Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7401) Vigneau válasza neko18 (#7400) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, az enyém is 3-400 Ft volt. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7402) neko18 válasza Vigneau (#7401) üzenetére


neko18
senior tag

De szerintem legroszabb esetben is nem a vga-ra köti az ember hanem egy szabályzóra vagy a cpu pinre vesz az ember egy Y kábelt és úgy :DDD Valahogy csak összelehet dobni ;]

kdxsv

(#7403) TaaT


TaaT
veterán

Egy havernak mondjuk nem jött össze ez a gyártatunk magunknak egy kábelt a ventikhez hogy a VGA-ról vezéreljük, kráter keletkezett a 7950 nyákon :DDD

Give them hell Ukraine!

(#7404) Vigneau válasza TaaT (#7403) üzenetére


Vigneau
félisten

Rosszul kötötték be az ereket, vagy nem bírta el a ventimotort a vezérlő?

neko18:
Akár az is lehet megoldás. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7405) TaaT válasza Vigneau (#7404) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom a kérdésre a választ, haver sem kísérletezett tovább, örült hogy túlélte a kártya (egy kis javítással). :)

Give them hell Ukraine!

(#7406) szente válasza neko18 (#7402) üzenetére


szente
addikt

Ez azért nem jó, mert akkor manuálisan kell állítgatnom, ha játszok. :P

De zuhi kolléga megnézi, lehet tud nekem egyet fabrikálni.

(#7407) neko18 válasza szente (#7406) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem nem kéne akkor manuálisan állatnod. A pwm-nek ez a lényege hogy autómatán állítja ahogy a hőfok változik :) Beállítod hogy mikortól kapcsoljon magasabb fordulatra pl 50-60foktól és magától megy onnantól :)

kdxsv

(#7408) szente válasza neko18 (#7407) üzenetére


szente
addikt

Igen, de a GPU hőfokát nem méri az alaplap. Persze a CPU is melegszik játék közben, úgy kb be lehetne állítani, de szerintem nem lenne olyan tökéletes, mint ha saját maga szabályozná.

(#7409) neko18 válasza szente (#7408) üzenetére


neko18
senior tag

Nem méri?
Speedfan, Aida sem???

kdxsv

(#7410) TaaT válasza neko18 (#7409) üzenetére


TaaT
veterán

A kolléga azt akarta mondani csak nem sikerült, hogy az alaplapi pwm-es szabályzás nem a gpu hőm alapján működik hanem a cpu hőm alapján. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7411) neko18 válasza TaaT (#7410) üzenetére


neko18
senior tag

Attól még tudja látni a gpu hőfokot ezért nem értettem a dolgot :DDD
Minden esetre én tuti hogy gpura álíltanám a beállításokat mert a gpu szerintem jobban melegszik mint a cpu. Legalább is nálam mindig így volt :DD Ami meg lehűti a gput az a cput is lefogja ugyan olyan beállításon :))

kdxsv

(#7412) TaaT válasza neko18 (#7411) üzenetére


TaaT
veterán

"Minden esetre én tuti hogy gpura álíltanám a beállításokat"

Ez mondjuk az alaplapoknál nem választható opció, hogy mi alapján szabályoz :) Bár lehet kijött már olyan hc gémer lap amin mindent lehet állítani, csak még nem tudok róla.

Mondjuk haverék i7 gépei (egyik 2600k, másik 4770) bf3 multi alatt úgy fűtenek mint a barom, szal ott a gpu-nak sem lenne melege :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7413) szente válasza TaaT (#7410) üzenetére


szente
addikt

Köszi, hogy fordítasz, este van már. :R

neko18: Speedfant sose tudtam beállítani, de ez az én hiányosságom. Egyszerüen nem tudok rájönni, pedig már többször nekifutottam.

[ Szerkesztve ]

(#7414) neko18 válasza TaaT (#7412) üzenetére


neko18
senior tag

Úgy értettem hogy megnézem a hőfokokat, és gpu alapján állítok mindent mivel az magasabb hőfokú általában :P Ha pedig magasabb a gpu hőmérséklet akkor az tuti hogy jó lesz a cpura is az a beállítás

kdxsv

(#7415) szente válasza neko18 (#7414) üzenetére


szente
addikt

Igen, de te nem vagy háklis a hangra.
Nekem az az ideális, ha netezés közben néma a gép. Játék alatt zümmöghet persze.
A te megoldásoddal feleslegesen magas fordulaton pörögne a VGA-n a venti alapjáraton.

(#7416) perecKING válasza szente (#7415) üzenetére


perecKING
senior tag

ezzel én is így vagyok! milyen hűtőt vettél is végül? nem lehet rá néma ventit tenni? én még mindig jobban bízom abban mint a szabályzásban.
bocs... csak nem voltam online sokáig....

(#7417) szente válasza perecKING (#7416) üzenetére


szente
addikt

2db Coolink swif2 921p lesz rajta, ha még betudja szerezni a bolt ahol rendeltem. Ha nem, akkor passz.

(#7418) perecKING válasza szente (#7417) üzenetére


perecKING
senior tag

jaaa.....azt hittem 12cm ben gondolkodsz :))
milyen cooler? :U

(#7419) neko18 válasza szente (#7417) üzenetére


neko18
senior tag

Az a kár hogy nagyon passzív hűtés komoly vga-ra nem nagyon van szerintem :)
Ha még is passzívban gondolkodsz akkor ezt ajánlom: KLIKK
Ráfaragsz valami alacsony fordulatú ventit és akkor a nagy hang is kizárva :DDD
Feltéve ha ez a hűtő rámegy a kártyádra :)

kdxsv

(#7420) perecKING válasza neko18 (#7419) üzenetére


perecKING
senior tag

:DDD :K

(#7421) neko18 válasza perecKING (#7420) üzenetére


neko18
senior tag

Ha van rá keret és tényleg számít a hang akkor sztem az legyen :P

kdxsv

(#7422) szente


szente
addikt

Nem passzív hűtőg szeretnék. Nem vagyok benne biztos, hogy a 200-250W-ot zabáló Tahitis 7870-el megbirkozna az az Arctic egy 12-es ventivel.
A gyári hűtőről lesz leszedve a takaró lemez, hogy csak a csupasz borda maradjon. Ahhoz már csinálattam egy másik takaró lemezt, amire 2db 92mm-es ventit lehet csavarozni.

(#7423) TaaT válasza szente (#7422) üzenetére


TaaT
veterán

Az elgondolás nem rossz, de ha nem lesz swif2 akkor nyugodtan vehetsz arctic F9 pwm-et is, haver szerint 8cm-es méretben az arctic jobb a swif2-nél. :)

Give them hell Ukraine!

(#7424) szente válasza TaaT (#7423) üzenetére


szente
addikt

Eddig mindenki fikázta az Arctic ventiket, hogy hamar hangossá válnak, és hogy nem jó a légszállításuk.

Alapesetben Arctic F9 Pro TC-t akartam. :F

(#7425) TaaT válasza szente (#7424) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem eddig 6féle arctic ventim volt ha nem veszem bele a mostani Accelero Xtreme III gyári ventijeit, semmi ilyet nem tapasztaltam, természetesen alacsony fordulaton használtam mindet csak terhelésnél pörögtek fel, így sokkal hosszabb az élettartamuk mintha folyamatosan maxon pörögnének.

Amúgy régen verhetetlen volt az arctic ventik ár/érték aránya, csak tavaly vagy mikor eléggé megdrágultak mifelénk...

Give them hell Ukraine!

(#7426) Vigneau


Vigneau
félisten

Én az AC F9 Pro-tól annyira nem voltam anno elájulva... A légszállítással én is egyetértek. :B

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7427) szente válasza Vigneau (#7426) üzenetére


szente
addikt

Pcgearnél találtam Coolink Swif 2 92P-t,de gyanús hogy nem fogják tudni szállítani, mert jb az egész országban csak náluk rendelhető. Ha nem lesz, akkor marad az Arctic. Noctuára és hasonló kategóriára most nincs kredit.

Ha Arctic, akkor szerintetek mi lenne az ideális nekem?

(#7428) Vigneau válasza szente (#7427) üzenetére


Vigneau
félisten

120-as nem férne el? Mert abban jók a SwiF2-k és nem drágák a HA-n. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7429) szente válasza Vigneau (#7428) üzenetére


szente
addikt

Max még a 100as. Elférne mondjuk a 120as is, ha fedőlemez nélkül csinálnám. Csak akkor feleslegesen túllógna a bordán. Meg most így hirtelen nincs ötletem, hogy hogyan lehetne felfogatni rendesen keret nélkül a ventiket.

Amúgy a 8 centis hülyeség lenne?

(#7430) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Van egy Geforce fx5700 videókarim amin Arctic Cooling L2 pro hűtés van.
a kérdés a következő:jelen pillanatába lötyög rajta de ha jobban meghúzom akkor bekapcsoláskor képet nem ad.ha visszalazítom akkor újra megy hiba nélkül.
okoz-e ez valami túlmelegedést?Most speedfan-al néztem és a Gpu hőmérsékletére 0C° fokot ír ki.

Samsung Galaxy S10+

(#7431) Vigneau válasza szente (#7429) üzenetére


Vigneau
félisten

A 8 cm-es szvsz nem túl hatékony és hangosabb is.

Mellesleg a túlnyúlás mindig relatív. ;)

AC F9 páros akcióban.

A képeken látható a korábban említett "Y" venticsatoló vezeték is.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7432) Vigneau válasza Vigneau (#7431) üzenetére


Vigneau
félisten

Tőle kaptam anno az átalakítókat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7433) gari24


gari24
tag

Hali

Van itthon egy régebbi konfigom és az újra beüzemeltem.
Egy sapphire 2600xt vga van benne , és eléggé hangos a hűtő és win7 alatt alapállapotban 50fokon megy.
Szeretnék venni hozzá egy hatékonyabb hűtést max 2000 forintig
Mit ajánlanátok ??

(#7434) TaaT válasza gari24 (#7433) üzenetére


TaaT
veterán

Ha erről van szó akkor kapd le a műanyag burkolatot, vegyél használtan egy ventilátort és gumizd/kábelkötegelőzd fel rá. :)

Give them hell Ukraine!

(#7435) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy "Ati" Sapphire HD3870 VGA-m. és referencia hűtése van, ami annyit foglal magában h Látok egy réz talpat a GPU felett. De a hűtő bordák, és a többi része a hűtés 80%-a Alu!!

Alapjáraton semmit sem csinál a gép, így 42-fokos a kártya!

Amint el kezdek jáccani 60-75fok között megy a hőmérséklet, és 40%-alá nem hajlandó menni a fentije! én pont ezért sokallom a fordulatott mert nekem kicsit hangos! :W :F

Lehetne vevel valamit kezdeni?- tehát h-
1.Lassabban forogjon a venti!
2. Ne legyen ilyen meleg a Kártya! főleg nem Üresjáratban!

Újra lett pasztázva! 100%-ban tiszta a hűtés! 100%-ban tökéletesen illeszkedik fel a hűtés a kártyára!--Még mielőtt valaki ezekkel jönne! ;]

a házban van 1 8cm táp venti, 1 gyári intel hűtő, 1 8cm hátúl, 1 12cm oldalt-ez közvetlenűl a kártya ventijéhez adja a friss hideg levegőt! Szoba hőmérséklete 17-22-között!

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#7436) neko18 válasza fbeni91 (#7435) üzenetére


neko18
senior tag

Üresjáratban teljesen normális :)
Viszont ha 60-70fokos akkor az sok játék közben. Sosem értettem játék közben miért hallgatóztok amikor felkap az ember egy fülest és kész :)

kdxsv

(#7437) Tidor00


Tidor00
tag

sziasztok
próbált már vki 1 zalmi vf1000 -es réz hűtőbordát passzívan(+ramsünik) 1 sapphire 7750 ddr5 -ös kártyán
működhet vajon :F v mindenképp kell a bordára 1 ventillátor?
ötleteket válaszokat előre is köszi :R

még gondolkodom rajta

(#7438) neko18 válasza Tidor00 (#7437) üzenetére


neko18
senior tag

Zalmanok jók :) Nem tudom hogy megvalósítható-e, még nem próbáltam. Minden esetre jó lenne egy hűtő nélküli és egy hűtős teszt. Kíváncsi lennék rá nagyon. :)

kdxsv

(#7439) Tidor00 válasza neko18 (#7438) üzenetére


Tidor00
tag

maradtam 1 leszabályzott ventis megoldással bár kissé túlzó lett :U

-10 fok 6-700 fordulat körül
-15 fok 1200 as fordulaton

még gondolkodom rajta

(#7440) neko18 válasza Tidor00 (#7439) üzenetére


neko18
senior tag

Az nem is rossz :) Aztán kitudja lehet még kerül majd oda még egy venti :DDD

kdxsv

(#7441) fbeni91 válasza neko18 (#7436) üzenetére


fbeni91
tag

Igazad van. de én nem fülesről nyomom. :D Viszont az fura h alapjárata a ventinek 40-42 foknál már 40%-on megy! :/ És szeretném valahogy hűvösebbre. és halkabbra tenni ezt a kártyát! próbált már meg valaki sikerrel hasonló evvel a karival? és ha igen akkor milyen hűtést tett rá? Esetleg Sapphire HD4870 gyári hűtés rá megy? Mivel az már nem anyira referencia hűtés mint ez a gyári 3870-nél! ami kb semmire sem jó mint tudjuk! :/ :R :F

(#7442) neko18 válasza fbeni91 (#7441) üzenetére


neko18
senior tag

Teljesen normális hogy 40%on megy a gép leginkább melegedő alkatrésze :DDD Nem értem, olyan elvárásaid lenne hogy tényleg azt tudom javasolni hogy modolj/mókolj/barkácsolj egy óriás passzív hűtőt :D Jobbat én sem tudok már ha ennyire zavar a hang. Egyébként egy nem gyári hűtés jóval halkabb ám. Nekem az AC twin turbo 100%on is alig van hangja...60%on néha már benézek alá hogy egyáltalán megy-e olyan halk. Bár lehet én vagyok süket és te észrevennéd de mindenképpen csinálj valamit :DDD A lényeg szerintem hogy első szempont ne a füled legyen hanem a hűtési teljesítmény. Ez a dolga...Régen olyan gépek voltak hogy akkor meg azért kelett fülhallgatót venni hogy elnyomja a nagy zajt :C :C :C
Vagy nem tudom hangszigeteld teljesen mint egy próbatermet :C :C

kdxsv

(#7443) fbeni91 válasza neko18 (#7442) üzenetére


fbeni91
tag

Értem a poénod! :D
de igazából csak azért van bajom vele mert egy X1900XT gyári hűtés is halkabb volt. pedig ott aztán volt venti rajta! :D ha ismered! :) alapjáraton az csak 10-20%között ment. :) a lényeg télleg csak anyi h ha más nem de a hűtését valami másra kicserélném h halkabb legyen! ezért is gondoltam arra h a Sapphire HD4870 kari gyári hűtése hátha jobb lenne rá!? :F :R :C :W ;]

(#7444) neko18 válasza fbeni91 (#7443) üzenetére


neko18
senior tag

Okés hogy halkabb volt, de fejlődik a világ. Gyorsabbak a hardverek ezáltal jobban is melegednek :DDD Sajnos ezt el kell fogadni. Régen nem kelettek ilyen komoly hűtések semmire sem, elég volt egy nagyjából kiviszi a levegőt a proci alól féle venti meg pár aluborda és meg is volt oldva a dolog. Vízhűtést is előbb kitalálták jóval a tervezés előtt :) Csak nem volt rá szükség :DDD
Szóval ha tényleg nagyon fontos a hang és tényleg komoly a szándékod úgy is a passzív hűtő/esetleg vízhűtésen gondolkodsz majd el.
A venti meg majd mondja vagy megszoksz vagy megszöksz :DDD :C
EZ van ezt kell szeretni :P ;]

kdxsv

(#7445) fbeni91 válasza neko18 (#7444) üzenetére


fbeni91
tag

Jogos. igazz. :D
am közben lehet h akk rá térek az ACA L2 pro hűtésre! nagyon szemezek vele. :) meg sokan ajánlották már. :) ;] :P :R Köszi mindent! üdv.

(#7446) neko18 válasza fbeni91 (#7445) üzenetére


neko18
senior tag

Jó hűtő :) Vga hűtésre AC egyik legjobb márkának számít :DDD

kdxsv

(#7447) FlashBird


FlashBird
tag

Sziasztok!

Meghalt a Gigabyte Nvidia 560 ti oc karimon az egyik venti, nincs már garim, ilyenkor mi a legegyszerűbb megoldás, pl. tudok szerezni rá 1-2 ezer Ft-ért egy ventit és kicserélem? Ha ez az út tudtok valamit rá ajánlani? :)

Köszi

(#7448) fbeni91 válasza FlashBird (#7447) üzenetére


fbeni91
tag

Hali. Szerintem ha van rá mód, és találsz hozzá ventit akkor cseréld ki nyugottan mivel a gari nincs már rá így kedved szerint Variálhatod a kártyát! üdv. :R

(#7449) neko18 válasza FlashBird (#7447) üzenetére


neko18
senior tag

Egyetértek az előttem szólóval. CSeréld ki a ventit ha lehetséges, ha nem (olyan nincs :C ) akkor esetleg egy új, jobb hűtő, esetleg egy jobb kari :) Szerintem sokan keresnek hűtő nélküli karit picit olcsóbban :DDD

kdxsv

(#7450) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Mindenkinek! segítségeteket szeretném abban kérni h HD3870-re hogyan lehetne rá tenni 1 8800GTS Hűtőjét? Miből, és menyit kell le vágni, vagy le marni? Válaszotokat előre is köszönöm. képpel ami szerkeztve van ha linkeltek vagy dobtok fel azt meg köszönném. sokat segítene! üdv. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.