Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) plakk


plakk
csendes tag

sziasztok lenne egy gigabyte hd 6850 es karim,egyik ventije elromlott.Tudntok esetleg ami tuti kompatibilis vele?

(#7802) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, mivel nem értek az ilyen dolgokhoz.... :F Mármost adott egy gainward hd 4870 gs 512mb vga kártyám, és az lenne a bajom, hogy a kisebbik ventilátor elég hangos és nem vezérelt, meg tudnám e azt oldani, hogy a nagyobbik (pwm-es) kábelére rákötném, és annak is csökkene a hangja.

Bármi ötletet meghallgatok.

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#7803) ThodEE válasza Zoll21 (#7802) üzenetére


ThodEE
őstag

A nagyobb venti méretével megegyező ventiből kell venni 2db ot jobb márkák közül, kábel kötegelővel vagy vékony dróttal a bordához erősíteni. :R
Barátom 4850 én AC twinturbó ventijei megdöglöttek, nála 2db 8cm es ventivel lett helyettesítve, kifogástalanul működik :R

Szerk:

Utána is néztem a nagyobb 8cm es a kicsi 6cm es.
2db Artic F8 1500Ft ból megvan, (plusz szállítás ha messze laksz)
Vagy ha drágábba gondolkozol akkor Noctuákat ajánlom, nekem 3 is van a 12cm esből, 1300RPM en a lehalkabbak a rendszeremben :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#7804) oravecz56 válasza Zoll21 (#7802) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Szia
A 2 pin kábelt Forraszd be a 4 pin-esbe a megfelelő szinekhez piros fekete és egyforma feszt fognak kapni.
Szabáljozva lessz.elfogja birni,Múködni fog.
Szerintem a 2 pines is szabáljzott.A nagyobbik 4 pinesnek a fordulatszámát méri csak

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7805) hossszú


hossszú
őstag

Miért van az, hogy a thermalpad nélküli 8800GTX alacsonyabb hőfokon működik mint az új 6,0w/mK-es lappal?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#7806) ThodEE válasza hossszú (#7805) üzenetére


ThodEE
őstag

GPUt mondod vagy VRM vagy ram?
Remélem nem a GPUt :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#7807) hossszú válasza ThodEE (#7806) üzenetére


hossszú
őstag

Minden magasabb hőfokon megy, a GPU újra lett pasztázva a többi helyre meg új thermal padok lettek rakva.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#7808) ThodEE válasza hossszú (#7807) üzenetére


ThodEE
őstag

Esetleg nem vastagabb a pad és eltartja a hűtőt :R :B
Jobb ötletem most nincs, esetleg nem feküdt fel jól a helyére :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#7809) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok. :R
Meghalt a VGA-m hűtése! :o Szeretnék egy ilyet, vagy valami nagyon hasonlót! A lényeg hogy akár passzív módon is hűtse az 550 TI-m. Nem lenne teljesen passzív (tennék rá ventiket, mert elvileg gond nélkül lehetséges) , csak szeretném a zajt lecsökkenteni. Ennek a gépnek még ki kellene bírnia sokat a párom keze alatt. Az új gép már valószínűleg vizes lenne! :DD Ötletek, javaslatok??

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7810) patex1983 válasza Merula Alba (#7809) üzenetére


patex1983
őstag

Hát...Ez a hűtő majdnem annyiba kerül, mint a vga...Én tuti nem vennék rá ilyen drága hűtőt.
Első körben próbálj meg a gyári bordára eszkábálni egy halk 9-10-12 cm-es ventit, attől függően, hogy mekkora a borda, így lényegesen olcsóbban megúsznád.

X

(#7811) Merula Alba válasza patex1983 (#7810) üzenetére


Merula Alba
tag

Jahh, tudom! :((( Amit javasoltál, azt már megcsináltam, de így alapjáraton 57 fokos a VGA! A gyári venti kb 47 fokon tartotta alapon, erős használat mellett pedig simán 60 fok felett nyögött. Afterburner-es babrálással is!! :(( Mondtam páromnak hogy ne használja, csak netezésre, esetleg párszor filmet nézhet rajta. De ez így nem egy életbiztosítás a karinak!! :U Még ki kellene szolgálnia akár 2 évet mire nyugdíjbavonulhat (páromnak ez a gép tökéletes lenne)! Én így gondolkodok. Persze láttam Arctic megoldásokat is, ami szimpi, és olcsóbb is persze. Viszont nem tudom hogy azok mennyire lennének hatékonyak! :F

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7812) oravecz56 válasza Merula Alba (#7811) üzenetére


oravecz56
aktív tag

ArcticCooling Accelero Xtreme VGA hűtő nagyon jo sajnos eladtam nagyon bánom mert már nemlehet kapni
Nagyon hatékonyak

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7813) oravecz56 válasza Merula Alba (#7811) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ez még van

[link]

Accelero Xtreme III
NVIDIA: GTX Titan 780 (Ti), 770, 760, 680, 670, 660 (Ti), 650 (Ti), 580, 570, 560 (Ti, SE), 550 (Ti), 480, 460 (SE) ...AMD: R9 290 (X), 270 (X), HD 8870, 7870 (XT, GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830-...

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7814) Merula Alba válasza oravecz56 (#7813) üzenetére


Merula Alba
tag

Ez tényleg elég bíztató, valamivel olcsóbb is. Azt írja hogy okés az enyémhez, de a tápcsatis dolgot nem biztos hogy értem! Sebaj, majd utánanézek! :C Lehet hogy meggyőztél! :D

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7815) oravecz56 válasza Merula Alba (#7814) üzenetére


oravecz56
aktív tag

[link]
Ha2 van(pl 2 db 6 pines akor egymás mellett kell lennie ha egymás fölött van nem jo)

Oszika

(#7816) Merula Alba válasza oravecz56 (#7815) üzenetére


Merula Alba
tag

:K Ilyesmit szűrtem le a honlapon közzétett kép alapján, de nem írtak mellé semmit magyarázatnak. Most már biztos hogy jó! Anya örülni fog! :))

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7817) patex1983 válasza Merula Alba (#7814) üzenetére


patex1983
őstag

Most nem azért, de ne hülyéskedjetek már...
A GTX 550Ti nem egy mega-brutál-agyonmelegedős VGA, miért kellene rá AC Extreme III??? :Y
Itt a vga-dal kompatibilis hűtők sora
Twin Turbo II-m volt 6870-en, közepes fordulaton lehűtötte jobban, mint a gyári. Hangtalanul.
Most van egy Accelero Mono Plus-om, egy GTX 650-en. Minimum fordulaton, max 50 fokos a GPU alatta. Hangtalan.
A kettő közül válassz szerintem, bátran ajánlom mindkettőt.

X

(#7818) Merula Alba válasza patex1983 (#7817) üzenetére


Merula Alba
tag

Nem tudom, passzolok! :O Nálunk a szobában meleg van (25 C), asszony fázós! Ha azokból az értékekből indulok ki amiket írtam, és a zajt is beleveszem.... :U Igazából szerintem az a baj hogy nincs VGA hűtőkkel tapasztalatom. A gyáriakkal pedig nincs "jó" tapasztalatom. Köszönöm a felvetésedet, mindenképpen megfontolom! :R A link-ed nem jó, de én is néztem amúgy! :)

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7819) patex1983 válasza Merula Alba (#7818) üzenetére


patex1983
őstag

Én is mindig cserélem a gyári hűtőt.
Hidd el, nem fogsz csalódni az általam linkelt hűtőkben. Ez most kb úgy hangzott, hogy idejöttél kérdezni, én ajánlottam sokkal olcsóbb és ésszerűbb megoldást a korábbiaknál, te meg nem hiszed el... :N
Nyugodtan keress teszteket, ha nekem nem hinnéd el, bár nem tudom miért hazudnék.
Apropó, miért nem jó a link? Nálam most is kattintásra megnyitotta gond nélkül...
http://www.arctic.ac/de_en/productfinder/gpu/index/?id=123

[ Szerkesztve ]

X

(#7820) Merula Alba válasza patex1983 (#7819) üzenetére


Merula Alba
tag

Mindenesetre a Twin Turbo II is megteszi, legalábbis ahogy a teszteket nézem! No meg a tanácsodat is figyelembe véve!! ;) A spórolt pénzen pedig elkezdhetek az új gépre spórolni! :DD

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7821) kozmy


kozmy
őstag

De ha nem is cseréled le a hűtő rendszert de egy minőségibb pasztázás és GE-pad csere bíztos hoz -5,6 fok különbséget. De a Twin Turbó az tény hogy egy bitang jó hűtő egy régebbi VGA-n használtam. Sokkal hatékonyabb és halkabb az összes gyári hűtésnél,csak arra kell oda figyelni,hogy ha felszerelésre kerül a Twin Turbó akkor be is férjen mert elég hosszú.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7822) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Gigabyte R9 270X-hez keresek viszonylag olcsó 3 ventilátoros hűtést. A kiszemeltem Arctic Accelero Extreme III.
Jó választás? A kártyát tuningolnám. Lényeg, hogy viszonylag halk legyen és jól hűtsön.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#7823) Xaels válasza EnterR (#7822) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem ne csak 3ventiset nézzél. Két 12/14-es venti halkabban tudja ugyanazt a légszállítást mint 3 9-es. Nézd meg az MK-26-ot is szerintem. Amúgy jó hűtő az AC is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7824) kozmy válasza EnterR (#7822) üzenetére


kozmy
őstag

Ha tuningolni akarsz akkor ram sünik is kellenek a melegedő fetekre meg a ramokra.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7825) Henk


Henk
veterán

Nem tudja valaki hol lehet olyan kábelt kapni aminek az egyik vége a vga-ra dugható mini csati, a másik pedig egy Y elosztó amire a hagyományos 4 tűs venti megy? Az MK26-hoz adnak ilyen adaptert de a pontos nevét sem tudom. Talán ez olyan.

(#7826) EnterR válasza kozmy (#7824) üzenetére


EnterR
veterán

Jár hozzá 26db 4-5 féle hűtőborda.

PSN ID: marquuard

(#7827) Merula Alba válasza kozmy (#7821) üzenetére


Merula Alba
tag

A paszta csere volt az alap! Lehet hogy láma kérdés de mit takar a GE-pad csere?!? :F Remélem hogy befér, mert már nem tudom megmérni!! :( Most utazok külföldre. Legfeljebb majd tákolok! :DDD Én nem is értem ezeket a gyári hűtésekett, de komolyan. :W Ha annyi energiát fektetnének bele a hűtések tervezésébe, mint a (teljesen felesleges) marketing bull@&##$%be, akkor szerintem olyan kártyát raknának össze ami saját magát reklámozza, adja el. :W :(((

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7828) Merula Alba válasza Henk (#7825) üzenetére


Merula Alba
tag

Pont ezt az oldalt akartam ajánlani! :D Az általam ismert eddigi legjobb oldal. Az amit belinkeltél pont az amit keresel. Csak nem egyedi hűtést tervezel? :)

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#7829) Vigneau válasza Henk (#7825) üzenetére


Vigneau
félisten

Anno itt sikerült nekem is ilyen Y átalakítóra szert tennem.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7830) Henk válasza Merula Alba (#7828) üzenetére


Henk
veterán

Az Alpenföhn Peter 2-t nézegettem csak nem elég alaposan mert utána láttam, hogy alapból jár hozzá ilyen kábel. :D
Az MK 26 volt eddig a befutó de rettenetes böszmén néz ki azzal, hogy felfele ennyivel túllóg a vga-n. Aztán most megnéztem ezt a Peter 2-t és ezzel sokkal jobban mutatna és a teljesítménye is jónak tűnik, legalábbis a gyártó szerint mert tesztet nem is találtam még róla.

Viszont itt felmerül még egy kérdés. Honnan lehetne olyan clip-et szerezni amivel erre a bordára 12-es ventit lehetne rögzíteni? Tudom, hogy adják hozzá azt a pci slot tartót de olyanom van most is és azt semmiképpen nem akarnám visszatenni a hűtőcsere után. Gyorskötözős, drótozós megoldás sem játszik, normális kinézetet akarok. Procihűtőhöz millió félét lehet kapni, jó lenne ha valamelyikkel össze lehetne hozni. Mint az MK 26-hoz is amilyet adnak.

(#7831) Vigneau válasza Henk (#7830) üzenetére


Vigneau
félisten

Az a klipsz annyira nem jó megoldás, mert nem minden ventilátorhoz jó. Nálam az MK-26-hoz adott rögzítő belelógott a Wing Boost ventilátor lapátjaiba, így végül gyorskötözőt kellett használnom.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7832) Henk válasza Vigneau (#7831) üzenetére


Henk
veterán

Azért mert wing boost-nak spéci kerete van, nem? El van keskenyítve középen, ez a clip meg a hagyományos keretes ventire megfelelő. Én hagyományosat terveztem rá. De ezt pci-os venti tartót sem akarom visszatenni mellé mert szerintem sz.rul néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7833) Vigneau válasza Henk (#7832) üzenetére


Vigneau
félisten

Valószínűleg az lehetett a gond. De mivel már megvoltak, nem akartam elkótyavetyélni őket. A két "libafos zöld" SwiF2-esem meg maradt rendszerhűtőnek. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7834) Devil81 válasza patex1983 (#7779) üzenetére


Devil81
csendes tag

Először is köszi a tippet!

Aztán:

Megvettem feltettem de sajna valami nem ok ... A rögzítések jó helyen vannak szal ezzel nem volt gond. Ami fura hogy az a felület ami érintkezik a GPU val jóval kisebb mint maga a GPU... KB a fele!! Mivel fekvő házam van (Fractal Design NODE 605) csodát nem vártam a hőmérsékletektől de a furmark stress tesztjét 1 perc után kikapcsoltam mert 100°C ra ment fel a hőmérséklete a karinak. Ventik maxon de a fokok meg szaladnak fel..... Normális ez vajon? Sok sok éve nem csináltam már ilyet (VGA hűtő csere) de sztem ennek nem pontosan így kéne működnie.

Más:

Olvastam korábbi hozzászólást hogy a VGA nem vezérli az Accelero-n lévő ventiket. Elsőre nekem se ment, de aztán észrevettem hogy a csatinak más a szín kiosztása. Felcseréltem ahogy a gyárin van és faxán müxik.

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#7835) patex1983 válasza Devil81 (#7834) üzenetére


patex1983
őstag

Nem fekszik fel valami miatt rendesen a hűtő. Vedd le és rakd fel újra.
Arra figyelj, hogy átlósan húzd meg a csavarokat, nehogy féloldalasan kerüljön felrakásra a hűtés.
Nekem is volt ilyen korábban.
Az nem probléma, hogy kisebb a hűtő talpa, mint a gpu, ahol kell, ott érintkezni fog a gpu-val.

X

(#7836) Devil81 válasza patex1983 (#7835) üzenetére


Devil81
csendes tag

Meglett a hiba. A keresztbe csavarozással nem volt gond :D Az nehéz elfelejteni. A hűtő talpának felrögzítése volt 1 kicsit elcseszve. Nem volt 100% os a csavar menet. Meghúztam míg megszorult kicsit, úgy gondoltam jó lesz. Persze csámpásan ment fel a gpu ra és kb csak a 3/4 ért hozzá. most 20 perc Furmark és 68°C.

Köszi még1*! :R

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#7837) kozmy


kozmy
őstag

Ha távtartos a hűtő akkor mind1 milyen sorrenfben huzzuk a csavarokat. A nem egyforna távtarok miatt fordul elő ilyen hiba,hogy nem fekszik fel a hűtő.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#7838) patex1983 válasza Devil81 (#7836) üzenetére


patex1983
őstag

Örülök, hogy meg lett a hiba, jó kis hűtő ez, használd egészséggel. :R

X

(#7839) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Sziasztok.
Kérdésem a következő.

Alpenföhn Peter - Radeon 79XX Edition hűtőt Fel lehet tenni R9 290 290x vga karira?
Vagyis komtatibilis e ezekre a kártyákra.

Alpenföhn Peter 2 az tudom jo de nekem Alpenföhn Peter - Radeon 79XX Edition van

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7840) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Javíthat a hőmérsékleten ha újrapasztázom a VGA-t? És ha igen, milyen pasztát ajánlotok?
Gigabyte R9 270X 2GB

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#7841) Xaels válasza EnterR (#7840) üzenetére


Xaels
félisten

Javíthat 4-5fokot max. MX-2, MX-4. Csak nagyon extrém esetben többet vagy ha rosszul lett felrakva a hűtő gyárilag akkor az újra felszereléssel megoldódhat ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7842) Martinkiddo


Martinkiddo
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok, nem tudom hogy jó helyre írom-e, de majd szóltok ha nem. :)

Szóval, van egy Gigabyte GTX 560-om, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy valahogy a ventiket a gyári minimum 50% alá szabályozzam (alaplapom: GB Z68AP-D3). Így alapon 1200 RPM körül mennek, 30-35 fok körül tartják a kártyát, de eléggé hangosak. Játék közben ezzel nem is lenne gond, de amikor mást csinálok zavaró tud lenni, szóval csak alapjáraton kéne levenni, melegedéskor ugyanúgy zúzhatna felfele a sebessége.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#7843) oravecz56 válasza Martinkiddo (#7842) üzenetére


oravecz56
aktív tag

A telepitő lemezén találod a VGA Tools –OC Guru II Progit azzal tudod szabáljozni a fan fordulat számát szoftveresen.Auto Fix Manuál beállítási lehetőségek vannak.

Vagy letőltöd a honlapjárol megnéztem van friss.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#7844) Xaels válasza Martinkiddo (#7842) üzenetére


Xaels
félisten

Hát vmi külső programmal talán lehet szabályozni. Rég volt NV-m. Vagy lehet esetleg új VGA BIOS-t írni :)

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7845) Martinkiddo válasza oravecz56 (#7843) üzenetére


Martinkiddo
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Valamiért nem hajlandó elindulni a program, szokásos hibaüzenet.

Korábban már próbálkoztam MSI Afterburnerrel lejjebb venni a fordulatszámot, de ott is az volt a baj, hogy 50% alá nem engedte.

(#7846) bolintocska


bolintocska
csendes tag

Sziasztok!

Problémám adódott! Adott egy asus 4870 512es videokari és egy frissen vásárolt Accelero twin turbo 2! rászereltem mindent a leírás szerint! mivel a karira nem lehet dugni a hűtést, ezért a tápra dugtam, de sem 7, sem 12 v-al nem működik! meg sem moccannak a ventik! leszedtem a videokártyáról a ventit és csak úgy simán rádugva sem indul el! Más ventik a molexen simán pörögnek!

Mi lehet a gond?
Az baj ha a felragasztható kis sünik hozzáérnek a hűtőhöz? (bár amikor leszedtem a kártyáról a közelben sem volt)

(#7847) oravecz56 válasza bolintocska (#7846) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Ha jol emlékszem fekete a külsö piros a belső vezeték szine ha ez jol van a pin csatiban akkor a venti rossz ha rögtön tápra csatlakoztattad és nem indul el

Oszika

(#7848) patex1983 válasza Martinkiddo (#7845) üzenetére


patex1983
őstag

BIOS szinten nem engedi lentebb venni, csak úgy tudod alacsonyabb fordulatra bírni, ha moddolt BIOS-t raksz a kártyára.

X

(#7849) Martinkiddo válasza patex1983 (#7848) üzenetére


Martinkiddo
csendes tag

Köszönöm, akkor marad így, ahogy van.

(#7850) bolintocska válasza oravecz56 (#7847) üzenetére


bolintocska
csendes tag

Így állnak most a kábelek: a kisebb csatin a piros a külső, a fekete a belső (3 vezeték van összesen), a nagyobb csatin a fekete a külső és a piros a belső (itt 4 vezeték van)! ezt a 2 fajta csatlakozót lehet rádugni a 7 vagy 12 voltos átalakítóra! mindenfajta variációt kilpróbáltam (mármint a csatlakozókból való vezetékkihúzgáláson kívül) és nem megy! :/
a molex csatlakozóba 3 vezeték van! fekete és sárga! ezeknek a sorrendje fontos?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.