Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) krx21


krx21
nagyúr

Arctic Accelero Twin Turbo 690
Lassan itt a szeptember 10. Van valaki aki még gondolkozik ebben a hűtőben, vagy csak én vagyok ilyen elvetemült? Nagyon bízok benne. hogy beválik.
A referencia hűtők sajnos nem követik a csendes hűtés aranyszabályait!!!:
Minél nagyobb ventilátor, hogy kis fordulatszámon is megfelelő légszállítási teljesítmény legyen.
Ha a levegő nem elég, akkor inkább még egy venti mint hogy 1 de nagyobb fordulatszámon...
A levegőt ne akarjuk irányítani, mindenféle mesterségesen kialakított keresztmetszeten, hanem közvetlen a bordára fújjon a ventilátor.
Ne legyen a rendszerben szűk keresztmetszet a hő távozásában.
(Ha már a borda nem tud elvezetni megfelelő mennyiségű hőt, hiába fújjuk ezerrel.(hőcsövek hiánya))
Ez a hűtő szerintem nagyon jól meg van tervezve, nincs túlbonyolítva, az ésszerű szabályokat betartva készült...
Ha megfigyeljük a gyári hűtéseket, pont az ellenkezőjét teszik!!! Nem véletlenül.....(kivéve a speckó változatok.)
A kártyák működnek vele,de egy műszaki embernek van némi rossz érzése, mikkor a játék alatt a kártya 84-85C-os és pörög a venti mint a hajszárító, a keresztmetszeteken pedig suhog a levegő! Erőlködik az egész, pláne a dupla GPU-s kártyánál...
Talán direkt, hogy lehessen új, jobb hűtőt venni...

Szóval csak én vágyom erre a GTX 690 tulajok között? :F
Nektek mi a véleményetek erről?

[ Szerkesztve ]

(#6002) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Gts 450 re rámegy a gts250 hűtője?
Konkrétan a Gainward gts250 green hűtője.
.
Másik kérdés,
6870re van olyan hűtő ami kifele fúj és nem ref ?

(#6003) default.


default.
őstag

sziasztok!

Gigabyte Radeon HD4850 1GB -ra milyen hűtőt ajánlotok ?

- max 5000 HUF
- "nyugalmi állapotban" halk legyen.

köszi szépen, üdv

(#6004) Kreash válasza default. (#6003) üzenetére


Kreash
aktív tag

Szia.
Nekem Accelero S1 volt rajta, apron találtam is 1et 5000 ért neked.
[link]

(#6005) default. válasza Kreash (#6004) üzenetére


default.
őstag

köszi!

amúgy a twin turbo mennyivel jobb ?

(#6006) Kreash válasza default. (#6005) üzenetére


Kreash
aktív tag

Fogalmam sincs, én egy egyszerű hangtalan ventit raktam rá gyorskötegelővel, meg nyáron ha nagyon meleg volt akkor még 1 8cmes ventit.

(#6007) default.


default.
őstag

Srácok, Arctic Accelero Twin Turbo Pro-nál a PWM ugye azt jelenti, hogy ha van 4 tűs csati a kártyámon, akkor a kártya teljesítményétől/melegedésétől függően szabályozza a fordulatszámot ?

köszi

(#6008) krx21 válasza default. (#6007) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt kell hogy jelentse... Ha minden igaz a kártyán lévő PWM-es csatival kompatibilis kell hogy legyen...

(#6009) Vigneau válasza default. (#6007) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van pontosan, ahogy írod. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6010) fulcimpavian


fulcimpavian
csendes tag

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Nem nagyon vágom ezeket a témákat azért kérdeznék tőletek. Van egy Ati Radeon X850 VGA-m, ami állandóan felforr. Új ventit szereznék be hozzá, de nem vágom, hogyan kell ennek neki állni. Mindegy milyen ventit veszek, vagy azért nem árt ha meglesem mi is az?
Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6011) CChryss


CChryss
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, bár a fórumban rákerestem, nem világos a dolog, és több már nem kapható termékbe is belefutottam, ezért feltenném a kérdést, hátha kapok "friss" választ. Adott egy Gigabyte HD 5770 kártyám, amin ez a batmobilos kinézetű hűtő van, de sajnos meghalt a ventilátor, de amúgy sem voltam oda a hűtésétől, sajnos elég meleg a szoba ahol megy a gép. A kérdésem a következő, milyen hűtést tudnék tenni rá, amivel semmit nem kell barkácsolnom, pontosan ráillik erre a kártyára? Illetve szerintetek van valami lehetőség passzívan lehűteni ezt a kártyát, a házon belül a légáramlás most elég jól meg van oldva. Ami fontos lenne, hogy itt se kelljen barkácsolnom, akkor már inkább ventis megoldás legyen. Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6012) tomek017


tomek017
tag

Halihó.
Van egy AC Twin Turbo hűtésem, jelenleg egy 9600Gt-n, egyik napról a másikra leállt, nem pörögnek a ventik.
Próbáltam molex átalakítóval de úgy se működik. Megnéztem nem akadnak, semmi égett szag vagy akármi.
Valami ötlet?
Köszi

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#6013) krx21 válasza tomek017 (#6012) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha elszakadt vagy zárlatos a motor tekercselése akkor kuka...

(#6014) tomek017 válasza krx21 (#6013) üzenetére


tomek017
tag

Szóval akkor ezt már nem lehet javítani?

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#6015) krx21 válasza tomek017 (#6014) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazából meg kellene vizsgálni műszerrel... Vesz e még fel áramot... stb
Meg sem mozdul? Ha kézzel segítesz neki elindulni? Nincs nagyon elszennyeződve?
A csapágyazás is szorulhat... Más táp csatlakozásra tenni... stb
A csatlakozó nem jött szét?
Elég sok dolog lehet...

[ Szerkesztve ]

(#6016) tomek017 válasza krx21 (#6015) üzenetére


tomek017
tag

Szia.
Értem. Kézzel próbáltam, nem pörög. Így kívülről nem látszik 'mocskos' nak.
Valakivel megnézetném, csak kivel? :))
A csatlakozó ép, ahogy én látom

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#6017) krx21 válasza tomek017 (#6016) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor nincs más, vidd be egy értelmes műszaki emberhez, egy számítógép szervizbe, ahol biztos nem gányolják el...
Láthatatlanba ennyit lehet mondani...

(#6018) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

1,
született már konszenzus arról, hogy az Accelero S1 rámegy-e a Radeon 7770-re?

2,
Accelero S1 mellett van még olyan borda (lehetőleg aprón és olcsón) amely rámegy a 7770-re és passzívan vagy fél-passzívan elbírja? Az sem árt, ha biztos-ami biztos alapon rá tudok rakni egy 12cm-es házventit a bordára.

Passzív "üzem" esetén és raknék a házba alulra egy 12 vagy 14 cm-es befújó ventit...

üdv
J.

(#6019) Skyline15


Skyline15
tag

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy HD5770-en egyik napról a másikra gyári ventilátor eléggé zajos lett tervezés közbe, 30%-on ventinek nem kivehető a hangja, de amikor átkapcsol 50 %-ra vagy afelé, akkor már eléggé idegesítő. Hűtéssel semmi bajom, mert 30%-os fordulatnál is 35-38 fokon van a kártya, ezért maximum a ventilátort szeretném cserélni.
Ilyent néztem rá: evercool valakinek van tapasztalata hogy mekkora a furattávolság ennél a típusnál? Illetve érdemes-e erre lecserélnem, vagy egy másik hűtőt javasoltok?

Válaszokat előre is köszönöm.

Erről a kártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#6020) Hunork válasza Skyline15 (#6019) üzenetére


Hunork
veterán

Egy barátom cserélt egy olyan kártyán hűtést, nekem nagy tapasztalatom ebben nincs, de nézd meg ezt Az biztos, hogy támogatja, ez 1értelmű. És csendes is és jó is. De várd meg, hátha lesznek más ötletek is!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6021) Kreash


Kreash
aktív tag

(#6022) default.


default.
őstag

sziasztok!

milyen vga teszter programot ajánlotok, ami kicsi, egyszerű, nem eszi bele magát a rendszerbe (1szer fogom használni) és mutat hőmérsékletet is teszt közben ?

köszi szépen előre is!

(#6023) krx21 válasza default. (#6022) üzenetére


krx21
nagyúr

Furmark a te programod!
Általánosságban jobban melegít mint egy játék 10-20%al!!!

(#6024) default. válasza krx21 (#6023) üzenetére


default.
őstag

köszi szépen!

(#6025) default.


default.
őstag

4850 tulajok! van olyan, akinek accelero twin turbo-ja van ?

hogy kötöttétek a hűtőt az alaplapra ??

köszi!

(#6026) Bitorlo válasza default. (#6025) üzenetére


Bitorlo
csendes tag

Hali!
Nekem 4850-en van fenn a twin turbo, és nem az alaplapra kötöttem a hűtőt hanem a 4 pines csatlakozóval a videókártyára magára. Tökéletesen működik.
Üdv!

(#6027) Bitorlo válasza default. (#6025) üzenetére


Bitorlo
csendes tag

Amúgy meg válaszolva a kérdésedre, a hűtőn a 4 tűs mellett van sima 3 tűs, amit könnyedén lehet az alaplap akármelyik ventilátor csatlakozójához kapcsolni.
Üdv!

(#6028) default.


default.
őstag

sziasztok!

Gigabyte HD4850 1GB GDDR3-ra keresek egy pwm-es hűtőt, ami tényleg hűt, mert most egy Accelero Twin Turbo Pro van rajta, max fordulaton (mert a pwm-et nem tudtam bekötni) és így is eléggé melegszik, ha játszok..

tudtok ajánlani valamit?

Ezt néztem így kombóba, hátha jó lenne, vagy esetleg ez?

köszi !
:R

(#6029) krx21 válasza default. (#6028) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos jól rajta van?, mert ezzel már jó kell hogy legyen, pláne max. fordulaton....

(#6030) default. válasza krx21 (#6029) üzenetére


default.
őstag

elnéztem, a hőfokkal nincs gond, de továbbra sem tudom a megoldást.. :F

Van egy ASRock N68C-S alaplapom.
Van egy Gigabyte HD4850 1GB GDDR3 kártyám.
Vettem rá egy Arctic Accelero Twin Turbo Pro hűtőt.
A probléma a következő:

A Twin Turbo-n van két csatlakozó. Egy 3 pólusú,#2 és egy 4 pólusú. Az alaplapomon viszont egy ilyen van, ami nem kompatibilis a hűtőn lévőkkel.
Adtak a hűtőhöz egy átalakítót, amivel közvetlen a tápra tudom kötni a hűtőt. Most így működik. (az aida64 szerint fix 0%-os fordulaton)

Mi a megoldás? (szeretnék pwm szabályzást!)

nagyon köszönöm előre is a segítséget !
üdv

(#6031) krx21 válasza default. (#6030) üzenetére


krx21
nagyúr

A Videokártyára mért nem tudod rá kötni?
A PWM-nek csak oda lenne értelme, mert azt hűti...

(#6032) patex1983 válasza krx21 (#6031) üzenetére


patex1983
őstag

Ezen kép alapján a kolléga VGA-ján csak egy 2pin-es csati van a ventinek, így bizony csúnyán bukta a pwm szabályzást... :(

X

(#6033) krx21 válasza patex1983 (#6032) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen... Akkor be kell állítani egy hatékony de, nem hangos fordulatszámot akár potméteres szabályzóval...

(#6034) joysefke válasza joysefke (#6018) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

erre (#6018) valaki valamit?

J.

(#6035) patex1983 válasza joysefke (#6034) üzenetére


patex1983
őstag

Ilyen általános információkból nem lehet ezt megmondani:

-Mi a VGA pontos típusa? (Van ami referencia kialakítású és van, ami nem)
-Accelero S1: Van belőle S1, S1 rev.2 és S1 Plus, mindegyik más-más mérettel.
Kompatibilitás ellenőrzésére egyébként az a legjobb, ha a hűtők gyártói oldalán a height restriction drawing link alatt lévő, pontosan beméretezett rajz alapján leméred a VGA-dat, hogy elfér-e rajta.
Szerintem az S1 Plus elviszi passzívan is, ha jól szellőzik a házad, de ezt majd a gyakorlat igazolja, vagy cáfolja.

X

(#6036) joysefke válasza patex1983 (#6035) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

szándékosan fogalmaztam homályosan, mivel jelenleg se Accelero S1 rev2-esem sem Accelero S1-em nincsen, sőt még 7770-em sincsen. Egyszerűen nem akartam látatlanban kizárni, hogy esetleg a sima S1 is mehet a 7770-el, ami könnyebbséget jelentene a hűtőbeszerzésben.

Ha a kompatibilitás kalappolna, akkor mind a VGA-t, mind a hűtőt az apróról szerezném be. Tudom, hogy az Artic Cooling (az Accelero gyártója) az "Accelero S1 Plus"-t ajánlja a 7770-hez, azonban az jelenleg nincsen használtan, illetve a bolti S1 plus jóval drágább, mint apróról a használt S1 Rev2.

7770-ből nyilván olyat vennék, amire rámenne az olcsón beszerzett használt S1 Rev2 vagy sima S1. Tudom, hogy a Gigabyte OC-re nem megy rá az Accelero S1 rev2 (valaki már próbálta), de arról még nem hallottam, hogy valaki ref 7770-re megpróbálta volna felrakni.

A hihetetlen az, hogy Google-n sem kapok erre találatot :(

J.

(#6037) thboxx válasza joysefke (#6036) üzenetére


thboxx
aktív tag

Ref. 7770-re rámegy az Accelero S1, de csak Rev. 2-től. A 7770 a 4670, 5670 lyuktávjait örökölte, azaz 43,2mm

(#6030) default.: Megoldható hogy a kártya kezelje a hűtőt, de nem PWM-es alapon, ami amúgy sem menne, mert a ventik rajt nem PWM-esek. A lényeg:

- leszeded a gyári hűtő csatlakozójának a helyéről, magáról a kártyáról a műanyag csatlakozó tokot
- így kapsz két tüskét ( FIGYELJ nagyon, hol volt a piros, hol a fekete kábel! )
- az accelero-t pedig rádugod a 2 tüskére úgy, hogy stimmeljen az előző hűtővel, tehát fekete ahol a fekete volt, piros ahol a piros volt

A sárga kábelre nincs szükséged, mert a kártya kialakításából adódóan nem tudja kezelni.
De ha van egy kis műszaki érzéked, csinálhatsz belőle külön csatit, amit az alaplapra köthetsz, így nyomon tudod követni az aktuális RPM-et. Amúgy a kártya biosból, hőfokok/teljesítmény alapján szabályoz ( amit később egy apró bios moddal finomíthatsz ), ezért ír ki csak %-ot a ventire és nem rpm-et.

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6038) joysefke válasza thboxx (#6037) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

(#6039) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Hali!
Beszereztem egy Gigabyte HD 4850 1 GB DDR3 videókarit.

[link]

Ezt a kártyát egy hűtés teszthez akarom felhasználni, az sem baj, ha nem éli túl.

Két kérdésem lenne:

1. Most 700 MHz / 993 MHz órajelek vannak beállítva
Meddig mehetek el?

2. Furmark alatt is max 61 fokos a kártya (nem kevés ez) Úgy hallottam a HD 4850-ek jobban melegszenek...

Milyen progival lehet a legjobban letesztelni?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6040) krx21 válasza Forestgreen (#6039) üzenetére


krx21
nagyúr

A legújabb Furmaknál jobban fűtőt nem igen találsz...

(#6041) thboxx válasza Forestgreen (#6039) üzenetére


thboxx
aktív tag

Jobban melegszenek a ref hűtéssel, igen. De amit te szereztél, nem az... :N

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6042) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Rá akarok tenni egy passzív bordára egy 120-as ventit, hogy/hol tudom szabályozni a fordulatot?

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6043) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy a ventim tud e fordulatot szabályozni.

3 tús tápcsatlakozója van. 2100-at forog, ami nagyon hangos. Megpróbáltam rákötni az alaplap ház-csatalkozójára, ott is 2100-at pörög, a VGA-n is 2100at pörög, meg a számítógépház ventije helyére is rátettem, ott is 2100.

Valami ötlet?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6044) patex1983 válasza Forestgreen (#6043) üzenetére


patex1983
őstag

Ha nem PWM-es (4 tűs), akkor egy feszültségszabályzóval tudod állítani a fordulatszámát. PL: Zalman Fan Mate 2, de rengeteg előlapi panel is van, ami képes feszt. szabályozni.

X

(#6045) Forestgreen válasza patex1983 (#6044) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Értem már, akkor ezt bebuktam... Köszi...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6046) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

És ha olyan ventim van ami nem fordulat szabályzós, akkor feszültséget hol tudok állítani, mert azt hallottam azzal lehet befolyásolni a fordulatszámot...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6047) Bitorlo válasza Forestgreen (#6039) üzenetére


Bitorlo
csendes tag

Hi én az enyémet 900/1075 mhz en futtatom, internet szerint ennek a kártyának ez a maximuma anélkül, hogy feszültséget állítanál. Terheléssel 38-40 fok custom hűtővel

(#6048) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Bocs, hogy még mindig az előző témánál tartok.

Van egy 3 vezetékes ventilátorom, és az alaplapomon is csak egy 3 tűs venti tápcsatlakozó van. Csap a procihűtőnek van 4 tüs.

Akkor ez azt jelenti hogy semmi módon nem tudok fordulatot szabályozni a ventilátoron?

Köszi...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6049) akos86


akos86
aktív tag

tudnátok nekem nagy hatékonyságú 1slotos vga hűtőt ajánlani ati radeon 5670vga-ra?

3dfx, gone but never forgotten...

(#6050) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

vettem egy Accelero S1 rev2 hűtőt, melyet felapplikáltam a HD4830 kártyámra. A bordán van még egy maszek 12cm-es PWM-es házventi, leszabályozva minimumra, így gyakorlatilag hangtalan a kártya (vinyók sokkal hangosabbak).

A memóriabordákat egyelőre nem raktam fel, hiszen a referencia 4830-on sincs külön VRAM borda.

Intenzív játék közben ilyen max hőfokokat mértem AIDA-val:

GPU dióda (DispIO) °C = 84
GPU dióda (MemIO) °C = 95
GPU dióda (árnyaló) °C = 96

Ezek a hőfokok nekem kissé magasnak tünnek tekintettel az Accelero S1 rev2 méretére, illetve hogy a 4830 nem olyan nagy étkü kártya, illetve a házamnak jó a szellőzése is.

-(1)AIDA mérése eredményei megbizhatóak?

-(2)Érdemes tovább hűtenem a kártyát (magasabb fordulatra rakom a ventit) vagy ennyit még ki kell bírnia hosszútávon egy videókártyának?

-(3) Nekem a GPU is túl melegnek tűnik (gondolom "GPU dióda (árnyaló)" a GPU chipet jelenti az AIDA-nál) ahhoz képest, hogy egy 4 hőcsöves monstrum + leszabályozott 12cm-es venti van rajta. Lehet, hogy rosszul raktam fel a hűtőt?

J.

J.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.