Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) Vigneau válasza etejedu (#7550) üzenetére


Vigneau
félisten

Tökéletesen jó rá. :K

Xaels:
Tudom, hogy láttam már ilyen képet róla valahol, de nem találtam meg. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7552) etejedu válasza Vigneau (#7551) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor csak lecsavarozom a hutőt, letakarítom a régi stztykot, ujrakenem visszateszem a hutőt és már kész is? Semmi flanc? Ugy mint egy procinál?

(#7553) Vigneau válasza etejedu (#7552) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosan, de itt is a vékony réteg a lényeg, nem kell túl sok. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7554) trufa12 válasza patex1983 (#7514) üzenetére


trufa12
addikt

Valószínű hatalmas user fail :) :S

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7555) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok.

Tervezem egy r9 290es kari beszerzését. Egy Alpenföhn Petert gondoltam rá, de gondjaim vannak a hellyel amit elfoglal. A vga és a hűtő közé esetleg beférne mondjuk egy scythe slip stream a 12mm-es magasságával?
Vagy csak fújatni tudom a levegőt a kártyára?
M-atx-es házban lenne emiatt lenne fontos, hogy minél kisebb helyfoglalással sikerüljön minél jobban lehűtenem.

(#7556) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok, Radeon HD4850-hez keresek egy halk, olcsó hűtőt, ha még létezik ilyen. maga a kártya 100% AMD stock, a hűtés is gyári, kb. az elejétől fogva hülyét kapok tőle: terhelés alatt eszméletlen hangos (mint egy porszívó, szó szerint), a heatpipe-ba rendszeresen beleragad a por és teljesen eltömíti, nyáron még süvöltő hanggal, eszméletlen fordulaton sem képes megfelelően lehűteni a GPU-t stb.. a ramokon egy sima ragacsos valami van, szétmállva, az se valami jó (egyetlen pozitívum, hogy a kártya ezek ellenére fagyni nem szokott). létezik még erre valami?

(#7557) Xaels válasza rhonin (#7555) üzenetére


Xaels
félisten

Van már a Peter-ből 290-esre való verzió? Amúgy nem fér be a Slipstream és amúgy kevés lenne a hűtésre.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7558) troll81 válasza rhonin (#7555) üzenetére


troll81
addikt

szia ha ez egyezik 54mm mounting hole distance akkor van hütö hozzá :K

(#7559) rhonin válasza Xaels (#7557) üzenetére


rhonin
senior tag

Miért, variáltak megint az új kariknál is? 7970re jó a peter.
Bitfenix phenom m-et tervezek. A tetejébe tudok tenni 2 14cmes ventit, de azok viszont szerintem lennének minimum 5cmre a bordától és szívó üzemben nem hiszem, hogy elég lenne... :U

Van olyan nem gyári vga hűtő amire tudok szerelni belülre ventit?

troll81 Még nem néztem utána a furattávolságnak... A gép sincs még meg... :))

[ Szerkesztve ]

(#7560) TaaT


TaaT
veterán

Nem kísérem figyelemmel az új kártyákat, de ezt találtam a hűtőm (Accelero Xtreme III) hivatalos oldalán, érdekes. :U

Give them hell Ukraine!

(#7561) Gerisz válasza TaaT (#7560) üzenetére


Gerisz
addikt

Ezt jó, hogy írod. Meg fogom nézni, hogy az enyém milyen, mert akkor esetleg mehetne rá gond nélkül az MK-26 is.

(#7562) troll81


troll81
addikt

sziasztok meg jött a hütöm Alpenföhn Peter VGA Cooler 79xx edition és és nagyon jo mindenkinek ajánlom bár macerás volt majdnem a felszerelése :K

(#7563) Zoo123 válasza troll81 (#7562) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ne idlébe nézd, úgy nekem sincs 30 fokos, furmarkot engedd rá 15 percre és azt tedd be ha mered! :D
GPU és VRM1, VRM2 temperature pedig mutassa a maximumot.

Valami ilyesmire gondoltam:

Főleg a VRM érdekel.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7564) troll81


troll81
addikt

szia itt a válasz :) nem rossz szerintem de lehetne hidegebb is sajna :K

(#7565) Zoo123 válasza troll81 (#7564) üzenetére


Zoo123
senior tag

Valóban szép érték, de a GPU a VRM1 és a VRM2 értékére (a számra) kattintva állítsd be "max"-ra, hogy a mérés alatt előforduló legmagasabb értéket mutassa, ne a pillanatértéket!

Különben nálad a VDDC Current In csak 11A az 12V*11A= 132 W, nálam a teszt alatt majdnem 20A volt, az 240W, nem mindegy! :)
Egyébként mi hűti a VRM IC-ket, elég hűvösek.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7566) troll81 válasza Zoo123 (#7565) üzenetére


troll81
addikt

szia a gyári peter borda van megtámasztva 2 db 14 ventivel ennyi a hütés rajta ref asus lett váltva :K

(#7567) Raggie


Raggie
őstag

Sapphire HD7950 dual-x karim van. A VRM-jeim eléggé melegedősek.

Kérdés: próbálkozott-e már valaki olyasmivel, hogy a kártya hátulján a pcb-re bordát rakni a VRM-ekhez??

kérdés 2: ha igen, lehet-e oda MX-2 pasztát kenni(nem vezető) vagy csak gap-pad használható?

Clint Eastwood FTW

(#7568) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#7556) üzenetére


Johnny Cage
addikt

..valaki?

(#7569) trufa12 válasza Raggie (#7567) üzenetére


trufa12
addikt

Kolléga 1 jól szellőző, hűtött ház, a fűtőtestöl távol. elméletben megoldja a problémát , legalábbis nálam a 7970 nem melegszik .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7570) Zoo123 válasza Raggie (#7567) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szia Raggie, biztosan hozna pár fokot, de ha lehet ne használj pasztát, öntapadós ramsüniket használj, abból nem lehet baj. Arrra nagyon figyelj hogy a fémborda ne érjen hozzá semmilyen alkatrészhez nehogy zárlatot okozzon!

A kártya nyákján a GPU hűtőborda alatt nincsen véletlenül egy fekete fém lap ami lefedi a VRM-et és a memória IC-ket?
Mert ha van, akkor azt bordázd fel memóriasünökkel, az többet fog érni. ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7571) Zoo123 válasza Johnny Cage (#7568) üzenetére


Zoo123
senior tag

HD 4850-re olcsó hűtés:

Arctic Cooling Accelero L2 PLUS

vagy

Arctic cooling Acelero S1 PLUS használtan 4-5 ezerért+ ráraksz egy 12cm-es halk ventit.

Esetleg nézel olyan olcsó GPU hűtőt hardveraprón ami rámegy a HD 4850-re.

Én az L2 PLUS-t választanám

Stzerk:
Gerisz
#7572
: A VF1000 is tökéletes, ha talál valahol olcsót/használtat.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7572) Gerisz válasza Johnny Cage (#7568) üzenetére


Gerisz
addikt

Én VF1000-et tettem rá. Hosszú évek óta szolgál, most unokaöcsémnél letekerve a ventit a vezérlővel szépen csendben.

(#7573) Vigneau válasza TaaT (#7560) üzenetére


Vigneau
félisten

Érdekes, mindenesetre a Peter-rel nem volt gond anno a Sapphire HD 7950-en.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7574) Raggie válasza Zoo123 (#7570) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs sajnos semmilyen backplate a kártyán. A kártya hátoldalán semmilyen kiálló alkatrész nincs, tehát nem fogok érintkezéssel zárlatot okozni az tuti.

Az a gondom az öntapadós cuccokkal, hogy nagyon alacsony a hővezető képességük.

(#7569) trufa12: más a helyzet nálam. A legtöbb más 7950-esnek és a 7970-eseknek nem túl melegedős a VRM-jük, nekem az sajnos. (gpu még 65 fokos, mikor ez már 88 fok körül billeg...)
Valamint elég sok venti dolgozik a házban, jól szellőzik az a kis mérete ellenére.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7575) trufa12 válasza Raggie (#7574) üzenetére


trufa12
addikt

Ugyan ez a sapphire van nekem is . Csak 70-be
enyém dual-x es , de melegszik a vrm mint a fene, de sokat teszteltem , a feszültséget és stb, így oc-zva játék alatt 70 foknál nem több a vrm, a gpu meg 60.
Furmarknak meg 97 fok a 110 helyett (oc-val)

Állítsd be úgy hogy ne melegedjen túl, (ha tényleg jól hűtött a házad, mert nekem van ventiszabályzó, fent 2 venti, elől , alul, hátul.)

ne dobja a teljesítményt. és kész ,ha van rajta garancia akkor nem kell mitől félni. Had menjen aztán ha gond van meg cserélik .
(meg ha régebbi, nyugodtan újra is pasztázhatod csak az a lényeg ugyan olyan szürke pasztát használj mint a gyári,meg ne sértsd meg a csavarok felületét. Én 2 hete pasztáztam újra az enyémet, 1 év után rá volt kövülve a rossz gyári paszta.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7576) Raggie válasza trufa12 (#7575) üzenetére


Raggie
őstag

Hát én is maximum ennyire szeretném leszorítani a gpu-VRM hőfokok közötti különbséget. Tehát egy ilyen max 10 fok különbség az oké, de ne legyen több, és inkább 7-8 körüli volna az ideális.

Még mielőtt elkezdek bordákat rakni a kártya hátlapjára megpróbálok még egy házventit berakni, meg egy ventit a házon belülre, ami a kártya hátuljára fúj.

GPU-t egyből újrapasztáztam amint megvettem MX-2-vel, nincs is vele hőmérséklet gond, de a VRM-ekhez thermal pad kell, azom még nincs. De lehet rendelni és azt is le fogom cserélni sztem.

Házventijeim (szintén szabályzóval): egy elöl 14cm, egy alul 12cm, egy oldalt 12cm, egy felül 12cm, egyhátul 12cm. most jön bele még egy felülre 12cm, és veszek egyet a házon belülre is 12cm-eset.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7577) trufa12 válasza Raggie (#7576) üzenetére


trufa12
addikt

Hát pedig ez már durva hűtés

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7578) Raggie válasza trufa12 (#7577) üzenetére


Raggie
őstag

Jól is hűt, csak lehet kicsit zsúfolt a ház ennek a kártyának (CM Elite 430, nem egy nagy darab).

Clint Eastwood FTW

(#7579) Xaels


Xaels
félisten

A Dual X hűtés a GPU-t jól hűti de a VRM elég gyenge. Gyakorlatilag ezzel olcsóbb mint a Vapor-X verzió.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7580) Zoo123 válasza Raggie (#7574) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Nincs sajnos semmilyen backplate a kártyán"

Nem, nem, félreértettél, nézd meg ezt a képet:

Látod a képen azt a fekete fémlapot ami fedi a VRM-et és a RAM IC-ket? Na AZT rakd tele alubordákkal/ramsünikkel, az már ér valamit! :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7581) Raggie válasza Zoo123 (#7580) üzenetére


Raggie
őstag

Csakhogy az enyém úgy néz ki mint a képeden. Az enyém még a ref 7970-es PCB-re épülő 7950-es.

ILYEN(a kék süniket már én raktam rá, ilyeneket raknék a hátuljára is):

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7582) trufa12 válasza Raggie (#7578) üzenetére


trufa12
addikt

ahan... (nálam zalman z 11 plus..)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7583) Zoo123 válasza Raggie (#7581) üzenetére


Zoo123
senior tag

Már látom mi lehet a probléma, hát arra a hűtőlapra már nem férnek plusz bordák, rakhatsz pár bordát a nyák másik felére a VRM részre, illetve, szerzel egy 7950/70 referenciahűtőt, arról leszeded a fekete fémlemezt ami a VRM-et és a memóriát hűti és azt teszed rá a kártyádra majd arra raksz fel fémbordákat/ramsüniket.

Az is megoldás lehet ha kisebb GPU feszültséget állítasz be, akkor sem fog annyira melegedni a VRM.

Vagy faragsz rá kicsit nagyobb bordát a VRM részre, de ahhoz speciális gépek/szerszámok kellenek, drága lesz legyártatni, és nem lehet nagyon magas ha a meglévő hűtést használod, á sehogyan sem jó

Egyébként hány fokos a VRM durvább játék (OFF)pl Tombrider(/OFF) közben?

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7584) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Mindenkinek! :R

Egy olyan kérdésem lenne h tulajdonosa lettem egy Zotac GTS450 amp edition Kártyának! Játék alatt 80-90 fokos a kártya! Milyen hűtést javasoltok rá? amivel hűvösebb. és csendesebb??

Várom válaszaitokat! előre is köszi üdv.

GPU:870MHz
Memoria:4000MHz
GDDR5
1GB
128Bit
Gyári hűtéssel jelenleg!

Memóriákon semmi féle hűtés nincs!!!! Gyárilag sem!!! :R

(#7585) Raggie válasza Zoo123 (#7583) üzenetére


Raggie
őstag

Még mielőtt átrendeztem a házam a jobb légáramlás érdekében BF4 alatt 1175/1400-on a 100 fokot nyaldosta alulról. Most egy kicsit kitisztítva a kábeleket/házat 4-5 fokot nyertem, de még lejjebb szeretném vinni.

Persze lejjebb lehet menni a tuninggal akkor semmi gond, csak ami zavar az a gpu és a VRM hőfoka közti nagy különbség. 1100/1400-on használva 70-75 fok fölé nem megy(így használom általában).

Csak meg fogom próbálni azt a hátulra rakott sünit.

A gyári VRM borda elég méretes. Nem férne be oda magasabb. Ezért nem értem, hogy miért ilyen magasak a hőfokok.

Clint Eastwood FTW

(#7586) Zoo123 válasza Raggie (#7585) üzenetére


Zoo123
senior tag

1100/1400-on csak 75 fok a VRM az még biztonságos (talán nyáron sem lesz 90 fok felett), használd úgy.
Egyébként is: mit számít az az 5-6% 1175 az 1100-hoz képest? Ami szaggat 1100-on az 1175-ön is szaggatni fog csak épp a kártyát feszeled szíjjel fölöslegesen. Ha kevés a teljesítmény --> crossfire, vagy vegyél erősebb kártyát, a tuning :( megoldás!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7587) Raggie válasza Zoo123 (#7586) üzenetére


Raggie
őstag

Ezt már inkább hobbiból csinálom, nem a teljesítményért! :)
Elég a 1100MHz fullHD-ban mindenre.

Na de a hobbi azért hobbi, mert esetenként értelmetlen de élvezetes! :DDD

Clint Eastwood FTW

(#7588) Raggie válasza fbeni91 (#7584) üzenetére


Raggie
őstag

Elég tiszta a bordázat? lehet hogy csak ki kell porszívózni.
Vagy megszellőztetni a házat kicsit egy-két ventivel.

Clint Eastwood FTW

(#7589) fbeni91 válasza Raggie (#7588) üzenetére


fbeni91
tag

A gépben minden hűtést tisztítok 3 hetente! és pasztázom amit kell! Így a gép tiszta, mivel szét szoktam szedni darabokra, és ecsettel csinálom a garantált tisztaság-ért! :P

Venti van a gép hátúlján, tápban, vga karin, vinyón, procin, a gép elején ki van szedve 2 ODD takaró panel! így szemből kapja a friss levegőt + a gépház oldalán van 16+16cm szellőző lukak kicsit fentebb egy 8+8cm szellőzés a procinak!! és mivel nem magas ház ha nem alacsony így gyorsan át megy rajta a friss levegő, Micro atx alaplap van benne és ehez való háza is van! :)

(helyesírásért nem kérek kommentett senkitől)!!!!!!!!!

Így ezért keresek jobb hűtést rá. sajnos artic cooling accelero s1 rev2 nem szeretnék rá tenni mivel a ház úgy már 2cm-rel keskenyebb és nem fér fel rá az oldal lap!

;]

(#7590) Zoo123 válasza fbeni91 (#7589) üzenetére


Zoo123
senior tag

És mit szólnál ehhez: Arctic cooling L2 PLUS

Iponban, van kb 4500 HUF

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7591) fbeni91 válasza Zoo123 (#7590) üzenetére


fbeni91
tag

Nekem az gyenge. Minimum hőcsöves hűtést szeretnék. De úgy néz ki h ma vettem egy majdnem komplett vízhűtést!
Már csak pumpa kell meg csövek! :) :P VGA,proci,fet, memória hűtéssel együtt. :) VGA-hoz, és alaplapra is! :)

(#7592) Raggie válasza fbeni91 (#7591) üzenetére


Raggie
őstag

lol, nem apróztad el! :DDD
(ha nem vagyok indiszkrét mennyibe fáj egy ilyen rendszer??)

Clint Eastwood FTW

(#7593) fbeni91 válasza Raggie (#7592) üzenetére


fbeni91
tag

én használtan vettem zalman proci,és vga blokkot, csatlakozókkal 8db! 10/8-as! 5000ft. :P találtam neten! :P radim van 2db-is! egy autó váltó olaj hűtő, full réz, hibátlan 2db 16cm venti rá fér. :P

meg egy régi VW passat belső fűtő radjátora is meg van nekem. kettőt össze kötöm sorba és ennyi. :D kieggyenlítő tartályt meg haverral gyártatok! :D van neki minden féle plexije! :D :R

(#7594) TaaT válasza fbeni91 (#7593) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából az a vízhűtés amit itt leírtál nem sokkal lesz erősebb (ha egyáltalán erősebb) mint egy rendes léghűtés.

Kevesebb helyet foglal és halkabb, inkább ezek az előnyök jönnek ki ilyenkor a léggel szemben.

Give them hell Ukraine!

(#7595) Raggie


Raggie
őstag

Én meg mindenesetre rendeltem thermal pad-et, meg bordákat, úgyhogy a napokban meg lesz a nagy berhelés. :D Még az is lehet, hogy a gyári bordát is leszedem, megpolírozom az érintkező felületét és úgy teszem vissza.

Clint Eastwood FTW

(#7596) fbeni91 válasza TaaT (#7594) üzenetére


fbeni91
tag

tisztában vagyok azokkal amit le írtál, de számomra fő a csendesség! :) felenleg a leghangosabb ventim a HDD ventillátora. ami halkabb a hűz hűtés, még halkabb a proci, és a legcsendesebb a vga, a táp ventijét még nem is hallottam sosem. :D de megy mert érzem h nyomja ki a meleget! :D :DD

(#7597) Gerisz válasza fbeni91 (#7593) üzenetére


Gerisz
addikt

Tökéletesen megértem az örömöd, de minek ez a rengeteg hangulatjel? Főleg a nyelv nyújtogatós irritáló, még egyszer is.

(#7598) fbeni91 válasza Gerisz (#7597) üzenetére


fbeni91
tag

akinek nem teccik az ne nézze! enyi.....

(#7599) Gerisz válasza fbeni91 (#7598) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez egy nyilvános fórum, közösség!

(#7600) djdaniel válasza fbeni91 (#7598) üzenetére


djdaniel
senior tag

inkább nézzük a magyar helyesírás szótárat ? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.