Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7601) fbeni91 válasza djdaniel (#7600) üzenetére


fbeni91
tag

helyes írást haggyuk. amennyit én már gépeltem... XD hagyuk. :D

(#7602) tailor74 válasza fbeni91 (#7601) üzenetére


tailor74
őstag

Uhhhh... :Y
Ne haggyuk ....vagy hagyuk ..... netán hagyjuk...? Gáz...

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7603) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Accelero Xtreme III kártyára feltéve mennyi helyet foglal, hátha valaki tudja. CF konfiguráció miatt lenne fontos. A két használható pci-e slot között 3 kártyahely van. Így áll a dolog a két slotos gyári hűtéssel. Kérdés, beférne alá a másik VGA is, ha felül egy AC feszít?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7604) TaaT válasza MPowerPH (#7603) üzenetére


TaaT
veterán

Az AC Xtreme III 3slotot foglal, tehát a negyedikbe (piros Pci-e) már rakhatsz eszközt. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7605) MPowerPH válasza TaaT (#7604) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajna a legutolsó pci-e port csak 4x-es.... És valszeg nem is működne a CF, ha oda tenném. Csak a felső két pci-e slot játszik...

Don't Tread On Me

(#7606) Raggie válasza MPowerPH (#7603) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem EZ alapján úgy tűnik menne... vagy ez nem az accelero xtreme 3 ??

Clint Eastwood FTW

(#7607) MPowerPH válasza Raggie (#7606) üzenetére


MPowerPH
félisten

És igen... Az már más kérdés, hogy mennyire örül majd a felső VGA, annak, hogy kapja a hőt az alatta lévő nyáktól, pluszban ugye lehet az a 3 venti sem tud elég friss levegőt beszívni azon a kis résen... :(

Don't Tread On Me

(#7608) TaaT válasza MPowerPH (#7605) üzenetére


TaaT
veterán

Bejelöltem a képen hogy mennyit foglal. :) [3slot]

"mennyire örül majd a felső VGA"

Az SLI/CF már csak ilyen. :)

"sem tud elég friss levegőt beszívni azon a kis résen..."

Ennek a ventilátor kialakításnak ez az egyik trükkje [link] lerakod a földre és akkor is tud elegendő levegőt oldalról szívni. ;)

Give them hell Ukraine!

(#7609) MPowerPH válasza TaaT (#7608) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszi. :) Akkor valszeg ez még egy járható út.

Don't Tread On Me

(#7610) TaaT válasza MPowerPH (#7609) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy ha megoszthatom a személyes tapasztalatomat az Xtreme III-al kapcsolatban, minden szép és jó, kivéve a rögzítő keret merevségét, na az egy nagy nulla. :((( [link]

Give them hell Ukraine!

(#7611) MPowerPH válasza TaaT (#7610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép... :(( A régebbi verziókkal én ezt nem tapasztaltam. Már ezek is spórolnak...

Don't Tread On Me

(#7612) TaaT válasza MPowerPH (#7611) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, mert a régebbi verzióknál felhajtották a peremet, így azok merevebbek voltak.[link]
Ezzel spóroltak kb 2ft-ot per darab :(((

Most csinálnom kell egy vastagabb segédkeretet mert így nem lehet rendesen rászorítani...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7613) MPowerPH válasza TaaT (#7612) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elsőre ez fel sem tűnt... Sz@r-szemét munka. Pont akartam írni, hogy így a felfogatás is elég nehézkes lehet. Köszi az infokat, akkor azért ez is alaposan megfontolandó több okból is.

Don't Tread On Me

(#7614) Raggie válasza MPowerPH (#7613) üzenetére


Raggie
őstag

Egyébként ez meg egy Peter milyen viszonyban vannak hűtési képesség szempontjából? (Peter mondjuk 2db 12cm-es ventivel)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7615) TaaT válasza Raggie (#7614) üzenetére


TaaT
veterán

12-es ventikkel alacsonyabb hangerőn lehet ugyanazt a teljesítményt hozni. [link]

Give them hell Ukraine!

(#7616) MPowerPH válasza Raggie (#7614) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kb. ugyan ott vannak, de a Peter, SLI-CF konfigban kilőve...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7617) MPowerPH válasza TaaT (#7610) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tádááá... Ahogy megmondtad. így feszít egy 290-en. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7618) TaaT válasza MPowerPH (#7617) üzenetére


TaaT
veterán

Micsoda véletlen. :)

Give them hell Ukraine!

(#7619) Xaels válasza TaaT (#7612) üzenetére


Xaels
félisten

Peter-nél a rögzítő csavarok menete szar. Elég könnyen megszakad. 2-t szereltem az elsőnél az egyiket sikerült meg is szakítani. Kellett pluszba alátét, hogy megfelelően tartson.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7620) Vigneau válasza Xaels (#7619) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint akkor az MK-26 elég strapabírónak sikeredett.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7621) laszlofonagy válasza fbeni91 (#7601) üzenetére


laszlofonagy
csendes tag

Hali!
Tudnál abban segíteni ,hogy egy Gigabyte HD 7790 ddr5 1 gb karira rá lehet e tenni egy Alpenföhn Peter - Radeon 79XX Edition VGA hűtőt ?
Utánna néztem a neten már mindenhol csak azt a szériát nam adták hozzá és nem akarok rosszat venni!
Előre is köszi!

(#7622) Xaels válasza Vigneau (#7620) üzenetére


Xaels
félisten

Nem találkoztam még MK-26-al szerelést tekintve így nem tudom. A Peter nagyon jól hűt, de kicsit kiábrándító volt az eset mert azt a bazi nagy bordát rendesen fel kell fogatni. De lehet az MK-26-ot egyszer megnézem a mostani Dual X gyári helyett.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7623) djdaniel válasza laszlofonagy (#7621) üzenetére


djdaniel
senior tag

ez most viccnek szántad ? :U
benne van a nevébe is hogy 79XX Edition tehát csak ehhez a szériához jó, a 7700-ashoz nem.

(#7624) Gerisz válasza laszlofonagy (#7621) üzenetére


Gerisz
addikt

Mérd le a csavarok központját és megtudod.

djdaniel: Meg a többihez amihez a Peter jó eredetileg.

43,2mm és 1,5-es távtartókkal jó a 7790-hez.
Ugyan az mint az 5770-hez. Arra elvileg jó a Peter.
De utánna kelle pontosan nézni. Én írnék nekik és megmondják az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#7625) Vigneau válasza Xaels (#7622) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem volt mindkettő. Jobbnak tűnik a Prolimatech, pedig nagyon bírom az Alpenföhn termékeit. Azonban azokat a pici csavarokat nagyon optimistán fejleszthette ki a gyártó a rögzítéshez...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7626) Xaels


Xaels
félisten

Bizonyos fordulatnál mindig berezonált a műanyag burkolat. Megoldottam :D [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7627) Raggie válasza Xaels (#7626) üzenetére


Raggie
őstag

:Y :C Sufnituning rulez!

Egyébként én meg szereztem ram és vrm hűtőbordákat, elvileg holnap jön a thermal pad, úgyhogy este felkerülnek a pcb hátuljára is a bordák a vrm-ekhez... :) Kíváncsi leszek számít-e majd valamit.

Clint Eastwood FTW

(#7628) Xaels válasza Raggie (#7627) üzenetére


Xaels
félisten

Az. Nem találtam más műanyag cuccot és jött a vacsi és belém csapott mint a villám.

[link] érdekes holmi. Kicsit borsos az az NZXT felirat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7629) Raggie válasza Xaels (#7628) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ahogy nézegettem a nagy vga-kra a full cover blokkok is 120-130 dolcsi környékén vannak, tehát ehhez veszel egy X40-est és kb ugyan ott vagy, de akkor ehez már van külön pumpád.

Clint Eastwood FTW

(#7630) Xaels válasza Raggie (#7629) üzenetére


Xaels
félisten

Azt írják nem csak Kraken hanem más Asetek gyártmányú hűtőkkel is jó. Nekem jó lenne ha sikerülne megcsinálni az egyedi Vulcan konfigot amit szeretnék, de az most sajnos anyagi okokból tolódott.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7631) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni, van egy Shappire VaporX HD7970 Ghz Edition videokartyam.
Sajnos mar a kezdetektol eleg hangos volt de csak nem reg vettem es eddig nem jatszottam szinte semmit.
De miota BF4 el jatszom a kartya 90 fok folott uzemel alig 20-30 sec utan es a ventik 100% on mennek.
Ma leszedtem a hutest, hogy legalabb pasztat csereljek es akkor vettem eszre, hogy elrontottak a forrasztast a rez borda ferden van a lamellakon es igy 1.5mm magasan van az egyik fele a mag folott. Megjavitani nem tudom. A garinak szerintem annyi, azzal, hogy szetszedtem de mivel a kartya kifogastalanul mukodik leszamitva a meleget meg a hangot (egyebkent a BF4 sem fagy le vagy ilyesmi) nem is tudom, hogy tudnam gariztatni illetve hetekbe telne postazni, a kartyat nem magyarorszagon vettem. Arra gondoltam, hogy lecserelnem a hutot es ehez kernek javaslatokat.

Itt egy kep okulas vegett :)

(#7632) Vigneau válasza Radványi (#7631) üzenetére


Vigneau
félisten

Volt valami műanyag kúp a hűtőborda és a PCB között, benne egy kis szivaccsal, ami a PCB-re volt ragasztva?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7633) Radványi válasza Vigneau (#7632) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nem volt. Semmi hasonlo

(#7634) Vigneau válasza Radványi (#7633) üzenetére


Vigneau
félisten

Az a Sapphire új "garimatricája". Ha a hűtő egyik csavarján se volt matrica, akkor elvileg nincs gond a garanciáddal.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7635) Radványi


Radványi
aktív tag

Itt egy masik kep itt latszik a hezag a ket felso sarokban, a bal oldalt levo saroknal meg jol illeszkedik amikor levettem latszott a pasztan is hogy nem volt kozepen.

[ Szerkesztve ]

(#7636) Radványi


Radványi
aktív tag

Szoval akkor probaljam meg gariztatni?

(#7637) Vigneau válasza Radványi (#7636) üzenetére


Vigneau
félisten

Én visszavinném, egy próbát mindenképp megér. Nem azért vesz az ember VaporX-et, mert ilyen élményekre vágyik. Kérdés, meddig tart a procedúra és kibírsz-e annyit a VGA nélkül.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7638) Radványi válasza Vigneau (#7637) üzenetére


Radványi
aktív tag

Hat igen pont ez a problemam meg azt sem tudtam meg kideriteni kinek kell postaznom newegg.com on vettem.
De szerintem nem nekik kell visszakuldeni a sapphire olalan meg azt irjak ok nem gariztatnak. Legjobb esetben is ket het a gari ugyintezes de felek lesz az 1 honap is nekem meg kell a gep es semmilyen masik videokarim nincsen itthon.

(#7639) Raggie válasza Radványi (#7638) üzenetére


Raggie
őstag

Vegyél egy Peter-t, told rá és kész! :)

Clint Eastwood FTW

(#7640) Ijk


Ijk
nagyúr

Hővezető ragasztót hogy lehet a legolcsóbban beszerezni? Artic accelero xtreme 2 plus-t szeretném majd hd7870-re áthelyezni, és ugye a rambordákat és a vrm bordát is át kellene tenni.
Láttam webshopokban 4k körül arctic silver-t, de az meg postával vagy 5k lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7641) TaaT válasza Ijk (#7640) üzenetére


TaaT
veterán

Én ebay-ről vettem. :)

Give them hell Ukraine!

(#7642) Raggie válasza Ijk (#7640) üzenetére


Raggie
őstag

Van MX-2 sok webshopban.

Thermal pad-ot és hővezető ragasztó csíkot meg aprón is árul egy tag. Én most rendeltem tőle nemrég. Még nem érkezett meg, de elvileg elég jó cuccai vannak. ("thermal-pad" szóra keress rá aprón és megtalálod) ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#7643) Vigneau válasza Radványi (#7638) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezt a háttérinfót nem tudtam, de ebben az esetben valóban egyszerűbb út rátenni egy aftermarket hűtőt. Vagy az alattam említett Alpenföhn Peter 79xx Edition-t, vagy a Prolimatech MK-26-ot.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7644) Radványi válasza Vigneau (#7643) üzenetére


Radványi
aktív tag

Vegulis sikerult kideritenem ki intezi a garit, fel is adtam a kartyat kivancsi leszek kicserelik-e.
Nem latszik rajta, hogy megpiszkaltam leszamitva, hogy tobb hovezetoanyagot tettem a magra hatha athidalom a hezagot. Ha visszakuldik akkor marad , hogy veszek ra egy hutot.

A vicces az, hogy 4 ilyen kartyat is vettem mert olcso volt $350
A tobbit haverok vettek meg de en valasztottam a 4 kozul ezt a peldanyt :)
Ami vegulis szerencse mert en elek Texasban ok meg mind Magyarorszagon vannak, nekik nehezebben menne a gari.

[ Szerkesztve ]

(#7645) Tripower


Tripower
tag

Sziasztok!

Az öcsémnek szeretnék venni egy VGA hűtőt, GTX 260.
Keresgéltem, nézegettem de én nem találtam semmit, Mintha soha semmi nem is lett volna hozzá.
Valakinek van esetleg valami ötlete mi az ami kompatibilis ezzel a kártyával és még használható is?
Vagy létezik, hogy nagy bukta volt a kártya és ezért nincs sehol semmi?

(#7646) Vigneau válasza Tripower (#7645) üzenetére


Vigneau
félisten

Pl. Prolimatech MK-13 és Gelid Icy Vision rev. 2.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7647) Tripower válasza Vigneau (#7646) üzenetére


Tripower
tag

Ohh, köszönöm, végre valami alternatíva. :R

(#7648) Tripower válasza Vigneau (#7646) üzenetére


Tripower
tag

Valami más esetleg?
Nagyon nem látok esélyt beszerezni 24.-ig

(#7649) Gerisz válasza Tripower (#7648) üzenetére


Gerisz
addikt

Kérdezd meg a Peter-t. Az elvileg jó a 2XX-as Nvidia-k hoz.
De 460 560-nak is ilyen a lyukosztása ezért még az MK-26-nak is jónak kell lennie.
Merlinnél meg megvan addig simán.

(#7650) Vigneau válasza Gerisz (#7649) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, valóban említette a GTX 2xx szériát a kompatibilitási lista a Peter-nél is. De az MK-26-nál erre a szériára már nem tértek ki a honlapon.

Apropó, nézted, hogy egy ideje érkezőben a Peter II? Végre javítottak a hőcsövek elrendezésén, hasonló az MK-26-hoz. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.