Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7051) Creep válasza >Deego.. (#7050) üzenetére


Creep
tag

Kár :D
Lényeg,hogy a rumle pad,amit írtál nyugodtan le vehetem,na oda tegyek bordát,vagy ne?vagy ahogy éppen tetszik?:D "legelső hszem :D"

Privátra válaszólj.

(#7052) >Deego.. válasza Creep (#7051) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nem muszáj levenni a padot rá is helyezheted a bordát, de nélküle is felteheted ha van ragasztó az alján.
Jobb hogyha teszel, de végül is mind1.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7053) thboxx válasza Creep (#7043) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Nos... a sünikre ragasztó kell... 2 oldalas hővezető! Pl tőle... De van még aprón más is..

A "hővédő pad" meg tulajdonképpen hővezető pad, gap-pad, ami kell a gyári borda alá. De ha te nem csavarozható hűtőbordát teszel fel a helyére ( a fetekre amik erősen igénylik a hűtést! ), hanem ragasztósat akkor nem kell...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7054) Creep válasza thboxx (#7053) üzenetére


Creep
tag

thboxx
Hali.
Pontosan tőle fogok venni 2 oldalas ragacsot :D
Raktam azért egy csak ragacsotrá + bordát. ragacs paszta vegyesen van fenn :D Bár majd ragacs lesz idővel csak rajta.

>Deego..
A Kép,majd úgy is módosul majd még :D Bb 9000 ennyire volt most képes :D

[ Szerkesztve ]

Privátra válaszólj.

(#7055) JóGeri.


JóGeri.
tag

Üdv,
Nekem csak annyi lenne a kérdésem h érdemes-e hűtőt venni egy akármilyen gyári vga-ra ha nem tuningolom?
köszi,
JóGeri.

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#7056) Vigneau válasza Vigneau (#7009) üzenetére


Vigneau
félisten

Megoldva: rámegy az MK-26 a GTX 660-ra.

JóGeri.:
Ha aggaszt a hőmérséklete, vagy a hangja, akkor igen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7057) JóGeri. válasza Vigneau (#7056) üzenetére


JóGeri.
tag

Köszi a választ! :R

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

(#7058) Vigneau válasza Vigneau (#7056) üzenetére


Vigneau
félisten

Pár kép a gyakorlati megvalósításról: GTX 660 @ MK-26.

JóGeri.:
Igazán nincs mit. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7059) bertalanimre válasza JóGeri. (#7055) üzenetére


bertalanimre
tag

Geri:

Mindenképp, ha zajosnak ítéled vagy melegnek a GPU-t. De ne felejtsd el, hogy a garancia elviekben arra vonatkozik a videókariknál, hogy bontás esetén. Tehát, ha kicseréled a hűtőt akkor a gari ugrik. És azért mondom, hogy elviekben mert a gyártók többsége nem látja el a csavarokat bontásjelzővel, tehát, ha kicseréled a hűtőt, elszáll a kari és visszarakod a gyárit, nehezen tudják csak megmondani, hogy márpedig te kicserélted a hűtőt. Szóval elsősorban olyanra érdemes amin már nincs gari.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7060) tajcsi válasza >Deego.. (#7005) üzenetére


tajcsi
senior tag

Én is pont ilyet keresek! Amőgy valaki tudna ajánlani kinézetre a GFXChilla-hoz hasonló hűtőt, de mondjuk egy picit hosszabb legyen :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7061) Indy69 válasza tajcsi (#7060) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez olyasmi [link] csak 7770 nem biztos hogy jó .

[ Szerkesztve ]

(#7062) bertalanimre válasza tajcsi (#7060) üzenetére


bertalanimre
tag

Artic Cooling skacok, Artic :)
Hűtő1
Hűtő2

A második hűtőre ráteszel egy szép kis ventit és akkor már mindent lehűt neked.

Ez az én hűtőm és kib*szott jó. :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7063) tajcsi válasza bertalanimre (#7062) üzenetére


tajcsi
senior tag

S1 plus ami szoba johetne a tobbi a ventik miatt nem aktualis...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7064) tajcsi


tajcsi
senior tag

Amugy 8800GT vagy 9800GTXre kellene valami passziv hutes...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7065) bertalanimre válasza tajcsi (#7064) üzenetére


bertalanimre
tag

Ha azt hiszed, hogy a ventije hangos, nagyon nagyon tévedsz. Nulla a hangja. Amikor beüzemeltem, odahajolva se hallottam semmit ( 100%-on pörgetve ) az ujjam kellett bedugni a lapátok közé, hogy tényleg forog-e. És forgott. :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7066) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sracok, GTS450-re milyen hutot erdemes rakni 5-7k korul? borzaszto hangos a gyari, mindamellett, hogy alaporajelen 80-85 fokig engedi a kartyat.

koszonom.

(#7067) Vigneau válasza Rypejakten (#7066) üzenetére


Vigneau
félisten

Arctic Cooling Twin Turbo Pro használtan.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7068) tajcsi válasza bertalanimre (#7065) üzenetére


tajcsi
senior tag

Tisztaban vagyok ezzel, lehet elobb volt AC hutom mint neked. Anno az elso egy 6800as nvidian volt..tudom mennyire halkan dolgoznak..nekem viszont szamit a vastagsag. Ezert kell olyasmi mint az s1 plus valami scythe slim ventikkel, vagy gfxchilla, musashi de auras fridge is bejon...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7069) Rypejakten válasza Vigneau (#7067) üzenetére


Rypejakten
addikt

:R

(#7070) >Deego.. válasza tajcsi (#7068) üzenetére


>Deego..
senior tag

Auras Fridgen én is gondolgoztam, de kilógna ugyan úgy a gép hátulján a pci slotnál mint a Twin Turbo.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7071) tajcsi válasza >Deego.. (#7070) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hm, szerintem az egy picit kamu dolog, nézd csak meg ezt bár hozzáteszem mintha én is láttam volna már valahol a neten, hogy a pc ház hátusó része nyitva naradt ez miatt.

Én most ezen dilemázok, hogy musashi, trad2, vagy auras hűtő legyen. Tetszik a battle axe csak nem tudom az hogyan teljesítene vékonyabb ventikkel.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7072) tajcsi válasza tajcsi (#7071) üzenetére


tajcsi
senior tag

] ...lemaradt...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7073) Beeerka válasza Rypejakten (#7066) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Üdv! Nekem egy Alpenföhn Klara van a kártyán, pár infó róla itt: LINK

Az AC duplaventise nem biztos hogy el fog férni rajta, le kell mégni mindent, AC oldalán pontos méretek fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7074) thboxx válasza tajcsi (#7072) üzenetére


thboxx
aktív tag

Esetleg még a Scythe Setsugen is jó lehet neked...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7075) >Deego.. válasza tajcsi (#7072) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én nagybak látom, de lehetséges pár mm híán elférhet.
A mag és a pci slot közti táv a lényeg, nem szeretném ha túllógna.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7076) tajcsi válasza thboxx (#7074) üzenetére


tajcsi
senior tag

Meg kell néznem milyen eredményeket produkál..

>Deego..

nem fog kilógn szerintem, a zmás, ha valami kicsi krtyára teszed rá...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7077) >Deego.. válasza tajcsi (#7076) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én 7770 re szeretném, a te esetedben más, azokra a kártyákra szépen felmegy.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7078) tajcsi válasza >Deego.. (#7077) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ez is piszokszép :Y

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7079) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ezt az Alpenföhn ram, fet hűtőcsomit használja valaki? Engem az érdekelne, hogy a legfelső csík alakú izé rámegy-e a ref HD6870 4db fetjére. Vagy az is elég ha valaki a csavartávot megmondja a bordának.

Most látom van gap pad is hozzá alul, csak a nyomorék TN monitoron nem látom.... :(((

(#7080) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. Egy xfx gtx280 XXX editionra kellene egy léghütés mit tudtok rá ajállani.

Várom válaszotok.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#7081) bertalanimre válasza MasterHUn (#7080) üzenetére


bertalanimre
tag

http://www.arctic.ac/en/p/assistant/vga/chip/113

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7082) Seep


Seep
senior tag

Sziasztok, egy Pny Gtx 660ti-hez keresnek minnel keskenyebb hutot. A kartya referencia hutos, es a kezdetektol fogva hangos. Viszont az Usa-bol van szoval valoszinuleg nincs mar ra gari. A gephaz 1 silverstone sg05, ezert kellene minnel keskenyebb es minnel csondesebb huto. Varom tanacsaitokat. Esetleg nem mukodo msi, asus vagy zotac 660ti kartyarol is vennek mukodo hutot.

(#7083) bertalanimre válasza Seep (#7082) üzenetére


bertalanimre
tag

http://www.arctic.ac/en/p/assistant/vga/chip/256

A mono plus-ról nem hallottam se jót, se rosszat, de a töbinek a hatékonysága felől nincs kétségem ( ja és hangjuk sincs )

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7084) Seep válasza bertalanimre (#7083) üzenetére


Seep
senior tag

Koszonom a valaszod. Ezeket en is neztem , de mind tul sok helyet foglalnak, es nem fernenek be a szamitogep hazba:(

(#7085) bertalanimre válasza Seep (#7084) üzenetére


bertalanimre
tag

Akkor sajnos házat kell cserélned. Ha ezek nem férnek be akkor cserélned kell mert ennél kisebbet szerintem nem fogsz találni, vagy ha igen azzal nem leszel elégedett és akkor utána veszel másik házat és másik hűtőt. Szóval én csak pénzt spórolok neked :D

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7086) Seep válasza tajcsi (#7078) üzenetére


Seep
senior tag

Ez milyen huto ha szabad kerdeznem?

(#7087) tajcsi válasza Seep (#7086) üzenetére


tajcsi
senior tag

Thermalright T-Rad2 GTX.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7088) Lupi00


Lupi00
tag

Sziasztok.

Van egy XFX 5870-em. Sajnos már elég kevés a kártya ezért szeretném tuningolni, de mindig belebutul a tesztekbe szinte nem is lehet semmit emelni a gyári hűtéssel. Már megrendeltem rá egy Petert, de az a félelmem, hogy azzal sem lesz egy igazán oc-zhető kari, mert hát nem Samsung csippek vannak rajta.
Szerintetek nem pénzkidobás?
Valakinek valami tapasztalat?

Gelesztaember

(#7089) tajcsi válasza Lupi00 (#7088) üzenetére


tajcsi
senior tag

Probalj meg biost csrelni rajta. Sokat nem veszithetsz mivel ugye mar nem akkora a kartya erteke. Tegyel ra egy stabil OC biost, aztan johet a tuning. A huto az jo lesz ra bar jasznalj valami merevitot nehogy elhajlik a cucc :K

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7090) Lupi00 válasza tajcsi (#7089) üzenetére


Lupi00
tag

Min változtat az oc bios? Mert ha csak a venti fordulatot befolyásolja akkor mindegy mert most egy dobventi megy maxon(kb. 3x annyit szállít mint a stock venti), később pedig két 12cm-es cooler master fog közel maxon menni.

Gelesztaember

(#7091) tajcsi válasza Lupi00 (#7090) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hát azért elég sokmindent...ez kb olyan kérdés volt mint pl miért jobb az új szoftver a telefonra, vagy miért jobb ájabb grafikuskártya drivereket használni...
Egy jó biosz aranyat ér.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7092) Lupi00 válasza tajcsi (#7091) üzenetére


Lupi00
tag

Akkor engedj meg még egy buta kérdést. Honnan lehet ilyen oc biost szerezni? Vagy lehet, hogy csinálok. Az alaplapom támogatja a CF-et, úgyhogy ha kell kölcsönkérek egy karit visszaállítani. tehát itt is lehet több áramot adni a procinak, hogy ne hibázzon meg a memóknak? Az mennyit számíthat, hogy nem Samsung memók vannak rajta? Azt mondta valaki, hogy a jobbakon az van.

Milyen progival lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Gelesztaember

(#7093) tajcsi válasza Lupi00 (#7092) üzenetére


tajcsi
senior tag

Googliba ird be, hogy radeon 5870 bios collection, en a techpower v milyen oldalrol toltottem le magamnak megfelelot. A neten csomo iras van bios flashelesre.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7094) Lupi00 válasza tajcsi (#7093) üzenetére


Lupi00
tag

Köszi kipróbálom!

Gelesztaember

(#7095) tajcsi válasza Lupi00 (#7094) üzenetére


tajcsi
senior tag

Atitools kell hozza, meg egy DOSos bootable usb. Arra rairod a flashelni kivant rom verziot, majd

atitools -i

ez kifogja irni, hogy milyen szamu a grafikuskartyad, vagyis a device id kell neked, hogy 0, vagy 1, attol fuggoen melyik foglalatba tetted bele. MOndjuk hogy a device ID alatt 0 van, akkor a kovetkezot kell irni
/lepesrol lepesre irom

atitools -f -newbios -p 0 5780.rom es nyomsz egy entert

namost, install ideje alatt celszeru kihuzni a HDD-t, a rom neve meg azt hiszem nem lehet tobb 7 betunel...

Ja es ugye mivel USBrol bootoltal, ez mind DOS alatt fog menni.
Van valamilyen HP usb boot progi vagy mi, +letoltod a DOS filerendszer, formattalod az usb-t ugy, hogy megadod a dos file-ok helyet. Ezutan atmasolod a rom verziot az usb-re, kikapcsolod a gepet, kihuzod a hdd-t igy nem kell a biosban tokolodni hogy usbrol induljon a rendszer.

Irj ha sikerrel jarsz!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7096) Lupi00 válasza tajcsi (#7095) üzenetére


Lupi00
tag

Rendben, köszönöm! Bár elsőre kicsit sok információ, de még utánanézek s szerintem menni fog.

Gelesztaember

(#7097) tajcsi válasza Lupi00 (#7096) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na igen én is fogtam a fejem és téptem a hajam...

1)bootable usb-t kell csinálni
2)rámásolni a megfelelő *.rom fájlt
3)kikapcsolt vinnyóval, usb-vel a gépben indítani a pc-t
4) beírni az atiflash -i parancsot és megnézni milyen szám van a device id alatt (0,1,2)
5) ha pl 0-át írm akkor a következő parancsot beírni

atiflash -f -newbios -p 0 *.rom majd nyomsz egy ENTERT.

Voilá! :K

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7098) Lupi00 válasza tajcsi (#7097) üzenetére


Lupi00
tag

Így már átláthatóbb. Azért megvárom vele a Pétert mert ez hűtés nélkül még veszélyes is lehet. Hétfőn adják fel két 12cm-es ventivel, kedd vagy szerdáig már kibírom. Azzal viszont megcibálom a bajuszát! Csak igazából az is problem, hogy egy Q 8200 hajtja és szerintem így is ritkán van VGA limit. Bár a procin elég kemény 40% a tuning 3,25 GHz-en megy. Az FSB 465 MHz a 333 helyett. De hőcső ide hőcső oda tovább nem tudtam húzni, valami bebutul vagy a lap, vagy a proci. Most azon gondolkodom, hogy veszek hozzá egy 9650-et lehetőleg QX-et. Az a HT-n kívül még ma is megy a hetesekkel.

Gelesztaember

(#7099) #90933760 válasza Lupi00 (#7098) üzenetére


#90933760
törölt tag

Több mint valószínű VGA limited van. Én inkább cserélném az egész konfigot ha van rá lehetőséged. Egy erősebb i5 meg egy 7870.

[ Szerkesztve ]

(#7100) tajcsi válasza Lupi00 (#7098) üzenetére


tajcsi
senior tag

c2d e8600 még ma is keményen teljesít. Pl crysis 2ben, 9800GT, dualcore pentium proci medium beállításokon HD felbontás alatt szagatott mint az állat...beraktam egy e8600-at és csak néztünk. Ajánlanám, hogy nézd meg hogyan teljesít az e8600, nagyon sok extreme szériás procira is ráver...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.