Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7301) szente válasza perecKING (#7300) üzenetére


szente
addikt

Arctic+Noctua pároson mit értesz? Mert nekem csak ventiket dobott be a kereső erre a két szóra keresve.

(#7302) Lenry válasza TaaT (#7287) üzenetére


Lenry
félisten

Ha még kapható, akkor nekem jó. Nem kell, hogy feltétlenül a legolcsóbb legyen, csak menjen rá a VGA-ra, meg tartsa valami emberi hőmérsékleten.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7303) TaaT válasza Depose (#7288) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem is felesleg a 120P, 2db 800rpm-es (Swif2-1200) is bőven elég, lehet még leszabályozva is.

szente: Havernak 560Ti Direct CUII, nekem meg 5870 Accelero Xtreme III van, én azt mondom nincs értelme lecserélni, jó hűtés a Direct CUII :K

Lenry: ilyen hűtőt használtan is érdemes venni, nincs mi elromoljon, max esztétikai problémák lehetnek vele. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7304) perecKING válasza szente (#7299) üzenetére


perecKING
senior tag

bocs a fogalmazásért :DDD

ACC S1 plus + noctua nf-s12 800rpm

szerk.: 1db ventivel győzi az 5770 et, 2db ventivel "bármit"

[ Szerkesztve ]

(#7305) szente válasza perecKING (#7304) üzenetére


szente
addikt

Volt S1 Plus-om, passzívan pont nem vitte el a 7770-et, bár akkor még elég gyér volt az akkori házam szellőzése.
Így vissza emlékezve a méretére nem hittem volna, hogy elfér rajta 2db 12es venti.
Most bánom, hogy anno eladtam. :(

(#7306) Vigneau válasza Lenry (#7286) üzenetére


Vigneau
félisten

AC S1-et legutóbb egy 7950GT-n használtam, de azt passzívan elvitte. Kb. 60-65°C volt a maximum, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7307) perecKING válasza szente (#7305) üzenetére


perecKING
senior tag

:W :DDD :DD :O :Y
nekem adtad el--- :DDD

(#7308) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Milyen hűtőt ajánlanátok egy MSI HD6850 1024MB GDDR5 R6850-PM2D1GD5 típusú videokártyára a lehető legolcsóbban? Előre is köszi.

(#7309) szente válasza perecKING (#7307) üzenetére


szente
addikt

Jaaaa :DDD
Ha meguntad a hűtőt, szóljál! :P

[ Szerkesztve ]

(#7310) Depose


Depose
tag

Köszönöm a válaszokat..
Azért gondoltam a Swif120P-re mert az PWM szabályzós...és a vga kari szabályozza magának amennyire szeretné..
De akkor ezek szerint pénzkidobás PWM-es ventit venni, elég lesz a 800rpm-es..?!
Ha jól értem.. ;)

(#7311) neko18 válasza Depose (#7310) üzenetére


neko18
senior tag

vga karit tudtommal lehet szabályozni alapból. Bár lehet hogy tévedek, de pl ati ccc-n belül nekem lehet %-osan szabályozni a ventit :) De például Gigybyte szoftveren keresztül is lehet már nem emlékszem a nevére. Miért kell autómata szabályzós venti? :)
Szerintem a legjobb ha csinál az ember egy OC profilt CCC-n belül ha lehet és kész, bár nekem maxon megy az AC twin turbo és nem hangos :)

kdxsv

(#7312) perecKING válasza Depose (#7310) üzenetére


perecKING
senior tag

Nem pénzkidobás! Nagyon jó venti! Csak elég lehet egy 800rpm es is (de 2db biztos, házfüggő is). Viszont ha nem fontos, hogy full némalegyen akkor jó a 120p. Abból 1db bármiről leviszi a hőt!
Lásd pl S1 plus turbo modul. Ott is egy venti van, és kisebb a teljesítménye mint a 120p-nek. És az ajánlott 78xx-re
2db 800as csak abban az esetben jobb(szerintem) ha az is pl. swif2 vagy noctua....mert ha valami kevésbé halk akkor értelem szerűen nem jársz jobban a 120p-nél.
Engem mondjuk zavar még a hhd hangja is...ezért is adom el a 120p-t....max-on lehet hallani a levegő süvítését :DDD ...inkább akkor 2db 800rmp...azt nem hallom :N

(#7313) perecKING válasza szente (#7309) üzenetére


perecKING
senior tag

alkalmi vétel volt :R
nem fogom eladni amíg fel bírom tenni :C k.jó! :P

még a cf miatt gondolkodtam h cserélem...de mivel 2db s1-el szerelt kártya nem fér be...valamint halottam egy olyan mumusról, hogy imputlag.....így marad az s1 sőőőőőt már be is van csomagolva! jn velem külföldiába :DDD

(#7314) perecKING


perecKING
senior tag

viszont 1 jótanács mindenkinek! fel ne tegyétek az accelero-hoz mellékelt ramsüniket a keverős ragasztóval mert leesik! és ha úgy esik akkor nehogy rövidzárlatot csináljon....

(#7315) TaaT válasza perecKING (#7314) üzenetére


TaaT
veterán

Hát nem tudom, én egy GTX480-ról műtöttem le az Accelero bordákat amik a gyári ragasztóval voltak felrakva, csak annyit mondok hogy kézzel nem bírtam leszedni őket, jégkrém pálcikával kellett lefeszegetni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7316) perecKING válasza TaaT (#7315) üzenetére


perecKING
senior tag

a 2 komponesüvel? :Y

[ Szerkesztve ]

(#7317) TaaT válasza perecKING (#7316) üzenetére


TaaT
veterán

Az Accelerohoz egykomponensű ragasztót adnak [link]

Give them hell Ukraine!

(#7318) perecKING válasza TaaT (#7317) üzenetére


perecKING
senior tag

vagy ilyet thermal glue

(#7319) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!
Egy Gtx 460-ra rámegy egy Scythe Musashi twin fan?
Mert a gyári Gainward hűtéssel eléggé melegszik a kicsike ;]
Köszi! :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#7320) perecKING


perecKING
senior tag

aki s1 plust keres noctuával....

annak a helyébenén benéznék az apróba! :C

[ Szerkesztve ]

(#7321) Vigneau válasza pityke88 (#7319) üzenetére


Vigneau
félisten

Némi bütykölés kell hozzá.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7322) tailor74 válasza Vigneau (#7321) üzenetére


tailor74
őstag

Tudtam én ,hogy hasznos , és segítő tagja vagy a közösségnek........ :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7323) Vigneau válasza tailor74 (#7322) üzenetére


Vigneau
félisten

Ugyan már, csak nyitott szemmel járok, ha VGA hűtésről van szó... :B ;)

Az egyik kedvenc témám. Csak sajnálom, hogy ki akarják szorítani ezt a területet a VGA gyártók. :U

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7324) tailor74 válasza Vigneau (#7323) üzenetére


tailor74
őstag

Nekem ,magyarázhatsz ,tudom amit tudok... :D :R

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7325) pityke88 válasza Vigneau (#7321) üzenetére


pityke88
tag

Rápróbáltam, és nem stimmelt sajna :(
Sajnos nem tudom barkácsolni, mert a felső részén is van egy dvi csati, azt meg azért nem vágnám le.... :DDD
Esetleg milyen lenne egy Scythe Setsugen 2 (SCVSG-2000)? Újonnan már 7k-ért dobálják.
:R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#7326) teratti


teratti
senior tag

Hello! Néztem videókat az Arctic Accelero Xtreme 7970 fölhelyezéséről de ez a ragasztóval felkókányolom a süniket dolog finoman szólva sem tetszett. Ha pl. el akarom távolítani lejön szépen vagy valami oldószeres matyival kell takarítgatni, garanciavesztés lehetősége fennáll? Rendeltem egyet, de már kicsit meginogtam a felszerelését illetően..... :U

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7327) Vigneau válasza pityke88 (#7325) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvileg hasonló a HD 6950 GPU elhelyezkedése és arra felment.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7328) perecKING válasza teratti (#7326) üzenetére


perecKING
senior tag

Én a sünikhez az apróból rendeltem kétoldalas ragszalagot! Szerintem a legjobb megoldás!

Kiváncsi lennék menyire hangos az a hût! Szerintem egy s1 is fel ment volna és akkor nagy az elôrelépés a zaj terén!

Mobilrol.

(#7329) TaaT válasza teratti (#7326) üzenetére


TaaT
veterán

Egyáltalán nem kókányolás a hővezető ragasztó :N Simán el lehet távolítani a bordákat, de kell hozzá pl egy jégkrém pálcika (amúgy az ujjadat felsértenék a sünik éles sarkai)

Egyébként nyugodtan használhatsz kétoldalas ragszallagot, de az nem rögzíti olyan erősen a bordákat mint a ragasztó.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7330) teratti válasza perecKING (#7328) üzenetére


teratti
senior tag

A hang sem egyszerű pl. a Dirt3, BF3- nál ultrán porszívószerű a hang de a hőmérséklet sem akármi, 85 fok ami nem semmi. Maga a teljesítménye nekem elég ezért gondoltam a AC hűtőt rá ha megmarad.
TaaT: a kétoldalú ragasztó jobb megoldás lehet pontosabban jobban hangzik de nem biztos, hogy nem hagy a felületen hasonló trutyit mint a kavarós gyári...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7331) TaaT válasza teratti (#7330) üzenetére


TaaT
veterán

Eltávolítás után a ragasztó nálam 100%-ban a bordákon maradt. Onnan meg nem volt nehéz eltávolítani. Igaz, nekem egykomponensű ragasztót adtak a cucchoz.

Give them hell Ukraine!

(#7332) teratti válasza TaaT (#7331) üzenetére


teratti
senior tag

És a garivesztés terén mi a helyzet, megmarad?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7333) TaaT válasza teratti (#7332) üzenetére


TaaT
veterán

A vga, vagy a vga hűtő garijára gondolsz?

Give them hell Ukraine!

(#7334) teratti válasza TaaT (#7333) üzenetére


teratti
senior tag

Magára a VGA-ra. Ha megbontom...szokott (igaz nem itt láttam) a csavar lefestve lenni pl.

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7335) TaaT válasza teratti (#7334) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy festék csepp, vagy matrica a csavarokon, ezek hiányában nyugodtan le lehet cserélni a gyári hűtést, de persze a csavarok fejét lehetőleg nem összebarmolva. :)

Give them hell Ukraine!

(#7336) teratti válasza TaaT (#7335) üzenetére


teratti
senior tag

Figyelni fogok ezekre, ha le vannak festve vagy más módon van lebiztosítva nem foglalkozom a cserével. Ezt nem lett volna hülyeség az elején megnéznem és most nem lennék bárány.... :B :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#7337) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!
A ref hűtős kártyámon (Point of View GTX670) lecseréltem a szélkavarót egy Twin Turbo II-re. Minden rendben van vele, hűtése rendben van. Viszont valami baj van a venti vezérléssel, vagyis az rpm szabályozással, mert akármelyik programmal nézem 50.000-es fordulatot ír ki. Terhelés alatt ez lecsökken 3-4 ezerre. Valami nem kóser. Tudnátok valami tanácsot adni?! Vagy egyértelműen garis?

Köszönöm előre is!

(#7338) Vigneau válasza #77081088 (#7337) üzenetére


Vigneau
félisten

Működés közben a saját szemeddel nézted, hogy normálisan kavar és rendben vannak a hőfokok? Szvsz csak a vezérlő adatszolgáltatása bolond az AB felé, és nincs vele egyéb baj.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7339) #77081088 válasza Vigneau (#7338) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szia!
Persze, szemre és hallásra is normálisan forognak a ventik! Hűtése pedig tökéletes! 100°% terhelésre sem melegszik fel 55C° fölé. Én is azt gondoltam először hogy az MSI AB mér rosszul, de a GPU-Z is ugyan ezt mutatja,az AIDA64 pedig ki sem jelzi az rpm-et,csak %-ban. Eddig a ref hűtővel ezeket az értékeket is tökéletesen jelezték a szoftverek,és egyéb karikkal is minden oké volt. Ezért kérdeztem hogy lehet e ezzel valamit kezdeni? Esetleg a karin kellene biost frissíteni?

(#7340) Vigneau válasza #77081088 (#7339) üzenetére


Vigneau
félisten

Anno hasonlóan viselkedett az AC TT Pro-mmal egy Sapphire HD 5850, azért is gondoltam rá, nem lehet nagy a baj Nálad sem. ;)

BIOS frissítést lehet csinálni, de nem hinném, hogy előrébb vinne. Szerintem szimplán nem tökéletes a kommunikáció a VGA vezérlője és az aftermarket hűtő ventilátormotorja között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7341) #77081088 válasza Vigneau (#7340) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem! Tehát akkor használhatom így nyugodtan? Vagy inkább használjam az átalakítót amivel a tápra lehet közvetlen kötni, a 7V-os csatit? Így nem lesz teljes fordulaton, és nem lehet gond a kommunikáció miatt sem. Hangja egyáltalán nincs, vagyis eddig a VGA 4pines csatiról ment,és így nem hallani.

(#7342) neko18 válasza #77081088 (#7341) üzenetére


neko18
senior tag

Ha szemre forog, és hőfokok is rendben vannak akkor nincs min pánikolni :) Nekem is olyan halk hogy alig lehet észrevenni hogy megy :)

kdxsv

(#7343) patex1983 válasza #77081088 (#7341) üzenetére


patex1983
őstag

Nincs azzal probléma, használd nyugodtan, annó nekem is ugyanezt produkálta ez a hűtő. Százalékosan jól jelzi ki, abból kapsz visszajelzést, csak az rpm számot értelmezik félre a szoftverek.
Emiatt ne frissíts bios-t és hagyd a kártyán nyugodtan, vezérli az magának, ahogy kell. :K

X

(#7344) Vigneau válasza #77081088 (#7341) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, de a Többiek is megerősítettek benne, ahogy elnézem. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7345) #77081088 válasza Vigneau (#7344) üzenetére


#77081088
törölt tag

neko18 , patex1983 , Vigneau Köszönöm a segítséget és tanácsokat!
Egyenlőre használom így, a hűtése az brutális. 100%-on terhelve 55C°-ra melegszik a GPU.

(#7346) neko18 válasza #77081088 (#7345) üzenetére


neko18
senior tag

100% terhelésnél 55 fok még alacsonynak is számít :K Szóval nincsen itt baj.
Szívesen máskor is állunk rendelkezésedre :)

kdxsv

(#7347) gabrit


gabrit
csendes tag

Sziasztok!

Egy xfx hd4890 1gb-os kártyáról lenne szó. A gyári hűtést szeretném lecserélni, mert terheletlenül is 50fok, terhelve meg még hangos is, kb mint egy turbina. Első sorban valami csendesebb megoldás érdekelne, de gondolom a gyári hűtési teljesítményt sem egy nagy dolog átugrani.

Hely sajnos nem sok van, árban pedig inkább valami mérsékeltebbre gondoltam.

(#7348) neko18 válasza gabrit (#7347) üzenetére


neko18
senior tag

Ez esetleg? KLIKK

kdxsv

(#7349) patex1983 válasza gabrit (#7347) üzenetére


patex1983
őstag

Vagy:
Accelero Twin Turbo II
Iszonyat halk és remekül hűt, saját tapasztalat. Max fordulaton éppen hallani valami kis surrogást, ha nagyon csend van és fülelsz. :K
Előtte azért ellenőrizd a méreteket, hogy biztosan felmegy-e a kártyádra, ha nem ref. nyákos:
[link]

X

(#7350) neko18 válasza patex1983 (#7349) üzenetére


neko18
senior tag

Méret miatt kacifántos lehet. Nekem épp hogy befért a gépembe az a hűtő ezért nem ajánlottam azt :) Szerintem nem egy olcsó darab de megéri :)

kdxsv

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.