Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6251) patex1983 válasza bozig (#6250) üzenetére


patex1983
őstag

Igen, azok jobb ventik. :K

X

(#6252) bozig válasza patex1983 (#6251) üzenetére


bozig
tag

Köszi a választ :R

És amúgy ezek az artic ventik jók? Mert eddig Scythe és Noctua ventiket nézegettem, azokhoz képest jóval olcsóbbak az Arctic-ok.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6253) patex1983 válasza bozig (#6252) üzenetére


patex1983
őstag

Személyes tapasztalatom még nem volt Arctic ventikkel, de eddig rosszat még nem olvastam róluk, az AC Turbo Moduljánál egyértelműen jobbak.
Én személy szerint most Coolink Swif2-es ventiket használok, ezeket nagyon szeretem, csöndesek. (A színe nem az igazi... :) )

X

(#6254) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

na berendelve az artic borda meg két venti meg paszta.
mégegyszer köszi a segítséget mindenkinek!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6255) the_mad válasza kerekfej (#6239) üzenetére


the_mad
aktív tag

A VR001 VRAM hűtő süniket hol lehet kapni, mert eddig még nem láttam sehol???

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6256) kerekfej válasza bozig (#6250) üzenetére


kerekfej
addikt

S1 PLUS Turbo Module az már más, mivel ez ma is egy 12cm-es 12V-on 1000rpm-es halk ventilátor + gyári felfogató rezgéselnyelő szilikongumi + hővezetőpaszta (viszont ezért legalább 2-3x annyit is kérnek). De a simára csak rá kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#6257) Merlinclub válasza the_mad (#6255) üzenetére


Merlinclub
senior tag

EKL Ramses II
rajta a kétoldali hővezető ragasztó. És olcsó... :DDD

Csak mint alternatíva.....

[ Szerkesztve ]

(#6258) csucsbicep válasza Merlinclub (#6257) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De jó, hogy linkelted, egy ideje keresek már hasonlót.

(#6259) bozig válasza kerekfej (#6256) üzenetére


bozig
tag

Most úgy jártam, hogy megrendeltem egy helyen az S1 Plus Turbo Module-t meg az S1 Plus-t, aztán átvételnél veszi elő a sima Turbo Module-t. És amikor rákérdeztem, hogy ez így mi, akkor közlik velem, hogy rosszul van fönt az oldalukon és ez váltja az S1 Plus Turbo Module-t, és azt már nem is fogják árulni, de ez még jobb is. Na mondom, akkor köszi ezt így nem, hello.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6260) kerekfej válasza csucsbicep (#6258) üzenetére


kerekfej
addikt

[link]

bozig hazug egy banda, mindenhol ez megy sajnos, megtévesztik a potenciális naiv vásárlót.

[ Szerkesztve ]

(#6261) csucsbicep válasza kerekfej (#6260) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Na oké, de a lényeg, hogy ez helyben van, bemegyek és megveszem. :)

bozig: Melyik bolt ez, ha szabad tudnom?

[ Szerkesztve ]

(#6262) bozig válasza csucsbicep (#6261) üzenetére


bozig
tag

Konkrétan a Bluechip-ben történt az incidens. Íme a termék.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6263) kerekfej válasza bozig (#6262) üzenetére


kerekfej
addikt

Helyette akkor ezt akarták rád sózni ha jól értem drágábban.

(#6264) bozig válasza kerekfej (#6263) üzenetére


bozig
tag

Ja, hogy ez még olcsóbb is lenne. Igen, ezzel próbálkoztak. Kvázi megpróbáltak átverni.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6265) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hy
Sapphire 5770 Vapor X-es kártyámon csapágyas lett a hűtő...mit ajánlotok mit lehetne vele kezdeni? Új hűtésre nem akarok költeni esetleg van valami alternatív megoldás?

Xbox One: bandymnc

(#6266) the_mad


the_mad
aktív tag

Nos, lecseréltem, az XFX HD6780 referencia hűtőjét egy Acceleros S1 rev2-re és 2db corsair 1200rpm (12cm) ventilátorra. GPU Z-vel nézegettem a dolgokat a GPU Temprerature nem megy 55° fölé teljes terhelésen. Továbba a GPU Temp1-2 közel azonos pár fokos eltéréssel, viszont a Temp 3 100-110 fokokat mutat maximumon. Ez normális??

[ Szerkesztve ]

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6267) patex1983 válasza the_mad (#6266) üzenetére


patex1983
őstag

Nem, akkor nem jól fekszik fel a hűtés, ha korábban nem volt ilyen magas a Temp3...
Vedd le és próbáld visszatenni ismét. Nálam is volt ilyen gond korábban és egy leszedés-visszarakás után normalizálódott a hőfok.

X

(#6268) the_mad válasza patex1983 (#6267) üzenetére


the_mad
aktív tag

Leszedtem, visszaraktam, most már mindegyik 80 fok körül van. De legalább a temp 3 is lejött 100 fokról 80-ra.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6269) patex1983 válasza the_mad (#6268) üzenetére


patex1983
őstag

hát a korábbi 55 fokhoz képest most meg ez sok....Valami még mindig nem kerek szerintem.

X

(#6270) #90933760


#90933760
törölt tag

Az S1 nekem se fekszik fel rendesen, a külső csavarhelynek kialakított kinyúlás megakad a GPU körüli fém keret szélén.

(#6271) kerekfej válasza #90933760 (#6270) üzenetére


kerekfej
addikt

HD4850

HD7850

Meg a mostani GPU-k magja el van forgatva 45°-al.

(#6272) the_mad válasza kerekfej (#6271) üzenetére


the_mad
aktív tag

Szerintem lényegtelen, hogy a GPU hogyan pozicionált a kártya alaplapján.

Ezen is látszik a hűtőpaszta lenyomatában, hogy a gyári hűtő ugyanúgy fekszik fel, mint az Accelero. A GPU-val érintkező felület is ugyanaz a két hűtőnek.
Fogalmam sincs mi lehet a hiba Hazavágni nem akarom, ezért nem vártam meg 1x sem, hogy túlmelegedjen. Esetleg rosszul húztam volna meg a csavarokat?? (bár a mellékelt leírás szerint csináltam) Esetleg van, valami olyan csavarozási "taktika", mint az autó kerékcserénél, hogy például átlósan kell meghúzni?? Vagy a műanyag alátételek mérete lehet rossz???

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6273) patex1983 válasza the_mad (#6272) üzenetére


patex1983
őstag

Természetesen átlósan kell meghúzni a csavarokat. Én több menetben szoktam, tehát először húzok egy kicsit az egyiken, aztán az átlós csavaron szintén kicsit, majd az előzőt meghúzom rendesen, aztán pedig a másodikat is teljesen, majd pedig ugyanígy a másik két csavarral.
A műanyag távtartókat pedig nem minden típushoz kell alkalmazni, az benne van a leírásában, hogy melyikhez hogyan kell használni.

X

(#6274) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

na elkészült a modding. két 8 centis arctic F8 TC van rajta.

egy kérdés: olyan van hogy leáll az egyik venti mert eléggé le van hűtve a kártya? merthogy nekem felpörögnek aztán az egyik leáll. 24fokos a kártya alapjáraton.

(#6272) the_mad ezt e felfekvést megerősítem. most raktam fel az accelero s1 rev2-t. aztán levettem hogy megnézzem a lenyomatot és ugyanígy nézett ki. és igen szerintem is átlósan kell meghúzni. először mindegyiken egy kicsit hogy belefogjon a menetbe aztán lehet sorba szorosabbra.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6275) Kvelstadt válasza Kvelstadt (#6274) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem értem. megterheltem a kártyát azzal a játékkal amivel eddig 70-72fokos volt, most 45fokig megy fel de a másik venti akkor sem kapcsol be. az a venti amelyiket a kártyára kötöttem rá. mert mint kiderült csak egy sys fan csati van az alaplapon.
nem mintha a 45 fok sok lenne de pörögjön/dolgozzon ha már megvettem. be lehet valahol lőni hogy hány foknál kapcsoljon be vagy ilyesmi?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6276) the_mad válasza patex1983 (#6273) üzenetére


the_mad
aktív tag

Megcsináltam így is, de még mindig piszkosul melegszik. Nyomtam benchmarkot, 90°C csak maga a GPU, max terhelésen a temp #3 meg 110-120°C-t produkál. De most már nem érdekel. Már beleuntam, hogy 100x szétszedem meg összerakom. Elzenél még valamennyit, aztán ha kinyiffant akkor kuka.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6277) #90933760


#90933760
törölt tag

Már a múltkor leírtam, de az a baja az S1-nek, hogy a másik karikhoz való csavarlyukak beleütköznek abba a keretbe ami a GPU körül van. Így maga a felfogató előbb hozzáért ahhoz, mint a hűtő magához a GPUhoz. Meg lehet húzni, de elkezd hajlani a felfogató és gondolom ferdén szorul rá a GPUra. Ezért csináltam én lámpával átvilágítva és addig húztam csak meg ameddig a felfogató éppen nem ért hozzá a kerethez, hogy ne feszüljön félre. Persze ettől kicsit mozog, a műanyag szarokat nem használom csak rosszabb tőle mert jobban félrehúz. Beszerelés után ceruzával támasztottam alá, hogy feszüljön, így most egész elviselhető.

67/73/79 a hőmérséklet. Jobb, mint a gyári és végül is természetes hőfokok egy karinak. De jobb is lenne ha felfeküdne ez a szar. Valószínű flexszel alakítani fogok rajta. Alternatív hűtőt nem találtam helyette, még sokkal drágábban se szóval marad ez.

(#6278) the_mad válasza #90933760 (#6277) üzenetére


the_mad
aktív tag

De a gyári hűtőnek is olyan az alja, mint az S1-nek. Akkor az nem ütközött bele a keretbe??

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6279) #90933760 válasza the_mad (#6278) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#6280) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

valaki a (#6274) hsz kérdésemre?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6281) #90933760 válasza Kvelstadt (#6280) üzenetére


#90933760
törölt tag

A kártyára kötötted rá? És abból fix 12V jön ki? Mert ha az is visszavesz meg az érzékelő is a ventin akkor a kettő együtt már olyan sok, hogy persze nem indul el tőle. A másik venti ami alaplapra lett kötve az szabályozva van, vagy az fix 12V-ot kap?

(#6282) galaxys2


galaxys2
csendes tag

helló nekem az lenne a gondom van egy radeon hd 6970 es vidokártyám is feltelepitem a 12.10 es drivert és azóta egyszerűen nem megy a hűtése :( gigabyte hd 6970 oc2 3 ventis a válaszokat elöre is köszönöm

(#6283) galaxys2


galaxys2
csendes tag

helló nekem az lenne a gondom van egy radeon hd 6970 es vidokártyám is feltelepitem a 12.10 es drivert és azóta egyszerűen nem megy a hűtése gigabyte hd 6970 oc2 3 ventis a válaszokat elöre is köszönöm

(#6284) Kvelstadt válasza #90933760 (#6281) üzenetére


Kvelstadt
veterán

igen az egyiket a kártyára kötöttem rá. az előző venti is 12v-os volt. azt honnan tudom hogy fix 12 jön ki?
elindulni elindul csak pár másodperc után le is áll.
a másik ventit meg csak rádugtam lapra és az megy. nem szabályoztam sehol semmit.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6285) #90933760 válasza Kvelstadt (#6284) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor szerintem az a baja. Az alaplapodból 12V jön ki és ezért megy rendesen, a kártya pedig leveszi magának indulás után egyből a feszt és a venti le is áll, mert szinte nem kap semmit. Catalystben húzd maxra a kari ventiszabályzását és akkor egyformán fog menni a két venti.

(#6286) Kvelstadt válasza #90933760 (#6285) üzenetére


Kvelstadt
veterán

de miért veszi le a kártya a feszt? nemvágom. bocs hogy itt bambázok de catalystot azt hol találom?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6287) kerekfej válasza the_mad (#6276) üzenetére


kerekfej
addikt

(#6288) #90933760 válasza Kvelstadt (#6286) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mert vezérli a venti fordulatát. Különben állandóan maxon menne a gyári venti ami elég hangos. Catalyst akkor van fent ha fel lett telepítve a vidi driverével együtt. Esetleg nézd meg Aidaban az Érzékelő oldalon, hogy a vidinél mit ír ki, kiírja %ban a fordulatot. Ha jól gondolom akkor biztos 100% alatt lesz.

(#6289) Kvelstadt válasza #90933760 (#6288) üzenetére


Kvelstadt
veterán

evga precision az van fent. azt írja fan speed 49%. ahhoz képest hogy nem is megy. az oké hogy vezérli de hogy full megállítja és el se indítja akkor sem hogy ha 20 fokot emelkedik a hőmérséklet..

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6290) #90933760 válasza Kvelstadt (#6289) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a 49% a gyári ventinek pont elég, hogy menjen vele rendesen. De ennek a ventinek kevés, ugyanis a szenzor ami rajta van még tovább csökkenti ezt a feszt. Ezért nem megy. Ezt a 49%-ot kell feltolni 100-ra.

(#6291) Kvelstadt válasza #90933760 (#6290) üzenetére


Kvelstadt
veterán

oké értem. akkor mondj egy progit ami free és fel tudom húzni a ventit hogy pörögjön. vagy bios-ba vagy bármit amivel beindíthatom.

szerk: most vettem észre hogy evga-ba ha kiszedem az auto mellől a pipát akkor lehet feljebb húzni 49%-ról. kérdés hogy reagál e ere a kártya. mindjárt kiderítem.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6292) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

EZ fogyatékos. egy ventivel 26-27 fok volt win alatt most meg mindkettővel 30-31. WTF?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6293) Kvelstadt válasza kerekfej (#6287) üzenetére


Kvelstadt
veterán

én azt a fekete műanyagot leszedtem róla.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6294) the_mad


the_mad
aktív tag

Nos, lenne egy kérdésem, bár kicsit off-topc. Tegnap sikerült megszabadulni a gázkazán 6870-től és arra gondoltam, hogy veszek egy 7870-et. Ez a kártya mennyire passzol egy C2Q Q8400 (alap órajelen használom) mellé?? Igazság szerint a monitorom is bedöglött (mikor, ha nem karácsony előtt és együtt a vid.kártyával...), így egy régebbi D-Sub-os (max felbontás 1440x900) LCD monitort kell használnom. Jobb teljesítményt kapnék, mint a 6870-el?? Sztem elbír a 7870-el, mert sokkal nem jobb a 6870-nél, de azért megkérdem.

http://www.hwcompare.com/12233/radeon-hd-6870-vs-radeon-hd-7870/

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6295) the_mad válasza Kvelstadt (#6280) üzenetére


the_mad
aktív tag

Nos, tegnap lemértem a dolgot. Megtisztítottam a GPU-t és rátettem egy kisebb műanyag lapot, aztán hátulról elem lámpáztam. A GPU síkja magasabban van a keret síkjánál, mert a GPU és a lap között nem szűrődött át fény, de a lap és a keret közt igen. A méret különbség a milliméter tört része, de annyi van, hogy látható legyen. Bár most már túladtam, rajta ettől függetlenül fennáll a gyanúm, hogy a műanyag támasztó lábakkal van/volt a gond.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6296) Kvelstadt válasza the_mad (#6295) üzenetére


Kvelstadt
veterán

akkor én szerencsés vagyok az én kártyámmal mert nekem meg a kis müanyag gyűrükkel lett meg az a táv hogy pont felfeküdt a gpu a lapra. meg volt egy fekete műanyag a lap körül a bordán. na én azt le szedtem mert minek az oda? had járjon a levegő minden irányból. mint olvashattad nekem ventilátor problémám volt de már az is megoldódott.
én is féltem hogy nem fog valami jól illeszkedni mert a kártyámat csak nagynhezen találtam meg a combatibilitási listán. viszont tegnap dél körül érkezett meg a cucc és én 4 órán keresztül csak nézegettem meg illesztgettem mire megszületett. sőt a pcie felőli oldalon még rövid is lett a gyűrű és ha meghúztam volna akkor vagy befeszül vagy elbillen a kártya de alátétekkel megoldottam. az egyik ventit meg át kellett kötni a régi venti csatlakozójára mert az alaplapon csak egy sys fan csati volt. szóval nálam sem volt egyszerű a történet de csak összejött és ha esetleg kártya csere lesz ez a borda megy majd rá.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6297) -zolee-


-zolee-
tag

Üdv.
Segítsen valaki legyen szíves. Meg tudnátok mondani, hogy ezen a Radeon 3870-es karin milyen hűtés van?
[link]
[link]
A választ előre is köszönöm.
Üdv.
-zolee-

[ Szerkesztve ]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#6298) kerekfej válasza -zolee- (#6297) üzenetére


kerekfej
addikt

Coolink GFXchilla VGA Cooler, de ennél sokkal többet ér és jobb egy AC Accelero S1 Rev.2

[ Szerkesztve ]

(#6299) Kvelstadt válasza kerekfej (#6298) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ez az s1 rev 2 mekkora sztár egy borda! :) nem gondoltam volna. de már tapasztalom is hogy miért.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6300) galaxys2 válasza Kvelstadt (#6299) üzenetére


galaxys2
csendes tag

helló nekem az lenne a gondom van egy radeon hd 6970 es vidokártyám is feltelepitem a 12.10 es drivert és azóta egyszerűen nem megy a hűtése gigabyte hd 6970 oc2 3 ventis a válaszokat elöre is köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.