Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) krx21 válasza joysefke (#6050) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ha azok a hőfokok valósak, akkor ott bizony nincs rendben valami...
Rendesen illeszkedik a hűtő? Hűtőpasztát tettél alá?
Azért nézd meg más programmal is... Mondjuk az ATI-nak van valamije biztos...

(#6052) joysefke válasza krx21 (#6051) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

Pasztát tettem rá és úgy gondolom, hogy érintkezik is a GPU-val, a csavarokat rendesen meghúztam. Amikor a csavarokat még nem húztam be, a négy rugalmas csavaralátét kb 1/2mm-es távot tartott fenn a GPU és a hűtőtest között. De mint írtam, jól meghúztam a csavarokat, szerintem a hűtőtest ráfeszült a GPU-ra.

Kívülről nem látok sérülést a hőcsöveken. Lehet, hogy mégis van valami bajuk?

J.

(#6053) krx21 válasza joysefke (#6052) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az igen, nekem magasnak tűnnek ezek a hőfokok...Még gyári fűtővel is...
Én biztos leszerelném, és úja telepíteném figyelmesen a hűtőt...

(#6054) joysefke válasza krx21 (#6053) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

figyelmesen tettem fel, azzal nem volt gond :)

max leszedem a gumi távtartókat, de nem hiszem, hogy azzal lett volna a gond.

Eddig két monitorprogramot próbáltam ki, az AIDA-t illetve a GPU-Z-t. Mindkettő mutat
-Mem-IO
-Disp-IO
-Árnyaló

hőfokokat, ezek elég magasak, a különbség a két program között annyi, hogy a GPU-Z mutat egy általános GPU hőmérsékletet is, mely alacsonyabb, mint a három felsorolt érték (Mem/Disp-IO, Árnyaló), kevéssel megy csak 80C fölé....

Szóval a kérdés:
Melyik hőmérsékleteket kell egyáltalán nézni?

J.

(#6055) krx21 válasza joysefke (#6054) üzenetére


krx21
nagyúr

Még a 84C is magas szerintem... Legfeljebb furmak alatt lenne ilyen sok...

(#6056) patex1983 válasza joysefke (#6054) üzenetére


patex1983
őstag

Tuti, hogy nem jól van felrakva az a hűtő. Nekem HD4850-en volt anno és vígan 60 fok alatt tartotta az összes értéket. Egyébként mindhárom (memio, dispio, áranyló) érdemes figyelni, mivel nekem is volt olyan, hogy valahogy rosszul raktam fel a hűtőt (nem láttam én sem hol a hiba), minden hőfok normális volt, csak az árnyaló ment 90fok fölé terhelés alatt. Levettem, újra felraktam és megjavult. Javaslom neked is ezt.

X

(#6057) joysefke válasza patex1983 (#6056) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi a tippet!

kivettem a távtartókat a csavarok alól, így most már ráfeszül a hővezetőtest a GPU-ra:
35-40 fokot estek a GPU hőmérsékletek.

üdv
J.

(#6058) krx21 válasza joysefke (#6057) üzenetére


krx21
nagyúr

:Y :C
Itt volt az ideje!!! :DD

(#6059) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Sapphire HD6870-em van, rajta sima S1. Teljesen meg vagyok elégedve vele, de szeretném lecserélni, mert a sok ventiráoperálástól eléggé leharcolt lett, persze nem vészes, csak mivel plexis házikóba kerülne már igen fontos a kinézet is.

Gondoltam az S1 Plus-ra, mert kinézetre tetszene és ahhoz legalább megkapnám a bordácskáit is amik megint csak esztétikai meg hűtési szempontból előnyösek, bár nem kívántam húzni. Viszont elborzadtam az árán (csak használtba venném) és a hűtési teljesítmény meg nem is javulna, mert tulajdonképp csak kinézetben más.

Kerestem más hűtőt, de nem igen találtam, vagyis az mind sűrű lamellás, azokat már erős ventivel meg szellővel kell nyomatni, nem fognak olyan csendesek lenni, mint az S1. Valami ötlet?

(#6060) joysefke válasza #90933760 (#6059) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gondolom az Accelero S1 feliratú matrica harcolódott le. Mi lenne, ha levennéd a matricát?

J.

(#6061) etejedu


etejedu
őstag

Hi!

Én nem hűtőről kérdeznék hanem ventiszabályozásról!

Van egy x1950 pro vgam ati cat. 10.2 driverrel.
MSI Afternburnnel nem tudok állítani semmit! Miért nem?
Van valami másik program amivel állítható eme kártya ventilátora?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#6062) #90933760 válasza joysefke (#6060) üzenetére


#90933760
törölt tag

A műanyag el van deformálódva kicsit, néhány lamella meghajlott persze visszaegyenesítettem csak hullámos picit, néhányba csavarmenet vésődött, ilyenek. Hűteni ugyanúgy hűt, csak épp nem való egy kinézetre gyúrt házba.

Én vagyok talán a 3. vagy 4. gazdája, én is fillérekért jutottam hozzá, mert már így nézett ki.

[ Szerkesztve ]

(#6063) #90933760


#90933760
törölt tag

Nézegettem az Arctic többi hűtőjét amin három venti van, azok elég sűrű lamellásak ha jól látom. Biztos sokkal jobban hűtenek az S1-nél, de ehhez már venti is kell ami áttolja rajta a levegőt nem? Az meg zaj. Egy 12-es ventire gondoltam, a gyári három kisebb helyett.

(#6064) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Új számítógépet építek. Játszani már nem játszom, ezért csak egy alap VGA kártyára van szükségem. (Gondolkodom integrált VGA-s CPU-ban is.)

Jelenleg már rendelkezem vízhűtéssel. Olyan VGA kártyát szeretnék vásárolni, amit a jelenlegi barkács vizesblokkommal tudok hűteni. Ezzel csak a GPU-t tudom hűteni, a memóriákat nem.

Tudtok ilyen VGA kártyát ajánlani mondjuk kb. 40e forintig?

Köszönöm!

(#6065) Blizzardking válasza Forestgreen (#6048) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szia, a ventik vezetékei a következő funkcióval bírnak;
3 tűs csatinál a középső a +
(direkt nem írom hogy 12V), mellette fekete a 0V, a sárga másik szélső az impulzus tachométer vezetéke. Vannak alaplapok amik tudnak a középső láb feszültségének csökkentésével szabályozni. Hogy videokártyák vannak-e ilyenek azt nem tudom, de a kérdésedre válaszolva elvileg a fordulatszám csökkentésének nem feltétele a 4 vezeték.

A modernebb, 4 tűs pwm szabályzásnál a ventilátorral egy pwm jelen keresztül tudatja a kártya, hogy mennyit forogjon. (Kicsit pongyolán megfogalmazva.)

Azt, hogy konkrétan Te tudsz-e bármilyen szabályozást eszközölni, az határozza meg, hogy mit tud az alaplapod, illetve mennyire vagy elszánt. A probléma abból adódik inkább, hogy a hőmérséklet érzékelőnek mindig azon a részegységen kell lennie, amit szabályozni akarunk. Ha neked a videokaridon csak 2 tűs csatlakozód van, akkor tuti hogy nincs neki hőmérséklet szenzor a mag körül, tehát nincs mire szabályozni. Hiába tudja mondjuk az alaplapod a 3 tűn is esetleg szabályozni a fordulatszámot, ha fogalma sincs hány fokos a gpu-d.

Esetleg - ha mindenképpen halkítani akarod a rendszeredet - megoldható, hogy a videokari tápjából és egy külön hőérzékelőből kialakítasz egy analóg szabályzót. Ebben tudok segíteni, nem bonyolult.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6066) Blizzardking válasza #90933760 (#6063) üzenetére


Blizzardking
őstag

Arcticot nem láttam élőben, de viszonyításképpen nekem Gigabyte UD-m van, ami nagyon hasonlít. Talán a gigabyte-nak picit vékonyabbak a lamellái, de nem hiszem hogy eget rengető a különbség. 1200 alatt nagyon halk, 1000 alatt totál csend, 1200 és 1400 között normálisan halk. 1400 fölött jön a léghűtéses venti hang. Moddolni kellett a biosát hogy le lehessen csökkenteni kellőképpen, de munka közben teljesen kuss van itthon. A játék az más persze. Viszonyleg szellős házban 1000 alatti fordulatnál 36 fokos épp most például. Szerintem az Arctic is tudja ezt.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6067) Blizzardking válasza default. (#6030) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ahh, összekutyultam 2 választ, a 6065 fele neked szólt. Sorry. :B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6068) #90933760


#90933760
törölt tag

Accelero Twin Turbo II nagyon is hajaz az S1-re, mármint méretre akkorának néz ki, lamellatávolságra is, de egyel több hőcsöve van. Ha leszedem az ocsmány műanyagot róla és ráapplikálok egy 12-es ventit egész jó vételnek tűnik.

(#6069) Blizzardking válasza #90933760 (#6068) üzenetére


Blizzardking
őstag

Milyen ventit gondolsz rá? Scythe-tal hogy állsz..? Pl slip stream.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6070) Remington válasza #90933760 (#6068) üzenetére


Remington
őstag

Kisebb az S1-nél, 12-es már nagy lenne, én két db 9 centist raktam rá.
Ugyanis az eredeti felállásban berezonált a műanyag :((

Ha nem muszáj nem vegyél twin turbo ii-t, én is csak azért vettem mert gtx460-ra alig van kompatibilis hűtő, de ennyi pénzért nem ezt vártam.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#6071) #90933760 válasza Remington (#6070) üzenetére


#90933760
törölt tag

Valóban, utánanéztem a méreteinek. De a háromventis csodái még vékonyabbak, meg az összes hűtője is olyan vékony, hogy 120-as lelóg róla. S1 méretű hűtője csak az S1 Plus lenne, de annak semmi értelme, rakat pénz és ugyanaz ami most is van.

Akkor kinek van még olyan VGA hűtője ami S1 szerű kinézettel rendelkezik, 120-as venti nem lóg le róla és van legalább 5 hőcsöve? Thermalright megoldásai nem szimpatikusak.

(#6072) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Nem teljesen vagyok megelégedve a VGA -m gyári hűtésével (Gigabyte GTX460 1GB OC), bár annyira nem vészes. De miután elég jó áron láttam a hirdetések közt AVC - H2o és Corsair H50 típusú vízhűtéséket az merült fel bennem, hogy esetleg rá lehetne valahogy szerkeszteni a VGA -ra valamelyik hűtést. Csak az a kérdés, hogy elegendő teljesítménnyel rendelkezik-e a hűtő, érdemes-e vele foglalkozni?

:R

(#6073) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok!

Haldoklik a videokártyám ventilátora. Működik, de magas fordulaton mindenféle zajai lesznek, sejtéseim szerint kezd csapágyasodni.

Leszedtem a gyári hűtőt, ráraktam egy egy 9 centis arctic PWM házhűtőt.
Mivel simán nem ment rá, ezért vennem kellett egy kábelt.

A szerelés megtörtént, ide állapotban tartja a stabil 33 fokot, de ha rá engedem a Furmarkot, akkor 95 fokig is elmegy (itt már kikapcsolom). Szóval úgy tűnik, hogy nem jó valami.

Mi lehet a gond? Mit javasoltok? Vegyek inkább egy direkt VGA hűtőt a ház hűtő nem jó erre a célra?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6074) etnies válasza etnies (#6073) üzenetére


etnies
senior tag

Vagy vegyek egy cpu hűtőt és azzal próbálkozzak?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6075) thboxx válasza etnies (#6074) üzenetére


thboxx
aktív tag

Szia!
Képet tudnál feltenni, hogy milyen módon rögzítetted a ventit a bordára? A bordát nem szedted le? Paszta mennyi van alatta? Milyen?

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6076) Blizzardking válasza etnies (#6073) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha idlében tartja a normális hőmérsékletet, és csak terhelés alatt szökik fel, és a bordát nem szedted le, akkor én olyan irányban kezdenék gondolkodni, hogy milyen fordulaton járt a gyári venti, milyen hőmérsékleten, és ez az (amúgy fasza általad választott) mennyiben tér el ettől. Általában a csendesebb ventiket alacsonyabb fordulatszámra tervezik, a videókari-hűtők meg hangosabbak és jobban pörögnek. Lehet hogy ha a kártya kiadja a max fordulathoz tartozó vezérlőjelet, a te Arctic-od nem megy 1800 fölé (ezt az adatot az általad linkelt oldalon találtam). A gyári meg akkor már 4000 körül menne. Ha van lehetőséged, szereld vissza a régit egy próbára, vagy dugd rá egy alaplapi csatira, és olvasd ki mennyi a max fordulata. Ha kiderül, hogy a gyári venti sokkal magasabb fordulatokon jár mint 1800 (ami nagyon sanszos amúgy), akkor ez a baj, hogy túl alacsony fordulatra tervezett ventivel próbáltad pótolni. :K

A fekete burkolat rajta van, vagy azt is "iktattad"?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6077) etnies válasza thboxx (#6075) üzenetére


etnies
senior tag

Szia!

Köszi a választ, itt vannak képek: [link]

Nem szedtem le a bordát, tehát minden maradt a gyári alatta. Csak a fekete borítást szedtem le és a hűtőbordára rögzítettem fel a ventit.

Azt nem értem, hogy a GPU-Z csak azt látja, hogy X%-on pörög, a pontos fordulatot nem.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6078) etnies válasza Blizzardking (#6076) üzenetére


etnies
senior tag

A gyári venti valahol négyezer körül fordul, ez pont a felét tudja, de a méretbéli különbségek miatt elvileg ugyanannyi levegőt szállít. Gyakorlatilag meg nem. Most vissza raktam a gyárit, így max 73 fokra melegszik a Furmark alatt. Csak csapágyas és ezért hangoskodik.

Elvileg ez a hűtő: PLA08015S12HH, itt megtalálható: [link]

Fordulat 3500, CFM 39,05, 37 dBa

Az F9 1800-at fordul és 43 CFM.

Szóval én úgy okoskodtam, hogy elég lesz. De mégsem.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6079) thboxx válasza etnies (#6078) üzenetére


thboxx
aktív tag

Próbáld meg úgy,hogy az egyvezetékes kábelét a ventinek rádugod a saját 'elosztójára'. Az az egy vezeték az rpm visszajelző szál. Első körben próbáld meg ezt. Ha nem sok javulás történt megnézzük a biosát. Mindenképp nézd meg, idle, és load alatti fordulatszámokat! Amúgy az F9-nek jobban kéne hűteni,mivel igaz,hogy alacsonyabb fordulaton jár - halkabb - viszont vastagabb,és nagyobb a légszállítasa...

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6080) etnies válasza thboxx (#6079) üzenetére


etnies
senior tag

Megpróbálom, de már csak szombaton este lesz rá időm. Minek kell megnézni a biosát? És mivel?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6081) #90933760


#90933760
törölt tag

Ismer valaki olyan hűtőt ami AC S1 kinézetű (téglalap alakú), legalább 5 hőcsöves és a 120-as venti nem lóg le róla?

(#6082) Blizzardking válasza etnies (#6078) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem tudom használsz-e Afterburnert. Azzal meg lehet nézni a konkrét fordulatszámot és a bios verzióját is a kártyának.

Azt mindenképpen kipróbálnám mielőtt biost moddolok, hogy ha a ventit felpörgetem max fordulatra, pl úgy hogy kívülről táplálom meg, akkor hány fokra melegszik. Tehát hogy az eltérő karakterisztika miatt nem megy úgy ahogy kéne, vagy simán nem bírja szuflával.
Az is lehet amúgy, hogy ez egy ház venti, aminél a statikus nyomás nem fő szempont. A házban se előtte se mögötte elvileg nincs semmi, kvázi "üresben" forog. Ha ráteszed egy bordára, át kell tudnia fújni a levegőt a lamellák között, és ezért lassul ahhoz képest amit üresben szállítana. Vannak olyan ventik pl scythe gentle typhoon, amik inkább nyomásra vannak kitalálva, nem ijednek meg ha bordával találják magukat szemközt.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6083) thboxx válasza etnies (#6080) üzenetére


thboxx
aktív tag

Rendben. Szombaton korlátozottan leszek gépközelben ( a gyerek szülinapi bulija lesz... :D ). A kártya bios-át. Amit első lépésben majd a GPU-Z-vel menteni kell egy file-ba a gépedre, amit majd Radeonbioseditor-ral megnyitsz, és ott a fan settings alatt meg lehet lesni, akár módosítani ( moddolni ) a venti vezérlést...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6084) Blizzardking válasza #90933760 (#6081) üzenetére


Blizzardking
őstag

Scythe Setsugen. Mondjuk az 4 hőcsöves, de a venti nem lóg le.
Alpenföhn Peter meg 6 hőcsöves, de arról lelógna. "Dimensions: 253.8x100x44mm" azaz 10 centi széles. Létezik Alpenföhn Heidi is (ki a tököm adja ezeket a buzeráns tiroli neveket...) de az is 4 hőcsöves.

Ezek mind elég komoly cuccok szvsz.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6085) #90933760 válasza Blizzardking (#6084) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alpennek nemcsak a neve, a kinézete is olyan. Na jó valakinek biztos tetszik, de ez nem én vagyok. Setsugen 2 is ilyen ronda amúgy.
Setsugen 1 egész pofás, de ilyen sűrű lamellákon a rosseb se tolja át a levegőt. Kussban. Mintha a venti felét letakarnád.

(#6086) nzozz válasza #90933760 (#6085) üzenetére


nzozz
aktív tag

Vízhűtés...

(#6087) #90933760 válasza nzozz (#6086) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#6088) nzozz válasza nzozz (#6086) üzenetére


nzozz
aktív tag

Azért mondtam a vízhűtést, mer ha ennyi a követelményed/problémád (túl sűrű, ronda, kevés a hőcsöve, stb.), akkor legegyszerűbb vízhűtés, az tuti... Azt viszont nem értem, miért számít egy VGA hűtő kinézete, ha gyakorlatilag nem látszik.

(#6089) etnies válasza Blizzardking (#6082) üzenetére


etnies
senior tag

Felraktam újra, most már volt fordulatszám is. Sajnos nem bírja a kártyát hűteni, most is elment 91-ig, de most sokkal lassabban, volt vagy két perc. Tegnap 20 mp alatt felszaladt idáig. Tehát valamit még is számít az rpm csatlakozó. Kiforogta az 1800-at, úgy tűnik hogy egyszerűen kevés ez.

Most nem tudom mi legyen. Javasoljatok valami ventilátort légyszíves (vagy valami olcsó más megoldást). Köszi!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6090) thboxx válasza etnies (#6089) üzenetére


thboxx
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod még úgy, hogy az arctic venti és a borda közé teszel valamit távtartóként. Hátha úgy jobban át tudja szellőztetni a bordát. Ha úgy sem, más megoldás felé kell nézni...

Szerk.: most néztem, a házadban a hátsó venti szívóra van rakva? :Y

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6091) etnies válasza thboxx (#6090) üzenetére


etnies
senior tag

Igen, mert van egy lent, ami meg tolja be a levegőt, ez a gyári T11 beállítása.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6092) etnies válasza thboxx (#6090) üzenetére


etnies
senior tag

A távtartón én is gondolkoztam, egyelőre nem jut eszembe semmi, hogy mit kellene közé rakni. Most pont oda raktam a hűtőt, ahol a gyári van, nem szimmetrikus.
Talán ha egy picit feljebb raknám, akkor működne.

Néztem ezt a Scythe-t, csak 12 centis verzió van.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6093) Blizzardking válasza etnies (#6089) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát, ez így nagyon nehéz, mert ha javasolunk valamit és nem jön be, akkor ugyebár kidobtál egy valag pénzt. Ráadásul én nem ismerek annyiféle ventit, én Thermaltake-et, Coolermastert és Scythe-ok használok. Kiindulásképpen puskázhatsz innen itt egy procihűtőre szánt venti adatai jól látszanak. Nemcsak a légszállítás, de a nyomás is fel van tüntetve. Ha olyan ventiket keresgélnél amik ehhez közel esnek, akkor jó eséllyel át tudná tolni a levegőt a lamelláidon. A Scythe gentle typhoonról tudom hogy baró, de minden környezet más és más. Ha a venti max fordulaton le tudja hűteni a kártyádat, de automatára téve nem pörög fel eléggé, akkor jöhet a bios moddolás, amit thboxx is írt.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6094) #90933760


#90933760
törölt tag

Mert látszani fog és nem mindegy hogy néz ki. Vizet nem akarok.

Közben elbogarászgattam ismertebb gyártóknál, meg nagyobb boltok listáiban és semmi újat nem találtam. Ennyire halott lenne az S1 szerű hűtők piaca?

S1 Plust nem veszek semmiképp, mert annyi pénzt nem ér meg és semmivel se hűt jobban, akkor inkább nézegetem az S1-et kicsit leharcoltan.
Xtreme azért nem jó, mert túl keskeny. De még nagyobb baja, hogy a venti a felét se éri át, eszméletlen teljesítményesés ez így, ha meg szélére rakom akkor hogyan néz ki. Ez mindenhogy rosszul jönne ki.
Twin Turbo II esélyes, csak kérdés mennyivel hűt jobban az S1-nél. Mert kisebb nála és a venti is lelógna.
Mono Plus ami megfelelne, csak az meg a négyzet alakja miatt ronda.
Illetve a Setsugen 1 ami még esedékes, de szintén kérdéses S1-nél mennyivel hűt jobban, mennyivel hangosabb és mennyire harmatos a teljesítménye gyenge légáramlatok között.

Eddig jutottam.

(#6095) etnies válasza Blizzardking (#6093) üzenetére


etnies
senior tag

Az f9 kipörögte magát és a kártya melegedett tovább, tehát nem lesz jó, tehát a bios nem játszik.

Én is arra gondoltam, hogy egy proci hűtő segíthetne.

Sasold meg!

Most a kérdés az lenne, hogy milyen? Méret? 9 centis megy rá pont. Vegyek nagyobbat és tegyem fel aszimmetrikusan?

Tudtok konkrét példányt javasolni?

Azon is gondolkoztam, hogy veszek valami ilyesmit. Itt az a kérdésem, hogy kell-e ragasztgatnom a hűtőbordákat, mert a ramok most nem tartalmaznak semmi ilyesmit, elvileg a 460se nem egy melegedésre hajlamos kártya.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6096) etnies válasza etnies (#6095) üzenetére


etnies
senior tag

Ez például jónak tűnik, a gyári venti 2400 fordulatnál nem pörög többet pedig kisebb a mérete.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6097) etnies válasza etnies (#6096) üzenetére


etnies
senior tag

Kimaradt a lényeg, a gyárí hűtő nyomása: 4.1 mm-H2O, míg a Blade Master 4.27.
A szállított levegőben is erősebb a Blade Master, 39,05 vs 54.8.

Azt hiszem ezzel kellene tennem még egy próbát.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#6098) patex1983 válasza #90933760 (#6094) üzenetére


patex1983
őstag

Ha azt akarod, hogy valami jól is nézzen ki, akkor miért sajnálod rá a pénzt? Az S1plus sem egy ökör ára amúgy... Az Ac Extreme hűtők egyébként élőben brutálisan nézneki ki és a ventiket is feleseges lecserélni rajta, halk és remekül hűt.

X

(#6099) thboxx válasza etnies (#6097) üzenetére


thboxx
aktív tag

Távtartó lehet bármi... pl öntapadós bútor csúsztató filc, kb filléres kiadás... vagy egy pár 4-es alátét ha van otthon, azon keresztül húzod meg a kötegelőket... Egy próbát mindenképp megérhet mielőtt még bármire költenél... a gyári venti is egyébként ahogy néztem nincs rajta a bordán, tehát messzebbről szellőzteti meg azt... a hátsó ventit, ha ( ahogy néztem ) nem használod az alsó légcsatornát, én a helyedben megfordítanám... sokat javítana szerintem a hardverek hőfokain ( feltett oldallappal persze ).

Üdv.

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#6100) etnies válasza thboxx (#6099) üzenetére


etnies
senior tag

Okés, megnézem! A gyárilag felvitt szilikont mivel lehet a legegyszerűbben leszedni? Körömlakk lemosóval? Benzinnel?

Ha nem válik be ez a megoldás, akkor veszek egy arctic hűtőt.

"önmagam hite vagyok magamban"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.