Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) batyuska100


batyuska100
senior tag

GTS 450 OC-nál normális az 50-54°C windowsban?
Csak a firefox megy

(#9002) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok hol lehetne beszerezni 1 ilyen hűtőt? RAIJINTEK MORPHEUS II

(#9003) CsodaP


CsodaP
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, akinek van tapasztalata.
Sikerült beszereznem használtan egy ASUS EX-RX570-O4G kártyát, amivel a problémám, hogy hangos a hűtője.
Nem tudom, hogy mennyire normális eleve, ahogy melegszik a kártya. Csak simán bekapcsoltam a gépet, egyedül az ASUS programja fut, és a kártya elindul 55 fok felé. Ekkor kapcsolnak be a ventik, lehűtik 45-48 fokra, kikapcsolnak, és ez ismétlődik.
A hűtés lebontása + takarítás + pasztázás nem hozott érdemi változást.
Maga a ház szerintem elég szellős, korábban egy ASUS 1050TI volt benne, és azzal simán tudtam még néhány játék alatt is minimális ventivel üzemelni (mondjuk nem is gamelek sokat vagy komolyan).
Az "AMD-k jobban melegednek" ebben az esetben is igaz? Az normális, hogy ekkora hőfokon fusson a kártya érdemi terhelés nélkül? (Csak mert akkor nem sok értelme van ennek a félig aktív venti dolognak.)

A kérdésem másik fele pedig az lenne, hogy mennyire érdemes beruházni egy Arctic Accelero III-ra vagy IV-re? Elsősorban a halkulás lenne a célom, mennyire halkak ezek a hűtők?
Esetleg van valakinek tapasztalata konkrétan ehhez a kártya típushoz (kompatibilitás, stb.)?

(#9004) batyuska100 válasza CsodaP (#9003) üzenetére


batyuska100
senior tag

Gigabyte GTS 450 OC-m van, alapjáraton a windowsba 40-45 fokon szokott menni, MX-4-el van pasztázva. Próbáld meg játék közben megmérni MSI Afterburnerrel, ha 80°C fölé megy akkor lehet probléma.
:C

(#9005) fudi2002 válasza CsodaP (#9003) üzenetére


fudi2002
veterán

Arctic iv, nagyon halk és nagyon jól hűt. Viszont baromi nagy és nehéz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9006) CsodaP


CsodaP
csendes tag

Sziasztok! A következő kérdésem az lenne, hogy tudtok ajánlani ilyen öntapadós RAM hűtőborda beszerzési forrásokat. Lehetőleg hazait? A videókban láttam, hogy sokan ajánlották a Arctic-os hűtésekhez ezeket a kiegeket. Van arról tapasztalat, hogy valóban mennyire szükségesek?

(#9007) lenoma


lenoma
aktív tag

Az Asus GTX750TI-PH-2GD5 videókártya hűtője ciripel és hangosodik.
Cserélném rajta, de nem nagyon költenék rá, hanem egy 80 PWM-es házhűtőt használnék.
A lényeg hogy halk legyen, húzva nem lesz így max 60W TDP-vel kell elbirkóznia.
Ezt a dugót: https://www.ebay.co.uk/p/2241429324 csak átteszem e PWM-es helyére? A sorrend érdekelne, vagy hogyan kell, illetve fog működni a fordulatszám kiolvasása és a fordulatszám vezérlés?

(#9008) csiby222 válasza lenoma (#9007) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ha a megfelelő színhez a megfelelő színt kötöd akkor ugyan úgy fog működni mint a gyári. Zöldet a zöldhöz kb ennyire egyszerű.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#9009) lenoma válasza csiby222 (#9008) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm, de a 2 dugon mások a színek! Mindkettőn kék és fekete a szélső. Az egyiken középen sárga-zöld, a másikon piros-sárga. Gondolom a fekete fix, aztán sorba vagy szín szerint és a végén a maradék zöld a piroshoz?

(#9010) csiby222 válasza lenoma (#9009) üzenetére


csiby222
aktív tag

Egy ilyen képet találtam hátha segít: [kép]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#9011) lenoma válasza csiby222 (#9010) üzenetére


lenoma
aktív tag

Igen segít, köszönöm.
Akkor ha jól értem a két szélsző kék-fekete adott, középen pedig a sorrend számít nem a szín.
Jól gondolom, hogy ha rosszúl kötöm be akkor max a ventit tehetem tönkre vagy azt sem, de a kártyát biztosan nem?

(#9012) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Hali!
Hozzájutottam használtan egy Gigabyte HD7970 (https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R797OC-3GD#ov) kártyához. Az előző tulaj felpasztázta, azonban észrevettem, hogy a ventik is megkívánnák már a "zsírozást". Milyen olajat tudtok nekem ajánlani, és mivel még ezen a téren nincs igazán tapasztalatom, pontosan hogyan közelítsem meg a csapágyzást?
A ventil tetején a matrica finom felemelése után zsírozható, vagy le kellene szerelnem a komplett ventillátort?
Előre is köszi a válaszokat!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#9013) csiby222 válasza lenoma (#9011) üzenetére


csiby222
aktív tag

Erre nehéz biztosat mondani azért, melyik is megy tönkre csak feltevésekbe tudnék bocsátkozni ami ebben az esetben aligha lenne célszerű. Szerintem azon kép alapján amit linkeltem nehéz lenne elszúrni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#9014) komi77


komi77
senior tag

Kedves Fórumtársak!

Ámátőr kérdéssel fordulok Hozzátok. Lehet már lerágott csont, de nem volt kedvem végig nézni az összes kérdés-választ ;)
Van egy SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 8G HBM2 vga-m. Szeretném jobb hűtéssel megtámogatni, de a vizes motyók drágák nekem. Láttam az Arctic kínálatában az Accelero Xtreme IV hűtőt. A gyártó leírásában nem szerepelnek a Vegák, viszont hasonló méretű és fogyasztású Amd kártyák igen. Van-e valakinek tapasztalata ezzel a hűtővel és a Vega 56-al? Található valahol kompatibilitási segéd ahol esetleg a Vega 56 is szerepel? Vagy teljesen esélytelen ez a dolog. Nézem a Morpheus 2 hűtőt is, de az most nem beszerezhető és a gyári oldalon ennél sem látom a Vegákat. Van valakinek egyéb ötlete a Vega 56 lehűtésére - nem vizes áron?

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

Szegény ember kézzel nőz.

(#9015) robogos10 válasza komi77 (#9014) üzenetére


robogos10
aktív tag

Nekem Vega 64-em van emgem is érdekeln!

(#9016) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Egy blower gtx 1080Ti-ra keresnék backplatet, mert gyárilag nincsen rajta. Nem vitaindítónak szánom, de én szentül hiszem, hogy amellett, hogy fizikai védelmet is ad a kártyának a backplate, a megfelelő helyre szerelt thermal padok segítségével kicsit hűvösebb is lenne a kártya. Esetleg tudtok ajánlani valamit?
edit: azt elfelejtettem mondani, hogy reális áron :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9017) flexomaci válasza pacni120 (#9016) üzenetére


flexomaci
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy gtx1070-re szeretnék új hűtést a gyári helyett. Az artic accelero III vagy IV lenne a kiszemelt áldozat. A 3-hoz járnak vram hűtők, a 4-hez viszont egy bőhőm nagy hátlapi bordát pattintottak a csomagba. Nem szándékozom agyontuningolni a kártyát, viszont szeretném minél hűvösebben és halkabban járatni.
A kérdésem az lenne, hogy a vram hűtőkkel vagyok előrébb és a 3-as szettel, vagy a komplett 4-s monstrummal?

Üdv: István

(#9018) pacni120 válasza flexomaci (#9017) üzenetére


pacni120
tag

Szia! A 1080-as topicban pont írtam (szerintem neked egy választ/tapasztalatot). Bemásolom:
Ha belefér a gépébe, (kb 200x ellenőrizzétek le!!! Nekem először a CPU hűtő volt útban, utána az I/O panel/vrm hűtés, legvégén meg a RAM-ok) akkor mehet a 4-es. 5 ezer forint a különbség, de szerintem semmivel sem lehet jobb, vagy rosszabb. Annyi, hogy ha elfér a 4-es akkor sokkal egyszerűbb a szerelése. A 3-as verziónál ram süniket kell ragasztgatni (a legtöbb ember a 4-es mellett is megcsinálja, csak azt ugye külön kell venned) a 4-es meg tényleg annyi, hogy teszel rá pasztát, meg thermal padot és összecuppantod az alját meg a tetejét.
Esetleg még annyi, amit nekem is javasoltak, csak hülye voltam és nem fogadtam meg, hogy ha eladná a 1070-et meg mellé rakná az accelero árát, lehet, hogy kapna egy 1080-at jobb hűtéssel.

(#9019) flexomaci válasza pacni120 (#9018) üzenetére


flexomaci
tag

Köszönöm az infót! :R Nem nekem írtál, valószínű más is hasonló cipőben járhat, mint én.

Üdv: István

(#9020) MzperX07


MzperX07
tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy Mini 4-Pin GPU to 2 x 4-Pin PWM Fan Adapter-t mostanában itthon honnan lehetne beszerezni? Vagy van valakinek elfekvőben? (mini 4pin-es VGA csatlakozóra akarok kötni két normál/nagy 120mm-es ventilátort. De egyszerűen sehol sem találok.

(#9021) MzperX07 válasza MzperX07 (#9020) üzenetére


MzperX07
tag

Közben olvastam itt, hogy alaplapról is jó vezérelni, csak akkor valami fix fordulatot kellene beállítani, nem? Mert a CPU vagy a VRM melegedése szerint engedi csak BIosból állítani (vagy az MSI programjával).

(#9022) petike9115 válasza MzperX07 (#9020) üzenetére


petike9115
csendes tag

Szia!

https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/phobya-vga-pwm-adapter-14074

(#9023) AMD1975


AMD1975
tag

srácok hd4850- en megdöglött a kis ventillátor, honnan s milyren ventillátort ajánlotok?

(#9024) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok. Ennek a ventillátornak a helyére tudtok ajánlani valami 1-2 ezer forintos alternatívát? [kép]

Köszönöm!

(#9025) AMD1975 válasza Tamas1982.1 (#9024) üzenetére


AMD1975
tag

aliexpressen láttam ilyet, de fontos a méret

(#9026) vtboy


vtboy
csendes tag

Sziasztok! XFX RX 580 8GB kártyám elég hangos, és nem is mondható hűvösnek. Gondoltam, hogy veszek rá, egy Arctic Accelero Xtreme IV-t. A probléma, hogy elég drága. Esetleg van más márkának szintén ilyen univerzális hűtője? Vagy más, olcsóbb megoldás is létezik? Mondjuk ugyanebbe a keretbe másik ventit tenni? Olyat is láttam, hogy a gyári hűtőbordáról leszedték a ventiket, és 2 noctua házhűtőt pakolt rá. Melyik megoldás lenne olcsóbb, melyik a jobb?

(#9027) pacni120 válasza vtboy (#9026) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Én egy 1080Ti-al játszottam végig ezt, de utólag azt mondom, hogy ha nem élvezed a barkácsolás részét a dolognak, akkor add el a kártyát tedd hozzá azt a pénzt, amit mondjuk az accelerora szánnál és vegyél egy másik (esetleg még erősebb) kártyát jobb hűtéssel.
Ha mégis barkácsolnál:
- gondolom a pasztázás, tisztítás, esetleg thermal padok cseréje már megvolt, vagy ha nem, akkor azzal érdemes kezdeni.
- ha nem elég, akkor még filléres tétel aliexpressről rendelni pár ram sünit amiket rá tudsz rakni a megfelelő részeire a vga-nak.
- ha ez sem elég, akkor én az accelero III-t ajánlom, a IV nagy valószínűséggel nem férne be a gépedbe én flexxel vagdostam a backplate hűtést, hogy bemenjen a helyére... (persze vannak alaplapok amikbe belemegy, de tényleg 10szer le kell csekkolni)
III és IV között annyi a különbség, hogy a ram süniket a III esetében fixen kell ragasztni, a IV-nél a backplate hűtéssel oldották ezt meg. (amúgy én a IV-re is raktam +süniket de nem fix ragasztóval, hanem 2oldalú thermal ragasztószalaggal).
+1 az accelero III mellett, hogy olvastam fórumokat, ahol azt írták a RAMok hűtése a backplate hűtéssel AMD karik esetében kevésnek bizonyult.
Aztán ha ezek még mindig nem jók, akkor használhatsz folyékony fém hővezető pasztát, de tényleg csak saját felelősségre!

(#9028) vtboy válasza pacni120 (#9027) üzenetére


vtboy
csendes tag

Köszi szépen! Ezekről a thermal padokrol úgy tudom, van többféle vastagságú. Ilyet hol tudok beszerezni, illetve hogy tudom megállapítani a szükséges vastagságot? Az Accelero III esetében sajnos nem láttam a kompatibilitás felsorolásban az Rx 580 - at. Gondolkodtam 1660 Ti cserében is, de sajnos annyim nincs.

(#9029) pacni120 válasza vtboy (#9028) üzenetére


pacni120
tag

Jaja, nem olvastam el figyelmesen, amit írtál, mikor láttam, hogy low budget megoldás kell, akkor meg már nem akartam kitörölni amit addig leírtam. A szükséges vastagságot nem tudom megmondani sajnos, esetleg ha szétszeded, akkor látod milyen van adott helyeken, vagy a supportnak írhatsz, esetleg fórumokról meg lehet tudni hasznos infókat. (közben gyors gugli alapján mindent olvastam 0,5mm-től 1,5 mm-ig...).
A thermal pad is olcsó netről, de ugye azok egy hónap legalább mire megjönnek... Esetleg nézz szét hardverapron, szerintem ott mindent találsz. Alza meg ilyen helyeken meg elég drága, de ez mindig így van.
Egyébként számodra a "fontossági sorrend" a portalanítás>paszta>pad>süni>>>accelero (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#9030) vtboy válasza pacni120 (#9029) üzenetére


vtboy
csendes tag

Így van, köszönöm szépen. Ezek a sünik egyébként kis hűtőbordaként működnek?

(#9031) pacni120 válasza vtboy (#9030) üzenetére


pacni120
tag

igen, ezek gyakorlatilag hűtőbordák, ezért is kell a süni alá valamilyen hővezető anyag (de nem a klasszikus paszta mint a procira, mert ugye az nem ragaszt!!! thermal tape, vagy van ilyen megszilárduló hővezető ragasztó)
(Ami kókány meló, de ha a VGA-n van backplate, akkor oda is tehetsz hűtőbordát DE CSAK AKKOR HA TESZEL ALÁ SZIGETELŐ-HŐVEZETŐ ANYAGOT!)
Én ezt is megcsináltam az accelero előtt :D működik, de csúnya és könnyen meghajolhat a vga, ha mondjuk fél kilónyi hűtőbordát ráteszel és nincs kitámasztva a kártya.

(#9032) pacni120 válasza pacni120 (#9031) üzenetére


pacni120
tag

rosszul írtam bocsi, szóval ha van valamilyen backplate, akkor tehetsz rá natúr is, de javallot a thermal pad az alá is, ha nincs backplate akkor meg fokozottan kell figyelni, hogy nehogy zárlatot okozz, szóval csak az említett pad/tape valamelyikével próbálkozz.
tényleg kókány és kell hozzá jól szellőző ház is, de én kipróbáltam, működik, de ésszel kell csinálni.

(#9033) vtboy válasza pacni120 (#9032) üzenetére


vtboy
csendes tag

És ezeket a süniket milyen néven találom meg a zinterneten? Mert vga süniként nem találom :R

(#9034) pacni120 válasza vtboy (#9033) üzenetére


pacni120
tag

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-aluminium-radiator-for-electronic.html

https://www.amazon.com/Aluminum-Heatsink-Radiator-Component-Kalolary/dp/B07FXP35FW

tudsz olyat is rendelni, amin már eleve van ilyen kétoldalú ragasztó.

Ha szerencséd van akkor nagyobb boltokban találhatsz ilyeneket itthon is. Én pl használt pc boltban találtam fillérekért rossz proci hűtőket, azokból is ki lehet menteni alu bordákat, max méretre kell vágni.

[ Szerkesztve ]

(#9035) vtboy válasza pacni120 (#9034) üzenetére


vtboy
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#9036) vtboy válasza pacni120 (#9034) üzenetére


vtboy
csendes tag

Végül úgy döntöttem, ma pasztázok és thermal padet cserélek. Amint lesz egy kis pluszom, akkor pedig veszek 2db jóképű Arctic P12 ventit, és a gyáriak helyett rápakolom a hűtőbordákra.

(#9037) pacni120 válasza vtboy (#9036) üzenetére


pacni120
tag

hajrá! majd számolj be, de szerintem már a paszta+pad is nagyon sokat fog segíteni!

(#9038) vtboy válasza pacni120 (#9037) üzenetére


vtboy
csendes tag

A thermal pad csere a ventikkel fog egybeesni, akkor mindenképp beszámolok róla. Ma bejártam a fél várost, hátha van valakinek thermal padja. 3 helyből 2 tudta, hogy miről beszélek. A harmadik helyen nekem kellett elmondanom, hogy ez mi és mire való :D viszont mivel a mostani pad kissé megsérült a leszerelés következtében, inkább nem szerelem össze a kártyát.

(#9039) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, a modding topikban nem jártam sikerrel, így egy próbát teszek itt is.

Adott egy msi rtx 2070 aero itx, illetve egy ac twin turbo iii hűtő, amit rápattintanék a kártyára, de a hűtőn lévő lyukak csak rtx 2070 superrel kompatibilisek. Igy egy hozzáértőnek kellene megfelelő távolságra újakat eszközölni a turbo lefogatóján.

A segítséget természetesen honorálnám, illetve ha vki tud kompatibilis hűtőt ajánlani a kártyához, az is megoldás lehet, eddig sajnos nem találtam :( :R

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#9040) pacni120 válasza LÁZ (#9039) üzenetére


pacni120
tag

Van bármi problémája a hűtésének, vagy csak rá akarod rakni, mert van egy aftermarket hűtőd? Ha nincs szaki, aki csinált már ilyet, akkor általában ezeknek a sztoriknak az a vége, hogy visszasírod, hogy bár hozzá sem értél volna inkább :D
Nem fog beférni a gépedbe, nem lesz rajta passzív hűtés, ahol kellene, vagy éppen fém-fém kontakt lesz ott, ahol nem lehetne. Gondolom nem véletlenül nem kompatibilis. vtboy kolléga pont így járt pár hsz-el feljebb...
Én előbb tennék a backplate-re hűtőbordákat (használt boltban retro cpu hűtő aluborda lefestve matt feketével), egy venti (akár slim ) is simán odaférne még a backplate-re. Újrapasztázás, Körömlakkal levédeni a kényes részeket és folyékony fémet tenni a paszta helyett szintén hoz pár fokot.
Egyik sem szép, de szerintem maga az accelero is egy rusnya jószág :D

[ Szerkesztve ]

(#9041) LÁZ válasza pacni120 (#9040) üzenetére


LÁZ
addikt

az a baj, hogy kb konstans 75 fok terhelésen, a sokadik újrapasztázás után is, a ház corsair one pro, levett oldalfalnál is meleg, porszívót meg nem akarok....persze simán lehet, hogy ez önmagában is egy rossz konstrukció a kicsi méret miatt, remélhetőleg 3070 csere lesz majd, de addig sem szeretném, ha folyamatosan ilyen melege lenne. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#9042) vtboy


vtboy
csendes tag

Sziasztok! Összefoglalnám tapasztalataim a házi hűtésmókulásról. XFX RX 580 kártyám eléggé zajos volt, még fülesen keresztül is, emelett a 80fok körüli hőmérsékleteket is szívesen produkálta. Fogtam magam, rendeltem 2db Arctic P8 PWM PST ventit, illetve a thermal padok közül kicseréltem azokat, amelyek szétszerelés közben megsérültek. Értelemszerűen újra is pasztáztam. Megannyi kínlódás után, de újra összeállt a gpu. A hang emberibb lett, illetve a hőfok is csökkent. Lehet, hogy a 92mm-es változattal jobb lett volna az eredmény. Mivel néhány önmagam le... :)) kört futottam a projekttel kapcsolatban, készül egy- korántsem profi, ezt nézzétek el- Youtube videó is majd erről, ott bővebben részletezem majd, hogy milyen merényleteket is követtem el magam ellen. Mások tanuljanak az én hibáimból, úgy nem olyan gáz a művelet. Másodjára már sokkal barátibb lenne az egész :D

(#9043) pacni120 válasza vtboy (#9042) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Örülök, hogy a végére értél, grat, várjuk a videót! :)
Én most új projektbe kezdtem, sikerült szerválnom egy 3070-et, a régi 1080Ti meg vagy elmegy jó drágán (túl nagy az eszmei értéke :D) , vagy marad a feleségemé, de azon már nem nagyon tudok mit tuningolni.
Nem akarok minden topicba írni, egy helyre beírtam, ha valakit érdekel kérlek KATT IDE!

(#9044) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Célom az lenne, hogy olyan 3rd party léghűtést ráapplikálni a mostani VGA-ra ami jóval hatékonyabb a gyári egy ventisnél. Zavaró nagyon a hangja és itt a cél a minél hangtalanabb zajkeltésen lenne terhelésnél! Használom az afterburnert, be is van konfigolva alacsonyabb venti értékekre, de így is zavar. Egyáltalán van olyan cooler, hogy "hosszabb" (több ventis akár) a karinál, de cserébe jobban hűt?
Méret már nem lényeges, mert anno amikor megvettem még kisebb házban volt, most lenne hely nagyobb karinak (nagyobb coolernek?)
Milyen custom hűtőt ajánlotok egy GV-N970IXOC-4GD-ra?
Spec: [link]

Köszönöm!
Témához nagyon nem értek, ne üssetek, plz! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#9045) Richard! válasza _ocsisajt (#9044) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Arra a kis kártyára 1 db Arctic P12 PWM PST elég lesz. Kell még 1 Arctix MX 4 paszta és egy ilyen átalakító [link] .
5 ezerbű meg is van... :D
Az én Gigabyte GTX 1060-am.👇4 évesen kuka lett a G1 Gaming hűtése.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#9046) _ocsisajt válasza Richard! (#9045) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszönöm szépen! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#9047) Richard! válasza _ocsisajt (#9046) üzenetére


Richard!
addikt

Nincs mit. Én ~15-20°C-ot nyertem a paszta+venti kombóval. Plusz ugye a csendességet, ami nálad (is) fő szempont. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#9048) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Asus Phoenix Gtx 1660 Super gyári hűtése nem a legacélosabb dolgok közé tartozik. :) Leszeretném cserélni, kérdés mire? Köszi előre is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#9049) Toxicano


Toxicano
tag

Sziasztok!
Segíccsetek mán!

Adott a Sapphire R9 270x-em, melynek egyik ventilátora bemondta az unalmast. Illetve a gép indulásánál felpördül, majd meggondolja magát. Viszont elindul, ha SpeedFan-nel jó gyorsra állítom (nemtudom, talán 78%-tól ismeri fel).
Szedjem szét, fújkáljam meg valami kontakt spray-vel? Vagy ne? Esetleg az alaplap csinálja a feszkót? Elég öreg már az is, szegény (P7P55D).

Kösz, fiúk! :R

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#9050) kenand


kenand
veterán

Van egy Ti 750-em, egy ventis, csak PICie-ből kap tápot, emiatt egy picit meg is kellett növelnem a PCIe feszültségét, mert időnként eddig eltűnt a kép, azóta nem. Mostanában viszont a venti rendetlenkedik, GPU 32 fokos, de váratlanul 4000-es fordulatra pörög fel, majd 0-ra esik, majd 30-40 másodperc után újra felpörög. Egy ideig segített, hogy MSI/EVGA utilityvel fixre állítottam a GPU venti sebességét. De most már azt sem veszi figyelembe. Valaki találkozott már ilyennel?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.