Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6901) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6900) üzenetére


bertalanimre
tag

A csomagot átvettem. Nem semmi. :) Pici kis csomag, elsőre azt hittem, hogy valami átverés lesz. De mikor kivettem, akkor már azért éreztem, hogy ez nem lesz gyenge. Este 7-8 környékén nézz vissza megint, akkor fogom beépíteni ( bár lehet, hogy abból csak este 9-10 lesz. )

Bevinni meg be ne vidd!! Mondanak majd olyan árat, hogy a hajad is kihullik tőle. Szerintem rápakolnak majd neked egy ilyet és közlik, hogy: Ezzel jobb lesz. Az árából inkább vennél egy másik videókarit szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6902) Hardver Arc válasza bertalanimre (#6901) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Okés én csak 7 ig vagyok net közelben.Majd akkor leírod holnap úgyis elolvasom.. Mennyibe vetted amúgy?
Hát jah megkérdeztem hogy mien árba lenne egy új hűtés mert ugye ez csak egy kb 4-5centis venti van rajta és mondta hogy 800ft tól fölfele akár 5000-ig is.. most ha beviszem és megcsinálja a munkadíj is lesz úgyis egy 1000 res biztos lehet a hűtés is kb 3ezer... De inkább rendelek énis majd. :D

[ Szerkesztve ]

(#6903) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Lecseréltem egy régi kártyán egy régi, hangos hűtést. A régi csatlakozója ilyen: [link] és egy ilyen foglalatba passzolt bele: [link], viszont az új hűtésnek ilyen a csatlakozója: [link].
Kérdésem az lenne, hogy kapható-e olyan átalakító, amivel a kártyára kötve használható a hűtés (ez lenne a jobb megoldást) Továbbá kapható-e olyan átalakító, amivel az új csatlakozót molexre vagy 3-4pinesre tudom alakítani?
:R

[ Szerkesztve ]

(#6904) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6902) üzenetére


bertalanimre
tag

Szia,

Ezer bocs, hogy csak most teszem fel tapasztalatom, eléggé el voltam havazva. Szóval vedd meg MINDENKÉPP!!!!

Eddig hangosan hűtött 100% mellett is olyan 85 fokra .... Most, ha 100%-on pörgetem ( a 12V-os csatit használva ) akkor sincs semmi, de semmi hangja és a hőmérséklet is 65 foknál nem megy feljebb.

Összeszerelésében pedig nem komplikált. A hozá adott útmutatón sokkal bonyolultabban írják le mint amilyen. Ha van egy kis hozzáértésed, műszaki ismereted és józan paraszti eszed akkor nincs is szükséged rá. A + 16 db hűtőborda a csippekre pedig szintén nagyon jól használhatóak. Kb 30 perc kötés után fixen fent vannak nekem és azóta se jöttek le.

Egy szó mint 100: Arctic Accelero L2 Plus

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6905) s3nk!


s3nk!
csendes tag

Sziasztok!
nvidia quadro 4000-re szeretnék hűtést venni. Ac accelero s1 rev2-re gondoltam. Szerintetek jó rá? A csavartávolságokon és a házhoz viszonyított pozícióján kívül kell még figyelni valamire? Pl a cpu és az ellendarab mérete? Használtan venném, és a ram-hűtő bordák ragasztása már nem megfelelő. Lehet kapni hozzá ragasztót? Ezek a memóriák milyen könnyen füstölnek el?

köszi előre is.

.

(#6906) andras0214


andras0214
csendes tag

Sziasztok az asus 5770-es az nem egy cucore mert én is pont egy ilyen l2 plus hütö cserén gondolkodok.
És amit bertalanimre írt már meg is gyözött.

[ Szerkesztve ]

(#6907) Hardver Arc válasza bertalanimre (#6904) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Helo! Okés köxy szépen az infot :R

(#6908) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! Olyan gondom van hogy Ati Radeon HD PowerColor kártyám van 2gb DDr3as és nagyba jáccom a batman arkham cytivel és előfordult a crysis3-nál is hogy nagyon ritkán kikapcsol a monitor csak vilog zölden a led mint amikor kikapcsolom a gépet de az a poén hogy a gép megy folyamatosan...Lehet frissiteni kéne a kártyám szoftverét? 2012.12.19. jelenleg ez van rajta.... a kártya kb 3hónapos..
jah a catalyst az 13.1 verzió

[ Szerkesztve ]

(#6909) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Jah és amúgy a Power Color mennyire jó márka? van olyan jó mint egy asus vagy gigabyte vagy saphire?

[ Szerkesztve ]

(#6910) BullKoxa válasza Hardver Arc (#6909) üzenetére


BullKoxa
őstag

Jó a PowerColor ( sapphire féle) , Az asus mostanában nem olyan jó ,a gigát meg hanyagolom vga terén.

[ Szerkesztve ]

(#6911) Hardver Arc válasza BullKoxa (#6910) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Akkor jó.. :) mert én azelőtt nem nagyon ismertem ezt a márkát és azt hittem ez olyan butitott valami..
mint amikor volt egy geforce gt240 kártyám és az meg Zotac márkájú volt és olyat se halottam még azelőtt. :F

(#6912) bertalanimre válasza BullKoxa (#6910) üzenetére


bertalanimre
tag

Az ASUS konkrétan nem jó ( szerintem ). Azért lett lecserélve a HD5770-esemen a cooler mert nem hűtött jól és zajos is volt. Szóval a 2 hibájából 2 ki is jött. Evidens volt a csere és baromira nem bántam meg! :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6913) dave3002


dave3002
csendes tag

sziasztok! tudnátok segíteni? Van egy Sapphire radeon hd6790 karim, mara meleg terhelés alatt, milyen hűtőt ajánlotok? van ötletetek?

Legalább annyival tisztelj meg, hogy válaszolsz, úgyis látom mikor voltál fent! :)

(#6914) Hardver Arc válasza dave3002 (#6913) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Szia!Görgess föntebb ha érdekel kb 8-ig hozzászólásnál beszéltük nekem ezt ajánloták bár még nem vettem meg de elvileg csendes és jól hűt szerintem a tiedhez is jó. Accelero L2 Plus :D

[ Szerkesztve ]

(#6915) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6914) üzenetére


bertalanimre
tag

Nem csak elvileg :)

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6916) Hardver Arc válasza bertalanimre (#6915) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mennyiért szerezted be amúgy?

(#6917) Rypejakten válasza bertalanimre (#6912) üzenetére


Rypejakten
addikt

Az 5770-est ne vedd támpontnak. Az azon lévő Glaciator hűtés súlyos emberiségellenes bűntettnek minősül, az Asus egyik legnagyobb mellényúlása.

Az újabb, DirectCU hűtéses kártyák azért hőfokban és hangban is rávernek a legtöbb gyártóra, bár az áruk is borsosabb.

(#6918) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Szerintetek amúgy mennyire volt nagy hülyeség hogy a vga chipsetről le szedtem a foliát és helyette fehér hűtőpasztát tettem?Mert amúgy meg stabilan hűt.

(#6919) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6918) üzenetére


bertalanimre
tag

Ha úgy érzed, hogy azzal jól megy akkor nem volt hülyeség ( szerintem, bár erre nem vennék mérget )

Rypejakten: Igen, alaposan mellé nyúltak, de én csak ehhez tudom hasonlítani és ehhez képest tényleg egy álom. Van nekem egy 4890-esem is, ahhoz képest is rettentő jó.

Hardver Arc: Ha jól emlékszem 3K

5 percen belüli hozzászólásnál használd a szerkesztés lehetőséget.

[ Módosította: radi8tor ]

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6922) #25712384


#25712384
törölt tag

Erre valaki? Ha kellenek jobb képek, pontosabb megfogalmazás, az megoldható! :U

(#6923) Hardver Arc válasza bertalanimre (#6919) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Szerintem nagyon jó mert tartja azt a 38fokot kb.. ha játszok akkor felmegy 45ig assszem. ahogy nézegettem a everest..

(#6924) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!
Egy 4850oc-t (R485OC-1GH) szeretnék lehűteni. Az elgondolás már megvan, csak a hátő hiányzik. Mindenképpen AC lesz csak nem tudom ezek közül melyiket kellene, mert gondolom nincs olyan az alaplapomon (ASRock z68 pro3 gen3) ami a vga hőmérséklet alapján leszabályozná a hűtőt.
3 hűtő között vacillálok:
ARCTIC COOLING F12 TC
ARCTIC COOLING F12 Pro
ARCTIC COOLING F12 Pro PWM
Ti melyiket ajánlanátok?

(#6925) dave3002 válasza Hardver Arc (#6914) üzenetére


dave3002
csendes tag

köszi, látom jó rá! Bár kisebb mint az eredeti hűtő, az nem gáz? pontosan ilyen a karim: [link]

[ Szerkesztve ]

Legalább annyival tisztelj meg, hogy válaszolsz, úgyis látom mikor voltál fent! :)

(#6926) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy referencia GTX670-et, azonban a hűtése hibás. Az alap ventilátor hang mellett, ami már önmagában is elviselhetetlen, még van egy még hangosabb kerregő hang. Egy turmixgéphez tudnám leginkább hasonlítani, pedig semmi sem lóg bele a ventibe. Utánaolvasva azt derítettem ki, hogy ez gyakori hiba a ref. Gainward 670-esek közt. Valószínűleg csapágyprobléma.
A hiba miatt nagyon jutányos áron jutottam hozzá hála RECSKA kollégának, úgyhogy nem is nagyon zavar a dolog, lecserélném egy az egyben a hűtést.
Elsőre az Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II nyerte el a tetszésemet, de amúgy teljesen tanácstalan vagyok a témában.
Ti mit ajánlanátok, mennyiért, honnan, kitől, hogyan, merre, miért? :))

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#6927) bertalanimre válasza Hardver Arc (#6923) üzenetére


bertalanimre
tag

Próbáld ki EVGA -val is. Pontosabb és jobb program erre mint az Everest

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6928) Cooley18 válasza Cooley18 (#6926) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Tárgytalan. Megvettem a Twin Turbo II-t. Nem bántam meg! :) Gyári órajelek mellett a GTX670 max 56 fokos fél óra Furmark után, és szinte teljesen hangtalan.

(#6929) s3nk!


s3nk!
csendes tag

Hello,
Lehet manapság valahol Prolimatech MK-13 hűtőt venni??
köszi

.

(#6930) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nem találtam infót a neten az accelero s2 vga hűtőm jó egy gtx 460 ra? fel tudom tenni?

amennyiben nem, milyen hűtést ajánlotok rá? egy 12cm ventivel meg tudom támogatni amennyiben passzív hűtést javasoltok

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6931) bertalanimre válasza zsolt19900 (#6930) üzenetére


bertalanimre
tag

Neked nem jó az L2 Plus, számodra a következő hűtők lesznek jók, ha Arctic-ot nézünk:
Accelero Hybrid
Accelero Xtreme III
Accelero Twin Turbo II
Accelero Mono PLUS

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6932) Exelsior


Exelsior
senior tag

Szasztok.

Adott egy VTX3D 7870 2Gb-os kártya ami 80 fokig is fel megy játék alatt. Hűtő pasztát már cseréltem ezzel kicsit lejjebb vittem de nem sokat.

Szeretnék venni egy jó hűtőt rá de a pénz sajnos elég szűkös. 10ezer a limit. Van ilyen áron megfelelő ami kisebb hőfokon tartja. Jön majd a nagy meleg szénné fog sülni a kártya Pedig jó házam van de így is 75 fok.

Köszönettel Exelsior.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#6933) Cooley18 válasza Exelsior (#6932) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Én nemrég vettem a 670-emre AC Accelero Twin Turbo II-t. Újonnan 12, de maximálisan elégedett vagyok vele! Játékok alatt simán 50 fok alatt tartja, és Furmark alatt se nagyon megy 55 fölé. Mindez természetesen szinte néma csendben. :)

(#6934) bertalanimre válasza Exelsior (#6932) üzenetére


bertalanimre
tag

Ezek közül mazsolázz Exelsior.

Sajna 10esért nem hinném, hogy kapnál olyat amivel kibírná a nyarat. +2000-et rá kell szánnod és akkor a Twin Turbo II neked is ideális lehet.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6935) Ferlito


Ferlito
tag

Sziasztok!

Gigabyte HD 5770 videókártáymra szeretnék új hűtést/ventillátort...Egyik informatikai boltban dolgozó ismerősöm mondta, hogy nem lehet cserélni rajta a hűtést. Igaz ez?

Erről lenne szó

A kérdésem, hogy lehetséges-e új ventillátort szerelni és ha igen akkor milyet ajánlatok? És mennyire bonyolult?
:D

Ronald Reagan

(#6936) zsolt19900 válasza bertalanimre (#6931) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem l2 őm van hanem s2 akkor sem jó?

köszi a többi felsorolást, rájuk nézek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#6937) bertalanimre válasza Ferlito (#6935) üzenetére


bertalanimre
tag

Olvass vissza, pontosan ilyenre vettem én is egy hűtést és csodálkozom csak, hogy miért nem tettem már eddig. Bocs, de most k*csög leszek, picit dolgozz meg érte. :DD Hidd el megéri amit találni fogsz ( nem kell sokat, max 1 oldalt )

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6938) Ferlito válasza bertalanimre (#6937) üzenetére


Ferlito
tag

Megtaláltam: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835186053

És biztos hogy jó lesz az enyémre is? Mert ha jól látom más a gyártó a tiednél és az enyémnél.

Ronald Reagan

(#6939) bertalanimre válasza Ferlito (#6938) üzenetére


bertalanimre
tag

Radeon 5770, a gyártó az csak annyit jelent, hogy melyik gyártó nevét tették rá, amúgy teljesen ugyanazok. Nekem eddig 80 fok fölött volt ( gondolom neked is ) és hangos volt. Most 45 fok és semmi, de SEMMI hangja nincs.

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6940) Ferlito válasza bertalanimre (#6939) üzenetére


Ferlito
tag

Nem is ez a problémám hanem, hogy zajos, zörög, meg ilyesmi. A hőfok csak nagyon nagy nyári melegekben éri el játék közben a 80 fokot, amúgy 50-60.

Mennyire volt nehéz rászerelni?

Ronald Reagan

(#6941) bertalanimre válasza Ferlito (#6940) üzenetére


bertalanimre
tag

Semennyire. Régi csavarok ki, tiszta ronggyal a GPU lepucolása, új csavarok és alátétek berakása ( az alátét fontos ), paszta felvitele a memóriákra majd a kis bordák felrakása, 10 perc után paszta a GPU-ra és mehet rá a hűtő. Jó erősen oda kell csavarozni, majd várni kell vele is egy kb 10 percet aztán máris mehet a gépbe. Nagyon örültem neki, hogy annyi kis bordát kaptam, hogy az hihetetlen. Jutott belőle mindenhova, nem csak a GPU-ra. Sőt, öcskös régi kártyájára is tettem ami szintén melegedési gondokkal küzdött.

A hangját meg imádni fogod ( mert nincs )

Az amerikaiak 51 százaléka szerint az informatikai felhő működését a rossz időjárás is befolyásolhatja.

(#6942) Merula Alba


Merula Alba
tag

Segítsetek! Erre valaki?!

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6943) troll81 válasza Merula Alba (#6942) üzenetére


troll81
addikt

szia és asus 550 ti hütést cseréltem artic twin turbo pro ra és 20 fok hömérséklet esés minimum és mincsen hangja sem :C :R

(#6944) Merula Alba válasza troll81 (#6943) üzenetére


Merula Alba
tag

Hy. Köszi a tippet! Gondolom nem terhelés alatt csökkent 20 fokot. Bár így is jól hangzik! Szerinted ezt fel lehetne rá applikálni: Accelero S1 Plus? Mert ez igazán tetszene! Ezzel szemeztem, a 650-hez jó! :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6945) troll81 válasza Merula Alba (#6944) üzenetére


troll81
addikt

szia nem tudom h lehet e de a compatibilitási listában ha benne van akkor rá megy ha nem nem F1 2012 alatt 55 60 fok max ! és csendes asus hütö ment a kukába mert szörnyü hangja volt :C :R bár maga a kártya az jol sikerült nekik :C

(#6946) troll81 válasza Merula Alba (#6944) üzenetére


troll81
addikt

szia nekem ilyen passziv hütöm 8800 gts en van (g92) és 2 db 12 es venti tolja levegővel az is max 60 fok körül mozog amúgy az artic cuccok jok elég sokat használok belölük :C :C :C

(#6947) Merula Alba válasza troll81 (#6946) üzenetére


Merula Alba
tag

Az jó, nekem is 8800-as volt! Arról váltottam, szegény 5 évig bírta a hajszát! :R Csak azért kérdeztem mert a 650-es majdnem ugyanolyan mint az 550-es, lehet bevállalom! Arctic-ék egészen jó áron tartják a színvonalat! :K

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#6948) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Elkészült a bordám. De sajnos még nem az igazi ( rosszabb a hatása mint a gyári megoldásnak) másik Gap Pad-t kell vennem alá,és a ramokra is. 1mm vastagot veszek ,a VRM-re pedig 2mm-t keresek 6W/ mK-t. 0.5 mm-t vettem,rétegeztem a vrm-nél és így nem az igazi szerintem.,ha a 6W/ mK-s nem lesz jó ami vastagabb akkor lehet rendelek 11W/ mK-t az eb.y-n. Most majdnem hozzá ér a felette lévő hőcsöves hűtőhöz.

(#6949) Kingfisher1


Kingfisher1
tag

Sziasztok.
Nem találtam a típusnak megfelelő ajánlást, ezért megkérdezem, hogy Gigabyte NV GTX660 kártyára milyen hűtő illik?

(#6950) Kingfisher1 válasza Kingfisher1 (#6949) üzenetére


Kingfisher1
tag

Ezt találtam, naná, hogy a legdrágábbat!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.