Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6301) patex1983 válasza galaxys2 (#6300) üzenetére


patex1983
őstag

Drivertől ez nem lehet, hacsak nem állítottad el a venti vezérlést benne nullára.

X

(#6302) the_mad válasza galaxys2 (#6300) üzenetére


the_mad
aktív tag

Lehet meghalt a PWM (amennyiben egy venti sem forog). Driver nem okoz ilyesmit, max megöli a GPU-t.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6303) galaxys2 válasza the_mad (#6302) üzenetére


galaxys2
csendes tag

köszönöm a válaszokat amugy egyik venti sem forog

(#6304) the_mad válasza galaxys2 (#6303) üzenetére


the_mad
aktív tag

PWM hiba. 2 vagy 3 pines a venti csatlakozója??

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6305) galaxys2 válasza galaxys2 (#6303) üzenetére


galaxys2
csendes tag

és még anyit hogy a catalyst-ben 40% pörög a venti azt jelzi és nem megy megprobáltam megpörgetni akor sem idul el egyiksem meg valami ledek vanak rajta és egyszer az összes világit egyszer meg csak 1,2

(#6306) patex1983 válasza the_mad (#6304) üzenetére


patex1983
őstag

inkább 3 vagy 4 lesz az... :) ha pwm, akkor meg egyértelműen 4.
De igen, valószínűleg valamilyen hardveres gond van.

X

(#6307) galaxys2 válasza the_mad (#6304) üzenetére


galaxys2
csendes tag

aszem 3 pines

(#6308) galaxys2 válasza patex1983 (#6306) üzenetére


galaxys2
csendes tag

amugy probáltam felraktam több drivert win 8 van a gépen 64 bites meg egy fx 8150 proci mindegyik driverel ugyenezen probléma fenáll :W

(#6309) galaxys2 válasza galaxys2 (#6308) üzenetére


galaxys2
csendes tag

most jelenpilanatban táegység ventivel hűtöm ez amugy igy jó neki?

(#6310) patex1983 válasza galaxys2 (#6308) üzenetére


patex1983
őstag

Hűtés nélkül használod a vga-t? Remélem nem :U
Vidd vissza garanciába.

(#6309) galaxys2: Nem igazán jó...Gondolom nem tudja normál hőmérsékleten tartani...

[ Szerkesztve ]

X

(#6311) the_mad válasza galaxys2 (#6305) üzenetére


the_mad
aktív tag

Az lényegtelen mit mutat a catalyst. Ez úgy működik, hogy hőfokok mellé fordulatszámot párosítanak. Amikor melegszik a szerkezet, akkor növeli a PWM a ventik sebességét. Attól, hogy a venti nem megy/eltávolítják még az érték párosítás megmarad és a catalyst azt mutatja. Nekem voltak ismerőseim ugyanilyen gondokkal, ők külsőleg tápolták meg a ventiket. Elvileg van egy 3 pines csatlakozód a PCIex16 slot-od mellett, a ventik csatlakozóját oda lenne érdemes bedugni. Egyik ismerősöm így meg tudta javítani a 5970 kártyáját, igaz, hogy hangosabb lett, mert mindig max fordulaton ment, de tökéletesen működött.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6312) galaxys2 válasza patex1983 (#6310) üzenetére


galaxys2
csendes tag

38-40 fokon van de nem játékokal játszom

(#6313) patex1983 válasza the_mad (#6311) üzenetére


patex1983
őstag

VGA ventit alaplapra dugni? :U
Hajrá...

(#6312) galaxys2: Terheletlenül ennyi gondolom, az még elmegy....de ahogy van lehetőséged vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

X

(#6314) the_mad válasza patex1983 (#6313) üzenetére


the_mad
aktív tag

Lehet, csak szét kell gyilkolni a műanyag foglalatot.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6315) Blizzardking válasza patex1983 (#6313) üzenetére


Blizzardking
őstag

"VGA ventit alaplapra dugni? :U Hajrá..."

- Valahogy csak ki kell szűrnie hogy a venti szart be vagy a kártya venti vezérlője. És azon belül is a +12V vagy a pwm áramkör.

Az Nvidia vonalat jobban vágom, itt nincs valami program amivel direktben meg lehet parancsolni a kártyának milyen fordulaton járassa a ventit?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6316) galaxys2 válasza Blizzardking (#6315) üzenetére


galaxys2
csendes tag

helló de igen van egy progi ahol jelzi a vga hogy milyen fordulaton megy a venti ot 40% ir de egy ventije sem megy sajna megmozgatom akor sem

(#6317) Blizzardking válasza the_mad (#6314) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ki is lehet piszkálni a csatlakozókat a foglalatból. Ha később bármilyen garit kell intézni a lappal, nem mutat jól egy szikével szétvágott foglalat.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6318) Blizzardking válasza galaxys2 (#6316) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hány vezetéked van? 3 vagy 4?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6319) #90933760 válasza Blizzardking (#6315) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Catalystban fel lehet tolni fullra.

(#6320) galaxys2 válasza Blizzardking (#6318) üzenetére


galaxys2
csendes tag

3 darab vezeték van

(#6321) the_mad válasza #90933760 (#6319) üzenetére


the_mad
aktív tag

Felejtsük el a catalystot. Ezt már 2 kommentel ezelőtt leírtam, hogy a ventilátor sebessége a hőfokkal van párosítva. Ha megy a venti, ha nem, a catalyst mérni fog, mert a kártya melegszik és a hőfok értékhez a biosban lementettek szerint párosítja a fordulatszámot. Szépen néznénk ki, ha a ventiben lenne az érzékelő.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6322) Blizzardking válasza #90933760 (#6319) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért gyanús ez, mert ha a pwm vezérlő kifexik, de a ventik megkapják a 12V-os tápfeszt, akkor pont hogy maxon pörögnek és nem hajlandóak lelassulni. Bár a fene tudja, annyiféle cucc van... Lehet hogy az övé pont így döglött meg. Mindenesetre csak be kéne dugni egy másik ventit abba a csatiba, azt a ventit pedig egy másikba egy próbára... Még voltmérővel lehetne szórakozni, a pwm csatlakozóban pár millivolt feszültséget lehet mérni egy digi multiméterrel. Arra pont jó hogy látható legyen, döglött-e vagy valami azért zizeg benne.

galaxys2 ha tartósan az alaplapról akarod hajtani a videokarid ventijét, az azért nem jó, mert a lapnak fingja sincs róla, hány fokos a gpu-d. Hiába melegszik a videokártyád, a lap nem fogja növelni a fordulatot. Próbára viszont jó lenne. Nem babráltad a ventiket? Nincs szétcsúszva a fedél alatt valami csatlakozó? Csak az a driver frissítés volt és onnantól kampo basso?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6323) galaxys2 válasza Blizzardking (#6322) üzenetére


galaxys2
csendes tag

helló igen csak a driver frisités volt azote ez van sajna nem tudom mi tévő legyek :(

(#6324) #90933760 válasza the_mad (#6321) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kiveszed a pipát az automata elől és feltolod a csúszkát maxra. Állandó maxon fog pörögni a venti. Vagy összekeverem valami más progival.

(#6325) galaxys2 válasza #90933760 (#6324) üzenetére


galaxys2
csendes tag

helló az a baj bármit is csinálok ha a hűtést a manual ra álitom és 100% ra rakom akor sincs a ventiknek kedvük megmozdulni (mint probáltam semi sem segitet a három ventiközül egyiksem forog) :(

(#6326) Blizzardking válasza galaxys2 (#6320) üzenetére


Blizzardking
őstag

Valahogy mindenképp arra kéne törekedni, hogy kipróbáld a ventit egy másik tápforrásból, illetve kipróbáld a kártyát egy másik ventivel. Ha van egy 9V-os elemed, a ventit azzal is meg kell tudnod lökni. Főleg így hogy 3 tűs (amin tökre meglepődtem).

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6327) the_mad válasza #90933760 (#6324) üzenetére


the_mad
aktív tag

Igen, ez a "kézi vezérlés", de automatán úgy megy, ahogy mondtam.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6328) the_mad válasza galaxys2 (#6325) üzenetére


the_mad
aktív tag

Igen, ki kéne próbálni a ventit, tápold meg máshonnan. Ha az műxik, akkor PWM, ha nem akkor a venti a ludas. Nem akarlak elkeseríteni, de itt te már nem nyerhetsz. PWM a ludas, akkor gari és szerviz, ha a ventik rosszak, akkor ugyan ez. Nem lehet hozzájuk valót kapni.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6329) galaxys2 válasza the_mad (#6327) üzenetére


galaxys2
csendes tag

mindekinek köszönöm szépen a segítséget és boldog karácsonyt és sikerekben gazdag újévet kívánok!!! :)

(#6330) Blizzardking válasza galaxys2 (#6329) üzenetére


Blizzardking
őstag

Feladtad? :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6331) Draco8


Draco8
csendes tag

Helló!
Segítségre lenne szükségem! Van 1 MSI r6850 cyclone kártyám, amire új hűtőt keresek. De nem tudom, hogy milyen hűtőt lehet rárakni. Ebben kellene 1 kis segítség.
Köszi!

(#6332) the_mad válasza Draco8 (#6331) üzenetére


the_mad
aktív tag

Accelero S1 rev2.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#6333) galaxys2 válasza Blizzardking (#6330) üzenetére


galaxys2
csendes tag

helló igen feladtam sajnos maradt a gari de egy gémernek bocsánat hogy igy beszélek de (ropant szar lesz vga nélkül) cirka 1 honapig azt monták enyi a javitási idő :W

(#6334) Blizzardking válasza galaxys2 (#6333) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnálom. Viszont gondolj arra hogy lehet hogy most buktázol egy hónapot, de jó lesz a kártyád, és ha később el akarod adni akkor ez jól jön majd. Ha megoldottad volna a hűtését okosba, akkor később ez pénzben mérhetően veszteség lenne.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6335) Kvelstadt válasza galaxys2 (#6316) üzenetére


Kvelstadt
veterán

szerk. nem olvastam végig a hsz-eket.... húzd fel a 40%ot 100ra. én most cseréltem le a gyárit és nekem 49%on meg se mozdult. felhúztam 100ra és azóta pörög-hűt mint a bolond.

(#6332) the_mad mi más? :D komolyan én már procira is ezt fogom tenni. összekötegelőzök négy bordát, pakolok közé 3 ventit osz jólesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6336) psg5


psg5
veterán

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni.

HD4650-es vga ventije megadta magát.
Venti kiszedve, sajna pont ugyanilyen ventit nem tudtam sehol venni, azonban egy hűtőbordás ventit igen, ami pont belefér a venti helyére bordástol.
Kérdésem, hogy mivel így fémet rakok fémre, vagyis a vga bordájára a ventis bordát, akkor kell-e raknom pasztát a két fémborda közé? Vagy ugyanúgy mintha csak egy műanyag venti lenne erősíthetem fel?

F.K.T.

(#6337) psg5


psg5
veterán

Erről lenne szó.

F.K.T.

(#6338) Kvelstadt válasza psg5 (#6336) üzenetére


Kvelstadt
veterán

bordára borda? nem én vagyok a guru de én raknék rá. bár nemtom a borda fésűs része a másik borda sima felületével érintkezve mennyit adna át, de szerintem a két borda közt elvész valamennyi hűtés.
egyébként vettél volna egy sima gépház hűtőt és azt szereled rá kártyára előrébb lennél. ezek a gyári ventik ara jók hogy ne szálljon el a kártyád viszont és még ne is legyen halk. én most dobtam ki az én gyári ventim. hasonló a linkelt képhez de szerintem vicc az a csepp és vékony kis venti. de mondom, csak az én véleményemre ne alapozz. majd jön valaki szaki és megmondja a frankót.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6339) psg5 válasza Kvelstadt (#6338) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megvárom a többieket is.
Az igazság, hogy a gép amibe használat alatt van, nincs "széthasználva" vagyis nem feltétel a legmagasabb fokú hűtés.
A gépházhűtő alatt mit értesz? Bár sejtem a nagy 8cm-s hűtő. Azt is ajánlották, jogos.
Azonban most már lehet nem cseréltetem ki, ha ezzel is meg tudom oldani, bár ha a házventi vezetéke elér a vga-tól a lapig, akkor lehet mégis csere lesz.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6340) Kvelstadt válasza psg5 (#6339) üzenetére


Kvelstadt
veterán

a körülmények által engedett(péz, hely stb) legmagasabb fokú hűtés midig feltétel! :))
a 8 centis meg még nem nagy. 12 az már valami. bár nekem is csak8-as (körülmények által engedett(péz, hely stb))
gépház hűtő alatt kb ilyenre gondolok.
.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6341) psg5 válasza Kvelstadt (#6340) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Meg is vettem. Ha nem szeretnék forrasztani és így nem a vga-ról kapja a tápot ez a venti, akkor az alaplapra dugom,de ugye akkor a lap szabályozza a ventit az nem okozhat gondot?

F.K.T.

(#6342) ThodEE válasza psg5 (#6341) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem az alaplap nem fogja vezérelni a ventit, de a gyári venti sem vezérelt hanem fix forgású.
Nem lesz baja mert az új venti kb 10x annyi levegőt szállít :D
:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#6343) psg5 válasza ThodEE (#6342) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor rakom is rá!

Köszi a segítségeteket!

F.K.T.

(#6344) imotep03


imotep03
tag

Hali, van valaki aki egy gtx460 GS-GLH kártyával bír? :)

(#6345) Kvelstadt válasza psg5 (#6341) üzenetére


Kvelstadt
veterán

elméletileg hőfok szabályzós. nemtom mi vezérli de valami biztos mert ha játszok felpörög.
én se vagyok akkora guru de tudtam hogy ebből kettő tuti jobban hűt mint az egy kis ratyi gyári.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6346) psg5 válasza Kvelstadt (#6345) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, már süvít a gépben a 8cm-es felerősítve a vga bordára.

F.K.T.

(#6347) Kvelstadt válasza psg5 (#6346) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem gondoltam h pont én fogok tudni segíteni de szívesen máskor is! :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6348) psg5 válasza Kvelstadt (#6347) üzenetére


psg5
veterán

Pedig jó öteletek voltak. Köszi.

F.K.T.

(#6349) Kvelstadt válasza psg5 (#6348) üzenetére


Kvelstadt
veterán

a nagy vga hűtő topikba meg ilyet mégegyszer ne írj h nem kell akkora hűtés mert nincs hajtva annyira meg stb..
ha ide bejössz akkor a rá szánt összegedért a legbikábbat és kész . :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#6350) Vismajor01


Vismajor01
addikt

ezt a hozzászólást a VGA topikból mentettem át, ott komplett új vga hűtőt javasoltak, én vmi buherálásra gondoltam. tudtok vmi ötlettel szolgálni? köszi.

Sziasztok!
Nem vagyok túl aktiv fórumozó(mint láthatjátok), de próbálom figyelemmel követni a fórumotokat, remélem tudtok segíteni, nagy baj esett meg velem!
Eltört a videókarim hűtője. Képet itt láttok: http://2.ii.gl/q7rWUe.png
Természetesen mint már magatok is rájöttetek egy Ati HD 6950 2 GB videókariról van szó.
Mivel már nem garanciális(meg egyébként is, én törtem el...) szeretném tudakolni tőletek, mi legyen a teendő. Vegyek rá egy teljesen újat? Így karácsony táján elég súlyos érvágás lenne számomra egy ilyen kiadás(ha egyáltalán lehet kapni) én vmi olcsóbb megoldásra gondolok, hogy rárakok valamilyen úton módon egy másik hűtőt amit már pár ezer forintért kapni lehet... Ismerek olyat akivel összedugva a fejünket tudunk mechanikai megoldásokat végrehajtani, de az ötletelésben nem vagyunk otthon, szóval remélem ti kitudtok segiteni! Biztos van vki akinek van tapasztalata ilyen témában.
előre is nagyon köszönöm segitségeteket
Üdv,
Vismajor

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.