Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) #90933760 válasza Vismajor01 (#6350) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha nem zavar a gányolás akkor tegyél rá akármilyen ventit amit veszel és hozzá kéne kötni a másik ventihez, hogy nagyjából együtt legyenek vezérelve. Különben az utólagos venti maxon pörögne végig ami nem biztos, hogy halk. Esetleg azt a ventit bekötöd 5V-ra a másik meg megy ahogy eddig is, ekkor nem lesz hangos se annyira, viszont mindenképp meg kell nézni terhelve mennyire melegszik fel. Így egy ventivel nem megy el sehogy se amúgy?

Aztán ha lezajlottak az ünnepek és pénzed is lesz veszel rá valami fasza kis hűtőt. Vagy ha rabul ejt a gányolás akkor a mostani ventit is kitöröd és oda is gányolsz egyet, ha két egyformát az még frankó is lehet. ;]

(#6352) Vismajor01 válasza #90933760 (#6351) üzenetére


Vismajor01
addikt

hát ezt a hozzákötős dolgot még megszakértem jóbarátommal, nekem elég fizikusul hangzik. Eleve arra gondoltam, hogy a régi vgamrol leszedem a venti lapátjait+agyat(?) mert simán belefér a régi venti résébe. Viszont fogalmam sincs h kössem rá a vgara, mert ugye a két régi venti egy kábelről kapta a feszt, azt meg nem tudom hogyan kell különszedni. tudok róla képet csinálni, de csak holnap.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#6353) thboxx válasza Vismajor01 (#6352) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!

Szedj le róla mindent,csak a csupasz borda maradjon.Úgy néztem simán rámegy a 9cm-es venti,így tehetsz rá szerintem 2db Arctic F9/F9 PWM ventit gyorskötözővel. Attól függ a pwm,hogy a régi/gyári az volt-e. Ha a hawerod otthon van az ilyesmiben,akár össze tudja őket hozni a régi ventik kábelén keresztül a VGA-val. Így ugyanúgy,mint eddig, a kártya vezérli a saját hűtését.

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6354) #90933760 válasza thboxx (#6353) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen ez lenne a legjobb. És szerintem még halkabb is lehet a végén, mert jóval vastagabbak ezek a ventik, mint ami gyárilag a VGA-n van.

(#6355) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

üdv.
kéne nekem ilyen fordulatszám szabályzós kábel ventihez. csak azt se tudom mi a neve vagy típusa.
egy Arctic F8 TC-re akarom rárakni. 3pin-es csatija van.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6356) psg5 válasza Kvelstadt (#6349) üzenetére


psg5
veterán

Igenis, értettem. :D

F.K.T.

(#6357) Indy69 válasza Vismajor01 (#6350) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nálam hangos volt és csináltam egy ilyet

(#6358) Indy69


Indy69
aktív tag

Aztán vettem itt a H.a. ezt [link] 5850 vapor x 910Mhz /és 4920 megy a mem stabilan 55-60cf játék közben
Alaplapra van rakva az egyik artic Tc ami most 350rpm megy és a hőfok érzékelő végét ráraktam a VGA tetejére ahol csatlakozik ahűtővel a másik egy sima és a ház szabályzóján van.

[ Szerkesztve ]

(#6359) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy ha veszek pl egy Accelereo S1 Plust, akkor a RAM sünik felrakása mennyire fontos, illetve hogy lehet leszedni a videokártyámról (sapphire Radeon Hd 6870 flex) a gyáriakat, mert nekem eléggé úgy tűnik hogy ragasztottak.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6360) Ger_man válasza bozig (#6359) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia,

Ha van rajta alapból, és elfér a S1 alatt akkor hagyd rajta a gyárit... Nekem Sapphire HD6850-esem van, azon alapból nincs a memóriákon sünik, de én vettem hozzá, mert az S1 alatt bőven elfért:

Kép

Egyébként ragasztottak, volt rajta ilyen ragacsos felület, de halottam már 2 komponensű ragasztós pasztáról is...

(#6361) Ger_man


Ger_man
senior tag

De hát neked sincs rajta süni:

Link

(#6362) Kvelstadt válasza Ger_man (#6360) üzenetére


Kvelstadt
veterán

az a darab műanyag ami a gpu-val érintkező kockán van mi célt szolgál?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6363) #90933760 válasza Kvelstadt (#6362) üzenetére


#90933760
törölt tag

Díszítőelem, hogy takarja a ronda fedetlen hőcsöveket. Én leszedtem, így legalább azokat is fújja a venti.

(#6364) Kvelstadt válasza #90933760 (#6363) üzenetére


Kvelstadt
veterán

kapásból le szedtem én is. a gépbe a borda lefelé néz és elég alacsonyan is van szal nem kell díszítés, nem igazán lehet rálátni. nameg a két venti betakarja a bordát.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6365) kerekfej válasza bozig (#6359) üzenetére


kerekfej
addikt

Le lehet szedni, de csak óvatosan. Ha felrakás előtt alkohollal alaposan előkezelted a ram tetejét, akkor nagyon rá tud tapadni.

(#6366) djdaniel válasza Indy69 (#6358) üzenetére


djdaniel
senior tag

Up! :C :R
Nekem nem tudnál össze dobni egy ilyen ventitartót ? :U

(#6367) Indy69 válasza djdaniel (#6366) üzenetére


Indy69
aktív tag

Megoldható ;) megy Pü.

(#6368) bozig válasza Ger_man (#6361) üzenetére


bozig
tag

Az a fura, hogy nekem bizony vannak rajtuk ilyen kicsi egyre való kb 2-3 milliméter magas hűtők.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6369) Ger_man válasza bozig (#6368) üzenetére


Ger_man
senior tag

Az el fog férni alatta, még 10mm-esnek is volna helye :)

(#6370) thboxx válasza bozig (#6368) üzenetére


thboxx
aktív tag

Nem puhák azok véletlenül? :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6371) Indy69 válasza kerekfej (#6365) üzenetére


Indy69
aktív tag

Igy van ,Én speciel benzines folttisztítóval szoktam letakarítani minden szutyit ha pasztázok és nagyon jó mert pillanatok alatt elpárolog és zsírmentes felület lesz.

(#6372) Ger_man válasza Indy69 (#6371) üzenetére


Ger_man
senior tag

Vagy bárminemű alkoholos üvegtisztító is megteszi :K

(#6373) Merlinclub válasza Vismajor01 (#6350) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Szedd le a burkolatot, és gyors-kötözővel heftelj rá 2 db 8 v 9 cm-es ventit, aztán annyi!
Jó ronda, de működik
- ezt kicsit elnéztem időben :B

[ Szerkesztve ]

(#6374) #90933760 válasza Merlinclub (#6373) üzenetére


#90933760
törölt tag

Esetleg egy 12 centiset, ha nem akar megsüketülni se. :K

(#6375) Kvelstadt válasza #90933760 (#6374) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ekkora különbség van a 8 és 12 centis ventik hangja között?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6376) #90933760 válasza Kvelstadt (#6375) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hogy a viharba ne. Konkrétan szakadék van közöttük.

(#6377) Merlinclub válasza #90933760 (#6374) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Lógna minden irányba, és a gyári slim 8 v 9 -es venti is meghűtötte.
A 12-es lelógna több irányba, és a levegő sem "hülye", ott megy el, ahol a legkönnyebb! Ahol nincs előtte borda...

(#6378) #90933760 válasza Merlinclub (#6377) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az lehet, de mindezt halkan tenné. ;] Ha a slim csoda meghűtötte akkor a maradék levegő is meg tudja, esetleg letakarja a venti azon részét. Le kéne mérnie mekkora is a borda és mennyi lelógásról van szó.

(#6379) Kvelstadt válasza #90933760 (#6376) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem tudtam. konkrétan míg el nem döntöttem hogy csinálok a kártyára jobb hűtést mint a gyári szinte semmit nem értettem a hűtéshez. most se vagyok okosabb de lassan belejövök. meg terveztem is hogy majd cserélem őket 12-esre de ez így még egy ok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6380) #90933760


#90933760
törölt tag

Le kéne mérni mekkora az a borda, hogy egyáltalán tudjuk mivel is állunk szembe.

(#6381) bozig válasza thboxx (#6370) üzenetére


bozig
tag

Nem, teljesen aranyos, 2 mm magas, fém ram sünik, de közben sikerült leszednem őket:)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6382) bozig válasza kerekfej (#6365) üzenetére


bozig
tag

És mivel szokás felragasztani az újat? Kétoldalú ragasztó?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6383) thboxx válasza bozig (#6381) üzenetére


thboxx
aktív tag

Rendben. Eddig nem volt gépem,telefonról meg 1-2 dolognak nehézkes utána nézni... :DDD
Az új süniket 2oldalú hővezető ragasztó segítségével tudod feltenni. Amit itt aprón is lehet szerezni, meg a gyári cuccokon is szokott lenni előreapplikálva...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6384) Indy69 válasza bozig (#6382) üzenetére


Indy69
aktív tag

[link]
[link] itt kapható.

(#6385) bozig válasza thboxx (#6383) üzenetére


bozig
tag

Köszi a válaszokat.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6386) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 670GTX DCUII SLI hűtéssel kapcsolatban.
Kicsit későn olvastam utána, hogy SLI-be érdemes a házból kifelé fújó VGA-t venni, de most már nem cserélném le mindkettőt :)
A héten fogom csak megkapni az új cuccokat, de szeretném akkor már normálisan összerakni, hatékony hűtéssel.

Ház: CM Stryker [link], felülre vettem egy BitFenix 200-ast, alulra 2db Zalmant és még van otthon pár 120-as SWiF2-m.

Esetleg tudtok mondani valami okosságot, hogy hogyan oldjam meg a jó levegőzést a VGA-nak? Proci hűtő hátrafelé fújja ki a levegőt jelenleg. Sajnos a plexin nincs hely oldalsó hűtésnek.

Köszönöm! :R

(#6387) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Karácsonyi ajándékként lassan meghal a hűtőm a sima MSI 5770-en. Meg tudja nekem valaki mondani milyen 2 ventis halk hűtőt érdemes ráapplikálni? Arctic Cooling Twinturbo II-t néztem, de lehet nem megy rá? :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#6388) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

msi 7770-re milyen olcsó hűtőt ajánlotok, ami halk is?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6389) Kvelstadt válasza Ace Ventura (#6388) üzenetére


Kvelstadt
veterán

szárazjég. bocs ezt muszáj volt :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6390) bozig válasza Kvelstadt (#6389) üzenetére


bozig
tag

Sziasztok!
Feltettem a Sapphire HD 6870-esemre egy Alpenföhn Petert 2db 12 centis ventivel, az hogy lehet szerintetek, hogy alapjáraton is csak ilyen 65 fokra fűti úgy, hogy 60%-on forognak a ventik? Egyelőre nincsenek rajta RAM sünik, nem tudom az mennyire befolyásoló tényező.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6391) Kvelstadt válasza bozig (#6390) üzenetére


Kvelstadt
veterán

a vga szerint 60%? mert nálam a vga szerinti 50% rohadtul nem volt 1000rpm se a 2000-ből.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6392) bozig válasza Kvelstadt (#6391) üzenetére


bozig
tag

Egyelőre csak Speedfan-nal szabályoztam, az alaplapra dugott ventiket.. De nagyon soknak tűnik ez így nekem.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6393) #90933760 válasza bozig (#6390) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem nem jól fekszik fel, pasztán majd látni lehet. Az egy elég nagy hűtő nem hiszem el, hogy ennyire szarul hűtsön, tutira rosszul fekszik fel.

(#6394) bozig válasza #90933760 (#6393) üzenetére


bozig
tag

Megpucoltam direkt a GPU-t is meg a kártya hűtőfelületét is alkohollal, gyönyörűen fekszik, látszik a pasztán. Ezért furcsállom én is a dolgot, passzívon kellene 60 fok körül taratania alapjáraton, nem? Rányomtam a ventiket rendes fordulattal, de így sem megy 60 alá.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6395) #90933760 válasza bozig (#6394) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alapon mikor visszavett fesszel és órajellel van kb 30 fokon kéne lennie, kis szellőzéssel vagy akár passzívan. Terhelve full ventikkel max 60. Meleg a hőcső amúgy, viszi a hőt?

(#6396) Kvelstadt válasza #90933760 (#6393) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nekem is ez ugrott be. nekem két kis 8 centis van rajta és az egyik alaplapra kötve, szóval arról fogalmam nincs hogy mennyivel pörög. de terhelve se ment még 48 fok fölé a hőmérséklet.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6397) bozig válasza #90933760 (#6395) üzenetére


bozig
tag

Melegnek meleg, de forrónak épp nem mondanám. Okozhatja a gondot, hogy ami épp nálam van az egy 79XX edition, ami elvben 6870-hez nem jó?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6398) #90933760 válasza bozig (#6397) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha rászorul rendesen és felfekszik akkor nem gond. De ha ez megvan akkor hűtenie is kéne. Szóval az nem fekszik fel mégse. Ha kézzel odanyomod vagy mozgatod akkor változik a hőmérséklet?

(#6399) bozig válasza #90933760 (#6398) üzenetére


bozig
tag

Magára a chipre felfekszik szépen, mindjárt csinálok fotót.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#6400) bozig


bozig
tag


Úgy néz ki, hogy felfekszik rendesen, nem?

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.