Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) PainKiller13 válasza Vigneau (#7900) üzenetére


PainKiller13
őstag

Vezérli, de 30% a minimum fordulat, számomra pedig ez is hangos. (több mint 30 dbA)

(#7902) Vigneau válasza PainKiller13 (#7901) üzenetére


Vigneau
félisten

KBT-vel átírod a BIOS-t és megoldva a probléma. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7903) PainKiller13 válasza Vigneau (#7902) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ebből kb semmit nem értettem :D De ha már biost kell átírni, az nem lehet olyan egyszerű :) Esetleg valami segítséget tudnál linkelni?

(#7904) PainKiller13 válasza PainKiller13 (#7903) üzenetére


PainKiller13
őstag

Megtaláltam ezt a kepler bios tweakert, de hogy hogyan is működik, azt sehol nem írják le. Honnan szedek bios fájlt, hogy flashelem, stb.

(#7905) Vigneau válasza PainKiller13 (#7904) üzenetére


Vigneau
félisten

GPU-Z-vel leszeded a saját BIOS-od, majd beolvasod a KBT-vel. Első oldalon láthatod a felső és alsó ventihatárt, azt átírod, majd mented valamilyen néven. Utána pedig bootpendrive-ra teszed az nvflash progit az eredeti, valamint az új BIOS-szal és arról bootolva felrakod rá az új BIOS-t.

nvflash -4 -5 -6 new.rom

Megvárod, míg végigcsinálja a folyamatot, majd újraindítod a gépet és már kész is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7906) PainKiller13 válasza Vigneau (#7905) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi mire megnéztem a választ addigra már végeztem is vele :) Most 18%on megy, na ez már teljesen baráti (mostmár semmi hangja), nagyon szépen köszönöm az ötletet és a segítséget, megspóroltam cirka 10ezer forintot :) Egyébként a VGA PWM-el irányítja ezeket?

(#7907) Vigneau válasza PainKiller13 (#7906) üzenetére


Vigneau
félisten

Igazán nincs mit, hiszen ezért van ez a fórum. ;)

Így van, PWM-es a VGA vezérlője is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7908) pipo112


pipo112
senior tag

hi megrendeltem az adaptert a vga-m-hoz [link]remélem jó lesz vele 4 pines y elosztóm meg van is dobozban :D

de már egyre jobban idegesít mert most már ott tart hogy idle 34-36C ez 28-3-C-ről indult , játék alatt meg 78-80C ami 69-70C-ről indult mikor meg kaptam Decemberben el telt két hónap és 10 fokkal magasabb játék alatt és nincs húzva a kártya gyári alp freqin tolom :S

(lehet újra kéne pasztázni mert nagyon úgy néz ki hogy valami sz-rt raktak rá gyárilag )

csak ezen is ott van a csavaron az a kis ne nyulj hozzá matrica mert garit vesztesz :S ,csak ilyenkor megkérdezném a kedves palitot mi f-sazt csináljak főzzem meg a vga-jukat ? mert valószinú fogkrémet kentek a gpu magra nem valami normális pasztát?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7909) kozmy válasza pipo112 (#7908) üzenetére


kozmy
őstag

Egy jó tipp a matrica eltávolítására nekem egy gtx 660TI van és én hajszárítóval távolítottam el a matricát a csavarról, kissé primkó el járás de bevált nálam. Első nap mikor meg vettem be sem tettem a kártyát már paszta csere meg történt mert gyárilag úgy nyakon b@szák pasztával,hogy ott nem hő elvezetés van hanem szigetelés van és így szó szerint meg főzi a kártya magát előbb utóbb.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7910) neko18 válasza kozmy (#7909) üzenetére


neko18
senior tag

Egyetértek :)
Sok gyár tényleg akkora mennyiséget tesz rá...De már olyannal is találkoztam amikor pedig túl keveset :)

kdxsv

(#7911) kozmy válasza neko18 (#7910) üzenetére


kozmy
őstag

A nagyon régi VGA-knál fordult elő a kevés paszta,az újaknál még a nyák lap is úszik a pasztától.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7912) szente


szente
addikt

Na megjött a régebben linkelt eBay-es VGA venti átalakító. Működik rendesen, ide is ért, szóval akinek szüksége van rá nyugodtan rendelje meg. ;)

(#7913) neko18 válasza kozmy (#7911) üzenetére


neko18
senior tag

A vicc nem is az hogy úszik, hanem legtöbbször nagyon minőségtelen a gyári. Bármilyen hardvert veszek amihez kellhet hűtőpaszta, veszek MX-et külön hozzá mert a gyárit úgy ahogy van lenyomatom róla és mehet rá fel az MX :) Simán jelenthet 5-10 fokot is...

kdxsv

(#7914) PainKiller13 válasza szente (#7912) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hamar megjött, én mikor linkelted akkor rendeltem 3at :) Nekem még nem jött meg, de még nincs is rá szükség, csak azért rendeltem, hogy ha kellene mégis valaha :))

(#7915) pipo112 válasza PainKiller13 (#7914) üzenetére


pipo112
senior tag

nekem azt írta Márc 11-30 között kapom meg kíváncsi leszek milyen lesz de akkor újra fogom pasztázni a vga-mat az tuti veszek egy chill factor 3 vagy mx 4 et bár utóbbi nekem annyira nem jött be

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7916) PainKiller13 válasza pipo112 (#7915) üzenetére


PainKiller13
őstag

mx-2 a legjobb.

(#7917) neko18 válasza pipo112 (#7915) üzenetére


neko18
senior tag

mx-2őt én is erősen ajánlom!
Bármire jó, szinte kenyérre lehet kenni :C :C :C
Nekem VGA-n, CPU-n is az van és nagyon jól teszi a dolgát :K
Picit kételkedtem, hogy alig fog változni valami, de aztán jött a meglepi :U

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#7918) pipo112 válasza neko18 (#7917) üzenetére


pipo112
senior tag

betesztelem majd de azért chill 3-at tuti veszek nagyon jó kis paszta

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7919) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Adott egy 5870, amin nem gyári hűtő volt, de megvan hozzá az is. Elvinnék a VGA-t, de a gyári hűtéssel. Az a helyzet, hogy már így vettem. A bibi az, hogy a ramokon és egyéb helyeken, ahol gyárilag nem volt borda, ott ugye most van és hát..baromira nem akar lejönni.. :U . Van valakinek valami kíméletes ötlene erre?

(#7920) neko18 válasza pipo112 (#7918) üzenetére


neko18
senior tag

Az is jó, csak a gyárit kend le róla, mert a legtöbb egy kalap szamócát sem ér :U

kdxsv

(#7921) Geller72 válasza Geller72 (#7919) üzenetére


Geller72
veterán

+ oldva. thx.

(#7922) csabyka666 válasza Geller72 (#7919) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nagyon finoman, érzéssel mozgasd (csavard) jobbra, balra, jobbra, balra... Előbb utúbb meg kell mozdulnia. De tényleg nagyon vigyázz, nehogy lesöpörj pár SMD alkatrészt, illetve nehogy megsérüljön a ram!

OFF: Vagy pedig add el a ramsünikkel együtt. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7923) csabyka666


csabyka666
addikt

Én is kérdeznék egyet. A GeForce 9600GT-men egy Zalman VNF100-as passzív hűtő van. A gépházam jól szellőzik, elöl és hátul 12cm-es ventilátorok szívják illetve fújják a levegőt, a videokártya mégis 70-75 fokos. Az a furcsa, hogy már a Windows használatakor is ilyen fokokat mutat az AIDA. Valószínűleg valósak az értékek, mert a kezem nem állja el. :(
Ha ráhajtom maximális fordulatra a ventiket, akkor leviszi 60-65 fokra a kártyát, de egyrészt - szerintem - még ez is sok, másrészt pedig akkor olyan hangos a gép, hogy nem tudok mellette megmaradni.

Mitől lehet, hogy mégis ennyire fűt a kártya? Úgy emlékszem, korábban 50 fokig sem emelkedett a hőmérséklete. (327.23-as driver van fenn.)

Van valakinek ötlete, mi okozhatja ezt a gyanúsan nagy hőmérsékletet?

Vagy csak nekem sok ez a 70-75 fok?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7924) neko18 válasza csabyka666 (#7923) üzenetére


neko18
senior tag

Be van kenve hűtőpasztával?Mikor volt utoljára kenve? Én mindenképpen raknék rá 1-2 alacsonyabb fordulatú ventit a passzív hűtőre, lehet akár fix is szerintem :) Nagyon sokat számít.
Esetleg nincs húzva vagy ilyesmi? Pl húzva hagytad aztán azért melegszik :)
Más ötletem nincs :(

Nekem a VTX HD 6850 2-3 óra bf3 multi után fullosan 1080p-be van olyan 60-65 fokon, szóval nem hiszem hogy normális

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#7925) csabyka666 válasza neko18 (#7924) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze, pasztázva van, de lehet, hogy lekenem újra. Végülis nem veszítek vele.

Húzva nincs, soha nem is volt. A venti-téma jó ötlet, bár eredetileg minimalizálni akartam a ventik számát a házban. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7926) neko18 válasza csabyka666 (#7925) üzenetére


neko18
senior tag

+2 alacsony fordulatú nem szoroz nem oszt a dolgon :) Még ha csak fixre tudod bekötni akkor is jó :)

kdxsv

(#7927) csabyka666 válasza neko18 (#7926) üzenetére


csabyka666
addikt

Tettem rá friss pasztát. Végülis már kijárt neki, mert néhol eléggé meg volt keményedve a régi.
Most 60-65 fok körül van a kártya, viszont ez becsapós lehet, mert tegnap este a külső hőmérséklet 22 fok volt, most meg "csak" 19 fok van.

Megpróbálom azt is, hogy egy olyan plexit teszek a ház oldalára, amin nincsenek lyukak, hátha úgy jobb lesz a ház belsejében az áramlás. :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7928) neko18 válasza csabyka666 (#7927) üzenetére


neko18
senior tag

Megpróbálhatod, de szerintem 60 alá nem fog menni most. Ha pedig beköszönt a nyár akkor simán mehet majd fölé is :) Ezért is javasoltam hogy köss rá 2 kisebb alacsony fordulatú ventit :K

kdxsv

(#7929) csabyka666 válasza neko18 (#7928) üzenetére


csabyka666
addikt

Jól gondoltad, 61 fokon üzemel most. Újrapasztázva, teljesen zárt oldallappal.

Hamarosan kapni fog egy 8-as ventit, alapon járatva. Jelentkezem, hogy mennyit vett le a hőmérsékletből. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7930) pipo112


pipo112
senior tag

Spire pasztát ismeri valaki?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#7931) csabyka666 válasza neko18 (#7928) üzenetére


csabyka666
addikt

Na, beiktattam egy 8-ast, amit persze szabályoztam is. Éppen hogy forog, hangja gyakorlatilag nincs is, és 45 fokra szorította le a VGA hőmérsékletét.

Köszönöm az ötletet! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7932) PainKiller13 válasza csabyka666 (#7931) üzenetére


PainKiller13
őstag

Milyen típusú a 8as venti? Csak mert énis most akarok egy 8ast beszerelni :)

(#7933) neko18 válasza csabyka666 (#7931) üzenetére


neko18
senior tag

Szívesen, máskor is :) Sok különbség van a passzív és az aktív hűtés között azért. Manapság már kell az aktív mindenhova szinte :) Alacsony fordulaton is eléggé lecsökkennek a hőmérsékletek :)
Örülök hogy bevált és tudtam segíteni :)

kdxsv

(#7934) csabyka666 válasza PainKiller13 (#7932) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez egy Revoltec, 3 pines, piros ledes 8×8-as példány. :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7935) csabyka666 válasza neko18 (#7933) üzenetére


csabyka666
addikt

Nos, szerintem ezt a VNF100-as Zalmant kisebb teljesítményű (de inkább úgy mondom, alacsonyabb hőleadású) videokártyákra tervezték. Szerintem a 9600GT-hez kevés. :(

De így, rásegítéssel már teljesen rendben van. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7936) neko18 válasza csabyka666 (#7935) üzenetére


neko18
senior tag

Némelyik vidikarinak már a léghűtés is kevés :) Teljesen normális hogy egyre nagyobb teljesítményű karikhoz egyre több hő fejlődik és ezt egyre hatékonyabban kell elvezetni :)

kdxsv

(#7937) csabyka666 válasza neko18 (#7936) üzenetére


csabyka666
addikt

Így van. Nekem fontos az is, hogy halk legyen. :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7938) ladanyi


ladanyi
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy Sappire HD7770 vapor-x videókártyához tudtok-e ajánlani hütőventit. Sajnos úgy tünik a venti csapágyazása megadta magát és nem tudok komplett hűtőt cserélni, mert elveszíti a garanciáját (garanciában szereltetni sajnos sok idő mert webshopos vásárlás volt). Szóval az érdekelne csak a vga két hűtőventijének cseréjére tudtok-e ajánlani ventillátort vagy ha nem akkor esetleg milyen hűtő megy rá az olcsóbb (de elegendő) kategóriából?
Erről a kártyáról van szó:
https://ipon.hu/webshop/product/sapphire_11201_05_20g_hd7770_1gb_gddr5_vapor_x_pcie/206044

(#7939) Khaan


Khaan
csendes tag

Üdvözlet!

Van egy két éves Asus EAH6870-es kártyám, amelynek a ventilátora alapjáraton elkezdett halkan zörögni. Olajozással gondolom nyernék néhány hónapot, de valami jobb megoldást keresek.
85mm átmérőjű Everflow T129215SU (DC 12V, 0,50AMP) ventit, vagy ennek megfelelőt honnan tudnék beszerezni? Az általam ismert webes boltokban már körülnéztem, de semmi eredmény.

Egy kép a ventiről:

[ Szerkesztve ]

(#7940) sirdenis válasza Khaan (#7939) üzenetére


sirdenis
tag

giga gtx 460-ra keresek én is most ventit , mert baromi hangos. Ezt Néztem ki rá. Elvileg ez is akkora mint a tiéd. Kérdés , hogy elég lesz e? ebayen vannak ventik csak drágábban jön ki int ez.

[ Szerkesztve ]

(#7941) Khaan válasza sirdenis (#7940) üzenetére


Khaan
csendes tag

Köszi a tippet! Elvileg tényleg jó lenne egy ilyen. Már csak a beszerezhetőség a kérdés, illetve a rögzítés. Köszi mégegyszer!

(#7942) TaaT


TaaT
veterán

Arctic Accelero Xtreme IV

A lefogató merevségi problémáját persze nem küszöbölték ki :W

Give them hell Ukraine!

(#7943) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Sziasztok! Gyors help kène!

Gigabyte HD4870 1gb gddr5
Arctic cooling accelero twin turbo
P5Q Se plus

gondom, hogy se a 3 pin kábelt, se a 4 pin kábelt nem tudom hova dugni :s... létezik valami átalakító? esetleg most vmi gyors kábel faricskálás és fel a 2 pin csati? Úgy működne?

(#7944) fishme


fishme
tag

Hello
Van egy vtx3d ati radeon hd 6850 x-edition kártyám a gyári hűtése nagyon hangos újra pasztázáson és takarításon túl vagyok kicsit jobb lett de még mindig zavaróan hangos milyen hűtést ajánlotok erre a kártyára ami lényegesen halkabb mint a gyári ?
A segítséget előre is köszönöm.

(#7945) patex1983 válasza fishme (#7944) üzenetére


patex1983
őstag

Accelero Twin Turbo II. Nálam 6870-et hűtött. Max fordulaton is néma.

X

(#7946) Speed® válasza fishme (#7944) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha olcsón akarod megúszni, lerobbantod a ventit+burkolatot és ráraksz 2db normálisabb 92es ventit. AC F9 PWM/PST közösítve, mPWM átalakítóval pl. Vagy ha nem zavar a dizájn, 1db normál 12es venti 1000rpm körül..a borda nem rossz.

(#7947) fishme válasza patex1983 (#7945) üzenetére


fishme
tag

Eléggé borsos az ára ennyit nem nagyon akarok rákölteni.

(#7948) fishme válasza Speed® (#7946) üzenetére


fishme
tag

tehát akkor a borda marad csak, és utána amit írtál azt nem igazán értem :D mit közösítek mivel ?

(#7949) Speed® válasza fishme (#7948) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmit semmivel, ha nem barátod a google :P AC F9 PWM ventik, összeköthetők a csatijuknál fogva, hogy 1 aljzatról menjenek. De egyszerűbb rádobni gyorskötözővel egy normál 12es ventit, ami halk. Aztán problem solved.

(#7950) fishme válasza Speed® (#7949) üzenetére


fishme
tag

Jah értem köszönöm a segítséget

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.