Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7501) NOKA32 válasza Zoo123 (#7500) üzenetére


NOKA32
aktív tag

A csapágyas ventik nem jók ?Igen még az is a kérdés hogy milyen venti ajánlott rá :D

(#7502) Zoo123 válasza NOKA32 (#7501) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ráraksz 2db 9cm-es halk ventilátort, ha PWM-es akkor a videókártya tudja szabályozni, mondjuk arctic cooling fc9 pwm jó lesz rá, jó a légszállítása és leszabályozva semmi hangja.

Mondjuk a Gelid Icy gyári ventilátorai 2200-ról 1300 rpm-re leszabályozva is már csak halkan suhognak, még éppen elégséges légáramlást keltve (a GPU kb 13 fokkal lesz így melegebb), a VRM (feszültségszabályzó) hőmérsékletére kell nagyon figyelni, tartósan ne menjen 90 fok fölé.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7503) hangya83 válasza Zoo123 (#7500) üzenetére


hangya83
csendes tag

Szia!

Gyors teszt (nem túl sok időm volt alkalmas programokat keresni..)

Alap órajelek 890@1375
[link]
Magasabb 920@1400
[link]

Itt csak egy vrm hőfokot látok, de ha van ami rendesen tud monitorozni, akkor lefuttatom azt is..
Holnap szabadnapos leszek, így lesz időm vele foglalkozni..

(#7504) Zoo123 válasza hangya83 (#7503) üzenetére


Zoo123
senior tag

Köszönöm szépen, nekem ennyi elég.
Játék alatt is ennyi? Azért kérdezem mert említteted hogy pár óra BF4 után 66 fokos a GPU, most meg csak 58 fok volt. :D

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7505) hangya83 válasza Zoo123 (#7504) üzenetére


hangya83
csendes tag

Játék alatt biztos több lesz, mivel akkor már a proci is el kezd fűteni és a házban nincs hűtés..
De holnap kipróbálom játék alatt is :D

(#7506) patex1983


patex1983
őstag

Gigabyte GTX 650 passzívan hűtve:
Ilyen volt:

és ilyen lett:

A cserére azért volt szükség, mert a gyári hűtés, ami eleinte teljesen jól, némán dolgozott, 3-4 hónap után elkezdett hangoskodni, én meg azt nagyon nem szeressem.

A 2. képen a hűtő egy Accelero Mono Plus, venti nélkül. A venti eltávolítására azért volt szükség, mert vele együtt nem volt felhelyezhető a ház oldala, kb 2mm-rel kilógott a kis Bitfenix Prodigy oldalsíkjából...

A hőmérsékletek már-már hihetetlennek tűntek:
Gyári hűtéssel automata szabályozással max terhelés alatt 50-55 C fok max.
Accelero Mono Plus gyári ventivel, automata szabályozással 37 C fok! max.
Accelero Mono Plus venti nélkül 55 C fok max.

Szerintem elég jó kis hűtő. :K

Csak azért írtam be, hogy hátha hasznát veszi más is, pl annak, hogy Bitfenix Prodigy-be ne akarjon ilyen hűtőt, ha komolyabb VGA-ja van, vagy nem lesz oldala a gépnek... :DDD

[ Szerkesztve ]

X

(#7507) TaaT válasza patex1983 (#7506) üzenetére


TaaT
veterán

A scythe-nak mondjuk van 12mm vastag 12-es ventije (SS slim), ha nyáron melege lenne a karinak :)

Give them hell Ukraine!

(#7508) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok

adott egy vadonat új sapphire 7850 2gb oc videókártya, első használatnál nem volt gondja, utána bekapcsolásnál már csak az egyik venti ment, azóta sem éledt fel a másik.

mi lehet a hiba oka?

nincs orvoslás, vissza kell vinni gariztatni?

(#7509) Vigneau válasza oneal1 (#7508) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem vagy kontakthibás a vezetéke, vagy beállt a venti motorja. Gariztasd nyugodtan.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7510) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne, van egy kártya amin dual fan van. Az egyik venti lapátja letört. Szerintetek mi lenne az ideális megoldás? Gondolom nem lehet külön ventit venni a kártyákhoz. Így hagyni viszont nem ésszerű meg szétráz mindent.

Előre is köszi a válaszokat !

(#7511) Zoo123 válasza F.Bence (#7510) üzenetére


Zoo123
senior tag

1.eset: Ha megvan a letört lapát próbáld meg visszaragasztani pillanatragasztóval
2.eset: Ha nincs meg a letört lapát, vagy nem lehet visszaragasztani akkor
a: szerzel rá egy gyári hűtést, használt vagy nem működő kártyáról olcsón
b: kicseréled a hűtést kompletten valami jófajta halk hűtésre, pl: arctic cooling.

Pontosan mi a kártya típusa?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7512) F.Bence válasza Zoo123 (#7511) üzenetére


F.Bence
tag

Szia!

Asus 7970 Matrix Platinum. Azt hittem lehet venni hozzá külön ventit is, vagy csak a lapátos részét (mivel szétszedhető).

(#7513) Zoo123 válasza F.Bence (#7512) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nos ha nem tudsz rá szerezni gyári ventilátort (hogy ne vegyék észre a törést) akkor ugrott a garancia (fizikai sérülés a kártyán).
Szerintem az lesz a legegyszerűbb ha leszeded a gyári ventiket és ráraksz 2db halk 9cm-es ventilátort.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7514) patex1983 válasza F.Bence (#7512) üzenetére


patex1983
őstag

Egyébként hogy sikerült így ledegradálni azt a brutál VGA-t?

X

(#7515) decibeldrag


decibeldrag
tag

Sziasztok!
MSI 6870 HAWK tf3-ra keresek hűtést!
Mit tudtok ajánlani?!
Köszönöm szépen!
Válaszod jöhet pü-ben!
Kellemeset Mindenkinek!
Zsolt

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#7516) Zoo123 válasza decibeldrag (#7515) üzenetére


Zoo123
senior tag

Miért, mi a baj a gyárival?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7517) Vigneau válasza Zoo123 (#7516) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem hangos Neki.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7518) djdaniel válasza decibeldrag (#7515) üzenetére


djdaniel
senior tag

ha a ventilátort hangja zavar, én simán vennék rá 2db ventilátor és kötegelővel lefogatnám.
[link]

(#7519) Vigneau válasza djdaniel (#7518) üzenetére


Vigneau
félisten

Sajnos túl sűrű ez a borda és a kisebb ventilátorok elég hangosak tudnak lenni. Normál helyzetben a 120-as ventikkel lehet kellő hatást elérni egy megfelelő bordán.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7520) decibeldrag válasza Zoo123 (#7516) üzenetére


decibeldrag
tag

Semmi baja, kissé hangos! ;-(((

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#7521) Zoo123 válasza decibeldrag (#7520) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ventilátort próbáltad leszabályozni, úgy is hangos?
Persze hőfokokra (GPU, VRM) ügyelj, ne melegedjen 85 fok fölé!
Ha csapágyas a venti és azért hangos akkor meg rakj rá 2db leszabályozott 8-9cm-es ventit és máris halk lesz.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#7522) decibeldrag válasza Zoo123 (#7521) üzenetére


decibeldrag
tag

Nem csapágyas-, szerencsére-, csak hangosak, szerintem! ;-(
Köszönöm szépen az infókat! ;-)

"A processzor füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet!" AMD FX9550

(#7523) szente


szente
addikt

Srácok szerintetek idle 60C° károsítja hosszútávon a kártyát? Próbálom belőni a hűtésemet, hogy még meg legyen a még néma, de nem túl meleg egyensúly. Itt még 27%-on járatná a gyári ventit a kártya.

(#7524) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Alpenföhn Peter vs MK-26 Black

Ezek vajon AC Turbo Module-val mit tudhatnak?
Az MK-26 jobban tetszik mint a Peter, de egyik sem amiatt, mert qrva sok helyet foglalnak el.
7950-re menne.
Mi lehet még jó rá? AC bordái azért nem érdekelnek mert a csövek nincsenek nikkelezve :B

(#7525) Vigneau válasza Gerisz (#7524) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam megfordult mindkettő. Kifejezetten HD 7950-re a Peter megfelelő verziója talán jobb, mert ott nincs hőlépcső, direkt érintkezik a maggal a borda talpa. Ettől függetlenül nálam az MK-26 maradt meg, mert a Peter már nem ment fel a GTX 660-ra.

Ezekre a hűtőkre 120-as ventik illenek, a Turbo Module meg se kottyan nekik. Bár megfelelő légárammal ki lehetne próbálni egy passzív üzemet is némi teszt erejéig.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7526) Gerisz válasza Vigneau (#7525) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a hőlépcső nagyon sokat jelent.
Jelent szerinted 5-6°C-t akár?

Nem kínozni szeretném, csak az 5850 szépen fel volt öltöztetve a T-rad2 és VRM-R4 párossal és ez hangos terhelve. A összes venti (3db) 800RPM-en megy maximumon, többet nem is akarok bele.
Ha megjelenik a HR-22 akkor meg még egy mínusz lenne.

(#7527) Vigneau válasza Gerisz (#7526) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak teszt tudna rá pontot tenni. De +10°C-nál többre nem tenném én sem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7528) Gerisz válasza Vigneau (#7527) üzenetére


Gerisz
addikt

A tiéden te mekkora különbséget vettél észre?
50 vagy 60°C terhelve szerintem mindegy főleg ha csend van. :)

A PCB-nek mekkora a hajlása a bordák alatt?
Melyiket birja jobban?

Ami a lényeg lenne! VRM hűtésre melyik a jobb? Az MK-26 ot láttam 7970-re felszerelni (jutyúk) és ott frankó kis bordákat lehet föltenni.

[ Szerkesztve ]

(#7529) Vigneau válasza Gerisz (#7528) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt csak a külföldi tesztekből vontam le, mikor anno olvasgattam róluk - no meg Speed(R) Barátommal elmélkedtünk erről. Sajnos előbb adtam el a HD 7950-et, mint megérkezett volna az MK-26. Ha a Peter ráment volna a GTX 660-ra, akkor még most is meglenne, azonban az egyik hőcső miatt nem feküdt fel a GPU-ra a hűtő talpa.

Súlyra az MK-26 többet nyom, mert rajta van a 2db 12-es venti is. A Peter-nek viszont van különálló ventirögzítő sínje, ami független a bordától. Ettől függetlenül nem volt gond a felhelyezés utáni PCB meghajlással. Szinte egyenes maradt, a PCIe sínnel rendesen érintkezett mindkét hűtő esetében az aktuális VGA.

VRM terén valóban szerencsésebbnek látszik az MK-26.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7530) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

Egy Sapphire HD 6870-ra ajánlott/kompatibilis ez? A gyári néha elég zajos. Nyilván ezt a passzívot kiegészíteném 1-2 db 12 centis hűtővel. Vagy ajánlott inkább valami gyárilag ventizett bordát felapplikálni?

[ Szerkesztve ]

(#7531) troll81 válasza LonGleY (#7530) üzenetére


troll81
addikt

szia artic twin turbo ii az tökéletes választás rá nállam is azzal fut :R max 57 fok volt eddig :K

(#7532) troll81


troll81
addikt

sziasztok Alpenföhn Peter 79XX Edition ez menne 7970 re tapasztalata valakinek van e a hűtövel kapcsolatban? :R :R

(#7533) Xaels válasza troll81 (#7532) üzenetére


Xaels
félisten

Attól függ, hogy pontosan melyik 7970-ről van szó mert a gyártók egyedi hűtésű verzióinál lehetnek eltérések és nem biztos, hogy mindre kompatibilis.

Én 6970-en használtam. Nagyon jól hűt, de gyakorlatilag amellett a hűtő mellett minden másról le lehet mondani ATX méretben az összes PCI slotot letakarja

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7534) troll81 válasza Xaels (#7533) üzenetére


troll81
addikt

szia asus 7970 ref hütös sajna ezért lesz cserélve hangos és nem hatékony :R :K

(#7535) Xaels válasza troll81 (#7534) üzenetére


Xaels
félisten

Értem. Viszont arra készülj fel, hogy ezzel a hűtővel az összes meleg a házban fújódik és gondoskodni kell arról, hogy megfelelő legyen a kivezetése.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7536) troll81 válasza Xaels (#7535) üzenetére


troll81
addikt

igen azzal nem lesz baj 4 db 12 venti elintézi szerintem csak csendesebb gépet szeretnék :K :R

(#7537) etejedu


etejedu
őstag

Hali! Palit gtx 560 ti re szeretnék egy hatékonyabb, halkabb hűtőt de nem tudom mi jó rá illetve melyiket érdemes?
Tudtok segíteni?

(#7538) Vigneau válasza etejedu (#7537) üzenetére


Vigneau
félisten

Nézz körül itt. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7539) Csutee23


Csutee23
csendes tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
A VGA hűtőm megadta magát szerintem,mert mikor bekapcsolom a gépet akkor nem kezd el forogni,néhányszor mintha megmozdulni de semmi..
ha garanciás a kártya,akkor kicserélik a kártyát?

Előre is köszönöm!

(#7540) patex1983 válasza Csutee23 (#7539) üzenetére


patex1983
őstag

Természetesen cserélik garanciában. Még előtte próbáld megmozgatni a hűtő vezetékét, nem-e csak valami érintkezési gond. Nem működő hűtéssel ne használd a kártyát!

X

(#7541) Csutee23 válasza patex1983 (#7540) üzenetére


Csutee23
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#7542) troll81


troll81
addikt

sziasztok ALPENFÖHN PETER VGA COOLER 79XX EDITION ezzel a hütövel kapcsolatban keresek tapasztalatokat vagy akinek van ilyen tipusu hütője mondjon véleményt köszönöm :R :R

(#7543) Vigneau válasza troll81 (#7542) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosan mire is vagy kíváncsi? ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7544) troll81 válasza Vigneau (#7543) üzenetére


troll81
addikt

szia a höfokok érdekelnének pontosan ref hütöt cserélnék és max 65 fokos vgat szeretnék a magaménak betudni ja és csendesebbet ami lényegesebb :R

(#7545) Vigneau válasza troll81 (#7544) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt el lehet vele érni 40-50%-on pörgő 120-as Wing Boost-okkal. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7546) troll81 válasza Vigneau (#7545) üzenetére


troll81
addikt

kell csináljak ezzel valamit nagyon zavaroan hangos ez az elso ref hütös kártyám :K minden jo csak a hütö nem a legjobb ezért keresem a hütöjét ami csendesebb és jobb
:R Prolimatech Blue Vortex 14 ezekröl vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

(#7547) Vigneau válasza troll81 (#7546) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezzel sincs gond. Elvileg a ventitartó sínre fel lehet rakni 140-est is - ha jól emlékszem -, bár én csak 120-assal használtam. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7548) Xaels válasza Vigneau (#7547) üzenetére


Xaels
félisten

4db 120-as ventit lehet összesen a sínre fogatni ha jól emlékszem. És 2db 140-est is fel lehet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7549) etejedu válasza Vigneau (#7538) üzenetére


etejedu
őstag

:R

Nagyon szépen köszönöm! :R
Teljesen elbizonytalanodtam! :DDD

(#7550) etejedu


etejedu
őstag

Vga ujrapasztázására elég egy mx4? Vagy arra teljesen más javasolt!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.