Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Sziasztok!

Pci slot hűtőt szeretnék a gépembe hogy a vga-m jobban legyen hűtve. Olyat keresnékmami nem elszív a házból hanem fölfelé befúj. Ha linket is tudtok egy bolthoz ahol ilyet kapni annak nagyon örülnék. :R

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#8002) oravecz56 válasza XXArcAngelXX (#8001) üzenetére


oravecz56
aktív tag

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/alpenfohn-pci-slot-montagesystem-ventilatorhoz/1171

Oszika

(#8003) oravecz56 válasza XXArcAngelXX (#8001) üzenetére


oravecz56
aktív tag

[link]

Oszika

(#8004) Speed® válasza Zoo123 (#7997) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

GTX460on van tapasztalat részemről, 800/4000res tuninggal 1200rpmen 55°C alatt megfogta FurMark alatt..ez minden, csak nem rossz. Igazából azon múlik, mire teszi fel az ember..nyilván nem 200+W TDPhez készült..

(#8005) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

valakivel vitába keveredtem, de nem szeretnék hülyeségeket írkálni.
túl általános a kérdés, azért ide...

léteznek-e olyan vga-k, ahol a vrm, (azon belül a fet), tulmelegedésekor automatikus védelem lekapcsol.
(mint mondjuk a cpu-nál, ha be van állítva pl. 90 fokra.)

tehát nem a gpu, hanem a fet túlmelegedéséről beszélek, és védelemről, nem az instabilitás miatti fagyásról, restartról...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8006) Speed® válasza szab.tam (#8005) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én még nem találkoztam ilyesmivel, az viszont nem jelenti, hogy valami hűdespeciál kiadásban nem csinálták meg..ugyanakkor esélyes, hogy méretezéskor odafigyelnek rá, mi-meddig bírja..140°Ct szokták emlegetni ezeknél..mi a felénél sikítozunk kb. :D

[ Szerkesztve ]

(#8007) szab.tam válasza Speed® (#8006) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"140°Ct szoktál emlegetni "

mármint, hogy szoktak emlegetni?

a másik az, hogy akkor tévedésben lennék:
én azt hittem idáig, hogy a fetek alacsonyabb hőfokon már sérülhetnek, mint pl. a gpu.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8008) Speed® válasza szab.tam (#8007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mármint a FET/VRM ICk hőtűrése valahol akörül van.

A GPU sokkal komplexebb, annál hamarabb baj van.

(#8009) TaaT válasza Speed® (#8006) üzenetére


TaaT
veterán

"mi a felénél sikítozunk kb."

"A GPU sokkal komplexebb, annál hamarabb baj van."

Nekem a GPU memio része felment 140fokra amikor nem feküdt fel rendesen az Accelero Xtreme, na akkor azt mondta a kártya hogy most pihen egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8010) Speed® válasza TaaT (#8009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sokszor az is vitatott, mit is takar a MEMIO érték..a ref. ASUS 5850emen anno az alkalmazott hűtéstől függetlennek tűnt az érték..gyárival és VF3000Aval is 8a körül dekkolt, terheléstől függetlenül..kérdés, mi hová van drótozva :U

(#8011) TaaT válasza Speed® (#8010) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem a mem controllerek hőmérséklete lehet. [link]

Nálam ha rendesen felfekszik a hűtés akkor pár fokkal mindig a GPU fölött vannak a memio értékei. Azaz így 25fokos szobában 60-65fok között van bf3 alatt. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8012) GameOverIII


GameOverIII
csendes tag

Sziasztok!:)

Végre megtaláltam ezt a fórumot is így lenne pár kérdésem ha tudnátok segíteni!:)

Először is a problémám:
Magas grafikát igénylő játék közben(még ha le is veszem a grafikájukat a játék beállításában) automata fogja magát a gépem és kikapcsol. Nyílván az ember a videókártya hőmérsékletét veszi elő. Meg is néztem van mikor 100fokra felment sajnos. A cpu tartja magát 36-40 fok között.

Adataim:
-VGA: Gigabyte GeForce 9600GT (GV-NX96T512HP) 521MB
-Tápom 450Wattos
-Windows 7 32 bit
-ASUS AMD Athlon II x2 260 processzor 3,2ghz
-2giga ram

Alapjáraton 55 fokos ami szerintem sok.. és nem megy csak a böngésző...

Azt nem értem miért találnak ki olyan hűtést aminél az is felmelegszik. Ez olyan mintha napra kitett vízzel hűteném magam. Kinézet

A kérdésem az hogy mit javasolnátok? Vegyek rá ventillátort? Ha igen milyet?

Köszönöm a segítségeteket :)!!

(#8013) Speed® válasza GameOverIII (#8012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Passzív hűtés, a gyártó is javasolja a szellős környezetet. Tegyél rá egy filléres ventit gyorskötözővel, leszabályozva, megoldja a gondjaidat. Egyébként lehet a táp is..ha valami kodegány csoda..

(#8014) GameOverIII válasza Speed® (#8013) üzenetére


GameOverIII
csendes tag

Ilyen tápom van.

Akkor egy 1-2 ezres ventillátor megoldaná aztmondod :)

[ Szerkesztve ]

(#8015) TaaT válasza GameOverIII (#8014) üzenetére


TaaT
veterán

Arra a tápra is ráférne egy csere. [link] Vegyél valami olcsó FSP-t. De 3e-ért már ilyen is van. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#8016) Speed® válasza GameOverIII (#8014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahogy előttem írták, tápcsere javasolt. A jelenlegiből meg kikapod a ventit, bekötöd 5Vra (piros-fekete..), aztán e öröm e bódottá. Nem kell költeni..bármi jó rá, ami kicsit megszellőzteti..60°C körül megáll majd..

(#8017) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!

Keresek egy adaptert, ami a vga-n lévő ventilátor csatlakozót alakítja át 2x4 pin pwm ventilátor számára...
Kísérletezni szeretnék, 2db 12cm-es ventit tennék fel a vga bordájára, mert érdekelnének a hőfokok, és a hangerő... Már egy órája keresem a hozzászólást, amiben erről volt szó régebben, de nem találom. :(
abban volt ennek az adapternek a neve, és hogy hol kapható...

A képen sárgával kereteztem be, hogy miről is beszélek....
Köszi előre is a segítséget...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8018) Henk válasza tailor74 (#8017) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem e-bay-ről tudsz rendelni, Magyarországon nem kapható. Én legalábbis sehol nem találtam.

(#8019) tailor74 válasza Henk (#8018) üzenetére


tailor74
őstag

Hoppá, ez így akkor érdekes lesz...
Azt hittem ez egyszerűbb dolog, csak én nem találom...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8020) Henk válasza tailor74 (#8019) üzenetére


Henk
veterán

Egy időben én is hajtottam, de nem találtam sehol. Az Aquatuning-nál volt de ott is azt igazolták vissza, hogy egyelőre nem tudják szállítani, aztán végül kitaláltam mást rá.

(#8021) tailor74 válasza Henk (#8020) üzenetére


tailor74
őstag

Megosztanád velem, akár privátban is?....
Mert én csak az alaplapra kötött pwm ventiket látom másik megoldásnak, de azt ugye meg nem a vga vezérelné...
Legalább ha a nevét tudnám ennek az adapternek, akkor keresgetnék én is, de még a pontos megnevezését sem tudom... :B

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8022) odorgg válasza tailor74 (#8021) üzenetére


odorgg
addikt

Írj DaveJr-nak egy privátot, nekem ő csinált ilyet még 2012-ben, azóta is használom néha. 700Ft+ posta volt anno. Ha kell linkeld be neki a fotót, hogy tudja miről van szó:

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#8023) tailor74 válasza odorgg (#8022) üzenetére


tailor74
őstag

Na, kezd ez már kialakulni...
Köszönöm az értékes infót.... :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8024) odorgg válasza tailor74 (#8023) üzenetére


odorgg
addikt

Szivessen!

Ha van hozzá alkatrésze, biztos összedob egyet némi kp-ért :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#8025) Speed® válasza tailor74 (#8017) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gelid PWM Fan Adapter néven keresd e-öblön/újtojáson..hozzá már csak egy Y-splitter kell és kész. Ha drága a szállítás, keress partnereket, akik szintén rendelnének..úgy nagyon olcsón ki lehet hozni.

(#8026) tailor74 válasza Speed® (#8025) üzenetére


tailor74
őstag

:R Köszi...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8027) Henk válasza tailor74 (#8021) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a másik megoldás a fc blokk lett a vga-ra, de ha nem akarsz vizezni akkor ez nálad nem opció. Én beszéltem DaveJr-ral is anno, de nem csinált már ilyet. Én ezt találtam ami csak egy átalakító erre még kéne egy Y elosztó.

[ Szerkesztve ]

(#8028) tailor74 válasza Henk (#8027) üzenetére


tailor74
őstag

Köszönöm neked is a segítséget, megtaláltam már én is e-bay-en, igencsak onnan lesz rendelve....
:R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8029) pnagy7


pnagy7
aktív tag

hali! Mivel ma tört be hozzánk is a meleg így lecsekkoltam a gépem hőmérsékletét.
Alaplap: Asrock 970DE3/U3S3
Proci: AMD FX-6100
VGA: Gigabyte HD7770 OC
TÁP: Seasonic SS400

MAX grafon játszok 1900x900al. És felmelegszik minden (logikus)
Na de én nem tudom, hogy meddig normális ez.

SpeedFAN amit mondd:

CPU: 52-55fok (lángol a kis ikon)
HDD: 42-45fok (lángol a kis ikon)
GPU: szintén 55fok körül (lángol a kis ikon)
System is van 45fok körül és azt is pirossal jelzi.

Ház oldala nyitott nincs benne venti. (tervezek lassan bele)

Ötlet mit hogyan?

Mr. Hóember

(#8030) Speed® válasza pnagy7 (#8029) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Speedfan uninstall, gép használata nyugodtan..ezekből az értékekből max a vinyó magas kicsit, de típusa válogatja, ill. nem vészes.
Ha biztosra mész, elől-alul be, hátul-felül kifelé dolgozó házventi, oldallap fel.
CPU értéke hűtőfüggő, ha zavar, hogy melegszik, esetleg hangoskodik, vegyél rá valamit, ~fillérekből megoldható (do3om tájékán nézelődj pl. aprón).

(#8031) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék vizhűtésre áttérni.
Eddig minden simán ment.
A vga hütőbordák eltávolitásánál megakadtam.
Alpenföhn Peter 2 van fent, a hozzáadott hövezető ragasztoval vannak feltéve a hütőbordák,leszeretném venni őket de nem enged a ragasztó.
Akinek van tapasztalata ,hogy lehetne levenni a vrm sérülése nélkül a kis hütőbordákat az megkérném legyenszives segiteni.
Előre is köszönöm

Oszika

(#8032) TaaT válasza oravecz56 (#8031) üzenetére


TaaT
veterán

Vegyél egy magnumot, és a pálcikával feszegesd le oviba. Nekem elég könnyen lejöttek az Accelero Xtreme gyári ragasztójával felrakott bordák.

Give them hell Ukraine!

(#8033) Speed® válasza TaaT (#8032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az alpenföhn kence kicsit egész más, mint az ac féle vacak. Volt már olyan (asszem Macka), aki lebontotta az ICt a bordával együtt..kvázi ragasztó. Én hűteném/fűteném, esetleg tűvel alászúrnék óvatosan valami lötyit, ami oldja..bár utóbbi necces.

(#8034) TaaT válasza Speed® (#8033) üzenetére


TaaT
veterán

Nem értem miért írod hogy vacak az arcticos cucc, pont jó. Erősen rögzített, aztán amikor feszítettem rajtuk a jégkrémes pálcikával egyből lejöttek. Kézzel nem lehetett leszedni a bordákat mert vágták az ujjaimat.

A leírásod alapján pont hogy az alpenföhn cucca a vacak, sose kennék fel olyat amivel kárt tennék a csipekben. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8035) Speed® válasza TaaT (#8034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért írom, hogy vacak, mert az általános tapasztalat az, hogy potyognak a sünik. Lehet, hogy újítottak rajta azóta, de S1/TT/ACX szinten botrány volt kb.
Nem írtam, hogy jobb az AF megoldás..nyilván ilyen szempontból gázos.

(#8036) TaaT válasza Speed® (#8035) üzenetére


TaaT
veterán

Ez már Accelero Xtreme III volt. :)

Mondjuk a tubus gyári ragasztó amit kaptam a hűtőhöz már beszáradt, így most kétoldalas ragasztóval vannak a fent a sünik.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8037) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Sziasztok megint

Hát köszönöm a segitséget,de én arra gondoltam valakinek volt már ij problémája és sikeresen törés nélkül megoldotta e problémát.
A megoldás hűteni/füteni talán,alányomni egy tűt(HI),valamejiket kipobálom.De hogy az ac vagy a alpenhöf ragaszto mijen minőségű erre nem gondoltam mikor mid a kettő töri a chipet szakszerütlen levételkor.
Én csak a SZAKSZERŰ Tuti biztos levételre lettem volna kiváncsi.
Agyárto is csak hogy rakjad fel de hogy vedd le azzal nem foglalkozik se AC se Peter

Oszika

(#8038) szab.tam válasza oravecz56 (#8031) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én amikor kísérleteztem saját hővezető ragasztókkal, az eltávolítást úgy végeztem, (ha nem lehetett simán lebillenteni), hogy
1. melegen
2. kis csavaró mozdulatokat belevéve. (hogy kicsit játszva, oda-vissza, vagy csak egy irányba, határozottan megtekerve, majd ledönteni, azt érezni kell....)

ha nehezen jön, és csak egyirányba, oldara szeded le, nagyobb az esélye, hogy letéped chip-pel együtt.
a csavaró mozdulat ellen a chip-et az összes láb egyformán fogja.
erre meggyengülhet a ragasztás, és utána könnyebb lebillenteni...

****

"alányomni egy tűt"
rossz ötlet.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8039) TaaT válasza szab.tam (#8038) üzenetére


TaaT
veterán

Én is így csináltam, betoltam a jégkrémes pálcikát a borda közé, elcsavartam és már ugrott is lefele. :)

Give them hell Ukraine!

(#8040) szab.tam válasza TaaT (#8039) üzenetére


szab.tam
nagyúr

" betoltam a jégkrémes pálcikát a borda közé,"

1. de nem tűt, mint ahogy akolléga írta... :)

2. borda közé.
2 db. borda közé, vagy egy borda és valami közé? nem mind1.
mert egy borda közé nehéz.
pontosan hogyan értetted?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8041) TaaT válasza szab.tam (#8040) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad van, pontosabban a borda lamellái közé. :)

Give them hell Ukraine!

(#8042) szab.tam válasza TaaT (#8041) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem.
igen, azzal lehet csavarni is.

***

én rendesen kikísérleteztem erre az eljárásokat...

****

(#8043) oravecz56
attól függ.
a tesztragasztásoknál, fémkapcsolatnál forróvíz.
nyákon borda felől öngyújtó.
de a legjobb a használattal, majd gyors lekapcs, kikap és hajrá leszedés.
a tiednél hirtelen nem tudom.
de próbáld meg ezzel a csavarás + billentéssel. ha tényleg úgy és azzal van felragasztava, ami írva vagyon, le kellene jönnie...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8043) oravecz56 válasza szab.tam (#8038) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Mivel melegitetted?
Hajszárito v. erősebb hőlégfuvoval?

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#8044) szab.tam válasza oravecz56 (#8043) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lényeg.
ne a melegítésben keresd az elsődleges megoldást.
ugyan írtam feljebb, hogy ezt is alkalmaztam, de nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez ténylegesen mennyire járult hozzá a sikerhez.

ráadásul a melegítés veszélye ott van, hogy a forraszok is meglágyulhatnak, és lehet, hogy jobban, mint a ragasztás.
ezt a tanácsomat inkább ignoráld.
(az egy dolog, hogy a kísérletezéseim során semmi sem volt kímélve...)

a csavarás + billentés. ennek önmagában működnie kellene.

***

(#8036) TaaT

"Ez már Accelero Xtreme III volt.
Mondjuk a tubus gyári ragasztó"

én egy ilyen accelero kompatibilis kitthez kaptam egy egykomponensű kis tubust. ami elfogyott.
ez ichletett meg a keverék kikísérletezéséhez. rájöttem, hogy paszta + semleges szilikonos ragsztó jó arányú keveréke lehet csak az egész.
és fillérekből kihozható...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8045) oravecz56 válasza szab.tam (#8044) üzenetére


oravecz56
aktív tag

:R köszönöm

Oszika

(#8046) szab.tam válasza oravecz56 (#8045) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért majd számolj be, mire jutottál.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8047) oravecz56 válasza szab.tam (#8046) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Igen beszámolk de az első nekifutás elvette a kedvem.Bátorságot gyüjtök a 2-ik nekifutáshoz egyenlőre visszaraktam azért tudok itt lenni.

Oszika

(#8048) Speed® válasza szab.tam (#8038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Volt anno 88GTm, amin hasonló trutyival rögzültek a sünik, ott végül a körömlakklemosós szuri+borotvapenge segített..hozzáteszem, kellően vastag volt a kence, hogy beférjen a tű..nyilván ha vékony réteg, sérülhet a lényegi tartalom, így nem ajánlott.

(#8049) szab.tam válasza oravecz56 (#8047) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt hozzáteszem, hogy a barkács-gány topikban szocializálódom egy ideje.
egy kis törés, szakadás, félresikerült kísérlet a mindennapok részeseivé váltak... :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8050) Tbs82


Tbs82
tag

Sziasztok !

Van egy HD6950-es ATI vga-m időnként nekiáll zúgni ,de ha picit megmozgatom leáll, gondolom berezonálhat. Szerintetek érdemes lenne-e ventilátort cserélni?

Milyen típusút ajánlanátok ?
Létezik esetleg ehhez a típushoz passzív hűtés is ?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.