Televan74
nagyúr

Öcskösnek vettem egy ilyen kártyát.VTX3D. Terhelés mellett hangos a hűtője. Szeretnék tanácsot kapni, hűtő kérdésben.
Elég neki egy Accelero L2 PLUS, vagy válasszam inkább a hőcsöves Accelero Mono PLUS -t?

Szerk.: Állítólag 80W -s TDP -el rendelkezik. Akkor elégnek kell lennie az Accelero L2 PLUS -nak ami 120W TDP -vel birkózik meg?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7268) neko18 válasza scarbantia (#7266) üzenetére


neko18
senior tag

Nekem Twin turbo van a karimon és nagyon halk szerintem :) Szerintem nem zavarna téged sem a hangja. Szerintem nem fog ütközni mert picit magas a hűtő, arra figyelj hogy van-e a kari alatt elég hely, mert elég vastag a hűtő. Nekem pl majdnem belelóg az USB, reset, power gomb bekötési helyekre. Meg nem árt megnézni a hosszát sem. :)

kdxsv

(#7269) neko18 válasza Televan74 (#7267) üzenetére


neko18
senior tag

Hőcsöveset szerintem :) Nagyon jól bevállt minden hűtőnél a hőcsöves technika :K

kdxsv

(#7270) TaaT válasza scarbantia (#7266) üzenetére


TaaT
veterán

Nem passzív üzemre van tervezve, de alapjáraton félelmetesen halk. :)

Give them hell Ukraine!

(#7271) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

Van egy SAPPHIRE HD 4830 1GB GDDR3 PCI-E videokarim és új ventit szeretnék rá mit tudtok ajánlani?
Kritérium: minél halkabb, nem túl drága!

(#7272) Kingaxxx


Kingaxxx
tag

Szép napot mindenkinek !!

Érdeklődnék hogy van-e itt olyan felhasználó akinek AMD HD6970 Cayman Videó kártyája van és az ref. az az gyári hűtővel van,vagy volt ! Mert nálam az a helyzet áll fent, hogy ha terhelést kap a videó kártya akkor szó szerint ijesztően felpörög a videó kártya hűtő rendszere, de ha ezt leveszem, mármint a fordulat számot akkor pokoli hőfokot ér el !! Aminek nem akarom ki tenni a kártyát, mert minőség romláshoz vezet na meg a teljesítményből is veszít!! Így egyenlőre el kell viselnem a zajt!

Mielőtt írnátok, hogy pasztázzam, meg takarítsam ki, már meg volt !! Meg tettem :) Másnál is ilyen ez a kártya itt a link ! [link]
Nézzétek végig, 20% 38% 50% 100% -ra veszi a fordulat számot ! Nekem terhelés közben 80% kell elviselnem így olyan 80 fokos !

Most tervezek rá venni egy [link] Accelero Twin Turbo II -t , az lenne a kérdésem, járt valaki hasonló cipőben mint én? mennyire csendes ez a cooler, na meg mekkora a javulás?

Válaszotokat előre köszönöm

További szép napot :)

(#7273) neko18 válasza Kingaxxx (#7272) üzenetére


neko18
senior tag

Esélytelen hogy normális lenne az ilyen hőfok szerintem. Nekem eddig max 66 fok a kari de akkor nagyon durva beállításokkal mentem. Az hogy a hűtő olyan mint egy porszívó hát az ilyen :D Valami bibi lehet az tuti. 80 foknak nem nagyon kéne lennie még 100% alatt sem. Tuningolod, húzod a karit?

kdxsv

(#7274) teratti válasza Kingaxxx (#7272) üzenetére


teratti
senior tag

Aszta, ez nagyon kutya...volt ilyen ref. igaz 6950-em de ezt a hangot sehogy nem sikerült kihoznom belőle és még ez mellett 80 fokos? Az AC csendes, hatékony hűtő biztos nem bánod meg ha veszel egyet....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7275) neko18 válasza Kingaxxx (#7272) üzenetére


neko18
senior tag

Ajánlom a Twin Turbo Pro vga hűtőt! Nekem is az van :) Halk és hatékony :P

kdxsv

(#7276) Laslie


Laslie
tag

Sziasztok!
Van egy Pegatron NVIDIA GEFORCE VUI G310DE PCI-E X 16 kártyám, melyen szétesett a ventilátor. Egész egyszerűen lejött a lágy vasról a venti, és annyira deformálódott, hogy már nem lehet visszatenni. Kérdésem, hogy mivel lehet ezt pótolni? Érdemes egy másik kis ventit rátenni?
Nem akarok rá sokat költeni.
Üdv
Laslie

(#7277) neko18 válasza Laslie (#7276) üzenetére


neko18
senior tag

Nem tudom hogyan lehetne visszafaragni rá egy ventit, de lehet hogy annyiba kerülne mint egy használt jobb kari ;)

kdxsv

(#7278) patex1983 válasza Laslie (#7276) üzenetére


patex1983
őstag

Szerintem az a legegyszerűbb, ha fogsz valami jobb fajta 8cm-es ventit, a bordáról ledobod a műanyag borítást és gyors kötözővel rögzíted az újat. Pár száz Ft-ból megvan, attól függ milyen ventit pakolsz rá.

X

(#7279) Depose


Depose
tag

Sziasztok!

Adott lenne egy Sapphire HD 7950 Vapor-X-es vga kari..
Mind szép és jó, de úgy vélem, hogy a hűtése eléggé hangos..

Szerintetek milyen léghűtést kellene ráaplikálni, hogy csendes legyen..Alpenföhn vagy Arctic Acc. III. ??
Vagy esetleg valami más és jobb megoldás van e?

Ez a kari referencia nyákos vagy sem?
(sajna vízhűtésből már kinőttem, nem erőltetném, ha lehet..)
:R

(#7280) TaaT válasza Depose (#7279) üzenetére


TaaT
veterán

7950-re az accelero xtreme 7950 való, az accelero xtreme III egy az egybe nem megy fel.

Az alpenföhn (gondolom a peter-re gondolsz) annyiban jobb hogy 12-14-es ventiket is pakolhatsz rá. Bár ilyenkor sokkal több helyet foglal mint az arctic.

Give them hell Ukraine!

(#7281) Kecskes


Kecskes
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki információt illetve tapasztalatot meg osztani erről a VGA hűtőről:
http://www.alpenfoehn.de/index.php/uebersicht-vga-cooler/14-vga-kuehler/21-peter

Egy ilyen kártyára szeretném rátenni, mert az egyik venti lapát letört és így használhatatlan a rezonancia miatt:
http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=416#Specification

A kérdés nem is az, hogy rá meg e, hanem hogy elfér e rajta, az alacsony hűtőcsövek miatt! Itt egy kép a kártyáról, hogy mi is a félelmem:

Egy napig volt rajta egy artic cooling hűtő, de meg adta magát! Először egy, majd a többi venti is megadta magát!
Nem vagyok szerencsés az articcal, tavaly egy 6870- es kártya lett zárlatos miatta, mert lesett egy ramhűtő borda és zárlatot csinált!
Szóval érdekelne a véleményetek!

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#7282) tailor74 válasza Kecskes (#7281) üzenetére


tailor74
őstag

Szia!
Vigneau kollégát keresd meg ,neki van ilyen hűtése, és kedves ,segítőkész ember , szerintem tud pár jó tanáccsal szolgálni neked...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7283) perecKING válasza Kecskes (#7281) üzenetére


perecKING
senior tag

milyen a gyári venti? mekkora? típusa?

csak mert

(#7284) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

segítségre lenne szükségem. van egy evga gtx 660 ti-m. referencia hűtős. ehhez kéne ha egyáltalán létezik valami jobb léghűtés. ha több lehetőség van kérlek mind jelezzétek. köszönöm.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#7285) Depose válasza TaaT (#7280) üzenetére


Depose
tag

Szerintem inkább az Alpenföhn Peter lesz a kiválasztott..remélem jó lesz rá..

(#7286) Lenry


Lenry
félisten

van egy Inno 7600GT-m, kellene rá egy passzív hűtő. mit ajánlotok rá?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7287) TaaT válasza Depose (#7285) üzenetére


TaaT
veterán

abból is a 79xx verziót vedd :)

Lenry: nem tudom hogy az arctic S1-nél van-e olcsóbb.

Give them hell Ukraine!

(#7288) Depose válasza TaaT (#7287) üzenetére


Depose
tag

Már csak valami jó kis venti kéne rá..
Ez megfelelő rá:
COOLINK SWiF2 120P ?

(#7289) perecKING válasza Depose (#7288) üzenetére


perecKING
senior tag

nekem az s1plus on egy noctua s12(600rpm körül) is lehűtött egy 5770et!(nem volt 60fok játék alatt)
a swif2 120p "sok" is neki :) annak max-on már van hangja!
de ha kell a nagy teljesítmény akkor inkább tegyél(szerintem) 2db lassú ventit rá! bőven elég! nagy a hézag a lamellák között!
én felraktam a kaland kedvéért 6950/70re is és elvitte(nem furmark alatt)

(#7290) Kecskes válasza tailor74 (#7282) üzenetére


Kecskes
csendes tag

Nagyon köszönöm, mindenképpen megkeresem!

(#7291) Kecskes válasza perecKING (#7283) üzenetére


Kecskes
csendes tag

Szia!
Leszereltem a ventit. A Power Logic gyártja. Modell szám: PLA 09215D12H.
Ha ez a tiéden is, akkor vevő vagyok rá!
Köszönettel:
Kecskés Tamás

(#7292) perecKING válasza Kecskes (#7291) üzenetére


perecKING
senior tag

sajna nem ez a szám! méret? ez 75x75x10

(#7293) Kecskes válasza perecKING (#7292) üzenetére


Kecskes
csendes tag

Az sajnálatos! A venti mérete 9,2 cm! De azért köszi

(#7294) Vigneau válasza tailor74 (#7282) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak volt Peter-em. Meséltem anno, ledobtam egy Prolimatech MK-26 - no meg a GTX 660 - "kedvéért". ;)

Persze, amire emlékeztem, azt megosztottam Kecskes Kollégával. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7295) tailor74 válasza Vigneau (#7294) üzenetére


tailor74
őstag

Valóban , mondtad :B
Na de jó tanácsokat tudsz adni , már ha nem tolakodás.... :R

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7296) Vigneau válasza tailor74 (#7295) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt bármikor. Aztán vagy megfogadják, vagy elindulnak más úton. Igyekszem minél több infót adni mindig. :K

Nálad megvan még a TT II?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7297) tailor74 válasza Vigneau (#7296) üzenetére


tailor74
őstag

Meg bizony ,stabilan ,és jól teszi dolgát....
Kérdés..... Átkerült-e már a prolimatech egy 670 , vagy 760-ra? ;)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7298) Vigneau válasza tailor74 (#7297) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem még. Szerintem ebből jövő évi projekt lesz csak. De rámegy, az a lényeg. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7299) szente


szente
addikt

Hali!

Ha halk VGA-t szeretnék, akkor érdemes mondjuk egy Direct Cu-t lecserélni valamelyik Accelero-ra?
Vagy melyik mostanság a leghalkabb gyári VGA hűtő?
Gondolkodok lassan egy 7870-en, vagy egy Tahiti-LE-n, de fontos lenne a csendesség, ezért kérdezem, hogy melyik márkát válasszam, ha a csendesség a fontos. Vagy egyből ruházzak be egy VGA hűtőre?

(#7300) perecKING válasza szente (#7299) üzenetére


perecKING
senior tag

amelyik 2db ventivel szerelt, az márkától függetlenül (tudtommal) ugyanazt a ventit kapta.

szerintem meglepően halk pl a sapphire dual-x és én mondhatom h allergiás lettem rá ha hangos, persze nem rúg labdába a már emlegetett páros mellett!(ac+noctua)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.