Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Creep válasza bertalanimre (#7000) üzenetére


Creep
tag

Most olvastam vissza :D
Twin turbo 2 lenne a legjobb rá,de ha tudsz nekem írni egy olcsóbb változatot,akkor írd nyugodtan :D

Privátra válaszólj.

(#7002) bertalanimre válasza Creep (#7001) üzenetére


bertalanimre
tag

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835186053

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7003) Creep válasza bertalanimre (#7002) üzenetére


Creep
tag

Várok még egy kicsit.a meg felelő hűtőre:D

Privátra válaszólj.

(#7004) >Deego..


>Deego..
senior tag

Üdv

Furdal a kíváncsiság, hogy milyen hűtőt lehet rárakni egy HD 7770 re. Jelen esetben Vapor-X et használok, nincs is semmilyen probléma vele, de azért lehet megkockáztatnám a cseréjét.

Érdekelne ki próbálkozott vele és mik azok a hűtők amik rámennek akár régi szériából vagy újból?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7005) >Deego.. válasza >Deego.. (#7004) üzenetére


>Deego..
senior tag

Kutakodtam és 1 alternatívát találtam és elméletben rá is menne lyukkiosztás szerint a 7770 re.
Coolink GFX Chilla

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7006) Toncsiii93 válasza >Deego.. (#7005) üzenetére


Toncsiii93
tag

jó kis hűtő, engem is érdekelne ilyen a 8800 gtx re.

(#7007) Indy69 válasza >Deego.. (#7005) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nekem anno 9600gt volt és nagyon jó,no hang és cirka -20cf vert a gyári hűtésre 50-55cf nél nem ment feljebb nyáron a 30 fokos szobában,játék közben :K

(#7008) >Deego.. válasza Indy69 (#7007) üzenetére


>Deego..
senior tag

:R Ez jó hír.
Remélem találok és jó is lesz majd.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7009) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

A non-Ti GTX 660-amon befürödtem az Alpenföhn Peter-rel, nem megy fel rá, mert az alsó heatpipe elakad a dual-DVI-ben. Pár mm hiányzik, de a felfogatót nem tudtam meghekkeltetni. Ráadásul ez egy HD 79XX verzió, aminek a rombusz talpa csak bizonyos tűrés mellett fedné még le a magot, nagyobb eltolás mellett nem biztos, hogy 100%-os lenne a felfekvés.

A Prolimatech MK-26-tal van valakinek tapasztalata a non-Ti GTX 660-akon? Sikerült már valakinek feltenni rá? Vagy ott meg a borda alja lóg bele a dual-DVI-be? Tiszta haszon, hogy a GTX 660 Ti-k PCB-jén a mag távolabb van a VGA hátlapjától a non-Ti GTX 660-hoz képest, így a Ti-nél csak a VRM bordái jelenthetnek problémát...

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7010) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
manapság mivel érdemes monitorozni a CPU/GPU és egyebek hőmérsékletét Win 7 alatt?
köszia választ
Bye Peti

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7011) Vigneau válasza Peti78 (#7010) üzenetére


Vigneau
félisten

Pl. HWMonitor, GPU-Z, AfterBurner, GPU Tweak, OC Guru, PrecisionX és még sorolhatnám. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7012) bertalanimre válasza Vigneau (#7011) üzenetére


bertalanimre
tag

Pont a legjobbat hagytad ki :) EVGA. Nem csak monitorozásra jó, de a venti pörgését, és a GPU vagy a memória sebességét is tudod vele módosítani. Ja és egyszerű mint a faék :D

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7013) Vigneau válasza bertalanimre (#7012) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem, nem hagytam ki: PrecisionX. Ott van a lista végén, de nem véletlenül. Nem minden VGA-t támogat rendesen, az AMD-k kizárva, főleg ha tuningról (feszemelés) van szó.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7014) Peti78


Peti78
őstag

köszi! :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7015) bertalanimre válasza Vigneau (#7013) üzenetére


bertalanimre
tag

Dehogy van kizárva az AMD :D Radeon 5770-esem van és gond nélkül állítok rajta amit akarok. Amúgy tényleg átsiklottam felette, bocsi :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7016) Vigneau válasza bertalanimre (#7015) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam a Sapphire HD 7950-et nem szerette, még ki is írta, hogy nem támogatott. Igaz, az nem a 4.x.x verzió volt, hanem még valamelyik 3-as. ;)

Egyébként, amikről beszélünk, mindnek közös a gyökere, RivaTuner-en alapszik az összes. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7017) deadwing


deadwing
addikt

Emberek!
Miért lehet az, hogy 2 tök egyforma hűtőt raktam fel 2 egyforma kártyára, de a hatásfokoknál döbbenetes különbségek vannak? Konkrétan 20 fok... A rosszabbiknál azt érzem hogy nem adódik át a gpu-ról a hő a csövekre, de már a platnira sem. A jobbiknál okádja ki a meleget a hűtő, míg a másiknál nem igazán. Vagyis megszorul a meleg a gpunál. Többször szétszedtem már, pasztázás tökéletes, mi lehet a baj? A rosszabbiknál már gyári hűtővel is bajok voltak, elképzelhető hogy olyan selejtes a kártya, hogy nem párhuzamos a gpu a panellel? Mit tudok tenni ezzel így? Kihullik már a hajam is :(
Erről van szó.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7018) bertalanimre válasza deadwing (#7017) üzenetére


bertalanimre
tag

Azt tudom elképzelni ami velem megesett, maradt egy hajszál vékony rés a hűtő és a GPU közt. A hőmérséklet brutális volt :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7019) deadwing válasza bertalanimre (#7018) üzenetére


deadwing
addikt

Közben megcseréltem a hűtőket. Itt a teljes sztori, utolsó pár hsz. Megköszönném, ha valaki tudna valami okosat mondani :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7020) Vigneau válasza deadwing (#7019) üzenetére


Vigneau
félisten

A melegedő az "érintetlen" VGA, vagy már volt reballozva?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7021) deadwing válasza Vigneau (#7020) üzenetére


deadwing
addikt

Érintetlen. 3 éves kb. De a gyári hűtőjével is mocsok meleg volt az a magja. Tényleg olyan mintha rosszul állna az a gpu a panelen, lehet nem párhuzamos a lappal. Szemmel persze nem látni, de mi lehet más oka a melegedésnek? 3 hűtővel próbáltam, eredmény nélkül.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7022) thboxx válasza deadwing (#7021) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Esetleg gyárilag túl sok feszt kapnak a gpu-k, Bios-t frissítettél már rajta?
Megnézheted azt is, hogy nincs-e esetleg lesarkalva a gpu... Az is okozhat ilyet. Amúgy mind2 gpu melegebb, mint az átlag, vagy csak az egyik?

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7023) deadwing válasza thboxx (#7022) üzenetére


deadwing
addikt

Mindkettő melegebb, de az egyik mag nagyon sokkal. Lesarkazás nincs. Nem az a gond, hogy melegebb, hanem hogy akármilyen hűtőt rakok fel rá, nem szállítódik el a hő. Másképp mondva, a hűtőből alig jön meleg levegő, kb kihasználatlanul pörög. A gpu és a hűtő kapcsolatánál lehet valami gixer, mert ugyanez a hűtő tökéletes egy másik kártyán. Olyan, mintha a gpu másképp lenne pozicionálva.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7024) >Deego.. válasza deadwing (#7023) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nem próbáltad hogy több pasztát teszel rá, hogy nem e töltené ki a rést és más hőfokot mutatna?
Akkor szerintem biztos hogy a gpu mag lenne a rossz.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7025) deadwing válasza >Deego.. (#7024) üzenetére


deadwing
addikt

Paszta elég sok volt rajta, kb a felét ki is túrta a gpu mellé. Igaz ugyan, hogy kevesebbel még rosszabb lett... Jelenleg ez a helyzet áll fenn mivel elfogyott az MX4.
Gap paddel nem próbáltam még, úgy tudom gpuhoz nem igazán használhatóak. Vagy megérne egy próbát vajon?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7026) >Deego.. válasza deadwing (#7025) üzenetére


>Deego..
senior tag

GPU alá nem ajánlott.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7027) Peti78


Peti78
őstag

na 15 perc furmark után 57 fok a gpu
persze most a levegő hőmérséklete sem túl magas
AA nélkül. majd megnézem 8x an is

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7028) Peti78 válasza Peti78 (#7027) üzenetére


Peti78
őstag

8x aa 1920x1080 58 fok

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7029) thboxx válasza deadwing (#7025) üzenetére


thboxx
aktív tag

A GPU-kat mivel pucoltad le mielőtt feltetted volna az AC-t? Esetleg meg lehet próbálni másik gépben, másik slot-ban hogyan viselkedik a kártya. Csavarokat mennyire húztad meg? Az se jó ha izomból van meghúzva, meg az se, ha túl laza... A csavarlyukak mind egyeztek hátulról szépen? A paszta megint egy másik dolog... Abból sem jó a túl sok. Én pl picit nyomok a CPU, vagy GPU közepére, majd nejlonzacsiba dugott ujjal szép vékonyan elterítem. Ez nekem pl eddig bejött... De van erre megvehető megoldás is... :DDD

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7030) deadwing válasza thboxx (#7029) üzenetére


deadwing
addikt

Kevés alkohol, és papírzsepi + köröm :) kombó. Amikor már szép tiszta lett, újra alkohol majd szárazra törlés. Ez után már nem érek hozzá ujjal. Én is szétkenem a gpu-n a pasztát, egyenletesen és nem sokat. Egyébként ez lehet probléma, ha pl nem párhuzamos a gpu a hűtővel, lehet jobb megoldás csak a közepére egy nagyobb adag, és oda folyik ahol nagyobb a hely. Nem? Másik slotban is volt. Hát én izomból meg már méregből húztam meg az összes csavart. Mindkettő kártyán ugyanígy jártam el, szóval az eljárásomban nem biztos hogy van hiba. Ha lesz MX4-em, újra pasztázom megint a középre pötty megoldással és megpróbálom nem megtépni a csavarokat, hátha javul valamit. De szerintem emiatt 20-25 fokot nem fog sajnos :(
Apropó, milyen üzletben találhatok pont ilyen csavarokat ami a kártyán van? Némelyiket nem ártana már cserélni...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7031) Peti78 válasza deadwing (#7030) üzenetére


Peti78
őstag

hali. azt olvastam, ha tul sok a paszta, akkor nem adja át a hőt

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7032) deadwing válasza Peti78 (#7031) üzenetére


deadwing
addikt

És ha nagy a távolság? Inkább paszta mint levegő, nem? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7033) Peti78 válasza deadwing (#7032) üzenetére


Peti78
őstag

pasztával nem érdemes az űrt kitölteni, egyaránt rossz :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#7034) thboxx válasza deadwing (#7030) üzenetére


thboxx
aktív tag

Azt még megnézheted,ha tudod,hogy a GPU-t körülvevő lesarkazást gátló keret nincs-e magasabban,mint maga g GPU. Ott valami eltartja a hűtőt.Ha valami deformált lenne, a PCB-nek kéne engedni minimálisat,hogy hozzáérjen.Ha meg annyira deformált lenne,hogy nem, az szemmel is látszana...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7035) deadwing válasza thboxx (#7034) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tartja el. Most kipróbáltam nagyon vékonyan bekentem a hűtőt, összeraktam majd leszedtem róla, teljesen jól felfekszik a gpu. Sok paszta okozhat 20 fok difit? Ezt mondja meg valaki :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7036) bertalanimre válasza deadwing (#7035) üzenetére


bertalanimre
tag

Szerintem igen. A paszta az nem jól vezeti a hőt, de amikor felfekszik a hűtő a GPU-ra akkor azokat a mikroszkopikus réseket tölti fel amik gátolná a hűtő optimális működését. Ha vastagon tesszük akkor már nincs értelme. Amúgy a hűtőpasztának ki lehet próbálni a nagyon TESCO-s ketchup-ot ( azért mert abban nincsenek paradicsom rostok, tök mű az egész. Jobb mint a legdrágább hűtőpaszta :R

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7037) deadwing válasza bertalanimre (#7036) üzenetére


deadwing
addikt

Na ne. Attól még kiszáradhat. Akkor má inkább kolbászzsír. Az tuti nem szárad ki :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7038) bertalanimre válasza deadwing (#7037) üzenetére


bertalanimre
tag

Dehogy szárad ki :) Nekem a CPU-m alatt figyel :D A kolbászzsír pedig szagos :D

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#7039) deadwing válasza bertalanimre (#7038) üzenetére


deadwing
addikt

Magyaros pc... :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7040) thboxx válasza deadwing (#7035) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szóval, ha még mindig fenn áll az a dolog, hogy melegek a magok, javaslom mérd meg "külső" hőmérővel, valamint a hawerodét is ugyan azon a ponton, ugyan olyan hűtővel. Van még egy olyan végső tippem, hogy az érzékelője rossz a karidnak. Tehát: magas hőfokot mutat, "pörög a venti ezerrel"... de ha valójában mégsem olyan melegek a magok, hiába várod a hűtőről a meleget...
Esetleg még lehet ( nem elkeserítés képp ) maga a kari is hibás... Gyenge fet, vagy ellenállás... de ehhez már annyira nem konyítok... :B

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7041) deadwing válasza thboxx (#7040) üzenetére


deadwing
addikt

Kevés pasztával már sokkal jobb a helyzet. Még mindig meleg, de már nem annyira. Ha összegzem azzal, hogy az ő kártyája kb új, enyém meg több mint 2 éves, már elfogadható a tényállás, még ha nehéz is elfogadnom... Az biztos, hogy játék alatt így is tökéletes a kártya, nem melegszik annyira, mint azzal az alkalmazással amit én futtatok vele jelenleg... :) Érzékelő pontatlanságra én is gyanakodtam, ha még ezt is belevesszük, lehet, hogy semmi baja sincs. Köszi a segítséget mindenkinek! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#7042) thboxx válasza deadwing (#7041) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igazán nincs mit. Örülök, ha segíthettem! :))

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#7043) Creep


Creep
tag

Szevasztok "ismét :D"

Tegnap vettem egy ac twin turbo pro hűtés,és ma akarok neki állni fel szerelni a 6870-re.

A képen látható egy szürke hővédő kis pad vagy mi lenne az.Ezt le szedetem,kérdésem az lenne,ezt vissza kéne rakjam az új hűtés végett?Bár azzal a felülettel nem érintkezik a hűtő,ahol a szürke kis védő csík van.

Még annyi hogy jó pár ram süni nem úgy ragad ahogy kéne,a két oldalú ragacsot csak kaparjam le,vagy alkohollal,ha tudom valahogy szedjem le róla?
Kétoldalú ragacsként mindegy hogy milyet rakok fel?Vagy ebből is valami jobb hőleadó ragacs kéne?

Előre is köszi a választ.

Privátra válaszólj.

(#7044) >Deego.. válasza Creep (#7043) üzenetére


>Deego..
senior tag

A thermal padot nyugodtan eltávolíthatod. De nyigodtan vissza is rakhatod a fet hűtőt természetesen ha van külön bordája,.
Ha nem ragad a süni akkor megpróbálhatod jobb minőségű 2oldali ragasztóval, de álltalában a 3m ragaccsal el látott sünik jól ragadnak.

Én is tapasztaltam hogy az Arctic süniein nagyon gyér a ragasztó, anno 4830 volt és egy darabig ragadt, aztán használt közben sorra potyogott le mind.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7045) Creep válasza >Deego.. (#7044) üzenetére


Creep
tag

Van itt sima borda amit az ac-hoz kaptam,az szerintem rá teszem,és passzol is rá.
Vettem kb egy hete glide-ot az egérhez,és ahoz kaptam kétoldalú ragasztót,kb anyagra ugyan az,bár szerintem nem a legjobb hozzá.

Még várok pár hszt tőled,vagy másoktól,és aztán neki állok a karinak,bár már tegnap szétszedtem értelme nem sok volt.. :D

Itt van egy video,ahol pont egy tégla hűtéses 6870"Ami nekem is vanlink igaz nekem borda nem volt a t padon :S Kicsit másabb",amire ac twin turbot tesz a srác.
De viszont ő csak a ram süniket rakja fel és csókolom.

Privátra válaszólj.

(#7046) >Deego.. válasza Creep (#7045) üzenetére


>Deego..
senior tag

Hát nem akarok hülyeséget írni illetve nem is buzdítalak hogy kipróbáld de én anno egy nagyon kevés minőségi pasztát nyomtam a ramsüni aljára és úgy raktam fel és használtam, igaz nem sokáig de tartott.

Veszteni valód nincs, mindenképpen próbáld ki a 2 oldalú ragasztót.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7047) Creep válasza >Deego.. (#7046) üzenetére


Creep
tag

Ragacs marad,bár sokan pasztát használnak a sünikhez :D
Én is gondolkoztam hátha,de a ragacs jobbnak tűnik,viszont a paszta jobban vezeti a hőt.

Köszi :R

Privátra válaszólj.

(#7048) >Deego.. válasza Creep (#7047) üzenetére


>Deego..
senior tag

Nincs mit, aztán várok néhány képet a kész termékről.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#7049) Creep válasza >Deego.. (#7048) üzenetére


Creep
tag

Még nem szereltem teljesen össze.
+2bordával,vagy csak az alap bordák legyenek?:D

Privátra válaszólj.

(#7050) >Deego.. válasza Creep (#7049) üzenetére


>Deego..
senior tag

Sry nem tudom megnézni nem vagyok regelve + ra.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.